Neêrlands vloot en leger weleer ons vaderland krachtig gemaakt, of, na byna volslagen ondergang, in eere hersteld. Indachtig aan het schitterend ver leden zullen beide takken der krijgs macht van den Staat Koningin Wil- helmina op den Troon harer vaderen onwankelbaar schragen en. door Hare Majesteit voorgegaan, met Godsbulp ons onafhankelijk volksbestaan ook in de toekomst verzekeren." M. M. de Monchy. f Wederom is een bekende figuur uit Rotterdam overleden en ook weer op verren afstand van zijn woonplaats. Het is de heer M. M. de Monchy, die op de terugreis van Zwitserland, te Dusseldorf plotseling gestorven is. Over den overledene schrijft de N. R. Ct. Groot is het verlies voor allen, die hem in zijne veelvuldige betrekkingen kenden en waardeerden. Weinigen deden voor den handel en den bloei onzer stad zooveel als hy. Als chef van een onzer meest geachte handelshuizen, maar bovenal als voorzitter onzer handelskamer. Sedert 1855 lid dier Kamer, werd hy 16 Januari 1874 tot haar president benoemd in plaats van zyn waardigen voorganger den heer T. 1. Platehij vervulde die betrekking tot ultimo December j.l. En hoe vervulde hij die! Allen die hem daar leerden kennen en zagen werken ook al mocht er soms ver schil zijn van gevoelen bewonder-1 den de groote werkzaamheid, de ken nis van zaken, de toewijding van den President, en bovenal den tact en onpartijdigheid waarmede hij de be raadslagingen ieidde. Zoo onze Kamer van Koophandel in die jaren krachtig medewerkte tot den bloei onzer ge meente, dan was dit ongetwijfeld voor i een groot deel aan den onverdroten president te danken. Ook waar het buiten onze stad en niet zelden bui- tenslands gold de Kamer en den han-j delsstand van Rotterdam te vertegen woordigen, geschiedde dit met opoffe ring van tijd en geld en met eeue achtbaarheid die aan weinigen is ge geven. By zijn aftreden boden zijn mede leden hem een symboliek geschenk aan als hulde van wat hy voor onzen handel en onze nijverheid verrichtte en tot stand bracht, en levendig zal de herinnering daaraan bij allen blij ven, wien de bloei en de welvaart van Rotterdam ter harte gaan. Ook als lid van onzen gemeente raad, als president van de Rotter- damsche Bank en voorzitter van de Rotterdamsche Handelsvereeniging bij de liquidatie na de catastrophe van 1879, als commissaris van de stoom vaart Mjj. „Nederland" en in meuige andere betrekking was onze betreurde, stadgenoot voor groote belangen ziju leven lang werkzaam. Een luchtballon. Vrijdagnamiddag omstreeks 5 uur daalde, onder de gemeente Etten-Leur N.-B. een luchtballon neder, welke was bemand door drie Belgische genie- officieren. Aanvankelijk was hun reis bestemd naar Frankrijk, maar door tegenwind werden zij hierheen ge dreven. Daar zij in een land met boekweit nederdaalden en hierdoor nogal schade was aangericht, kreeg de eigenaar f 15 vergoeding. Per eersten trein gingen de reizi gers naar Antwerpen terug, waar de ballon om 11 uur was opgelaten. Te Stad aan 't Haringvliet is Vrij dagnacht de Ned. Herv. kerk een prooi der vlammen geworden. De toren, het dak en de iuhoud der kerk, alles is verbrand, alleen de muren zyn blijven staan. De brand wordt toegeschreven aan het zoeken met licht naar een bijen nest onder het dak, wat vergemakke lijkt werd, doordien de stelling voor het leggen der leien nog voor de kerk stond. Er waren twee spniten by den brand, maar die konden er niet veel tegen uitrichten. Des ochteuds was het vuur nog niet geheel bedwongen. Zaterdagnamiddag is te Dinteloord een veldarbeider, tijdens hij in het veld aan t graansuijden was, door een zonnesteek doodelyk getroffen. Later op den avond herinnerde liij zich de driftige stem en het plotselinge sluiten van het raam; en gloeiend van verontwaardiging begreep hij wie de toegesprokenc was geweest en wat de oorzaak van Olivia's ongesteldheid was. Dit bedacht hij zich, toen hij 's avonds laat in de hut zat met den slapend en Li vingstone op zijn schoot. Het volgende oogenblik was Jack op weg naar de zit kamer van Lady Caroline om een oogen blik met haar te spreken. Maar dat oogenblik werd hem niet geschonken. Lady Caroline was reeds naar bed ge gaan. Het was nu bijna elf uurbinnen een uur kon Claude terug zijn, en Jack begon Hunt'9 verhaal als volkomen waar te beschouwen. Was het niet het geval geweest, dan i zou zijn neef getelegrafeerd hebben. De ze echter had zich op Jack's doorzicht verlaten, denkende dat hij wel zou be grijpen, dat hot beter was dit niet te doen; zijn reis was een geheim, dus moest een telegram achterdocht opwek ken. Maar Jack was er zeker van dat hij het wel zou gedaan hebben, aLs Hunts verhaal een leugen was geweest. Zijn overspanning was in een onuitsprekelijk gevoel van wanhoop overgegaan. In deze stemming begaf hij zich naar den poeëtenhoek, waar hij de twee „har Letteren en Kunst. Het koor, dat onder leiding van Willem Mengelberg de inhuldigings plechtigheid in de Nieuwe Kerk te Amsterdam op 6 September zal op- luisteren, is op eene wyze samenge- steld als waarvan wel nauwlyks een voorbeeld is aan te wyzen. Als sopranen werken mede de dames: Noordewier—Reddingins, Oldenboom Liitkemann, Louise Mulder, Croes —Spoorals alten de damesDe Haan—Manifarges. Anna Blaanw, Z. Bakker, Gerda Reynders, Jeanne Bleyenburgals tenoren de heeren J. I. Rogmans, J. Urlns, F. Pblip- peao, Jos. Tyssen, T. B. M. Stachel- hausenals bassen de heeren Joh. Messchaert, Jos. Orelio, Anton Sis termans, F. H. van Duinen en Ch. E. H. Boisserain. Door den heer Mengelberg is een preludium voor de gelegenheid ge schreven van slechts 5 a 6 minuten daarna wordt het onde Wilhelmus gezongen en tot besluit der plechtig heid het koraal„Nun danket Alle GottDe begeleiding zal bestaan uit orgel, drie trompetten, zes horens, drie bazuinen, een bastuba en pauken, bespeeld door arlisten van liet Con certgebouw, het orgel door den heer De Pauw. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Eerste Xederlandsche Fabriek van KUNSTBLOEMEN, P. L. ENGELENBERG. Anegang No. 8. Voor decoratiën in Etalage kasten, Feestzalen, Kamers en Salons met de a. s. Kronings feesten, offreer ik Nationaal Bloempapier, rood, wit, blauw, oranje, per 24 vel f'0.20. Nationaal Crêpepapier, per rol van ruim 2 meter lang f 0.15. Nationaal Crêpepapier, voor strikken, per rol van 2 meter lang f0,06 en 0.07s. Fraai groen Mos in groote pakken, per pakje f0,15, per 40 pak f 4.40. Prachtige Pampa-pluimen, in de nat. kleuren, 4 meter lang per stuk f0,50. Oranje Immortellen in groote Dundels, per bundel f0.99. Bladeren Guirlandes vanaf f0.30 per ineter. Papier Guirlandes in vele soorten en prijzen. Geprepareerde Natunrpal- men in enorm groote keuze. Zeer billijke prijzen. Bloeiende Plantjes, Oranje- bloemen in alle soorten. Oranje Bouquetjes voor het knoopsgat, van echte Oranje Immortellen en groen, zeer fraai, voor Heeren per stuk 5 en 40 Cent voor Dames per stuk 6 en 42'/, Ct, ANEGANG 8. (Leger en Vlooi. Koninklijke Militaire Academie. Tengevolge van der. uitslag van het oulangs gebonden vergelijkend examen adspiranteu voor toelating als cadet by de koninklijke millitaire academie te Breda, komen voor eene plaatsing by die inrichting tegen 16 September in aaumerking voor: a. Infanterie hier te lande: S. En- gers, E. N. L. Quadekker, jhr. Cii. .J. Laman Trip, J. M. van der Heyde, I. J. Froger. b. Cavalerie hier te lande: H. A. M. Sassen, P. H. M. Teupken, jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet. c. Artillerie hier te land: J. P. de Man. B. Portheine, W. R. van der Weide, S. Schilderman, H. J. v. d. Grinten, Th. A. Boeree, J. H. Wester- veld. d. Genie bier te lande: J, A. H. Perey, P. J. Stuitje. e. infanterie in Nederlandsch-Iodië: bitués." over een courant gebogen, zag schudden van. het lachen. Hun vroolijk-; heid deed hem pijn, maar toer trad hij binnen „Wat is er aan de hand?" vroeg hij. „Ik heb behoefte om eens te lachen „Och, het is niets voor u," antwoord de Edmund Stubbs. „Het is maar een stukje gekrabbel," verklaarde Llewellyn een nieuwe sigaret- te aan het overschot van de vorige aan stekend. Jack stond nu achter hen en zag ge heel onschuldig tusschen de twee hoof den door op de courant Het was de „Parthenon". Er stond maar één artikel op die pagina. Het was getiteld „Onze jongere poeëtenXIXVII, Claude Lafont. „Amuseert u dat zoo?" vroeg Jack eindelijk. „Juist." zeidc- Llewellyn. „Gij vindt, dat hun oordeel recht vaardig is, hè V' „Och, rechtvaardigheidHet is een mooie kopie, daar kan het alleen aan spraak op maken. De Parthenon is niet voor den deugdzamen winkelier geschre ven en ook niet voor het oog van een Puriteinschea lezer bestemd." „Daarenboven, het artikel is waar," A. J. A. van Overeem, P. B. van Staden ten Brink, J. A. Roukens, P. A. F. Blom, S. van Dorsser, A. W. F. Koningsveld, J. H. van Tem men, J. M. Prev, B. J. A. vanMou- rik, L. E. J. Burton, A. Gleysteen, J. A. F. Brnyns, C. A. Rynders, J. H. L. Terwogt. f. Cavalerie in Nederlandsch-Indië: J. G. Koopman. g. Artillerie in Nederlandsch-Indië: D. L. N. Vink, E. van Drimmelen, J. W. Peppelman van Kampen, K. Bool. b. Genie in Nederlandsch-Indië: H^ W. Kramers. GEMENGD NIEUWS Eugen Wolfl als rechter. De heer Eugen Wolff, de bekende, voortvarende medewerker aan het „Berl. Tageblatt", die sedert een jaar voor dit blad in China reist en van daar vele interessante corresponden- tiën zond, moet het volgende avon tuur gehad hebben. Hy vernam dat de Chineezen eenige Duitsche zendelingen hadden ver moord. Hy won nadere inlichtingen in en handelde vervolgens of hy ge volmachtigde van de Duitsche regee ring was,~ belast deze zaak tot een goed einde te brengen. De hulpgeeste lijke in wiens district de moord had plaats gevonden, deelde mede dat er 13 Chineezen in hechtenis zich be vonden, maar dat men niet zeker was of de moordenaar zich onder hen be vond. De beer Wolff zeide, dat hy zelf uitspraak zou doen, formeerde een rechtbank en nam daarin zelf zitting. De geestelijke, een man van weinig ondervinding, moest ais tolk dienen. De beer Wolff, vergezeld van zijn hond Schuster, dien hij altijd „Herr von Schuster" noemt en de geeste lijke deden plechtig intocht in de audiëntiezaal, waar de mandarijn hen reeds opwachtte. De heer Wolff Dam dadelijk op den voornaamsten stoel plaats, plaatste zyn hond ter rechter zijde, den geestelijke ter linker zijde en op de vierde plaats den mandarijn. Deze laatste had den moed om den geïmproviseerden rechter naar zyn legitimatie-bewijzen te vragen. De jour nalist nam een in vieren gevouwen papier uit zijn zak, hief het in de hoogte, stopte het weer weg en beval toen op een toon die geen tegenspraak gedoogde de beschuldigden binnen te voeren. Deze ontkenden allen ten sterkste onschuldig te zjjn aan dei? moord op de zendelingen en beweerden zelfs niets van den aanslag in quaestie te weten. De heer Wolff hoorde naar de verdedigingen der verschillende beschuldigden en zeide daarna tegen elk beurt voor beurt: Gij zytonschul dig, en kunt in vrijheid vertrekken. Deze lieten het zich geen tweemaal zeggen en maakten zich snel uit de voeten. Spoedig daarna steeg de heer Wolff te paard en met zyn assistent-rech ter, „Herr van „Schuster" achter het paard aan hollend, reed hy weg. Dit geval kwam, doordat later de de echte gevolmachtigde van Duitsch- land zich tot het onderzoek van den moordenaar naar de missionarissen begaf en daar de toedracht van zaken vernam, der Duitsche regeering ter oore, die thans van plan is een streng onderzoek in te stellen omtrent den loop dezer eigenmachtige rechtsple ging- Een telegram uit Santiago de Cuba aan de „Herald" spreekt van den uiterst droevigen aanblik van de Spaansche troepen, die Zaterdag met de Cabadonza scheep gegaan zijn. De doctoren zeiden dat niet meer dan twee derden han vaderland zouden terugzien. Geen gele koorts. De geneeskundigen in het kamp bij Montauk verklaren dat er geen gele koorts te Montauk is, maar enkel een kwaardaardige soort van malaria. Keizer Wilhelm's reis. Omtrent de reis van den Dnitschen keizer naar Palestina weet de „Frank furter Zeitang" de volgende byzoader- heden mede te deelen Namens den sultan zai zyne Ma jesteit vergezeld worden door Abdul lah Pacha, die onlangs met een by- protesteerde Stubbs. „Onder ons gezegd, wij weten wat Claude is een beste, goede jongen, maar als dichter zou hij in Clapham en Wandsworth geen opgang maken. De vorm van zijn verzen is slecht en de inhoud er van nog dunner; in mijn eggen zijn zij geen aardige „charge" waard." Èn Stubbs dronk zijn glas leeg. Jack kookte inwendig. „Ik weet niet, wat jelui met dat alles meent." riep hij uit, „maar ik vond dat- artikel. dat ik toevallig gelezen heb, al heel goedkoop. Ik zeg niet, dat ik een geleerd man ben, maar ik weet wat mij bevalt en wat niet en ik houd van alles, wat Claude Lafont betreft dat weet ik. Maar zelfs als was dat niet zoo, dan zou ik daar toch nooit in zijn eigen huis over lachen?" „Zijn eigen huis!" riep de impressio nist uit. „Ik wist niet, dat het hem behoor de," zeide Stubbs. „Wat mij behoort is ook Claude's ei gendom," antwoordde Jack kleurend. „Voordat ik hier kwam was hij heer en meester en zal dat weer worden... als... als ik er eens niet meer bon." Met deze woorden verliet hij de ka mer. zondere zending naar het keizerlijk Hof werd belast, en den Turkschen gezant te Berlijn, Tefik Pacha. Het keizerlijke jacht „Sultanie" zal, met een gevolg van zestig keizerlijke ad judanten, voor deze reis in dienst worden gesteld. De landingsplaats Haifa wordt met den meesten spoed in orde gebrachtde kosten daarvan worden geraamd op 30,000 galden de drie bruggen tusschen Jaffa en Jeruzalem zyn reeds gereed, terwijl de aanleg van den straatweg in Pa lestina, die aanvankelijk nogal moei lijkheden opleverde, thans met kracht wordt voortgezet. Het is echter zeer waarschijnlijk, dat er nog kleine wijzigingen in het reisprogramma worden aangebracht, daar zandstnivingen de wegen tus schen Haifa en Cacsarea zeer moei lijk begaanbaar maken en nagenoeg niet voor rijtuigen te gebruiken zul len zyn. In de keizerlijke tapytenfabriek werken honderd personen maanden lang nacht en dag aan een reuzen- tapyt; een dubbel aantal vrouwen is bezig in de keizerlijke weverij te Pankaldi, ter vervaardiging van het kostbare weefsel, hetwelk de harem des sultans der keizerin zal aanbieden. De prefectuur van Koustantinopel heeft in de hoofdstraat van Pera tal van huizen onteigend, die neergehaald zullen worden om de straat een beter aanzien te geven. Een rechterlijke dwaling? Frankrijk schynt zoo laogzamerhand bet land der rechterlijke dwalingen te worden. In 1861 werd in het bosch van Couffé een moordaanslag gepleegd op mevr. Page de la Fin'etióre. Als verdacht van deze daad werd de oudste zoon van de weduwe gevangen genomen en veroordeeld tot levenslange deportatie, ondanks zijn sterke betuigingen van onschuld. De veroordeelde werd na 15 jaren begenadigd, maar bleef in de straf kolonie waar hy zich een schitterende positie verwierf. Hy is nu als twee maal millionair teruggekeerd en streeft er naar gerehabiliteerd te worden. Slaagt hy daarin dan wordt aan deze zaak tevens een belangwekkende rechtsquaestie verbonden. Een oom van den veroordeelde hoeft diens familie onterfd, omdat zij onder haar leden een dwangarbeider telde. De veroordeelde wil nu tevens de vraag laten uitmaken of dit testament, als zyn onschuld bewezen wordt, niet moet veranderd worden in overeen stemming met de duidelijke bedoeling van den erflater d. w. z. ten gunste van den veroordeelde. Feesten te Pretoria. Men maakt te Pretoria groote toe bereidselen om de inhuldiging van de Koningin der Nederlanden te vieren. De Kamer van Koophandel heeft het voorbeeld van den Volksraad gevolgd, door den 31sten dezer tot een ieestdag te verklaren. De gevolgen van het lachen. Een waarschuwing voor grappen makers. Dr. L. Feilchenfekl te Berlijn beschrijftiu de D. raed. Wochenschrift van *28 Juli een geval, waaruit blijkt, dat men zich werkelijk „halfdood" kan lachen. Een 13-jarig weesmeisje kreeg na een dolle lachbui steken ïu de hartstreek, aanhoudende pijnen bij de ademhaling, hoestprikkel, trekkin gen, die eerst é'/j uur duurden, waarop na eenige uren onrustigen slaap, nog een aanval van bijna 6 uur volgde. Hierop traden de aanvallen met korte tusschenpoozen op, nadat op raad van prof. Senator kleine doses phenacetine waren gegeven kamfer en morphine hadden niet geholpen. Tijdens de aan vallen was het gelaat bleek, cyanotisch, patient moest rechtopzitten, de pols was uiterst frequent en nauwelijks voelbaar. Het hart was niet vergroot. Den volgenden dag vertoonden zich vier aanvallendaarna dagelijks een, waarop tusscheupoozen van dagen, weken en maanden volgdeu. By de latere aanvallen vond Feüchecfeld vergrooting vau het hart en oen luid systolisch gernisch, welke verschijnse len telkens in een week verdwenen. Thans maakt het meisje het goed. Sampson's vloot is Zaterdag te Newyork met de grootste geestdrift begroet. De schepen stoomden de Hudson op en voeren voorbij bet £raf „Dat klinkt alsof hij een zelfmoord wil begaan." merkte Llewellyn op. ..Of hij is van plan niet te trouwen," zeide Stubbs ziju glas vullend. „Arme kerel!" besloot de artist het gesprek. Op dat oogenblik keerde hun gastheer terug. „Het doet mij leed. jongens," zeide hij heel nederig. „Ik ben onbeschoft geweest, maar ik weet van avond niet goed, wat ik zeg of doe. Over een paar dagen zult jelui mij beter begrijpen; vergeef mij mijn on vriendelijke woorden.'" „Er is niets te vergeven," antwoordde Llewellyn. „Wij zullen er niet meer over spre ken," zeide Stubb. En Jack schudde hun de hand, voor dat hi j voor goed de kamer verliettoen snelde hij het gebouw door naar don wintertuin, waar Stubbings bezig was de lampen uit te doen. De wintertuin bevond zich aan het uiterste tónde van de Towers en de dogcart werd van daar uit dus het eerst zichtbaar. Het was juist een geschikte plaats voor Jack in zijn wanhopigen toestand. Hij verzocht Stebbings de lampen aan te lat-en. van Grant, dat zy salueerden. Ver volgens gingen zy naar Taupkinsville. Sampson en zyne officieren krygen het eereburgerschap van Newyork. De moorden, te Gent. ZooaLs men weet, is dezer dagen te Gent (België) in het café „Sorbonne" m de rue Plateau een dubbele moord ge pleegd op twee vrouwen, de herbergier ster Philomène Wauters en de dienst bode Jeanne Pauwels, onderscheddelijk 46 en 25 jaar oud. De vrouwen waren alleen in huis en zijn in haar slaap over vallen. Daar de man, die van deze misdaad verdacht wordt en voortvluchtig is, in zijn optreden tegenover vrouwen veel overeenkomst vertoont met Hendrik de Jong. wordt naar dezen ijverig gezocht. De. volgende bijzonderheden deelt men over den moord mede: De moord is gepleegd met een Ameri- kaansch zakpistool, dat evenwel niet ge vonden is en de moordenaar heeft om de sporen zijner misdaad uit te wisschen, de lijken in brand gestoken. Het vermoe den werd uitgesproken, dat een man, die 's morgens te 6 uur liet café verlaten heeft met een koffer, waarin zooals latei- gebleken is de familiepapieren van de vermoorde vrouwen en akten van den notaris Floor, benevens eenige lombardbriefjes en bankpapier zich be- vonden. den moord zou hebben begaan. Te Brugge heeft deze man den koffer te bewaren gegeven aan een smid, Jean Boeye. zeggende, dat hij per spoor naar Ostende ging. Verdacht van deze misdaad wordt een individu, bekend onder den naam van Tom, die betrekkingen met de beide slachtoffers had aangaknoopt en zelfs Jeanne Pauwels het hof had gemaakt. Hij verkeerde sedert April herhaalde malen te Gent-, In het hotel d'Allemag- ne, waar hij den 16 of 17 April verblijf hield, had hij als zijn naam in het vreem- delingemhoek gescln-evenGoldons, den 16 of IS Mei in het hotel de la Ville gaf hij voor te zijn Goldentliing. en in het register van dit hotel vindt men on der dagteekening van 29 Mei met dezelf de hand geschrevenFothet Berhard. In een café te Gent toonde hij zijn kaar tje, waarop stond Max Kraus. Den 17 tot 21 Mei logeerde hij onder den voor- laatsten naam in gezelschap van een meisje, zekere S. L. wien h beloofd had., met haar te zullen, trouwen, in het Hotel du Grand Café des Boulevards te Brus sel bij het Noorderstation, waar hij her haaldelijk rijtoertjes maakte om naar hij voorgaf -een woning te zoeken. Eindelijk had hij er een gevonden in de avenue Louise, waarna hij pogingen in het. weak stelde een stal voor zijn 6 paar den te vinden. Den 22sten en van 28 tot 30 Mei begaf hij zich naar Korfcrijk om de papieren in orde te doen brengen voor zijn aanstaande braid. Gewoonlijk gaf hij zich voor Amerikaan uit, geboren to New-York zijn moeder zou een Brus- solsche geweest zijndoch de meesten hielden hem voor een Vlaming of Ne derlander. Naar hij voorgaf was hij 26 tot 32 jaar oud, maar men schatte hem minstens op 35. Te Gent gaf hij zich uit voor pikeur en medeedgenaar van het circus Busch, toen in Antwerpen staan de, en zedde, dat hij zich bijzonder op buitengewone toeren met zijn appelgrau we paarden verstond. Zooals later bleek, was er wel een pikeur in genoemd circus die George BurckhardtTootit heette en de schoonzoon van den directeur is, doch deze is aan de misdaad geheel on schuldig. Waarschijnlijk heeft hij gezegd in Antwerpen verblijf te houden, om dat het moeielijk is na te gaan of zijn verblijf in eene groote stad gefingeerd was. In bovengenoemd café gaf hij zich uit te belmoren tot het circus Ducos, onder den naam van Max Kraus. In het begin van Juni verliet hij Gent weer om naar Parijs te gaan, zooals hij voorgaf, en zocht toen liet jonge meisje S. L. mede to nemen. Hij gaf haar als zijn adres op Hotel Montaigne, waar hij zeide bekend te zijn. Dit is evenwel niet waai-. Doch in plaats van naai* Parijs, is hij naar Ostende gegaan, waar hij van den 12 Juni, tot den dag voor de mis daad is gebleven. Waai* hij de eerste week geslapen heeft, is niet bekend. Van den 19 tot den 22 Juni schijnt hij met twee verschillende meisjes betrek- langen te hebben aangeknoopt, met de eene onder den naam llkendie Jungs en met de andere ouder dien van Willy Willitomh. Den 20 Juni heeft bij zijn betrekkingen met de tweede dame weer verbroken en heeft daarna onder den zelfden naam Jungs met verschillende dames kennis gemaakt, wien. hij zeide door Amerikaansche en Londensche ban- ,,En steek er nog een paai- aan," voeg de hij er plotseling bij. „Ik zal bier wachten, totdat mijnheer Lafont terug komt." „Jawel, uw Genade?" „Stebbings!" „Wat blieft uw Genade?" „Om Gods wil noem mij niet meer zooIk ben er niet aan gewoon, Steb bings evenmin als gij 't aan mij zijt." voegde Jack er bijen hij snelde naar buiten, totdat de oude man verdwenen was. Het was een donkere avond. Dikke wolken verduisterden de maan en er viel een zachte motregen. Jack keerde zijn gelaat opwaarts en de koele drup pels deden hem onuitsprekelijk goed. Hij verlangde naar een stortregen, met het onstuimige verlangen uit zijn vroe gere dagen, toen een grijzG lucht en een regen een zeldzaam genot waren. Zou hij werkelijk weder dat vrije, ruwe le ven kunnen beginnen na de aristocrati- che omgeving, waarin liij de laatste we ken geleefd had? Gelukkige Jack had zijn leelijke hoed wel voor een hertogelij ke kroon Runnen verwisselen, maar zou het den hertog gemakkelijk vallen weder zijn voormalig bestaan op te vatten De tijd iqoest het leeren. De eenige quaes tie was nu maar of Hunt waarheid, had kiers, vrienden van cm. te zijn gezon den om kamers te huren. Tevergeefs trachtte hij het hof te maken aan een meisje van goeden huize, die hem af wees, doch voortdurend stond hij nog met andere vrouwen in relatie. Hij gaf zich steeds uit voor zeer rijk, sprak over paarden, rijtuigen en bedienden en zei de, dat hij in de avenue Louise te Brus sel een prachtig huis bezat, hetwelk hij van zijn oom, oud-president van Ameri ka, gekregen had. Ook in Mariakerke werden verschei dene vrouwen het slachtoffer harer licht- geloovigheicL Daar heette hij Jungs ll kendie, W. S. Fordon of J. Nel bloem, sprak over het huren van kamers voor Engelsche families, die niemand komen zag en gaf voor naar Zwitserland te zul len gaan. Ondertusscken at, dronk en sliep hij op kosten van de goedgeloovi- gen. die hem inriteerden. Den 17en Juli ontmoette hij den be minde van Philomène Wauters, Achille Butaye, wien hij zeide, den anderen dag naar Londen te zullen gaan. Wer kelijk verbet hij den 18den zijn kamers, doch hij schijnt zich naai- Gent te heli- ben begeven, waar men hem tegen 61 uur 's avonds heeft gezien, 's Nachts is Ui] in het huis der misdaad geweest, en den anderen morgen tusschen 6 en 7 uur bezocht hij een barbier, die verklaard heeft, dat hij zeer veel haast scheen te hebben. Zooals gezegd is heeft hij zich daarna te Brussel vertoond met den gestolen koffer en is vandaar naar Ostende ge gaan, volgens een pakje, dat hij van Brugge naar zijn logement te Ostende verzonden heeft, en men gelooft hem daar ook den 20sten te hebben gezien. In den nacht van 21 op 22 Juli is hij spoorloos uit zijn hotel verdwenen, be halve zijn groote schuld niet anders dan een grooten houten koffer achterlatende, die opnieuw geverfd scheen en beplakt was met een Amerikaansche affiche met den naam van D'Jelmako, uit Canada. Waar hij daarna logeerde is onbekend. Men heeft hem evenwel den 28 Juli en zelfs den 7 Augustus te Ostende gezien. Volgens de verklaringen der getuigen in de geopende instructie is zijn signale ment als volgt Iets meer dan middelmatige grootte; stevig gebouwd. Haren en wenkbrau wen kastanjebruin; midden over 't voor hoofd een streep zonder baard of alleen met een kledn bijna zwart snorretje. Gezicht lang, matte huidskleur, bleek kleine puistjes in het gelaat. Ooren ineengedrongen, kin vooruitste kend, mooi gebit, dunne lippen, groote handen, beenen een weinig la-om. Lichtgrijze of hemelsblauwe oogen, ©enigszins gei-, ende op kattenoogen, die men door hun grootte niet licht vergeet. Als hij spreekt, houdt hij het hoofd een weinig naar links gebogen Hij rookt zijn sigaren op eien eigenaardige wijze door namelijk een stuk lucifer, dat hij in de punt gestoken heeft, tusschen de tan den te honden. Zeer goed sprekende, liefst Vlaamsch, met Antwerpsch accent nog liever Nederlandsch. Hij kent Duitsch en Engelsch, doch zeer weinig Frausch. Over het geheel ziet hij er uit als een bediende van goeden huize. Hij is gekleed in een grijs of zwart kostuum, staande boord met omgeslagen punten, en dikwijls een witte das, lange beige overjas met groote knoopen; ron den hoed van zwart vilt, wandelstok met zilveren knop geheel lederen siga renkoker in den vorm van een hand schoen, gouden horloge met ketting uit groote schakels bestaande. Men vermoedt dat hij in gezelschap verkeert met een zekeren Alexander Winter of De Winteer, een Engelsch schilder, den 14 en 15 Juli in Gent ge zien en wiens aanhouding door de politie is verzocht wegens diefstallen uit de hui zen, waar hij kamers gehad heeft. Bovenstaand signalement (dat echter niet in alle opzichten met dat van Do Jong overeenkomt), is algemeen gepu bliceerd in de -oop den moordenaar spoe dig op het spoor te tornen. Een spion. Thans eerst is, volgens een bericht aan de „Voss. Ztg." bekend gewor den, dat midden Juni de gewezen Oostenrykscbe luitenant, baron Alex ander Murmann von Marchfeld te Jaroslaff wegens spionnage gevangen genomen is. Men vond op hem een potloodschets van de barakken, die by trachtte te verkennen, en een brief kaart, geriebt aan den Russischen consul te Weenen. Baron Murmann had als officier in het Oostenrykscbe leger ontslag genomen en was in het geheim in Rnssischen dienst getreden. gesproken ja dan neenen het antwoord hierop kon niet lang meer uitblijven. Het was reeds half twaalf het geluid van de klokslagen stierf langzaam weg. Claude zou dus hoogst waarschijnlijk reeds aan het station zijn aangekomen. Hij had wel lust gehad de dogcart, te gemoet te gaan, maar de avond was te donker, terwijl de wintertuin zich als een vuurpaleis te midden van die duis ternis verhief. Hij trad er binnen en bemerkte, dat. Stebbings zich verwijderd had; de beelden tusschen de nissen, die door boojnen gevormd werden, waren zijn eenige gezelschap. Maar in zijne af wezigheid had de oude Stebbings een karaf cognac en sodawater voor hem klaar gezet; de major domo zelfs had. ziin toestand begrepen en voelde mede lijden met hem. Het sloeg kwart voor twaalf. Hij kon het slaan van de klok nipt heel duidelijk meer hooren, want de regen was in he- vigneid toegenomen en het gekletter bo ven zijn hoofd overstemde bijna elk an der geluid. He dogcart kon voorbij rij- dqn zopder dat Jack het hoorde. Dit wachten was bijna ondragelijk maar door Claude verrast te worden was nog af schuwelijker. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2