PREDIKBEURTEN mmnmm. Verloren Flinke Jongen. Do correspondent van hot Berliner Tageblait te Rome seint, dat Paniz- zardi zjjn rogeering verlof heeft ge vraagd, zyn briefwisseling met Schwarzkoppen over de Dreyfus-zaak bekend te raakeö, maar het verlof nog niet gekregen. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Chapellerie du Sport. Ed. MEUWSEN, 21, Anegang- 21. Ontvangen de nieuwste modellen Heerenlioeden, SFORTPETTEN enz, in alle genres. De Inhuldigingsfeesten. Illuminatie. Daar de verlichting der tweede Groote Houtstraat Woensdag-avond niet zeer schitterend was, omdat ver schillende vetpotjes waren uitgewaaid, hadden de bewoners dier straat be sloten gisterenavond nogmaals eene illuminatie te doen ontsteken. Deze is nu dank zy het prachtige weder beter geslaagd. Boven de eerepoort aan de Hoatbrng was met oranje kleurige vetglaasjes het woord „Wel kom" aangebracht. Langs de buizen brandden de glaasjes in nationale kleu ren, terwyl tegenover het Proveniers huis eeuige W's met kronen schitte rend verlicht waren. Het geheel leverde een mooi effect op en wekte veler belangstelling. De bewoners van het Noorderkwar tier vierden gisteren avond feest. Zy hadden begrepen, dat Woensdag de feestvreugde zich meer in hetZuidelyk gedeelte der stad zou concentreeren, en hadden om die reden hun schitte rende illuminatie Donderdagavond aan gestoken. Het Frans Halsplein werd door lampions, rondom bet grasperk tnsschen oranjekleurige palen, waaraan met vetpotjes verlichte W's geïllumi neerd. Rondom de fontein waren glaasjes in nationale kleuren aange bracht. Het geheel maakte een goeden indruk, en werd opgeluisterd door de muziekvereenigmg „Harmonie," die eenige zeer fraaie nummers ten geboore bracht. Den geheelen avond bewogen zich veie belangstellenden op het plein. Omstreeks 9 uur werd in optocht, voorafgegaan door bet muziekcorps, eeue ovatie gebracht aau den heer J. de Breuk, waarna een rondgang door het Noorderkwartier werd gemaakt. -x- -X De Optocht. Het is buiten kijf de optocht geweest, die den tweeden feestdag in Haarlem, tot een groot feest heeft gemaakt. Allen, die daarvoor financieels offers hebben gebracht, allen die daarvoor moeite hebben gedaan, moet vgor het succes van den optocht een woord van dank worden gebracht. Niet het laatst aan hen, die zich voornamelijk met de organisatie van den optocht hebben be zig gehouden, de heer Mr. A. A. Land (die verschillenden heeft bewogen tot deelneming) de heer M. Prent (vooral belast met de zorg voor de costumes) de heer M. G. Wildeman (zorgende o. a. voor de historische juistheid van den stoet) en de Vos, algemeen secretaris, ten wieais kantore alle draden ineenlie pen; voor de opstelling hebben de mac joor Chappuis en de le luit.-adj. Van Alphen zich bijzonder verdienstelijk ge maakt. Onze redactie brengt harerzijds gaar ne een woord van dank aan de velen, die haar, gevraagd en ongevraagd, inlich tingen hebben verschaft, die dienstig konden zijn voor de samenstelling van de verslagen der feesten. Tegenover hunner welwillendheid steekt zeer af de houding van den koster der Groote Kerk, die toen hem door een onzer beleefd om inlichting werd ge vraagd over de godsdienstoefening op Woensdagmorgen, bits ten antwoord gaf, „dat hij geen getrouw verslaggever was en niet zooveel geheugen had, om dat te onthouden." -x St. Joannes de Deo. Honderdag avond was de tuin van het gesticht der Eerw. Broeders van Barmhartigheid van „St. Joannes de Beo," aan den Schotersingel, keurig ge ïllumineerd en. in vlaggentooi. Er was feest in het Gesticht voor de verpleegden die ruimschoots werden ge trakteerd, ter eer© van H. M. onze Ko ningin, en een muziekkorps viool ijkte de feestviering op. Maar de Eerw. Over ste, gastvrij bekend, zag weldra eenige buren, heeren en dames, zelfs merkten wij een paar officieren in uniform op, die den tuin waren binnen gekomen. Een aantal jongelui gaven hun talen ten ten beste, door het feest op te luis teren met gymnastisch© toeren te ver richten en schermuitvoeringen ten beste te geven, terwijl het niet aan voordrach ten ontbrak en nu en dan een vuurpijl werd afgestoken. Blijkbaar amuseerden zich allen kos telijk in hetgeen te genieten word gege ven en wij bewonderden den zeereerw. Rector, den eerw. Overste van het Ge sticht en de Broeders hoe zij allen als om strijd de aanwezigen in hun feest vreugden ter eere van koningin Wilhel- mina wistn bezig te houden. Men zag hier wat de liefde vermag onder de men- schen. Hoe katholieken en niet-katholie- ken bijeen waren in den tuin van een Gesticht waai' do naastenliefde betracht en tot zijn recht wordt gebracht. Een woord van hulde door een der aanwezige heeren tot den. Overste ge richt, was dan ook wel verdiend. Met een driewerf hoera voor de Broeders en TT. M. Koningin Wilhelmina, werden deze woorden begroet. Da Wilhelmmarl inde op een verheven heid geplant, werd ingewijd. Zijn prach tige kruin steekt boven de andere boo- men uit. De buffetten in den tuin geplaatst, hadden een goed bezoek, ververschingen werden ruimschoots aangeboden. Zeker zou deze feestviering onder de vroolijke stemming die er heerschte nog lang geduurd hebben, ware niet het muziekkorps ia tijds vooruitgetreden om een promenade te maken door den tuin. Allen schaarden zich er achter arm aan arm ging het, na menig hartelijk woord van dank gewisseld te hebben, over het gulhartig onthaal, door de pa den tot het hek waad* afscheid genomen werd. -x By het bezoek, dat Donderdag door het hoofdbestuur der feestcommissie met het bestuur der optochtcommissie werd gebracht aan het Dagelyksch Bestuur dezer gemeente, zeide de heer M. O. de Kanter (de burgemees ter was tot zyn leedwezen verhinderd) de feestcommissie hartelijk dank voor het zoo welgesiaagdo, ordelijke feest, nadat door den heer jhr. mr. A. J. Rethaan Macaré namens de feestcom missie dank was betuigd voor de medewerking, door het Dag. Bestuur aau de feesten verleend. Donderdagavond waren de deelheb bers aan den eersten riddergroep uit den optocht de gasten van de Socië teit „Trou moet Blycken". In de buitensocieteit werd ter dezer gelegenheid een bal gehouden, dat zeer geanimeerd was. Gedurende den optocht werden ter. huize van den heer W. C. de "Vos aan de Baan, door mejuffrouw Jo hanna de Haan Hugenholtz drie fraaie kransen overhandigd aan de hoofd personen der drie historische groepen, de heeren J. Veder (Prins Willem I) G. A. van der Steur (Bloys van Treslong) en J. J. Zeewoldt Jr. (Ripperda). Da.t het feestconcért in de Groote Kerk niet door de Feestcommissie zelve is ondernomen, maar overgedragen aa.n een speciale commissie, vond zijn aan leiding in de groote kosten, van deze uitvoering, waarvan de Feestcommissie meende de risico niet op zich te kunnen nemen. Intusschen zijn, naai* wij vernemen, de zeer hooge kosten (het concert kostte in een ronde som drieduizend gulden) door de ontvangsten gedekt. Het is be- hand, dat bij deze uitvoering zoowel de heer Robert als de heer Ezermah hunne medewerking welwillend hebben ver leend. -x Bij het diner, waaraan zich de groep Willem I Zaterdag op Zandvoort zal vereenigen, zijn genoodigd de heeren Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré, W. C. de Vos, mr. A. A. Land en H. Th. Chap puis. -x- Bij gelegenheid van het inliuldigings- feest wen-den ook de R.-K. bedeelden bedachtzij ontvingen vanwege het R.-K. parochiaal armbestuur eene extra- bedeeling bestaande in spek, meel en krentenbrood. Dinsdag a.s. zullen ook de weezen en ouden van dagen, in het St. Jacobs Gods huis verblijf houdende, door genoemd armbestuur worden onthaald. x- Ooggetuigen van de versiering en illu minatie in de Lange Margarethastraat het zal ons niet euvel worden geduid, dat wij zelf niet alles hebben kunnen waarnemen deelen ons mede, dat de uitvoering daarvan bijzonder net en smaakvol was, en dan ook de bewonde ring wekte van allen, die het zagen. De Inhuldigingsfeesten. Ter aanvulliog van het verslag in ons vorig nummer kunnen wy nog raededeelen dat ook in de kerk der Oud-Katholieken alhier Woensdag een plechtige godsdienstoefening ge houden is, waarby het lied werd ge zongen, voor deze gelegenheid door A. B. H. Verbey te Rotterdam ge componeerd. Aan hot tot stand komen van de feestwagens in den optocht heeft de heer J. A. G. van der Steur, bouw kundig-ingenieur alhier, een belang rijk aandeel gehad. Yan niet minder dan drie dezer wagens heeft de heer van der Steur de teekening ontwor pen, namelyk van de Hollandsche Spoor, deHaarlemsche Machinefabriek en de firma Johs. Enschedé Zonen. Naar wij vernemen wist gisterenmor gen een Icrankzinnige uit het gesticht „Meerenberg" to ontsnappen. Hij begaf zich naar Haarlem, waar hij door zijn zonderlinge manieren al spoedig de aan dacht van de voorbijgangers trok. Het duurde dan ook niet lang of hij was omringd door een groote menigte jon gens. Blootshoofds met zijn jas omge keerd, liep hij zingende door de straten, terwijl af en toe een vernielzucht bij hem boven kwam, die hij aan de groen- versieringen wist te koelen. Na bij de Raamvest verschillende decoratiën af getrokken to hebben, liep hij langs den Raamsingel naar de Houtbrug, waar de politie hem spoedig te pakken kroeg. Onder geleide van een paar agenten werd hij naar het Hoofdbureau getrans porteerd en vandaar wellicht weder naar „Meerenberg". De Chr. Muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" onderafdeeling van de Haarlemsche Jongelingsvereeniging „Pred. 12 la" is by Koninklijk be sluit van 19 Augustus 1898, No. 70 als rechtspersoou erkend. Gedurende de afgeloopen maand werden op de aardappel- en boter markt alhier Aangev. V erk. Prijs. Boter 629 KG. 629 KG. fl— f 1,20 Biggen 354 st. 354 st. f 5.— f 9,00 Schram. 298 st. 298 st. f 9,— f 15, Aard. 5245 HL. 2431 HL. f 1,70 f4 Appelen 181 H.L. 154 H.L. f 6 f 10.— Peren 310 HL. 238 HL. f4,— f27,— ARgtON m $S£KIE«TS- R&CHTSA9IK, Uitspraken. A. Tibboel, die H. Emel te Heem stede met een mes drie steken had toegebracht, en tegen wieu, wegens zyn jeugdigen leeftijd (14 jaar) 2 maan den gevangenisstraf was geëiseht, werd veroordeeld tot 14 dagen hech tenis. J. Kim mei, tegen wien wegens beleediging f 15 boete sub. 10 dagen hechtenis was geëiseht, werd veroor deeld tot 110 boete subs. 5 dagen. A. A. Kamerman, werd wegens diefstal veroordeeld tot 6 weken hech tenis. Eisch luidde 4 maanden. Heemstede. Donderdag was de dag van de vie ring der Inhuldigingsfeesteu te Heem stede. Ongeveer te 8 uur verzamelden zich de kinderen in de verschillende schoollokalen, ten einde te half negen van het feestterrein uit een optocht, waaraan door eenige versierde bak kerswagens werd deelgenomen, te houden. Door goed weder begunstigd vertrok de stoet van 600 kinderen, onder geleide van onderwijzers en onderwijzeressen, voorafgegaan door de Beiersche kapel, onder directie van den heer H. Ullrich, langs den Glipperweg, door de Buiteuplaais „Meer en Berg" naar de Naaid aau het Manpad. Daar aangekomen zongen de kin deren een lied, getiteld „"Witte van Haemstede". Hierna nam de Burgemeester het woord. In een korte rede herdacht spreker de dappere mannen, die drie eeuwen geleden hier voor de onafhankelijkheid van Holland in den stryd hun leven lieten, waar na door één der kinderen een krans vóór de Naald werd nederge- legd. Na deze toespraak zoDgen de kinderen een Ora jeliedje. Toen deze plechtigheid was afgeloopen, begaf zich de optocht langsRijksstraatvveg, Koediefiaan en Binueuweg naar het Raadhuis, waar door de jonge juf frouw Anna Cornelia van Amstol met eeue korte toespraak, namens de schooljeugd aan het bestuur der ge meente eene schilderij van Hare Ma jesteit werd aangeboden. Onderwyl speelde de Beiersctie kapel eenige na tionale muziekstukken, terwyt de kindereu 't Wilhelmina vauNassouwe en het Wien Neerlandsch Bloed ten gehoore brachten. Vervolgens werd de tocht naar het feestterrein voortgezet, alwaar de oudste ingezetene der gemeente, de 94 jarige mej. E. Tulkens, weduwe vau Tongeren, den Wilhelminaboom zou planten. Omstreeks 12 uur kwam het oudje, vergezeld vau haar oudste dochter, met eeu rijtuig op het feestterrein aan. Om den versierdeu boom hadden zich de kinderen geschaard. Nadat mej. Tulkens op een stoel, met groen en bloemen gedecoreerd, had plaats genomeu, nam de heer W. F. L. Oudenhoven het woord. In eene kern achtige rede zeide spreker dat wy thans geschaard staan om deze plek, om eene blijvende herinnering te stich ten aan onze geliefde Koningin, de laatste afstammeling van ons dierbaar Oranjehuis. Het is voorzeker eeu zoet gevoeldat in geheel Nederland in dorp en stad by arm en ryk ter eere van haar feest wordi gevierd. Wij hebben het voorrecht eeu hoog bejaarde in ons midden te hebben, die de laatste hulde zal brengen aau onze jeugdige Koningin. Hierna ver zocht spr. mej. Tulkens een schep aarde in de kuil te werpen, waarop het vrouwtje met een van vreugde stralend gelaat den versierden schop ter hand nam en met eene vlugheid die een werkman beschaamd zou ma ken, eenige scheppen aarde in de kuil wierp". Vervolgens nam zij we derom in den stoel plaats en werd door den heer Oudenhoven nogmaals het woord genomen. Spreker hoopte dat deze boom mocht bloeien, dat'liy getuigen mocht zyn van den vooruit gang van de gemeente, en hoopte dat de gemeentenaren heui steeds zou den beschermen. Gaarne wenschte hy dan ook dat 't Kerksplein van heden af Wilhelminapleiu zou worden genoemd en spreker verzocht don Burgemeester het in deu Raad daarheen te willen leiden. Vervolgens richtte by het woord tot mej. Tulkens en bood haar als blijk van sympathie den stoel, met kussen, waarop geborduurd de woorden „Gedachtenis aan het plan ten van den Wilhelminaboom 1898" aan en hoopte dat zy daar nog menig rustig uurtje in zou mogen doorbren- KeD< Door mej. Wilhelmia Adriana van Amstel werd haar een bonquet over handigd. De 94-jarige bedankte hierop in een paar hartelijke woorden. Ten slotte nam de Burgemeester, gekleed in ambtsgewaad, het woord. Z.E.A. bracht, als hoofd der gemeente dank voor dit geschenk, voor dezen fraaien boom, en zeide dat hij by den Raad zou aandringen dit ploin in Wilhelmii aplein te herdoopen. Spr sloot zyn rede met een „Lang leve onze Koningin." Gedurende he'. planten zongen de kinderen de liederen getiteld „Onder den Wilhelminaboom" en hei „Wil helmus". Vervolgens begaven zy zich naar de verschillende schoollokalen, alwaar zy ruimschoots werden onthaald op allerlei lekkernijen, terwijl hun als aandenken een kroningsbeker werd ter hand gesteld. Nadat de kinderen in de verschil lende schoollokalen onthaald waren, giugen ze in optocht naar liet feest terrein, alwaar verschillende spelen plaats hadden en de kinderen ander maal op vérsnaperi gen onthaald werden. Onderwyl liet. de muziek zich hooreu en werden de toebereidselen voor hot volksfeest gereed gemaakt. Tijdens de pauze voer de kinderen, trad in de muziektent het Zaugge- zelscbap „Ex Animo" op, dat ver schillende toepasselijke liederen ten gehoore bracht en veel bijval verwierf. De volksfeesten vinden aan met het ringryden en sleuteltrokkeu, waar voor vijf pareu zich hadden aange meld. By het ringryden werd de lste prys, een paar vazen en de 2e prijs een olie- en azijnstel, ge wonnen door resp. den heer G. Rhee en Th. v. Bakel, terwijl by het s'eu- tel"rekken mej. M. Milatz den Isten prys (een tafeltje) verwierf en de ■.'de (een milieu) aan mejuifr.Theodora van Bakel ten deel viel. Deze prijzen werden hierna met eene korte toespraak aan de winnaars uitgereikt Hierop volgde hardloopen door man nen om hammen en kunstvoorwerpen pryswirmers waren H. Bank, A. Goed hart, J. v. d. Aar, Chr. v. Bakel, J. Hniben. Vervolgens was het tnastk imraen aan de beurt, om horloges en hammen, winnaars Joh. Pyst, A. Goedhart en C. v. d. Aar. Tegelijkertijd ving het zakloopen voorjongens aan, waarby pijpen, tabakszakken en dergelijke artikelen werden uitgereikt. Verder vonden nog verschillende spelen plaats, zooals ton kruien, ton- loopen, touwtjespringen etc. waarby ook prijzen werden uitgereikt. Van 5—7 uur was er pauze waarna muziekuitvoering door de Beiersche Kapel. Het feestterrein was nu geheel ver licht, een en ander had een mooi effect. Het zanggezelschap vau den R. C. Volksbond bracht eenige liederen ten gehoore, die aandachtig werden aan gehoord. De kapel liet zich weer liooren. waarna de Chr. zangver. „Ex Animo" met eeuige mooie nummers optrad. Onmiddellijk hierna werd het vuur werk afgestoken, hetwelk door het gemeentebestuur was aangeboden en geleverd door de Kou. Ned. Pyrotechn. t'abr. te Utrecht, bestaande uit 10 flinke nomrae'S, waarvan No. 3 (gekroonde W. in diamant vuur, omgeven door een 'auwertak en geflankeerd door mazaiekvuur, en No. 10 (portret van H. M. de Koningin in een medaillon, gevormd door lansen, die in alle rich tingen vaar spuiten, geflankeerd door cliineesche boomon van opgaand vuur en schuine batterijen vau Rom. kaar sen) tenzeerste de bewondering af dwongen en 1 aide werden toegejuicht, Na dit vuurwerk werd tot slot van dezeu genoeglijken dag, waarop geen oogenblik de feestvreugde werd ge stoord, door de muziek eeu vijftal stukken uitgevoerd. Gedurende het geheele feest heerschte eene prettige stemming. Een woord van dank aan den heer Burgemeester, eu aan de commissie, die zich op waardige wijze van hun taak kweten, kan in dezo niet onthouden worden. Tot slot zy nog vermeld, dat het volgende téiègram van Huldebetuiging des morgens werd verzonden. Aan Hare Majesteit de Koningin 's-Graven h ago. By gelegenheid der feesten te Heem stede ter eoro van Uwer Majesteirs troonsbestijging, gevoelt de feestcom missie zich gedwongen Uwe Majesteit de verz. kering te geven van hare innige verknochtheid en trouw. VAN LENNEP, Eere- Voorzitter. ADRIANI, Voorzitter Het antwoord op dit telegram, he- donmorg8u ontvangen, luidt Van Lennep, Burgemeester, Heem stede. Hare Majesteit draagt my op, U, den Gemeenteraad en ingezetenen te danken voor aangeboden Hulde. ADJUDANT VAN TÜIJLL. Hillegom. Te Hillegom is Donderdagmorgen het 4-jarig dochtertje van den heer L. v. Til in een onbewaakt oogenblik te water gevallen en eenige oogenblik- ken later levenloos opgehaald. IJmuiden. Donderdagavond werd door het Fan farecorps alhier en de Turnclub verge zeld van een aantal jongelieden, met fak kels en lampions een optocht door de op verschillende plaatsen netjes versier de en geïllumineerde plaats gehouden. Na afloop daarvan bracht men een sere nade aan kapitein C. H. A. R. Schuur man. die door H. M. tot Ridder in de orfde der Oranje-Nassau benoemd is. Haarlemmermeer. Het batig saldo voor den dienst 1897 bedraagt te Haarlemmermeer f8254.90. De ontv. bedragen f 106288.49'/a- De uitg. bedragen f 98033.59'A- SMG£ZaNDË£- 7oor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk, an ingezonden stukken, geplaatst of met geplaatst, wordt de copij niet aan dm inzender t'erug- gegeven. Mijnheer de Redacteur Eene kleine opmerking zy my toe gestaan, naar aanleiding van uw ver slag over den gehouden optocht op "Woensdag 1.1. Het komt mij voor dat in bet offi cieel programma der feestelijkheden, speciaal wat de 3e afdeeling (Indus- trieele afdeeling) aaugaat, geen namen behoorden voor te komen van perso nen, die éen of ander onderdeel uit die afdeeling hadden ontworpen, om dat. toch zeker bij dezen optocht niet bedoeld is, op welke wyze ook, reclame te maken. Toen my dan ook werd gevraagd orn van de wagens, door mij. hetzij in mijn kwaliteit van ar chitect, hetzy iQ die van lid van de commissie, voor den optocht ontworpen, voor het officieel programma eene beschrijving te geven, lieb ik daaraan volgaarne vol 'aan, om bovengenoemde redenen daarbij rny'n naam niet ver meldende. Het bleek mij echter dat de samen steller van het programma geen be zwaar zag in deze reclame. Dat toen mün naam, ook hem bekend, niet werd ingelascht wyt ik aau de vele werkzaamheden, die hem waren op gedragen eu hst is verre van ray hem daarvan een verwijt te maken. Bij de vele beslommeringen dezer dagen moet een dergelijke kleinigheid zyue aandacht zyn ontsnapt. Nu echter in uw verslag een ande re naam werd genoemd als ont werper van den wagen van de Haarlemsche Machinefabriek, acht ik het tijd u mede te deelen mat verzoek tot recti ficatie, dat door mij werd ontworpen en ouder mijne leiding uitgevoerd lo. de wagen der firma Joh. Enschedé Zonen; en ais lid der Oommissie 2e. de wagen der Holl. IJzeren Spw. Maatschappij, 3o. de wagen der Haarl. machine fabriek, terwijl de vaandels, wimpels en gesel)ilderde tapijten te samen elf in getal, zelfs ten mijnen kantore volgeos ontwerp in 1 yin ver werden uitgevoerd. U dankend voor de verleende plaats ruimte, heb ik de eer te zyu* hoog achtend Uw dw. Dienaar J. A. G. VAN DER STEUR. Bouwkundig-Ingenieur. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoekt schrijver dezes u in uw veelgelezen Dagblad voor on derstaande een klein "plaatsje in te willen luimen. Ondergeteekende, die de straatver sieringen over het algemeen zeer aar dig vond, vindt het jammer dat die mooie versieringen nu reeds hier en daar weer worden afgebroken. Waarom ze toch niet allemaal te laten zitten tot den 6en Semtemher? Immers dat is de groote dag, de dag der kroning onzer geliefde Koningin. Ondergeteekende geeft dit dan ook beleefd in overweging aan feestcomité's en uitvoerders vau versiering, want toch de kroningsdag is veel gewich tiger voor het Nederlandsche volk dan de verjaardag. U, mijnheer de Redacteur, by voor baat vriendelijk dankend voor de op name dezer regelen, Hoogachtend, Uw Dw. H. TEN CATE. Haarlem, 1 Sept. 1898. LAATSTE BERICHTEN Militair Assaut. Heden middag werd ter gelegenheid der Inhuldiging van H. M. een carous- sei gegeven in de manége der cavalerio- knaeme door het '2de Rog. huzaren al hier iu garnizoen. De manége was voor dat doel smaakvol met groen en vlaggen versierd, terwijl in het midden der zaal dooi* groen en bloemen omgeven het borstbeeld van H. M. prijkte. Het zeer afwisselend programma be stond uit 6 nummers. De schemioefeming sabel onder leiding van korporaal Van Dok werd zeer netjes uitgevoerd. Een woord van lof mag deai uitvoer ders dan ook niet worden onthouden. De Jeu de Rose, gereden door wachtm. Verdoorn, Polm en fouriei* Tekelemburg oogstte niet minder succes in en werd luid door liet talrijk opgekomen publiek toegejuicht. Hierna werden door de re monteberijders verbazingwekkende lucht sprongen gemaakt over paarden, die hun een athleet niet zou verbeteren. De laatste maal werd over niet min der dan 7 paarden naast elkander een salto-inortale gemaakt. Aan bijvalsbetuigingen ontbrak hel hun dan ook niet. De Fleche-Manoeuvre door 4 personen gereden had eveneens veel succes. Da uitvoering duurt voort. ^Hedenmiddag werd de inboedel van de Wed. D. Ged. Oude Gracht 135 met den sterken arm op straat gezet, naar wy vernemen wegens liet sinds geruimen tyd niet voldoen van de huishuur. Keizer Wilhelm bracht Woensdag den Nederlandschen gezant jhr. van Tets yan GoudriaaD in diens woning te Berljjn ter gelegenheid van de ge boorte van Koningin Wilhelmina eon vry langdurig bezoek. op ZONDAG 4 Sept. 1898. TE HAARLEM Eglise Wallorme. Voorm. 10 ure, Muller. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. Namidd. 5 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. 's Avonds 5Vj ure. dezelfde. Luthersche Kerk. Voorm. 10 uur, Poolman. Inhuldigings-bede. Nam. 1 ure, Zondagsschool uan de Nassaulaan. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Craandijk. Remonstrantsehé Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel- tinqa. CJir. Goref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5'/j ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Bemiebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Collecte voor de Kerk. Houtrijk en Polanen. Voorm. 30 ure, Heeringa. Doop. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesselclvjk. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond voorm. lO'/i uur, in hotel Nommer Een, Wèmpe, pred. te Haarlem. Heemstede. Voorm. 10 ure, Haksteen, van Brusse. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 30 Aug. G. L. M. Alle man—Duin d. 1 Sept. E. Roby os- Bos z. D. Winkel—de Vries z. A. C. Jansen—v. Hemert z. L. M. F. Allard—Kok z. 2. A. v. d. Zeeuw v. Veen z. E. M. v. Elfc—Swart z. Overleden: 30 Aug. P. J. Kwast 6 md. z. KI. Houtstr. 31C. M. Bosso 13 md. d. de Clercqstr. l Sept. P. C. v. d. Beek—v. Egmond 48 j. Hazep.l. T. v. Velzen 76 j. Brouwersstr. A. M. Hoogland 2 md. d. Morinnest. 2. P. v. Brussel 70 j. Ged. Voldersgr. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Echt genoot en Vader, Joannes Lambert us Vogels, in den ouderdom- van bijna 36 jaar. Wed. J. L VOGELS— Jansen en Kinderen. Overveen, 30 Augustus 1898. Heden overleed te Kampen, onze geliefde oudste Broeder, de Heer K. Th. KOCH, Em. Pred., in den ouderdom van ruim 73 jaren. J. E. EBBINK—koch. M. G. KOCH. J. H. KOCH. Haarlem, 30 Augustus 1898. Eenige kennisgeving. De Versierings-Commissie der Lange Margarethastraat betuigt hiermede haar dank aan den'Heer A. H. KATER, Zoetestraat 3, voor de nette en keurige uitvoering van genoemde straat. Namens het Comité. Voorloopige Uitdeelingslijst. De Curator in het faillissement van JAN STREEFKERK, van be- oep Grutter, wonende te Aalsmeer, bericht, dat de voorloopige Uit deelingslijst is nedergelegd ter Griffie van de Arronoissements Rechtbank te Haarlem en ter Griffie van het Kantongerecht Haarlemmermeer, ten einde aldaar gedurende 10 dagen ter inzage te verblijven. De Curator, Mr. JOHAN SPOOR. Vrijdag 19 Augustus een lederen koker waarin een photographische ijzeren Drievoet; waarschijnlijk verloren van af »Duin en Daal®, Bloemendaalsche en Overveensche- weg tot aan het station Holl. Spoor. Bij terugbezorging, Nieuwe Gracht 57, kan men op een goede beloo ning rekenen. Gevraagd een flinken Jongen van goede getuigen voorzien. Jans straat 53.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3