NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Be avonturen van Friquette. mtmmEM lam o. SBe Jaargang. Zaterdag I October !8SB. ■e. 4680 HAARLEM'S DAGBLAD -A.IE5 O !LT3>r:i±nS/ir~Eri~Nr TSFBjIJ S Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsbladvoor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.3U/2 -A 'O^rELE^i'Easr'-Jl^iX-Q-: Van l —5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten gd door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publiciié Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Snee., Parijs 31bis Faubourg Montiruirtre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn Bloemendaal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNSHillegomARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen od Advertentiën aan. ÜU Aan hen die daarop zijn ge abonneerd, wordt hierbij verzonden' No. 40 van het Weekblad voor de Jeugd. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prijs per 3 maanden is slechts 50 Cents.) STAOSI81EHS Eerst© en derde pagina. Haarlem, 30 Sept. 1898. Naar wij vernemen zal nu Maan dag 10 October de heer Mr. H. Pb. de Kanter, op uitnoodigiug van het Alg. Arb. Secretariaat, in Weten en Verken een rede houden over Ka mers van Arbeid. Schouwburg. De Bioscoop. Zaterdagmiddag kinder- en familie voorstelling, 's avonds avondvoorstel ling en Zondagavond volksvoorstelling van de Bioscoop. Deze levensgroote, levende photografiën (de te vertoonen beelden zyn 6 a 7 meter hoog en 3 4 meter breed), die nog dezer dagen met zulk een ongekend succes te Am sterdam in het circus Carré gd ia de Arena (Renz) vertoond werden, zul len ongetwijfeld zeer velen naar den schouwburg doen opgaan. Vooral de nummers, die de kro ningsfeesten te Amsterdam weerge ven,. zullen niet alleen voor de velen, die ze in werkelijkheid zagen, maar vooral voor hen, die ze niet bijwoon den, en dat zijn er nog meer, eene groote aantrekkelijkheid vormen. Niemand verzuime dan ook dit allernieuwste op het gebied der na tuurlijke wedergave te aanschouwen. Messchaert en Röntgen. Evenals vorige jaren wordt door de concert-directie de algemeene mu ziekhandel Stumpff Koning uit Amsterdam met de kunstenaars Mes schaert en Röntgen een tournée on dernomen. Wegens de talrijke verbintenissen van den heer Messchaert, waaronder meer ook een reeks concerten in Hon garije worden de concerten in ons land verdeeld over de maanden October en November. Het concert hier ter stede is bepaald op 12 October in de Vereeniging. De beide kunstenaars zijn zoo be kend dat het ons waarlijk overbodig voorkomt hierover nog een aanbeve ling te schrijven. Waar in waarheid de grootmeesters der kunst aan het woord zijn past het ieder muziekliefhebber eerbiedig te luisteren immers door geen ander wordt het intieme van het lied, hot eigenaardige karakter van deze kunst zoo weergegeven als door Messchaert en Röntgen. Bezoek van Yves Guyot aan Haarlem. De heer J. de Gr. die den heer Gnyot bier tot gids verstrekte, meldt ons het volgende: Nadat de heer Guyot des morgens vroeg reeds Amsterdam verlaten had, deed hij met z'n familie per stoomboot een uitstapje naar Ymuiden en ging vandaar per trein naar Haarlem, waar hij tegen 12 uur arriveerde. Na afloop van 't dejeuner in Hotel Funckler werden we met echt Fransehe min zaamheid ontvangen en werd ons aan bod hem eenige merkwaardigheden van Haarlem te laten zien, volgaarne Ned. Opera. Het Nederl. Operagezelschap, thans onder leiding der heeren C. van der Linden en A. D. Loman Jr., zal a.s. Maai_dag hier eene opvoering van „Taanhauser" komen geven. Onnoo- dig is het de beteekenis van eene opvoering van Wagner's opera aan te tooneu; de Nederl. Opera kon op geen waardiger wijze het seizoen ope nen en bjj vorige malen zag men op welk eene wijze zij „Tannhauser" weet op te voeren. r nuhauser wekt de beste herinneringen op en zjj, die den heer Florissen nog van vroeger kennen, mogen ook van hem j als Wolfram van Eschenbach veel verwachten. Als Elisabeth zal men met mevrouw von Januschowski kennis kunnen maken, terwijl dei Venuspartij door mej. Fannie Fran- cisch vervuld wordt. Koren eu orkest moeten, zoo men op het oordeel der bladen mag afgaan, dit jaar zeer goed verzorgd wezen, en als een nieuwe en voor velen be langrijke en aangename aanwinst zal men in het le bedrijf het corps de ballet kunnen begroeten. Eerst bleven we echter een kwar tiertje praten, natuurlijk ook over de zaak Hreyfus. „Ah, c'est une triste affaire, très- triste." Maar toch was hij vol goeden moed. Wat betrof de „Cour de Cassation" daarin had by pleine confiance. Op mijn gezegde dat het besluit van den ministerraad tot revisie met on verdeelde instemming hier te lande was vernomen, antwoordde de heer Guyot innig overtuigd geweest te zijn, dat dit votum zou worden uitgespro ken anders had hjj zeker niet zijn orgaan tydelyk durven vaarwel zeggen. Persoonlijk was hij eens de dupe geworden van zijn ijveren tegen de anti-dreyfusards, toen hem op straat, bij het verlaten van het paleis van justitie een pak slaag was toegediend. Voor Picquart had hij „le plus pro fond respect" en een schande voor God was het dien nobeleu strijder voor de gerechtigheid in arrest te hebben genomen en in arrest te hou den. Wanneer Cavaiguac minister was gebleven, dan zouden Trarieux, Scheu- rer Kestner, en de heer Guyot zelve eveneens gearresteerd zijn wegens hoogverraad. Intusschen was het tjjd geworden den tocht naar Teyler's Museum te FEUILLETON. 19) Waarneer schikt het u te beginnen „Maar liefst zoo spoedig mogelijk... morgen van avond zelfs..." „Morgen, goed." „Gij zult natuurlijk gevoed worden. En wat uw salaris betreft..." „Dat heb ik gelukkig niet noodig ik ben nog in bet bezit van wat geld en desnoods zal de verslaggeefster dan in het onderhoud der ziekenverpleegster voorzien." „Gij hebt altijd een antwoord gereed, juffrouw," zeide de dokter verrokt over haar vroolijk humeur en moed. „Ik aal in mijn logement blijven, waar ik mijn bagage kan bewaren. Ver der moet ik voor het onderhoud en logies van mijn zébu en mijn oppasser zorgen," „Uw oppasser?" „Jai een Kabyl, dien ik genezen en een zébu dien ik benaderd heb. Zij waren mijn eerste patiënten." „Dat is dus afgesproken. Tot morgen dus, juffrouw.ik ben verheugd, dat de omstandigheden mij in staat hebben gesteld u te leeren. kennen en waardeeren." „En il^ mijnheel', ben u van harte dankbaar voor de aanstelling, die ik, ge loof mij, op prijs zal weten te stellen." De doktor vertrok Barca stond, strak voor zich uitstarend, als een paal tegen den buitenmuur gedrukt, sloeg op mili taire wijze aan toen de majoor hem voor bij liep. Zoodra deze uit het geziekt was zeide de Kabyl halflacheud, half kwaad „Gij betere Tebuha zijt dan alle ma joors van 't leger." „Waarom?" „Zij afzetten... altijd afzetten!" „Maar deze doet dat misschien niet.' „Kom... die mij het been af wilde zetten had twee strepen op de mouw... Deze er vier heeft.dus hij tweemaal zal afzetten..." aanvaarden, waar door den enstos verscheidene etsen van Rembrandtin portefeuille werden voor den dag ge - haaldvooral trok in de kleine zaal j het portret der jonge Koningin de aandacht; hoewel volgens een der dochters van den heer Gnyot, die my vertelde veel te schilderen, de rech terarm misteekend is. Hoogst komiek vond de familie het feit, dat in 't geheele museum geen buste noch portret van den stichter, den heer Teyler, aanwezig was, dit was een „modestie trop grande". Ook de Groots Kerk werd met belangstelling bezichtigdzelden of liever nooit hadden zjj een kerkge bouw van die hoogte gezien. Doch daar de tyd drong moesten andere merkwaardigheden in petto blqven voor een volgend maal en na in Hotel Funckler nog eenige oogen- blikken te hebben uitgerust namen we afscheid, na den heer G. nog alle mogelijk succes in de Dreyfuszaak te hebben toegewenscht en beloofd te hebben hem stellig eens in Parjjs te komen opzoeken. De commissaris van politie der le afdeeling te 's Graven hage verzoekt opsporing, aanhouding en bericht van A. W. Bos, geboren te Eethen (N. Brabant) 5 Aug. 1872, colporteur, zich uitgevende voor directeur der werk verschaffing voor blinden, het laatst wonende te Haarlem, doch het meest zwervende. Hij wordt verdacht van verduistering o.a. van een bedrag van f54, ten nadeele van een bewoner, wonende Yan Ostadestraat alhier. nmsmmm SSERMOITS- ft£CHTBA$K Zitting van Donderdag 29 Sept. 1898. Vervolg.) P. Schelvis, bierhuishouder te Wijk aan Zee, had in den nacht van 3 op 4 Sept. rumoer gehoord beneden in zijn veranda. Toen hij zich daarop naar de veranda begftf, ontmoette hij daar zekeren L. Grapendaal, die bezig was een tafel eu stoel te vernielen. De tafel had hij reeds stuk getrapt. Volgens verklaring ?an getuige J. v. d, Meij, die ook op het ramoer was aangekomen, en aan beklaagde ge vraagd had, wat hij daar uitvoerde, had deze gezegd„Ja ze hebben hier een hekel aan rnjj, daarom trap ik den boel stuk." Tegen beklaagde, die niet was ver schenen, werd 7 dagen hechtenis ge- eischt. Uit armoede had D. Koernau te Oostzaan van een stuk land toebe- hoorende aan A. de Ridder, het riet weggenomen en aan bossen verbonden met 't doel om deze te verkoopen. Op 't oogenblik, dat hij het riet wilde vervoeren, werd hij betrapt door den rijksveldwachter J. Pater, die deswege proces verbaal tegen hem opmaakte. Voor dit feit werd f 10 subs. 10 dagen hechtenis gerequireerd. Nu de inhuldigingsfeesten afge- loopen zijn komen de gevolgen. B. van der Vossen, iemand die be weerde nog nooit dronken geweest te zijn, was in den avond van 29 Aug. den dag van de viering van genoemd feest te Yelsen, in zoodanigen staat van dronkenschap geraakt, dat hij van zijn doen en laten niets meer af wist. Aan de aanmaning van de politie om de herberg te verlaten had hij dan ook geen gehoor gegeven, zoodat deze hem met geweld moest verwijderen. Nu zijn er altijd vrienden, die dit niet kunnen aanzien. Aanstonds waren dan ook H. v. Boogaard en B.Noor- man hun makker ter hulp gesneld en hadden door rukken en stooten ge tracht hem uit de handen der politie te verlossen. Het O. M. zijn requisitoir nemende, qualificeerde de feiten als wederspan- nigheid, en eischte voor v. d. Vossen die de aanleidende oorzaak was ge weest 14 dagen voor de beide anderen 7 cagen hechtenis. Weldadighsid naar Vermogen Afdeeling Werkverschaffing. Van 1 Nov. tot 30 Sept. hebben zich de volgende personen aangemeld 48 voor werkvrouw. 11 voor naai ster. 13 voor los werkman. 1 voor schoenmaker. 1 voor stoelenmatter. 2 voor schrijfwerk. 4 voor grondwer ker. 1 voor sigarenmaker. 21 voor loopwerk. 1 voor mangelwerk. 2 voor schilder. 2 voor portier. 2 voor pak huisknecht 1 voor huisknecht. 6 voor waschvrouw. 1 voor stopster. 3 voor strijkster. 1 voor costuumnaaister. 2 voor kookster. 2 voor breister. 1 voor koperslager. 1 voor blikslager. 1 voor smid. 1 voor bankwerker. 1 voor kleedermaker. 3 voor oppasser. voor nacht waakster. 1 voor baker. 1 voor metselaar. 1 voor behanger. 1 voor verstelwerk van tapijten. 1 voor nood hulp. 1 voor plaatdrukker. 1 voor letterzetter. Bij de aanmelding moet een getuig schrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 30 Sept. zijn de vol gende personen geplaatst: 44 voor werkvrouw. 5 voor naaister. 1 voor huishoadster. .1 voor strijkster. 2 voor loopwerk. 1 voor los werk man. 2 voor waschvrouw. 1 voor stopster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbieding3e bruik wenschen te maken wordt beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelnk tot het Bestuur te richten, Bas Doelen, Stadhuis of Stationsplein. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9—1 en van 3—5 uur verkregen worden bij den Administrateur, bnrean Doelen, Kamer No 2. Parlementaire Praatjes. Er waren vijf stemmingen noodig; om 51 van de 86 heeren tot een be paalde opinie te brengen over de 22' meesters in de rechten, die zich can-! didaten stelden voor het ambt vanj commiob-griffier der Tweede Kamer. Die 51 vereenigden zich ten slotte 1 op den zoon van een der oudste leden der Kamer, den heer Schepel. En zoo is j mr. C. J. H. Schepel, tot nu toe adjnnct-commies le klasse ter pro vinciale griffie tö Groningen voor de taak van 3e lid der griffie aange wezen. Yan den Minister de Beaufort kwam de verblijdende mededeeling, dat vóór 10 Oct. de Belgische grenzeu voor Hollandseh melkvee zullen openstaan. En zijn ambtgenoot Borgesius beloofde, op een vraag van den heer Yeegens, spoedige indiening der tabellen be treffende het kiezers-getal der ge meenten en districten. De voorstellen van wet betreffende de vaderlijke macht en de voogdij, het onderzoek naar het vaderschap, en betreffende de berechting van jeng- dige personen, zullen, evenals met andere groote wetten vroeger ge schiedde, gesteld worden in handen eener commissie van voorbereiding. Al thans dat is voorgesteld. Medegedeeld werd, dat H. M. de Koningin, aan de commissie tot aan bieding van het Adres van Antwoord op de Troonrede, het volgende had Mijne heeren! „Ik waardeer zeer de verzekering van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, dat het hare begeerte is mij in de vervulling mijner hooge roeping getrouw ter zijde te staan, eu dat. Mijn vertrouwen op haren ijver en hare toewijding niet te vergeefs uit gesproken is. „Ik verzoek U, Myne Heeren, aari de Tweede Kamer Mijnen bijzonderen dank te betuigen voor haar Adres van Antwoord." De Kamer komt Dinsdag half 2 bijeen. G. Jr. Hofbericht. H. M. de Koningin-Moeder verge zelde heden H. M. de Koning-in naar het Loo. In het gevolg van Koningin Emma zullen medegaan de hofdames baronesse van Ittersura en jonkvrouw van de Poll eu de intendant van H. M. jhr. de Ranitz. H. M. de Koningin had de autori teiten laten verzoeken bij haar ver trek niet aan het Staatsspoorweg station tegenwoordig to zijn. In 38 verroerwagens is Donderdag per Staatsspoor het materieel der koninklijke stallen naar het Loo over gebracht. Er was een transport van 50 paarden. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Herbenoemd tot kantonrechter plaatsvervangerin het kan tun Goor A. Kleynin het kanton Delft mr. P. A. Post Uiterweer en in hetkaa- ton Yianen mr. H. W. Waarden- burg. Benoemd tot kantonrechter-plaats vervanger in het kanton Middelburg: mr. C. de Witt Hamer JGz., advo caat en procareur te Middelburg. Ter herinnering. Bij het bezoek, dat, H. M. de Ko ningin bracht aan het admiraalschip van het eskader bij den Moerdijk, het pantserdekschip Zeeland narn Hare Majesteit, toen Zfj van het beneden schip op het dek teruggekeerd was, plaats op een ijzeren bolder op de campagne. De schout-bij-nacht Eri- gelbrecht bood Hare Majesteit onmid dellijk aan stoelen te laten komen, doch de KoningiD astwoordde vrien delijk: „Neen, neen, ik zit hier goed." Men meldt, dat thans de com mandant van Hr. Ms. Zeeland namens officieren en schepelingeu toestemmiug gevraagd heeft om op dien bolder een gedenkplaat te mogen plaatsen en hem in afwijking van de vastge stelde bruine klenr voortaan oranje te schilderen. Naar aanleiding van een schrijven van den Keizer van Dnitschlaud heeft de Koningin dr. G. H. van der Flier, hofprediker opgedragen de inwyding der Evangelische kerk bij Jerusalem, als blijk van belangstelling van Hare Majesteit, bij te wonen. Academische examens. Aan de universiteit te Leiden heeft de heer R. A. Mees het candidaats- examen in de geneeskunde afgelegd. Aan de universiteit te Amsterdam is afgelegd het 2e natuurkundig exa men door den heer J. S. van Trot- senbarg; het doctoraal examen in de geneeskunde door den heer C.L. Deyll; het theoretisch geneeskundig examen door den heer S. Bendien. Een strooper. Te Oud-Yosmeer is overleden een oud schaapherder, die ontelbare malen te Tholen door bet kantongerecht was veroordeeld wegens stroopery, ook thans had hij nog straf wegens dergelijke feiten te goed. Menver haalt als Ivstoriscb, dat hij eenmaal aldaar zijn onschuld voor het gerecht stond te bepleiten meteen go- stroopte haas onder den blauwen kiel. Het gemoedelijke kereltje wekte niet zelden door zijn koddige onschuldbe- tuigingen den lachlust, op van rechters en publiek. Toch gevonden. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden eene poging tot moord gepleegd werd op eene vrouw te Wees- perkarspel. De vrouw, die te bed lag, toonde zich buitengewoon kordaat en wist het mes uit de handen van haar aanrander te slaan. Een worsteling volgde, waarbij zij hem de toppen van twee vingers afbeet en waarna de woesteling de vlucht nam. De toppen der vingers werden later gevonden en naar het paleis van jus titie op de Prinsengracht te Amster dam overgebracht. De politie zocht langen tijd tevergeefs naar den dader, in haar functie, als ziekenverpleegster in het hospitaal te Marovoay. HOOFDSTUK V. Verzorging der zieken. De goede en gel van het hospitaal. Vertrek. Het escorte. Naar Ambato. Korporaal Pépin. Ontmoe ting. Weder de Lefebvre- rij tuigen. Liederen. Reizen. Aankomst-, Wat nog? Er waren driehonderd zieken voorloo- pig in het hospitaal opgenomen. Het personeel was natuurlijk niet vol doende. Men had zich de expeditie als een uitstapje voorgesteld en ziedaar, nu vond men in het klimaat zulk een vree- selijken vijand. Do doktoren konden ternauwernood over een paai' ziekenverplegers beschik ken, die, weldra overwerkt, zelf ziek Den vol Men redde zich zoo goed en kwaad als het ging- Do doktoren toonden zich als Kltijd onvermoeid en spaarden him krach ten en moeiten niet. j Do zieken hielpen elkaar; degenen, die de ziekte slechts in lichten graad had morgen trad Friquette den, verpleegden de ernstige lijders. De komst van Friquette bracht een groote verandering ten goede mot zich. Zij kwam uit naam van het comité des dames Franyaises. Zij verleende hulp en bracht troost uit naam van hen, die in het ver verwijderd vaderland, met angstig kloppend hart de expeditie volg den en zich beijverden door de middelen, welke hun ten dienste stonden, de ramp te bestrijden. Zij werden dus niet vergeten de ongelukkige soldaten, die zoo vol enthou siasme uitgetrokken waren en nog spoe diger dan in hun kindsheid zwak en on geschikt voor den dienst werden. Voor allen had Friquette een woord van bemoediging en troost. Zij trachtte de ongelukkigen, wier geestkracht reeds ten halve gedood was, op te beuren, en sprak met hen over hun werk, het va derland en him familie; de lijders hoor den haar aan en het duurde niet lang of Friquette zegevierde over die ziekelijke onverschilligheid, het treurigste gevolg van het tropische klimaat. Altijd opgewekt, lettend op elke klacht en zucht, doorliep zij met den veerkrach- tigen tred, verpleegsters eigen, de zalen, naderde de krib van den lijder, handelde volgens het voorschrift van den dokter en bleef bij den zieke, totdat een andere ongelukkige haar hulp weer noodig had. Niets scheen haar te vermoeien, of te stuiten of ongeduldig te maken. Zij verdubbelde haar oplettendheden, sympathie en toewijding en, steeds on vermoeid, werd niemand door haar ver geten. Werkelijk haar komst verrichtte won deren. Haar vrouwelijke zachtheid, eu die kleine oplettendheden, van een moeder voor haar kind, deden de vreugde in de harten der jonge mannen terugkeeren, die haar een eerbied, welke aan bewon-1 dering grensde, betoonden en gaarne hun leven, dat Friquette den dood be streed, voor haar wilden geven. Duizend© attenties bewees zij hun, en altijd deed zij het voorkomen of dat zoo van zelf sprak Zij raadde het spoedig wie heimwee naar zijn land had. En diengen e sprak zij van hun ouders en geboortestad, werd zelfs secretaresse en schreef dan haastig een geruststellenden brief aan de achtergeblevenen- Een ander, een onverbeterlijk rooker, snakte er naar „er ééntje te mogen op steken," en durfde het reglement toch niet overtreden. Dan bracht Friquette hem tabak, sigarettenpapier en lucifers, hielp hem bij het rollen van de sigarette en redde zich er uit door te zeggen „Niet meer dan één, niet waar?" Een derde koesterde een vreoselijken angst voor den dood.denk eens aanhij was ook pas twintig jaar De arme jongen maakte haar deelge noot van zijn vrees en het jonge meisje wendde een vroolijkhedd voor, die haar hart in 't geheel niet deelde, verklaarde hem, dat hij hard vooruitging en hield de hoop bij hem levendig, toidat de dood zijn slachtoffer haalde Zij scheen de gaaf van alom tegen woordig te kunnen zijn te Ijezitten en wel in die mate, dat men zich afvroeg wanneer zij eigenlijk at, dronk of sliep. In 't kort zij was een genie en de goe de engel van het hospitaal geworden. De doktoren bewonderden haar en over laadden haar met loftuitingen. De eenige raad, dien men haar gaf, was zich zelf zooveel mogelijk te sparen en rust te nemen. Maai- zij luisterde niet naar hen en ging voort met haar gevaarlijke en ver moeiende taak. En zij bleef opgeruimd en ijverig. Ver trouwelijk zonder onbescheiden, levendig zonder toch vervelend druk to rijn, en altijd opofferend, won rij spoedig, zon der het zelf te bemerken, aller harten. Dit rustelooze leven duurde een maand. Het is gemakkelijk te begrijpen, dat

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1