NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De avonturen van Friquette. 16e Jaargang foensdag 7 September 1898. ■o. 4659 HAAILEH'S DAGBLAD ■Voor Haarlem per 3 maanden. f 1.20 'Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 ■Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden„0.30 de omstreken en franco per post0.3772 Directeur-Uitgever A.1D V^mS,TH]>TTIEI2<r: i 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PvMicité Etrang'ere G. L. DATJBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het. Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plsatsing van Advertentiën en Reclames betreifende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0,75, elke regel meor f 0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn Bloemend-aalSantpoort en Schoten. P. v. d. RAADT, Sandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,bij de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; HillegomARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. stadsnseeu w§ Haarlem6 Sept. 1898. R. K. Volksbond. Maandagavond te Sllt uur venrader- den de leden van den R. K. Volks bond, afdeeling Haarlem, in de groote zaal der sociëteit „De Kroon" alhier. Aan de voorzijde der zaal was eene smaakvolle versiering van groen en bloemen aangebracht, waartusschen het borstbeeld van H. M. de Koningin prijkte. Aan weerszijden van de bloemversitring waren de vaandels van onderafdeelingen (de zangvereeni- ging en de rederijkerskamer) opge steld, terwijl hier tegenover het vaan del der afdeeling was geplaatst. Na de opening der vergadering deelde de voorzitter, de heer van Dam, mede, dat er een gedecoreerde in de zaal was, nl. de heer van Oploo, een der oudste en trouwste leden van den bond, die gepasseerde week door H. M. met de bronzen medaille der orde van „Oranje Nassau" was begiftigd. De voorzitter wenschte hem met deze hooge onderscheiding geluk, waar mede het talrijk opgekomen publiek van harte instemde. Vervolgens deelde spr. nog mede, dat de verkiezing voor bestuursleden 3 Oct. zal plaats hebben, terwijl de jaarfeesten 9, 16 en 23 Oct. zullen gehouden worden. Hierna betrad de heer Harre den katheder en herdacht met enkele woorden het afsterven van den heer Roelofs, wiens echtgenoote in kom mervolle omstandigheden was ach tergebleven waarna hy de aan wezigen opwekte tot flinke bijdra gen in de voor haar te houden col lecte. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Vervolgens zong een kinderkoor onder leiding van den heer Andriessen eenige vaderlandsche lie deren, waarna de weleerw. heer Wier- dels het spreekgestoelte betrad. Spreker had tot onderwerp zijner rede gekozea het punt dat tegenwoor dig aller hoofden en harten bezighoudt, nl. de inhuldiging van H. M. Ko ningin Wilhelmina. Alvorens tot dit onderwerp over te gaan, deelde Z.E.W. mede dat besloten was het volgende telegram te verzenden. Aan Hare Majesteit Koningin Wilhelmina De afdeeling Haarlem van den Roomsch Katb. Volksbond, op den vooravond Uwer inhuldiging in feestvergadering vereenigd, brengt Uwe Majesteit en Uwer Majesteits Doorluchtige Moeder hare eerbiedige hulde en de verzekering van hare eerbied, trouw, gehechtheid en liefde. Namens het Bestuur: C. van DAM, Pres. F. WIERDELS, GeesteJ. Adviseur. Deze mededeeling werd met luid gejuich begroet. Hierna ging spreker tot zijn onderwerp over en herinnerde er aan, dat wy staan aan den voor avond van den plechtigen dag, waarop de jongste en eenige telg van ons dierbaar OraDje-huis de teugels van jjet bewind in handen zal nemen. O. m. zeide spreker, dat wy moeten toonen vastgeklonken te zjjn aan het dierbaar Koningshuis door de vaste en hecbtste banden van innige liefde. Zwaar is de taak die de jeugdige Koningin op haar schouders wordt gelegd, het is geen mannen- maar een reuzentaak. Door ons zal haar roe ping niet verzwaard worden. Wy, leden van den R. K. Volksbond zul len de eersten zijn, die haar taak zullen verlichten en zweren trouw aan onze geëerbiedigde Koningin, ja laat ons als het er op aan komt sterven voor onze Koningin Wil helmina. Spreker besloot zyne rede met het uitspreken van de hoop, dat handel en ny verheid onder Haar bewind mo gen bioeieo, dat Hare koninklijke Moeder Haar nog langen tyd tot stenn moge dienen en dat zy zelve ons nog lang zal mogen regeeren. Zyne van geestdrift tinteleude woorden werden met daverend applaus begroet. Ten slotte nam de heer van Dam het woord en bedankten de heer Wierdels voor zyne schoone rede. Nadat de heer Wedewer nog een solo ten beste had gegeven en de zangvereeniging „Sint-Bavo" eenige fraaie nummers ten gehoore had ge bracht, werd de vergadering door den voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen te ongeveer 10 uur Naar men ons mededeelt zal beden- avond ter gelegenheid van de inhul diging van onze geliefde Koningin, op initiatief van den heer H. Velt- hnysen door eenige neringdoenden der Spaarnwouderstraat aan de bewoners dier straat eene muziekuitvoering wor den aangeboden. Een kapel van den ons welbekenden musicus den heer Blad zal eenige nummers ten gehoore brengen, terwijl de aldaar opgerichte eerepoort fraai verlicht zal zijn. Vooraf verzocht hy echter om dezen genotvollen avond te besluiten met gezamenlijk het Volkslied aan te hef fen, dat dan ook met geestdrift ge zongen werd. De collecte tijdens de vergadering gehouden voor de Wed. Roelofs heeft f20,10 opgebracht. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door den archi tect S. J. W. Mons alhier aanbe steed Het bouwen van een villa aan den Koninginneweg. Er waren 8 biljetten ingekomen van de volgende firma's. J. A. Kan'o, Halfweg f7766 P. v. Dunren f7380 J. Giebels en J. v. Servellen f7360 G. Hulsebosch f7160 H. MüDsterman f7160 G. J. Verzijlberg f6815 H. v. 't Wout f 6690 H. v. Es f6397 Allen alhier. Wanneer er vele Damon te noemen zijn, is het begrijpelijk, dat enkele worden vergeten, die op eene ver melding ten volle recht hebben. Zoo is het gegaan met de namen van hen, die een aandeel hebben gehad bij de voorbereidende werkzaamheden van den optocht op Woensdag jl. Daar onder dient genoemd te worden de heer J. Muller, costumier, Spaarno alhier. Naar wy vernemen, hebben vele deelnemers gebruik gemaakt van zijne bekwaamheden en ondervinding op het gebied van costumeei ing en zijn door hem allerlei zaken tot zeer groote tevredenheid geleverd. Ttl -cr co ïo IJ I <-< co co qq eq Oi t-- O -rH CO O H CD o>A i A h S* m ca i -ÖM I 3 a N ri 1 O l'lju1 o 5^. seS sa* ?3 a d S S boo S o.S l a E o S3 fan M W eldadigheid naar V ermogen. Maandelijksch Overzicht van de vereeniging „Weldadigheid naar Ver mogen", boekjaar 1 November 1897— 31 October 1898. Voor beboeftigen werd toegestaan: Voor werkverschaffing: November f—Dee. f Jan. f—Febr. f— Maart f—April f—Meif—Juni f—Juli f—Aug. f— Voor brood en levensmiddelen: November f683.39, Dec. f391,16, Januari f 579,7272, Febr. f 682.1472, Maart {34=9,20% April f287.13, Mei f 339,661Juni f 371.80'7* Juli f 197.90, Augustus f 211.117a totaal f4093,24. Voor brandstoffen: Nov. f38,36, Dec. f 164,64, Januari f 43,30, Febr. f 146.72, Maart f 10,70, April f3,92 Mei 1,66, Juni f0.60, Juli f 0.60, Aug. f 0.60, totaal f411,10. Voor ligging en kleedingstukken j November f 32,84Va, Dec. f 41,37, Jan. f 56,46, Februari f 44.69, Maart f 1.80, April f3.527j, Mei f2,40, Juni f5.40, Juli f 1.40, Aug. f3.90, totaal f 193,79. In geld(rentelooze voorschotten) i November f 1473,50, Dec. f 589,30, I Jan. f 943,50. Febr. f 1043,75, Maart f 521,8r', April f445,20, Mei f366,07, .Juni f567,5Juli f364.35, Aug. i f278.52, totaal f6593,53 Verplegingskosten en diversen: Nov. 1—, Dec. f—Jan. f—Febr. f 119,85, Maart f 12,50, f April f Moi f Juni f Juli f 50, Aug. f totaal f 182,35. Administratiekosten: Nov. f76.40, Dec. f 96,35, Jan. f 127,—, Febr. f 155.70,Maart 104.53, April f317,817a, Mei f94,471/2, Juni f81—, Juli f75,—, Aug. f72.50, totaal f 1200,77. TotaalNov. f 2304,49 December, f 1282,82, Januari f1749,9872- Febr. f2192,85,7a, Maart f 1000,5372, April f 1057.59 Mei f804,27, Juni f 1026.35, Juli f 689.25, Aug. f 566.637* totaal f 12674,7872. BI8S&3ENLA®BD. Do buitenlandsche pers over de inhuldigingsfeesten. Thiébault-Sisson, die in een vorig Tmps-nummer verteld had hoe de menigte denkt over de Koningin, is nu twee leden der aristocratie over H. M. gaan interviewenBaron Clif ford, hofmaarschalk, en Baron du Tour van Bellinchave. „Noch het leven, noch de gewoon ten der Koningin, zei Baron Clifford en bevestigde later Baron du Tour, onderscheiden haar van de Haagsche meisjes van goeden huize. Zy heeft alleen meer moeten werken. Voor uit spanningen is tot nu niet heel veel plaats gebleven. De eenige genoegens die de zeer strenge opvoeding door de Regentes voorgeschreven, haar ge laten heeft, zyn physieke, en dan van de soort die elke niet onbemiddelde zich veroorloven kan. De Koningin is graag buiten en vindt het heerlijk om te mennen. Alle dagen, weer of geen weer, reed ze uit in open rytuig, zelf, handig, mennend, haar moeder naast haar, die, als het regende, de parapluie ophield. De Frausche ge zant, die eens met de Regentes over al hare zorgen voor het Koningin netje sprak, kreeg ten antwoord: „Ik heb Nederland een Koningin gege ven, nu spreekt bet toch wel van zelf dat ik in haar jeugd over haar waak, en er een sterke vrouw van maak, sterk zoowel lichamelijk als geeste lijk." Baron Clifford vertelde ook van de dankbare liefde, waarmede de Koningin de groote zorg en genegenheid barer moeder beantwoordt. Hy vertelde, hoe de Regentes den 31n op het galadiner met het grootkruis van den Leeuw was verschenen en van de toosten dei- Vorstinnen. „Midden aan den maal tijd stond de Regentes op en zeide: „Ik geloof de tolk te zyn van alle aanwezigen, indien ik drink op de gezondheid der Koningin eu op den voorspoed van haar regeering." On- j noodig te zeggen, welke toejuichingen I de tachtig genoodigden deden hooren. Maar toen op hare beurt de Koningin I opstond, door aandoening overstelpt, en tot onze groote verrassing, in een spontane aandrift, het woord heeft j genomen om te bedanken, om in een warme improvisatie die diepen indruk maakte, de bewonderenswaardige moe- der te danken die zoo nobel, zoo vol- komen afstand van zichzelf had ge- daan om slechts te denken aan haar, 'toen zyn we allen zoo diep ontroerd, dat we by na gedaan hadden als de Magyaren van Maria Theresa en ge roepen: Moriamus pro rege nostro Wilhelmina Paulina!" De Figaro heeft als hoofdartikel, een toost van den dichter Roden- bach. „O logica van NederlandFy'ne en diepe harmonie aller dingen! Alles sluit aan, komt by elkaar. Het is een land van gryzen hemel, van gierige zon. Maar wat komt dit er op aan! Zie de kleedyen der vrouwen, met hun weelde van kleinoodiën, hun spelden en rin gen, hnn metalen kappen, onder de muts van lange kant, hun gouden kurketrekkers Daast het hoofd. Zie de straten: koperbeslag aan de sloten, deuren, gevels, aan den achtersteven der schepenzie de schitterende ven sterramen en de glrnzende „spionne tjes" er naast. Altemaal klemmen en voetangels voor de zon, om het licht te vangen en door weerkaatsing te verveelvuldigen. Een land van nevel n'importe! Men heeft de theestoof, altoos aanwezig vuur, licht van de kamer, die ten opzichte van do zon is wat kamermuziek is tegenover muziek. Men zit samen neder om haar heen, men droomtEn dan heeft men de sigaren om den mist te bestryden, de sigaren die daarom en voor de logica, goedkoop en voor treffelijk in Holland zyn. Overal vindt men aschbakjes. O logique de la HollandeZelfs de klenr van onze jenever draagt in het oog van Rodenbach by tot de fijne eu diepe harmonie aller dingen Het nieuwe postzegel. Heden zullen de nieuwe postzegels voorloopig alleen van een galden tot een beperkt getal aan de post kantoren verkrijgbaar zyn. Het zegel vertoont, in een medaillon gedekt door een kroon, de buste der Koningin, met opgestoken haar en den diadeem op het hoofd; het kopje is in pro fiel genomen en prachtig van uitvoe ring. Boven het medaillon staan op een lint de woorden„Koninkrijk der Nederlanden", in de bovenhoeken het wapen, en in de benedenhoeken het cijfer 1 en daartusschen het woord golden. Het zegel is in één tint gedrukt. Het Hbld. heeft getracht te weten te komen hoeveel photographieën, li- thographieën, photolithographieën, zïd- cographieën, photozincographieën, au- j totypen, photogravures, xylographieën j enz. enz. er wel van H. M. de Ko- jningin in het jaar 1898 gemaakt zyn. Door de groote onvolledigheid der 1 opgaven zijn de verzamelde cijfers al van zeer weinig waarde. Toch kreeg het blad nog een totaal van 20.415.827 I afbeeldingen, dat is ongeveer vier voor eiken Nederlander (muntstukken, bankbiljetten, postzegels enz. natuur lijk niet medegerekend). Hoeveel af beeldingen van H. M. de Koningin echter werkelijk in Nederland zyn, zou het blad niet graag willen gissen bet zal echter per Nederlander zeker dichter bij 20 dan by 4 zyn. Zakkenrollers. Maandagmiddag te haiftwee kwam te 's-Gravenhage een heer, komende uit Ostende, tot de ontdekking dat bem een geldtaschje, inhoudende 500 francs was ontrold. Hy deed mede- deeling hiervan aan de Ryksveldwaeht welke op het perron van het Hol- landsehe spoorstation dienst doet. Naar aanleiding van de persoons beschrijving welke de bestolene gaf van de vermoedelijke daders, werden aangehouden eerst 3 Engelschen, die beweerden elkaar niette kennen, hoe wel 't opvallend was dat huo plaats kaartjes opvolgende nummers droegen. Later werd nog een Engelschman aangehouden, die zich kenbaar maakte als de vader van een van het drietal. Door den bestolene werden twee van de aangehoudenen aangewezen als personen die met hem in het spoor- compartement hadden gezeten. Twee anderen waren ook hier uitgestapt, maar zouden direct weder in èen goe derenwagen van denzelfden trein in de richting van Amsterdam zijn ver trokken. Dadelijk is naar Leiden ge seind om op dat tweetal te letten. De 4 Engelschen die zyn aange houden, werden naar het Commissa riaat van politie gebracht. Aan het station ondervraagd, wisten zy niet op te geven hoe laat zij hunne plaats kaartjes hadden genomen en ook niet met v eiken trein zy gereisd hadden. Later zyn in Den Haag gevanke lijk binnen gebracht twee van zakken rollerij op het Hollandsche spoorsta tion aldaar verdachte personen, die na arrestatie van het overige ver dachte viertal, in de richting van Leiden waren vertrokken. Te Loppersnm (Gr.) vond de doch ter van een arbeider aldaar by 't schoonmaken van een aschdobbe een zakje met rijksdaalders, men zegt wel 100. Daar het slot van 't kabinet on klaar was en de vader van het meisje zeker wou zyn, dat bij afwezigheid niemand zich meester van den bait maakte, werd deze vreemde bewaar plaats gekozen. Als hy 't naar de spaarbank had gebracht, waar het goed bewaard is, had de man er f8.75 'sjaars rente bij gekregen. Koloniën, MEDAN, 10 Augustus. Atjeh. Uit Batavia werd dd. 6 Augustus aan de Deli Cl. geseind Het „Bat. Nieuwsblad" meld Colonne Van Heutsz bereikte den 2eu Augustus Titeuo, weinig tegen stand den volgenden dag geageerd in bet heuvelterrein, bivak betrokken te Lho Ingeueh3 Augustus het derde bataljon met de marechaussees naar Mampreh. Op bericht dat eene sterke bende van Oemar in kampons Lang, drie kwartier van Segli, zou aanwezig zyn, rukten vyf compag nieën daarheen. By Barat werd ge stuit op sterke beuden. Na een scherp vuurgevecht zijn zy westwaarts uit- FEUILLETON. HOOFDSTUK I. Een Parisierme en een Japanees de slag de verzorging der gewonden Een amputatie onder een ko gelregen geneeskunde en jour nalistiek de oorlog in Ko rea staaltjes van een Parijsche faubourg in 't verre Oosten in iet bamboebosch alleen! een ko- ningstijger „Maar wees vooral voorzichtig." „Maar ik ben niets bang, mijnheer." „O ik twijfel geen oogenblik aan uw moed, juffrouw. Als ik u aanraad voor zichtig te zijn dan is 't alleen, omdat de gevaren zoo talrijk en groot zijn." „Maar gevaar is juist zoo amusant. Het vermeerdert den levenslust." „Het is wel mogelijk en ik wil u die leven sbeschouwiug niet betwisten. Ik zou niets gezegd hebben als 't gevaar al leen in de kogels en bommen school, hoewel ze op 't oogenblik als hagelstee- nen neervallen." „Zij veroorzaken tenminste genoeg leven. „Maar deze ondoordringbare bosschen worden door tijgers onveilig gemaakt, tusschen het gras liggen onzichtbare slangen te slapen..." „Dan moeten zij toch een vasten slaap hebben „Gij lacht er om, juffrouw Friquet te!" „Wel, natuurlijk mijnheer Mito, Daar bij, wij Franschen lachen om alles." „Maar wij Japarmeezen ook. Wij zijn de vroolijkste menschen van 't Oosten." „Welnu, wat dan." „Ik wil er mee zeggen, dat er wel eens oogenblikken in 't leven voorkomen, waarin men ernstig moet zijn." „Nooit „Luister dan, onhandelbaar kind; op geringen afstand van ons bevinden zich de Chineezen." „Welnu wat zou dat?" „Wel is waar zijn de Chineezen nog lafhartiger dan de slangen, bloeddorsti ger dan tijgers zelfs..." „Poehdie poppetjes van een tocht scherm Kraakporceleinen kereltjes, die door de Japansche soldaten met lust worden afgemaakt. Op mijn woord men zou zich op de „place du Trone," wanen, wanneer gedurende de kermis het „jeu des macarons in vollen gang is." „De dokter kon niet nalaten even te lachen en zeide „Ja, dat heb ik dikwijls gezien, toen ik nog student was en in het hospitaal Saint Antoine de praktijk leerde." „Ahgij zijt dus in de faubourg Saint- Antoine bekend... Gij zijt dus in mijn geboorteplaats geweest? En is het geen lief, vroolijk plaatsje?" „.Juffrouw Friquette, gij zijt onverbe terlijk." „Vindt gij, dokter Mito?" „Bepaald onverbeterlijk!" „En nieuwsgierig.en opgewonden... Weet gij wel, dat zoo'n gevecht heel amusant is? „Zoo, vindt gij „Op mijn woord, daar komt. er één!" Een verschrikkelijke slag volgde op deze woorden. Een paar pas van hen verwijderd spatte een bom uiteen, en de eerste oogenblikken waren beidon ver suft door het leven, verblind door den rook en in een stofwolk gehuld. Een oogenblik heerschte er een verschrikke lijke verwarring gevolgd door mensche- i-j-o kreten en getrappel en gehinnik van paarden. Twee mannen waren gevallen en één paard lag stuiptrekkend op den grond, de borst vaneen gereten, waaruit dikke stralen bloed vloeiden. Gelijktijdig, zon der een oogenblik te aarzelen en zicb in 't minst niet aan den kogelregen storend, snelden juffrouw Friquette en dokter Mito op de beide gewonden toe. Het bleek boe goed bet personeel van de ambulance voor zijn taak bere kend was, want men kwam terstond aan dragen met antiseptische middelen, ver bandlinnen en chirurgische instrumen ten. Een der gevallenen was aan den arm gewond. Dokter Mito, een klein mannetje met een koffiekleurig teint, halfgesloten oogen, dunnen, grijzen snor onderzocht hem snel, betastte hem en zeide toen fluisterend „Licht gewond zoo aanstonds zul len wij hem behandelen." Do andere, waaraan juffrouw Friquet te zich wijdde, was versclirikkelijk ge havend. Zijn rechterbeen was door de uiteen- gesprongen bom vreeselijk verminkt; het geleek een vormlooze massa rauw vleesch, waaruit met geregelde tusschen- poozen het bloed spoot. Zeer handig en met zeer veel tegen woordigheid van geest deed zij wat men in dergelijke gevallen moet doenzij bond nl. met een wollen draad den slag ader af. Nog piepjong, van middelbare lengte, keel mooi, met een bewegelijk gelaat, smalle welgevormde handen, kleine net te voeten, oogen, die tintelden van geest, was Friquette do verpersoonlijking van bevalligheid en cordaatheid, terwijl op dit alles de kroon werd opgezet door een goed humeur. Uit haar geheele wezen straalde zoo veel kracht ,dat men een sterken indruk van flinkheid ontving. Zij droeg een blauw lakensch costuum, waarvan de rok kort was verder bestond baar toilet uit hooge gelakte schoenen, en een klein grijs vilten hoedje, zooals men in Tyrol draagt, dat op zij vorsiord was met een blauwe en zwarte wiek. Een roode, marokijnlederen tasch, welke militaire dokters altijd bij zich dragen, en aan een riem over haar schou ders hing, voltooide deze eenvoudige kleeding, die haar verrukkelijk stond; ook de witte band om haar arm, waarop een rood kruis gedrukt was, ontbrak niet. Zij had een veel te jong uiterlijk om j nu reeds doktores te kunnen zijn en was I dus naar alle waarschijnlijkheid zieken- verpleegster. Een Parisienne uit de be kende faubourg Zij heeft het zelf gezegd en een goed opmerker zou geen oogenblik haar woorden in twijfel trekken. Ook zal men zich afvragen, hoe zij in deze, in elk geval eenigszins vreemde om standigheden op den 15den September van 't jaar 1894 is gekomen; in de voorhoede van het Japansche leger, dat een aanval doet op do Clüneesche stad Phuong-Sang, in het hart van Korea. Maar alles is mogelijk in het loven! De dokter haastte zich nu naar de groep toe, die zich om het jonge meisje on den gewonde, die de erbarmelijkste kreten uitte, verzameld bad. Hij onderzocht het verminkte been en zeide kortaf „Amputecren terstond!... Voelt gij u sterk, juffrouw?" „Ja, mijnheer," antwoordde Friquette ferm. „Dan spoedig aan 't werk, mijn land!" Op een wenk van den dokter, hielden do verplegers -.n gewonde stevig vast, zoodat hij zich niet bewegen kon, terwijl Friquertte den draad geen oogenblik had. losgelaten. De doktor greep een mes en sneed;

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1