NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De Hertog van St. Osmund, (Be Jaargang. Maandag 29 Augustus 1898. ■o. 4651 HAARLEM'S DAGBLAD A ~RO~KT~Nl H i iyr~PTNrrT'g=i"F''F?JT.TFS - Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden1.30 Franco door het geheele Ryk, per 3 maanden 1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 .AJD v^ELao?Ensrarxjïnsr regels 50 Ct.s.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek ziic BloemendaalSantpoort en SchotenP. v. d. RAADT, SandpoortHeemstedeJ. LEUVEN,bij de tolSpaamdam, C. HARTENDORPZandvoordG. ZWEMMER VelsenW. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; HillegomARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. Officieele Berichten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 nur, tot 8 Sept. e.k., 's namiddags ten 2 ure, ter gemeente-secretarie ter visie zijn ne- dergelegdhet ingekomen verzoek schrift met de bijlagen van V. H. J. Troupin om vergunning tot oprichting van eene steenhouwerij en zagerij in het perceel aan het Donkere Spaarne 30 en dat van Haverscbmidt Klaje om vergunning tot oprichting van eene stoomververij en chemische wasscherij in het perceel aan een particulieren weg aan den Zylweg no. 2 en dat op den 8sten September des namid dags ten 2 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeente-bestuur bezwaren tegen het oprichten dezer inrichtingen in te brengen. Haarlem25 Aug. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. O. de KANTER, Waarn. Burq. De Secretaris, PIJNACKER. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 27 Aug. 1898. Museum van Kunstnij verbeid. Aanstaanden Zondag zullen op het Musenm van Kunstnijverheid nog tentoongesteld zijn eenige afbeeldin gen van merkwaardige gebouwen in Nederland en België. Den 8n September zal worden aan besteed aan de Provinciale griffie al hier, het maken van een vischhal met bijbehoorende werken te IJmuiden. De Bibliothecaris der gemeente bibliotheek J. W. Enschedé wenscht eene verzameling aan te leggen van aanplakbiljetten, strooibiljetten, pro gramma's, volkliederen, welke bij de a.s.iobnldigsfeesten hier te stede wel in grooten getale zullen worden ver spreid. Voor den toekomstigen be schrijver van de feesten, doet men dus een goed werk hem in dit loffelijk streven te steunen door een exemplaar van dergelijke zaken aan de Bibliotheek, Prinsenhof hoek Jacobynenstraat ten geschenke aan te bieden. 31 Aug. a.s. het kantoor zal geopend; zijn van 7.30 tot 10.40 'sm. ran 12.30 tot 2.30 'sav. Yoor den dienst der postwissels, Spaarbank en Kwitantiën van 8.30 tot 10.40 'sm. De bestellingen zullen plaats heb ben als volgt: Yoor de briefpost, ten 6.40 's m., 10.40 's m. en 2.40 's av. Voor de pakketpost, ten 7 's m. en 2.10 's av. De Directeur. DOFFEGNIES. Posterijen. De Directeur van het postkantoor te Haarlem brengt ter kennis dat den De Koninginnefeesten. Naar wy vernemen heeft de feest commissie thans personen gevonden, die bereidwillig op zich hebben ge nomen, de figuren „Oorlog en Vrede" op den wagen „Het Koninklijk gezag" voor te stellen. In verschillende lokalen wordt ge zocht naar ruimte, om den deelnemers aan den optocht gelegenheid te geven zich te kleeden. Te twaalf uur Woens dagmorgen worden al de deelnemers gecostumeerd op het terrein van op stelling voor de cavaleriekazerne ver wacht. Het zal daar natuurlijk buitenge woon druk zijn en het is dan ook noodig, dat niemand op het terrein komt die er niet bepaald iets te maken heeft. Om die reden kan daa ook aan leden van de feestcommissie en hunne dames bij de opstelling van den stoet op het terrein geen toegang worden verleend. Wel hebben dezen, op vertoon van hun insigne toegang met hunne dames tot de uitvoeringen in de lokalen op den 3!sten en, naar aanleidiug eener uitnoodiging van de directie van het Brongebouw, ook tot de concerten, die daar den 3lsten worden gegeven. Hetzelfde insigne verleent toegang tot den kinderzang op de Groote Markt. In de tent op de Groote Markt zal op den 31sten, van des namiddags 2 tot 5 nur, door Haarlemsch Muziek korps een concert worden gegeven. De firma Emrik Binger heeft hare vensters in hare fabriek in de Koningstraat beschikbaar gesteld, om den stoet te zien voorbijtrekken, voor militairen, die gepasporteerd zijn tus- schen de jaren 1830 en 1849 en in het bezit zijn van eene medaille. Zy j kunnen daarvoor, up vertoon vaa hunne medaille, Maandag van 10 tot j 4 uur bij den Alg. secretaris, den' heer W. C. de Vos, kaarten bekomen, j De feestgids verschijnt hedenavond te half zeven. Een dringend verzoek wordt ge-j richt aan alle ingezetenen, om gedu rende den optocht niet te werpen met serpentines of confetti. Het bederft de costumes, maakt de paarden schich tig en veroorzaakt daardoor wezen lijk gevaar. Reeds vroeger vermeldden wy, dat het Bestnnr der Sociëteit Vereeniging op 2 September e.k. aan de leden en hunne dames een concert en bal aan biedt. Thans kunnen wy hieraan toevoe gen, dat dit feest zal worden vereerd met de tegenwoordigheid van verschil lende personen uit den optocht. Prins Willem I met pages en gevolg, Jhr. Blois van Treslong met gevolg en Ripperda en Edelen. De parade op Woensdag, die naar wy hebbon medegedeeld, aanvangt te half elf en spoedig zal zijn geëindigd, wordt gecommandeerd door den majoor der cavalerie Bogaert en geïnspecteerd door den majoor der infanterie Chap- pui8. Naar wy vernemen zal Woensdag a.s. in de R. K. kerk op de Groen markt worden uitgevoerd de derde Mis en het te Deum, beide van Ver- halst. Behalve de reeds door ons genoemde vleeschhouwers, hebben nog tal van andere firma's blijken gegeven van milde gezindheid ten opzichte van de kinderfeesten. Het zijn: de Haarlem- sche Broodfabriek en de Volharding, de Korenschoof, de firma's Pieterse, Kalb, Cohen, Donker, Japikse, de Dood, Segaar Kromberg Co, van den Berk en van Tiel, allen brood of krentenbroodde firma's van der Most van Spijk, Smorenburg Kleine Houtstraat en Damstraat, Sacré en Donnée, vleeschwaren, boteren kaas; de firma's van Thiel, Hoeksema, de Hoog, van der Pigge, Stam, Helling man, Günst, Veth en Droste, de Jager, Meereboer en Reeser. koek en gebak de firma's Doodenheefver, van Tuber- gen, Ramakers Co., Baggerman, van Outersterp, van Eden, Rooze- krans, Sipkes, Ankes Co en van der Pigge, verschillende dranken. In aansluiting op ons bericht be treffende de door verschillende stad- genooten gratis verschafte artikelen voor de kinderfeesten moeten wy aan de lijst der gevers nog toevoegen de naam van den heer H. J. D. Dandey, Ged. Oude Gracht. De dienstregeling; tusschen Haarlem en Amsterdam met de Inhuldigiagsfeesten. Wy vestigen de aandacht op de voor de Inhnldigingsfeesten te Amsterdam op 5, 6, en 7 September gewijzigde dienstregeling der Hollandsche Spoor. Door de belangrijke veranderingen en bepalingen, zij het een ieder aange raden den inhoud van dit boekje te raadplegen. Dit boekje bevat toch, behalve alle gegevens voor het vervoer van reizi gers en bagage en van goederen langs en over de lynen der H. S. M. ge durende die dagen, eene opgave van alle gewone- en extratreinen, welke op die dagen zullen loopen. Speciaal dient erop gewezen te worden, dat er geen andere treinen dan de daarin aangewezene zuilen loopen, hetgeen vooral voor de laatste treinen zeer belangrijk is. Van Amsterdam naar Haarlem loo pen 73 treinen, waarvan 40 extra- treinen. Na den laatsten trein in de gewone dienstregeling, die van des avonds 11.35, loopen tusschen 11.35 en 1.53 alleen 14 extra treinen, waar van er eenige echter niet ryden in den nacht van Maandag op Dinsdag. Van Haarlem naar Amsterdam loo pen 45 treinen, waarvan 10 extra. Kaartjes van Haarlem naar Am sterdam zyn uitsluitend verkrijgbaar aan het plaatskantoor bij het nieuwe perron aan den Jansweg. Aan de gewone loketten in het station zyn die kaartjes niet verkrijg baar. Alle lokaaltreinen van Haarlem naar Amsterdam vertrekken van hetnieuwe perron aan den Jansweg. Gedurende 4, 5, 6 en 7 September worden geen perronkaarten verkocht en is het perron dus voor met-reizi gers niet toegankelijk. Zooals men weet is met het oog op de te verwachten drukte een 4de perron in het Centraal-station te Am sterdam aangelegd aan den kant der De Ruyterkade. Dit perron, alleen van de De Ruyterkade toegankelijk, is bestemd voor de treinen Amster dam—Zaandam, Alkmaar enz. en Amsterdam—Zaandam, Enkhnizen enz. De naar Leiden, enz., naar Zand- voort en Beverwijk gaande treinen, vertrekken zooals gewoonlijk van het 2de perron links. Van het 3de perron links vertrekken echter uitsluitend de treinen naar Haarlem. BINNENLAND Volksbond. (Vervolg uit Tweede Blad.) Hierna was aan de orde de bespreking van het rapport der commissie in zake de herziening „Drankwet," hetwelk op ruime schaal is verspread. (Rapporteurs do heereu Patijn, Julius en Snijder v. Wissekerke.) Mr. Kruseman, voor de afdeeling Am sterdam verklaarde, dat hij met vijf van de zes hoofdpunten in 't rapport Amster dam zich kon vereenigen. Meer bezwaren heeft 't tegen het tweede punthet denkbeeld tot uitbreiding van de ver gunningen voor hen die dranken geen alcoholische in 't klein verkoopen, zg. licenses. De controle zal zeer moeilijk zijn, de noodzakelijkheid van controle op den clandestienen verkoop zal er niet door verminderen. De commissie heeft willen scheppen een nieuwe strafin trekking van de licenses bij clandestie- non verkoop van sterke dranken. Dit nu is principieel zoowel als practisch aan ernstige bedenking onderhevig. De Spr. was niet tegen eene proefne ming met het Gothenburger stelsel (mo nopolie van drankverkoop door eene naamlooze vennootschap), doch ingeno menheid bestond daarmede bij hein niet en practisch en financieel acht hij het stelsel niet wel uitvoerbaar, althans niet in handen van philanthropische ver- eenigingen. Daarentegen zou Spr. ern stig willen onderzocht hebben of de ac cijns op het gedistilleerd ten onzent niet zeer belangrijk zou kunnen worden ver hoogd. Prof. Julius, rapporteur in de oom missie, verdedigde meer bepaaldelijk het door mr. Kruseman bestreden punt der licenses voor niet-alcoholhoudende dran ken. Wat het Gothenburger stelsel betreft, men kan 't als toekomstmuziek beschou wen; zelfs eene bescheiden proefneming zou nog vele jaren duren. Die proef zal ook zeer zeker in de kleinere centra moe ten geschieden en het kapitaal van eene monopoliseerende maatschappij zou slechte beperkt mogen zijn, ter voorko ming van de gevaren die uit een groote financieele macht in de steden zouden ontstaan. De heer v. d. Meulen, vertegenwoordi ger van de Ned. Vereeniging tot afschaf fing van sterken drank, eene opzette* lijke critiek van het rapport zich voor de Vereeniging voorbehoudende, ont kende aan de hand van het uitnemend proefschrift van mr. Belinfante dat de Drankwet eenig voldoend resultaat heeft opgeleverd. Ten opzichte van het Gothenburger- stelsel vereenigde spr. zich met de opinie van prof. Julius. De heer Snijder van Wissekerke be streed het denkbeeld van local option, als in strijd met onze gewoonten, met ons begrip van vrijheid en als aanleiding zullende geven tot misbruiken en tot schijnvertooning, krachtens den wil van enkele personen, wien een te sterke macht zou worden geschonken, waardoor wij een weg zouden opgaan, leidende tot een zeer hellend vlak, waarin ten slotte wellicht de local option ook op andere dan sterke dranken, ja zelfs op andere genotmiddelen zou worden toegepast. De commissie was in elk geval, krach tens het haar opgedragen mandaat, aan het behoud van het stelsel der bestaan de wet gebonden. Het stelsel der licenses voor niet-al- coholhoudenden drankverkoop werd ook door spr. verdedigd. Men zou daarvoor een soort van patentrecht kunnen her stellen. Al moest dit beschouwd worden als straf, dan nog ware dit niet in strijd met ons strafstelsel, dat dan toch ook bijkomende straffen kent, welke door den rechter niet rechtstreeks worden op- Ook de proef met het Gothenburger stelsel werd door spr. aanbevolen, ten einde daardoor tot zekerheid te gerak ook voor hen die er niet zoo bijzonder mee ingenomen zijn. Na replieken van de heeren Kruse man en Van der Meulen stelde de heer Ritter, Groningen, bij wijze van motie voor, het Hoofdbestuur reeds nu te machtigen de noodige stappen te doen die kunnen leiden tot bereiking van het drieledig resultaat genoemd aan het slot van het rapport der commissie. De Voorzitter deed opmerken, dat heit Hoofdbestuur, óók bedacht op het verkrijgen van een practisch resultaat, de rapporten met de daarover gevoerde opmerkingen aan de ministers van justi tie en van binnenl zaken wenscht toe te zenden. Dienovereenkomstig werd be sloten. Dit betreft de eerste twee punten van de conclusie. De motie-Groningen werd eveneens aangenomen. Overeenkomstig het denkbeeld van mr Kruseman werd overigens besloten, aan een commissie op te dragen het on derzoek naar de vraag omtrent de moge lijkheid eener aanzienlijke accijnsverhoo- ging voor het gedistilleerd. De minister van binnenlandsche ken kwam in de pauze ter vergadering. De voorzitter heette den Minister harte lijk welkom. Deze betuigde zijn dank voor de waar- doerende woorden tot. hem gericht. In behandeling kwam nu het voorstel- Utreeht om het Hoofdbestuur uit te noodigen wel te willen onderzoeken, wat vanwege den Volksbond kan worden ge daan, om te voorkomen dat zij, die we gens herhaalde openbare dronkenschap in de Rijkswerkinrichtingen worden op genomen, onmiddellijk na hunne weder- introde in de maatschappij opnieuw het slachoffer worden van hunne drank zucht. Het Hoofdbestuur verklaarde zich daartoe volgaarne bereid. De afdeeling Rotterdam gaf hierbij het denkbeeld in overweging om in de werkinrichtingen cursussen te houden waarbij de nadoe len van het drankmisbruik scherp zou den worden in 't licht gesteld. Ook dat denkbeeld zal overwogen worden. Op verzoek van den Volksbond heb ben dr. Scheffer, tweede geneesheer in het krankzinnigengesticht te Utrecht, en prof. Zwaardemaker, een voorloopig on derzoek ingesteld naar de uitwerking van het alcoholgebruik op den spierarbeid van het menschelijk lichaam. Dr. Schef fer kwam thans in de vergadering om het resultaat dier voorloopige onderzoe kingen mede te deelen met toelichting van platen waarop een aanschouwelijke voorstelling van die werking wordt ge geven. De afdeeling Utrecht stelde nu voor, dat de vergadering haar oordeel uitsprak over de vraag wat wenschelijker isde vergunningen die de wet toelaat, minder of meer gelijkmatig ook over de nieuwe wijken van eene stad te verdeelem, dan wel de vergunningen in de oudere ge deelten van de stad opgehoopt te doen blijven. Het Hoofdbestuur vereenigde zich met de grondgedachte van dit voor stel, om nl. de vergunningen meer ge lijkmatig te verdeelen over de nieuwe stadsgedeelten, vooral om daardoor den clandestienen drankverkoop het groo te kwaad zooveel mogelijk te beteu gelen. Men zou daardoor tevens de slech te inrichtingen m de binnenstad kunnen doen vervallen, en men zou ook billijk heid betrachten tegenover de vergun ninghouders, die door den clandestienen verkoop zeer geschaad worden. Het voorstel van Utrecht werd aan genomen. Verder kwam o.a nog ter sprake de wenschelijkhedd dat arbeidsloonen niet op Zaterdagavond worden uitbetaald. Alkmaar stelde de vraag, of het niet wenschelijk is dat bij gelegenheid der Inhuldigingsfeesten door elke afdeeling middelen worden beraamd om het drank misbruik op deze feestdagen, zoowel door het inroepen van den steun der plaatse lijke pers, als door het drukken en aan hechten van aanplakbiljetten, tegen te gaan. De woordvoerder der afdeeling wees daarbij op het vanwege de Onthou- dersvereeniging gepubliceerde biljet en wenschte dat dezerzijds dit voorbeeld worde gevolgd. Het Hoofdbestuur verklaarde, gaarne alles te willen steunen wat in die rich ting zal worden gedaan. Tn verband met den stand der fin an- FEUILLETON. 25) Hij verzocht mij niet jouw vergiffenis af te smeeken, maar ik wil beproeven of ik die voor hem kan erlangen." „Gij moet nog niet gaan." „Jawel. Wilt gij den ouden man ver geven. i" iet als ge weg gaat. „Beste jongen, ge zijt onredelijk „En gij ook, mijnheer Dalrymple," aeide Jack opgewonoen. „Het is slecht van uLaat Stebbings naar den drommel loopen Ik zal niet hard tegen hem zijn, dat verzeker ik u, maar dan moet gij het ook niet tegen mij wezen. Gij kunt van een jongen, die een meisje bezit zooals het mijne, toch wel iets door de vingers zien. Ik wilde mij van morgen aan u wijden, maar zij kwam eerst. Ik wilde met u spreken, het was mij een grootere behoefte dan gij denkt. Mijnheer Dalrymple, ik was gisteren avond niet heel oprecht tegen over u. Ik heb een hekel aan draaierij en dat vooral tegenover een man als gij, aan wien ik bijna allee te danken heb. Als wij scheiden, moet er geen misver stand tusschen ons beetaan Dalrymple zat in zijn overhemd op den rand van zijn bed. Hij had zijn manchetten afgedaan, zoodat zijn gespierde, goed gevormde polsen te zien kwamen; vragend trok hij zijn wenkbrauwen op, maar zedde niets. „Ik doel," vervolgde Jack, „op dat, wat mij dien dag te Devenholme hinder de. Het was eergisteren, maar het lijkt al wel een week geleden." En daarop vertelde hij in korte woor den do geheele geschiedenis van Hunt, van de ontmoeting op de plaats af tot die in de hut toe. En datgene wat Hunt hem verhaald had deelde hij met bijzondere omzichtigheid en breedvoerig meemaar lang voordat hij zweeg, had Dalrymple zijn valies op zijn bed gele digd en snelde toen naar den stal om den landauer af te zeggen. Hij stelde belang in deze geschiedenis en besloot nog een dag te blijven. Beneden in de zitkamer zaten de Seil- woods en Claude elkaar vergenoegd aan te riem, rich zelf gelukwenscheud met het spoedige vertrek van den squatter. En aller gelaat betrok merkbaar toen Jack uitgelaten de kamer binnenstormde en zedde dat de goede oude Dalrymple zich had laten overhalen nog een poosje te blijven. Jack had erven gauw de kamer verla ten als hij er in gekomen was; en het volgende oogenblik zagen rij hem arm in arm mot rijn afschuwelijken ouden vriend in de richting van de hut ver dwijnen. Claude zeide voor zijn doen een kras woord en de teergevoelige Olivia trok rich schreiend in haar kamer terug. „Ik wilde graag, dat gij mij één ding toestondt," zedde Dalrymple, „en zoo niet dan doe ik het toch. Je moet mij veroor loven dien schurk, Mark Hunt, eens de lee te lezen." „Matthew heet hij," zeide Jack. „Matthew dan. Ik wist, dat hij een van je pachters was." „Wat wilt gij doen 1" vroeg de hertog. „Zorgen dat hij 't je niet meer lastig maakt. En ik sta er voor in, dat hij 't niet meer zal doen, als je 't aan mij over laat." „Ik wil ze niet wegjagen „Ik geloof, dat dit toch je plicht is." „Of hen vervolgen maar dan wordt de zaak zóo publiek en ik vind het wel een beetje wraakzuchtig." „Dat ben ik met je eens. En dan ben ik er nog niet zeker van of ge wel be wijzen kunt leveren. Het is moeilijk en door een proces wordt de zaak, zooals je terecht zegt, zoo'n publiek schandaal. „Welnu, ik zal het aan u overlaten. Gij rijt de knapste man, dien ik ken, mijnheer Dalrymple.. Wat gij doet is goed. Ik zal er mijn hoofd niet meer mee vermoeien. Daarenboven blijft gij daardoor al weer een paar dagen langer bij ons." Dalrymple haalde de schouders op, maar Jack zag het niet, want hij baan de rich reeds een weg door de pijnboo- men. Een oogenblik later stonden zij voor de hut. De hut amuseerde den squatter. Hij vond haar prachtig nagemaakt. Maar toch was hij niet zoo verrukt als Jack; hij kon onmogelijk die belangstelling voor alles wat tot de hut behoorde, koes teren zooals rijn voormalige onderge schikte. Dalrymple zat op de krib een sigaar te rooken. en zag met een cynische tdrukking op het gelaat naar Jack, j die rich met zijn katten bezighield. Li-gev< men hem in Carara wel een blauwe boon zou hebben toegediend. „Je bent een wonderlijk mensch, Jackriep hij eindelijk uit. „Ik had nooit vermoed, dat jij die verandering zóó opgenomen zoudt hebben. Toen je vertrokken waart heb ik veel aan je gedacht. Ik veronderstelde, dat gij van allee uitermate profi toeren zoudt maar ver moedde weinig dat je een boschhut zou bouwen om je aan je vroeger bestaan te herinneren! Ik had gemeend, dat ge zoowel Londen als het buitenleven als een aardsch paradijs zoudt beschouwen, maar dit had ik nooit gedacht!" En hij zag met een gedwongen vroo- lijkheid om zich heenmaar in rijn toon straalde efen zweem van teleurstelling misschien was 't ook achterdocht, door. j „En toch beweert gij dat ge gelukkig rijt!" voegde Dalrymple er neerslachtig Kj. „Dat ben ik ook nu tenminste. ,,ïk wénschte, dat- ik mijn plan. om dezen middag te vertrekken, niet opge- I ceven had." vingstone werd met grooten trots ver toond hij was dik geworden gedurende rijn verblijf in Engeland, wat de squat ter aanleiding gaf om te zeggen, dat .Waarom?" „Omdat ik je...... begm te benijden. Kom, laten wij naar huis terugkeere®, ik zal nog dikwijls genoeg hutten in Ca rara zien, waar gij nooit meer zult ko men." „Zeker ga ik er nog eens heen," zeide Jack opkijkend. „Ik neem dan mijn vrouw mee en ge kunt er op rekenen, dat wij niet spoe dig weer weg gaan. Hoe heerlijk zal het rijn die welbe kende streek nog eons door te rijden en mijn vroegere hut te kampeeren „Nonsens; je blijft, waar je bent," was het antwoord van den squatter. Hij scheen erg terneergedrukt te zijn en zijn spottende manieren had hij geheel laten varen. Zij keerden beiden zwijgend huis waarts. Een vuil uitziende vigelant stond voor de deurde koetsier zeide, dat hij ie mand uit Devenholme gebracht had en bevolen was te wachten. De hertog en Dalrymple gingen de stoep op. De eer ste, dien zij in de gang ontmoetten waa Claude Lafont, die er ontsteld uitzag; de nieuw aangekomene was bezig zich van rijn jas te ontdoen maar toen hij rich, .omkeerde schrikten. Dalrymple en Jack hevig. Beiden kenden den bezoe ker. Het was Cripps, de zaakwaarnemer. En deao zelf scheen ook zenuwachtig en ontdaan te rijn. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1