PUNCH. Schildersjongen PREDIKBEURTEN 11 Dienstbode BOEKHOUDER. onderricht in de Duitsche taal, Theorie. 1® e si s i o u, CONCERT. A. H. KM TER, Koffiedrinken, Tandpoeders J, BERKENBOSCH-BERENDS, Schouwburg-Haarlem. Hollandsch Tooneelgezelschap Nieuwe Loterij. Nieuw Geluk! De Spaansche Brabander. AD VERTEN ïi EN. Onderofficieren on manscliappen van leger en vloot werden op eene buiten gewone verstrekking onthaald. Op 31 Augustus hadden de volksspe len plaats op het Koningsplein, waar aan door de Inlandscht bevolking in (vargrooten getale werd deelgenomen. Des avonds werd eene algemeene il luminatie ontstoken, welke door den G.-G. werd bezichtigd, begeleid door den resident van Batavia. Op het Koningsplein werden in den aa-avond volksconcerten gegeven, ter wijl te tien uren aldaar een schitte rend vuurwerk werd ontstoken. Aan 417 veroordeelden werd ter ge legenheid van den feestdag algeheel© gratie en aan 1265 veroordeelden een remissie van straf verleend. Voorts wei-den in voldoening aan t< een wensch van de Koningin -aan land- en zeemacht kwijtgescholden alle cachot-, provoost-, politiekamer- arrest- Ij straffen, voor de marine ook straf dienst a vermindering in klasse en plaatsing in de strafklasse, alles met kwijtschelding tevens van de aan de straffen verbon den gevolgen, ook die verbonden aan vroegere gelijknamige straffen. Het buitengewoon nummer van de Javasche Courant, dat op 31 Augustus verscheen, bevat de proclamaties van H. M. de Koningin en H. M. de Ko- uingin-Moe-der, voorts de onderscheidin- gen, die het H. M. de Koningin he re haagd heeft op 31 Augustus te verlee- aen. alsmede de onderscheidingen, die E. de gouverneur-generaal aan in- landiche hoofden heeft toegekend ter gelegenheid van de troonsbestijging van H. M. de Koningin. Namens onze marine werd door den kapitein-luitenant ter zee Hoekwater een woord van warmen dank gebracht aan de Duitsche makkers, wier gevoelvolle daad zoo recht sympathieken indruk maakt op het Hollandsch. gemoed. In den avond van den 2en September was in het komediegebouw te Batavia operavoorstelling. De bidstond der Arabieren en Inlan ders voor het heil van onze Koningin was 's middags gehouden. De sociëteit Concordia gaf den 3en September 's avonds een welgeslaagd feest. Te Kota-inten werd door de inland- sche bevolking een groote sedekah, een soort van feestmaaltijd gehouden. Die dag werd besloten met een bal costumé in den Dierentuin. nog wiilen bekrachtigen, vinden daaf- toe gelegenheid van Dinsdag a.s. af in het sigarenmagazijn van den heer Stam, Zy straat. Het is niet mogelijk een geheel volle dig" beeld te geven van de wijze, waar op de inhuldigingsfeesten in Indië. zijn gevierd. De bladen eeA%e gaven feestnummers uit of verschenen op oran jepapier zijn er vol over. Te Bata via werd den 30en Augustus eene groo te taptoe gehouden, een avondfeest in de sociëteit Harmonie volgde. Eejie groote parade werd in den vroegen morgen van den 31 en gehouden, daar op had op boven besclireven wijze de algemeene audiëntie plaats. Te Tandjong Priok waren de schepen aan de kade gepavoiseerd, met uitzon dering van een enkel. Een bijzonder i gezicht leverden cle oorlogssche pen. ver buiten de landpalen liggende, in him vlaggentooi. Den 31 en Aug., te acht ure precies viel van het. wachtschip het eerste der 101 saluutschotenonmiddellijk ge volgd door den Engelschen oorlogsstoo- mer Daphne aan boord der Makut Rajakumar speelde de muziek heit Ne- derlandsche volkslied. Te twaalf ure ga ven alle oorlogsschepen, ook de buiten- landsehe, het saluut, terwijl te vier ure nogmaals van de Gedeli het geschut donderde. En de dag, die overigens in recht feestelijke stemming werd door gebracht, weid te 6 ure besloten door het spelen der volksliederen van al de aanwezige nationaliteiten. Helaas, boven Weltevreden pakten zich 's middags donker© wolken samen in het noorden, die wegdreven, doch weer door andere werden gevolgd, steeds dichter een sluier trekkend over den tot dusver blauwen, zonnigen hemel. Doch geen. die aan regen dacht; wie er voor vreesde, verdreef zijn zorg weer, kon het anders, dan dat iedereen hoopte op een helderen avond- En toen het spel der wolken bijna een uur geduurd had zonder dat de regen viel, keek nie mand meer naar de luchtwas ieder ei-van overtuigd, da| liet wel weer goed zou worden. Toen, als rustte er een fatum op, juist de illuminatie een aanvang had genomen en Weltevreden baadde in een zee van vroolijk schitte rend lichtgierde de wind langs de stratendoofde de lichten, rukte de lampions van haar haken. En wat de wind niet alleen kon doen, deed hij vereenigd met den regenalles wat met aorg was gedaan, was zooal niet verlo ren. dan toch goeddeels verloren. En juist het centrum, het schoonste punt, was het meest getroffen; te Mr. Cor nells bv. wist men tegen dien tijd van geen regen. Wat desondanks de illumi natie nog te zien gaf, was zco schoon, zoo feeëriek, dat, ware de bui er niet zoo hoogst ongelegen tusschen gekomen, de aanblik onvergetelijk zou zijn ge weest. Op 1 September was er een kinder feest in den Planten- en Dierentuin en een soiree bij den gouverneur-generaal. De onthulling vain het Atjehmonu- ment. en de opening van het Wilhelmi- napark hadden den 2en September plaats- Het park zelf is keurig aangelegd rondom het fort Prins Frederik. Sier lijk en stevig is ook de pas bij de Wil lemslaan aangelegde brug, die naar het park voert. De opschriften aangebracht in het voetstuk van het Atjehmonument, lui den Voorzijde: Aan de grondleggers van het Nederlandsch gezag op Sumatra" RechterzijdeHulde van Koning Willem III en van Nederland en Ned.- Indië." Linkerzijde„Heilig is ons de nage dachtenis der gevallenen." Achterzijde; „Schitterend handhaaf den Zee- en Landmacht de eer des Lands." In den namiddag werd namens den Duitschen admiraal von Diederich, door een deputatie van Duitsche zeeofficie ren van „Der Kaiser" aan den voet van het pas onthulde Atjeh-monument, een krans nedergelegd, als blijk van hulde en eerbied der Duitsche marine voor de Nederlandsche helden, die voor va derland en koning het leven lieten op het Atjehsch oorlogsterrein. Bij deze plechtigheid was ook een deputatie der Nederlandsche marine aanwezig, alsme de de plaatselijke militaire comman dant en do secretaris van Batavia. Var lette. IferwoSg Stadsnieuwe Liederavond Messchaert- Röntgen. Woensdagavond 12 dezer wacht den muziekhebbers hier ter stede een waar kunstgenot, dat hun zal worden bereid door de heeren Messcbaert en Röntgen, de beide nederlandsche virtuozen op het gebied van zang en klavierspel. Verdere aanbeveling voor dezen liederavond is geheel overbodig, zoo dat wy volstaan met mede tedeelen waaruit het veelbelovende programma bestaat. Messcbaert zal voordragen: 3 bal lades van Löwe, (w o. de bekende Tom der Renner) liederen van Hugo Wolf, de Tranendichtjes van den haarlemmer componist Philip Loots, en de liedjes der Liefde van Zweers. Röntgen koos de sonate E min. op. ÖJ an Beethoven en draagt zyn Phan- tasiestücke voor. Brongebouw. Zondagmiddag wordt een matinee gegeven in het Brongebouw voor de leden door de stafmuziek van het 7e te Amsterdam. Met het oog op het vergevorderd seizoen was er op ge rekend dat deze matinee in de zaal zou plaats hebben. Is evenwel het weer even mooi en zacht als heden, dan kunnen de leden er nog in den tain van genieten. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat zy, die zich nu voor bet jaar 1899 als lid van het Brongebonw opgeven, de nog in dit jaar plaats hebbende concerten en concert varies mogen by wonen. Spoedig zal een lijst van in 1899 te gegeven concerten en vermakelijk heden verschijnen. Concert Sigrid Arnoldson. Naar wy uit vertrouwbare bron vernemen zal Sigrid Arnoldson (de Zweedsche nachtegaal) Zaterdag 15 Oct. a.s. een concert bier ter stede geven. De regeling geschiedt door de firma de Haan en Zoon alhier. Door de politie alhier is in beslag genomen een valsche gulden, voerende de beeltenis van Koningin Wilhelmina en het jaartal 1897. Hedenmorgen is de 7-jarige Gerar- dus Neijssen, wonende Nieuw Heilig land no. 18 alhier, aan de Raamvest overreden door een rijwiel, bestuurd door den bloemkweeker den heer Dirken aan de Raamvest woonachtig, tengevolge waarvan het linkerbeen van dien knaap onder de knie is ge broken. De schuld van het ongeluk is te wijten aan den knaap, die niet was uitgeweken toen de wielrijder aankwam, die geen tyd meer had om van zijn rjjwiel te stappen. Dén der firma Peugeot fils op de Avenue de la Grande armée teParys is ingebroken Er is voor honderd duizend francs waarde, papieren en geld uit een brandkast gestolen. Daar onder zijn 20,000 fr. toebehoorende aan den bekenden wielrijder Bourillon, die in een afzonderlijke cassette in de brandkast bewaard werden. Fantilneberichter*. Getrouwd: 4 Oct. W. F. Johannes en P. G. Koumans Brouwer, Bcrgen- op-Zoom. 6. H. E. Hinrichs en A.J. Serry, wed. van L. P. C. de Wilde, Amsterdam. W. Vermeulen en A. J. Leenwenburgh, Rozendaal (N.B.) E. Bolkestein Jr. en G. C. Ebeling. Amst. J. G. H. C. Lebbing en J. B. Veger- steen, Amst. Bevallen: 4 Oct. Van Houten— Roelofs Heyrmans z., Krommenie. Larnmerts van Bueren— Tanja z„ Deli. W. J. M. Michielsen—Van Geuns d., Padang. 6. L. M. Piek—Fellinger z., Amsterdam. Overleden3 Oct. W. F. F. Oppen- oorth 83 j., Amsterdam. G. H. L. Smit 62 j., Amst. 5. Wed. O- A. Ver- wey—Kuaap, 88 j., Geldermalsen. Wed. D. van Alewjjk—Van Mydregt 83 j., Abcoude. 6. N. fl. Schrijver jd. 23 d., Amst. Heemstede. Donderdagavond zyn van hier naar het huis van arrest te Haarlem over gebracht Johannes Petrus Pyst en Johannes Antonins Pyst, verdacht van diefstal van geld uit een bewoond huis ten nadeele van J. J. van der Vossen, Mr. Broodbakker alhier. Vergadering. Aan de uitnoodigicg aan heeren huiseigenaren gedaan om Donderdag avond 8 unr in dc kleine zaal der soc. „de Kroon" te komen ter Despre- kiug hunner belangen betreffende het heffen eener straatbelasting in deze gemeente, was door velen gehoor ge geven. De beer P. N. Sabel, die de verga dering leidde, stelde voor een protest aan den Raad in te dienen en dit protest te bekrachtigen met de hand- teekeniiigea van alle aanwezige huis eigenaren. De heer H. J. Geyl wilde eerst de zaak eens nader bespreken, opdat de vergadering weet wat straatbelasting is en wensch te eens van gedachte te wisselen, om te weten waartegen ge protesteerd wordt. De heer Sabel deelde hierop mede, dat ieder voor zich wel weet wat straatbelasting is. Eene belasting, die alleen van éen categorie van men- scben en wel van de huiseigenaren zal worden geheven. En dit is onrecht vaardig. De belasting moet worden opgo- bracht proportioneel door de geheele betalende bevolking. Het is das wel degelijk sprekers opinie, dat men nu reeds moet protesteeren t8gen de in voering dier belasting. De heer Geyl bleef bij zijn meening, dat aangezien er nog niets besloten is in den Raad aangaande de straatbelasting, het dus nog lang niet zeker is, dat deze be lasting alleen van de huiseigenaren zal worden geheven. De heer Sabel antwoordde hierop dat dit toch degeljjk de bedoeling schijnt te wezen en verzocht tevens allen, die voor de inzending en onder- teekening van het protest zyn, even op te ryzen. Daar het meerendeel der vergade- ring zyne goedkeuring er aanhechtte, ongeveer 7 waren er tegen, werd be sloten het protest in te dienen. Dit luidt aldus: Aan den Raad der Gemeente Haarlem. Geven ondergeteekendan allen huis eigenaren te Haarlem, met verschul digde achting te kennen, dat zjj ver nomen hebbende dat eene nieuwe belasting met name „Straatbelasting" in bewerking is, en tevens, dat het voornemen bestaat, die belasting alleen van huiseigenaren te heffen. Dienten gevolge wenschen adressanten beleefd onder uw aandacht te brengen, dat aan gezien het op te brengen bedrag zeer hoog is, zulks alleen voor buiseigena- ren zeer bezwarend zoude zyn, onge acht de onrechtvaardigheid die in de handeling zoude gelegen zyn, om juist een categorie van menschen uit te kiezen om een tekort te dekken, dat in gewone omstandigheden door de geheele belasting betalende bevolking zonde worden gedragen, het welk ook thans behoort te geschieden. Dat zy zich door bovengenoemde vooruit zichten onrechtmatig bezwaard achten daar er huns inziens geen enkele gezon de beweegreden kan worden aange voerd, voor eene dergelijke willekeu rige wyze van belastenweshalve requestranten U beleefd doch zeer dringend verzoeken, het daarheen te willen leiden, dat genoemde belasting niet worde aangenomen, doch dat het benoodigde bedrag worde opgebracht proportioneel door de geheele belas ting betalende bevolking. 't Welk doende, enz. Door ongeveer 100 huiseigenaren is dit request reeds geteekend. Zy, die met den inhond instemmen, en het protest met hunne handteekening als- Harddraverij. De laatste harddraverij in dit seizoen vanwege de harddravery-vereeniging „'t Oude Slot" te Heemstede zal plaats hebben op Diüsdag 25 October. Het programma bevat 7 nummers, en wel „Een verkoopsharddraverij voor paarden." Een tweede klasse-harddraverij. Een spannen-harddravery. Een harddraverij op de korte baan, (volgens nieuw systeem.) Twee harddraverijen voor hitten en een wedren voor hitten. De inschrijvingen sluiten Maandag 17 October. BORGERLIJKE STAND. Bevallen5 Oct. G. J. Luiting- de Nobel d. J. F. LuttikKernekamp z. 6. A. M. H. Willemse—v. d. Hulst z. A. C. Luyten—v. d. Raadt 1 z. en 1 d. W. Moolenaars—Jansen z. 7. D v. d. Eijude—Klaassen z. Overleden: 5 Oct. C. Schuitenma ker—Mensort 49 j. Amsterd.vaart. B. Velleman 4 m. d. de Witstr. 6. H. Sureudonk 25 d. z. Leidschestr. A. G. Merg SO j. Nauwe Geldel pad. A. A. v. d. Bosch 2 m. z. L. Annastr. J. H. M. Zwaneveld 2 j. d. Voor- tingstr. A. de Klerk 3 m. z. Brouwers vaart. gevraagd a!s Meid-Alleen, goed kun nende koken, goede getuigen. Adres: Zijlvest 45. gevraagd Burgwal 40. P. G.. midd. leeft., Eene Dame, onafh., zoekt een werkkring, door samenwoning met eene Dame, ongev. denzeltden leeft., die hetbe- stuur der huish. overlaat. Brieven onder No. 1771, bureau van dit blad. Een practisch ervaren Boekhou der. tevens correspondent in de vreemde talen, avonduren niet be zet, is genegen op zeer billijke voorwaarden die uren productief te maken, door in eene zaak de boeken bij te houden en de corres pondentie te behandelen. Brieven onder No. 1770, bureau v. d. blad. Eene Dame wenscht om die binnen korten tijd te leeren spreken. Franco brieven onder No. 1769. bureau van dit blad. MUZIEKTHEORIE (harmonie, contrapunt, vormleer en geschie denis.) Privaat- en Cursusonder- richt. Aanbevelingen van den Heer BERN. ZWEERS te Amsterdam WILLEM LAND RÉ, le Hasselaerstraat. Sloten. De eerste najaars veemarkt zal alhier gehouden worden op Donderdag Oct. a.s., de tweede Donderdag 10 November. In de wijk Overtoom dezer gemeente komen meerdere gevallen voor van typhus, waarvan reeds enkele met doodeljjken afloop. Beverwijk. Nog met dezen winter zal alhier zeer waarschijnlijk een wintertuin- bouwcursus worden geopend, waar voor Rijkssubsidie is aangevraagd. op ZONDAG 9 October 1898. TE HAARLEM. Eglise WaUonne. Voorm. 10 ure, Subiet, pasteur a Namur. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. 's Avonds 5 ure, dezelfde. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. 's Avonds 5'/i ure, dezelfde. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. Nam. 1 ure, Zondagsschool aan de Nassaulaan. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Hesta. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Reijnders rem. prêd. te Alkmaar. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, de Blocq van Schei- Voor de betrekking van directeur der gasfabriek hebben zich maar 21 sollicitanten aangemeld; wij zeggen „maar," in vergelijking met de vacante betrekking van hoofd der school in den Grooten IJpolderdaar zyn 127 lief hebbers. Cordang en Palmer zullen weldra ♦e Londen het 100 myls-record trach ten te breken op de Cristal Palace baan te Londen. Miler zal zeer spoedig naar Amerika teragkeoren met bet oog op de nieuwe zesdaagsche race aldaar. HIE'jwstijoissseh. Een medelijdend man bezoekt het Rijksmuseum te AmsterdamWat een verloren linnen roept hy uit en hoeveel armen kuunen er geen hemd bekomen Een gevaarlijke plek. By de snelvauroefeningen Donder dagochtend door de pontonniers te Dordrecht op het oefeningsterreiu De Staart gebonden, werd de milicien H., die in den waarnemingspost dienst had, door een kogel in den arm ge wond. Zijn opneming In het militair hospitaal was noodzakelijk. Betrek kelijk gelukkig is dus dit ongeval af- geloopen. Woensdag was reeds rapport ge maakt, dat dien dag ook een kogel in den waarnemingspost terecht w; De toestand van den gewonde baart geen zorg. De Keizer van Cbina. Aan de Daily Chronicle wordt nit Peking geseind, dat de Keizer op het Paleis gevangen zit, de onlusten weer begonnen zyn en vijf Chineezen zijn gedood. Uit Venetië wordt geseind, dat ge durende de reis van den Duitschen keizer de geheele spoorweglyn Ala Venetië door militairen en karabinieri zal worden bewaakt Alle stations van de lijn zullen voor het publiek afgesloteu zyn. Inbraak. In de kantoren der rywielmagazy- Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5!/j ure, Godsdienstoefeningen. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 ure. Gerth van Wijk Jr. Collecte voor de Kerk. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Voorbereiding. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heer inga. Avondmaal. Santpoort. Voorm. 10 are, Kutsch Lojenga. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Klap pred. te Velsen. Avondmaalsbediening. Nam. 3 ure, dezelfde. Dankzegging en Doopsbediening. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Aan een Jongedame wordt met 1 Nov. aangeboden: met huiselijk verkeer en gebruik van vrije Kamer. Brieven onder No. 1767, bureau van dit blad. Groot Vocaal- en Instrumentaal Composities van WILLEM LANDRÉ. op Dinsdag 8 November. SOLISTEN: Mevr. CR0KS SPOOR. Mej. JEANNE LANDRÉ. De Heer J0S. TIJSSEN. GERARD ZALSMAN. JOH RROEK. HENK VAN BREEMEN. benevens versterkt Haarlem's Syin- phonle-Orkest en Gemengd Koor. Enti'ée f 1. Belangstellenden wordt verzocht reeds nu te teekenen op de lijsten bij H.H. Boekhandelaars. Siroop v. Punch p. fl. p. lit. f 1,60 x> 1,30 f160 1,15 1,40* »1,»1.20 Citroen 1,15 1.40 Arac 1.40» 1,70 P. BEAUFORT Zijlstraat No. 1. Fz., Huis- en Decoratieschilder, WerkplaatsZOETESTRAAT 3, WoonplaatsZIJLSTRAAT, hoek Nobelstraat GSrood. Aan hetzelfde adres gemeubi leerde Kamers te huur. Voor kinderen die te Haarlem schoolgaan, bestaat gelegenheid tot in de nabijheid der scholen. Brieven onder No. 1768, bureau van dit blad. Te Koop gevraagd: PI. m. 240 vierk. Meter Bouw terrein. ''oor twee woningen van f200 a f250 huurprijs. Fr. br. met opgaaf van plaats en prijs No. 1772. bureau v. d. blad. van Tandarts te Apeldoorn. zijn verkrijgbaar te Haarlem bij G. II. VAN LOOY, Veerstraat, hoek Damstraat. Algemeen Secretariaat, TE HAARLEM. Openbare Vergadering, op Maandag 10 October, 's avonds half negen, in de Groote Zaal van aWETEN EN WERKEN», Oude Gracht. Spreker: de Heer Mr. H. Ph. de Kanter. Onderwerp Kamers van Arbeid. Toegang 5 Cent. Opening der zaal 8 uur. 358e STAATSLOTERIJ 7 Oct. 1898. 5e klasse 16e lyst. No. 14139 f 1000 en de premie van f30.000. No. 20251 f70 en de premie van f3000. No. 3137 f 200. Pryzen vac f70. 78 5596 6222 9999 1391114309 18604 1275 5600 712310530 14077 14360 2U999 6187 5930 75621285714136 16675 541460617928 13538 1430318106 Op onderstaande nummers zijn geen pryzen gevallen. 514258714210552132991556618088 1405322 7154 10681 13413 1582618217 29553617176 10923 1360016474 19065 1227 6218 7827 10967 1365' 11717219472 1456 6238 7911 11264 13687 17228 19529 22506258 7957 12085 13947 1755019730 3006 6430 865712446 14468 17626 20030 3720 6696 9114 12957 14503 17851 20420 3980 6736 92251301114532 17983 20498 4083 6890 957013064 14661 18069 20665 20972 20832 van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam. Zondag 9 October 1898, Buitengewone groote Volks voorstelling, tegen verminderde prijzen. l)e Zeeroover en l)e Sterreinvlchelaarster. Den 2osten Oct. e. k. heeft de trekking plaats van de Eerste door den Staat gewaarborgde Liibecksclie Staatsloterij Van de 50000 Nomrrers wor den in den loop van 5 maanden 2Ó000, dus de helft, verdeeld ovor 6 klassen, met pryzen ge trokken tot een gezamenlijk be drag van 5 millioen 283,325 Mark, waaronder zich de volgende hoofdprijzen bevinden eventueel Een half millioen. Specieel 1 a M. 300000 1 i M. 20000 1 a 1 a 1 a 2 a 1 a 2 a 1 a 2 a 23930 200000 100000 70000 50000 45000 40000 8 a 12 a 35 a 83 a 2 a 164 it 35000 319 a 30000 435 a M 200, 166, 150. 100(0 5000 3000 2000 1500 1000 500 300 130. Fantastisch Melodrama in 8 Tafe- reelen en een Apothéose. Aanvang 8 uur. Balcon f0,75, Stalles en le Loge f0,60. Parterre f0.50, 2e Loge f0,40. Gaanderij 0,25. -tógr* In bet 6de Bedrijf optre den van bet Corps de Ballet (9 Dames.) EERSTE VOORSTELLING door de Nederlandsche Tooneelver- eeniging. (Goedgekeurd bij Kon. Besl. van 24 Mei 1895) op Maandag 10 Oct. 1898. Bevallen van een Zoon E. A. ZEEWOLDT— Hulley. Haarlem, 7 October 1898. Spel in 5 ghedeelten op het Woort Al siet men de Luij, men kensse niet, van den gheestrijken poeet Gerbrand Adriaansz. Bredero. Aanvang 7'/, uur. Balcon f2,Stalles f '1,75; le Loge fl.50, Parterre 11,252de Loge tl.Gaanderij f0,30. 100, 94, 58, 29. Van bovenstaande prijzen wor den in de eerste klasse 1500 tot een gezamenlijk bedrag van M. 95670,getrokken. Voor de trekking der eerste klasse, welke volgens ambtelijke bepaling op den 20sten'{Qctohcr; e. k. is vastgesteld, bevelen wy aan Halve origineel loten n Mark 4.4 of fl. 2.40 ets. Kwart origineel loten a Mark 2,of fl. 1,20 ets. tegen inzendiug van bet bedrag of tegen rembours. Alleen origineel loten worden uitgegeven, welke met het Lü- beckscbe Staatswapen zyn voor- zieD. De trekkingen geschieden in het openbaar onder toezicht van regeeringsorganen en waarborgt de Staat voor prompte uitbeta ling der pryzen. Gratis voegen wy aan elke bestelling het ambtelijke plaa, waaruit zoowel de verdeeling der prijzen op de trekkingen der verschillende klassen, alsook de betreffende inzetten blijken en zenden wy onzen belangheb benden zonder voorafgaande aanvraag de officieele lijsten, na afloop van iedere trekking. Aangezien het aantal der uit gegeven loten betrekkelijk klein is, en in weerwil daarvan deze lotery talryke hoofdprijzen op levert, bestaat een zeer groote kans een hoofdprijs te kannen behalen, en is hier oene gelegen heid tot winnen voorhanden, zoo als zy slechts zelden wordt aan geboden. Wjj verzoeken derhalve met bestellen niet te willen aarzelen, daar het stellig is aan te nemen, zoodat de voorraad van lotea spedig uitg epat zal zijn. Kautmann Simon, Bankiers en Geld wisselaars, HAMBURG.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3