Het was te Weenen reeds opgevallen, dat bp betrekkingen onderhield met Russen. imGEZOMOEH Voor den inhoud dezer rubriek steil de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, xoordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Mijnheer de Redacteur! T7 hebt zeker veel succes. In den laat steen tijd toch drukt u, waarschijnlijk om ruimte te winnen de ingez. stukken met een k jine letter. Ik feliciteer u met uw steeds toenemend succes, doch niet de kleine letter ben ik het niet altijd eens. Dat stukje bijvoorbeeld over het concours van Zanggenot moest rn.i. met zoon dikke blok letter gedrukt geweest zijn. Een vuile blokletter was ook niet kwaad. Waaromdat zal ik u aanstonds zeggen. Over het stuk zelf kan ik kort zijn. Wie niet heelemaal vreemdeling in Je ruzalem is weet, dat er altijd invités zijn bij een concours. Of het moet ver oden zijn, dan natuurlijk niet. Nu ja, men kan zulke invités eerdeden maken men kan er wat anders op vinden nu ja!! Enfin, genoeg daarover want dat- is hv-u eiereten niet. Wat dan wel het ei er- eten is? Wel, eenvoudig Spanje en Ame- rikaantje spelen. Daar is eene vereeni- ging, die Spanje genoemd zou kunnen worden en. daar is Uncle Sam. Sammetje is om deze of gene reden boos en wil een blokkade beproeven. Hij kletst en scheldt en konkelt en blokt en werkelijk hij heeft eenig succes. Er komt zelfs een ingezonden stuk in de courant. Achals de menschen weer kalmeeren zullen ze zich wel onbehage lijk gevoelen, omdat ze zich zoo van Sam hebben laten meenemen. Blokkeert u maar raak Sam het zal u niet hel pen het loopt te veel in den kijker en do Spanjaardjes lachen u bij slot. van rekening heusch toch nog uit. Begrijpt u nu M. de R., waarom ik blokletters had willen hebben? Met dank voor de plaatsing. Een minnaar van Zang en oprechte vriendschap. Haarlem, 21 Aug. 1898. Sport en Wielrijden. Van den wedstrpd om den Grooten Prijs van Ostende was de afloop Vrij dag lste halve beslissing. 1. Broca, 2. Pasini, 3. Eden. 2de halve beslissing. 1. Fischer, 2. Domain, 3. Pari by. 3de halve beslissing. 1. Meyers, 2. Deleu, 3. Obion. Beslissing. 1. Mepers, 2. Broca, 3. Fischer. Ten gevolge van een protest van Broca, die beweerde door Mejjeio ge hinderd te zijn, werd de volgorde al- das vastgesteld 1. Broca, 2. Fischer, 3. Mejjers. Als 4 werd geplaatst de winner van een kamp tussc'ieu du drie tweede-aan- gekomenen van de halve beslissingen, nl. Pasini (2 Domain, 3. Delen.) Lawn-tennis. Op de terreinen van de Bataaf, in de Scheveningscbe boschjes, zijn Za terdag de nationale en internationale lawn-tenuiswedstrijdeu begonnen. De nationale wedstrijden werden geopend met een heeren-double, gespeeld door de beeren De Meijier en Gratama eeuerzijds en Labonchère en Santha- gens anderzijds. Winuers de beeren Labonchère en Santhagens 6—3; 6—2. Daarna is begonnen de dames single om het kampioenschap van Nederland, tusschen de dames Van Lennep en Van Aken zij werd gewonnen door mej. Van Lennep te Hilversum. Te 11 uur werd Zondag de wed strijd voortgezet. Heeren SinglesG. van Haeften tegen Gratama. Gewonnen door Van Haeften 6—0, 6—1. In een volgenden wedstrijd sloeg C. Green F. Labouchère 3—6, 6—0, 0—3. Daarop volgde K. Beukema en De Meijier, K. Beukema won met 6—3 6—2. Hierna versloeg v. Lennep, zijne tegenpartij Broese van Groenou met 6—2 6—3. Heeren DoublesH. van Rees en G. van Haeften tegen C. Green en L. von Hemert. Gewonnen door L. von Hemert en C. Green 6—4, 1—6, 6—3. Woensdag 24 dezer beginnen de internationale wedstrijden, die zeer belangwekkend beloven te worden, daar verschillende inschrijvingen zijn ingekomen van Engelscben, die thans te Hamburg vertoeven. K o i o n i n Pedir. Aan eene Atjeh-corresponclentie van de Sumatra Ct., d.d. Padang 20 Juli, is het volgende ontleend Tri het Pedirsche draagt heit verzet nog maar een sporadisch karakter. Hoofdzakelijk schijnen 't toeankoe Mo hammad en toekoe Sön te zijn, die den boel nog wat aan den draai houden. De overste Willems is den lOen Juli de moekim-Toedjoe binnen gerukt. Het gerucht wilde namelijk dat Panglima- Polim zich in Geiumegöh-Koéb zou op houden. Deze plaats is gelegen in het haast ontoegankelijke bea-gterrein in het noordwesten en kan slechts van uit Koenjit voor zoover bekend be reikt worden. Troepen van uit de XXII moekima waarschijnlijk twee compag nieën van het 12de bataljon zouden de operaties der colonne Willems steu nen. Deze marcheerde naar Koenjit, doch daar bleek het terrein zoodanig ontoe gankelijk, dat met de weinige gegevens waarover men beschikte, voorloopig van Geumegöh Koch werd afgezien. Er werd dus een bivak betrokken bij Palleu- Keureb, waarin de troepen geen enkelen keer verontrust werden. Den volgenden morgen trok men. bet noordelijk heuvelterrein in. Bij Geude- Breuek bleek eenig kwaacl volk'te hui zen. Er werden eenige schoten op de colonne gelost met het gevolg dat een dwangarbeider en een paard van de cavalerie licht gewond werden. De marsch werd voortgezet tot Djareueng. Daar vluchtte bij de nadering dei- co lonne eenig gewapend volk weg. Dit scheen geen moed meer te hebben om te rug te komen, want het bivak, dat bij Djareueng betrokken werd, bleef den ge- heelen nacht, en ook den volgenden, on gemoeid. Terwijl de colonne den 12en Juli bi vakkeerde. werd de trein naar Grong- Grong gezonden om onder de noodige dekking vivres van daar te balen, daal de overste de operatics in het noorden der moekims van Polin nog eenige da^ gen zou doorzetten. De bivakkeerende troep werd gebruikt tot dekking van terreinopnanien, waar bij geen binder van de zijde van vijan den ondervonden werd. Iets dat van de opnamen in '97 in e bovenstreken der XXII moekims niet gezegd kan worden. Uit Pedir schrijft men aan het Bat. Nbld., dat cle invloed van clr. F'iebig te Atjeh zich zeer goed doet gevoelen, daar door zijn onvermoeid hameren op het zelfde aambeeld het drankmisbruik onder de soldaten belangrijk vermindert.. Meer onschuldige dranken worden gretig ge zocht en cle gevolgtrekking wordt ge maakt, dat daaraan voor een goed deel de gunstige gezondheidstoestand van de troepen te danken is. Ook onder de officieren, onder de matige drankgebruikers, telt dr. Fiebig veel aanhangers en verscheidenen, die in het garnizoen hun Schaèpmannetje ne- men, laten dit te velde achterwege. Aan de Sum. Ct. is uit Kotaradja d.d. 21 Juli geseind INliet ver van Teudin-Ra.ja moet den 18en dezer een tweede vergadering van bendehoofden belegd zijn om de gedrags lijn jegens de troepen vast te< stellen. Vele nog niet onderworpen kleinere hoofden hebben echter niet aan de op roeping tot bijwoning voldaan. Eene eerste vergadering heeft, volgens het blad, plaats gehad op den 12en of 13en Juli. Men schijnt toen niet op een plan de campagne te hebben kunnen be sluiten en volgens bovenstaand telegram zal het den 18en oo^ wel niet beter ge gaan zijn. Zondagnamiddag had in de groote zaal van de sociëteit „Vereeniging" de eerste repetitie plaats van de Feestcantate van den heer W. Robert, waaraan het kinderkoor deelnam. De 15 1 kinderen, waarvan de meisjes het numeriek overwicht hebben, vulden het podium geheel, terwijl vóór hen in de zaal de dames en heeren van het koor waren opgesteld. Onder de aanwezigen, die met groote aandacht naar den zang luisterden, bevond zich o.a. de heer F. Smit Kleine, die de woorden voor de cantate heeft gedicht. Naar wij vernemen is de heer W. Robert, de componist der Krooncan- tate, zeer ingenomen met den voort gang der studiën door de dames en heeren, die zich welwillend belast hebben met de uitvoering der koren. Over 't algemeen wordt met zoo veel yver en toewijding gestudeerd, dat bet karakter van dilettantisme grootendeels aan de eseentie ontnomen wordt. Wij zijn inzonderheid atteut, gemaakt op het groote aan vangskoor: Ja, in weelde van offranden, Fonkelt nu het feesttapijt, dat aan het slot wordt herhaald en waaraan het feu sacré niet ontbreekt. Ook riep men de bijzondere aan dacht in voor het koor: Koningin der Nederlanden Wilhelmina! Ons 't spmbool Van een bloem in lustwaranden Trouw aan U! zjj ons parool! dae met buitengewoon entrain tonge- hoore werd gebracht. Mag men naar dc gunstige voor teekenen de kansen van welslagen berekenen, dan belooft de uitvoering in de Groote Kerk op 30 Aug. e. k. alleszins gelukkig te zullen zpn èn voor de dames en heeren van het koor èn voor den componist zeiven. Wy wenschen dit van ganscher harte! Een by den landbonwstand veel bekend man, de beer B. Koperherg is eergisteren hier ontslapen. Sinds 1876 was bij in deze stad en omstre ken werkzaam. Hjj werd ruim 81 jaren oud. Zekere Cornelia Scheffer, 26 jaar oud, dienstbode te Beverwijk, liet zich dezer dagen opnemen in het Tehuis voor vrouwen op de Parklaan, en maakte van de gelegenheid gebruik om eene andere vrouw, die daar ge logeerd was een bankbiljet van f 25 te ontstelen. De vrouw is aangehouden door de Amsterdamscbe politie en overgebracht naar bet buis van be waring alhier, terwijl bet bankbiljet door den recnerchenr Verkerk is in beslag genomen. Groep Willem I. De groep Wil'em I van den optocht op 31 dezer zet na dien dag de feeste lijkheden nog een poosje voort. Don derdagavond 1 September is de groep genoodigd in de bniten-socieieit van Trou moet Blpcken,; Vrijdagavond biedt de beer J. Veder (Prins Wil lem I) de groep een feestje aan en Zaterdag is er diner op Zandvoort. Hillegom. Zaterdag jl. zijn alhier door broeien van bet hooi verbrand de bargen van Mej. van Zanten, inhoudende plm. 60.000 K.G. Dank zjj spoedige hnlp bleef de woning behoudenhet hooi is verzekerd. De heer Telkamp, bloemkweeker alhier, mag zich noemen en schrijven hofleverancier van Z. M. den Koning van Pruisen. Haarlemmermeer Zaterdag j.l. is in de ringvaart bij Halfweg verdronken het 4-jarig zoontje van den arbeider Rietveld aldaar. De feesten bij gelegenheid van de inhuldiging zullen te Hoofddorp ge houden worden 14, 15 en 16 Sept. 14 Sept.Schoolfeesten. 15 Sept.Een optocht die nog al belangwekkend zal zijn. Wielrijders voorop, gevolgd door eene eerewaebt te paard, gevolgd door voetgangers, een aantal jonge meisjes, begeleidende de buste der Koningin, daarna praal wagens, voorstellende, van bet begin af, de ontwikkeling der gemeente, vervolgens personen uit de gemeente in hunne nationale kleederdracht, allen begeleid door muziek. Te Aalsmeer worden de feesten ook 14, 15 en 16 Sept. gehouden. In eene buitengewone zitting van den gemeenteraad te Aalsmeer ontving de nestor dier vergadering, de heer Streefkerk, eene welverdiende hulde. Namens den raad van Aalsmeer, werd hem een sierlijke fauteuil bij monde ven den Burgemeester aangeboden. Ook de gemeenteuaren ga"en blijken van belangstelling met zijn 40 jarig jubileum als gemeenteraadslid. Halfweg. De collecte voor de scholen met den Bijbei beeft albier en onmiddellijke omgeving opgebracht f 131.50. Do Indische Vorsten. De sultan van Siak en de prinsen van Koetei droegen Zaterdag ter ge legenheid van de door hen bpge woonde buitenpartij een schitterende kleeding. Die van den Saltan voor al was buitengewoon fraai en kost baar. Hij droeg een tunique bezet met gouden versierselen, waariusschen ontelbare kleine diamanten fonkelden. De schouderbedekkingen bestonden uit dof gouden epauletten met zware gouden gedraaide franje. Op bet bo vengedeelte wederom tal van diaman tjes. Over de tunique droeg de Sal tan een bandelier afhangende van den rechterschouder naar de linkerzijde en geheel van dof, massief goud en eindigende in een kwast van gouden franje. Van den hals hing af een groote uit diamauten gevormde figuur. De pantalon had een breede gouden naadbedekking. Het hoofddeksel van den Sültan bestond uit een glad castoren talpa met een gelen panache, die vastge hecht was aan een uit tallooze dia manten gevormdeu porte-panache. eindelijk droeg de Indische vorst een eenigszius krom loopende sabel, waarvan de scheede geheel van dof goad was, terwp'l het gevest, gedekt door een kroontje, eveneens van 't edelgesteente blonk. De prinsen van Koetei droegen een galakostuum, bestaande uit een met goud bezette lange jas en pantalon met breede gouden biezen. Hun hoofddeksel is een hooge lakensche muts, spits toeloopende en voorzien van een witte staande pluim. De prins van Solo, Ario Mataram was gekleed in nationaal kostuum, met korte, zwarte pantalon, sarong en een groen baadje, geheel met goud en diamanten afgezet, verder een met goud en edelgesteenten versier den kris, een hoofddoek en een helm hoed. Z. H. de Sultan van Siak heeft Vrijdagavond de voorstelling van het specialiteitengezelschap op „Seinpost" te Scheveningenbpgewoond. Hij was vergezeld van den assistent-resi dent, den heer Schouten en familie, en werd door den directeur van het etablissement, den beer C. Greve, naar de voor hem bestemde fauteuil geleid. Nadat de Sultan had plaats geno men werd door het orkest bet Neder- landscbe volkslied gespeeld. Tot het einde toe werd de voorstelling bijge woond en in de pauze verpoosde de Indische vorst eenigen tijd in het Seinpost-Paviljoen. Hij werd weder door den directeur uitgeleid en liet 't den ganschen avond niet ontbreken aan teekenen van bijzondere tevre denheid. Gasontploffing te Velp. Zondagmorgen omstreeks half tien werden de bewoners van de Hoofd straat te Velp opgeschrikt door een zwaren slag, veroorzaakt zooals bleek, door een gasontploffing bij den heer v. Asperen, apotheker aan de Hoofd straat. Dë slag was zoo hevig dat aan de voorzijde van het huis geen ruit heel bleef en een der ramen met kozijn en al uit den muur gerokt werd. Aau de rechterzijde van bet buis werden ruiten en roedeD stuk geslagen. De beer v. Asperen zelf, die met een brandende lucifer een lek in bet gaslicht van het vertrek achter de apotheek trachtte te vinden, werd met den stoel, waarop hij stond, tegen aeu grond geslingerd en be kwam vrij hevige brandwonden aan hoofd, hals en rechterhand. Brand ontstond niet. Het geval verwekt heel wat op schudding, daar v. A., die in staat van faillissement verkeert, gedreigd moet hebben de boel in de lucht te zullen laten vliegen. Naar aanleiding van dit gerucht was de politie spoe dig aanwezig en stelde onder leiding vaD den loco-burgemeester, den heer Henny, een nauwkeurig onderzoek in. De gewezen dienstbode v. A., door door den brigadier der rijkspolitie ondervraagd, verklaarde dat v. A. gedreigd heeft de boel te eeniger tijd in de lucht te zullen laten springen, v. A. zelf werd aan een langdurig verhoor onderworpen, doch kon niet anders verklaien dan dat het een ongelukkig toeval was. De gaspijp waarin het lek ontstaan is, werd door de politie in beslag genomen. De directeur der gasfabriek constateerde dat de pijp vrij wel vergaan was en het lek langzamerhand ontstaan moet zijo. Van het gebeurde is proces-verbaal opgemaakt. Postzegel-diefstal. Geheel Scotland Yard te Londen is op de been om het spoor te zoeken van de daders van een eigenaardigen diefstal. Een geheele oplaag van post zegels voor de Britsche koloniën in Afrika is gestolen uit bet gebouw der centrale administratie van de posterijen, die de zegels pas uit de drukkerij had ontvangen. CORRESPONDENTIE. Den heer X. De vorm van Uw ingezonden stak maakt het reeds ongeschikt voor plaatsing. Bovendien achten wp de zaak voldoende behan deld. LAATSTE BERICHTEN Bij mej. Vorstman aan den Seboter- singel kwam dezer dagen een als heer gekleed persoon, die voorgaf handelaar te zijn in antiquiteiten. Op zijn vraag of zy het een of ander te verkoopen had, kreeg hij een ont kennend antwoord. Op een tafeltje eveuwel was een kerkboek met kost baar gouden slot en zonder iets te vragen of te zeggen scheurde hij de sloten er at en stak die m zijn zak en legde een bankbiljet van f25 op tafel. Hoewel mej. Vorstman prote steerde en verklaarde bet beslag niet te hebben willen verkoopen, kreeg zij het niet terug en is de onbekende koopman er mede (heengegaan. Zijn signalement is als volgtleeftijd 30 a 35 jaar, middelmatig lang, blond haar kort geknipt, vau voren een weinig kaalhoofdig, blauwe oogeu dragende een bril, kleine nens, groote blonde knevel en als heer gekleed. De politie heeft procesverbaal van het gebeurde opgemaakt eu doet onderzoek naar zijn verblijf. Zondag is aan Elisabeth van Opii- nen. dienstbode bij den heer P. F. de Bordes alhier, uitgereikt eene eere diploma voor langdurige dienstvervul ling, vanwege het comité der Ten toonstelling van Vrouwenarbeid. Zij is bij deu heer de Bordes 15 jaar iu betrekking. De justitie vertrok heden te 11 Va uur naar den Spaarndammerpolder (bp het Noordzeekanaal) alwaar volgens geruchten de landbouwer Gulpen door ziju inwonendenzoon met pistoolscho ten ernstig zon zijn verwond. Aan den Heer Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré, Voorzitter der feestcommissie voor den Koninginnedag, is het volgende request gericht WelEd. Geb. Heer! InLiggcnd ontvangt u een adres, mij, Zaterdag 20 Aug. 1.1. gezonden waaruit blijkt de bewoners der Anegang zeer te leurgesteld zijn, nu de commissie voor den optocht bepaald heeft, dat deze hare route niet door den Anegang zal maken. En terecht. Was het bij het tot stand brengen van eene versiering, voor de commissie, waarvan ik de eer heb voor zitter te zijn, dikwijls reeds moeielijk de gelden daarvoor benoodigd bijeen te krijgen; evenwel is het gelukt en zal de Anegang door eene nette versiering uitmunten. Velen hebben zich daarvoor opoffe ringen getroost en wordt nu de Ane gang die toch eene der hoofdstraten is, uit de route die de optocht neemt uitge sloten. Nu zoude door eene kleine omweg te maken daarin verandering kunnen ge bracht worden, namelijk, als de stoet uit de Damstraat komende hare weg vervolgt over de Groenmarkt, Spekstraat Groote Houtstraat, Anegang en Lange V eerstraat om dan de aangegeven, weg te vervolgen, en daarmede eene grooten dienst en voldoening worden bewezen aan de bewoners dier straten, waaron der er vele zijn die telken jare door bij dragen m natura de feesten, inzonder heid de kindei-- en volksfeesten doen slagen. Hot bezwaar dat wellicht gemaakt zal worden, dat de afmetingen der wagens te groot is, vervalt, indien men bovenge noemde omweg maakt, daar de draai van uit de Houtstraat naar de Anegang en van daar naai- de Veerstraat zeer goed gemaakt kan worden. Alle redenen, waarom ik als voorzit ter van het versierings-coniité in de Ane gang uit naam dier bewoners UEd. vriendelijk en dringend verzoek boven staande in overweging te nemen en de vommissie voor den optocht deze kleine omweg te willen versteilen. Niet twijfelend of UEd, zult uwe zeer overwegende gewaardeerde persoonlijke medewerking hiertoe gaarne verleen en. Verblijvü met de meeste hoogachting, (w.g.) G.' v. d. MOST VAN SPIJK. Voorz. vorsierings-comité, Anegang. Haarlem, 22 Aug. '98. (Ongecorrigeerd) Naar wp vernemen zpn namens H- M. de Koningin en H.M. de Konin gin-Regentes twee zilveren medailles geschonken voor den nat. recireer- wedstrpd, uitgeschreven door de Let ter!. Yer. „J, J. Cremer" alhier. De Naaml. venn. „Werf Conrad" zal aan den optocht deelnemen met een door zes paarden getrokken wagen voorafgegaan door 2 rniters, het fanfarecorps en 4 groepeu werk lieden te samen 80 man. De wagen ODgeveer 7 M. lang, 2.5 M. breed en 5 M. hoog, is samen gesteld uit een schip in deu vorm van een galjoot, waarop een. klein model baggermolen, beide rijk be schilderd en mot groen en vlaggen versierd. De 4 groepen werklieden voorstel lende scheepmakers, smeden, schilders en machinebankwerkers zullen hjj hun vak passende costumes en attributen dragen, terwijl aau iederen groep eun vaandrig met toepasselijk vaandel zal voorafgaan. Een der rniters zal als hoofdper soon dit deel vau den optocht opeigen en een vaandel dragen met het op schrift Werf Confad. Het geheel is ontworpen door de architecten Roog on v. d. Ban en wordt onder hunne leiding uitgevoerd, waarbp zij medewerking verkregen van den heer C. H. v.Coert. ingouieur aan de Werf Conrad voor het scheeps bouwkundig gedeelte' Aan den beer J. van den Berg is liet decoratieve schilderwerk opge dragen. Zandvoort. Aangekomen badgasten. Mej. Kingma, Leeuwarden, Kerk straat C 7. Mej. Weber, Leeuwarden, Kerk straat C 7. Mej. Ottema, Leeuwarden, Kerk straat C 7. A. en S. Klupskens, Amsterdam, 2 pers. Passag6 21. C. Wolft', Berlijn, 3 pers. Café Nieuw-Zandvoort. C. M. Gelder man, Oldenzaal, 4 pers. Villa Maris. Kuik, Amsterdam, 6 pers. Villa Zomerzorg. V A. K I A. Hollandscbe taallogica. Als een oude man zich jeugdig voordoet, zegt men van hem„bij is nog net de oude!" Dubbelzinnig. Dichter (in de première vau zijn nieuwste blijspel). Zeg eens, vindt u in myu blijspel niet iets buitengewoon opmerkelijks? Criticus. Zeker de uitgelaten humor. JVLARKTNIEUWS Amsterdam, 13 Aug. De prpzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkum- mer Jammen fO.— a 0.—, Franeker j 0.a 0.Hilleg. Zand f 1.40, a o.50, Zeeuwsche Jammen fO—a 0.—blauwe f 0.—, a 0.—. Rijns burgers f 0.—, a 0.—, Muizen f 0.—. a 0.—, Katwpker Zand f 0.—, a 0.—, Klei f 0.—, a 0.—, Brielsclie Kralen f 0.—, a 0.—, Andijker Muisjes f 2.60 a 2.80 Blauwe f2.—, k 2.20. West- landsche Klei manden f 0.a 0,— losse f 0.—, a 0.—, Klei Muisjes f 1.70, a 1.90, Zaaiers f 0.— a 1.80 Zand Muizen 4.—, a 4.40, ronde f 0.—, a 0.—, per H.L. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 20 Aug. A. Dordmundt— de Moop d. G. E. Herzog—Abspoel d. 21. M. Perry—Banen d. J. A. E. Alphenaar—Meper d. 22. M. C. Noord- holt— Oudt z. 11. Overleden: 19 Aug. G. Pbiilippo 28 j. Hagestraat. 20. P. Kerkman 37 j KL Keiligl. M. H. Visser 4 m. z. Breestraat. 21. J. W. Ternaat 68 j.Delftstr. B.Koperberg 81 j. Spaarne. Stoomvaar^berichieo Het stoomschip Prinses Marie, van Amsterdam naar Batavia, vertr. 20 Aug. van Amst. Het stoomschip Soembing, van Rot terdam naar Java, arriv. 20 Aug. te Padang. Het stoomschip Koningin Regen tes, van Batavia naar Amsterdam, arriv. 20 Aug. te Genua. Het dubbel8chroef8toom8chip Sta tendam. van de Holland Amerika Lpn, van Belfast naar Rotterdam, pass. 20 Aug. des voorm. 7 uur Dover. Het stoomschip Werkendam, van de Holland Amerika Lijn, van Rotter dam naar New-York, vertr. 19 Aug. des nam. 9 nar 15 min. Prawlepoint. BRGNGEBGUW. MATINEE op Dinsdag 23 Aug. van 2'/i4l/a uur. PROGRAMMA. 1. Husarenritt Marsch. Kohout. 2. Ouverture II Barbier. Rossini. 3. Der Kaiser u/d Kai- serin Walzer Eilenberg. 4. La Graciense Ma zurkaM. Carl. 5. Knrz undErbaulich Potpourri Schreiner. 6. Ouverture Lustspiol. Keler Bela. 7.Röthklippchen, Idylle KU1 8. Brautscbau pilka. ^knberg. 9. Komischer Heiter i\ Weiter,Walzpotpouri Schreiner. 10. Finale. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 23 Aug. 1898, des na middags van 1—2 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. Hendriks. 2. Marsch uit Jephta Handel. 3. FestsoDate Volchrnar. a. Andante allegro moderato. b. Andante con moto. c. Allegro moderato. 4. AdagiuMerkel. 5. Aria uit Paulus Mendelssohn Getrouwd 16 Aug. D. Peor eboora en C. Meijer. Zaandam. 18. N. J. Kampers eu C. M. Mauikus, Katwijk a/Zee. 19. M. C. Cartier vau Dissel en A. M. IJzerman. Hi! versnin. J. A. Wensinck en A. Rutgers. Zutphen. Overleden19 Aug. L. H. Grego - rins—Hartkamp d. Amst. A. G. A. Kiuimyser—v. d. Burgh d. Lunterou. 20. E. J. vaa Mourik—Murkens z Amst. Overleden10 Aug. Th. v. Holtbe— Graicbeu, Klaten (Java). )7. L. Biu!.- hoff jd. 23 j. Wpk aan Zee. 18. E. W. Hutchiuson jd. 81 j. Leeuwarde n, Wed. C. M. Gartman—Sibbetee 79 j. •vmst. 19 Wed. S. A. Hoopman - Areutsen 63 j. Vorden. J. A. van Beusichem 56 j. Kapel Avezaath. 358e STAATSLOTERIJ? 22 Aug. 1S98. 4e klasse le lijst. No. 5433 f25.000. No. 729. 16362 f1000. No. 6610 f400. No 2722. 4378 f260. No. 3462, 6300, 7633, 1-237 f!00_ Prijzen van f6\ 24 2875 5802 9352 12200 15334 180-38 8'» 893 5811 9449 12A6 16360 18 -3 87 2936 5817 9192 12291 15377 18067 138 294;-! 5863 9496 12 .69 15407 180 '4 141 2954 5974 95941258415412 1815- 184 3' 150 6015 959b 12-11315147 18138 12 3056 6916 9737 12427 5-198 8221 *286 3188 6063 93 5 12436 15573 18237 3963189 6327 9923 124'-'7 15620 3,8*69 467 3194 635 9946 12524 16619 18270 486 3232 6382 9948: 678 16670 18130 557 3271 64 0» 9965 12780 15772 18364 571 3824 6454 9975 1*8-0 158*8 18339 633 -' 347 6504 998 4 286* 16035 1 S.552 718 3423 6612 lUOOO 1289616»>36 18564 734 3436 6769 10040 i 2932 16( 58 1862 7353565 679110059 12949 16085 18734 788 3646 6817 10l<H 13019 16194 18754 S48 2692 68661'>161 13100 16211 18785 872 3713 6*8* 10211 1.-; i 16 16*51 18836 90757716891 10232 1311916.97 8873 9113812 689610245 13 >48 16320 18947 9423815 69391025213178 16369 18993 961 3811 702610*71 13*50.16391 O 058 10 5 5853 7127 10281 13268 165*8 19. .71 11 53 3895 717210356 13*87 16547 19093 11995902 7212 10378 13315 16580 19|8> 1217 3916 7272 1U437 13847 1660! 1087 1286 3963 7277 10410 13362 16607 39206 14 7 403373i'9 10477 13408 16632 19*11 14 9 406C7334H>503 13426 1665119359 1487 4076 7357 10529 13437 16693 19465 1503 4082 7396 10589 13438 16695 19534 1527 4086 7431 10591 13451 16706 19561 1551 4091 7474 1061413480 16723 19569 1595 4097 75O210688 >3527 16731 19572 1635 4109 760o 1(>7 i 3 1355816736 19718 16444:97 7585 10785 13589 16764 19836 1682 42907748 1080013663 16788 19872 1684 4510 77981U85» 13G70 1679919980 17294318780410906 13697 16826 20' >9 17384527 7915 1091413609 1685620040 1803 44017960109221380016886 rtk)51 18324417 7985 109361H941 16893 20094 1833 4463 806010954 13952 16904 20095 1882 4551 807810973140' '7 16969 20 41 20604577 8097 11077 14*71 1697320155 2140 4589 8197 1110814279 17042 20266 21984664 ~22l 1121814306 17087 .0308 22084667 8244 11*41 14347 1709920338 2242468083331124214356 17163 20442 22^0479683371127114368 1717* 20501 *275 4830 851 1J 31214449 17200 20517 2313 49128U6 11314 14464 17212 20652 2357 4974 8526 11325 14484 17225 20-570 23755011 8555 11361 14514 1726320-571 2428 5026 8-58911<K '914531 l7->25 *0583 24385128 8634 11550 14547 17341 20611 245851468696 11618 14571 1734520695 24815181 8699116961-1576 17451 20752 26185260871111701 14602 1771520755 25435274 8732 U73714*24 1774-5 20930 258152858799 1177214885 17763 20942 25845-2948825 1177914973 11*801 20960 2691 54268976 1179014989 17813 20978 2728.5505 90831198215024 17814 20997 •27355627 909311932 1507417837 2773 66*39126120081622017948 2813 5688 9278 1202615*53 17959 28385717 9349121101626017966

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3