F. SMIT Haarlem's Dagblad De feesten te 's Gravenhage. gang bet portret van H. M. in kro- ningsornaat prykte, was versierd. Omstreeks baJftien kwamen de kin deren, met oranje getooid en byua allen voorzien vaD een vlag, aan de school. Onder leiding van de onderwijzers werden vervolgens eenige aardige spelletjes gedaan, terwijl de jeugd werd getracteerd op limonade en taartjes. Om de prettige stemming te verhoogen was een goochelaar aau- fenomen, die door zijne aardigegoochel- nnstjes de feestvreugde ten top deed stijgen. Nadat aan elk kind nog een kroningsbeker als aandenken waster hand gesteld, togen zij omstreeks 12 nar huiswaarts. Een dankbetuiging. De militairen van het 3e bataljon, 4de regiment infanterie albier hebben aan de Amsterdamsche bladen opname gevraagd van het onder staande „In ons garnizoen teruggekeerd, kunnen wij niet nalaten, de bewoners der Utrecbtschestraat te bedanken, voor de wyze waarop zij ons onthaald hebben op Maandag 5 Sept. 1.1. Ook aan de personen, die zich in deze straat hadden opgesteld, betuigen wy onzen dank, daar het voornamelijk aan hun kalm en bezadigd gedrag is toe te schrijven, dat de intocht aldaar geheel zonder ongeregeldheden is afgeloopen.,: Zakkenrollers. De pickpockets hebben deze week te Amsterdam een slag ge.-lagen en het was het eenige verdriet van den hoofdcommissaris van politie, dat hij dit niet geheel verhinderen kon. Behal ve de heer L. wiens portemonnaie met vier gulden verdween, zijn eronder onze ingezetenon nog meer slacht offers. Aan notaris M. alhier werd zijn horloge ontfutseldde beer B. van den Zijl weg raakte zoowel horloge, als lorgnet kwijt. Er moeten nog meer slachtoffers wezen, maar de meesten komen er niet graag voor uit. Heemstede. BevallenA. Foppen—Hoekstra d. A. Driessen—de Bruin d. J. M. Sluy- ter—Hoogesteijn z. Bennebroek. BevallenO. M. UitendaalGeuls- kens d. T. Juffermans—Commandeur z. Zandvoort. Aangekomen badgasten A. Mulder, Zeerijp, Hotel Belvédère. De gelegenheid tot kosteloos baden voor kinderen van inwoners is thans gesloten. In het geheel werden ruim 2800 baden gegeven. Bevallen: D. Bol—Keesman 1.1. d. OverledenH. E. M. Trooster 9 j. Jhr. A. D. J. Calkoen v. Limmen 60 j. Santpoort. Voor de betrekking van onder wijzeres aan de openbare school alhier, jaarwedde f 600, hebben zich niet minder dau 56 sollicitanten aangemeld. Velsen. Ondertrouwd: J. H. Woudenberg en C. Dekker. M. Bakkum en A. M. Jasperse. GetrouwdJ. G. H. Rohlfs en M. Krijgsman. A. de Waal en C. Vlegels. BevallenC. Heiligvan Holy Neurenberg d. H. Boou—Sinnige d. J. Veldman—Gottsebal z. E. van der Mey—Verwaters d. Overleden: M. Komen 3 m. T. G. Boon 4 m. G. J. P. Leyenaar 5 w. C. Hopman 1 ro. IJmuiden. Voor onderwijzer met acte voor de fransche taal, jaarwedde f 650, heeft zicli geen enkel sollicitant aan gemeld, ofschoon de examens in die taal juist geëindigd zyn. voorhoofd en zeide: „Wacht... ik heb ook een plan! De schildwacht behoeft niet te sterven, maar ik zal hem voor een poos laten inslapen. Zij tastte in haar taschje en haalde een flacon te voorschijn; na er even aan geroken te hebben zeide zij ..Ja. dat is het!" Koelbloedig, zonder een oogenblik te aarzelen, verliet zij de tent opnieuw en naderde de schildwacht. Daar de toorts den ingang van hun ellendige gevangenis niet meer verlicht te zag de man Friquette, die op haar teenen met uitgestrekten arm op hem toesloop, niet naderen. In weerwil van liaar buitengewonen moed, bonsde FViquotte!'s hart luid. Haar hand beefde en de ontkurkte fla con schudde voortdurend heen weer. Het gevaar was ook verschrikkelijk en er behoorde een ontzettende stout moedigheid toe om het *t hoofd te dur ven bieden. Stel u een jong meisje, van nog geen acht en twintig jaar voor, die midden in den nacht zich in het kamp van vij anden bevindt, die geen medelijden ken nen, en veroordeeld is den volgenden dag te sterven. Zulk een toestand is in staat om ie mand met stalen zenuwen van streek te Haarlemmerliede en Spaarn- wonde. Bevallen: E. Jas—Verbeek z. C. M. van Ryn—Ruigrok z. A. L. Sche pers— Bonkerk d. M. G. Petrie—van Beinum d. OverledenG. Kooy d. 4 m. C. Teuni8se d. 11 w. Spaarndam. OverledenL. Ruygdoorn 68 j. m. Haarlemmermeer. Woensdag a. s. beginnen de inhul digingsfeesten te Hoofddorp met schoolfeesten, Donderdag om 9 uur des morgens groot zangersfeest op het marktplein, later muziekuitvoerin gen, illuminatie en schitterend vuur werk. Vrydag ringryden. sleuteltrek- ken en verdere volksfeesten. GetrouwdJ. Nooiman en C. Krijgs man. Bevallen M. v. Dy k—Commandeur d. G. Verheul—Cauffraan d. M. van Staveren—Spierings d. A. Meyer Tops voort d. M. Bier—Smit d. A. Koelmanv. Zanten z. A. Spaarga ren—Nieuwenhuizen z. H. v. Bent- heim—Elswyk d. A. Perdaan—v. d. Linden d. Overleden: H. J. Pieters 19m.W. Mienes 41 j. A. Jansen 3 wk. W. Schouten 58 j. J. G. Kop 55 j. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Spiegelmaker. Vergulder. Plaathandelaar. Encadreur. Hofleverancier. Groote Houtstraat 69, HAARLEM. De Stoomdrukkerij van is de goedkoopste groote Drukkerij in Haarlem. Monsters papier, modellen en opgaaf van prijs worden steeds gaarne ver strekt. BINNENLAND Journalisten te Edam. Te 9.57 vertrok hedenmorgen van het Centraalstation te Amsterdam een extra-trein, door de Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij welwillend ter beschikking gesteld van de bui ten- en binnenlandsche journalisten, die aan de feestelijkheden in den Haag niet deelnemen. De trein voerde hen naar het sta tion Kwadyk—Edam. Men seint ons heden middag uit Eiam het volgende: Heden was den afgevaardigden van de Bnitenlandsche Pers een prettig uitstapje bereid. Per extra-trein van 9.57, welwillend door de H. S. M. aangeboden, ging het eerst naar Kwa- dy'k—Edam, waar de Burgemeester, de heer Calkoen, en de Wethouder, de heer Tuyn, de ruim 100 journa listen en 15 dames opwachtten en de heer Calkoen hun een hartelijk welkom toeriep. Nu ging het in 60 rijtuigen van Oud-Noord-Hollandsch model door den Purmer, waar een bezoek werd gebracht aau één der boerderijen van Baron van Goltstein, H.M.'s ge zant te Londen. Het kaasmaken werd vertoond door eene der docüters van den pachter dier boerderij, den heer Boes. Te Edam aangekomen was daar alles in feestdos. Geheel Edam vlag de. De eerewacht „Jong Edam" brengen. Bij de minste beweging kon de man ontwaken, haar poging tot ont snapping bemerken, en do soldaten op roepen of haar terstond dooden, waartoe men hem ongetwijfeld bevel had gegeven. Er zouden er niet velen gevonden worden, wier zenuwen sterk genoeg wa ren om de kleine operatie, die door Fri quette onvermijdelijk geoordeeld werd, mot goed gevolg ten uitvoer te brengen. Do vloeistof in de flacon verspreidde een eigenaardigen bedwelmenden geur, wel bekend aan hen, die haar eenmaal geroken hebben. Om het lijden der gewonden te ver zachten droog de jonge ziekenverpleegster altijd een zekere hoeveelheid chloroform bij zich. Zij naderde den schildwacht zoo dicht als-zij durfde en hield hem, den arm zoo vor mogelijk uitstrekkend, het flcschje onder den neus. Zooals alle vermoeide menschen haal de hij in zijn slaap zwaar en diep adem. De sterke, bedwelmende geur deed hem niet ontwaken. Tot Friquette's geruststelling geraak te hij reeds oen weinig on<ier den in vloed van de chloroform. Toen ging zij nog een weinig dichterbij en hield hef de flacon vlak onder den neus. stond langs den weg geschaard en bracht het „Eere-salunt Een bezoek werd gebracht aan de beroemde kaasmarkt van deze ge meente en vervolgens werd de lunch op het stadhuis gebruikt. Per rytuig vertrok men nu naar Volendam en vandaar per botter naar Marken, waar alle bezienswaardigheden in oogenschouw werden genomen. Per stoomboot zal de terugtocht naar Amsterdam worden ondernomen. Over den intocht in de residentie van H. M. Koningin Wilhelmina kan nog vermeld worden, dat deze overal een ze getocht was. Evenals te Amsterdam werd van de militairen in den stoet vooral de koloniale reserve toegejuicht. De familie von Wied, de groothertog van Saksen en zijn dochter, de hertogin van Mecklenburg, zagen voor een ge opend venster van het paleis aan de Prinsessegracht de Vorstinnen met haar luisterrijk gevolg passeeren. Verder werd van het balcon van den schouwburg, mooi omlijst door Indische stoffen, met rozen gestrooid. Bij aankomst van de Koningin ten Paleize waren daar de Commissie van uitvoering uit de Provinciale Staten van Zuid-Holland, belast geweest met de versiering van het Paleis, de leden van Gedeputeerde Staten, jhr. mr. de la Bassecour Caan. nu-, Goekoop, de heer P. C. Evers en de leden van onze ge westelijke Staten, de heeren mrs. Snouck Hurgronje en Bevers. Des middags had de plechtigheid in de Groote kerk plaats. Hartelijk toegejuicht bij Hare komst betraden Hare Majesteiten met gevolg het kerkgebouw, ditmaal niet door den hoofdingang, maar door een nevendeur, overdekt met een sierlijken baldakijn. Langs een met groen en bloemen en met resedakleurige zijde versierde en tree, bereikten de vorstelijke personen een tot ontvangsalon ingericht kerkge- deelte, gedrapeerd met roode stof en in de hoeken gevuld met bloemen en plan tengroepen. In dit zaaltje werden H.H. M.M. ont vangen door het uitvoerend comité voor de inhuldigingsfeesten en daarna onder het koraal„Nu allen God. gedankt," gezongen door het koor en met begelei ding van orgel en bazuinen, naar de voor haar bestemde zetels geleid. De kerk was smaakvol versierd met bloemen en planten, aangebracht boven de banken aan de zijde van het koor en langs de balustrade van de orgelgaleriji. De vorstelijke personen namen dit maal niet plaats in de gewone voor haar bestemde loge, welke thans met een bloe- mentooi prijkte. De zetels waren heden geplaatst op een breed podium, aan de zijde van het doophek afgesloten door een lage, met rood fluweel en gouden versiersels gadrapeerdo balustrade, en aan de achterzijde door een balustrade van gelijke hoogte, bekleed met crème' stof en gouden borduursel. Op deze ver hevenheid hadden reeds plaats genomen de even te voren in het kerkgebouw aangekomen bloedverwanten van Hare Majesteiten de groothertog van Saksen en zijne dochter, de hertogin van Meck lenburg, de prins en de prinses von Wied met hunne kinderen, welke laatsten op zetels ter zijde van het podium hadden plaats genomen. Laiig vóór de aankomst der Koninginnen was het Bedehuis ge vuld met de talrijke genoodigdeii en de ministers, leden van de hooge staatscolle ges, van het corps diplomatique, van de kerkelijke besturen enz. met hunne da mes. Plechtig klinkt, onder leiding van Ar nold Spoel, de koorzang, terwijl lang zaam Hare Majesteiten langs het voor haar gebaande pad het podium bereiken. Toen de Koninginnen gezeten waren (Koningin Wilhelmina was in zeegroen toilet, haar Moeder weder in zeer licht lilakleeding) spi-ak de hofprediker, di\ Van der Flier, een koit gebed uit, waar in hij Gode dankte voor het geschenk dat Hij gaf in deze Koningin, die wij uit zijn trouwe hand aannemen. Toen hief de gemeente gezang 259 vers 1 en 6 aan, waarna de prediker zijn toespraak aanving met een welkomst groet aan Hare Majesteiten en aan de leden der vorstelijke familie. Naar aanleiding van Ezra III vers 11 „Al het volk juichte met groot gejuich," liet de hofprediker er het licht op vallen dat ook thans gejuich opgaat dat tot oorzaak heeft dat wederom een Oranje Half lachend, met een zweem van spot, die haar nooit verliet, zeide zij tot zichzelf„Ik zal hem eens te goed doen En zij liet hem ruiken, tot hij zoo vast sliep als een os. Dit duurde niet zoo heel lang. Een zwaar geronk, dat veel geleek op het geluid, dat een blaasbalg veroor zaakt, bewees dat de chloroform zijn werking niet gemist had. De Chinees zakte hoe langer hoe meer in elkaar en bleef eindelijk onbeweeglijk zitten. Friquette plaatste de stop op haar fla con, boig haar weer in de tasch en zeide „Welk een muziek!... Die man heeft een neus als een trompet nu of nooit is dus van toepassing." Zij trad weer de tent in. waar zich het kind nog bevond. Flauwtjes glimlachend, maar met een besliste uitdrukking op het gezichtje, toonde het lrind zich bereid haar te vol gen. Friquette nam de kleine, zwarte aap achtige vingers in haar handbeiden traden de tent uit, en de jongen trachtte gelijken tred met haar te houden. Het was een donkere nacht, en slechts enkele sterren,, door den dunnen nevel die er hingmiet duidelijk zichtbaar, ston den aan den hemel. den troon bestegen heeft en vond hij gelegenheid met een kernachtig woord in den breede do diensten te doen uit komen door het geslacht der Oranjes aan Nederland bewezen. In gansch Europa is geen dynastie zoo nauw aan het volk verwant als de dynastie der Oranjes. En moest menig vorst zich met geweld op den troon handhaven, hoe geheel anders is hot hier. De plechtigheid bestond nu verder in de uitvoering door het koor van Psalm 118 van Sweolinck en het lied uit den Nederlandschen Gedenck-clanck van Adrian us Valerius, woorden van Nico- laas Beets. De plechtigheid liep vroeger af dan bepaald was te kwart over vieren reeds verscheen de Koningin met haar Moeder weer onder het baldakijn. Wat zag de lieve Vorstin er toon vermoeid uit, zoo bleek, zoo moeizaam buigend naar alle kanten. Een generaal, die deze opmer king ook maakte, voegde er bij dat. Hare Majesteit zoo heel sterk getroffen was door de heerlijke ontvangst in haar hoofdstad tegen zóó'n hulde waren geen zenuwen bestand. Te negen uur begonnen de beide Vorstinnen met groot gevolg een rijtoer door de verlichte stad. De stoet ging stapvoets en dikwerf was de menschen- massa zoo groot, dat de stoet geruimen tijd moest stilstaan, zooals o.a. op het Spui. Allerwege werd bengaalsch vuur uit de ramen ontstoken. Het Wilhelmus werd allerwege gezongen. De geestdrift was ten toppunt gestegen. De stad was prachtig geïllumineerd. Vooral de groote verlichting van de rijks gebouwen ministeries enz. wekte algemeene bewondering. Het programma, voor heden en de volgende dagen is: Zaterdag 10 SeptemberBloemencor so, bezoek aan Scheveningen en Gala voorstelling. ZondagRijtoer naar Rijs wijk en Voorburg. Maandag: School feesten Maliebaan. DinsdagVolksfees ten op het sportterrein, Concours Hip- pique in de Maliebaan en vuurwerk te Scheveningen. Woensdag: bezoek aan Wassenaar. Het Bloemencorso is heden uitmun tend geslaagd. Het was eene grootsche betooging van den Alg. Ned. Wielr. Bond. In den stoet die ongeveer andar- halven kilometer lang was, kwamen o.a.. voor drie fraaie praalwagens, een Flora- wagen, een wagen, voorstellende Hulde aau de Koningin, en een als zinnebeel dige voorstelling van het karakter van den A. N. W. B. De clubs waren afdeelingsgewijze in gedeeld en volgden op de consulsgroep barer afdeeling. De hoofdgroep, die van. den huidewa gen, werd geopend door de kinderen en gesloten door de dames. De afzonderlijke rijders sloten, de der de groep, terwijl in de vierde groep i (handel en industrie) eenige automobiel len mederoden. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek steil de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaats: of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Mijnheer de Redacteur! Vriendclyk verzoek ik UEd. plaat sing van ouderstaande regelen. Dinsdagavond 6 Sept. jl. werd ik verrast door een opgewonden volks menigte, welke zich voor rnyn huis posteerende, galmend en tierend, aan hun vernielzucht botvierde. In een oogenblik werden byna alle ruiten in woonhuis en winkel verbry- zeld. Zeer vele schampere aan- eu op merkingen gemaakt, ja zelfs verwy- tineen ons naar het hoofd geslingerd. En dat alles geschiedde in byzyn van burgemeester en politie, zonder dat een ernstig pogen tot verhinde ring in het werk werd gesteld. Hoe moeilyk en zwaar ons dit valt kan ieder begrypen die ons kent. Reeds 25 jaar ingezetenen van Hoofddorp, hebben wy steeds getracht kalm en rustig onzen weg te gaan. En wat het niet vlaggen aangaat, ieder die in de vergadering was, welke gehouden is den 12n Aug. jl., heeft kunnen liooren, dat ik my beschik baar stelde voor de centrale commis sie, om iu den te houden optocht de drukkunst te vertegenwoordigen, zeker Friquette verkende zoo goed en zoo kwaad als het ging den weg, én Hep in een zuidelijke richting voort, waar zich het Japansche legor moest bevinden. Zij liep Langzaam en voorzichtig tns- schen de lichamen der Chineezen door. die overal verspreid lagen als waren zij plotseling in een lethargisclien slaap ge vallen. Een eigenaardigheid is het dat van twee legere, dat, welk na een hevigen slag 's nachts het beste wacht houdt, het zegevierende is. Bij de overwinnaars is men zeer op zijn hoede. De sclii ld wachten zijn klaar wakker, en verdubbelen hun waakzaam heid, terwijl ieder zich gereed houdt om terstond bij het eerste het beste sig naal te kunnen opkomen. Maar bij de overwonnenen is het ge- heel anders gesteld. In plaats van dat ongerustheid hen waakzamer dan anders doet zijn, schijnt ze hen juist te verlam men. De vermoeidheid krijgt de over hand en doodt als 't ware hun geest-1 kracht. Een nederlaag heeft meestal een behoefte aan slaap ten gevolge, waaraan zij geen weerstand kunnen bieden. De soldaten slapen overal, in het water in de sneeuw, overal! Friquette en haar kleine metgezel pro fiteerden van dezen toestand en liepen wel een bewys dat ik volstrekt niet tegen feest of Koningin ben. Ook stel ik er nog prys om, in tegenspraak met de loopende praatjes als zouden wy herhaalde malen zyn gewaarschuwd, te getuigen, dat nie mand ons in eenig opzicht heeft ge waarschuwd en wy dus geheel on kundig waren van wat gebeuren zou. U, mynheer, dankend voor de plaats ruimte, verblyf ik Hoogachtend, UEd. Dw. Dienaar A. VAN DE STADT Az. Hoofddorp9 Sept. 1898. GEMENGD NIEUWS De zaak-Dreyfus. De duitsche ryksregeering zal bij de verdere ontwikkeling van de Drey- fus-zaak niet de gereserveerde hou ding verlaten, welke zy, nadat de staats secretaris Biilow zyn bekende verklaringen heeft afgelegd, heeft in acht genomen. In hooge kringen moet gezegd zyn: „Wij willen geen petro leum in het Fransche vuur gieten." In een nota van Havas wordt categorisch tegengesproken dat eenige stap of mededeeling betreffende de zaak-Dreyfus by de Fransche Regee ring zou zyn gedaan door eenige baitenlandscbe Regeering. Romantisch. Een tragische ontmoeting met een verloren zoon werd Zaterdagmorgen door vroege wandelaars in Holloway te Londen aanschouwd. Twee welgekleede dames wandelden daar naar het station, toen een 25- jarig armoedig gekleed jonkman te voorschijn schoot, de beurs greep, die een der dames in de hand hield, en daarmede heensnelde. Drie jonge mannen, die het geroep „houdt óen dief" hoorden, hielden hem vast. Hij smeekte hun, dat zy hem toch zouden loslaten. Hij had alleen door nood gedrongen den diefstal ge pleegd. Maar zy bleven onverbiddelijk en hielden hem vast, tot de bestolene dame kwam. Toen deze den dief zag, viel zy, tot aller verbazing, voor hem op de knieën en smeekte hem om vergiffenis. En eenige oogeublikken later riei hy op zijne knieën voor de dame. De drie jongelieden ontvingen een pond sterling met het verzoek niet van het gebeurde te spreken, en na een korte "opheldering ging de dame heen met den jonkman, die haar had bestolen. Het bleek, dat de dame een hotelhoudster was uit Brighton en dal de dief haar eigen zoon was, dien zij het huis had uitgejaagd, omdat zy hem verdacht van vjjf tienponds bank noten gestolen te hebben. De bank noten kwamen een paar dagen later terecht, maar toen was haar zoon spoorloos verdwenen, en zy had niets meer van hem vernomen, totdat zy nu op zoo dramatische wijze by el kaar werden gebracht. Men meldt uit Konstantinopel dat de brand te Kandia Donderdag den geheelen dag voortduurde. De bevel hebber der B-itsche strijdmacht heeft do stad nogmaals moeten beschieten. 250 Britsche soldaten die uit Malta zijn gekomen, hebben niet in de stad kunnen doordringen. Benzin© als b edwelmings- middel. De vereeniging van afschaffers in Amerika heeft een nieuwen vijand ge kregen in Benzine, welke vloeistof wel niet wordt ingenomen, om zich te be dwelmen, maar alleen wordt ingeademd. ÏN adat reeds verscheidene menschen zich hieraan te buiten gaan, zijn eindelijk de geneesheer en nu daarop opmerkzaam gemaakt. Makers van handschoenen, kleermakers en naaisters, zoowel mannen als vrouwen, die in Chemische wassche- i\,en met benzine werken, zijn in hoofd zaak de slachtoffers van deze Benzine- bedwelming. De New-Yorker „Sunday- Magazine" verhaalt het volgende: Een kleermaker die als een ,,be keerde dronkaard" sedert zes maanden geen droppel alkohol meer over de lip pen had gebrac—v, kreeg in den laatsten tijd duidelijke kenteekenen van delirium. Bij onderzoek bieek dat hij zich het in ademen van Benzine had aangewend. Hij had bij zijn werkzaamheden met Benzine, toevallig de ontdekking ge hand aan hand onverschrokken, maar toch met bonzende harten, voort. Friquette begon eenige hoop te koes teren. dat hun waagstuk gelukken zou, want zij waren al een aardig eind gevor derd. Ongelukkigerwijs gebeurde het nu, dat zij dicht bij een groepje soldaten struikelden; die hun soberen maaltijd uit rijst bestaande, kookten. Beiden werden opgemerkt en herkend bij het schijnsel van het kolenvuur, waarboven de ijzeren pot hing. De soldaten stonden terstond op en riepen hen toe geen pas verder te gaan. Friquette echter klemde het handje van het kind vaster in de hare en zette het op een loopen. De soldaten snelden naar de geweren toe, die aan rotten bij elkaar stonden en wapenden zich er mee. De twee vluchtelingen verwijderden zich al meer en meer. Een twaalftal schot en, die als bliksemschichten de duis ternis een oogenblik verbraken, werden hen nagezonden. Do kogels vlogen van alle kanten .looi de lucht, takken brekend en boomstam men splijtend. Het kind, dat zwak en misschien ook gewond was, kon Friquette niet meer bijhóuden. daan, dat het inademen der opstijgende dampen een merkwaardige bedwelmende werking veroorzaakte en zijn voortdu rend verlangen naar sterken drank der mate te niet deed, dat hij ten slotte ge heel geen behoefte daarnaar gevoelde. Toen hij zich hoe langer hoe meer aan zijne nieuwe onhebbelijkheid overgaf, kreeg liij de aangenaamste gewaarwor dingen. schoone droomen en andere ka rakteristieke eigenschappen evenals bij het gebruik van Opium. Later echter veranderden deze gewaarwordingen en droomen zich in de verschrikkelijkste zinsverbijstering. Het slachtoffer onder vond ten slotte een voortdurend geraas om zich heen en geloofde steeds achter volgd te worden en was ten prooi van. besliste waanzin. Het euvel verbreidt zich hoe langer hoe meer vooral onder vrouwen en meisjes, die in Chemische wasscherijen werkzaam zijn. Op den „Delaware and Hudson- spoorweg" is de sneltrein oit Montreal by Cohoes op een trolley car geloopen. De trein ontspoorde, achttien menschen werden gedood en tien zóo ernstig gekwetst, dat zy waarscbynlyk niet zullen herstellen. Op een spoorwegbrug over de St. Laurensrivier is een ongeluk gebeurd, waarby dertig werklieden gedood en twaalf gewond zyn. üevvolg Stadsnieuwe Holiandsch Een firma te Düsseldorf beeft een advertentiebureau opgericht en geeft ons daarvan kennis in het volgende merkwaardige geschrift: Wy beëren onz u hierdoor de erge- vene mededeling te maken, dat wy alhier aan den 1 April a. c. eene Annoncen Expedition gegrondet heb ben. Gestat op de bekantschap en be- reedvoerigste betreckingen tot de koopmausche en indoestriollo kreitze, zoowel de financielle middel, welke onz tot vervoeging staan, hoopee wy onz werk met de tyd eene groote nilgestrektheid geven te kunnen. Daar wy hierbij doch op uwe ondersteuning rekenen moeten, erzoeken wy u onz in de prys met onze groote mededin gers glijk te houden, en onz denzelven rabat at evtl. extra rabat inruimen te willen. Wy verzekere u hierbij recht rege en zorgvuldig voor uwe waarde Cou rant te werken, altijd uw grootstet voordeel te bewaaren en eenen uit- streckenden en aangenaamen omgang met u herby tevoeren. Over onze persoonlijkheden en kre- dit geven wy u ondenstaande refe rentzen op. Derwyl wy u bidden, onz uwen regelprys en uwen hoogsten rabatzin by een of meermalige opgaaf evtl. by jaaresopdracht onder toesending van een proefblad opgeven te willen, aan bevelen wy onz u in de hoop, dat u onz by onz nieuw onderneemen be hulpzaam zyn worden. Met hoogachting (volgt de naam). CORRESPON DEN TIE. Den heer A. Z. Wy willen U gaarne Maandag a. s. eens over Uw stukje spreken. Liefst des avonds na 7 uur. Redactie. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 13 Sept. 1898, des na middags van 1—2 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. Saini-Saèns 2. Andante con moto Guilmant. 3. Sonate no. 5 .Mendelssohn. a. Andante. b. Andante con moto. c. Allegro maestoso. 4. AndanteBrosiq. 5. LitaneySchubert. BURGERLIJKE STAND. Bevallen7 Sept. A. C Seenders Bruinenberg z. 8. C. Besseling Paaij d. 9. E. de Graaf— Kistemaker d. N. E. F. Daamen—Grippeling d. 10. P. W. C. Suremionk—Slegt z. A. Friquette, die het niet achter wide laten, sleepte het als 't ware voort, en. vergat door haar zorg voor het kind, dat haar eigen leven daardoor meer ge vaar liep. Yan alle kanten klonken kreten, on ophoudelijk door knallen afgewisseld. Het rumoer Werd steeds heviger en de vervolging nam een aanvang. Geen oogenblik kwam het bij Friquet te op den kleine aan zijn lot over te laten en alleen te vluchten, al ware dit ook nog mogelijk geweest. Daar het kind zijn stap meer en meer vertraagde, stond zij oen oogenblik stal, tilde bet van den grond en droeg het voort, terwijl angst en toewijding voor het. schepseltje haar krachten verdub belden. De kreten en schoten werden steeds duidelijker hoorbaar. Het was werkelijk een wondei-, dat de kogels de vluchtelingen nog niet getrof fen hadden. Buiten adem bereikte het jonge meisje nu een open plek. In een paar stappen zou zij die overschreden kunnen hebben om dan honderd meter verder tusschen de stammen van hot dichte bosch te ver dwijnen. Maar een breede rivier versper de haar den weg. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2