Henneberg-Zijde Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k, k. Hofleverancier). firma geeue vergunning had sterken frank in 't klein te verkoopen. Deze zaak was reeds Woensdag 16 Kaart voor het Kantongerecht behan deld. Als getuigen traden toen op de heeren W. van Kessel, die de flesch ge haald had en Voh winkel, wien was opge dragen de flesch met frambozenlikeur te rullen en aan van Kessel af te geven. Deae Laatste getuige verklaarde toen. Jat er zeer weinig alcohol was bijge voegd. Ook de deskundigen, de heer E. Leveri, die destijds werd gehoord, ver- Baarde dat de bkeur 14 a 15 pet. alco hol bevat en volgens hem niet onder de term van sterken drank viel. De ambte- iaar van het O. M. was eene andere Ipeening toegedaan en eischte derhalve voor beklaagde eene geldboete van f 30. Daarentegen besliste de kantonrech- i', dat frambozenlikeur geen sterken drank ia en ontsloeg den beklaagde mits dien van alle rechtsvervolging. Z.E.A. overwoog toen in hoofdzaak iet volgende dat, daargelaten de vraag, irelk alcoholgehalte wordt vereischt, om jeene genietbare drank tot sterken drank [te bestempelen, in elk geval ten processe is gebleken, dat de verkochte frambozen likeur, al moge ook de geringe hoeveel heid door destillatio verkregen alcohol daarin zijn gemengd, althalns haar hoofd bestanddeel het frambozensap niet door destillatie is verkregen. De ambt. v. h. O. M. is van deze uit spraak toen in appèl gekomen en zoo doende diende deze zaak heden ter te rechtzitting van de arr.-rechtbank. Als ■getuigen traden op de heeren W. van Kessel en E. Levert, die beiden liunne iTerklaring, afgelegd voor het Kantonge- irecht, bevestigden. Ook beklaagde bleef, bij hetgeen hij voor den kantonrechter had geantwoord volharden. De heer Le- [vert beweerde tevens, dat de frambozen likeur met water vermengd, als een ver- irisschende drank wordt beschouwd en dikwijls aan kinderen gegeven en dus volgens zijn meening, wegens de geringe hoeveelheid alcohol, niet als ster ken clrank lean worden beschouwd. De subst.-off. van justitie zijn requi sitoir nemende, zeide dat Minister Mod derman in de 2 de Kamer had gezegd. Jan onder de termen dei- drankwet moes ten vallen alcohol bevattende dranken door destillatie verkregen en gebruikt als genotmiddel, doch dat de Minister daarbij geen bepaalde lijst van sterke dranken had gegeven. Daar in dezen clrank de alcohol zeer gering is, gaf Z.E.A. als zijne meening te kennen, dat deze drank niet als sterken drank mocht worden beschouwd anders jouden de huismoeders, die de kinderen deze frambozen!ikeur als limonade toe dienen ook wel onder de termen der strafwet kunnen vallen. Was de brande wijn de grondslag, dan zou deze drank onder de termen van de drankwet moe ien vallen, doch daar het hoofdbestand deel ..frambozensap" is, kan dit niet het geval zijn. Z.E.A. requireerde dan ook niet alleen Itot ontslag van rechtsvervolging, zooals hij het vonnis van den kantonrechter was uitgesproken, maar tot vrijspraak en [teruggaaf van de flesch aan getuige Van ■Xessel. Uitspraak over 8 dagen. De heer O. H. Reints, te Zand- Toort had zich te verantwoorden in zake, dat hij op 13 Aug. den veldwachter G. W. Ehbrecht, die hem opmerkzaam maakte, dat hij na elven geen muziek meer mocht maken, eenige beleedigende uitdrukkingen naar het hoofd had ge slingerd, o.a. moest hij gezegd hebben. ..Het was beter, dat je dien la-oeg aan de overzijde liet sluiten, maar daar hebt je zelf in den afgeloopen winter tot 2 en [3 uur 's nachts zitten drinken." In deze jaak waren 3 rijksveldwachters als ge tuigen gedagvaard, die bevestigden de beleedigende woorden gehoord te heb ben. hoewel 3 getuigen a decharge be weerden niets verstaan te hebben. De subst.-offic.ier zijn requisitoir ne mende, zeide dat de laatste getuigen wel licht niet bij het eerste gesprek tusschen Reints en den veldwachter Ehbrecht te genwoordig waren en zich eerst later in de passage hadden begeven, waania de beleediging reeds was geschied. Z.E.A. achtte het wettig en overtui gend bewijs voldoende bewezen en eisch te ceno geldboete van f 20 subs. 10 da gen Jiechtenis. Eene eigenaardige maniei- om zich reisgeld te verschaffen had zekere C. de Jongh, een meisje van 19 jaar, dat bij den heer M. L. Kuïjpers, Stationsplein in dienst zijnde, op 23 Aug', naar den kap per A. W. Maas was gegaan en gevraagd of hij even gauw f 1.0 wilde geven, daal de heer Kuijpers een bankbiljet van f 60 moest wisselen en slechts f 50 aan zil vergeld had. Voor deze oplichterij werd voor be klaagde, die niet het minste berouw toon de en zich zeer brutaal aanstelde, een zeer ziware straf en wel 6 maanden ge vangenisstraf ge ischt. J. Proost, te Spaaradam, was zon der werk en om zich dit nu te verschaf fen, was hij de eenden van zekeren C. v. d. Peet aldaar gaan opjagen en had zich twee ervan toegeëigend. Voor dit feit werd 4 maanden gevan genisstraf geëisebt. Villapark Schoterkwartier. Naar men weet heeft de Binnenl. Exploitatie-Maatschappij van onroe rende goederen alhier gronden in het Soboterk war tier aangekocht, met het plan daarop een villapark aan te leggen. Hiervoor is na door den tuinarchi tect Leonard A. Springer een plan ontworpen, waaruit wy het volgende mededeelen De electriscbe trambaaD naar Bloe- mendaal, heeft aanvangende bij het einde van de Ostadestraat, een breedte van 20 M., bestaande uit een rijweg van 10 M. met e -n verhoogd voetpad aan weerskanten elk van 5 M. over schaduwd door een boomenrij. Omstreeks 50 M. verder komt een kruisweg van 5 wegen; noordelijk ligt een groot terrein, waar een nieuwe R. C. kerk zal worden gebouwd; oostelijk de ingang van een 12 meter breed - straat tot verbinding van de Jan de Braystraatnoordoostelijk een straat van gelijke breedte, die het kerkterrein begrenst en een verbieding vormt met een tweeden ontworpen hoofdweg; westelijk een andere straat, eveneens '2 M. breed. De hoofdweg wordt nu niet minder dan 22.5 M. broed on buigt langs het kerkterrein noordwestelijk af. Daar komt bet villapark, waarin een tweede hoofdweg (aaDgelegd voor eventueele uitbreiding) samenvalt.De eerste hoofd weg loopt nu in westelijke richting tusschen twee met boomen, struiken en bloemen versierde grasperken, welke laatste begrensd zijn door een rij iepo- of lindeboomen. Waar de hoofdwegen samensmelten is een bloemparterre ontworpen. Vervolgens heeft men een achthoekig ploin, om geven door een rijweg in cirkelvorm 15 M. breed met de trottoirs. In het middelpunt kan een monument of een soort tramhalte plaats vinden. Met het oog op het tramverkeer is deze hoofdweg op 25 M. geprojecteerd. Omstreeks 160 M. voorbij het mid delpunt buigt de hoofdweg zich noor delijk en strekt zich, evenwijdig met de Dei ft, uit tot aan de Kleverlaan waarbij hij aansluit. Hier gaat de tram westelijk naar Bloemendaal. Men wil er dus aanleggen een flinke, open ruimte, ooi-even door gebouwen en waarin het front van de kerk. Van de kerk afgezien zal het kijkje over het park met da Kleverlaan op den achtergrond, naar men verwaent zeer fraai zjjn. De huizenrij langs de Delft zal den groolen weg tegonden westenwind beschermen. afwezig was met kennisgeving, werd. na opening der vergadering door den voorzitter, den lieer j. Beeckman, le zing en goedkeuring dei' notulen van de vorige vergadering, de gemeentevbegroo- ting voor 1899 aangeboden. Daarna werd vastgesteld 3 0. de sup- pletoire begrooting voor 189S, in en- vangst en uitgaaf tot een bedrag van f 450.25en 2o. het suppletoir koliier der hondenbelasting, dienst 1898, tot een bedrag van f 32. Omtrent het verzoek van de heeren A. en W. Groen omtrent dc ruiling van grond werd op voorstel van de grond- cómmissie besloten eene conferentie met de heeren Groen te houden, teneinde juist te weten wat bij het verzoekschrift bedoeld wordt. Tot leden dei' grondcommissie werden herbenoemd de heeren W. van der Werff, N. H. Peters en C. Draijer en tot leden der commissie van bijstand voor de openbare werken de heeren N. H. Peters en G. van Toornbergen. Aan den inspecteur van politie, de gemeente-veldwachters en den rijks-veld wachter J. Kooij werd eene gratificatie toegekend groot f 30. Nog werd besloten do 5 portretten van H. M. de Koningin te laten om lijsten. De heer Slagveld wenschte volgens art. 71) der wet op het lager onderwijs eene commissie te benoemen om beter toe zicht te houden op het onderwijs, dan door B. en W. wordt gedaan. De voorzitter wenschte die zaak aan te houden tot eene volgende vergadering. De heer Slagveld echter wenschte die commissie dadelijk te benoemen, daar eeno klacht door hem tegen den heer Scbiihmacher, Hoofd der Burgerschool, in eene cehéime zitting ingediend, niet onder-zocht was geworden, waarop de voorzitter antwoordde, dat reeds vroeger daarop geantwoord was geworden. Thans werden die klachten door den heer Slagveld in het openbaar medege deeld, zij waren, dat de. heer Schüh- macher dezelfde sommen maanden, ach tereen op het bord liet staan, geruimen tijd geen onderwijs in het Fransch gaf, de kinderen de kachels liet vullen en zijn lessen voor comediespel gedurende den schooltijd leerde. De voorzitter herhaalde, dat reeds ge antwoord was op die klacht, na een on derzoek bij het Hoofd der school, wat echter de lieer Slagveld niet voldoende achtte, die een onderzoek wenschte in te stellen bij de kinderen. De voorzitter verklaarde de klacht te zullen mededeelen aan den «uTondisse- ments-schoolopziener en stelde voor die zaak aan te houden tot de volgende ver gadering, waartoe na eenige besprekin gen besloten werd. Daarna werd de vergadering gesloten. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN 30 cionts par regel. Hoe leett men gewoonlijk Maar al te dikwijls niet zóó, dat de gezondheid bevorderd wordt, vooral geschiedt dit door het over matige gebruik van spijs,en drank. De spijsverteringswerktuigen zijn niet bestand tegen den velen arbeid die van hen gevorderd wordt, en verschijnselen zooals vermoeidheid, lusteloosheid, gebrek aan eetlust, hartklopping, duizelingen, hoofd pijn, enz. doen zich voor. Wair deze kwalen het gevolg zijn van onvoldoende en ongeregelde darm ontlasting, daar zal het gebruik van de zoo gewaardeerde Zwitser- sehe Pillen van den Apotheker Ri chard Brandt (die alleen verkrijg baar zijn in doosjes a 70 Cents bij de Apothekers) de allerbeste ge volgen hebben. \oor het geval dat de Zwitser- sche Pillen van R. Brandt in de apotheken niet voorradig zijn, wende men zich per briefkaart tot de firma F. E. van Santen Kolff, te Rotterdam, die de doosjes voor f0,70 tegen rembours toezendt. KOPENHAGEN, 30 Sept. (Reuter). De Koningin van Denemarken is heden morgen 0111 half zes gestorven. LONDEN. 29 Sept (Router.) De Dai ly Telegraph ontvangt uit Kairo het be richt. dat volgens een mededeeling uit officieele kringen de schat, van den Kha lifa, die in de woestijn verborgen was. gevonden is en naar Kairo zal worden overgebracht. De waarde van dezen schat bedraagt tien millioen pond sterling. LONDEN, 29 Sept. (Reuter). Volgens een. bericht uit Kairo aan den Daily Te legraph heeft Mareha.nd, die gebrek aan levensmiddelen had, Fashoda verlaten. Zandvoort. Van hier scbijft men aan het „N. v. d. D." Het badseizoen is hier als geëindigd te beschouwen. De zomer is voorbij, welke ons dooi de schooue dagen der laatste weken eene vergoeding scheen te willen schenken voor de schade der buiige dagen van zijn begin. Toch hebben die zonnige dagen voor Zandvoort niet veel goed gemaakt, waut terwyl liet weder de badgasten allicht zou genoopt hebben hun verblyf aan de zeekust nog wat te rekken, riepen de inhnldigingsfeesteu naar huis, in stad of dorp. Moet dan de zomer slecht genoemd worden? Volstrekt niet. Wel duurde de drukke tyd in het badseizoen dit jaar niet lang maar het was dan ook somtijds druk400 baden op één dag bij één badinrichting werd vroeger onder de on mojelyk heden gerekend nu werd dat getal door meer dan éen bereikt. Ook de hotel- en caféhouders behoeven niet te klagen. Het getal vaste badgasten was ook dit ja*r weer groot. D- aanbouw van ver scheidene nieuwe woningon en van het Grand-Hötel bleek ook geenszins overbodig te zyna'iles was goed be zet. Sommige hotelhouders laten dan ook nog nieuwe hotels bybouweo, welk voorbeeld door vele particulie ren reeds wordt gevolgd, die het vol gende jaar hunne nieuw9 villa's „en pension" denken to verharen. Raadsvergadering. In de Woensdagavond gehouden open bare vergadering, waarbij de eer Peters Woensdagmorgen te circa halfzes is het station Maasbracht uitgebrand. Oorzaak onbekend. Het geheele hoofdgebouw met in ventaris is totaal afgebrand. Oorzaak van den brand is tot nog toe onbe kend. Onmiddellijk zjjn door de Staats spoorweg-Maatschappij de noodige maatregelen genomen om bet verkeer geregeld te doen plaats vinden. Het magazijn zal voorloopig voor telegraaf bureau worden ingericht, terwyl door de zorgen van den sectie-ingenieur spoedig een hulpgebouw zal worden opgetrokken. De doorgaande treinen stoppen voorloopig en berijder, het tweede spoor. De telegrafische ge meenschap zal weder spoedig hersteld zijn. Per Telegraaf. De Tweede Kamer benoemde heden tot commies griffier Mr. Schepel, thans adjunct-commies aan de prov. griffie te Groningen. Minister de Beaufort deelde mede, dat de invoer van melkvee in België voor 10 Oct. weder zou worden toe gestaan. Uit Moskou wordt bericht dat ergens in de bosschen van bet (Westen in Rusland een dorp is ontdekt waarvau men het beriaau niet kende. De be woners spreken een zeer zonderling dialect. CORRESPONDENTIE. Er liggen nog brieven ter afhaling aan ons kantoor onder no. 1686,1689, 1692. 1740, 1747, en een brief die ver keerd bezorgd is. met het volgend adres. Aan den WelEd. beer uitgever van het Nieuws van den Dag. (Zon der postzegel.) Uit de „Staatscourant". Kooi. besluiten. Kon. besluiten. Benoemd in de orde van Oranje-Nassau, tot commandeur, de generaal-majoor W. Rooseboom, com mandant der stelling van Amsterdam, tevens bevelhebber in de 1ste militaire afdeelingtot officier, de luit.-kol. J. van. Wijk, van het 7de regiment infante rie .T. B. Vorstman, werkzaam aan de secretarie van Hare Majesteit de Ko ningin-Moeder; tot ridder J. J. L. Hel dring. penningmeester van het comité voor het huldeblijk aan Hare Majesteit de Koningin-Moederde gepensionneer- di: kapitein der infanterie J. Huvgens H. 51. ordonnans-officier, de le-luit. jhr. 0. L. van Sucktelen van de Haare, van den grooten staf. 1 Met ingang van 16 Oct. a.s.do offi- cier van gez. der le klasse bij de zee macht H. van der Voo, op pensioen ge-, stold en hem toegekend een pensioen ten bedrage van f 1425 's jaarsbij de zee macht bevorderd tot officier van gez. der! le lel., de officier van gez. der 2e klasse C. Pino. Aan J. Repelius, op het daartoe door hem gedaan verzoek, met in gang van 13 October 1898, verleend een eervol ont slag uit zijne betrekicing van kantonrech- t:er-plaatsvervanger in liet kanton den Helder. Goedgekeurd het tarief der Tweede Hollandsche Maatschappij van Levens verzekering, gevestigd te Haarlem ^Ver zekering van kapitaal bij overlijden (tij delijke verzekering). Het kapitaal wordt uitgekeerd zoo de verzekerde binnen een bepaald tijdsverloop overlijdt. Netto eenige en netto jaarpreinie voor eene uit- keering van f 100." t O 8* V J5 *9 S* k C» I* 5 h t v- Het stoomschip Oengaran. van Rot terdam naar Java, arriv. 28 Sept. te Port Said. Het stoomschip Prinses Marievan Amst. naar Batavia, arriv. 27 Sept. te Batavia. Het stoomschip Burgemeester den Tex. van Batavia naar Amst., arriv. 27 Sept. te Suez. Het stoomschip Java, van Java naar Amsterdam, vertr. 26 Sept. van Padang. Het stoomschip Spaarndamvan de Holland Amerika Lyn, vanNewyork naar Rotterdam, pass! 28 Sept. des nam. 2 n. 20 rain. Wight. Het stoomschip Madura, van Ba tavia naar Amst., vertr. 27 Sept. van Liverpool. Het stoomschip Bogor, van Rotter dam naar Java, passeerde 27 Sept. Ouessant. Het stoomschip Amsterdam, van de Holland Amerika Ljjn, van New- york naar Amst., arriv. 27 Sept. te Amsterdam. Het stoomschip Koningin Regentes, vau Amsterdam naar Batavia, arriv. 27 Sept. te Genua. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, passeerde 28 Sept. Ouessant. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd29 Sept. A. G. Maas en H. B. Scholten. J. Th. Wester- mann en E. Hiibner. Bevallen: 27 Sept. J. M. Takken de Wilde d. A. C. F. Blanken- Schoenmaker z. 28. A. Kroon—Roza z. T. E. B. Grandia—Kolle z. Overleden: 27 Sept. J. Yerbaagen 84 j. Maerten v. Heemsk.str. 34AKETNIEUWS Haarlem, 29 Sept. Aangev. Verk. Prys. Aard. 37 HL. 37 HL. f2,- f 2,50 App. 37 HL. 21 HL. f 8,f 15, Peren 53 HL. 38 HL. f 7.— f 12,— Soyboonen 17 mand. 17 mand f 0,7 f 1,50 Heereboonen 193 mand 193 mnd f 0,90 f 1,25 Fe re2tS«(iviiEs''9C «r< Getrouwd: 22 Sept. L. K. W. Cas- tens en E. M. Nortier, Leerdam. 26. G. J. J. de Jongh en C. de Joode, Niouwenhoorn. 27. L. M. A. Kersiens en M. F. A. J. de Charro, den Haag. H. H. Dickmanu en H. G. J. Götz, Nijmegen. H. J. W. Becht eu A. Deutz, Amst. D. Kok en C. W. Ter- steeg, Bussum. Bevallen23 Sept. Colder—Mar- melstein z. Helder. 26. F. Loudon— Van Nenkirchen genoemd Van Ny- venheim z. den Haag. 27. C. M. T. Sorinani—Van Dijk d. Amst. Overleden 24 Sept. G. Lekkerker- ker Cz. 90 j. Benschop. 26. Wed. H. D. v. Dorsten—Luyk 59 j. Amst, 26. J. Houtsma jd. 21 j. Almelo. 27. W. A. baron van Verschuer, den Haa*f scbryvingsbiljetten was dat van J. Faas, te Amsterdam het laagst voor f8747.-. Uitspraken. J. P. E. Bettman, tegen wien we gens ladelichtery 1 jaar gevangenis straf was geëischt, werd veroordeeld tot 6 maanden. J. Rujjsenaars, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van lood, werd veroordeeld tot 1 maand. Eisch luidde 3 maanden. D. Uitslager werd wegens mis handeling veroordeeld tot 6 weken. Eisch 3 maanden hechtenis. J. Wesselingh, tegen wien we gens het verstoren der openbare orde 3 weken hechtenis was geëischt, werd veroordeeld tot die straf. - S. Schelvis Adolfz., die den veld wachter C. Conyn had geslagen en beleedigd en tegen wien 7 dagen hech tenis was geëischt werdveroordeeld tot 3 dagen. M. de Waal te Landsmeer werd wegens wederspannigheid en mishan deling van een ambtenaar in functie veroordeeld tot 10 dagen hechtenis. Eisch luidde 14 dagen. J. Kramer, tegen wien wegens verwonding van zekeren Jansen te Velseu 45 dagen hechtenis was gere- quireerd, werd veroordeeld tot 1 md. Chr. Keyzer, die by vrouw Nieuwen huis te Velsen, een ruit had geslagen, werd vrijgesproken. Eisch luidde 14 dagen. VARIA, Wat kleine broer uitvoerde. Oom Willem, de goedhartige oude vryer van de familie, werd eens, toen allen uit waren, belast met het toe zicht op den jougsten spruit, en uit curiositeit schreef by op wat het kind in twee uur zooal doed. 1. Gilde eerst vyftien minuten zon der adem te halen. (Oom Willem verklaart plechtig dat het waar is.) 2. Trok genoeg haar uit het hoofd en den baard van oom, om er een stoel mee te kunnen vullen. 3. Maakte het behangel zwart met de pook zoo hoog hy kon reiken. 4. Brak een groote bloempot, dooi er op te gaan zitten. 5. Slikte twee knoopen iu en stikte bijna in een draad katoen. 6. Gooide de naaidoos van zyn mauia leeg. 7. Probeerde den kop van de kat in een theekopje te stoppen en werd daarbij leelyk gekrabt. 8. Stootte het hoofd stuk van een pop van zyn ouder zusje, door te probeeren er mee een spijker in een stoof te slaan. 9. Brak twee ruiten, door met den stok te zwaaien dien oom hem had laten houden. 1". Viel in de kolenbak en maakte zijn schoon pak vuil. 11. Gooide een karaft water om in de beste schoenen van zyn mama. 12. Liep eindelijk, toen by zyn mama thuis zag komen, naar de deur, viel de trappen af, zoodat zyn neus bloedde en zijn schort van boven tot onder gescheurd was. Toch moot die jongen een veelbelo vend kind zyn LAATSTE BERICHTEN Aanbesteding. Vanwege het Ministerie van water staat, handel en nijverheid, werd heden aan het gebouw 'van bet Provinciaal bestuur alhier aanbesteed Het maken van een remstoel be oosten de middenschutsluis iD het hoofdkanaal te IJmuiden en het op ruimen van een remstoel en een ducdalf aldaar, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. Raining f7280.—. Van de 6 biervoor ingekomen in- 358e STAAT85.ÜTEHU 29 Sept. 1898. 5e klasse 10e lijst. Ne. 5995 f ïöoO. No. 5985, 6190, 18299 f 1000. No. 5091, 6517, 13988 f 400. No. 14425 f 200. No. 802. 2661.3285,3543.4034,4750, 5085. 8795, 10970. 13111.14441, 17078, 17314, 176919252 f100. Prijzen van f70. 277 2894 5543 S949119021494918505 381 2901 5703 912812132 15017 18690 384 2932 5753 919012157 15257 18823 456 3223 5870 930012160 15284 18864 538 3204 5887 932312178 15300 18941 059 3272 6048 932512277 15334 19000 670 33296121 9331 12532 15137 19041 6S7 3393 0304 94001254615530 19099 1007 3736 6.346 940612987 1553919150 1084 3795 6497 942912993 155601983 1124 3811 6535 9454 13018 1561919258 1218 3863 6605 947813035 1592519319 14238877 6679 9497 13211 10100 19424 1447 3992 6680 958713379 16109 19492 1519 4038 6815 9612 13396 16521 19630 1524 4040 6S69 979913536 1658619763 15434048 6953 10137 13642 1682s 1981D 1545 4199 7001 1023513673 16851 19827 1639 4204 73261030213838 16891 19988 1814 4228 7124 10351 13860 16954 20080 1865 4294 7434 10397 13937 1696120172 1916 4360 7464 1062613993 17133 20358 2147 4444 7655 10637 1402317202 20411 21704726 767810665 14059 17211 20500 232347687797 1071114079 17515 20513 2367 1767 782610748 14103 1787420829 2459 4820 7947 10773 1417817928 2084K 2477 4823 8014 1085814203 17930 20S83 2544 50438009 1090S 14237 1798620900 2008 51648070 11017 1431218016 20914 2679 52238135 1128814581 1806820926 2729 5295 8172 1154014732 18149 2748 5373 8466 1170814798 1S1S5 2754 5430 87211184814806 18457 288954658898 11868149.34 18458 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 40 3058 6244 9047 1214915327 18227 47 3C 69 6251 9052 12118 16371 18290 49 ::0926307 910" 12254 15415 18296 6131106350 9174 12265 1542018S22 6631226352 9230 12341 15424 18484 94 322116391 9235 1 '424 15427 184S5 130 324S 6408 9263 12439 154Ï9 18528 16432556438 9288 12612 15478 18530 175 3261 6444 9290 1262315495 18660 26232806524 9.109 12635 15514 18587 2403282 6578 9816 12702 15517 18603 26-18367 6627 9319 1271016545 18635 296 3391 6635 9343 12761 15562 18649 347 3392 6693 9351 12803 15575 18659 3963429 6725 9383129171557818681 401 3437 6735 93S6 1295415593 18746 404 3439 6739 9404 1295515595 18800 429 346o 6746 9127 1299215637 18815 47034726760 947313021156621S826 518 34816770 9509 13052 15685 18843 64234926820 9617 13065 15708 18863 65535326827 9672 1310616823 188S1 568 3583 68 96741311216832 189S6 67035846856 977e 13176 1584018945 604 36186889 9781 131851.4844 18965 606 3657 6903 98161319Ï 16348 1S971 6073772 6962 98691320715914 ;S994 68538096996 99121320816001 18995 711 3837 7031 9947 13237 16023 19020 773.1840 7045 9972 13296 160.4 19021 78738607064 lOO' li 13818 16013 19028 S66391 7074 100-4 13342 10076 19031 882 3983 709810 '8013343 10157 19083 922 40277101 10114 13451 lOlSo 19092 10854029 711010182 1346216192 19110 1090 4042 716610184 1351816209 19210 10994047 7173 10241 1,59816227 19236 >114 4063 7174 1024318616 16261 19275 1184 41477194 10340 1371516334 19329 1189 416"7 i 97 1034213771 16311 19331 1249 4168728810357 18-08 16353 19365 1274 4171 7297 104081881816:457 19382 129541877304 1C41S 13863 6392 19437 130442007323 104.0 1347816421 19442 13364:027345 >013113887 18435 19444 134642377368 1046613889 16167 19461 1405 4259 7436 10469 13898 16477 19467 14064288740010497139101618»19509 141643467477 106091395916527 >9633 14C044 2 7481 1053413960 16532 19588 1507 4484 7494105' 14022 16608 19599 15084481 75! 1 1( 514 1404816613 19608 165041827519 1055614092 0651 19637 16884485 752910564 14107 16471 19658 169945 '87653 10583 >4122 16079 19663 167645:67589 10621 14163 16765 19671 1704 4585 7592 10625 14165 i 683.; 19674 17114621767510720141621687519686 17304631778010801141721687919722 17394653 7796 >0825 14213 16-8419790 17564665 7800 1"S34 1422216957 19-34 17634695783910843 14,'4216' -7 19846 1797 47037898 10874 14231 17011 19S98 1798 4714 79261091» 14263 17053 19954 352 4757 79631005914300 171,75 19957 1.856 478» 79661107214304 17103 .9986 18704794 8015 11101 14426 178620037 18714815 80 >011108 146.017201 '20055 ,J09 4881 803511133 14529 17204 20057 19304889 8072 11184 146321728020061 19474905.8 01 11133 14664 173672 'u70 1964 4939 8124 11164 14674 17468.0121 1991495381821127614688 17487 20177 20.5 .'031816811283 14715 1749220197 2062 5131 -25511300 14759 175'0 20222 2145 5167 8308113 >9 14818176 30271 2150 62028349 11321 1182917652 20272 2151520684 011327 1490617556 20294 21915207 8124 1134 14911 17.499 20306 223553 6 8428 11348 11912 170.07 :0('23 2238.536,18441 11364 14912 17«0S 20 332 '2-54 54038445 11369 149,56 176112' >348 2270 642» 846411373 1497P 176120361 2285,54218531 1 3851499217635 0100 251855048540 '416 15019 1763920439 232855228666 11459 15020 1764220441 '2421 5527 8547 11380 15 HO 1765320605 2457 556065621148515 99 1766420613 263945958631 11529 15106 17482 0614 2616-'i>( '2 86-54 1153315110177.5220621 257356308713 11568 15119 17-0S2"«56 269866098827 1169316127 781.1 '718 26l0571»883i 11704 15137 >78' 1 0760 '24435716884011723 15 41 1797SV0792 2654-5770 8855 11742 15142 1 - '11 20796 '2670680 8890 >1883 15147 18126 20819 '26946873891411950 1" 152 1 SI 32 2i'862 2760 6908 8918120.915 55'81020895 286559758931 1209015243 18'08 "0980 '838 6,9 895612113 1526918188 -O'.'M 28916197900612124 15285 18197 20384 3(07 62199043 12142 1531818210 AD?ERTENTÏÉfl. Getrouwd: J. ALBERT LEÜPËN en C. G. BLIJS, die tevens bun hartelijken dank betuigen, ook namens ederzijd- sche familie, voor de vele blijken van belangstelling, ter gelegenheid van hun huwelijk ontvangen. Haarlem,) c Zaandam! 20 September 1898; Heden overleed plotseling, mijn innig geliefde Echtgenoot! de Heer Adrianus Fortgens. in den ouderdom van 42 jaar. Wed. A. FORTGENS— Mohrs. Amsterdam, 27 Sept. 1898. Eenige kennisgeving. Oppasser. biedt zich aan voor de morgenuren. Brieven onder No. 1754, bureau van dit blad. alleen echt, indien van mijn fabrieken direct betrokken. zwart, wit en gekleurd van 35 ct. tot t' 14,65 p. Met. effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 verscb. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 65 ct.14,65 Zijden Bastkleederen, p. robe f8,6542,75 Fonlard-Zijde bedrukt 65 et.3,35 Balzyde Grenadine-Zijde Bengaline-Zijde 35 ct.—14,65 65 9,35 f 1,206.45 per meter. Zijden Armüres, Monopols, CriHtalliques, Moire antique, Duchesse Princesse, Moscorite, Mar- eellinee, Zydeu stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vry van invoerrechten in buis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3