zy'n „forto's" deed hooren en de Keur vorst had hem gemachtigd, ten einde deze schoone stem nog krachtiger te maken, op zjjn kosten, „zooveel bier te drinken als hy maar op kon." Eeu dubbele fuga besloot het con cert, waaraan alle koristen en instru mentalisten deelnamen en nooit, aldus besluii en de archieven, „had men iets gehoord dat meer leven maakte". De tevredenheid van den Keurvorst kende geen grenzen na zulk een triomf en de cantor Grundmann ontving een gratificatie van „50 Meissener guldens en een ton ouden Rijnwijn". Zigeuners. Een bende Zigeuners beeft zich Zaterdagmiddag te Geleen (L.) ver toond. De brigade marechaussee uit Sittard werd ontboden en heeft zich in allerijl derwaarts begeven. De gouverneur van Celebes. De correspondent van het „Hbld" te Batavia seint, dat de gouverneur van Celebes is afgetreden. Hieru t blijkt dat de groöte mutatie, welke onder de hoogero Indische ambtenaren werd verwacht, thans in gaDg is. Zij is onlangs begonnen met de verplaatsing van den heer Micbiel- seri (vroeger resident ter Oostkust van Sumatra) van het gouverneurschap der "Westkust naar den Raad van Indië. Thans rreedt de gouverneur van Ce lebes af. De beer D. F. van Braam Morris bekleedde dat ambt sedert 6 Jan. 1885. Hij is ridder der Militaire Willemsorde en van den Ned. Leeuw en commandeur der Eikenkroon. Voor het gouverneurschap van Celebes is door de Indische bladen reeds genoemd baron Yan Hoe veil, opvolger van den beer Tromp op Borneo. Docli de heer Vau Hoëvell is nog niet lang op zijn tegenwoor- digeu post. Bloemen-liandel. Tegenwoordig worden in het depar tement des Alpes maritimes verhan deld2.000.000 kilo rozen, 2,500,00!) kilo oranjebloesem, 200,000 kilo jas mijnbloemen, 150,000 kilo cassies, 150,000 kilo tnberozeD en 200,000 kilo viooltjes. De gemiddelde prijzen per kilo der bloemen zijnvoor de viooltjes en de cassies 4 franc, de tuberozen 3 franc, de jasmijnen 2'/ï franc, de rozen 65 centimes en de oranjebloesems 70 cen times. Eeu plant van het viooltje kan 20 gram bloemen opleveren, een oranje boom tot 10 kilo. Een plukster kan op één morgen, namelijk in vier uren, 20 kilo rozen plukken, 3 kilo jasmij nen en 6 kilo tuberozenop een ge- heelen dag 10 kilo viooltjes of oranje bloesems. Voor de vervaardiging van één kilo nerolie (oranjebloesem-olie) zijn 1000 kilo oranjebloesems noodig of, bij benadering, een ruilüoen-twee- honderdduizend bloemenvoor een kilo rozen-essence 16,000 kilo rozen of vyf inillioeu bloemen. Men berekent dat. in de Alpes mari times ongeveer voor vijftien miüioen franc wordt omgezet. Tengevolge van een misverstand, zijn Vrijdag op het raanoeuvreveld van Mustapha twee pelotons cavale risten op elkander ingereden. Toen het stof was weggetrokken, haalde men uit den warhoop van spartelende menschen en piarden twintig licht en drie vrij ernstig gekwetsten te voorschijn. De we rkstaking te Zuid-Wales. De commissies uit de mijneigenaars en de stakers zijn Zaterdagavond laat tot een overeenkomst gekomen die ter bekrachtiging zal worden voorgelegd aan een algomeeoe 'vergadering der mijnwerkers. Een drama. In een weelderigen restaurant tegen over de Madeleiiie-kerlr te Parijs heeft Donderdagmiddag een heer zelfmoord gepleegd. Een uur te voren, had hij een cabinet particulier gevraagd om er al leen te lunchen. Heit moeten schrijven van blieven was het voorwendsel ge weest, waarom hij een aparte kamer vroeg. Twee brieven werden op tafel ge vonden, en spoedig wist men daaruit dat hij de heer Joseph Posset was, van wien dienzelfden morgen een der boule vardbladen nog had gesproken als van iemand die werd beschuldigd van moord. Den 9en Juli stapte een jong paar in een hotel te Sorrento af„de heer en mevrouw Possel" uit Parijs. Na. een paas dagen huurden zij een rijtuig om er al leen, zonder koetsier, mee te toeren. Het vaakst reden ze naar Positano, een heer lijk gedegen en in de geschiedenis van Amalfi niet onbekende plaats aan den pra.chtigen weg, welke van Castellamare naar Sorrento en van Sorento naar Sa- laraio voert. Zoo ook den '22en Juli. 's Namiddags tegen vieren verlieten ze Sorrento, te Positano toefden ze een poos en kochten er sandwiches, en toen de avond begon te vallen aanvaardden ze den terugrit. Omstreeks tien uur kwam Possol alleen met het rijtuig te Piano- de-Sorrento aan. Hij vertelde aan de accijnsbeambten, dat zijn vrouw, toen het i-ijtuig even stilhield omdat hij iets aan de teugels van het paard moest ver schikken, was uitgestapt en, iets aan haar schoeisel doende, aan den kant van den weg, die hoog boven de zee in de rotsen is gehakt, voorover gevallen was, in den afgrond, Den volgenden morgen is haar lijk gevonden. Possel heeft vier dagen gevangen gezeten en is daarna, volgons sommige berichten onder cau tie, vrijgelaten. Heeft hij zijn vrouw vermoord Het onderzoek wordt nog al toos voortgezet, zoo schrijft men uit De zaak was al in een aantal bladen 1 besproken, thans, na den zelfmoord, trekt zij nog veel meer de aandacht. Toch waarschuwt de Temps terecht voor zichtig te zijn. Vooral Engelsche bladen hebben er prachtige stof tot semsatiebe- richten in gezien; sommige doen, als bestond er geen twijfel aan de schuld van Possel. In een brief, door dezen aan den commissaris van politie te Parijs gericht, verklaart hij, dat het leven hem toch al te veel was na hot ongeluk, maar dat het na do schrikkelijke beschuldigin gen tegen hem gericht, ondragelijk voor hem is geworden. Heel veel moed ligt er in dit laatste niet, maar een aandui ding van schuld evenmin. Possel's' eigen moeder heeft trouwens reeds oen, verkla ring gegevenhaar zoon was een ze nuwlijder, hij is zelfs tot tweemaal toe verpleegd in een gesticht. Volgens som mige berichten was Possel tegen den wil zijnen' moeder getrouwd, volgens andere was hij heelemaal niet gehuwd. De om gekomen vrouw was een drie-en-twintig- jarige Engelsche en heette Becchett. Men beweert, dat Possel een assurantie van 250.000 francs op het leven van zijn vrouw had gesloten blijkt het, dat zij zijn vrouw niet was, dan vervalt ook voor dit beweren de grond. Maar in En gelsche bladen vindt men zelfs bijzonder heden over de verloving! Naar een en quête van de Daily Mail brutaliseerde Possel het meisje al vóór liet huwelijk, doch stond zij onder hypnotischen in vloed, kon zij niet meer van hem af Men ziet, dat zoo de motieven voor een sensatieroman reeds aanwezig zijn in het geen in confesso is, de pers daar nog niet genoeg aan heeft. Do duistere geschiede nis is door den zelfmoord nog ingewik kelder geworden, maar alle bepaalde aanwijzing van schuld ontbreekt ons, de Italiaansdie overheid heeft Possel in vrijheid gelaten, de openbare meening doet onrechtvaardig, door hem nu toch reeds voor schuldig te houden. Vervolg Stadsnieuws Naar wij vernemen za' den 6en September aan de verpleegden in het Diaconiehuis een feestje worden aan geboden, ter gelegenheid van de in huldiging van H. M. de Koningin. Daarbij zal o.a. bet fanfarecorps „Kunst na Arbeid" van den beer C. G. J. Rühl zyne medewerking ver- leenen. Heden werd onder de armen der Diaconie eene uitdeeling gehouden. Naar wij vernemen is heden van wege de justitie geviseht naar de revolver, die de jonge van Gulpen heeft gebruikt by den aanval op zijn vader. Door den agent rechercheur Jan sen is proces verhaal opgemaakt tegen de bier huishoudster S„ wonende Meesterlotlelaan onder de gemeente Heemstede, ter zake het tappen vau sterkeu drank in het klein zonder de daartoe vereischte vergunning. f17000 verloren! Aan den heer Bos, handelaar in bouwmaterialen, alhier woonachtig, is 11. Zaterdagavond in den spoortrein tusscben Rotterdam en Haarlem, waarin hy iu slaap was geraakt, eene portefeuille waarin ruim f 17000 aan bankpapier, ontvreemd. Zondagmorgen is een 19 jarige knaap, die vermoeid zijnde was gaan slapen in het gras aan de Amster- damsche vaart,van zyn zilveren remon toir horloge en twee guldens beroofd. Zooals wellicht bekend is, bestaat in de Broedergemeente al sinds jtarén de gewoonte om op den geboortedag van M. de Koningin een bidstond te houden. Naar wy vernemen zal dezen keer het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" van den heer C. G. J. Rühl daarbij zyne medewerking verleenen. Wy brengen in herinnering, dat de matinée in het Brongebouw op Dinsdag vervaDgen wordt door een avondconcert. De russische staatssecretaris van buiteulaudscbe zaken was dezer dagen alhier, om het orgel van de St. Bavo- kerk te kunnen zien. Zandvoort. In de concertzaal van hotel Kur- zaal werd Zaterdagavond een café- chantant gegeven. De opkomst was vry goed. Hetgeen ten gehoore ge bracht werd werd over 't algemeen zeer toegejuicht en de uitvoering, mag als zeer goed geslaagd worden be schouwd. Het Piccolo-Theater wekte zeer den lachlust der aanwezigen en de toeren van het z.g.slangenmensch waren bepaald ongelooflijk, zooals ook op het programma stond vermeld. Aangekomen badgasten. Mevr. Fortuyn, Alkmaar. J. J. Koningsbergen, Utrecht, 4 personen. F. H. v. Leeuwen, Utrecht. Allen villa Quisisana. Velsen. Heden hadden alhier de inhuldigings feesten plaats. Zy begonnen met koraalmuziek door het fanfarekorps en zang van de liedertafel HosaDnah op het terrein van baron Van Tuyll. Daarna trokken de schoolkinderen in optocht met vlaggen en muziek door het versierdo dorp de Heide en WiiUarnAiY Rii ilon tnrmrb-aar nrtftr het terrein werd de zang der school kinderen afirewisseld door muziek van het fanfarekorps. Het programma bestaat verder uit kinderspelen van 12—4, aangeboden door de Vereeniging ter bevordering van getrouw schoolbezoek, van 1—5 uur volksspelen en hedenavond te 9 uur een vuurwerk aan het kanaal Sloten. De heer Leuuenburg hoofd der openbare lagere school in deafdeelmg IJpolder is als zoodanig overgeplaatst naar Sloterdjjk. fM^UWSTIJDIHGECg HAAGSCHE BRIEVEN. Er is natuurlijk in deze dagen van niets andei's te schrijven dan van de feest-toebereidselen. Te zeggen, dat ik erg ingenomen ben met den feesttooi mijner goede veste, die er in den regel op bluft de zetel van Hof en Regeering te zijn, ware in strijd met de waarheid. De versiering en dit is de algemeene indruk valt, en kele plekken uitgezonderd, beslist tegen. Dit komt voornamelijk, omdat men er op uit geweest is het. voor een koopje te doen. In de beste wijken kost de ver siering niet meer dan een rijkspop per strekkenden Meter, maar die versie ring bestaat dan ook uit Oranjekleurige griffels van groot model of uit nationaal beschilderde pepermimtstokjes, die nog minie-mer lijken als men er groen om heen slingert of op den top een minus cuul wapentje, in bordpapier, op beves tigt. Enkele plaatsen, zooals Buitenhof, Plaats, de Israël, wijk enz. zullen goeden sier maken. Do menschen uit de laatst genoemde wijk, „par droit de naissance" doordrongen van don eerbied voor het gezag „bij do gratie Gods", hebben se dert twee jaren, week aan week de zuur verdiende penningskes bespaard om ter eere van dc Koningin flink voor den dag te komen. Bij onderlinge veagelijking van den „orde van dienst" die voor de plechtige godsdienstoefening'en op a.s. Woensdag in do verschillende kerken is vastgesteld, draagt de dienst in de beide synagogen een zeer plechtig karakter, ik was in de gelegenheid een Hollandsche verta ling te lezen van de sipeciale gebeden, die voor dezen dag zijn samengesteld door den eerwaarden opperrabijn. Men herkent daarin don uitnemenden stylist, die juist zulk een interessant werk over do Oranjes het licht deed zien. Het wordt niet betwijfeld, dat de hoer Tal zal behooren tot de gelukkigen die met het ricRlei'kruis van den Nedorlandschen leeuw zullen worden begiftigd. De on- derteekening van de daartoe strekkende besluiten zal geschieden door de jonge Koningin zelve, kort nadat zij volgens do Grondwet meerderjarig zal zijn ge worden. Dit zal, naar ik verneem, ge schieden in een Ministerraad die kort vóór het grooto diner ten Hove zal wor den gehouden.' Woensdag, in don vroe gen ochtend reeds, zal aUerwege, ook in Oost- en West-Indië, een proclamatie worden afgekondigd, door de jonge Ko ningin „Aan mijn volk" gericht, terwijl daags te voren een. soortgelijke procla matie vanwege de Koningin-Regentes zal verschijnen. Bedde proclamaties wor den in extranummers van de Staatscou rant opgenomen. Die van Woensdag avond, de Staatscourant bedoel ik, de benoemingen in ridderorden bevattende, zal eonigszms later dan gewoonlijk ver schijnen, in verband met het fe.it, dat da Koningin te voren de besluiten on derteekent. Tot de eerste regeeringsda- den, den- jeugdige Vorstin zal mede be hooren de onderteekening dor Konink lijke boodschappen, waarbij de begroo- tiugefl voor 1899 worden aangeboden; in verband daarmede is, zooals ik hoor. het drukken van die Staatsstukken oenigszins vertraagd. Zooeven sprak ik van het. gala-diner ten Hove. Men zegt, dat den gasten die daartoe zijn genoodigd, een bijzondere onderscheiding wacht, nl. een geschenk der Koninginnen, haar beider portret, als groep, de Koningin met den arm ge slagen om don hals harer moeder. Dit geschenk zou neg in beteeken is winnen, omdat do Koninginnen op do foto's haai- handteekeningen zouden stellen. Zoo is het mij verteld, maar ik zou voor dc waarheid niet durven instaan. Tot opluistering van de feesten stinken onze grachten erger da.n coit als men nog bezig mocht wezen mot de proef, waarvan de Reg., blijkens haar mcdedeelingen in net arlement, zoo groote verwachtingen had, dan is nu reeds te zeggen dat die proef totaal is mislukt. Een bijzonder gunstigen. indruk zullen onze grachten stellig niet maken bij do duizenden vreemdelingen, die ver wacht worden. Want men verwacht er inderdaad dui zenden en duizenden. En in verband daarmede zijn ook de strenge maatrege len van orde vastgesteld door onzen bur gemeester Zatetrdag afgekondigd. Die maatregelen slaan grootendeels op het verkeer met voertuigen en geven blijk van groote zoi-g voor het voorkomen van ongevallen. Hoewel de stalhouders fabel achtige prijzen rekenen voor het verhu ren van him spullen varieerende van tien tot twintig gulden per uur had den zij, gelijk mij bij onderzoek bleek, toch nog liever gezien, dat verkeer op enkele uren of avonden geheel verboden was. „.Tegenover den kans om f 25 te verdienen, staat, dat je f 50 schade aan een rijtuig kunt krijgen" zeide mij een hunner. En dit gevoelen wordt blijk baar door anderen gedeeld. Met het verhuren van kamers, ven sters en tribune-plaatsen gaat het neg; niet hard. Waar de spoorwegmaatschap pijen met zoo lofwaardigen ijver tiental- la™ «Yfcrn-trrfiiriftTi dofïn looneil. VOOral des avonds, schijnen velen er de voor keur aan to geven rustig in hun eigen kooitje te slapen, dan in propvolle loge menten „een harde plank" met goud te betalen. Of zij gelijk hebben II. A. GANUS Jr. Een adres. Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Antwerpen heeft het volgende adres gezonden aan Koniugin Wilhelmina der Nederlan den Aütwerpen, 23 Aug. '98. Aan Hare Majesteit Wilhelmina, Koningin der Nederlanden. Majesteit De feestjnbei om Uwer Majesteits troonsbeklimming vindt ook weerklank in onze harten. Op het oogeablik dat de Nederlandsche steden, als om stryd, aan de voeten harer jeugdige Koningin de blyken harer trouw en liefdevolle aanhankelijkheid nederleg- gen, verzoeken wy Uwe Majesteit, ook de eerbiodige huide der stad Ant werpen te willen aanvaarden. De meer dau vyf tienduizend Neder landsche ooderdaue'die brnuen onze muren wonen en broederlijk verkeeren met onze Vlaamsche Burgerij, zijn een levend bewijs van de vriendschap die heersebt lussc-her. Nederland en België. Die vriendschap, uit het hart des volks geteeld, gesteund ea gewettigd door eenheid van oorsprong en taal, door de gehechtheid van béide natres aan hare openbare vrijheden, door hare trouw aan hare wederzydsche vorst en huizen, achten wy een der ge lukkigste voorteekeuen. waarmede Uwer Majesteits Regeeriug aanvangt. Moge deze vriendschap tusscheo twee vrye naties, geroepen om elkan der zedelyk te steunen en economisch te vol ledigen, nog toenemen iu den loop der tyden 1 lo deze blij e hoop begroeten wy den dageraad Uwer Majesteits vorstelijke loopbaan, die, worden onze vurige weuschen ver hoord, ruimschoots zal gezegend wor den eii glorierijk uitblinken door vrede, vrijheid en welvaart. Wij hebben de eer ons te noemen, van Uwe Majesteit de zeer eerbiedvolle dienaren: Namens het College vau Burgemeester en Schepenen. De Burgemeester JAN VAN RIJSWIJCK. De Secretaris DE BRAL WERE. LAATSTE BERICHTEN Naar men verneemt zal aan de agenten van politie van gemeentewege a.s. Woensdag brood met kaas ea vorfrisscheudo drank worden uitge reikt. Cricket. De Haarl Cricketclub speelde Zon dag haar laatste match voor de eerste klasse competitie en wel tegen Ajax" te Leiden de kampioeuclub van het vorige jaar. De Haarlemmers won nen in twee iunings met 1 wicket en 1 run. Door dezen uitslag is „Rood en Wit" nu de kampioen van dit jaar, welk kampioenschap zy op zeer eer volle wyze heeft verworven, door nl. in alle 6 gespeelde matches te over winnen. De Inhuldigingsfeeaten. (Vei volg.) Wjjj ontvingen heden een paar exera- plarou van den beker, die Dinsdag op de scbolen aan de kinderen die lager of meer uitgebreid lager onder wijs g>-nieten, zal worden uitgereikt. Dit geschenk gaat uit van ae wel bekende vereeniging Door Vermaak tot Nut. De beker is keurig be.-chil- 'lerd, o.a. met oen lief portret van Koningin Wilhelmina en met afbeel dingen van het standbeeld van Lau rens Jansz. Coster en van het monu ment 18! 3. De Vleesclihal is keurig versierd uiet groen en bloemen en een schild, waarop de woorden Vivat et floreat Regiua Wiliielrnina nostra. Het insigne voor de leden.der Feest commissie zal dit jaar buitengewoon de aandacht, trekken. Het is een ruit vormig stukje oranje carton, waarop de woorden Feestcommissie Koningin neda.g 1S98 en daaronder een takje met oranjeappeltjes. Het geheel aan een rood lintje zicht baar te dragen. Overweldigt n 1 is de eenvoud, die eruit spreekt. Eu zou men die vader- landscbe deugd niet loven Helaas Nog zyn er lieden, die meeoen dat by deze gelegenheid een sierlijk in signe, al had het dan ook wat duur,der moeten zyn, niet zou hebben misstaan. Maar zy hebben gemakkelijk pra ten Zyn zy er wel zeker van, dat oen uitgaaf van honderdmaal een dubbeltje bet budget van de Feest commissie niet aan 't wankelen zou hebben gebracht? Aan het programma der feestelijk heden kan nog worden toegevoegd eene door den heer H. Velthnysen aan belangstellenden aangeboden mu ziekuitvoering, welke onder directie van rinn hftAr .T "Rlad W^nadaifmnr. gen van 9 10 uur in éen daarvoor expres vervaardigde muziektent voor de timmermanswerkplaats van bovenge- noeraden heer. perceel Spaarnwouder- straat 78, zal worden gegeveD. Ook wat dc verdere versiering be treft, kan deze straat met andere straten coneurreeren. De in het midden der straat opgerichte eerepoort, is voorzeker vermeldenswaard.In keurige kleuren beschilderd, prjjkt tusscben groen en fraaie planten het borstbeeld van H.M. onze geëerbiedigdeKoningiu. Boven op de eerepoort zyn twee pauwen aangebracht als symbolen van grootheid en praal. Des avonds wordt het geheel schit terend veoliebt en zal ongetwijfeld een fraai effect opleveren. Den ontwerper en uitvoerder, den heer Hendrik Velthuysen, kooit dan ook alle eer toe. Op het adres van de stalhouders om een verbod uit te vaardigen dat, a.s. Woensdag in de gemeente ge durende do illuminatie niet mag wor den gereden L afwijzend beschikt. Jubileum. Piefer Zuurendonk. meesterknecht der lirma J. Heoms Zoon, herdacht Zaterdag den dag. waarop hij voor 25 jaar in dienst by genoemden firma trad. Dat deze dag voor den jubilaris, die gedurende al dien tyd met ijver en toewijding zyne plichten beeft vervuld en zich steeds in de achting van zijne patroons heeft, mogen ver heugen, niet onopgemerkt is voorbij gegaan, laat zich begrijpen. Des morgens werd by door zyne patroons gecomplimenteerd en hem een souvenir in den vorm van eene gesloten enve loppe aangeboden. Daar Zaterdag een der drukste dagen voor de zaak is, werd Zondag de feestelijkheid voort gezet. Des morgens hield de jubilaris receptie, welke zeer druk werd be zoclu. Vele vrienden en kennissen kwamen hem gelukwenschen. Des middags was hem on zij no familie een rijtoer door de omstreken aangeboden, waarna allen zich naar het huis van de heereu He ems Zoon begaven, om daar den (lag met een huishoude lijk feest te besluiten. Naar wy vernemen zullen de kin deren, die morgen. Diusdagocbtoud den boottocht meemaken, een anderen weg afleggen van de Groote Markt af, dan in den officteelen feestgids is aangegeven. Zy zuilen loopeu Bartel- jorisstraat, Kruisstraat, N. Gracht, Nassaubrug. Kenaupark. Parklaan. Kruisweg, Nieuwe Gracht, Jansstraat, Damstraat, Kaasmarkt. Heemstede. Erratum. Boven het bericht omtrent de in- huldigingsföesteii te Heemstede te houden staat, in ons no. van Zaterdag avond abusievelijk „Haarlemmermeer" in plaats van „Heemstede." A.s. Woensdagmorgen ten negen ure zal in de Herv. Kerk eene gods dienstoefening worden gehouden, waar bij als leider zal optreden Ds. M. F. van Lennep, predikant b/d Herv. Gem. te Haarlem. Bij het hevig ooweder dat zich Zondagavond boven Heemstede ont lastte, w erd eene koe in do weide bij het. landgoed ?,'t Clooster", door den bliksem getroften en gedood Benncbroek. GetrouwdT. L. v. d. Wal en A. Somers. OverledenM. C. de Groot 5 md. Santpoort. Bij de Kroningsfeesten alhier was de Dorpsstraat met eernge honderden lampions versierd. Het feest was nachts ongeveer twee uur afgeloo- pen en omtrent, anderhalf uur later kwam men tot de ontdekking, dat alle lampions verdwenen waren, zonder dat iemand wist door wien of waar heen zy medegenomen zijn. PETERSBURG, 28 Aug. (Reuter). Een lieden openbaar gemaakte Ukaze brengt in herinnering de weldaden die wijlen keizer Alexander li het Russische volk heeft bewezen nl.de bevrijding der boeren van de lijfeigenschap, de toe wijzing van het land aan hen en de krachtige organisatie van de bestaande Russische plattelandsbevolking, welke weldaden den verscheiden monarch voor' altijd den roemrijken naam van Czaar- i Bevrijder hebben verzekerd. Tor herinnering aan deze geschiedkun dige daad wordt het dragen en het bezit van de door Alexander II aan zijn me dewerkers verleende medaille erfelijk verklaard. PETERSBURG, 28 Aug. (Reuter.) Den procureur der Heilige Synode, den heer pobjedonosszeff .werd de orde van St. Andreas verleend met een keizerlijk Lu1.d3ch.rijven. dat Pobjedonosszeffs ver diensten als jurist en procureur der H. S. opsomt, en verder herinnert aan dé gehechtheid van wijlen keizer Alexander III voor Pobjedonosszeff, van diens aan deel.aan. het rechtsgeleerd onderwijs van dentegcawoordigen keizer Nicolaas II en zijn lidmaatschap van de in 1891 on der voorzitterschap van dezen laatste ingestelde commissie tot ondersteuning van de boeren in de door misgewas ge- If^wnfotvln. ci/r-pb-p-i Het schrijven brengt dan hulde aan Pobjedonosszeffs verdiensten voor de door den Keizer hoog geëerde orthodoxa kerk en geestelijkheid, zijn verdienste als Russisch schrijver en eindigt met den oprechten wemsch dat de Voorzienig heid den Keizer nog Lang de ervaren me dewerking van Pobjedonosszeff moog* behouden. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug - gegeven. Eeu dringende bede. L. 8. Morgen, overmorgen en nog eenige dagen zal ons Nederlandsche volk feest vieren, maar hoe zal dit feest gevierd worden Zullen het dagen zyo, die zich zullen kenmerken door eene reine en waardige feestvreugde, of zuilen zy ontsierd worden door daden van wanorde of onzedelijkheden van den meest verschillenden aard. Wat wilt Gy?-Gij kiest met ons het eerste en gy weuscht met ons dat deze feesten dragen een opwekkend en opheffend karakter! Zoo ja, dau moet Gij u ook die dagen onthouden van alle gebruik van bedwelmende dranken, want zy, wier hoofd verhit is door den alcobol, kunnen niet, waardig feest vieren. Welnu, dan bomen wij tot u met de dringende bede: Drinkt en schenkt op deze feestdagen geen alcoholische dranken. Ons volk toone ook nuchter feest te kunnen vieren. Namens De Zuil-Roll. Prop. Comm. der Ned. Vereen, tot Afsch, van Sterken Drank K. SIJTSMA, Voorz., Leiden. D. HOS. Secret., Den Haag. B. I. KEUVELAAR. w. Penningm., Rotterdam. BORGERLIJKE STAND. Bevallen: 7 Aug. M. C.O.Siebos Ter Horst d. A. W. Erkoleos— vau Vliet d. M. J. Smit— Sorné d. 29. A. van Doorn—v. Gennip z. S. A. BG- termanRichter 1 z. en 1 d. C. W. vau Bogget - Blankwater d. C. P- Le- strade—de Vries z. Overleden27 Aug. G. Stoelman 3 j. d. Nassaulaan. Atflcoji der Veilingen inhei Verkoopl. „De Gouden Leeuw" op Zaterdag 27 Aug. 1S98. 1. Eea Winkelhuis en Erve, Groote Houtstraat 10. J. W. Lippits f 18300. 2. Een Winkelhuis en Erve met Tuio, Jansstraat 65. 3. Een Winkelhuis en Erve, naast het voorgaaude. De perc. 2 en 3 gecornb. Opgoh. f9280. 4. Een Huis en Erve, Haasstraat 7. J. J. üomau f235. 5. Id. id. Koolsteeg 17. P. d. Weegh f585. 6. Een Winkelhuis eii Erve. Scho- terweg 19. H. J. Edel ij n f '405. 7. Id. id. naast het voorgaande per ceel. J. N. v. d. Weiden f1370. 8. LI. id. naast het voorgaande per ceel. N. Tulleken f t '90. 9. II. id. naast hot voorgaande per ceel. N. Arotis f 1360. 10. Id. id. naast het voorgaaude per ceel J. G. Cobelens f 1370. i o Q ns v a tï r 5 c -** Het stoomschip Koningin Wilhel mina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 26 Aug. van Padang. Hét stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amsterdam, vertr. 26 Aug. van Perim. Het stoomschip Lombokvan Ba tavia naar Amsterdam, arriv. 27 Aug. te Amsterdam. Hét stoomschip Gedé. vertrok 27 Aug. van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Amsterdamvan de Holland Amerika Lyn, van Rotter dam naar New-York, vertr. 27 Ang. van Rotterdam. Het stoomschip Prinses Amalia van Amsterdam naar Batavia, arriv. 27 Aug. te Padang. Het stoomschip Koningin Regen tes, vau Batavia naar Amsterdam, pass. 27 Aug. ten 4 ure nam. Duu- geness. Hot dubbelscbroefstooraschip Rot terdam, van de Holland Amerika Lyn, vertrok 27 Aug. van Newyork naar Rotterdam met 1350 vaten margarine. famtSieberichteït. Bevallen: 26 Aug. Reioeke—Ger- lacb d. Amst. 26. S. J. Tjebbes Dardonne Aukringa d. Workum. Overleden: 8 Juli. C. L. Vlaande ren Cornz. 74 j. Patti, Japara. 25 Aug. Wed. M. Slag—De Haan 74 j. Amst. M. G. te Riele—Klumper 55 j. Amst. B. Ide 64 j. Amst. G. de Boer jd. 23 j. Leeuwarden^ 26. I. N. Bate- laau jd. 24 j. Bodegraven. C. J. van Dort 42 j. den Haag. VARIA. Ook een Vej)lièki Wie zou nu zulk een prul uit geven zeide de uitgever, met trotsch gebaar het manuscript wreder aan den schrijver overhandigende. Nu, je hoeft je neus zoo hoog niet in de lucht testeken, antwoordde de ander, je bent de eenige niet die het niet drukken wil.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3