NIEUWS» EN ADVERTENTIEBLAD, SAMUEL PICKWICK, 16e Jaargang. Maandag 19 September 1898. Ho 4669 HAARLEM'S DAGBLAD J^B01<riSr3ï]AiLE3xrri1SI?5:a_T>JS: Voor Haarlem per 8 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijkper 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 8 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.37i'2 ArD"V"lD3S,TELJSr:ria5JS]-: - 5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentién worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor hei Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van hot Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsiDg van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bnreau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN bet Arrondissement Haarlem is de prfis der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zjjn BloemendaalSantpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN, bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoor t, G. ZWEMMER VelsenW. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Dit nummer bestaat twee bladen. uit EERSTE BLAD. Was ontvangen een schrijven, gedag- teekend 8 Augustus, van Z. E. den Mi nister van Waterstaat, Handel en Nij verheid, waarbij, naar aanleiding van het door de commissie in zake eene reoi"- ganisatie der Kamers van Koophandel en Fabrieken ingezonden overzicht van hetgeen te dier zake op de met de af- gevaardigden van verschillende Kamers dd. 7 Mei te Amsterdam gehouden ver- Ingevolge den wensch van velen gadering was verhandeld, aan deze heeft ondergeteekende voor den Pre mieroman Tan CHARLES DICKENS, m fraai Stempeibandje doen vervaardigen, rood met zwart en rug- i plattitel in goud. Aau het Bureau Kleine Houtstraat 14, is eeu exemplaar ter bezichtiging De kosten van Band en inbinden [e zamen zijn slechts 55 Cents per exemplaar, te voldoen bij vooruitbe taling. Incomplete Exx. worden niet ge- impleteerd. Op verzoek zijn ont brekende all., voor zoover de voorraad strekt, aan het Bureau verkrijgen, gen vergoeding van vijf Cents ir vel (16 pag.) druks. Opgaven worden spoedig ingewacht. J. C. PEEREBOOM, Directeur- Uitgever. Het uithangbord is, om bet wapen beter te doen uitkomen, vervallen, en dat het goed uitkomt is geen wonder bet is bet grootste wapen van H.M. de Koningin-Regentes, dat hier ter stede voorkomt. Niet alleen door zjjne grootte munt het uit, ook de fraaie afwerking doet den vervaardiger eer ST ADS28IEUWS Eerste 011 derde pagina. Haarlem17 Sept. 1898. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem. Kamer het verzoek wordt gedaan aan Z. E. meer in bijzonderheden de bezwaren te doen kennen welke er bij haar tegen het plan bestaan, en wel voor zoover dit haars inziens zon leiden tot inkorting van de bevoegdheid der bestaande Ka mers. Nadat door den heer Peltenburg eeni- ge mededeelingen waren gedaan omtrent de sedert de vergadering op 7 Mei te -i-msterdam door. de afgevaardigden uit de verschillende Kamers (waartoe ook hij behoorde) aan H. M. de Koningin- Weduwe-Regentes in tegenwoordigheid j van H. M. de Koningin op het Kasteel Soestdijk gedane aanbieding van het schema van het plan der reorganisatie waarbij H. M. op -Q meest welwillende wijze van H. D. belangstelling in deze zaak had doen blijken, werd besloten aan het verzoek van den Minister gevolg te geven en den voorzitter met den heer Peltenburg uit te noodigen een ant woord samen te stellen waaruit van het bezwaar der Kamer tegen liet genoemde plan zal kunnen blijken. Kwam ter tafel een sedert de vorige vergadering ingekomen adres van de Kar- mar te Tilburg aan Z. E. den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid gericht, waarbij het verzoek wordt ge daan, wanneer telegrammen op de ver melde plaatsen arriveeren en de ge adresseerden naar eene andere plaats zijn vertrokken, deze alsdan vanwege het betrokken rijkskantoor voortaan koste loos nageseind zullen worden. De vergadering kon met dit verzoek niet medegaan. Volgens haar verstrekte mededeeling toch worden ook nu bij vertrek vau ge adresseerden de telegrammen nageseind, als het nader adres bij het telegraafkan toor hekend is. De kosten worden ech ter in rekening gebracht, hetgeen billijk voorkwam. De vergelijking met het kos teloos nazenden van brieven, meende men, ging niet op. oor een dei- leden werd de aandacht der vergadering gevestigd op de klachten. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Haarlean, vergaderde 13 dezer op het Raadhuis. Wij ontvangen daarover let navolgende vei slag Tegenwoordig de heerenMr. Joh. Enschedé, J. H. Kersten, J. J. Kerbert, E. J. Westerveld, H. T. Peltenburg, J. J F. Beijnes en H. van Breemen. Hz. Na het openen der vergadering' her- dacnt de voorzitter Mr. Enschedé in korte bewoordingen de in de vorige week! welke hem van tijd tot tijd ter oore zijn te Amsterdam plaats gehad hebbende gekomen over eene minder gewensehte inhuldiging van H. M. de Koningin Wil- J bediening aan het Electrische Telephoon- lelmina en werden door hem de beste j kantoor alhier, meer bepaald wat het wenschen geuit voor den duur en denintercommunaal verkeer betreft, en over Yoorspoed van de Regeering der door ge-j het oponthoud dat daardoor dikwijls leel het Vaderland zoo beminde Vorstin.zeer in het nadeel der industrie wordt Voorts deelde hij mede, dat hij als voor-; veroorzaakt. Werd besloten dit punt zitter der Kamer de eer had gehad, tot' alsnog aan te houden, het bijwonen der plechtigheid in deEindelijk werd nog door een der leden Nieuwe Kerk te worden uitgenoodigd, den heer Beijnes, als voornaam rijtuig- waaraan door hem gevolg was gegeven, en spoorwagenfabrikant, gewezen op de en voorts dat hij met den secretaris ook1 bezwarende voorwaarde welke er aan de de Kamer had vertegenwoordigd op deexpositie van deze soort van voorwerpen cour welke door H. M. op den dag na op de Parijsehe Tentoonstelling van 1900 de inhuldiging ten Paleize voor autori- verbonden is, deze namelijk dat die voor- teiten, colleges enz. gehouden is. j werpen, buiten eenige lokaliteit of wel Verder werd door den voorzitter het geheel in de open lucht zullen moeten woord gericht tot den heer H. van Bree- worden ten toon gesteld. Hz. om hem ook uit naam der Ka- Met het oog op de daardoor met zeker- Zang en Vriendschap. Vrijdag-avond hield de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" in de bovenzaal der Sociëteit Vereeni- ging hare jaarlyksche vergadering. Nadat de voorzitter, de heer Ed de Lanoy, de vergadering geopend had. bracht de secretaris, de heer T. C. Niephaus, verslag uit over het afgeloopen jaar, waarna de pen ningmeester rekening en verantwoor ding deed. Eene commissie bestaande uit de heeren J. v. Voornveld, A. J. Clausing, H. L. Jeroe, J. H. Voet en F. J. A. Paesi, zag hierop de rekening, die met een voordeelig saldo sloot, na en bracht een woord van dank aan den penning meester, den heer K. van Eden, voor bet gehouden beheer. Ook de spaarkas bleek in zeer goe den toestand te verkeeren. Tevens werd er op gewezen, dat de deelneming wel meer algemeen kon wezen. De volgens rooster aftredende be stuursleden de heereu J. van Breemen Jz., H. van Breemen en H. P. Loots werden allen herkozen. De aftredeude heeren J. C. van Brussel en A. Overakker, leden der commissie van beheer der Spaarkas, werden eveneens herkozen, terwijl tot gedelegeerde in de plaats van den heer J. D. Fransen werd gekozen de heer H. P. Loots. Verder werd medegedeeld dat een telegram van dankbetuiging ontvangen was van H. M. de Koningin en H.M. de Koningin-Moeder en dat oone com missie uit het Bestuur op audiëntie was geweest bjj H.M. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering te ruim elf uur ge sloten. mei- geluk te wenschen met de onder scheiding hem onlangs te beurt gevallen door zijne benoeming tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau, voor welken ge- lukwensch door den benoemde werd. dank gezegd. Werd voorlezing gedaan van de sedert de vorige vergadering uitgegane stukken, [Waaronder eene missive aan Burgemees ter en Wethouders dd. 15 Juli, waarbij de door hen voorloopig vastgestelde lijst vau Kiezers alhier met het gevraagd ad- jvies aan genoemd college wordt terugge zonden. Was ingekomen eene circulaire van de bijzondere commissie voor groep XVI den- in 1900 te Parijs te houden wereld- •0 tentoonstelling, waarbij inlichtingen wor den gevraagd omtrent industrieele toe standen of wel omtrent de verschillende in den kring der Kamer of naaste om- y geving bestaande voornaamste takken van bedrijf. Na het inwinnen van informatiën en na gehouden bespreking werd besloten aan het verzoek der commissie zooveel mogelijk gevolg te geven en de verschil lende in de circulaire gedane vragen, voor zoover die op de toestanden in deze hedd te beloopen schade zal het hem on mogelijk zijn aan zijn voornemen tot in zending op die tentoonstelling gevolg te geven. De vergadering, het betreurende dat door den bedoelden maatregel deze be langrijke tak van Haarlemsche industrie niet op de tentoonstelling zal worden vertegenwoordigd, gaf de hoop te ken nen, da£ de heer Beijnes alsnog met de Nederlandsche Hoofdcommissie in over leg mocht kunnen treden ten einde aan dit bezwaar nog worde te gemoet ge komen. Hofleveranciers. De heeren Ramakers Co., fabri kanten der bekende „Sportlimonade", minerale wateren en gazeuse dranken, en waarvoor zij reeds op de tentoon stelling te Dordrecht met een zilveren medaille werden bekroond, hebben door de hooge onderscheiding, die hun dezer dagen te beurt is gevallen, na melijk het voeren van het wapen van H.M. de Koningin-Regentes dit wapen laten vervaardigen en in het midden i voor bunne fabriek geplaatst, alsook gemeente betrekking hebben, te beant- 1 aan beide zijden fraaie vlaggenstan- woorden. daards. bee-vereeniging door de vergadering onveranderd goedgekeurd. Als mid- deleu om tot het doel te geraken j worden aangegeven I I. Het vormen van clubs (nuttige en aangename bijeenkomsten ter be- j vordering van het gezellig verkeer). II. a. het houden van voordrachten. b. het houden van Zondagavond- bijeenkomsten. III. Het samenstellen van een bibliotheek; het verzamelen van ge schriften en geven van voorlichtingen. IV. Het houden van cursussen (lessen, ten doel hebbende het aan brengen van kennis). De vereeniging splitst zich in af- deelingen, in ieder waarvan minstens éen Bestuurslid zitting heeft. Elke afdeeling heeft haar eigen huishoude lijk reglement. De werkzaamheden der vereenigiog loopen van 1 October tot 1 Mei. Bij de besprekingen over deze regle menten gewaagde de voorzitter, de heer Van der Voort, met veel waar deering van de medewerking, die de Toynbee-vcreeniging ondervindt van het Bestuur vau Weten en Werken. Tegen een zeer geringe vergoeding kon de vereeniging, bijna zeker eiken avond over een lokaal beschikken, enkele avonden twee lokalen, van tjjd tot tijd over de groote zaal en nu en dan o^er een zaal voor wetenschappe lijke voordrachten. Het voorloopig comité diende met de ontwerp-reglementen zijn ontslag inde vergadering benoemde met al- geineene stemmen al de leden van het bestuur der Toynbee-vereeniging. Alleen de heer Van der Voort wensebte niet in het bestuur te worden opge nomen. Benoemd werden derhalve de heeren C. Eekhout, L. Hesta, Mr. A. A. Land, J. van der Wy'de en de dames L. de Clercq van Weel, W. Lig ten- berg, F. Wijt, M. van der Leij en J. André de la Porte. Dit Bestuur zal weldra worden aaugevuld op de wijze als bij regle ment is omschreven. werkzaam, teneinde in den loop van 1899' gereed en werden inmiddels versierd o.a. de besturen dier Kamers te kiezen, met lampions. Daarna werden de koet- Ter voorbereiding van de verschillen de werkzaamheden zal eene voorloopige opneming worden gedaan van de na men enz. der werklieden, die werkzaam zijn in de bedrijven, waarvoor de Ka mers worden opgelicht. Te dien einde zal aan de woning der patroons een biljet ter invulling worden afgegeven, waarmede op een dezor dagen reeds is aangevangendat biljet kan, ingevuld, ter gemeente-secretarie (afd. Onderwijs) worden ingeleverd, bij al- dien het niet reeds na enkele dagen werd teruggehaald. Medewerking in deze van de zijde der belanghebbenden is zeer wenschelijk, te meer omdat eene goede voorbereiding den patroons zèlven, die in de maand De cember krachteais de wet verplicht zijn, eene officieele opgave in te leveren, ten goede komt. Een feestdag. Eindelijk dan was de lang verwachte dag aangebroken, de dag nl. waarop de weezen in 't Geref. Weeshuis alhier, daartoe door een milde gift van een on bekenden weldoener in staat gesteld, op bijzondere en waardige wijze 't heuge lijk feit zouden vieren, van de inhuldiging onzer geëerbiedigde en geliefde Vorstin. Het bestuur van 't weeshuis vond een buitenpartij verkieselijker dan een feest in 't gesticht zelve en had KI. Zomerzorg voor dit doel uitgekozen, dat dit goed "ezien was en zeer in den smaak der Weezen viel behoeft niet gezegd, de feestdag zelve werd bepaald op 2 Sept. jl. 's Morgens omstreeks 10 uur verlie ten de weezen, allen met Oranje getooid, in keurig versierde rijtuigen 't weeshuis, op 't rijtuig waarin de oudste jongens aren gezeten, was o.a. de buste van H. M. met vlaggentrophee aangebracht, om langs een omweg en langs de woning van den president den heer Mr. F. R, Crommelin, te ongeveer 12 uur KI. Zo merzorg te bereiken. Onder de veranda stonden de keurig gedekte tafels reeds gereed, en. nadat al- Volksbond. De aid. Haarlem vau deu Volks bond vergaderde Vrijdagavond in de bovenzaal vau de Korenbeurs, onder voorzitterschap van den beer A. van der Voort Azn. Medegedeeld werd dat voor bet lidmaatschap van bet Bestuur hebben bedankt de heeren Mr. H. Ph. 't Hooft. J. A. G. van der Steur en J. C. Graue, de beide eersten wegens drukke bezigheden. In hunne plaats werden gekozen de heeren Mr. A. A. van der Mersch, J. J. Francken en Mr. A. Tak. De beide laatstgenoem den hebben de functie aanvaard, den beer Van der Mersch zou van de benoeming worden keunis gegeven. Daarna kwam het reglement der Toynbee vereeniging in behandeling, ingediend door het voorloopig comité. Na eenige bespreking werd besloten eenige kleine wijzigingen in overwe ging te geven, waardoor het regle ment in hoofdzaak op het navolgende neerkomt Art. I. De afd. Haarlem e. o. van den Volksbond richt eene Toynbee- vereeniging op, ten einde op jonge lieden van beiderlei kunne eenen be- schavenden, zedelijken invloed uit te oefenen. De vereeniging staat geen bepaalde staatkundige of godsdiensti ge meeningen voor. Haar bestuur bestaat uit 13 per-j sonen, leden van den Volksbond. De: afd. Haarlem vau den Volksbond be-1 noemt die uit door de vereeniging opgemaakte voordrachten van twee personen voor elke vacature. Zelf regelt het Bestuur der vereeniging de werkzaamheden zijner leden en hel pers, welke laatsten door dat Bestuur worden gekozen. De financiën der Toynbee-vereeni- j ging worden door baar Bestuur zelf- standig beheerd. De afd. Haarlem vau den Volksbond verleent haar evenwel eene subsidie, waarvan het bedrag telken jare in de vergadering vau den Volksbond, waarin rekening en verantwoording wordt gedaan, (veelal Februari) wordt vastgesteld. Op een kleinigheid na werd het huishoudelijk reglement vandeToyn- De matinée, morgen in den Hout te geven door Haarlems muziekkorps, zal te 2 uuraauvangen, om te half vier te eindigen. Museum vau Kunstnijverheid. Op het Museum van Kunstnijver heid alhier zullen de afbeeldingen be trekking hebbende op de architectuur eu de décoratieve versieringen vau het Ryks-Museum aaustaaudeu Zon dag nog tentoongesteld blijven. Deze verzameling is thans aangevuld met polygrame afbeeldingen van middel- eeuwsche schilderkunst. Zondag is de toegang vrij. Gouden Koets. Heden morgen waren wij in de ge legenheid om bfi den heer J. Kuipers, eonfiseur, Oude Groenmarkt 26, eene nabootsing te bezichtigen van de Gouden Koets, die H. M. te Amster dam is aangeboden, en in één woord prachtig was te noemen. De koets is tot in de kleinste bizonderheden getrouw weergegeven. Ook de vier fraaie lantaarns met gebogen glas en kroon, gedragen door beelden, ont breken er niet aan. De kroon, de slingers, de bok, de wielen, de wapens der provinciën, alles is zeer fraai, zelfs is zij geheel van binnen gevoerd. De koets en het witte voetstuk, waar op zij staat, zjju vervaardigd vau dragant, een soort suikerwerk van eeistgenoemde is hot natuurlijk ge heel verguld. Dat het vervaardigen van de gouden koets, alsook van de fraaie eerepoort, die met de kroningsfeesten aldaar ten toongesteld was, lang niet ieders werk is, behoeft wel niet gezegd te wor den. De koets is een bezoek over waard de heer J. Kuipers zal er zeker veel succes mede inoogsten. Bij Kon. besluit zijn, gelijk reeds vroeger gemeld werd, voor Haarlem vijf Kamers van Arbeid opgericht, nl. voor de Bouwbedrijven Confectiebedrijven DrukkersbedrijvenMetaal- en houtbe werking en voedings- en genotmiddelen. Voor elk dier kamers moeten in Fe bruari 1899 2 kiezerslijsten worden op gemaakt, éen van de patroons, en één van de werklieden, in die bedrijven sen bestegen, in dezelfde orde als 's mor gens, de terugtocht onder blij gezang aanvaard en te 101 uur 't weeshuis we der bereikt. Zoo was dan deze prettige feestdag weder voorbij, welke bij de weezen lang in dankbare herinnering zal blijven. Na dank aan God, komt. ook een woord van dank toe aan den onbekende die door zijne mildheid den weezen zulk een heerlijke feestdag wist te bereiden. Moge Gods zegen 't deel zijn van hem en de zijnen tot in lengte van dagen. R. SNOEK, beambte in 't Weeshuis. Heden stond voor den krijgsraad alhier een matroos terecht, die te Helder van zjju schip is gedeserteerd en te Alkmaar door twee agenten van politie, met assistentie vau zeven burgers, is gevat. B(j die arrestatie pleegde hjj tevens majesteitsschennis. De twee politie agenten fungeerden als getuigen. Naar het schijnt zou er in de tram- quaestie (lijn Zfilweg) worden gezocht uaar een bemiddelingsvoorstel, iu dien zin, dat de Haarlemsche Tram hare rails rechts en die van de heeren Anderheggen en Neumeijer hare rails links op den Zylweg zou hebben, ter wijl bovendien laatstgenoemden de kosten van verzwaring der brug en dempen van de slootjes geheel voor limine rekening zouden nemen. De heeren Beijnes, Schürmami c.s. zullen in den Raad voorstellen de tram Anderheggen en Neumeyer te laten eindigen by do Zijlvest. De fraaiste gevel. Naar men zich zal herinneren, is onlangs door den Burgemeester een som gelds toegezegd aan de afd. Haarlem van de Maats. v. Bouw kunst, ter bekroning van den fraai- steu gevel, in dit jaar in Haarlem verrezeu. Eerstdaags zal „Bouwkunst" per len gezeten waren deden ze zich recht ^ersiuaags zaï duuwkuiisi por te goed de verrerschmgeo welke I eirooliure aan corporaties en eenige dgediend werden daarna werden I particulieren eveneens om tadragen 2° I verzoeken voor dit doel. Daarna zal eenige toepasselijke liederen gezongen VERGADERING van den Raad der gemeente Haarlem,op Woens dag 21 September 1898des na middags te één ure. De volgende zaken zullen aan de orde re - t. i. - 'een jurv worden benoemd, waarvan eai begaf men zich in optocht, naar dei J T duinen, o,n er eenige Ogenblikken te toïd. bedoS vMtoeran. Toen ging men weder naar t. gemeentelijke gebouwen buiten boseh tot het honden van spelen, om honden prijzen, waaraan met veel lust werd Üe zaaK te aoMen. deelgenomen, ook door de meisjes, en welke door eenige leden van het bestuur verden bijgewoond. Bij de uitreiking dei' overwinnaars een aangename verras sing bereid, door aan hen gedenkp«min der prijzen had een der regenten eenigen gen te schenken waarop de winners nietworden gesteld weinig trotsch zijn, en ten slotte kregen1. Mededeelingen en ingekomen stuk- alle weezen een cadeau als aandenken. ken. Inmiddels was 't 4 uur geworden en2. Rapport commissie van financiën tijd om te tafelenneen maar de aan-begrooting St.. Elisabeth's of groote gast- iv..k daarvan alleen, was een lust der huis, dienst 1899. oogen, dat 80tal daar nederzitten boon- i 3. Idem idem begrooting dienstdoen- tjes, vleesch, pudding enz. en waarbij de schutterij, dienst 1899. weder toepasselijke liederen werden ge- i 4. Rapporten, commissie tramplannen zongenook menig Hoerasteeg op toen adressen Haarlemsche Tramway-Maat- een drietal Regenten met hunne Dames schappij en van Anderheggen en Neu- eens kwamen zien hoe de weezen 't maak- meij er, concessiën, met nader schrijven ten. Haarlemsche Tramwaaj-Maatschappij. Na afloop van den feestmaaltijd begaf 5. Idem commissie van financiën en elk zich weder naar 't Bosch tot voort- verslagen afdeelingen, vaststelling veror- zetting der spelen, welke duurden tot dening heffing plaatselijke directe be- het begon te schemeren. Alsnu begaven lasting naar het inkomen, zich allen in optocht, Vaderlandsche lie-; 6. Voorstel B. en W. en rapport com- deren zingende, naar 't Hotel, dat keu-missie van financiën adres G Kranen- rig verlicht met sterren en lampions een urg, i.uur grond Leidsche Plein voor zeer fantastisch gezicht opleverde enkinderspeeltuin, met adres bewoners alwaar men weer de tafels gereed vond met ververschingendaarna, werden door eenige weezen voordrachten gehou den, die zeer de lachspieren in beweging brachten. In 't Bosch waren inmiddels de oudste jongens bezig, om het bestuui', de suppoosten en de overige weezen een verrassing te bereiden, zijnde een tableau voorstellende de verschillende vakken door die jongens beoefend. Dat dit in den smaak viel bewezen wel de daveren de toejuichingenop dit tableau volgde een ander, zijnde een trefende hulde aan H. M. de Koningin; H. M. buste was op een verhevenheid geplaatst en ten weerszijden daarvan de meisjes en kinde ren, 't geheel beschenen door Bengaalsch vuur, terwijl werd aangeheven 't oude Wilhelmus. Onder 't zingen van,,'t Plicht dat iedere jongen, enz." ging men weder naar :t hotel om zich gereed te maken tot vertrekde rijtuigen stonden reeds Leidsche Vaart. 7. Zitting met gesloten deuren. Naar ons wordt medegedeeld, is de eerste vergadering dor vereenigiog „Gijsbert Japix" van 21 dezer tot den 28sten uitgesteld. Het bevel door de politie uitge vaardigd tegen den heer S. J. W. Mons om den bouw der villa in den nieuwen aanleg van het Wilhelmina- park te staken schijnt thans, weder opgeheven. Ten minste heden was men wederom met de werkzaamheden aangevangen. Opening. Hedenavond opent mej. M. van Zon neveld haar zaak n gegarneerde en ongegarneerde dames- en kinderhoe- den, in perceel Jansstraat no. 5, waar

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1