NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. I6e Jaargang. Dinsdag 23 Augustus 1898. ■o. 4646 HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 120 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 Directeur-Uitgever JlJDV^IR/T^EnSr TXHQiT 1 regels 50 CD.; iedere regel meer 10 (lts. Groote letters naar plaatsrmr By Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Aü verten tién worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Piiblicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zticBloemendaalSantpoort en Schoten. P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZand voort. G2ZWEMMEP Velsen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Officëeele Berichten. Herhalings-oefeningen. De Burgemeester van Haarlem roept by deze op den milicien-verlof ganger Willem Kordink, uit de gemeente Haarlem, vaD de lichting 1895, be- hoorecde tot het 4e reg. infanterie, om zich op 2 Sept. a.s., des nam. voor 4 ure, te bevinden te Haarlem by zyn korps, voorzien van al de voor werpen van kleeding en uitrusting, door hem by zyn vertrek met groot verlof medegenomen, ten einde in wer- kelyken dienst te worden gesteld. Haarlem, 20 Aug. 1898. De Burgemeester voornoemd, M. O. de KANTER, Waarn. Burg. voormiddags volgen, doch met veran- j dering van Leidschestraat by eindi- ging Leidschevaart zal het zyn Leid- i sctiestraat brag Wilsonsplein rondom j Wilhelminastraat, Prins Hendriksstr., brug over Leidschevaart, Leidsche plein, school. Aflevering van optoeht-benoodigd- I heden en finale ODtbinding der feeste- lykhedeneindiging ongeveer 10 uur. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 22 Aug. 1898. Kinderfeest Leidsche kwartier. Het officieel programma voor het op 6 Sept. te geven kinderfeest voor het Leidsche kwartier, vastgesteld door het bestuur in overleg met den keerêW. v. d. Eynden op 20 Aug., luidt als volgt: Versierde optocht, aantreden voor de 2e tusschenschool Leidscheplein des morgens half 9 nar, uitreiking van benoodigdheden en opstelling, half tien in bewegingstelling van den optocht, welke den volgenden weg zal nemen Leidscheplein links, Leid schevaart, Brouwersvaart, OraDje- boomslaan, Rollaudstraat, Leidsche vaart, Oranjestraat, Westerstraat, de ClercqstraatLeidscheplein rechts, Leidschevaart, Brouwerstraat, Wes terstraat, Leidschestraat, Leidsche vaart, Leidschepl., Rondgang, School met zang. Eindiging ongeveer half 12 uur. Van half 12 tot 12 uur uitreiking van versnaperingen in de school, van ongeveer 12 uur tot 2 mar kinderspe len om pryzen, met pauzen, voor uit reiking van versnaperingen in de school. Geslaagd by het examen voor cadet by de Koninklijke Militaire Academie Breda: E. N. L. Qnadekker, Inf. b. t. 1.; J. H. Westerveld, Art. h. t. 1.; F. Bruyns, Inf. O. I., afkomstig v. d. H. B. S. 5 j. c. alhier. 1. Hindernis. Loopbaan. Wed loop. 2. Hand- en Voetwedloop. 3. Tonspringen. 4. Hoepelspringen. 5. Hoepelwedstryd (versierd om prijs.) Spelen voor meisjes. 1. Paalslaan. Wedstrijd. 2. Touwtjespringen. Wedstr. korte afstand. 3. Fleschspringen. 4. Gymnastische dans. 5. Drie voetloop, korte afstand. Geheele rondgang met zang. Avond optocht met lampions en flambouwen, aantreden 7 nur, opstel ling, 8 uur in beweging, plaats van aantreden als des voormiddags. De op tocht zal denzelfden weg als des Voor het examen Fransch l.o. is te 'sGravenhage geslaagd de heer J. W. van den Bogaardt alhier. Naar ons wordt medegedeeld zal de Holl. IJz. Spoorweg Maatschappij by de op enkele harer lynen te ver wachten buitengewone drukte, reserve materieel van buitenlandsche Maats, in gebruik ontvangen. Naar wy vernemen zal de Lom- bardsteeg ook niet achter bly'ven met de inhuldigingsfeesten. Door de be woners is reeds een aardig bedrag bijeengezameld. Er zullen twee eerepoorten komen, welke met groen, lampions en vlag gen versierd worden. De heer dr. Koeoraad Kniper, leeraar aan het Gymnasium alhier, be noemd tot gewoon hoogleeraar in de Grieksche taal en letterkunde aan de Universiteit te Amsterdam, zal die betrekking 16 October e. k. aan vaarden. BINNENLAND. HAAGSCHE BRIEVEN. Er zijn slechts twee onderwerpen, waarover ik met goed fatsoen schrijven kande warmte en de feest-toebereid- selen. Nu wil ik van de eerste niet spreken hoe meer men er over praat, hoe be nauwder men het krijgt. Alleen heb ik, natuurlijk, den „oudsten inwoner," ge ïnterviewd en die heeft mij verteld, dat heit 22 jaren geleden is, dat het ook zoo warm was. Dit vertel ik nu alleen over ter wille en ten genoegen van de sta tistici onder mijn lezers. Deze hoeren zouden ook wel eens het aantal palen kunnen tellen, die voors hands in den bodem der residentie zijn geslagen. Vreemdelingen, die beweren, dat de Hollanders zóó stijf zijn als een paal, vinden in onze feest-toebereddselen grond voor deze stelling. Het is één paal al paal. Oranje of nationaal gekleurd en van boven prijkend met Weetjes of Sterretjes, vreeselijk monotoon. Al die palen, W'tjos en sterretjes zullen des avonds behangen zijn met lampions, alias vetpotjes en 't effect zal tooverachtig 'wezen! Nu zoudt ge misschien denken, dat deze klassiek-eentonig-goedkoope il luminatie te vinden zal zijn in een Haag- sche achterbuurt. Mis, de Vijverberg, j Kneuterdijk, Voorhout, Kanaal en der gelijke beste straten der residentie, de bum-ten waar de hoogstaangeslagenen wonen, zijn op deze wijze versierd Vooral van den Vijverberg is dat te betreuren, omdat deze onbeduidende verlichting schamel zal afsteken bij den gloe van licht dien de Rijksgebouwen, langs den Hofvijver (Eerste Kamer. Mauritshuis enz.), van de fundamenten tot de daklijsten langs alle lijnen ver licht, zullen afstralen. Het moet gezegd worden, de Rijksgebouwen komen kranig voor den dag;. ot departement van Oorlog bv. heeft zijn ouderwetsche gasiiluminatie afge dankt en er oen electriscke voor in de plaats genomen een reusachtige W door een prachtige kroon gedekt, sa men 260 gloeilichten in verschillende kleuren. Voor het eerst wordt ditmaal in de residentie op eenigszins ruime schaal van olectriciteit gebruik gemaakt voor illuminatie. Dat de geheele Sclieve- ningsche weg op die wijze verlicht zal worden, weten mijn lezers reeds en ik behoef niet te zeggen, dat dit deel de clou van de illuminatie worden zal. Het zijn Parijsche werklieden, die voor de installatie zorgen, ook van de keurige illuminatie die vóór het Koninklijk pa leis zal komen, in den vorm van een halfrond, "evormd door met slingers van gloeilichten, in gekleurde bollen verbor gen, verbonden palen, waarop verlichte kronen staan. Het is een bijzonder ele gante manier van ilhimineerenalleen maken deze Franschen naar mijn smaak te veel gebruik van touwen om groote stukken te verbinden. Dait treft, ook bij liet tolhek op den Scheveningschen weg. Ik vrees, dat wanneer alles ontstoken is, die koorden te veel in het oog zullen vallen. De versiering vóór en van het Paleis (deels bekostigd door de Prov. Staten, anderdeels door de gemeente) zal zoo mooi worden, als men met het oog op het niet zeer fraaie van het gebouw verwach ten kan. Bovenop komt een ster van vijf Meters hoogte, geheel gevormd door elec- trische gloeilichten. Bijzonder grootsch of karakteristiek zijn in het algemeen de versierings-toe- bereidselen niet. Dat zal, als steeds, wèl het geval zijn in de buurt waar de kleine Israëlietische kooplieden de meerderheid vormen. De eere-poort o.a. die men daar aan het zetten is, behoort tot de kloek- ste die verrijzen zullen. Karakteristiek is ook een versiering in het Noordeinde, nabij het Paleis, nl. daar waar de Mo lenstraat uitloopt in - eerstgenoemde straat. Hoog boven dien uitgang komt een poort, nabootsing van een molen. Alleen een beetje hoog, maar anders zeer aardig gedacht. Een prachtige eere- i poort wordt ook gezet in de Wagen- straat; do zorg daarvoor heeft de be kende firma Pander op zich genomen en dat zegt genoeg. Het meest vei-wacht ik van de triumf-boog, die op de Plaats ver rijst; het is een cirkel-segment, dat bij na de geheele breedte overspant en waar in vijf rijtuigen naast elkaar gemakke lijk kunnen passeeren. De boog wordt geheel groen, met schilden en zijden wimpels. Hoog bovenop, bijna gelijk met de daken der omringende woningen, staat een gebeeldhouwde leeuw, steu nend op de vlag. De zijstukken zullen verrijzen uit hoog opgaand levend groen, en gedekt worden door fluweelen kus sens, waarop gouden kronen. 't Effect zal wel rijk wezen, ondanks de betrekkelijk geringe kosten der ver siering van de geheele Plaats, f 1250. Een aardig effect verwacht ik ook van het Buitenhof. Aan de drie uitgangen komen eerepoorten, die des avonds ook verlicht zullen zijn. Buitendien heeft men hier iets nieuws, nl. tusschen do boomen die het plein omringen kleine poortjes, die geilhunineerd worden. De versiering van Scheveningen's hoofdstraat, de Keizerstraat, met allerlei visscherij-emblemata, belooft mede een zeer speciaal cachet te zullen dragen. Wat de feestelijkheden zelf betreft, heeft men goede verwachting van de drie sportnummershet bloemencorso, het concours-hippique en de sport-betoo- ging op ClingendaaL Minder verwacht men van de Volks spelen en het kinderfeest. In het alge meen heeft men minder verwachtingen van al die zaken die door het Uitvoerend comité zijn ontworpen. Kosten zullen er genoeg zijn gemaakt, maar voor het ove rige vreest men dat het zal zijn„beau- coup de bruit pour peu de besogne. Wat 't meevalt is winst H. A. GANUS Jr. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Aan R. Brinkhuis, op zyn verzoek, een eervol ontslag verleend uit zyne betrekking van kantonrechter-plaats- vervanger in het kanton Dockum, onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. De duur der reeds met drie jaren verlengde detacheeriDg by de land macht in West-Indië van den eerste- lnitenant F. Smith, van het wapen der artillerie van het leger hier te lande, andermaal met drie jaren ver lengd. Erkenning. De heer A. D. Roosegaarde Bis schop, ingevolge koniuklyke machti ging benoemd tot vice-consul te Pre toria, is in die hoedanigheid door de Regeering der Zuid-Afr. Republiek erkend. Een adres aan Koningin Wilhelmina. Het college van burgemeester en schepenen te Brussel heeft besloten, door tusscbeD komst van den Neder- landschen gezant het volgende adres te zenden aan Koningin Wilhelmina Mevrouw. „Veertien jaren geleden had de Belgische hoofdstad de groote eer, Hunne Majesteiten Koning Willem III en Koningin Emma der Neder- landeu te begroeten, en feestelijk de souvereinen te ontvangen van een vrij volk, aan welks lot onze gewesten laogen tyd verbonden zyn geweest. Het onthaal, door de bevolking van Brussel aan de Doorlachte Ouders van Uwe Majesteit bereid, heeft Hon moeten bewijzen hoe hartelijk de ge voelens van wederzydsche genegen heid ztju van onze zustervolkeren. Sprekende uit naam van de stad Brus sel, waar Willem III het levenslicht zag, wenschen wy, Mevrouw, Uwe Majesteit opnieuw de verzekeriug te geven van die gevoelens, op den dag van Hare troonsbestijging. Wii spre ken de hoop uit, dat onder de regee ring van Uwe Majesteit, en tot groot voordeel van de twee volkeren, de hartelijke betrekkingen tusschen Ne derland en België nog vermeerderd en versterkt zullen wordeD, en wij verzoeken de Koningin der Neder landen, met onze wenschen voor Haar volk, de verzekering te willen aan vaarden van onzen onveranderlykeo eerbied." doen wat recht is. als in het algemeen het vertrouwen op de rechtszekerheid in Nederland zou bevestigen dat zy de eer hebben bovengemeld advies van den hoogleeraar mr. D. Simons hij dit verzoekstrift over te leggen dat zy op het voornemen om tot U.M. een verzoek om gratie te rich ten, hebben ontvangen de schriftelijke betuiging van de volgende Nederland- sche mannen en vrouwea Het adres is van meer dan 200 namen voorzien. Zaak der Gebrs. Hogerhuis. Het request, aan H.M. de Koningin- Regentes om gratie voor de gebroeders Hogerhuis, waartoe het initiatief werd genomen door de beeren J. van Loenen Martinet, redacteur van De Hervor mingte Amersfoortdr. G. W. Kernkamp, leeraar aan bet gymnasium, te UtrechtHenriëtte van der Mey, redactrice van Belang en Hechtte AmsterdamMr. Ph. Falkenburg, hoofdcommies ter gemeente-secretarie, te Amsterdam, en P. L. Tak, redac teur van De Kroniekte Amsterdam, is thans verzondeD. Adressanten geven daarin te kennen dat zy reeds gernimen tijd veront rust zijn door betgeen zoowel in opet- bare geschriften als in de zittiugen van de Tweede Kamer der Staten- Generaal is ruchtbaar geworden aan gaande de inbraak by Gatze Haïtsma te Britsnm, voor welk misdrijf by arrest van het gerechtshof te Leeu warden van vijf Aog. 1896 zyn ver oordeeld Wiebren Hogerhuis tof eene ge vangenisstraf van twaalf jareu Marten Hogerhuis tot eene ge vangenisstraf van elf jaren Keimpe Hogerhuis tot eene gevan genisstraf van zes jaren allen met ontzetting gedurende vyf jareo boven hun straf van burger rechten dat hun onrast is toegenomen, en hun twijfel of de rechter bij hernieuwd onderzoek in het licht der thans be schikbare feiten de overtuiging van de schuld der veroordeelden zou heb ben verkregen, vasten vorm heeft aangenomen na de lezing van het openbaar advies in het „Paleis van Justitie" van 15 Juli jl. gegeven door Mr. David Simons, noogleeraar in het strafrecht aan de universiteit te Utrecht dat zy met het oog op het boven staande U.M. eerbiedig verzoeken ais laatste rechtsmiddel gebruik te maken van de bevoegdheid haar verleend bij art. 68 der Grondwet, om door toepassing van het recht van gratie de straf der veroordeelden te doen eindigen dat zy van oordeel zyn dat U.M. door het inwilligen van bun verzoek zoowel iu dit bijzondere geval zou Met ingang van 1 Augustus is voor het rydeud personeel der H. S. M. de promotie en verhooging van trakte ment ingetreden Condncteur 3e kl. vervalleneen leerling-conducteur zal dus na afgelegd examen conducteur 2e klasse worden. Voorts zal uit de conducteurs le klasse ongeveer 40 pCt. benoemd worden tot booidcon- ducteur, terwijl het traktement voor een conducteur 2e klasse met f 0.10 per dag is verhoogd en van een der le klasse met f 0.05. Tevens zijn de raylengelden gewijzigd in urengeideo, wat wordt berekend naar den duur van een dienst, in dier voege, dat een hoofdconducteur goederendienst f 0.06 een idem personendienst f >.05 en de andere condncteur f 0.04 per uur zul len genieten. Te 's-Gravenhage is overleden mr. A. H. van Tienhoven, lid ,Tan den Rotterdamse en gemeenteraad en sinds 1896 vice-president der arrondisse- ments-rechtbank aldaar. Hy was reeds sinds iaDgen tyd lijdende en had om genezing te zoeken geruimen tyd in het zuiden verblyf gehouden. De overledene was een broeder van den beer mr. G. van Tienhoven hier ter stede, commissaris van H. M. de Koningin in deze provincie. Uit de „Soldatenkrant." In het feestnummer schreef by de beeltenis onzer Koningin de Minister van Koloniën, de heer Cremer „Soldaten in Indië, denkt aan nw Koningin, die joDg is en rein en goed als verleiding n tegenlacht en ge a zwak gevoelt, denkt aan Haar, haar beeld zal u sterken als ziekte of 's vyands lood u doen lyden, denkt aan Haar, Haar beeld zal n troosten als gy hebt uitgeblonken door moed, beleid en trouw denkt aan Haar, Zy zal u beloonen. als gy den vijand hebt overwonnen en hij nederligt aan uw voet denkt aan Haar en gy zult grootmoedig zijn." De Minister van Oorlog, luitenant- generaal Eland, schreef B „De hoedanigheden van den warea soldaat zyn: goede wil, volgzaamheid, ernst en volharding by de vervulling der opgelegde taak". De Minister van Marine, vice-ad- miraal Röell, gaf dit woord ten beste „Onder de roemrijke leidiDg van Prinsen uit het Oranjehuis, hebberi FEUILLETON. De Hertog van St. Osmund. 20) We wisten niet of hij nog leefde ja dan neen, en hoorden het volgende oogenblik de zwarten op ons aanstormen, tegelijkertijd werd er echter een twee den lucifer ontstoken en in minder dan geen tijd stond het land om ons heen in lichtelaaie vlam. Tot mijlen in het rond strekte de brand zich uit en wij hadden, het geducht warm, juffrouw SeJlwood; maar twee van ons zijn er toch in leven gebleven om deze historie te vertellen." Olivia knikte, maar was niet in staat iets te zeggen. Toen vestigde zij haar lierve oogen, die vochtig van aandoening waren op den linkschen held van het ver haal En zonder meer een woord te spre ken stonden zij allen op. Olivia knikte, maar was niet in staat iets te zeggen. Toen vestigde zij haar lie ve oogen, die vochtig waren van aandoe ning, op den linkschen held van het verhaal. En zonder meer een woord te spreken stonden zij allen op. Jack scheen het niet goed van den Squatter te vinden, dat hij hem zooveel lof had toegezwaaid. „Kom!" zeide Olivia. „Is het waar, wat mijnheer Dalrymple vertelde of niet „Min of meer." „En de geschiedenis van het paard, de petroleum en de lansen is die werke lijk zoo gebeurd?" Hij knikte van ja maar zeide, dat men op zijn geheugen niet erg aan kon. Olivia wendde zich van hem af en zeide niets meer voordat zij in den zadel zat; terwijl Jack op steeg reed zij op den Squatter toe. „Ik ben u oprecht dankbaar, mijnheer Dalrymple," zeide zij, „en dat zullen do anderen ook zijnmet verlangen zul len wij allen uw komst tegemoet zien. Zonder u zouden wij mogelijk nooit te weten zijn gekomen, dat wij een held tot gastheer hebben. Gij moet ons bepaald meer vertellen. Intuaschon dank ik u recht hartelijk En zij boog zich voorover en drukte hem de hand; maar op den terugweg sprak zij bitter weinig. Jack verzekerde haar, dat hij nooit meer aan zijn wond gedacht had ofschoon er eigens in zijn lichaam een kogel moest, zittenook ver telde hij haar, dat hij zijn ouden baas bij dat gevecht had leeren kennen en j hem tot het einde toe gediend had. En de eerste oogenblikken sprak hij over niemand anders; hij was Olivia dank baar, dat zij zijn vriend graag mocht lijden en wist een massa verhalen van Dalrymple te stellen tegenover het eene, waarin hij de hoofdpersoon was. Met zonsondergang kwamen zij thuis, zonder dat er een enkel teeder woord tusschen hen gewisseld was; toch was haar hart even vol als het zijne, maar zij kon niet spreken en hij moest zwij gen, zoolang het afschuwelijke geheim zijn lippen verzegelde. HOOFDSTUK XV. Niemand was er in hun nabijheid te bekennen, toen zij afstegen en Jack bracht de paarden zelf naar den stal te rug, terwijl Olivia haar rijkleed opnam en de trap besteeg. De stalklok sloeg vijf uur, toen de eerste de staldeur uittrad nog zeven uur moesten er verloopen, voordat Claude terug kon zijn. Maar op dit oogenblik schenen hem die uren een eeuwigheid toe. Jack voelde, dat, zoo lang hij Olivia maar kon zien en spre ken, de tiid wel door t" komen was maar zonder haar waren zelfs deze enke le minuten een foltering voor hem. Eu hoevele van die minuten moesten er nog verloopen. Hij begaf zich naar binnen Olivia was nergens te zien en niemand ontmoet te hij, die hem kon zeggen, waar zij zich bevond. Het eeno vertrek na het andore liep hij door; en overal vertoonde zich een holle ruimte aan zijn oogen. Toen snelde hij naar buiten op het terras. En daar bereikte hem een stem, die aan niemand anders dan Lady Caroline kon toebehooren, die zeer ontstemd scheen te zijn. Wat zij zeide kon hij niet verstaan. Maar toen Jack naar boven zag werd het raam met een woedenden ruk geslo ten en daarna hoorde of zag hij niets meer. De eerste levende wezens, die hij ont moette waren de heer Sell wood en de opzichter. Zij droegen golfballen in de hand en het zweet parelde op beider voorhoofd. De opzichter behandelde Jack evenals vroeger, maar do Staatssecreta ris niet. Hij vertelde, dat hij eindelijk een partij gewonnen had; maar zijn manieren duidden volstrekt geen vreug de aan. Het waa werkelijk heel lomp en bet scheen wel alsof bun vriend schappelijke omgang plotseling opgehou den had. En Jack merkte deze verande ring op, maar was te goed van vertrou wen om de reden te vermoeden. Daarop ontmoette hij de Frekes, die hem graag mochten lijden, omdat hij altijd even vriendelijk voor hun kinde ren was, die niet algemeen bemind wa ren. Zij troonden hem mee naar de kin aerkamer om thee te (binken, waar zij bij elkaar bleven, totdat het tijd werd om zich voor het diner te gaan kleedan. Jack hield van hun kinderen; het was liun schuld niet, dat zij zoo zelden in den smaak vielen. Zij waren verschrikkelijk bedorven, en Jack meende, dat iedereen behalve hun ouders zich te veel met hen bemoeiden. Dikwijls stoeide hij met de kinderen, maar nooit zóó als dien avond, want zij brachten hem buiten zich zelf van plei- zier. Hun gezelschap was in deze omstan digheden nog beter voor hem dan dat van Oliviahet deed hem bijna evenveel goed als de ontmoeting met Dalrymple uit Carara. Eindelijk en ten laatste stond hij bestoven en met verwarde ha ren van den grond op, maar voor het oogenblik voelde hij zich luchthartiger dan den geheel en dag nog 't geval was geweest. Maar daar was de ernstige, treurige blik bunder ouder* or~ hem rib» verdriet te herinneren. Waarom zagen zij hem zoo droevig aan? Iedereen was veranderden ook de Frekes. Zouden zij de waarheid geraden hebben Geen oogenblik kwam het in zijn hoofd op, dat Lady Caroline haar woord niet ge houden hadtoch was zijn geest erg ver ward, toen hij zich mot buitengewone zorg liieedde, om voor net laatst aan de tafel, waaraan hij nooit had behooren te zitten, een goeden indruk te makon. Hij had zich hier al geheel mee ver zoend maar veel mocielijker was het de teleurstelling te dragen, die hem be neden in de eetzaal wachtte. Olivia was niet beneden gekomen. „Zij is dood op," verklaarde Lady Ca roline. Nu dat zou elk meisje ook zijn natuurlijk geen Australisch na zulk een verren rit. Uw Genade moest daar beter over nagedacht hebben!" Jack staarde haar aan als een gewond hert, toen stamelde hij een verontschul diging, waarop haar Ladyschap me* geen enkel woord antwoordde. Zij draai de zich om en knoopt» een gesprek mot een ander aan. Maar dit was niet de oorzaak van zijn smart; het was do ma nier waarop zij hem nu, en nog wel na hun gesprek in den vroegen morgen,

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1