ADVERTENTIES Adriana Jacomina Vos- Voorloopige Ultdeelingslijsten. klaarde Bradsbaw dat lord De la Warr ioderdaad duizend pond ster ling bood, doch dat zou geweest zyn om mevrouw Hooley te helpen. Brad- shaw viel in zwym alvorens hy zyn getuigenis kon voltooien. Ruecker er kende vjjf bonder pond sterling mede te hebben geboden ten behoeve van mevrouw Hooley als baar man belo ven wilde de Humber Rijwiel-maat schappij er buiten te laten. Heden uitspraak. De hyena-hond. De Afrikaansehe hyena-hond is wel de schoonste, krachtigste en moedigste soort der geheele bonden familie. Er zijn berichten van Afrika- reizigers, waarin beweerd wordt, dat deze bond elk roofdier, zelfs leeuwen en panters aandurft, ze zelfs verjaagt en verscheurt, als hij met een vol doend aantal makkers is. De hyena-hond dankt zyn naam aan zyn kop en lichaam, dat veel op een vermenging van hond en hyena gelijkt. De Londensche Zoölogische Yereeniging heeft een onderzoek naar de eigenaardigheden van het ras in gesteld en in haar pracbtigen tuin leven sedert geruimen tyd verscheidene koppels byeuahonden, die zich daar zelfs hebben voortgeplant. Iu 1896 werden de eerste jonge hyena-honden daar geboren, doch ze stierven alle maal. In 't vorige jaar kwamen weder vijf jonge hyena-honden ter wereld, waarvan er drie by bun natuurlijke moeder werden gelaten en twee ande ren bij een Iersehe terrier werden gebracht. Deze twee laatsteD stierven, van de drie by hun moeder geblevenen stierf er een. Waarschynlyk had de oppasser deze aangeraakt, toen hy de twee anderen wegnam en de moeder wilde daarom niets meer van het jong weten. Bij zoogdieren komt het herhaalde lijk voor dat jongen, die door menscben zyn aangeraakt, door hun moeder worden verstooten. Ook by vogel eieren is dit zelfs opgemerkt. Yande twee byena-jongen die nog over waren vrat de moeder er een op. Het laatste jong bleef langen tyd buitengewoon zwak, maar bleef toch in 't leven. De jonge hond was zeer wild en toen by zes weken oud was, beet bij naar ieder, die hem wilde aanraken. Toen hy vier maanden oud was, sloot men een jongen teriier by hem op, met wien bij eerst op zeer vriendschappelijken voet stond, tot •de kleine terrier zijn kameraad by het spelen eens een beetje verwondde, zoodat er bloed te voorschijn kwam. Door den aanblik van het bloed werd de hyena-hond geheel woest, beet woedend in zyn eigen poot en had deze geheel ontvleescht, voor de oppasser er bij was gekomen. De wonde genas goed en bet kostbare dier bleef behouden. Den terrier moest men echter uit het hok nemen inkomsten f927584,93, das meer aan gew. uitgaven dan inkomsten f716,425. Het batig saldo der rekening is dus f 683964,365. Het feit, dat de gowone dienst van 1897 met een nadeelig saldo sluit, is te wijten aan de omstandigheid dat de gowone ontvangsten ƒ19707.48 bene den de raming zjjn gebleven. Dit laatste is een gevolg van de nieuwe Rijkswetten, die na het vaststellen der begrooting voor 1897 tot stand zjjn gekomenzij veroorzaakten op de volgn. 3 en 17 een nadeelig ver schil van te zamen ruim ƒ30000, dat echter voor een deel werd goedge maakt door meerdere ontvangsten op andere volgnummers, o os I 2 I !S- <3S I CO I I Hitte. Gemeld is, hoe ook in andere landen zich de buitengewone warmte doet gevoelen. Yooral in Londen moet de hitte ondragelijk zijn geweest. Maan dag had men reeds voor één uur in zes hospitalen dertig gevallen van zonnesteek te behandelen. Ook iu de City en het West End hebben zich verscheiden dergelijke gevallen voor gedaan. Op verscheiden werkplaatsen moest de arbeid gestaakt worden, doch gelukkig frischte tegen den laten na middag een flinke regenbui de atmos feer eenigszins op. Door de groote hitte moet in de laatste dagen het verkeer op het Ka naal vry sterk belemmerd zynde dichte damp maakt het varen zeer lastigmen hoorde daD ook bjjna dag en nacht niets anders dan het brom men der misthoorns. Zaterdag moet de heetste dag ge weest zijn welke men in jaren ,in Engeland heeft gehad. Op sommige plaatsen had men in de schaduw een temperatuur van 27 centigraden. De Zondag gaf den Zaterdag niet veel toete Dungeness stond de thermo meter op 24.5 gr. Celsius, te Jersey op 24 gr. ia de schaduw. Rusland heeft het nog warmer ge had. Daar heeft de thermometer te St. Petersburg op 28 graden Celcius gestaan; te Yalta, in de Krim, was de temperatuur even hoog en tot aan Omsk kon men geen verschil in den stand van den thermometer waar- Sag o S a)°ï .2 o co Sf-Y 2 §3 a ft M a ill I a I vreezen dat de dieven des nachts van het groen zullen stelen. IJmuiden. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat in deze plaats in acht dagen niet minder dan drie gezinnen met de geboorte van tweelingen ver blijd werden. Dat de bemoeiingen der commissie tot bevordering van getrouw school bezoek te IJmuideu een gewensclit gevolg opleveren wordt vrij duidelijk, wanneer men verneemt, dat van de ongeveer 400 leerlingen, die het ge heele jaar de Openbare school hebben bezocht er niet minder dan 208 zyn.. die geen enkel willekeurig verzuim hadden en die nu een belooning zullen ontvangen. ,We kunnen onze stadgenooten. die in deze warme dagon eens wat frissche zee lucht willen inademen, geen beter raad geven dan een retourbiljet Zandvoort te nemen. De Hollandsche Spoorweg-Maafc- ichappij, die ook het lijntje Haarlem Zandvoort exploiteert, laat werkelijk ft>> c :p? I g Spaarndam. De feestelijkheden ter gelegenheid van de inhuldiging van H. M. de Ko ningin zullen, voor een dorp tenmiuste, alhier nogal uitgebreid zijnze zyo bepaald op Zaterdag 27 Aug. a.s. Te Spaarnwoude (school- eu volks feesten) op Donderdag 25 Aug. en te Halfweg (alleen schoolfeest) op Dins dag 30 Aug. Santpoort. Door mej. G. Tol te Santpoort is eervol ontslag als onderwijzer aange vraagd. Hoe meer de inhuldigingsfeesten naderen, hoe meer de geestdrift van het publiek stygt. Dit bewijzen de bewoners derRaamvest. Nadat Vrij dagavond eenige heeren een beweging om deze vest te versieren op touw hadden gezet, kon reeds Dinsdag een bestunr worden gekozen. Zoo zal er dus nu een verbinding tot stand komen tusschen de Groote Houtstraat en de Wilhelminastraat. Dergelijke verbindingen kunnen misschien in nog meerdere straten worden aangebracht ten einde op 31 Aug. een schoon ge heel te krygen. Muziek bij de feesten. Aan don optocht op 31 dezer zullen verschillende muziekkorpsen medewer ken. Het voornaamste is dat van de Alk- maarsche Schutterij, onder directie van den heer Otto, dat 40 man sterk is verder maakt deel van den stoet uit een korps van den heer E. M. Pimentel uit Amsterdam, dat in passend gewaad zal worden gekleed en de bekende Beiersche kapel onder directie van den heer Ull rich, die of in haar gewone uniform of in een ander, meer bij den optocht be- hoorend costuum, den ommegang mede- maakt. Naar wij vernemen zullen bovendien in de af deeling Handel en Nijverheid twee dilettanten-vereenigingen, hunne medewerking verleenen, zoodat de op tocht niet minder dan vijf muziekkorp sen zal hebben. "Wat de feestviering Qp den 30sten be treft, de kinderzang zal begeleid worden door het volledig Haarlemsch muziek korps op de booten zal muziek worden gemaakt door het Alkmaarsche orkest, dat daartoe op twee booten wordt ver deeld en voorts door een orkestje, dat door den heer Blad zal worden geleverd. Aalsmeer. Heden, 17 Augustus, herdenkt de heerW. Streefkerk te Aalsmeer, den dag waarop hy vóór 40 jaar zitting kreeg als lid van den gemeenteraad. Tevens heeft hy van 23 Maart 1S76, dus ruim 22 jaar lang de functie van, wethouder vervuld. Het ontbrak den 78-jarigen jubi laris niet aan blijken van waardeering en belangstelling. doen zijn alle lijnen met uitzondering van het deel VijfhuizenRingvaart van lijn a en van het deel HalfwegSloter- dijk der lijn c, dat den Rijksstraatweg volgt geheel op eigen baan ontwor pen. Zoowel om deze reden als om de vele Sloten. De feestelijkheden ter gelegenheid van de inhuldiging van H. M. de KoniDgin zullen alhier plaats hebben 1 en 6 September. De afschaffing der kermis blijft alhier gehandhaafd. Leger en Vloot. De minister van oorlog heeft by algemeene order voor bet leger ter kennis van de landmacht gebracht, dat by kon. besluit van 31 Juli 1898, no. 42, alsnog is benoemd tot ridder 4e kl. der Militaire Willemsorde, de officier van gezondheid 2e kl. van het leger in Ned. Oost-Indië L. A. Demmers, en zulks ter zake van zyn gedrag by de gevechten naby Lam- KoeDjit in Biloel (Atjeb) op 8 April 1896. Hervolg Stadsnieuws Gemeenterekening 1897. Verschenen is de rekening en ver antwoording van de inkomsten et uitgaven der gemeente over 1897, vergezeld van eene memorie van toe lichting en verder daafby behoorende bescheiden. Uit een en ander blijkt dat de buitengewone inkomsten hebben be dragen f2085281,75, de buitengewone uitgaven f 1400600,96, dus meer aan buitengew. inkomsten dan uitgaven f 684680,79. De gewone uitgaven heb ben bedragen f 928301,355, de gewone Zandvoort. Aangekomen badgasten Dames Taconis, Amsterdam 2 pers., Kerstr. C. 7. H. v. Troyen, Eist 4 pers., villa Maus. G. Sandberg, Breslau, Swaluëstr. B. 26. B.Seellinger, Frankfort a/M. 2 pers., Paulus Lootstr. E. 13. Smit, Dieren 4 pers., Poststraat D. 21. A. F. Heyl, Utrecht, Groot Bad huis. A. Immink, Amsterdam, Groot Badhuis. W. Sieger, Amsterdam 5 pers.. Groot Badhuis. H. en M. Plate, Amsterdam, Groot Badhuis. Prof. Edinger, Freiburg 4 pers., villa Henriëtte. L. en J. Eltzbacher, Amsterdam, villa Henriëtte. In het begin dezer week brak er des nachts brand uit by den timmer man Z. aan den Straatweg. Eene schuur achter het huis staande is geheel afgebrand met alles wat er in was, aan timmergereedschappen onge veer voor f 200, alsmede drie katten. Het huis is gespaard gebleven. De brandweer is niet uitgerukt. Niets van het verbrande was verzekerd. Naar vernomen wordt zullen de dames Ulrich ook nog in deze maand coucerten geven in de Passage. Het contract dat Zaterdagavond afge- loopen was, is weder verlengd, zoodat er in begin September waarschynlyk weder eene afscheidsvoorstelling zal plaats hebben. Velsen. Naar men verneemt laat de heer jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen het dennengroen in zyne bos- schen des nacht bewaken, daar voor de versiering met de inhuldigings- feesteu veel groen noodig is, en ge noemde heer redenen moet hebben te VERVOLG Wl^yWSTIJSI&GEKL Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. De heer Y. H. Scbultz erkend en toegelaten als consul van Turkije te Batavia. Benoemd tot ridder iu de orde van OraDje-Nassau J. G. H. R. Bönhoff, burgemeester der gemeente Tiel, G. W. A. W. baron Yan der Feltz, bur gemeester der gemeente Eist, eu J. R. Kist, burgemeester der gemeente Buren, voorzitter van bet college van curatoren van het Weeshuis te Boren. De heer M. A. Cornelissen, met ingang van 1 September a.s., benoemd tot adspirant-ingenieur der marine Auclienti'ên. De gewone audientiën van de minis ters van binnenlandsche zaken, justi tie en koloniën zullen deze week niet plaats hebben. De indische prinsen. De gebroeders Gelderman te Olden- zaal hebben den heer A. van Senden, die belast is met de regeling van het verblijf der Indische gezantschappen hier te lande, uitgenoodigd om met de hooge gasten der regeering een bezoek aan hunne fabrieken te bren gen. In de uitnoodiging zyn dus be halve de Sultan van Siak, begrepen de Pangeran Ario Mataram en de beide Pangerans van Koetei. In verband met dat bezoek moet de heer Van Senden zich naar Olden- zaal hebben begeven en daar met de gastheeren omtrent de ontvangst een en ander hebben besproken. Naar wordt medegedeeld zal die ontvangst recht feestelijk zyn. Het bezoek aan Twente zal plaats hebben nadat alle officieele feeste lijkheden,ook de legerrevue te Renkum zullen zyn afgeloopen. Yerder vernemen wjj dat Zondag jl. de heer H. Doeff, O.-I. ambtenaar 'met verlof, ingevolge opdracht van de regeering naar Marseille is ver trokken om den beiden Pangerans van Koetei, die den 17en aldaar wor den verwacht, de uitnoodiging over te brengen om gedurende de maand September de gasten vau het ryk te zijn en verder deze vorsten op hun reis naar Holland te begeleiden. De Pangeran van Solo, Ario, Mata ram, keerde Maandag van zyn be zoek aan Berlijn in Nederland terug en nam met gevolg zijn intrek in het Hotel du Soleil, te Arnhem. Met het oog op de door den minister van koloniën op zyn buitenplaats Duin- en Kruidberg den 20sten te geven garden party, waartoe de In dische vorsten met gevolg zyn uit genoodigd, vertrekt Pangeran Ario Mataram den I8sten naar Haarlem. De sultan van Siak is uit Frank fort te Njjmegen teruggekeerd en nam wederom zyn intrek in het Hötel Kei zer Karei. Amsterdam—Zandvoort. In heit Hbld. van hedenmorgen ia het volgende ingezonden stuk opgeno men, onderteekend door de heeren A. R. Cohen, arts en L. C. van. der Meu- len, arte te Amsterdam, en gedateerd 15 Augustus- geen middel onbeproefd om de reizigers en vrij kostbare overbruggingen van ka- zoo snel en zoo aangenaam mogelijk te vervoeren 'l Om 3.13 vertrokken we Zondag 11. van het Centraal Station, in Haarlem moesten we overstappen üi den trein die om 3.05, dus 8 minuten vroeger, uit Amsterdam was vertrokken. We hadden in onze onnoozelheid gedacht, tot Zand voort te kunnen blijven zitten. Ons plan was om 's avonds 9.36 uit Zandvoort te- rug te gaan, dan zouden we volgens den officieèlen reisgids om 10.28 in Amster dam zijn. Niettegenstaande we nu lang voor 9.36 aan het Station te Zandvoort waren, konden we eerst om 10.10 vertrekken; in Haarlem moessten we uitstappen, al daar een klein uur wachten eindelijk kwam er een trein, we mochten mede en om bijna half één 's nachts, kwamen we in volgepropte wagens alhier aan. Over een traject dat volgens het boek je 52 minuten duurt, dwong men ons 152 minuten te doen. Is een dergelijke buitengewone ver traging het gevolg van een spoorwegon geluk, dan moppert men, maar men be rust is hoe onvermijdelijke. Van een dergelijk ongeluk op Zondag avond hebben we echter niets verno mendr stationschef in Haarlem ant woordde oen onzer op zijn vraag naar de oorzaak van het lange wachten... niets. Dit nu gaat te ver. De Maatschappij geeft een dienstre geling uit die door den minister van w., h. eai n. moet worden goedgekeurd. Daarop vertrouwende, betaalt het pu bliek het niet bijzonder goedkoope ta rief. Wanneer er nu geen overmacht is, dan heeft de Maatschappij de verplich ting de treinen op tijd te laten vertrek ken en aankomen. In Haarlem waren locomotieven en wagens, tusschen Haarlem en Amster dam is dubbel spoor, waarom kon er gedurende een geheel uur geen trein vertrekken In Amsterdam waren zooveel kaartjes naar Zandvoort afgegeven, men wist dus vooruit ongeveer het aantal reizigers dat kon terugkomen. Onze conclusie is dat de Maatschappij zijn passagiers behan delt op eene wijze die in den tegenwoor- digon tijd niet geduld kan worden. Naar onze meening is er een middel om de Maatschappij te dwingen liare verplichtingen na te komen. Dat middel is voldoende Staatstoe zicht. De Staat stelle aan en bezoldige amb tenaren die de uitvoering der dienstre geling controleeren, die bij verzuim pro cesverbaal opmakende Staat stelle een zware boete op elk verzuim. Het vervoer per spoorweg is een publiek belang. Het is de plicht van den Staat om het pu bliek te beschermen tegen de slechte organisatie eener Pij- welké zyn gerooid, kort by de wo ning van den eigenaar, zekeren P. v. A. alhier. Toen Dinsdagmiddag de trein van 3,15 uit Amsterdam te Rozendaal binnenkwam, ontdekte men in één der conpé's dat een dame bewusteloos lag. De doctor werd ontboden, die over brenging naar bet gasthuis noodig oordeelde. Gisteravond was bet be wustzijn nog niet teruggekeerd, Yan een ingezetene van 's Graven- hage werd Dinsdag eeu aanvallig meisje van 4'/2 jaar vermist. Na eenigen tyd gezocht te hebben, haalde de vader zyn kind levenloos uit den regenbak in den tuin achter zyn wo ning. nalen en vaarten, is de prijs van betrekkelijk hoog, hoewel nog altijd be langrijk lager dan die welke noodig zijn om in de zelfde richtingen lokaalspoor wegen aan te leggen. Het plan bestaat deze tramwegen te doen aansluiten lo. te Nieuwersluis aan het Station van de Staatsspoorwegen, te Halfweg aan het Station van den Hollandschen Spoorweg, 3o. te Amsterdam aan den goederen spoorweg van den Hollandschen Spoor weg naar de Asch- en Vuilnisbelten losplaatsen voor overlading te water zullen gemaakt worden lo. to Haarlem aan het Spaame, 2o. to Sloten aan de Ringvaart van de Haarlemmerm eer. De tramweg lijn VijfhuizenNieu wersluis zal loopen door de provincies Noord-Holland en Utrecht en wel dooi de volgende polders en droogmakerijen a. ïlaarlemmermeerpolder, b. Stom- meorpolder, e. Hornmeerpolder, d. Leg- meerpolder, e. Thamer binnenpolder, f. Mijdrechtsehe droogmakerij, g. Demnio riksche polder, h. Zuid. grens Zuider- polder, L Oukooperpolder, j. Hondersche polder, en dooi de volgende gemeenten a. Haarlemmermeer, b. Aalsmeer, c. Uithoorn, d. Mijdrecht, e. Wilnis, f. Vinkeveen, g. Loenersloot, h. Loenen. De totale lengte van den tramweg Sloten over Venneperdorp naar de Kaag is 23 K.M., waarvan circa 2,6 KM. sa- men valt met de lijn VijfhuizenNieu wersluis. Zoo de medewerking van de Provin cie Zuid-Holland mocht verla-egen wor den, om deze lijn naar Leiden door te trekken, zal het laatste deel van dezen weg, van af Venneperdorp, in de rich ting Oude-Wetering moeten verlegd wor den en door de gemeente Alkemade en Leiderdorp, Leiden bereiken. Deze lijn zal in de provincie Zuid- Holland i-5.250 K.M. bedragen. De totale lengte der verbindingsbaan van Sloten over Osdorp naar Sloterdijk en Halfweg is 13.500 KM De Haarlemmermeer] ij nen zullen, dus met Amsterdam eene dubbele verbinding krijgen en wel lo. over Sloten en de Dubele Buurt, langs Concertgebouw en Leidsche plein 2o. over OsdorpSloterdijk, en Haar lemmerplein. Naar wy vernemen is door de ver pachting van de staanplaatsen op de kermis alhier het totaal der opbreng sten ongeveer f 8000 geworden. Het vorige jaar was dit bedrag f 3486 27. Brongebouw. Yrydagmiddag zal de Beiersche kapel van den beer Ulrich tijdens de matinée in het Brongebouw spelen. Zaterdagmiddag en Zaterdagavond wordt een matinee en soiree gegeven door de Hongaarsche Jongens kapel iu uniform, 40 personen sterk. In de Kleine Houtstraat zijn by verschillende winkeliers de gevels hunner huizen in bloementuinen her schapen, hetgeen een zeer aardig ge zicht oplevert. BORGERLIJKE STAND. Ondertrouwd17 Aug. J. L. v. Dyk en V. H. van der Wonde. Getrouwd: 17 Aug. F. T. Koop- mans en J. v. Basten. E. Hartog en C. v. Daijn. A. Voorst eu I. Bor. K. W. Korzelius en A. M. Pelser. F. J. Moet en H. A. Horeman. B. Bakhuis Rozeboom en A. Alfink. P. D. Ophof en J. P. Oormont. J. de Graaf en N. Vreedenburg. A. v. d. Velde en H. Rinner. A. N. Korzelius en A. M. T. Hogervorst. Bevallen15 Aug. E. v. Kampen Hartbrecht z. 16. S. C. Lubbers ter Smitten z. 17. J. Campfens—Win kels d. A. M. de Jong— Hoss d. Overleden: 15 Aug. A. J. Vos- Radius 53 j. Spaarnw.str. 16. J. v. Breemen 7 m. z. Barendsestr. H. F. Gediking 18 j. Leidschestr. faimilieberichf»^, Getrouwd: 12 Aug. G. Moll en J- Pabst, den Haag. E. Brooks Manley en M. C. van Deth, Antwerpen. P. A. de Jong en G. A. H. Prnissen, Ryswyk. Bevallen 7 Aug. I. J. de Geus— De Greeuw z. Amst. 13. G. Alozery Karmelk z. Amst. Sehilham—Huys- mau z. Achttienhoven. C. C. M. Quarles van Ufford—Twiss d. Utrecht. 14. S. van Praag—De Jong z. Amst. 15. Elias—Telders d. Bussum. Overleden: 12 Aug. F. de Vries Van Strien 38 j. Amersfoort. A. G. T. L. Keyser jd. 3 j. Nichtevegt. 14. N. J. Wouda, Sneek. G. Ebbeler 40 j. Amst. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Donderdag 18 Aug. 1898, des na middags van 23 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium len Fnga. Bach. 2. LargoHandel. 3. Sonate no. 6 Mendelssohn. 4. Inleiding Variatiën Hesse. 5. Abendlied Schumann. BRONGEBOUW. MATINÉE op Donderdag 18 Aug. vau 2'li4'/a uur. PROGRAMMA. 1. Hollandia-Bron Okel. Marseb 2. OuverturedeConcert Erkel. 3. Sirenenzanber Waldieufel. Walzer. 4. Tric-Trac. Polka. Waldieufel. 5. Ein nacht in Oriënt. Neibig. Tongemalde. 6. Ouverture Zampa Hérold. 7. „Die Wachtparade koramt"Eilenberg 8. „Les Cambrioleurs." Walzer. Varney. 9. Potpourri uit het Waterballet Carré. 10. Finale. Hoe langer hoe meer begint men te bemerken dat de Kroningsfeesten op banden zijn. Hier en daar worden versieringen aangebracht. Vandaag is men in de Gierstraat en Groote Houtstraat begonnen met toebereid selen te maken. LAATSTE BERICHTEN Eleetrische tramlijnen in de Haarlemmermeer. Daar de Ministei van Waterstaat aan den Raad van Beheer der Holl. Electr. Spoorweg-Maatschappy inge volge art. 58 der concessie voor den locaalspoorweg AmsterdamHaarlem den aanleg vau tramwegen in de Haar- mermeer en omgeving heeft opgelegd, wauneer 2/s van het benoodigde kapi taal door subsidies zal zyn verkregen, heeft de maatschappij besloten de voor bereiding voor dezen aanleg krachtig ter hand te nemen en zich daartoe gewend tot de betrokken plaatselijke besturen, ten einde hun tinancieelen steun te verkrijgen. Aan de Algc-meene omschrijving der ontworpen Traanwegen in de Haarlem mermeer en omgeving, ontleenen wij het volgende De lijnen bestaan uit a. eene lijn VijfhuizenNieuwersluis lang 34.25 KM. Do aanleg van het deel Vijfhuizen- Hoofddorp dezer lijn is niet verplichtend gestold eu zal dus afhangen van de me dewerking der betrokken gemeenten. b. eene lijn Sloten-HoofddorpVen neperdorp-—deKaag lang 23 KM. Deze lijn loopt over 2.60 K.M. samen met de eerste en zal zoo mogelijk tot Leiden worden doorgetrokken. c. eene lijn SlotenHalfweg en Slo terdijk lang 13.50 K.M. De 'ijnen rijn over de drie provincies verdeeld als volgt Noord-Holland 53.700 Kilometer. Utrecht 14.500 Zuid-Holland 15.250 Samen 83.450 Al deze lijnen rijn voor de normale spoorwijdte 1,435 M. ontworpen en zul len zoodanig worden aangelegd, dat de goederenwagens der groote spoorwegen op al deze lijnen kunnen loopen, zoodat van uit alle plaatsen, langs de lijnen, ongebroken wagenladingen over het net der Europeesche spoorlijnen kunnen ver zonden worden. Om aan dézen eisch te kunnen vol- Door den agent-rechercheur van Halst is aangehouden G. H. v. K. oud 21 jaren, van beroep schoenmaker, die zich op den 9en dezer heeft schul dig gemaakt aan diefstal van een val reep (vischwant) uit het Zuider Bui- tenspaarne ouder de gemeente Heem Dinsdagavond omstreekt 10 ure heeft op den droogzolder ter huize van den kleerbleeker Wesseling aan de Papentorenvest no. 24 een begin van brand plaats gehad, die echter spoedig werd ontdekt en door de bewoners is gebluscht. In den a.s. optocht zal de machine fabriek van gebr. Figée ook vertegen woordigd zyn. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amst. naar Batavia, arriv. 16 Aug. te Batavia. Het stoomschip Prins FrederiJc Hendrikvan Amst. naar Paramaribo, vertrok 15 Aug. van Amst. Het stoomschip Prinses Amalia van Amsterdam naar Batavia, pass. 15 Aug. Perim. Het stoomschip Prins van Oranje, vau Amsterdam naar Batavia, arriv. 15 Aug. te Batavia. Het stoomschip Amsterdamvan de Holland Amerika Lyn, van New- York naar Rotterdam, pass. 15 Aug. des voorm. 10 uur 40 rain. Lizard. Het stoomschip Koningin Regentes van Batavia naar Amst., vortr. 15 Aug. vau Port Said. Het stoomschip Prinses Sophievan Amst. naar Batavia, arr. 16 Aug. te Genua. Het stoomschip Smeroe van Rot terdam naar Java, vertr. 16 Aug. van Southampton. Haarlemmermeerpolder. Tot penningmeester van genoemden polder is, in de plaats van wylen mr. W. H. Smit, benoemd de heer F. Th. Roeters van Lennep, thans barge- meester van Koog aan de Zaan. Bennebroek. Dat de inwoners alhier minder ge steld zyn op bezoeken van ingezetenen van eene naburige gemeente zal blij ken uit bet volgende Vyf mannen uit Hillegom, waarvan zelfs 2 gehuwden kwamen alhier by den kastelein S., en maakten daar goede vertering, doch toen het op betaling aankwam werd dit door hen geweigerd. Op komst der politie namen de heeren de vlucht, om daarna te gaan naar den slager v. d. A. alwaar worst werd gekocht, eveneens zonder voldoening van schuld. Tot besluit moest een. wielrijder het ontgelden, en werd deze zeer bemoeilijkt. Gelukkig weet de politie de namen en zal men trachten han deze "aardigheden af te leeren. Dat de dieven van aardappelen hier nog al brutaal optreden wordt bewe zen door een diefstal van 5/i mud Heden overleed in den ouder dom van 58 jaren, onze in nig geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, RADIUS. Uit aller naam, A. VOS. Haarlem, 15 Augustus 1898. Dankbetuiging. Het gezamenlijk Personeel van. den Heer C. J. HIENKENS, betuigt langs dezen weg zijnen dank, voor den genoeglijken dag, hun verschait bij gelegenheid van zijn 25-jarig huwelijksfeest. De Curator in het faillissement van Leunis Dekker Jzn., zonder beroep, wonende te Zaandam, maakt bekend dat de voorloopige uitdee- lingsljjst in dien boedel is neder- gelegd ter griffie van de Arröndis- sements Rechtbank te Haarlem en ter griffie van het kantongerecht te Zaandam, ten einde aldaar ge durende 10 dagen ter inzage te verblijven. De Curator, Mr. J. SPOOR.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3