Foulard-Zijde OptOÉ 311* 1898. 60 ct. Stoomververij en Ckem. Wasscherij. GERR1T VAN DER KOLK, Sluiting op Zondag. Steendrukker. Knip-en Naaicursus. ongemeubileerde kamer TE KOOP: tot f3,35 p. Meter in de nieuwste dessins en kleuren. Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleverancier). ons met den heer C. van der Linden, directeur der opera, een contract ge sloten voor eeD aantal hier te geven voorstellingen op Woensdagen. Nader hand verzocht do heer Yan der Lin den, wegens eene andere verbintenis, wijziging van het contract in zooverre, dat deze voorstellingen zonden worden gegeven op Maan dagen. Hoewel wy dezen avond on gunstiger achten, dan den Woensdag, stemden wjj toe ODder voorwaarde dat heer Van der Linden dan eene voorstelling zou geven met Sigrid Arnoldson en (in Februari) met Fischer. De heer Van der Linden stemde daarin toe, zeggende dat die opvoering dan zon moeten plaats heb ben op den 31sten, aangezien dit de eenige dag was, die nog beschikbaar was". By verdere bespreking werd be- ia!d, dat de „Mignon" zou worden gegeven. Op deze afspraak heeft de schouw burg-directie natuurlyk het optreden van Sigrid Arnoldson aangekondigd. De eenige restrictie is deze, dat er voldoende deelneming in de opvoering zou blijken te wezen. Maar natuurlijk lean op dit oogenblik noch mevrouw Arnoldson, noch de heer Van der Linden beoordeelen, of er wel plaatsen genoeg genomen zullen worden voor een uitvoering op een en dertig October ARfta&DISSEftlENTS- RËCHTBA&K. Zitting van Donderdag 13 October 1898. J. J. Hangjas en J. J. de Kuster 'aren op Dinsdag 20 September bij den keer J. P. Smits gekomen en hadden daar een schuitje gehuurd met het doel •m te gaan ..poeren", zooals beklaagden ikeweerden. Doch in plaats van hieraan igevolg te geven, waren zij naar Haar- lemmerliede en Spaarnwoude geroeid en kadden zich meester gemaakt van lasch- platcn. toebehoorende aan de H. IJ. S. M., welke langs de lijn en de Amstar- laimsche vaart waren opgestapeld eai rt een schuitje gemakkelijk waren te bereiken. Hierop zijn zij naar Haarlem terug geroeid en hebben de ijzeren pla ten aan den opkooper L. Jacobson ver kocht, voor f 14.80, wellce som zij sa- gedeeld hebben. Beklaagden be kenden volmondig. De subs.-officier van justitie zijn re- '®Uuisitoir nemende, zeide dat beklaagden, 31 koewei nog nimmer veroordeeld zijnde, zeer ongunstig bekend staan en derhalve voor elk 1 jaar en 6 e'maanden gevangenisstraf. ,!3 De verdediger Mr. L. C. Kronenberg -ikelde in zijn pleidooi mede, dat de vele diefstallen veelal te wijten zijn aan ie personen, die als getuigen optreden, 1. de opkoopers en daar beklaagden nog nooit gestraft zijn, vroeg hij voor [beiden een veel lichtere, straf. Uitspraak over S dagen. Hermanns Frikkee en Antonius Blom, beiden wonende te Allernaar, wa ren in den namiddag van 7 Augustus ia de herberg het Heerenhuis te Beem- [ster gekomen. Eerstgenoemde, die 'staat van dronkenschap verkeerde had daar met de andere bezoekers ruzie ge zocht. zoodanig dat de lrnlp der politie [moest worden ingeroepen. In plaats van zich, aan de aanmaning der politie, om zich te verwijderen, te storen, had beklaagde zich verzet, waar- Ij bij hij geholpen werd door den tweeden j beklaagde. Beiden bekenden 't hun ten laste ge- legde. Voor eerstgenoemde, die de aan- leidendo oorzaak was geweest, werd 14 dagen voor laatstgenoemde 7 dagen hechtenis geëisclit D. A. Vellema schijnt een echte oranjeklant te zijn. Tijdens de Ki*oningsfeesten te Bever wijk, hadden eenige inwoners verzuimd de vlag uit te stelten. Dit was een doorn in het oog van beklaagde en daarom had hij bij de personen in quaestie de deur ingetrapt en de ruiten ingegooid. De beklaagde bleef halsstarrig ontken- nen. Hij had geen deur ingetrapt, van ruiten ingooien kon hij zich niets her inneren. De subst.-offic. v. justitie, zijn requi- sitoir nemende, zeide dat bij de Kro iingsfeesten de geestdrift meermalen in losbandigheid is overgegaan en dat dit hier ook het geval was. Niemand kan gedwongen worden feest te vieren en. beklaagde had dan ook geeuszbis liet recht iemand daartoe te verplichten. 1 il >f INGEBONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cea.ts por regel. Daar Z.E.A, in het verhoor der getui gen de feiten volkomen bewezen achtte en beklaagde reeds verscheidene malen veroordeeld is geweest, werd ditmaal een zeer zware straf en wel 3 weken hechte nis voor hem gevorderd. - J. F. Masscbanis en J. L. Ver meulen waren op 11 September te Be verwijk de gebroeders Dam tegengeko men, die volgens beklaagden de versie ring voor de Kroningsfeesten door hen voor een poort opgericht hadden ver nield. Om die reden had(len zij de getuigen W. en N Dam aangegrepen en mishan deld. Getuigen beweerden geen versie ring te hebben vernield en onverhoeds door Masschanis te zijn aangevallen, die de woorden uitriep„Jij hebt mijn va der geslagen"waarna hij werd gehol pen door Vermeulen. Tegen den eersten beklaagde werd eene boete van f 25 subs. 20 dagen hechtenis, tegen den tweeden f 10 subs. 10 dagen hechtenis geëischt. J. Thilippoon, schoenmaker te Beverwijk, is een anti-oranjeklant. Om die reden had. hij gedurende de Kro ningsfeesten geweigerd de vlag uit te steken, waardoor verschillende opstoot jes voor zijne woning hadden plaats ge vonden. Eerst als getuige in de zaak van Vellema gedagvaard, moest hij nu weder tegen zekeren F. Marx getuigen, die eveneens bij hem een ruit had in geworpen. Beklaagde zeide, dat daar geheel Be verwijk feest vierde en vlagde, hij het niet kon verdragen, dat getuige zijn vlag binnenhield. De subst. offic. v. justitie zijn requi sitoir nemende, zeide dat het meer en meer blijkt, dat de oranjegezinden zich danig tegen de socialisten te Beverwijk hebben gekeerd. Z.E.A. keurde deze uitingen van na tionaliteit ton zeerste af, daar in een vrij land de personen ook vrij in hunne handelingen moeten blijven. Daar beklaagde zeer gunstig bekend staat, werd voor hem eene geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis ge- eischt. Zondagsrust. Woensdag is door de Slagers-patroons hier ter stede besloten in eene vergade ring in Hotel „Lion d'Or" gehouden, om met ingang van 1 November tot 1 April a.s. des Zondags geen vleesch te leveren en dien geheelen dag de zaken gesloten te houden. Deze maatregel, ge nomen ter wille van het personeel, moet zeer zeker toegejuicht worden, uit het oogpunt van de bevordering der Zon dagsrust. Wij twijfelen dan ook niet, of de clientèle op haar beurt zal de sla gers in deze zooveel mogelijk te gemoet komen door hunne orders voor Zondag den voorafgaanden Zaterdag tijdig te geven. Door het ophangen van biljetten in de slagerswinkels zal de nieuwe maat regel mede worden gepubliceerd. Terwijl liet oude kolfspel, zeer tot leedwezen van de liefhebbers, geen. aan trekking meer heeft voor jongelieden is het met het kegelen juist andersom ge steld. Nog nooit bloeide dit als in dezen tijd. Terwijl sommige spelen meer ei genaardig thuis behooren in de eene, dan in de andere klasse der maatschap pij, wordt ei* in alle standen gekegeld. Men ziet het aan de wedstrijden. Nauw is de eene van de lucht of de an der komt opzetten. Elders in dit blad. wordt gemeld, dat „de Wiegende Hol lander" een internationaal concours zal geven, dat van 13 Nov. tot 11 Dec. du ren zal. En morgen. Vrijdag, heeft de So ciëteit Vereeniging een wedstrijd voor de leden. Maandagavond zal daarvan de prijs uitreiking plaats hebben. Men zal dan kennis maken met eene nieuwigheid, een Hollandscho dameskapeL Zij bestaat uit acht dames en twee heeren en wordt aangevoerd door Mej. Rika Bakker, violiste. Het zal dus een aardige avond zijn, voor de jongelui tevens, omdat na het concert gelegenheid wordt gegeven tot dansen. C. HOEIN6, Firma SCHENK. HAARLEM: Ged. Oude Gracht 11, 13, 15. DEN HAAG: Obrechtstraat 63. LEIDEN: Hoogewoerd 72. Bij den aanvang van het Herfst seizoen beveel ik mijne inrichting, geheel naar de eischen des tijds ingericht, beleefd aan. Alle voederen, ook de fijnste en teerste, worden binnen 8 a 10 da gen als nieuw afgeleverd. Waarschynlyk znllen opden27sten dezer door de Arr. Rechtbank wor den behandeld de zaak tegen Rokns van Gulpen, die op zijn vader schoot en OosthuizeD, die zijn buurvrouw heeft doodgestoken. De internationale kegelwedstrijd, uitgeschreven door de kegelclub "de Vliegende Hollander" en gehouden op de banen van Gebr. Brinkmaan, wordt verdeeld als volgt: 13 November korpswedstrijd voor clubs, welke nog nimmer eec eersteu of eere-prijs behaald hebben. 20—27 Nov. en 4 Dec. groote inter nationale korpswedstrijd. 11 December. Eere-wedstrijd dei- prijswinnende clubs, en personeele wedstrijden 13 Nov. tot 11 Dec. Voor al deze wedstrijden zijn tal van gouden, verguld zilveren en zil veren medailles beschikbaar gesteld. De Vrije baan wedstrijd wordt ge houden van 13 November tot 11 Dec. Als prijzen daarvoor zijn uitgeloofd lste prijs kunstvoorwerp ter waarde van f250, of aan contant geld f200. 2de prijs kunstvoorwerp ter waarde van f 125, of aan contant geld f100. 3de prijs kunstvoorwerp ter waarde van f75, of aan contant geld f50. 4de prijs kunstvoorwerp ter waarde van f50. Te samen 25 prijzen, welke alle bestaan uit kunstvooiwerpen. Het verslag van den liederavond Messchaert-Röntgen moet tot een vol gend nummer blijven liggen. Heemstede. Naar men ons mededeelt heeft de heer dr. W. de Bruijne te Heemstede zijn praktijk nedergelegl Thans zyn daar nog 3 geneesheeren gevestigd. Bennebroek. De raad dezer gemeente vergadert Vrijdag den 14en October des avonds ten 7i/i uur; aan de orde is gesteld Eervol ontslag wegens vertrek naar elders aan de onderwijzeres derO-L. School en voorziening in de vacature Af- en overschrijving dienst 1898. Vaststelling begrooting dienst 1899. Voorstel vernieuwing Zwartenweg. Zandvoort. In de Raadsvergadering, uitge schreven tegen Vrijdag a.s. des nam. ten 7 ure, zal in behandeling komen het plan van rioleering van het dorp. Alhier is in beslag genomen een valsche gulden met het jaartal 1848 en de beeltenis van koning Willem II. De b\i den heer Bakels geplaatste weegstoel. ten bate van het Oude Mannen- en Vrouwen-Gasthuis alhier heeft in dezen zomer opgebracht f70. Hofbericht. De opper-ceremoniemeester maakt bekend, dat het Hof, ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Ko ningin, wegens het overlijden van Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw de Prinses Albert van Pruisen, den rouw zal aannemen voor den tjjd van drie weken, iugaande op heden, 12 October, te verdeelen in een week middelbaren, en twee weken lichten rouw. Straatbelasting. De gemeenteraad van Delft lieeft Woensdag het voorstel tot heffing eener straatbelasting verworpen. Te Dordrecht, waar eveneens een straatbelasting wordt voorgesteld, is een druk bezochte vergadering vao huiseigenaren gehouden, waar een adres is getcekend, waarin wordt aange drongen de belasting niet aan to ne men. Het adrés aan den gemeenteraad van Leeuwarden, om het voorstel tot het invoeren eener straatbelasting niet aan te nemen, is voorzien van ruim 800 handteekeningen. E911 grap. Maandagavond zette een der werk lieden van de steenfabriek van den heer van Heukelum te Ooy (gemeente Ubbergen) „uit de grap" eeu gesloten fleseh met water op een brandenden steenoven en er bleven eenige werk lieden bij om de uitwerking te zien. Op een gegeven oogenblik sprong de flesch uit elkaar, zoodat de neus van een der werklieden byna geheel werd afgesneden. Dr. Kocb, uit Beek, was spoedig ter plaatse om geneeskundige hulp te verleenen. Een schilderij van Mesdag. Mesdag die de vlootrevue op 't Hollandsch Diep op de persboot bij woonde, beeft zich sedert op zijn ate- lior ijverig bezig gehouden met ont werp en uitvoering van een groot schilderij, waarvoor zijn schetsboek en verder de herinnering aan het onver getelijke schouwspel hem de bouw stoffen leverden. Wfi zagen, zegt het Dagblad dat schilderij in zijn atelier en wy kunnen onzen indruk er van niet beter ver tolken dan door te zeggen, dat de vlootrevue in al haar luister van zon en Restelyken glans plotseling w< voor ons opdoende. Het oogenblik door Mesdair cekozen. is de te-ugkeervan HH. MM. van de revue, het moment dat de KoniDgssloep met de Vorstin nen aan boord, de Zeeland nadert waar HH. MM. door den état-major van het admiraalschip worden opge wacht. Van bet groote tafereel en het breede watervlak, waarin de schit terende zon haar stralen schiet, is de Koniugssloep dus het middelpunt. Links do Zeehondverderop rechts de overige pantserdekschepen en ach ter die linie de breede ry van oor logsschepen en pleiziervaartuigen, met hier en daar een tusschenruirate om het oog den glinsterenden, zonnigeu weg naar den verren horizon te doen volgen. Overal leven en bewegingop het water, licht bewogen vlaggen, wuivende rookpluimen en tusschen den rookuevel de stralende zon, die haar myriaden vonken schiet over het water. Rechts op den voorgrond de persboot, die met nog eenige andere details de laatste hand van den schil der nog wachtte. De heer Mesdag heeft hier geen banaal gelegenheidsschildery gemaakt, maar een zeer artistiek werk, dat ook door hot kunstminnend publiek dat de vlootrevue niet bywoonde, met de meeste belangstelling gezien zal wor den. Wy zagen op het atelier ook nog den aanleg van een tweede tableau, voorstellende een ander moment van den dag, den afloop van de revne, als begeleid door de met wonderbaren glans naar de kim neigende zon, de booten langs de zeekasteelen den terugtocht aannemen. In de schets lag reeds het grootsche effect van dit schoonste oogenblik der revue. In de Belgische bladen doet weder het vaak weersproken gerucht de ronde, dat Koning Leopold in Jan. a. s. een bezoek zou gaan brengen aan den Congo-Staat. De werkstaking te Parijs. Men gelooft dat de staking het einde naby is. Vele werklieden waren geneigd het werk heden te hervatten. De aannemers hebben aan den pre fect van politie doen weten, dat zij zullen zorgen dat het werk heden hervat zou worden op de voorwaarden door den gemeenteraad vastgesteld. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 13 Oct. J. Vreeken en H. v. Kooten. J. Monnet en W. Ego. J. G. C. Degens eu A. C. M. Beute. Getrouwd: 13 Oct. B. Piet en H. E. Ditmar. Bevallen12 Oct. A. H. Jacobson— van Os z. E. J. v. Lieshout—v. Brug ge d. 13 J. Claassen—Spruit z. Overleden: N. Uitendaal 20 j.M. v. Heemsk.str. 12. G. de Lange 32 j. Jansweg. A. Lnttik 6 d. z. Nieuwe Kruisstr. G. de Klerk 5 j. z. Lin- sehotenstraat. - K. van Rooyen te Htllegom, tegen wien wegens zaakbeschadiging 7 dagen hechtenis was gevorderd, werd veroordeeld tot die straf. A. van 't Padje en P. Kok, die zich aan stroopery hadden schuldig gemaakt, werden veroordeeld tot f 3 sub. 3 dagen. Eisch luidde f5 boete subs. 5 da gen hechtenis. J. Lindeman, C. v. d. Meer en C. Maarse te Aalsmeer, tegon wie wegens mishandeling van zekeren A. Tas, f 10 boete subs. 10 dagen hech tenis voor elk was gerequireerd, wer den veroordeeld ieder tot die straf. Heemstede. Heden middag omstreeks 12 uur is uit de Zanderij uit een sloot aan den Meerweg opgehaald oene zekere vrouw, de wed Winnings. Aan den slootkant werd gevonden een nog niet gehoele ledige halve flesch met ster ken drank. Tevens was aan den naastbyzijnden boom een briefje ge speld, waar op vermeld stond„hier ligt verdronken de wed. Vinnmgs, gelogeerd by deu heer L. Harren binnenweg alhier". By bet ophalen bleken de levensgeeston nog niet ge heel te zyn geweken. In het „Wapen van Heemstede" werden zy weer op gewekt met de medische hulp van dr. M. Colenbrander. De toestand der weduwe is op bet oogenblik zeer bevredigend. LAATSTE BERICHTEN Aanbesteding. Vanwege het Ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid werd heden aan het gebouw van het Pro vinciaal bestuur alhier aanbesteed Het leveren en storten van steen, benevens het leveren van rysmaterialen ten dienste der Pettemer zeewering, behoorende tot. de Rykszeewerken in Noord-Holland. Van de 3 hiervoor ingekomen in schrijvingsbiljetten was het laagst dat van J. Oldenburg te Bergen voor f5068. Hedennamiddag werd ten raadhuize in het openbaar aanbesteedhet sloo- pen der bestaande en bet Ier plaatse maken van eeno nieuwe brug met steeueu landhoofden enz. gelegen over de Houtvaart in den Aardenhoutslaan onder de gemeente Heemstede. Ingeschreven werd door Nelissen, alhier a. f 1645 H. L. Zyl, Zandvoort 1999 H. London, alhier a. 1660 Rinkema, alhier b. 1900 M. v. Ommeren, alhier 1646 Giebels v. Servellen, alhier 1898 F. H. J. Verzylberg, alhier 2387 A. Zonneveld a b. 3590 Ten huize van Z. D. H. Mgr. C. J. M. Bottemanne vereenigden zich Diusdag j.l. iu gewoue vergadering HH. DD. HH. de Aartsbisschop en de Bisschoppen van 's Bosch en Breda, waarna deze Prelaten 6en bezoek moeten hebben gebracht aan de nieuwe Kathedraal. N. H. Ct. Een paard, dat hedenmiddag naar den vilder zou gebracht worden, kon den langen weg daarheen niet meer afleggen. In de Jansstraat gekomeu viel het arme dier van vermoeienis uitgeput neder. Nadat door verschil lende bereidwillige handen vruchte- looze pogingen in 't werk waren ge steld om het paard weder op de been te helpen, werd het dier ten slotte een touw om den nek gedaan en op afkeurenswaardige wyze naar de naastbyzynde steeg gesleept, van waar het wellicht per wagen naar zijne bestemming zal worden ver voerd. H.H. Beroeps- en Amateur-Photo- grafen wordt nogmaals beleefd ver zocht. een exemplaar (liefst onop- geplakt) hunner opnamen van den geheelen of gedeelten van den stoet te willen afstaan, ten behoeve van. den Gemeente-Atlas, waardoor deze kostbare en merkwaardige verza meling. den nieesteu Haarlemmers onbekend, aan belangrijkheid zal winnen. M. G. WILDEMAN, Adj u net-archivaris. Haarlem, 13 Oct. 1898. Fasnsliekerich'^n. Getrouwd10 Oct. H. Kepper en J. C. Stous Sloot, Utrecht. 11. J. A. Gratama en S. H. van der Waarden, Breda. A. G. Boissevai- en M. A Hooglandt. Amst. A. H. Holdert Hz. en J. M. C. Derichs, Amst. 12. J. C. Altorffer en C. J. de Veer, Alkmaar. J. Schutz en T. Blumenthal, Kculen- Deutz. Bevallen7 Oct. R. de Goede— Brillemau z. Amst. 8. A. Stork—Van Baren d. Amst. Groen—Veldman z. Alfen a/d Ryn. 9. Schuurman—Her mans z. Djocjacarta. 1. Soeters—- Huender z. Arnhem. J. C. \V. van Douwe—Hamer z. Zutphen. J. P. Odyk—Wouters z. Amst. 12. Var, der Ploeg—Wuite d. Veeudam. Overleden: 16 Sept, C. van Eek— Hidraa 32 j. Johannesburg (Trans vaal). 3 Oct. Wed. A. Lambregts— Van Dyk 64 j. Amst. 5. J. H. M. Wandscheer jm. 35 j. Ede. C. Leven jd. 23 j. Kölu-Lindenthai. 6. B. D. Camstra 65 j. Maartensdijk. F. Gerrit sen 84 j. Amst. J. van den Toorn 52 j. Amst. D. J. Soeber 77 j. Amst. 7. A. Waardenburg 3S j. Utrecht. P. Dekker Cz. 63 j. Oterleek. 8. B. D. de Vries 72 j. Leeuwarden. P. G. v. Drunen SI j. Buiksloot. A. J. Klee- blad jm. 20 j. Amst. M. C. Ooleaardt 58 j. Summit (V.S.) 9. P. H. Tjerks 61 j. Amst. 10. G. Wielheesen 69 j. Zeist. H. W. Karapert 59 j. Amst. D. Henriques de Castro Mz. Amst. 11. B. S. van Emden 69 j. Amst. sNT V* De lieer en Mevrouw A JACOBSONVAN OS geven hier door kennis van de geboorte van hunnen Zoon Haarlem, 12 October. Heden overleed plotseling de Heer in den ouderdom van 80 jaren. Namens de familie. F. C. PIET, Exec. Test. Heemstede (KI. Houtweg), 11 Oct. 1898 Uitspraken. W. F. H. de Rooy, tegen wien we gens oplichting, 9 maanden gevange nisstraf was gerequireerd, werd ver oordeeld tot 6 maanden. F. J. Massa, die zich aan bede- larii had schuldig gemaakt en tegen wien 2 dagen gevangenisstraf en op zending naar een rijkswerkinrichting I voor den tijd van 2 jaar en 6 maan- j den was geëischt, werd veroordeeld tot 2 dagen hechtenis en 2 jaar op zending. Juffrouw M. C.F. Cramer werd wegens oplichting veroordeeld tot 1 maand. Eisch luidde 6 maanden. L. Gierfelbach en D. Martin, die beschuldigd werden van weder- spannigheid werden vrijgesproken. Eisch voor elk 7 dagen hechtenis. N. J. Horn en J. M. Droog- drop, werden wegens zaakbeschadi ging veroordeeld tot 3 dagen hech tenis. Eisch was 14 dagen. J. Mans te Aalsmeer, tegen wien wegens diefstal 1 jaar gevange nisstraf was geëischt, werd veroor deeld tot 6 maanden. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eene kort stondige ongesteldheid van slechts weinige dagen, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster GEERTRUI DE LANGE, in den ouderdom van32jaren; allen die haar gekend hebben, zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies treft. Uit aller naam, C. DE LANGE. Haarlem, 12 Oct. '98. Ondergeteekenden deelen aan hunne geachte Cliëntèle mede dat op de Woensdagavond 42 dezer gehouden vergadering door hen i£ besloten, om ten behoeve van hun personeel, van I November af tot 1 April hunne zaken des Zondags den geheelen dag te sluiten. Voor het voortdurend welslagen van de zen maatregel ten behoeve der moreele zaak van de Zondagsrust roepen zij tevens de welwillende medewerking der clientèle in. De gezamenlijke Slagers- Patroons te Haarlem. Met 4 November gevraagd een flinke Dienstbode, goed kunnende werken en van goede getuigen voorzien. Adres: E. LIERA, Kleine Hout straat 12. Wil en eenv. dame. opgew. en gez. van aard, van goede familie en met uitst. referenties, ruim 40 jaar, P. G., zoekt plaatsing in eene kleine huiselijke omgeving, tot waarneming der huishouding of tot gezelschap. Fr. br. onder no. 1781 aan het bureau van dit blad. Werkvrouw gevraagd Vrijdags en Zaterdags een halven dag. AdresOudegracht 150 bij de Turfmark. Tegen 1 Nov. gevraagd een be kwaam Steendrukker, voor de Handpers. Steendrukkerij M. A. JACOBSON. Nieuwe Gracht 10. Conditie gevraagd voor LESSEN in pract. Adres lett. K 45. bu reau dezer Courant. In een net gezin zonder kinderen kunnen een of twee nette Com mensaals geplaatst worden, met ge bruik van vrije Kamer. Br. fr. No. 1779, Bureau dezer Courant. Uitstekend onderricht in het Knippen en Naaien, volgens wee- ner systeem. Mej. AGATHA SMIT. Kleine Houtstraat 16. Wordt zoo spoedig mogelijk ge vraagd een voor eenige avonden in de week Vuur en licht vereischt. Brieven met prijsopgaaf direct te zenden onder no. 1780 aan het bureau van dit blad. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer JOANNESLAMBERTUSVOGELS betuigen wij onzen liartelijken dank. Wed. A. VOGELS-Jansen» en Kinderen. Haarlem, 14 Oct. 1898. Te Huur gevraagd eene ongemeubileerde kamer, met vuur en licht. Brieven met prijsop gave zoo spoedig mogelijk te zen den onder no. 1782 aan het bureau van dit blad. Met 1 November aangeboden op netten stand een gemeubileerde boven-voorkamer met aleoof met kost en bediening, liefst voor een Heer z. b. b. h. AdresKoningstraat 52. een zeer groot GEBOUW met open terrein, gele gen aan Hoofdstraat, uitstekend geschikt voor groote Bakkerij of an derzins. Br. fr. onder no. 1783 aan liet bureau van dit blad. alsmede zwarte, witte en gekleurde Henneberg-Zijde van 35 ct. tot f 14,65 p. Met. effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). r»,e: i t e - r> 1.1 Damastzijde Zyden Bastkleederen, p. robe Foulard-Zijde bedrukt 65 ct.14,65 f8,65—42,75 65 ct.3,35 Balzijde Grenadine-Zijde Bengaline-Zyde 35 ct.14,65 65 9,35 f 1,206,45 per meter. Zijden Armüres, Monopols, Cristalliques, Moire antique, Duchesse Princesse, Moseovite, Mar- celHnes, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrij van invoerrechten in huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3