NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Roman Pickwick. C. VINK, (gent van HAARLEM'S DAGBLAD, {Be Jaargang. Maandag 3 October 1898. Ie. 4881 HAAHLEM'S DAGBLAD A -ROT<T-|^TTiTTv/|-Tn-Kr'-p^-pT?.T.TR- Voor Haarlem per 3 maanden1,20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente), per 3 maanden „1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post i -5 regels 50 C:s.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Roekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PvibUdté Etrangère G. L. DAUBB Co. JOHN F. JONFS, Snee., Par ijs 31bis Faubourg Monlmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nyverheidgen Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zy'n BloemendaalSantpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, SandpoortHeemstede, J. LEUVEN,bij de tolSpaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijk, J. HOORNSRillegom, ARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. De romans, welke vóór 26 Septem ber aan ons bureau zijn afgegeven om te worden ingebonden, zyn gereed on kunnen worden afgehaald. De andere komen over eenige dagen ge reed. is verhuisd van de A. L. Dyserinckstraat naar de Officieele Berichten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 13 Óct. e.k., 's namiddags ten 2 ure, ter gemeente-secretarie ter visie is ne- j dergelegd het ingekomen verzoek- schrift met de bijlagen van het Be- stuur van de Naamlooze Vennoot- schap „Haarlemsehe Sodafabriek" om vergunning tot plaatsing van eene locomobiel in het perceel aan den Spaarndamschen weg, en dat op den j 13den October e.k. des, namiddags ten 2 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden j gegeven, om ten overstaan van het gemeente-bestuur bezwaren tegen het j oprichten, dezer inrichting in te i Haarlem, 29 Sept. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, i Brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van L. Aartsen om vergunning tot het! verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan de Frankestraat 34. Haarlem, 30 Sept. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. De Burgemeester van Haarlem j roept bij deze op den milicien-verlof- ganger Bernardus Wouter Cornelis Kok lit de gemeente Haarlem, vaD de lichting 1895, behoorende tothetreg. grenadiers en jagers, om zich op 17 October a.s., des nam. vóór 4 ure, te bevinden te 's Gravenhage bij zjjn korps, voorzien van al de voor- werpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zijn vertrek met groot! verlof medegenomen, ten einde over eenkomstig art. 137 der militiewet, voor den tijd van éen maand in wer- kelijken dienst te worden gesteld. Haarlem, 30 Sept. 1898. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. STADSNIEUWS Eerste en tweede pagina. Haarlem, 1 Oct. 1898. 1 Eene nieuwe belasting. Blijkens de openbaar gemaakte stuk- j ken, die in den gemeenteraad rullen worden behandeld, behoort daartoe het j volgend voorstel van Burgemeester en j Wethouders „xu aansluiting met onze opmerking „ad volgn. 16 der begrooting te vinden „op pag. 8 van de Mem. van Toelich- j „tmg meenen wij u in overweging te „moeten geven het volgende ontwerp- „besluit met uwe goedkeuring te be- „krachtigen. De Raad der gemeente Haarlem, „Gezien een voorstel van B. en <W. BESLUIT „I. tot het invoeren van eene straat- belasting „II. de commissie van financiën uit te „noodigen eene verordening op de hef- „fing en invordering van zulk eene be lasting met bekwamen spoed te ont- werpen. Het komt ons voor, dat bij de Raads leden verschillende bedenkingen zullen rijzen, als zij dit concept-besluit lezen. Immers als zij naar den grondslag vaar het te nemen besluit zoeken dan vinden zij, blijkens de overweging waarmee het onderhavige voorstel aanvangt „onze o p m e r k n g" ad volgn. 16 der begroo ting.". Doch eene „opmerking" is geen voorstel, en toch staat er in het lichaam van het concept-besluit „Gezien een voorstel van B. en W." Waar is dit voorstel? Wij weten het niet. Er wordt een voorstel gedaan, om een besluit te nemen „.gezien een voorstel". Is dat het zelfde wat dan als voorstel volgt? Dan had dit wel wat duidelijker mogen blij ken. Dat is nu geen vitterij, want als de Raad hetconcept-besluit goedkeurt, dan is dit niet zóó eenvoudig en weinig in grijpend, dat de motieven genist kunnen ontbreken. Het geldt hier niet- meer of minder, dan het invoeren van eene zeer hatelijke en voor den middenstand weer uiterst schadelijke belasting, die men straatbelasting" noemt. Zij die aldus met een niéuw scheermes bedreigd wor den hebben er toch wel recht op te we ten waarom dit moet gebeuren, en be hoeven niet tevreden te zijn met eene „opmerking;'' in de memorie van toe lichting in de begrooting. Ons volk is niet onwillig om te betalen als het moet, doch het wil ook wel gaarne overtuigd worden dat het moet. Wij meenen met te meer recht op de motieven te mogen aandringen, omdat B. en W. zelf nog geenerlei denkbeeld schijnen te hebben, hoe zulk eene belas ting er moet uitzien. Zij: zenden geen plan daarvoor in met het voorstel om daarop de Commissie van Financiën te hooren. Neen, zij verzoeken den Raad zulk een plan bij de Commissie van Fi nanciën te bestellen. Dat sluit in, dat deze commissie geene opinie behoeft te hebben over de vraag of zulk een plan wenschelijk en op billijke wijze uitvoer baar is; mocht zij deswege eene opinie hebben afwijkende van punt I van het concept-besluit, dan kan zij die gerust voor zich houden, Ons dacht, dat de Commissie van Financiën ook wel eens over de principieel© quaestie of heb wel noodig is, mocht gehoord worden. B. en W. schijnen daar niets voor te gevoelen. Het nieuwe scheermes wordt besteld, en de aflevering verzocht „met bekwamen spoed." Het is te hopen, dat de com-i missie van financiën aan die laatste woor- den dezelfde beteekenis zal hechten als B. en W. zeiven plegen te doen. Dan hebben wij den tijd nog, en zal de straat belasting nog wel geen artikel worden voor de inkomsten van de gemeente-be grooting voor 1899. Toch schijnt dit de bedoeling en van daar de verwijzing naar de „opmerking" in de Memorie van Toelichting dier be grooting, Nu, dan zal „bekwame spojjd" moeten betracht worden. Want wij ge- looven niet, dat Gedeputeerde Staten eene begrooting zullen goedkeuren, waar in gelden zijn uitgetrokken, steunende op eene belasting-verordening, die de koninklijke goedkeuring nog niet heeft verkregen. „.Bekwame spoed" dus bij de Commissie van Financiën, die de ver ordeningen. gaat ontwerpen „bekwame spoed" bij Burgemeester en Wethouders, dio haar zullen moeten beoordeelen„be kwame spoed" bij den Raad om haar vast te stellen„.bekwame spoed" bij de Koningin om, gehoord Gedeputeerde Staten, haar goed te keuren. Wij vree zen, dat op dit stuk werk de revolutie bouw zal moeten worden toegepast, en dat is geen waarborg voor soliditeit. Doch die „opmerking"Zij is enge twijfeld van gewicht en B. en W. staan voor eene groote moeielijkheid. De mis rekening betreffende het aandeel, dat Haarlem ontvangt in de nieuwe perso neel e belasting sla it een gat in onze in komsten, dat geweldig groot is. Toch blijft de vraag of daarvoor eene straat- belasting noodig is. Wij meenen dit te mogen betwijfelen. Ruim 40.000 zullen wij jaarlijks moe ten missen en daarin moet worden voor zien. Wij vermoeden, dat de Regeering ook in. '99 terug wil hebben de 40.000 in 1897 te veel uitgekeerd. Dat maakt dus voor "99 een bedrag van ruim f 80.000. Is dat groote cijfer wellicht niet te vinden door verhooging van den omslag gedurende één jaar. Zeker zal het dan worden eien zeer hoog percentage, doch dan ook maar voor één jaar? Aangenomen echter, dat dit niet kan, hoe staat het dan met het eerste cijfer van f 40.000 Dit moet blijvend gevon den worden. Mogen wij dan nu in 't ge heel niet rekenen met de baten, die van de waterleiding te wachten zijn Als wij dan in 1899 weer eens wat meer in den omslag moeten betalen, om het vaste cij fer van 40.000 aan te vullen, dan zal die verhooging toch maar van zeer korten duur zijn, en zullen de baten der water leiding die spoedig doen verdwijnen, ten minste als men de Directie dier zaak maar wil verplichten tot eene zuinige administratie. Voor het tegendeel schijnt, zooals wij reeds vroeger opmerkten, ge vaar te bestaan. En dan de andere f 40.000 die wij eenmaal zullen moeten betalen. Wie zijn van die misère da schuld? Laat ons namen verzwijgen, en eenvoudig zeggen Rijksambtenaren. Welnu dan zal het rijk ook billijk zijn. en aan Haarlem toestaan, om de terugbetaling te doen op de minst bezwarende wijze. Stel bijv. in tien jar ren bij aflossingen van f 4000. Haar lem's ingezetenen mogen toch geen dupe worden van wat Rijksambtenaren zij het natuurlijk ter goeder trouw mis deden. Zoo iets dient dus, minst- geno men, te worden gevraagd. Doch aange nomen, dat het Rijk dit niet wil, dan kan de gemeente dat bedrag leenen te gen matige rente en aflossing op vrij korten termijn. Er zal dan nog maar een jaar of wat zuinig moeten geleefd wor den, doch dan is die wond ook geheeld. Een nieuwe belasting, en nog wel eene zoo irrationeel© en. schadelijke als eene. straatbelasting moet in ieder geval wor-; den gekeerd. Dat is een blijvend iets; j straks als wij door de waterleiding voor- j uitgaan in inkomsten, en zij is niet meer noodig, dan is zij een welkome bron voor B. en W. tot uitzetting van allerlei uit gaven, en als er dan stemmen rijzen, om liever d© straatbelasting af te schaffen, dan is hetkom. do menschen zijn er nu aan gewend! Ja, dat. zei ook de vrouw, die een opmerking kreeg over de onbarmhartige wijze, waarop zij paling behandelde. Zuinigheid moet worden be- tracht, en daartoe kan men alleen ko men, indien iedere overschrijding van deze deugd dwingt tot verhooging van den Hoofd. Omslag. Als B. en W. die intact kunnen laten, omdat zij uit al lerlei andere pannetjes kunnen scheppen, dan heet het, dat het zoo „ongemerkt" binnen komt. Een van de mooie argu menten, waarmee men accijnzen verde digt. Doch de Engelschen weten het be ter. Iedere penny meer op het percen tage van den Incometax is een punt van overwegend gewicht, omdat dit d i- r e c t gevoeld en daarover geprut teld wordt. Zoo behoort het ook. Wij hopen dus hartelijk dat de Raad den sprong in het duister, die tegelijk is een krachtige ongemotiveerde greep in onze portemonnaie, niet zal doen, doch als een goed en wijs huisvader dien een ongeluk treft, dat oogenblikkelijk geld kost, door wijs en zuinig beleav. de ge volgen van dit ongeluk zal trachten te boven te komen. Stukken van den Gemeente raad. Voorstel van B. en W. is ingekomen tot opheffing van de standpijpen voor het gratis verstrekken van duinwater. Dit geschiedt met bet oog op de exploi tatie der eigen duinwaterleiding. Voorstel van B. en W. tot ver koop aan A. Hulscher van een stukje gemeentegrond aan de Dykstraat, groot 8'/a MJ, tegen nader te bepalen prfis. De Commissie van financiën ad viseert tot goedkeuring van de be grooting der voormalige corporatiën van neringen, ambachten en bedrijven voor 1899 ad f2244.41, met een ver moedelijk batig saldo van f 1700. Ingekomen en gedrukt is verder het adres der Haarl. Handels vereen, betreffende het voorstel van den beer Macaré inzake de pi. dir. belasting, welk adres onzen lezers bekend is. j Ned. Natuur- en Genees kundig congres. Het zevende Nederlandsch natuur- en geneeskundig congres zal bier ter stede gehouden worden op den 7den en 8sten April 1899. Algemeen voor zitter is prof. J. Bosscha, algemeen secretaris dr. H. A. J. Valkema Blouw. De besturen der sectiën en sub-sectiën zijn op de volgende wijze samengesteld: voorzitter, ondervoor zitter en secretarissen zjjn de hh. voor de 1ste sectie: natuurkunde, schei kunde en wiskunde G. J. W. Bremer te Rotterdam, J. Nieuwenhuizen Krn- seman, P. M. Heringa, A. van Eldik allen te Haarlem, voor de subsectie natuurkunde hetzelfde bestuur als de eerste sectie. Voor de snbsectie scheikunde: L. Aronstein te Delft, H. D. Kruseman, N. van der Sleen, H. van Erp, allen te Haarlem. Voor de snbsectie zuivere en toe gepaste wiskunde: J. Cardinaal te Delft, J. Schroeder van der Kolk te Den Haag, W. H. L. Janssen van Raay te Haarlem, F. C. Dufour te Overveen. Voor de 2de sectie: Natuurlijke historie en biologie: J. W. Moll te Groningen, W. H. Cox te Deventer, E. Verschaffeit en H. J. Calkoen, beiden te Haarlem. Voor de 3de sectie: geneeskunde: J. Menno Huizinga te Den Haag, B. J. Konwer, J. A. Lodewijks en L. C. Proot, allen te Haarlem. Voor de sectie: Geologie en physi- scbe geographie: C. M. Kan te Am sterdam, J. L. C. Schroeder van der Kolk te Deventer, J. F. Hoekstra te Groningen, mej. P. C. Lindo te Haarlem. En men kan ook wel eens den ver keerde treffen. Tenminste als waar is wat men ons mededeelt, dat beslag is gelegd bij een man met negen kin deren, wiens vrouw hem pas zeer onlangs bovendien nog een tweeling bad geschonken. In de maand September jl. is bet stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis bezocht door 983 personen tegen beta ling en door 356 personen zonder betaling. Aanstaanden Zondag zal op bet Musenm van Kunstnijverheid de ten toonstelling van gebatikte stoffen ge opend worden. Belasting. Een dag of wat geleden meldden wij, dat de tegenwoordige inspecteur der directe belastingen alhier, in het Leidsche kwartier, beslag liet leggen bij onwillige betalers. Dit gaf in het kwartier vrij wat, consternatie, daar vroeger van derge- lijke krasse maatregelen niet was ver- i nomen. Toch lieten sommigen het be- slag op hun inboedel rusten en giste- ren. Vrijdag, zou bij een paar gerech telijke verkoop plaats hebben. „Zon," zeggen we, want tot uitvoe ring is het niet gekomen. Men bracht bet niet verder dan een poging. Door de talrijke omstanders van den ver-j koop werd geen bod gedaan en toen een welbekend uitdrager met een wa gen aankwam, blijkbaar met bet plan om een en ander te koopen, werd hem op een manier, die aan duidelijkheid niets te wenschen overliet, aan bet verstand gebracht, dat hij maar gauw weer moest beengaan. Dezen wenk maakte bij zich ten nutte. Ten slotte werd de verkoop tot nader uitgesteld. De gemeente-ontvanger beeft ook, evenals trouwens alle jaren, getracht een aantal kwade posten Dinnen te krijgen. Hij doet dat evenwel met garnisaires. Bij velen helpt zoo'n be zoek van een militair en voor den garnisaire zelf is het een heel aardig heidje. Hy is eigenlijk een soort van arts, die de menschen (althans tijde lijk) geneest van hun afkeer van be lastingen, en daarvoor per visite vijf tig cents ontvangt. Dat is wel niet heel veel voor een geneesheer, maar de garnisaire maakt per dag soms wel tien van die visites en beeft éan een voor zjjn doen heel aardig bij slagje op zijn soldjj bij elkaar. Zoolang de aarde draait, zal belas ting betalen wel uit de gratie wezen. Vereeniging voor Vrouwen kiesrecht. Vrijdag-avond trad voor de leden van de afdeeling Haarlem van boven genoemde Vereeniging in de kleine zaal der Sociëteit „de Kroon" als spreekster op mevr. Versluys—Poel man uit Amsterdam, met bet onder werp „Socialisme en Feminisme". De presidente mevr. Baronesse van Hoevell opende de vergadering en heette allen welkom. Hierna kreeg spreekster het woord. Zij deelde mede, dat baar door de afdeeling Haarlem verzocht was eene redevoering te komen houden en dat zij zich daartoe direct bereid had verklaard, niet wetende dat het eene openbare zou zijn. Verder zeide Spreekster, dat zij dezelfde rede, die door haar op 29 Aug. by het congres op de vrouwen- tentoonstelling te 's-Gravenhage was gehouden, hier zou uitspreken. Wij kunnen dus volstaan met de mededeeling, dat van de gelegenheid tot debat door den heer Schram werd gebruikt gemaakt. Spreker merkte op, dat waar mevr. Verslaijs eerst de menschen wil verbetereu, om als dan tot betere toestanden te geraken, de Sociaal-democraten van bet stand punt uitgaan dat de omstandigheden den mensch maken. Wanneer er betere toestanden zjjn, worden ook betere menschen gevormd. Toch ge looft de heer Schram dat van beide elementen verbetering is te wachten, ook kwam bij op tegen de bewering van de inleidster, dat haat de drijf veer is, die de soc.-democratie tegen de vrouwenbeweging gericht doet zijn. Dit is van de inleidster niet nobel gedacht, niet nobel gevoeld. Dior de sociaal-democratische party van die zyde te beoordeelen, wordt een smet op die partij geworpen, die niet ver diend is. Mevr. Versluys repliceerde. O. m. zeide spreekster, dat zij niet slechts dacht over de sociaal-democratie, maar dat de uitingen van die party tegen de vrouwenbeweging en voorals tegen de tentoonstelling in den Haag, haar den indruk hadden gegeven dat die pary baat tegen de vrouwenbeweging koerstert en dat zij zich eenigszins scherp had uitgedrukt tegen de sociaal democraten met het doel debat |uit te lokken, hetgeen dan ook te 's-Gra venhage is geschied. Ten slotte deelde mevr. Versluys mede dat zij in der haast, toen men haar vroeg welk onderwerp moest gepubli ceerd worden, als titel van hare rede j Socialisme en Feminisme had genoemd, doch dat dit onderwerp voor breeder behandeling vatbaar was. Te ruim 9 uur werd de vergadering deor mevr. van Hoëvell met een woord van dank aan de aanwezigen voor hunne op komst, gesloten. In de huishoudelijke vergadering, die daarop werd gebonden, werd inplaats van mej. Vladeraeken, die bedankt had, als 2de secretaresse, gekozen mej. Boldingh, onderwijzeres te Haarlem. Vorder zy nog vermeld, dat 4 nieuwe leden toetraden. Timmerlieden-beweging. Ons is door het Comité, dat een paar maanden geleden is opgetreden als verzoeningscommissie in detnsschen patroons en gezellen gerezen quaestie verzocht mee te deelen, dat by het comité zijn ingekomen twee brieven, een van het Ned. Werkl. Verbond Patrimonium en een van de Hout- bewerkervereeniging St. Joseph onder- afdeeling N. R. K. Volksbond afdee ling Haarlem, waarin, onder dank zegging aan het comité voor de gedane bemoeiingen verklaard wordt dat het voorstel van 13 Juli '98 door de Pa troons gedaan, wordt aangenomen. Zy verzoeken aan het comité ken nisgeving van deze verklaring aan de Patroons, en het comité meent niet beter daaraan te kannen voldoen dan door deze openbare mededeeling. Schouwburg. De Bioscoop. Eene joelende juichende kinderschaar vulde heden middag onzen Haariem- schen Schouwburg, vol verwachting sta rende naar het witte doek waarop straks de wonderen der rueuwerwetsche toover- lantaara, zooals een aardig kin der bekje heit noemde, aan den volke vertoond zouden worden. En dat was ver boven aller verwach ting. Die oefeningen van infanterie, va* cavalerie, die toeren van circusmenscliem, de grappige vertoon in gen van zwemmers en wat al niet meer. waarlijk ons ver wonderde het niet, dat de kleinen geno ten met volle, volle teugen en met mon den, armen en been en uiting gaven aa* hunne groote bewondering. Ook wij, ou deren, hebben met aandacht en belang stelling de vertooning van „The Ameri can Biogra.phe" bijgewoond. Het einde van alles was eene reeks voorstellingen betrekking hebbende op de inhuldiginvsfeesten, die met een ver rassende duidelijkheid op de meest tref fende momenten van die feesten een kijkje gaven. De intocht van H. M. de Koningin, de gang van het paleis naar de kerk, de rijtoer en nog zooveel andere reproducties zijn eene groote vergoeding voor hen, die niet in de gelegenheid wa ren om de feesten persoonlijk bij te wo nen. BINNENLAND H.H. M.M. de Koninginnen in Apeldoorn. Vrijdag zyn. zooals is gemeld, de Koninginnen uit do residentie naar het Loo vertrokken met Haar gevolg. Hiervan hebben de bewoners van Apeldoorn, welke schoone stad fraai versierd was, eene „blijde incomste" gemaakt. Het volgende zy hierover gemeld De wachtkamer le klasse dient voor ontvangst van HH. MM. Daarin staan levende planten smaakvol gearrangeerd en bevindt zich een nieuw bordeau rood eikenhouten ameublement, gele verd door de firma Pander, te Amster dam. Een Smyrna looper ligt op het perron tot aan het voorplein. In het dorp zelf heerscht eene groote gezel lige drukte. Duizenden en duizenden zyn naar Apeldoorn gestroomd, gere den, gefietst en geloopen en allen zyn volop met oranje en nationale kleuren getooid. Prachtige étalages worden aangetroffen in verschillende even mooie als groote magazijnen. Apel doorn is gereed om HH, MM. die per trein van 11.10 spoortyd met gevolg in groot gala aankomen, waardig te ontvangen. Op het statiousplein, dat is afgezet, is opgesteld een eerewacht te paard met den heer mr. Albarda tot. commandant. By aankomst worden bonquetteu van witte en lila orchideeën aangebo den door de echtgenooten van den Burgemeester en den Secretaris. Zoodra HH. MM. zyn uitgestapt en door den burgemeester met een kort woord zijn welkom geheeten, heeftin het ontvangstsalon de voorstelling plaats aan HH. MM. Daarna spreekt de Commissaris der Koningin Hare Majesteit toe. H. M. de Koningin was door de toespraak aangenaam getroffen. Daarna richtte de burgemeester het woord tot H.H. M.M. de Koningin en de Koningin-Moeder. Aan den burgemeester wordt zoowel door de Koningin als door de Ko ningin-Moeder vriendelijk dank ge bracht voor zijne woorden en tegen woordigheid. Aan H.H. M.M. worden daarna door den burgemeester namens den gemeenteraad twee prachtige oorkon den aangeboden, waarvan de waarde voor H.H. M.M. zeker verhoogd wordt, doordien de burgemeester zoo wel het ontwerp als do uitvoering persoonlijk heeft bewerkstelligd. Zoodra H.H. M.M. zich op het voorplein vertoonen en in het konink lijk rytuig stappen, heeft er een don derend gejuich plaats van duizenden personen. De stoet, zooals die het voorplein verlaat en stapvoets rijdt door de Dorpsstraat tot aan het Marktplein, is als volgt: Een detachement marechaussee. Het rijtuig met den burgemeester. Een kamerheer te paard. Een gedeelte der eerewacht. H.H. M.M. de Ko-

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1