PREDIKBEURTEN SPORTPETTEN enz., ADVERTENTIE». net MEISJE, In de Schoenmakerij een bekwame Tweede-Meid. Een Jongmensch, Een nieuw soort lucifers. Sedert een paar maanden heeft het Fransche gouvernement een nieuw soort lucifers in den handel gebracht, die door het publiek met groote inge- nomendheid zyn ontvangen. Zjj dragen het merk S. S., naar de uitvinders Sévène en Calien, en hebben, zonder dat zjj den gevaarlijken witten phos phorus bevatten, toch het voordeel dat zjj overal op aangestreken kun nen worden. Het is aan de uitviuders gelukt een verbinding van den phos phorus te bereiden: „le sesquisulfure de pliosphore", die nauwelijks vergif tig is de vergiftige dosis voorden mensch is bevat in 6000 lucifers en die toch even spoedig eu gemak kelijk ontvlamt als de beruchte, maar om die eigenschap Dog steeds gewilde, witte phosphorus. Deze ontvlamt bjj 60° C., de nieuwe verbinding by 95° en de roode, die daarom alleen op een geprepareerd vlak kan worden afge streken, eerst by 260°. Als deze mededeeling, uit de Revue cl"Hygiënebevestigd wordt, is aan de gevaren der lucifersindustrie een einde gemaakt, want .«an kunnen de Franschen en Engelschen, die nog steeds de „strike anywhere matches" eischen, geholpen worden zonder den witten phosphorus, die nu om buu- Dentwil nog niet kaD worden afge schaft. De keizer van Cliina. Het gerucht loopt dat de keizer vao China gestorven is. Er zijn geen byzonderhedeu men verzekert dat de poorten van Peking gesloten zijn. INGEZONDEN MEDEDEE LINGEN. •30 cents per regel. Chapeüerie du Sport. Ed. MEUWSEN, 21, Anegang- 21. Ontvangen de nieuwste modellen Meereihoeiien, in alle genres. Hedenmorgen omstreeks half el^ reed de slagpr L. Polak op zyn rij wiel door de Kleine Houtstraat. Daar hy nog al goed doorreed kon bjj niet tydig genoeg stoppen voor een vracht wagen, die aan kwam rijden, zoodat een botsing het gevolg was. De wiel rijder viel en bezeerde zich aar de knie en aan het gelaat, terwijl het rijwiel ernstig beschadigd werd. Bij den heer v. Brederode in de Kleine Houtstraat ging hy binnen om evtn wat op zijn verhaal ie komen. Het schuitenhuis, door de roei- en zeilvereenigiug het Spaarne van de stud.-roeivereeniging „Nereus" te Am sterdam aangekocht, ligt thans in het Spaarne tegenover „de Phoenix" vastgemeerd. De levering van brandstoffen voor de gemeente Haarlem is gegund als volgt J. Overakker, korte turf, voor f 0.48 per dubb. H. L. Id. lange turf, voor f 0.2299 per dubb. H.L. Haarl. Gasfabriek, geklopte cokes, voor f 0,48 per H. L. Id. grove cokes, voor f 0.44 per H. L. F. Perquin. grove steenkolen voor f 0.95 per 100 K.G. P. G. Otter Co., Aothraciet, voor f 1.38 per 100 K.G. Bloemendaal. De gemeenteraadszitting, die Don derdagavond gehouden zou worden, door onvoltalligbeid, niet doorge gaan. Drie raadsleden waren ter ver gadering gekomen. Bennebroek. Het zal voor de vele wandelaars in deze buurt, en inzonderheid voor de bewoners van Vogelenzang en omlig gende buurten eene aangename tyding zijn dat de Beekslaan, door middel van petroleumlantaarns is verlicht, en verder, dat die weg geheel wordt op gebroken om geheel naar do eischen van den tyd in orde te worden ge maakt. Nu overbodig is dit dan ook niet. IJpolders. De aardappeloogst valt wat hoe veelheid betreft zeer tegen; dequali- teit is goed. Van uit dezeu polder worden de .rdappeleu tegen f2.50 a f3 voor den groothandel uitgevoerd, tegen f 2 het *orige jaar. Hoogere prijzen zijn nog te verwachten, daar de oogst ook elders beneden het middelmatige Haarlemmerliede en Spaarn- woud8. Jhr. C. A. Rutgers van Rozenburg te Baarn heeft wegens hoogen leeftijd zyn ontslag ingedieud als voorzitter van het bestuur van den Rottepolder onder deze gemeente. In den middag is heden in het Spaarnö by deo Burgwal te water gevallen een kiud, Wiersman gehee- ten. De heer G. Veltbuijzen Sr., die hot ongeluk ontdekte, sprong gekleed te water en had het genoegen het kind te redden. arrqbjeh sgEASEis rs- SECHT8&W& Uitspraken. J. A. Guiteneau, die een koek had gestolen, werd ingevolge den eisch veroordeeld tot opzendiug naar een Rijksopvoedingsgesticht tot zyn 18e jaar. G. H. van Kampen, tegen wien wegens diefstal van paling 45 dagen gevangenisstraf was geëisckt, werd veroordeeld tot die straf. D. de Boer werd wegens mis handeling van zekeren H. Groot te Zaandam, veroordeeld tot 14 dagen. Eisch luidde 14 dagen hechtenis. M. C. Snijder, die den recher cheur E. Fenger had beieedigd, werd veroordeeld tot 10 dagen ingevolge den eisch. H. v, d. Ben, tegen wien wegens brieediging van G. Roos te Zaandam, 14 dagen gevangenisstraf was gerequi- leerd, werd veroordeeld tot 10 dagen. E. Kool, die zekeren Beerings te Haarlemmermeer had mishandeld en tegen wien 14 dagen hechtenis was geëisebt. werd veroordeeld tot 7 dagen. J. Wit, die by een geschil om staan tnsschen hem en K. de Boer, laatstgenoemde met een hooivork zwaar had verwond, werd veroordeeld tot 4 maanden. Eisch luidde 6 maanden. C. van Dijk, die schoenen had ontvreemd ten nadeele van den schoen- handelaar J. J. Oudewater alhier, en tegen wien 9 maanden gevangenisstraf was gerequireerd, werd vrijgesproken. bijmarsck van alle korpsen, opgesteld aan het uiterste punt van. de renbaan naar den kant van. de stad. In de groote verscheidenheid van al lerlei kleedijen. met muziekkorpsen voor en in het midden in keurige orde, werd de marsch met de grootste ingenomen heid door de Koninginnen en heel het publiek aanschouwd. Men zag de roode lokken der Veluw- sche ruiters, de groene van die van „Nimrod", dan onder de schaatsenrijders Greeve in snelrijtoilet, voorop dames met bloemomkranste ijsstokken, de boerinnen en de boeren, den zwarten rok en de burgermansjas, de zwemsters en de zwemmers. Groetend daalden de banieren, bloots hoofds werd gemarcheerd, kranig, netjes, al de oogen rechts, flink militair in snel len pas. Fietsers, fiotsters gingen voorbij met de wielen aan de hand. Geen enkele vereeniging ging onopgemerkt voorbij, want de Koningin raadpleegde getrouw de lijst der voorbijtrekkenden. Als het eene korps zweeg nam het andere liet over. Toen na het défilé het oude Wilhelmus werd gespeeld, stonden de Vorstinnen op en heel de menigte juichte Haar uitbundig toe, zoodra de heer Koolhoven tot die hulde hot wel kom-signaal had gegeven. Aclitereenvolgens word nu op het plan kier figuur gereden door negen leden dor Haarlemsche Vclocipèdeclub, onder bevel van den heer M. Loosjes en werd geschermd met geweer, sabel, degen en langen stok, in colonnes, door militairen en burgers. De vélocipedistan vonden verdiend ap plaus en de schermers, zóó groot in aan tal, dat ze zich ver buiten het plankier uitstrekten, niet minder. Liefhebbers, leden van den Neder- lajidschen Athletiek-Bond, toonden hun ne kunst in hard loopen over een vlakke baan van 200 Meter. Voorzitter-kamprechter was de le-lui- tenant C. H. Smets, starter do heer P. M. Schreurs. Voorts behoorden eenige partijen bok sen eai een voetbal-partij door twee elf tallen van den ..Nederlandschen Voet balbond" tot het programma, dat wel het interessantste was door den jachtrit der leften van de „Veluwsclie Jachtvereeni- ging.achter de honden der vereeniging waarbij mr. S. W. B. graaf van Limburg Stirum als master of the hounds fungeer de, en het slotnummer, oen caroussel draf en galop, uitgevoerd door 20 leden der Rottcrdamsche Manége onder bevSP van den heer L. M. A. Hoffmann. Het jagen der Vcluwers .achter de blaffende Meute, die een niefl voorlian- den zijnde prooi bestookten, over gansch de groote renbaan en door de duinen, vormde een sckijn-jaclitpartij, in opzet en uitvoering een meesterstuk dat met spanning werd gadegeslagen. Voor de Koninklijke tribune te ruggekeerd. werden de ruiters met lui den bijval begroet. Ook de Vorstinnen gaven blijk van Haar ingenomenheid met dit schitterend equestrial vertoon. De master_pf the liounds werd bij HH MM. ontboden en door Haar gecompli menteerd. Uo voetballers brachten la note gaie want de ballen wilden nu eenmaal niet blijven op het grasveld en zochten schap onder het publiek, dat ze terug kaatste, alsof ze de ballen had verwacht- De partij duurde kort maar was vol afwisseling en met het grootste pleizier werd zij gevolgd door Vorstinnen en pu blick, een mooie catch, een worp met het hoofd in plaats van met den voet, werd uitbundig toegejuicht. Het caroussel der Rotterdarasche groenrokken werd in mooien stijl aller- sierlijkst gereden- Tegen half vijf verlieten H.H. M.M. hoogst voldaan over hetgeen Haar was geboden, waarover zij aan de leden van de comité's bij herhaling dank betuig den, het terrein, luide toegejuicht en met het Wilhelmus uitgeleid. Verder zij nog het volgende gemeld: Tusschen no. 4 en no. 5 van 't pro gramma traden (met verlof) voor de tri- buno aan bij de Kon. zitplaatsen de voorzitters van de Algemeene Nedcrland- sche, de Amsterdamsche, de Rotterdam sche en de Haagsclie kegelbonden met hunne respectieve vaandrigs en bondsba- nitren, waarna de voorzitter der kegel club „do Kroon" de heer D. Blok zich, na vooraf toestemming gekregen te heb ben. op de tribune bij de Koningin voeg de en onder eene toepasselijke toespraak, waarin spreker wees op de groote beoefe ning van dit oud-Hollandsche volksspel hier to lande, aan Hare Majesteit de Ko ningin een in prachtband gebonden exemplaar van het iu 1897 door de ke gelclub „De Kroon" uitgegeven boek werk „Het kegelen en zijne geschiede nis" overhandigde met beleefd verzoek dit van de kegel club „De Kroon' te Haarlem wel te willen aanvaarden. H. M. bedankte hierop den heer Blok voor de attentie en zride veel voorliefde WZÏtW&LQ Baron Van Ittersnrn, inspecteur van den waterstaat le inspectie, zal inet 1 Nov. op zjjn daartoe gedaan verzoek 'sRyks dienst verlaten en vermoede lijk vervangen worden door zyn ambt genoot ter tweede inspectie Leemans. Voor inspecteur der 2e inspectie zou in aanmerking komen de hoofdinge nieur Schnebbeliedientengevolge kunnen verschillende bevorderingen en verplaatsingen in bet corps inge nieurs verwacht worden. De Sportbetoöging. De „Sportwereld" bracht Donderdag op het renterrein te Clingendaal hulde aan Ha.ro Majesteit de Koningin. Een ridderlijke groet was deze betooging door de beoefenaren van elke sport uit eiken rang en stand, voor een goed deel dus van Nederlands Jongelingsschap aan de Koningi ime-Jonkvrouw. Een waardig be sluit van de feestenroeks, op 5 dezer te Amsterdam begonnen. In elf afdeelingen waren de deelnemers gesplitst. De afdee- ling jacht en paardrijden met drie ver- eenigingen; de af deeling ijssport met acht-en-veertigde afdeeling watersport met 6zeilen on roeien met 8kegelen met 13schermen met 16wielrijdon met zesboksen met eenkaatsen met drie- kolven met 9; athletiek, cricket en voetbal met twee-en-twintigschieten met urio vereenigingen, te zamen onge veer 2000 personen. Het terrein was ingericht als bij de wedrennen, met dit onderscheid, dat voor de koninklijke tribune een plankier was gelegd voor de oefeningen. Nabij deze tribune was eene oerewacht opgesteld, gevormd door leden der Nederlandscha W eerbaarheidsvereeniging. Liefelijk weder verhoogde de feeste lijkheid van deze in ons land nog niet geziene betooging, van dit eerste geza-- menlijko optreden van heel de sport, op het mooie door boseh en duinen begrens de terrein, dat in al zijn uitgestrektheid door die natuurlijke afsluitingen een beeld biedt van vaderlandsche huiselijke gezelligheid. Het veld haast vol van rij ders per rijtuig en te voettoeschouwers op de duinenrijde tribunes aan beide zijden van de voor HH. MM. bestemde ruimte volook voor de tribunes publiek niet moede m.ee feest te vieren ter eere van en met de Koningin. In afwachting van de komst der Ko ninginnen, tegen 2 u. 15 min. aangekon digd, deed de muziek zich van tijd tot tijd hooren. Precies op tijd reden H.H. M.M. het terrein op, met het Wilhelmus en ge juicht verwelkomd. De begeleidende eere- wacht der Veluwsche Jachtvoreeniging vormde alweer een voor ons land geheel nieuw schouwspel, op de feestelijkheid den stempel drukkend van iets heel bij zonders. Het waren 15 ruiters, gekleed in hun roode hunting rok met blauwen kraag, witte rijbroek, gestoken in rijlaarzen met gele kappen, terwijl het hoofddeksel bestond uit een dof zwarten half cylin- dervormigen hoed. Een gedeelte van dit escorte reed vóór, het andere achter het voor dc_Buyer Nederlandsohe OTtepan; a la Dauniont bespannen rijtuig der LAATSTE BERICHTEN Als verdacht van den diefstal van timmergereedschap in bet in aanbouw zynde R. K. Gasthuis aan de Kam- perlaan zyn door den agent-recher cheur van Halst aangehouden de jon gens H. A. 8., oud 17 en H. F. V., oud 19 jaren. Eerstgenoemde heeft reeds vroeger gevangenisstraf onder gaan. Donderdagnamiddag ha do 6 jarige knaap E. Amiens het ongeluk spe lende in het water van den Burgwal te gerakendit werd gelukkig opge merkt door A. Akersloot aldaar woou- achtig, die zich dadelyk gesleed te water begaf en bet kind dat reeds begon te zinken heeft gered. Door den agent van politie 4e klasse van Gardereu is Douderdaguamiddag ip heeterdaad betrapt op diefstal van lood van een ledLstaar.de woning aan de Raamsteeg de 12 jarige knaap M. J. aldaar woonachtig. Met genoegen kunnen wij mede- deelen, dat de toestand van den trein- opzichter Plomp goed vooruitgaand is. Als fcewys hoe het Volksdouchebad aan de Koudenboru iu een groote behoefte voorziet, diene het volgende. Vau de opening (28 Juli) af tot op heden is door 3445 personen van liet douchebad gebruikt gemaakt, waaronder 2796 tweede klasse en 649 eerste klasse baden. De werkman by de Gemeente-rei niging v. d. Putten, die eenige maan- len geleden bet ongeluk had op de Parklaau onder zyn zwaar met vuilnis beladen kar te geraken, en toen voor dood werd opgenomen, is thans iD zooverre hersteld, dat hy binnenkort zyue werkzaamheden zal kunnen her vatten. Een zyner oogen is by 't ocgeluk- evenwel zoodauig gekwetst, dat lut weggeuomeu is moeten worden en door een glazen is vervangen. voor zich uit en zei toëii op eerbiedi gen toon Ik had werkelyk de bedoeling niet u te beieedigen, mynheer. Stylbloemje. (Uit een verhaal). Dagobert was als betooverd. Nooit had bjj de gravin schooner gezien dan toen zy in stomme smart haar gelaat in den sluier ver- borg;. Waarschuwing. Vogeltjes weest op uw hoede, anders komt gy op de hoeden. StcosnviiartbsricSiits» Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, arriv. 21 Sept. te Rotterdam. Het stoomschip Prins Hendrik van Amsterdam naar Batavia, vertr. 21 Sopt. van Suez. Het stoomschip Oenqaranvan Rot terdam naar Java, vertr. 20 Sept. van Marseille. Het stoomschip Prins Willem 11. van Paramaribo naar Amst.. arriv. 22 Sept. des morgens 1 u. te Havre. Het stoomschip Bromo. van Java naar Rotterdam, pass. 22 September Snez. Het stoomschip Werkendamvan de Holland Amerika Lyn, vertrok 22 Sept. van Rotterdam naar Newyork. Tweede Kam«r. STAATSBEGROOTING. In de zitting der Tweede Kamer heeft hedenmiddag minister Pierson de Mtaatsbegrooting aangeboden. De gewone uitgaven bedragen in ronde cyfers 125 millioen, de buiten gewone f 15.800.000 en de uitgaven f 152,600,000. Het geraamd tekort wordt na aftrek van eenige posten teruggebracht op l'/i millioen, tot dekking wiarvau een voorstel ge daan is. Van de hoofdstukken zijn hooger geraamd: justitie met f132000 voor de gebouwen der gevangenissenbin- nenlandsche zaken met f 337000' voor liet onderwys, f 156000 voor den land bouw; marine voor hot loodswezen met f 191000, nationaie schuld voor ronte en amortisatie f 4.900.000 financiën met f 1.400.000 voor hoogere uitkeering aan de gemeenten. Water staat is f 2.200.000 hooger geraamd voor de spoorwegen, de Vecht ver betering, de posterijen en de verdedi ging der kust in NoordHollasd. Van de hiervoor uitgetrokken drie ton betaalt de provincie 2 ton terug. Do Middelen zyn f 6.350 000 hooger geraamd, waarvan f 3.800.000 uit de gewone inkomsten. Dit wordt liet lichtpunt genoemd in den toestand der financiën. De wet op het personeel en de uitkeering aan de gemeenten zal in 1S99 het ryk 6 millioen kosten. vorstinnen. Ruikers werden Hare Majt teiten aangeboden door de freules Van Tuyll en Van Brienen, en gracieuselijk aanvaard. HH. MM. de Koninginnen werden ontvangen door do leden van het eere comité, dat onder het voorzitterschap van den Prins Von Wied deze betooging onder zijn pratonaat had genomen, en bestond uit de heeren baron Van Brie nen, C. J. van der Oudermeulen, luit.- kolonol van Wassenaar, baron Van Pal- landt van Oud-Beyerland. baron Van Zuylen van Nyevelt, burgemeester Van Nagell tot Ampsen, allen in het costuum hunner waardigheden bij het Hof, bene vens door de leden van het hoofdbestuur, voorzitter de heer W. C. H. baron van Tuyll van Serooskerken, en door een com missie voor het défilé, bestaande uit de heeren A. Koolhoven, W. F. Margadant en F. J. Backer. Onmiddellijk nadat Hare Majesteiten hadden genomen, begon de voor- ningsspelen te gevoelen, vooral die, welke algemeen worden beoefond. H. M. wilde het boekje gaarne ontvangen en zou 't wel eens doorlezen ook. Een waardig eind wordt Zoodag aan het cricket-seizoen gemaakt door den stryd tusschen de karapioenclub Rood en Wit en een gemougd Hol- laudsch elftal, die plaats heeft, in Heemstede, en door den eindstrijd tusschen de noordelijke 9n zuidelijke tweede-klasse-kampioen. De winner daarvan kan dan nog voor de pro motie gaan. In een koffiehuis aan de Krayeu- hoffstraat te 's Gravenbage, waar ge durende de zomermaanden nogal eens in de gelagkamer eenige Engelschen kwamen, die een paar weken geleden, ouder verdenking van zakkenrollerij, over de grenzen zyn gezet, zyn in het privaat niet minder dan 20 por- temonnaies en geldtascbjes gevondeD. F a nu 8 a e h s* 3 c fo f Getrouwd22 Sept. J. A. J. van Alfen en H. S. M. Scbwiep, Amsl. F. ten Brink en J. Rüphan Amst. J. Landa en I. J. S. Cb. vau der Roer Amst. C. Hopken en A. Herreilers Amsterdam. Bevallen21 Sept. J. Jurrema Do Jongh d. Amst. M. E. Pander- Houtman d. Den Haag. 22. Giltay Veth—Reineke z. Amst. Overleden18 Sep. J. E. van En- gen Koek—Gelderman 79 j. Otden- zaal. 20. J. Bennemeer jra. 27 j. Twisk. H. H. de Rujjter jd. Amst. J. J. Bag- gelaar 52 j. Amst. L. van Giffen 91 j. Feerwerd.21. Wed. C. E. C. Weerts— Schorer van Sint Philipsland 71 j. Velsen. L. C. J. P. Wynbeek jd. 76 j. Den Haag. 22. O. E. Korn jm. 3 m. Amst. A. van Haarlem, 81 j. Am sterdam. VARIA BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 21 Sept. J. P. Gaartman Schouwenburg z. 22. M. L. V. Kim manWeyts z. 23. T. van Andel— Hoogebooro z. H. de Nys—Rook d. op ZONDAG 25 Sept. 1898. TE HAARLEM. Egliso Wallonne. Pas de Service. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorin. 10 ure, Mulder. 's Avonds 5 ore, dezelfde. Woensdagavond S ure, Tibben. Gemeenschappelijke dienst. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. 's Avonds 5' ure, dezelfde. Luthers che Kerk. Voorm. 10 ure, Böhringer. pred te 's Hage. Nam. 1 ure. Zondagsschool aan de Nassaulaau. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Craandijk. Remonstrautsche Kerk. Voorm. 10 ure, de Ridder, Rem. pred. te Rotterdam. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel- iinga. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5!/a ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur Godsdienstoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gertli van Wijk Jr. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesselaijk. Apost. Zendingsgemeente. Voorra. 10 ure. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heerinqa. Op nummers zyn prijzen gevallen. 32 2742 5854 9261 120951620917969 36 27495879 9263121651623817994 42 27616904 92891-22461621418042 59 28196919 9362122861528018097 70 2827 6013 9341 123751636618109 912863 6053 93691-23861639518115 9928736074 9372123981540818126 12129946148 9405124161542818176 19829966172 9460124211645018177 222 3026 G180 94741242.51647618201 307 3048 6224 9537 1244516504 18265 315 3084 6225 957412451 1567418276 325 3141 6283 957812500 15606 18296 34 13202 6286 9579 12659 15605 18340 3413207 6318 9638 125691563318347 46332296329 9652 125721671018377 475 3286 6347 97041259916741 18500 482 33226386 9707 12614 1576018506 435 33316392 971612646 15778 18576 492 3344 6156 972812681 1579618680 14 3395 6506 9786126891584218650 52634110620 9901127091587418666 62834706641 9961 1271115897 18671 .53234966649 99791275515841 18694 63634996700 1007312866 15953 18704 660 3501 672410081 12880 15959 18783 6583.5466783 IU121 12927 16976 18810 6S03561679110141129711601318897 587 360468031014S 1298616086 1S907 695 3616 682810170 130061609518916 6723624 6841 10217 1316516151 18920 6733633695810229132171616918955 707 3656 6976102601321816197 18958 712 3663 697S 10311 13248 16200 18963 737 37287017 103161331816236 18983 738 3762 7024 10335 13382 16304 8938 75237657028 10348133951681819022 7Ö3 3777 705510386 1341416:'49 19030 7703781 708710396134471636619046 784 381S7094 10429 13465 16374 19081 785382271891047313491 1638019138 837 385972291053113502 16397 19160 810 3871 72461064213541 16455 19169 852 3881 7287 10668136351646319179 860 3906 730510679136781648019220 894 3911 7310 1070213694 16483 19248 906 3924 7337 107061370916503 19251 9283946 735610726137341652619313 960 3871 7407 10747 13S05 16594 19390 1023 4010 7567 1076913830 1660419429 1045 4012763710796 13836 16605 19469 1053 4056 767310807 13842166 i 7 19581 1079411676951082-213849 16625 19621 1187414679811086013851 16629 19631 1204 4285 7999 10897 1395316608 19640- 12204349800310901 1396616730 13644 12704370804011033 1400116791 19702 1334 4S92 805911097 1400316845 19707 138644368129 11136 1406216900 19733 1408 4500 813811147 1416116972 19757 141345338151 11165 14219 17020 19809 14264604 819911210112151703119847 161646138205 11227 14250 17065 19884 «6104616 82351125814326 17127 19975 «6714627 8307 1126614333 17139 20091 16804681 833611278 14852 1714-2 20144 «717 4727 8354 11287 14354 17146 20168 1737 4737 837311328 14463 l7I7u 20182 1769473983821133614416 17185 20204 1834 478184541136214452 17191 20218 184348118465 1139114478 17199 '20260 18584846 849911476 14517 17229 20329 1874492185441148214712 17335 20351 1384 4928 8673 11484 14720 17268 20404 19666001 868311602 14729 1729820413 «993 5105 87161167814736 17320 20428 19395116872911599 14741 17376 20466 2021 61698731116UU14747 17440 20479 0455171874011611 14797 17445 20536 2056 5213 87531163014806 17465 20542 2057 627688021165214834 17460 20553 2082 6280881111657 14871 1746220592 2153 5287 88381172814900 17464 20637 2217 6336 8842 1175211901 17483 20654 22465362886811817 14931 17574 20668 2324 5370 89621181814911 I7B94 20710 23-26 5477 8971 11822 14946 17695 20771 23805567 8983 11849 14965 17757 20775 2416 5668 8997 1185014972 17770 20794 2483 55709165 11867 15006 17787 20795 2520 5572 9179 118 -815065 17790 20804 25655676920211914150S3 17821 20851 2575 6646 920311933 15123 17843 20S74 261256219214 11952 16146 17880 20896 2622 5755 9226 12012 15151 17882 20932 2699 5784 9236 1202815154 17905 20975 27UU 5833 925412069 15176 17847 20937 Nieuwe uitvinding. .SensationeelBelangrijk voor eige naren van koffiehuizen en restaurants! Muziekautomaat. .Spoelt den gelieelen dag en is alleen door inwerping vau een dubbeltje voor tien minnteu tot zwjjgeu te brengen. Alleen echt te verkrijgen bij Sluw A Co., Koning- straat Logica. Vreemdeling. In uwe annonce staat duidelijk „een kamer met prachtig uitzicht op bet gebergte te huur" en m werkelijkheid ziet men niets dan dakpannen en schoorsteenen. Huisbaas Ja, alles wordt spoedig verbouwddaar waar die kat na zit in de goot, is een prachtig vergezicht. Jaag de kat eens weg Jan, dan kan mijnbeer de bergen zien. Noem je dat kalfalappoD. duwde bij den kellner nijdig toe. Ieder kalf dat eerbied heeft voor zichzelf, zou zich beieedigd voelen door deze ver klaring De kellner keek een oogenblik strak 358e STAATSLOTERIJ •23 Sept. 1898. 5e klasse 7e lijst No. 3342 f 25.000. No. 13004 f 15.000. No. 11363 f 1000. No. 3523, 6542, 7929, 11877, 14071 f 4' '0. No. 291, 1747, 2511. 4639, 18916 f 2i 0. No. 2473, 6816, 7624. !"441, 14230 14892,15247,15851,17074, 19934 f 100' Prijzen van f70. 5S3I985910 8777 124661584318218 100 3258 5999 8S93 12641 15872 18459 106 32910023 8902 126671604618407 109 3335 6035 8915 12691 16066 18599 214 3362 6111 9003 12707 16261 18663 330 3382 6146 9135 127221632618682 39360006191 9107 1280016513 18750 490 3605 6209 9388 1301516518 18801 67536726276 9475 1308410627 18957 760 3687 6374 9739130851603519045 776 3698691.3 9742 13132 16090 19117 814 3835 6925 986213140 16746 19193 83039536938 9900 131861680519230 115439916944 9911 13295 1690519346 116742666975 999413381 16929 1950S 1175 42816 9910102134601695019335 13584293 7112 10765 13680 17113 19586 13754312 7319 10859 13847 17209 195S9 156943 4 737110872 13971 1730819598 1687 4317 7393 10971 13991 17422 19676 1706 4355 7680 10977 14292 174781972 1996 4397 7810 11150 14421 17495 19824 2071456278-21 11201 141561750819907 2096 4020 7988 11637 1446'17683 20117 2109 4072800011665 14714 17700 20209 •2111 4783 80801170814752 17849 20239 2170496.38177 11788 148431786220857 2202 50228193 11835 15002 1795420304 ■2265 5051854811951 15211 1705520376 2500 5075 8590 11994 15221 18039 20493 2560 51128619 12054 15497 1807420573 2563 5311 8647 12144 15607 18121 20636 2566 5383 865812287 15768 18136 -20691 2980 5632866912304 15785 1817020694 307256948671 12320 15790 1817820741 20920 20694 20782 Met Nov. biedt zich aan een van 23 jaar, goed kunnende naaien, mazen en stoppen, liefst in een stil gezin. Br. fr. lett. I).. a. d. Boekh. I). J. v. i>. W1LK, Groote Houtstraat 94. Direct gevraagd een flinke Dagmeid, boven de 18 jaar. Adres bureau van dit blad. ZIJLWEG 25, wordt een KNECHT gevraagd. Tegen November biedt zich aan Br. lett. C, aan NOBELS'Adv.- Bur., N. Groenmarkt 25. P. G., 22 j., zag zich gaarne ge plaatst op een Kantoor of belast met het ophalen van gelden of iets dergelijks. Br. fr. No. 1737, bureau van dit blad. Onderwijs. Eene Onderwijzeres (akte L. O.) wenscht, bij zicïi aan buis, les te geven aan een niet schoolgaand kind. Br. fr. onder No. 1739 aan. het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3