i ATT H. DIJKEN, Yi&ickÈ, talen, Mnlaarflen en oevone Kachels. - en Sresstraat 3. Breestraat 3. Damesrokken en Rokstoffen. Cloud, Zilver BERICHT! S. S. R. BIAS, Smedestraat 3. Tegelplaten, Vuurschermen, enz. S. S. R. DIAS, Bedden- en Maira;senmagazijn. fGelderschekade 105, Geld-Loterij I. C. HAAN, K. MAX, Zeilmaker, Lees-Iiïrichtmg. Keizerstraat 1. Zoute en zoete Dropsjujubes, Graskaasjes, T. A. DONNEE, UT ~u. r -szsr x» fe: c H. W. ROBIN, Spaarnwouderstraat 100 A. "bekend staande personen gezien ook verklaarde een schippersvrouw 'g nachts aan het kanaal twist te hebben gehoord, en dat er iets in 't water was gevallen. De twee per sonen, die met hem in gezelschap waren geweest, zijn deor de politie gearre steerd, doch nn weder vry gelaten. De politie is nog steeds bezig met de Zuidwillemsvaart af te dreggen, doch tot nn toe zonder resultaat. De vermiste moet in het bezit zyn geweest van een aardige som geld. Zakkenrollers Eene dame, welke Donderdagmid dag met den trein van Rosen daal te Lage-Zwaluwe aankwam, miste nadat zy was uitgestapt, haar horloge met ketting. Zy bad met drie heeren in denzelfden coupé gezeten, die in de richting Rotterdam waren doorgereisd. Een timmermansknecht, werkzaam bij den bouw van het post- en tele graafkantoor te Sas van Gent, was gehuwd en woonde te Vlissingen. Hij keek niet meer naar zijn gezin om, dat daardoor gebrek moest lijden. Door de politie werden nu zijn vrouw en kinderen op het werk bij hem gebracht met de boodschapdat hij voor hen moest zorgen. Zyn makkers van den stand der zaken op de hoogte komende, wilden aan dien eisch hard nekkig kracht bijzetten, zoodat de in zyn plichten te kort schietende man en vader niet beter wist te doen dan maar spoedig in zyn kosthuis onderkomen voor zyn gezin te zoeken, om daarna naar een woning uit te zien. Eea quiproquo. Ig de Winsch. Ct. meldt men Het volgende is toch wel de super latief van onDuozeibeid. Een boertje liep Donderdag in een hoofdstraat eener stad we noemen maar geen namen te zoeken naar iets, wat hij klaarblijkelijk maar niet vinden kon. Teneinde raad, verstoutte hy zich ten langen leste, een heer te vragen: „Wait j'ook 'u testeraent- maoker wonen?" De heer w es hem met de meeste welwillendheid den weg. Ons boertje stapte de stoep op, haaide de schel over en een aardig „v itkapje" liet hem in bet kantoor, waar de heer des huizes druk zat te werken. I e pen bleef rusten en vrien delijk werd den binnenkomende een stoel aangeboden. En kort erop be gon bet volgende gesprek„Maoken ie testamenten?" „Ja, zeker! Wil u rooken?" „No, as 'tjoe blieft," en nadat de man de punt afgebeten en de sigaar eenige malen met de tong1 heeft bevochtigd, „van wegens 'taot- bladdern," blies hij de eèrste rook wolken door 't vertrek en 't gesprek werd vervolgd. „Heeft u 'n groote familie „Jao m'uheer, groot en klain negen man stark." „Zoodan moe ten we maar eens zien" en meteen knoopte de man zijn jas los en haalde uit eea binnenzak een oude krant, waarin, tot niet geringe verwondering van den notaris, een Oud Testament was vervat dat geheel uit elnaar lag en ingebonden moest worden „Hé manriep de notaris, „is dat uw boodschap, ik ben notaris." „No," zei ons boertje leuk, „daarom kon je 't boakbindeo d'r ja wel bie doun. Maor as joe 'tnait past, den is'took goud" en hiermee verliet hij het vertrek. (Hut.) maatschappij terugkeerde, hij eeu zui ver geweten zou hebben. Daar hij de reden voor zijn misdrij ven niet wilde opgeven opperde de pre sident de vraag of bekl. ook soms tot zijn bekentenis was gekomen om eens wat verandering in zijn eentonig leven to hebben. Volgens het getuigenverhoor was geen gevaar voor goederen in den omtrek door het branden der hooischelven ont staan. Toen de ambtenaar van het O. M. tot zijn requisitoir kwam vroeg liij dan ook niet wegens brandstichting maar wegens vernieling vier maanden gevan genisstraf. Da uitspraak werd bepaald op 2 No vember. Vermakelijk was dat een der getuigen motoen een boodschap aan de recht bank hald van zijn vader, dio wilde ont slagen worden van het toeiziend voogdij schap on kinderen van een familielid. Do president zei, dat hij daarvoor hij den kantonrechter te Weesp moest zijn. ÏSE£HT5ZA&E!SL Den 27sfcen Juli reed te Almelo sneltrein no. 238 uit de richting De venter, door een verkeerden wissel stand, op een verkeerd spoor, waar door deze in botsing kwam met eenige ledige goederenwagens, zoodat twee vau de wagens zwaar en 5 licht be schadigd werden, terwijl tevens de locomotief van den sneltrein zwaar beschadigd werd. De wisselwachter J. R., belast met de bewaking van den verkeerdleggen- den wissel, stond voor de arroudisse- ments-rechtbank te Almelo terecht, wegens het niet, zooals zyn pliebt was, voortdurend bewaken van dien wissel of wol wegens het niet afslui ten van di8n wissel met het daarvoor bestemde z.g.n. Ciausslot, by het ver laten van zyn post. Hg werd veroordeeld tot f50 boete, of 25 dagen hechtenis. NIEUWS. De zaak-Dreyfus. De openbare behandeling van het verzoek tot revisie der zaak-Dreyfus is door het Hof van Cassatie officieel vast gesteld op 27 October. Twee dagen zullen aan de behandeling gewijd worden. Volgens de Fronde zullen de debatten zoover worden uitgebreid, zonder nog het fond van de zaak te raken, dat de beslissing van de Kamer eiken twijfel aan den geest van het eindvonnis zal wegnemen. Bovendien zal het Hof te vens de vraag krijgen te overwegen of do zaak en état is, dan wel of een sup plementaire instructie zal worden ge opend opdat het Hof met meer zeker heid over de waarde van het vonnis van 1894 zal kunnen oordeelen. De Dreyfusbladen betoogen dat de zaak niet en état is. Zij drongen en dringen nog altijd aan op een volledig onderzoek van de geheiele machinatie, en doen dit nu weder met des te meer klem, omdat gebleken is,dat zelfs op leden van de Kamer van Strafzaken druk wordt uitgeoefend door de tegenstanders der herziening. Volgens de Aurore zou deze pressie zelfs van een zeer hoogge plaatst persoon uitgaan van den pre sident der Republiek. Clémen ceau schrijft o. a.woordelijk het volgende „Voor het oogenblik denkt hij (de heer Faure) aan niets anders dan de herziening te doen mislukken en daar het hem gelukt is voorloopig Esterlia- zv, Mercier, Du Paty de Clam, Boisdef- fre en vrouw Pays te redden, twijfelt Hij niet aan zijn macht om de justitie ook ten opzichte van Dreyfus en Pic- qua,rt te verlammen.. Daarom heeft hij de leden van do Kamer van Strafzaken tenminste drie van hen hebben het mij verzekerd bij zich ontboden en tot hen krachtig tegen de instructie sproken." Het is het z.g. geheim dossier dat daarbij dienst doet. De beteekenis van dit dossier wordt breed uitgemeten, maar men laat het niet zienliet. „lands belang" belet het over te leggen. „Dat is gelogen," roept de Dreyfus- pers uit, het belang van het land eisclit dringend overlegging van de geheime stukken „Men moet in het belang van het land weten welke die duizend stukken zijn, waaruit Cavaignac het valschestuk van kolonel Henry koos, men moet weten of niet de 999 andere evenzeer valsah zijn., of daarondep jin der daad zijn de zoogenaamde brieven van den Duitschen Keizer aan Dreyfus, waar voor 27000 frs. zouden zijn betaald... Ilct gaat hier om meer dan de schuld of onschuld van een veroordeelde, het gaat om de veiligheid van den Staat. Want een Staat loopt gevaar, waar man nen aan het hoofd staan, die jarenlang dupes zijn geweest va.n niet eenmaal slimme verval sellers of die, misschien, hun medeplichtigen zijn." Daarom dringt de Dreyfuspers steeds aan op een volledig en grondig onder zoek van de zaak door het Hof van Cassatie. satie. Zy leerde den hertog in Florida kennen en wist hem zoo te bekoren, dat hy haar spoedig huwde, hoewel zyn eerste vrouw nauwelyks drie maanden geleden gestorven was. La ter is zy in verscheidene schandalen gewikkeld geweest. Het bekendste is bet groote erfe nis-proces, dat zy tegen de erven van den hertog voerde. Het proces werd door een minnelyke schikking beëin digd, waarbij der hertogin een afkoop som van 6 millioen gulden en een j aarlij ksche rente van f60000 werden toegestaan. Tydens dit proces ont vreemdde zy onder de oogen van den rechter een kostbaar document en verbrandde het Yoor men het verhin deren kon. Zy kreeg daarvoor zes weken ge vangenisstraf en 5000 mark boete sn onderging de straf te Holloway-Goal. Onder de ontvreemde kostbaarhe den waren enkele stukken van zeld zame waarde, vooral »en snoer van ongeëvenaarde parels en een ring met een reusachtige robijn waren bekend onder de vaklieden. Van de dieven is nog geen spoor gevonden. De hertogin heeft zich op een van haar landgoederen teruggetrokken. Zjj vindt, naar zij zelf zeide, het ver lies zoo droevig, „dat zjj er niet over wenscht te spreken". Als zjj haar schat niet terugkrijgt, zit er niets anders op dan dat zjj weder nieuwe kostbaarheden gaat koopen, waartoe zy middelen genoeg bezit. De speurders van Scotland Yard houden 't er voor, dat een bende En- gelsche gauwdieven de daders zjjn, en dat de kostbaarheden dadelijk naar Amsterdam zjjn gebracht, om daar uil elkaar genomen en, wat het metaal betreft, gesmolten te worden. Het heet, dat Amsterdam een plaats is, waar gewoonlijk dergelijke dingen gebeuren. Brandstichting. Vrijdag stond voor de rechtbank te Amsterdam terecht Willebrordns ten Brug. oud 20 jaren, wasscher te Weesp, ter zake dat hij in October van het vo rige jaar een hooischelf, toebehoorende aan Jan Schep en staande aan den Mui- derweg bij Weesp en in October van 1896 een andere schelf, toebehoorende aan D. Gijzen en staande aan de P<i/- penlaan bij Weesp in brand zou hebben gestoken, of met vuur vernield of be schadigd. Bekl. die reeds meermalen veroor deeld werd bv. tweemalen wegens dief stal en eens wegens zakbeschadiging zegt geen reden voor de brandstichting te kunnen opgeven. Toch moet hij wel eens ruzie hebben gehad niet de kinderen van Jan Schep en zeker is hij wegens straatschenderij meermalen door Gijzien verboden. Beide mannen vertellen bekl. als een ondeu gende jongen te kennen. Hij beweert van de kermis komende en langs de schelf van Schep gaande, gedacht te hebben„kom, laat ik die eens in brand steken." BekL, die nu nog straf ondergaat, heeft, zichzelf als de brandstichter bij den directeur van de gevangenis te Gro ningen, waar hij gedetineerd is aange geven. Hij wilde zich van alles zuiveren, zijn straf uitzitten, opdat als hij in da Prof. Nothnagel. f Professor Nothnagel, de beroemde medicus, is, naar de Temps verneemt, te Weeneu op 57-jarigen leeftjjd over leden. In zjjn twiatig-jarige hoog- leeraarsloopbaan legde hy zich in het bijzonder toe op de studie der ziekten vao de hersenen en van de ingewanden. Een grens-mcident. De Duitscho bladen vermelden een grens-ineident dat by Orstelsbnrg moet zyn voorgevallen. In de koninklijke houtvesterij Dzadken bemerkten tw< Pruisische houtvesters een paar Rus sische officieren die op Pruisisch ge bied jaagden. Aan de sommatie om de wapens af te geven werd niet voldaan, integendeel bespotten de officieren de beide beambten. Nadat dezen bun som matie nog «enige malen hadden her haald, gaven zy vuur. Een der offi ciereu werd gewond, waarop de Rus sen op de vlucht gingen, den gewonde met zioh voerende. Over de grens ge komen, gaven zy Russischen grens soldaten bevel op de beide houtvesters te schieten. De soldaten voerden deu last uit, maar raakten niet. De hertogin-douairière vau Sutherland die, zooals eenige dagen geleden ge meld werd, op reis van Parys naar Londen bestolen werd voor ongeveer 3/4 millioeu francs aan diamanten, is een van de bekendste figuren van de Engelsche aristocratie. Haar huwelijk met wylen den Hertog van Suther land verwekte indertijd zeer veel sen- Bericht de ontvangst VAN Slecht weer. Het eiland Malta is Dinsdag ge teisterd door een zwaren hagelstorm, die onafzienbare schade heeft aange richt. De stad Fiume is overstroomd ten gevolge van een wolkbreak die vyf uren aanhield. Drie menschen zyn verdronken en er worden uog een paar inwoners vermist. De schade is zeer groot. Donderdagmorgen werd het verkeer te Berlyn eenige uren gestoord door hagelbuien en regen by lage tempe ratuur, zoodat de straten met een gladde ijskorst bedekt waren. De trams kouden even moeielijk voort als de voetgangers,zoodat velen te laat op hun kantoren kwamen. Onze Havanna's. De echte Havanna-sigaren zullen, mag men de Voss. Zlg. gelooven. zeldzaam worden. Niet alleen zijn, door den opstand en den oorlog op Cuba, de oogsten op een minimum teruggebracht en tal van gebouwen, voor de bereiding van tabak noodig, vernield, doch door den overgang van 't bestuur van Cuba naar de Amerika nen is de door de Spaansche regeering genomen maatregel, die ten doel had, de volstrekte zuiverheid van de te Havanna gefabriceerde sigaren, buiten kracht getreden. Onder het Spaaosch bestuur nl. was de invoar van buitenlandsche tabaksoorten naar Havanna verboden, zoodat de Havaueesche sigarenfabrie ken gedwongen waren, slechts Ha vanna-tabak te verwerken. Thans kan, tegen betaling van, zy bet ook vry hoog, invoerrecht, bnitenlandsche tabak worden ingevoerd, zoodat er gelegenheid bestaat op de sigarenfa brieken om te meieeren. Daarby komt dat ziob te Londeu een consortium gevormd heeft, dat behalve naast de reeds vereenigde firma's Henry Clay en Bock en Co., nog vyf andero groote Havanneesche sigarenfabrieken aangekocht heeften klaarblijkelijk alle fabrieken in de Havanna te vereenigen in een trust, zoodat het consortium de Havanna sigaar zoo daur kan maken als het wil. heeft steeds voorhanden de bekende 2-persoons Veerenbedstellen met alle toebehooren, a f29, bestaande uit een flink 2-persoons Veerenbed, Peluw, twee Kussens, een gewatteerde, een Leidsehe wollen, een prima moltonnen Deken en een stel flink doorstoken Strooma- trassen, alles royaal 2-persoons, te zarnen voor den spot prijs van f29. Ook voorhanden betere Stellen a f37.50, f 45, f 4ïö en kooger. Ook in voorraad een groote sorteering wollen, watten en moltonnen DEKENS. van de minste tot de fijnste soorten. Alle Goederen worden net verpakt, franco Station of Boot, tegen Rembours, vrij zicht, door geheel Neder land verzonden. S Prijscourant op aanvraag franco. Men lette vooral op het juiste Adres tusschen Biunen-Bantammerstraat en Rechtboomsloot, A m sterda m. door Z. M. den Keizer geoorloofd aan de Deutsche Kolonial-Ge- sellschaf't" en de »Deutschen Frauen-Verein voor ziekenver pleging in de Koloniën.® Trekking 28 November tot 2 December. De 16S70 prijzen zijn zonder aftrek betaalbaar te Berlijn bij de »Deutsche Bank® en wel i a 100,000 MIark. 1 a 50,000 Mark. 1 a 25.000 25,000 1 a 15,000 15,000 2 a 10.000 20,000 4 a 5,000 20.000 •10 a 1000 10,000 400 a 500 50,000 150 a 400 45,000 600 a 50 30.000 40,000 a 45 Mark =240,000 Mk. T J A f p met 25 cent ver- JLSUS. f! I ,j, hooging voor por to en trekkingslijst, wordt bij vooruitbetaling verzonden door de Lotteri e - Hauptcollecte LUDWIG MÏLLER Co., Hamb urg, Gr. Jo ban nisstrasse 24 Posizegels worden als betaling aangenomen. Enorme voorraad. Solide qual\teiten. Billijke prijzen. Barteljorisstraat 3941. Groote Markt No. 1, Haarlem. Telephoon No. 250, W aterdichte TE KOOP en TE HUUR. hij te SPAARNDAM. Werkstaking van Typografen. De letterzetters vau Antwerpen hebben Vrijdagmorgen bet werk ge staakt om een hooger loon te bedingen. Alleen bet Handelsblad en do Gazette van Antwerpenbeide clericale bladen, zyn gisteren uitgekomen. De patroons hebben naar Lierre, St. Nicolaus en Turnhout geseind om werklieden. Aan enkele bladen, die onlangs zetmachines hebben inge voerd, trachten de redacteurs en de leden der administratie zelf het blad te zetten. Opstand der Kaffers. Uit Pretoria wordt gemeld, dat Generaal Joubert Donderdag een laatste ultimatum aan Magato zond, wiens volk onverzettelijk blijft. Generaal Joubert heeft opnieuw 3000 burgers onder de wapenen ge roepen. Te Pretoria is het bericht ontvan gen, dat de opstandelingen het kamp der Boeren aanvielen, en dat een heng gevecht geleverd wordt. Naar gemeld wordt zyn 20,000 inboorlingen, geheel gewapend, in het veld. De veldtocht schijnt ernstig en angdurig te zullen worden. VARIA. Boos heer (die op zyn teenen ge trapt is). Mijnheer, ik weet, dat mijn voeten dienen om er op te loopen, maar ik meende, dat ik alleen daartoe het privilege had! Geen Weelde-Artikel meer. D i e tiidoo zfin reeds lang voorbij waarin men VAN HOUTEN's CACAO als een weclde-artikel beschouwde. Trouwens haar steeds toenemend gebruik in alle stan den der maatschappij bewijst, dat men overal hare groote waarde als gezonden dagelykschen drank meer en meer inziet. "Weelde-artikelen hebben slechts een kortstondig leven, nuttige artikelen daarentegen blijven beslaan. VA.N HOUTEN's CACAO bestaat ro6ds drie-kwart eeuw en haar gebruik breidt zich voortdurend uit. Gaat men onpartijdig alle bestaaude dranken 03. dan vindt men er niet een zoo gezond als VAN HOUTEN's CA CAO. Ze is voedend en iiebtverteerbaar, ze is opwek kend en versterkt de zenuwen, iu tegenstelling met de meeste andere dranken, die verslappend op do zenuwen werkenen dan heeft ze een heerlyken smaak, ook by voortdurend gebruik. Dour is ze ook niet, zooals gere gelde gebruikers uit eigen ervaring bevestigon. Hebt ge VAN HOUTEN's CHOCOLADE (om te eteD) al geproefd Nog plaats voor eenige Abonnées. Voor nauwkeurige opvolging van de nummers der Tijdschriften wordt bizonder zorg gedragen, p*" Vraag uitvoerige prospectus. L. D. C. VAN DOBBEN, Boekh. Barteljorisstraat 23. Drogerijen, Verfwaren en Specerijen per ons 20 Cent. Ee ver traan, per 7j fl- ^5 Cent. Poeder-Chocolade, per ons 24 Cent. Zeegras, per '/i K..G. 5 Cent. Fijne Edammer blank, vet, 80, 90, 415 Cts. per stuk. KL Houtstraat 62. llaguitijii van EN Meest uitgebreid Atelier voor Reparation. GW "Tl 11^ FM Goudsmid, Graveur en IvJ ïXC-l V, Kunsthaarwerker. Ontvangen een uitgebreide keuze in GROOTE COLLECTIE Aanbevelend. D. KOERS, Kleine Houtstraat 23, Haarlem. van de Spaarnwouderstraat en Omstreken deel ik mede, dat SIGAREN uit de fabriek van GEBROEDERS MAJOOR, Beverwyk, alleen bij my verkrijgbaar zijn. Vraag de merken DE BLOEM VAN KENNEMERLAND, TRIO, 2 Cent; PREMIER, DUINROOSJE 2Cent

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 7