Henneberg-Zijde Stoomververij en Cliem. Wasscherij. Ghapalleria du Sport. Kinderhoeden en Mutsen, Meerenlioeöen, SPORTPETTEN enz,, Ed. MEUWSEN, ADVERTENTIËN. Gevraagd Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleverancier). t of aan uitval'.eu van liet haar lijdende landgenooteD ook niet eens de proef van rattengebraad vraagt de mede werker aan het blad, waaraan deze mededeeliiig ontleend is. Wat hun eigen voedsel betreft, zijn de ratten eigen lijk minder ousmakelijke dieren dan de varkens, en voor duizenden Parjj- sche heereu en dauies was gedurende de belegering iu bet. .jaar 1870 ratton- vleesch een zeer welkome afwisseling en vermeerdering van de weinige voedingsmiddelen, waarover zij te be schikken hadden. In menige streek van Duitschland en ook van Neder land nemen die knaagdieren zoo hand over hand toe, dat zy een ware land plaag geworden zyn, die in een wel daad te veranderen zou wezen, indien zelfs de armste gezinnen hun vooroor deel tegen rattenvleescb, dat door de Ghineesche mandarijnen, ja zelfs aan het bof te Peking met voorliefde ge geten wordt, konden overwinnen. ïtfefüöifi S&*dsAssi«!5w«*ji Men zie onder de advertentiën „De Grands Magasius du Printemps .an Parijs." Wij vestigen er de aandacht op, dat de laatste dagen van bet post kantoor hier ter stede veel briefkaar ten, voorzien met. een 2Va cents-zegel, afgegeven worden met heffing van 7'/a cents strafport eu wel in het ge val dat de adreszijde niet uitsluitend bedrukt is met naam en adres van den afzender, maar daarop ook voor komt de aard van zijn beroep. Wanneer de adreszijde, dus bijv. vermeldt„X. handel in bo er en haas, Haarlem", dan geven de hier gecursiveerde woorden aanleiding tol het hefFen van strafport- Dat aan deze bepaling nu zoo plotseling en tot veler schade, zonder waarschuwing, de hand wordt ge houden, schijnt een gevolg te zjjn eener ministerieele aanschrij ving. zij licht", zegt hij en er is licht. Van waar het komt vraagt men bij hein even min als bij Rembrandthet is er met al zijn schatten van kleur, leven, blijdschap, warmte en men voelt er zich wol bij. Toch zijn het niet enkel de eigenschap pen van coloriet die in Grieg's kwartet treffen; ook de teekening is allerminst verwaarloosd. Nobele figuren zijn het die voor ons optreden hare vormen, standen, be v.. gingen ze zijn als van de natuur afgekeken. In Grieg's bewer king is niets van dat gezoclit-toevallige dat zoo spoedig ophoudt de belangstel ling te boeienhet een is hier, zoo niet het noodzakelijk, dan toch het na tuurlijk gevolg van het ander; en wie ook in zijn muzikaal denken aan logica hecht, zal inzien hoe deze deugd aan Grieg's op. 27 een blijvende plaats in de kauiermuziek-litteratuur verzekert. Hoe het zij, de uitvoering van dit kwar tet heeft mij rijkelijk en schier onafge broken doen genieten en geldt mijn bewondering cok op de eerste plaats den componist, niet minder oprecht is mijn dankbare hulde aan de heeren concert- gevers, die door hun onmiskenbaar ta lent ca nauwlettende zorg dit genieten mogelijk maakten. PHILIP LOOTS. Kwartet-Hobert. Voor de eerste séance van het kwar tet-Robert was, naast Haydn's Kaiser quartett". de keuze gevallen op liet kwar tet van Dvorak (op. 106) c-n dat van Grieg (op. 27.) Dat de heeren getrouw blijven aan cle goede gewoontezoowel voor het voor treffelijke nieuwe als voor het beroemde oude een plaats op hunne programma's in te ruimen zij "hier met waardeering opgemerkt- Wanneer ik overigens de samenstel ling van dit programma een gelukkige noem, denk ik daarbij in hoofdzaak aan Grieg's op. 27. Zelfs waar de billijkheid mij noopt te zeggen dat, wat de uitvoe ring betreft, aan hot kwartet van Dvo rak niet in alle opzichten recht geschied de, terwijl die van Grieg's werk heel wat meer verzorgd en behalve in menspel ook in -amenstenuning veel ge lukkiger mocht herten, komt het mij toch voor dat de Noor in zijn 27e werk een vrij wat belangwekkender stuk kunst heeft geleverd dan zijn Bolieemsche kunstbroeder in zijn 106de. Maar onmo gelijk is het niet dat een tweede auditie van laatstbedoeld werft dese opinie be langrijk zou wijzigen en mij nader zou brengen tot de schoonheden die zich nu slechts, als op een afstand, lieten ver moeden. Genoeg deze eerste kwartet- séance bestond voor mij uit G-mol van Grieg. Maar hier dan ook vloeide een rijke, reine bron van kunstgenot. Fris- scho inspiratie gaat hier samen met verrassend-veelkleurige bewerking. Veel kleurig. maar niet bont. Grieg houdt ervan zijn klankschilderijen met een Rembrandtiek licht te overgieten. „Het INGEZONDEN MEDEDEE- LJNGEN. 30 cents per regel. C. HOEING, Firma SCHENK. HAARLEM: Ged. Oude Gracht 11, 13, 15. DEN HAAG: Obrechtstraat 63. LEIDEN: Hoogewoerd 72. Bij den aanvang van het Herfst seizoen beveel ik mijne inrichting, geheel naai- de eischen des tijds ingericht, beleefd aan. Alle goederen, ook de fijnste en teerste, worden binnen 8 a 10 da gen als nieuw afgeleverd. Wederom ontvangen een groote keuze in I> a me shoe den. Haute Nouveauté s in voor den Winter. Nieuwste modellen 21, Anegang 21. ftKIBÖFIhl 3SESÏSEMTS- RECHTBANK Zitting van Donderdag 27 October 1898. De Rechtbank veroordeelde J. A. Joosten en zijn vrouw A. Heeringa, we gens oplichting tot 3 maanden gevange nisstraf en sprak hen vrij van de ten laste gelegde bedelarij. Van de opgelegde straf zal de tijd, door lien reeds iu voor arrest doorgebracht, worden afgetrok ken. De Amsterdam sche winkelbedien de H. Beitscliat, die een rijwiel te Am sterdam huurde en hier verkocht, om het hier weer te huren en te Leiden to verkoop en, werd veroordeeld tot 6 maanden. Daarna, kwam in behandeling de zaak van Ni co laas Rokus van Gulpen, die viermaal met een met hagelpatronen geladen revolver op zijn vader heeft geschoten, naar de dagvaarding luidt „met de bedoeling, hem van het leven „te berooven, althans zwaai' lichamelijk „letsel toe tc brengen." Naai* men weet is de vader niet over leden. Integendeel komt hij. met een nauw merkbaar litteeken aan den wang, onder de getuigen voor. Van Gidpen, die door Mr. F. A. Bij voet wordt terzijde gestaan (deze is te vens gekozen en toegevoegd) is een baar- delooze jongeling, van een volstrekt niet ongunstig ui Eerlijk De rij der getuigen werd geopend door den heer Kaulbach van Velsen, die den getroffene genees- en heelkundig heeft behandeld en o.m. verklaarde, dat twee van de schoten moeten zijn gelost. Was de vader niet, zooals nu, in den mond en de wang maar in de oogen geraakt, dan had een levensgevaarlijke wond kunnen ontstaan. Er zat weinig kracht achter de schoten, zoodat het niet waarschijnlijk was, dat met dit pistool iemand kon worden doodgescho ten. Van Gulpen heeft geen nadeelige ge volgen va,n do schoten ondervonden en trouwmis niemand van een normaal ge stel zou deze hebben gehad. Als deskundige trad de heer S. de Jager, wapenfabrikant alhier, op. Na hem da hoofdgetuige, Johannes Die-de- rik Gijsbert van Gulpen, de vader. Na tuurlijk wordt dezen geen eed afgeno men. Achter de achterdeur zat de man met zijn katjes te spelen, toen zijn zoon uit de schuur kwam en, op lic-m schietende, hem raakte in den mond. Onmiddellijk daarop kreeg hij neg een scliot en toen 'luchtte hij, verbijsterd door pijn en schrik, het erf af, den. weg op. Beklaagde, desgevraagd, zegt dat hij diswaar zelf de revolver heeft geladen, maar meende dat heit losse patronen waren die hij er opdeeddat hot hagel patronen waren was hem onbekend. Uit- de verklaring van den vader zou men afleiden, dat dit wel zoo zou kun nen zijn. De revolver weid gebruikt voor het Schieten op vogels, maar juist, deze zoon Rokus schoot zeer zelden cn de patro nen, scherpe en losse, lagen in groot aantal in wanorde in een lade door el kander. Wat was de aanleiding? De oude van Gulpen liad dien dag inzie gehad met zijn vrouw, omdat zij weigerde een boterham en een kop koffie te geven aan een arbeider, die onverplicht was gaan melken. Zeer driftig van natuur, hij erkent het zelf, is van Gulpen daar bij nogal heftig te keer gegaan. ..Mijn dod," zegt beklaagde, „was niet om mijn vader te vermoorden of ern stig te mishandelen, maar alleen om hem angst en vrees aan te jagen." Den heelen dag was hij al niet wel on toen hij zijn moeder, na de voorge vallen inzie in tranen vond en hij zijn vader katjes zag streelen, dacht hij ,.je houdt meer van je katjes, dan van je vrouw en kinderen", en besloot liean daarvoor te straffen. Maar geladen had hij de revolver met het doel om mus- schen te schieten. „'t Is een goeie jongen," zegt de va der, van zijn zoon sprekende, „en lang zoo driftig niet als ik." Op zijn verzoek wordt hem nu ver gund, wegens de nauwe familiebetrek king, dc* zaal te verlaten. Na hem komen verschillende arbeiders, die dien dag in de omgeving waren, het gebeurde beves tigen. Als getuige a décharge wordt gehoord de aanstaande schoonvader van den be klaagde, die hem een jongen noemt van een goed en edel karakter, van wien hij nooit zoo iets had kunnen denken. Op kropping van drift, na langdurige ter- ging, moet wel de aanleiding zijn ge- De oude van Gulpen is een las tig. onhandelbaar man. die om kleinig heden dikwijls heftig tierde en uitvoer tegen vrouw en zoons. Een andere ge tuige a décharge deelde mee, dat het dan juist Rokus was, die allo twisten zooveel mogelijk trachtte bij te leggen. Na ondervraging van den bekl., waar bij deze volhardde bij zijne uitlegging 't gebeurde, werd de zitting ge schorst. De ambtenaar van het O. M. wees ei- op, dat het den ouden van Gulpen zeer goed gaat. Toch heerscht er geen geluk in dat gezin en dat ligt enkel en alleen aan de opvliegendheid en het twistziek karakter van den vader. Voor zoon en vader beiden is dit een harde les, en laatstgenoemde is reeds tweemaal gevonnist tengevolge van zijn slecht humeur, eens voor beleediging en eens voor mishandeling. Spr. ging uitvoerig de qualification van het misdrijf, namelijk doodslag, na. Hij vond daarvan de bevestiging in do keus ■an 't wapen, den afstand waarop ge schoten werd en het lichaamsdeel waar op het wapen gericht werd. Moeielijk is de bepaling der straf. Beklaagde is een oppassend man, de drift zijns vaders is een excuus, maar het feit is hoogst ernstig en daarom moet sentimentaliteit ter zijde worden gezet. Onwillekeurig heeft de instructie lang geduurd en spr. vraagt dus, den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht af te trekken van een jaar gevangenisstraf, waartoe spreker concludeert. De verdediger, Mr. F. A. Bijvoet, ees er op, dat allen die den bekl. ken nen, wel verre van afschuw te gevoelen voor den vadermoordenaar, medelijden met hem hebben, in de eerste plaats omdat zij overtuigd zijn, dat hij nimmer zijn vader heeft willen dooden en in de tweede, wegens de omsta udigheden waar onder het heeft plaats gehad. Spreker betoogt, dat uit niets blijkt liet opzet om te dooden. Waaruit maakt men op, dat bekl. wist, dat dc* patronen geladen warenUit niets. Integendeel, uit verschillende omstandigheden blijkt het tegendeel. Ook wat de materieele zijde der quaes- tie aangaat, is het opzet om. te dooden allerminst bewezen. De gebeurtenissen van dc-n (lag reconstrueerende wees plei ter er in warme bewoordingen op, hoe de jongen door de bitterheid van het leed dat de vader voortdurend bracht over het gezin, is gekomen tot het denk beeld, dezen een les te geven, die hem heugen zou om hem nu ook eens schrik en vrees aan te jagen, waar het heele gezin altijd leefde in angst en vrees voor dien vader. Na eenige juridische beschouwingen over het element opzet, concludeert spr. tot invrijheddsstelling van den beklaag de, wiens vlekkelooze persoonlijkheid hij schetst en zijn grondig berouw; voorts dat cle beklaagde wegens mishan deling zal worden veroordeeld tot een zeer lichte straf. Na beraadslaging wordt het verzoek tot onmiddellijke invrij- heidsstelling afgewezen en de uitspraak bepaald op heden over acht dagen. grain van huldebetuiging aan H. M. gezonden, ter gelegenheid van hoogst- derzelver troonsbestijging. Te Terschelling, Aalsmeer, Urk en Heiloo ontstonden nieuwe afdeeiingea In het geheel telt de bond op het oogenblik 9 afdeelingen met ongeveer 10''0 leden. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de ontvangsten van October '97 af tot Oct. '98 bedroegen f125,585 en de uitgaven f 103,285, zoo dat de kas sloot met een voordeelig saldo van f22,30. De beer Beudeker van Zaandam stelt voor nu de leden in vergadering vereenigd zijn, nogmaals een telegram van huldebetuiging te zenden aan H. M. Aldus wordt besloten. Het telegram luidt als volgt: „De Yereeniging de Nederl. Chr. „Geheel-Onthoudersbond, hare 9de „jaarvergadering houdende iu lokaal „Parklaan 17 Haarlem, brengt Uwe „Majesteit hare warme hulde en bidt „H. M. Gods onmisbaren zegen en ..bescherming toe. YE LTH UI J SEN, Voorzitter. Yervolgens komt punt 5 der agenda aan de orde, betreffende verkiezing van Bestuursleden. Aan de beurt van aftreding zijn Mej. A. G. P. Schreuder en de Heer A. Bakker. Eerstgenoemde wordt met 25 stemmen, laatstgenoemde eveneens met 25 stemmen herkozen. Beiden nemen de benoeming aan. Uit het verslag van de commissie van redactie betreffende het maand blad de Christen- Geheel Onthouders, blykt dat het blad ongeveerSOO abon- né's telt waarvan te Amsterdam 130 en te Haarlem 106. Iedere maand wordeu ongeveer 2 )Co exemplaren verspreid. Hierna wordt eeue pauze gehouden tot kwart over een. Overveen. Nu de avonden zoo lang beginnen te worden schijnt het voor dieven eene geschikte gelegenheid te zijn de konijnenhokkeu van anderen eens na te zien en den levenden inhoud ervan mede te nemen. Woensdagavond althans werden weer eenitre konijnen gestolen bij Tholen in Oosterduin, en hoe brutaal do dieven te werk zijn gegaan blijkt hieruit, dat zs iu een weiland eenige ervan hebben schoon gemaakt, waar van ze de velletjes hebben laten lig gen. De politie doet onderzoek en 't is te hopen, dat ze do daders krijgt, anders zal wellicht nog menig! tam konijn in handen der dieven komen. Algemeen© Vergadering van den Nederl. Chr. Geheel- Onthoudersbond. Heden, Donderdag, had de negende algemeene vergadering van bovenge- Doemdeu bond iu het lokaal Parklaau 17 plaats. De president, de lieer G. Yelibuijsen Sr. opende de vergadering en bracht een welkomstgroet aan alle aanwezigen en een woord van dank aan de afdeeiing Haarlem voor hare gastvrije ontvangst. Na voorlezing en goedkeuring der notulen, bracht de secretaris verslag uit, waaruit o.m. bleek, dat het ter vorige algemeene vergadering geko zen bestuurslid, mej. A. G. P. Scnreu- dër de functie verkreeg van corres- pondeereude secretaresse. Vier malen kwam liet hoofdbestuur samen eu wel op 16 Nov., 9 Febr., 11 Mei en 16 Aug. Do vergaderingen werden ge houden ten huize van den heer A. Bakker te Amsterdam. In de vergadering van Febr. werd o.a. een nieuw rooster van aftreding gemaakt. Op den Tweeden Pinkster dag werd eece openluchtmeeting te Velserbeek gehouden. Verschillende sprekers en spreeksters wijdden hunne gaven en krachten aan de verkondi ging van hunne beginselen In Augustus werd eene meeting gehouden te Heiloo, waaraan mej. öchreuder een belangrijk aandeel nam. De opkomst was oik daar zeer be vredigend, de finantieele resultaten gaven minder stof tot dank. Door den bond werd in gemeenschap met an dere drankbestrijdende vereenigingen krachtig geageerd op Nieuwjaarsdag en bij de kroningsfeesten. De Regeering stelde f 10.000 be schikbaar voor de drankbestrijding. AaD dezen bond werd daarvan eene subsidie van f 150 toegestaau. Door den bond werd ook een tele- Haarlemmermeer. Door de politie te Amsterdam zjjn in beslag genomen de gouden eu zil veren voorwerpen afkomstig van den diefstal met inbraak op 21 dezer bfi den landbouwer D. Efiken alhier. Op 24 dezer waren ze door eene vrouw te Amsterdam beleeud. De politie doet nader onderzoek. VERVOLG mZ*JWSTUÏSmGE&. De uitslag van de Woensdag te Rotterdam gehouden stemming voor de Provinciale Staten district ni is de volgende: Aantal kiezers 32U2. Uitgebracht 173S stemmen van onwaarde 63vol strekte meerderheid 838. Gekozen de heer J. W. Hein van Rockanje (lib.) met 1043 stemmen. De heer J. M. Voorhoeve (antir.) had 632 stemmen. Courses te Baarn. De inschrijvingen voor deze courses, Zondag a.s: te houdeu, zijn als volgt: Springconcours. Ingeschreven Deary van Lt. Maris. Charly idem. Fancy Fair, L. Beijnen. Louis d'Or, L. v. Harpen Kuiper. True Love, L. Graswinckel. Friponne, van Otten. Oscar, van Stralen. Harddraverij van poney's. Siena. Daisy. Talpa I. Marfe. Bertha. Kamakaru. Hard Gaat-ie. Blanche. Emma. Aapie. Doris. Tom Pouce. X. Wedren voor poney's. Ingeschreven door? Siena. Naughty Girl. Talpa H. Marie II. Bertha. Blanche. Hard-Gaat-ie. Emma. Arnolda. Daisy. 18 A Bi 't Is opmerkelijk, zeide een Parle mentslid, hoe verschillend een zelfde zaak op d8 menschen kan werken. Ik heb een speech afgestoken, die me vier nachten heeft wakker gehou den, en ik maakte er iedereen, die ze hoorde, mee in slaap. Stcomvaartbai-ichten Het stoomschip Bromovan Rot terdam naar Java, vertr. 25 Oct vau Southampton. Het stoomschip Prins van Oranje van Batavia naar Amsterdam, pass. 25 Oct. des namiddags 1 uur 30 min. Ouessant Het stoomschip Merajnvan Rot terdam naar Java, vertr. 26 October van Port Said. Hot stoomschip Koningin Wil hel- mina, van Amst. naar Batavia, arriv. 26 Oct. te Genua. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amst., vertr. 26 Oct. van Port Said. Het stoomschip Qedê, van Bata via naar Rotterdam, vertrok 26 Oct. van Batavia. Het stoomschip Ardjoeno, van Java naar Rotterdam, vertr. 26 Oct. van Marseille. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 17 Oct P. Verstra len en A. C. Horstmanshof. J. Gie bels en A. M. A. da Klein. P. A. Montaubau en C. J. v. Luykeo. Getrouwd: 27 Oct. H. J. J. Hom mes eu G. M. Borghaerts. J. Wree ken on H. van Kooten. J. G. C. De gens en A. C. M. Beute. Bevallen: 25 Oct. J.Ruifrok—Vol kers d. 26. B. MartensKoeijers d. 27. G. Verdel—Jongkind d. Overleden 25 Oct. G. Voetelink Olivier 55 j. Z. B. Spaarne. 26 Oct. J. J. van Bred^rode 73 j. Schagcliel- straat. J. H. Wionnbst 7 m. z. Leid- scbestraat. M. Bon 95 .j. Jansstraat. A. M. E. Huyboom—Boot 62 j. K. Lakenstraat A. de Blaazer—Barendje 6S j. Brouwersstraat. Heemstede. Van Dinsdag- op Woensdagnacht zijn bij H. Zegwaard alhier 10 kippen met een haan zoek geraakt. Het ver moeden bestaat, dat zij door eeu of ander dier zjjn verslonden, wjj! erin de nabijheid één doodgebeten is ge vonden. en tevens nog twee levende. De Rijksveldwachter de Man is reeds aan het onderzoeken. Woensdagmorgen h ld te Heemstede de teraardebestelling plaats van wijlen den heer H. de Clercq Gz., in leven voorzitter van de afdeeiing Haarlem van de Noord-HollandscheVereeniging „Het Witte Kruis", lid van het be stuur der afd'eling Haarlem der Ne- derlandscbe Maatschappij voor Tuin bouw eu Plantkunde en lid van den Grooten Kerkeraad dor Vereenigde Doopsgezinde gemeente. Do stoet bestond uit 5 volgrijtuigen. Een kruis van witte rozen, van het bestuur der afdeeiing Haarlem van het „Witte Kruis" bedekte de lijk baar. Vele belangstellenden waren op de begraafplaats bijeen gekomen. Aan het graf werd achtereenvol gens het woord gevoerd door de heeren Ds. Jo. ae Vries en Onderwater, president van de afdeeiing Haarlem der Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer M. P. de Clercq, neef van den overledene, bedankte namens de familie voor de laatste eer den over ledene bewezen. Verklaarbaar. Je ziet er van avond een beetje betrokken uit, zei een van de club, toen ze Zaterdags-avonds in de socië teit aan den haard zaten. Ja, antwoordde de aangespro kene, en ik heb er reden toe. Wat is er gebenrd? vroegen daarop onderscheidene stemmen. 't Is zóó gegaan: Jelui weet dat ik veel van wielrjjden houd en dat myn oudste jongen er ook dol op is. Terwijl ik van avond, op mijn dooie gemak naar de club wandel, over uiots denkende, krijg ik op eeuoiaal een geweldigen stoot in den rug, alsof er een locomotief tegen me aankwam. Ik werd in den goot geworpen en de modder zat me tut over de ooreu. Onmiddellijk stondgik op en zag een jong raensch en een rijwiel voor me. Ik greep hem bij de kraag en zonder aan iets te deuken, wierp ik hem naar het andere eind van do straat, terwijl ik in mfin woede de spaken van 't wiel ineen trapte en het zoo veel mogelijk vernielde. Hier hield de spreker op en eeu uit het gezelschap zei: Maar dat behoeft je toch ui t te verontrusten! De aap had zyn ver diende loon. Ja, luidde het antwoord, daar heb je eigenlijk gelijk in, maar 't was mijn eigen jongen en inijn eigen rijwiel. Op den 15en October over leed na een langdurig en smar telijk lijden, onze veel geliefde Moeder en Behuwd moeder, JANTIJN ENGELENBERG. Weduwe van den Heer PIE- TER NEG RIJN, in den ouder dom van 72 jaar. Uit aller naam, P. NEGRI.1N. Haarlem, 27 October 1898. Molenpad 8. Wegens buitenlandsche be trekkingen eerst heden ge plaatst. Velsen. Door den architect W. F. Doeglas te Haarlem, is te Velsen aanbesteed: het bouwen van 4 woonhuizen. Inschrijvers waren De wed. A. Brakel Jr. f 3620 H. London 3680 M. Joustra 3685 J. Vander 3690 M. van Ommeren 3700 Allen te Haarlem. VERGADER1A G van den Ge meenteraad van Velsen op Vrijdag 4 November 1898des voorm. 11 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Reini gingsdienst IJ muiden. 3. Behandeling der begrootiDgen armbesturen met aangevraagde subsidiëu voor 1S99. 4. Id. id. gecontracteerde wegen voor 1693. 5. Id. id. der gemeen e voor 1899 met bijbehoorende bescheiden. 6. Be noeming van leden der schoolcom missie. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in den ouder dom van 56 jaar, onze geliefde Echtgenoote en Moeder GERABDINA VOETELINK, geb. Olivier, na een smartelijk doch ge duldig lijden. Uit aller naam C. H. VOETELINK. Haarlem, 25 Oct. '98. Eenige en algemeene ken nisgeving. LAATSTE BERICHTEN Examens in de vrije- en ordeoefe- ningen der gymnastiek. 27 October 1898. 7 candidaten. Geslaagd de damesH. M. de Haas te Amsterdam, E. M. Hallie te Win kel, J. W. Hamilton of Süvertonbill Haarlem, L. L. Hartmann te Am sterdam, D. G. Heintz te Amsterdam. Coöperatieve Bouwver- eeniging. In de heden gehouden zitting van den Hoogen Raad heeft het O. M. geconcludeerd tot handhaving van het vonnis der Rechtbank te Haarlem, bevestigd door het Hof te Amsterdam inzake de Bouwvereeniging „Werk- manslust" tegen P. Koster. FatrmSaeberisfrier*-. Getrouwd: 23 Oct. J. C. Schaf stal van Woudenberg en M. Hoogland, Pretoria. 26. J. de Fouw en W. Lens hoek, Zalt-Bommel. Bevallen23 Oct. T. A. Schimmel- penninck—Soeters z. Bandoeng. 24. Otten—Van Houten z. Midwoud. A. A. Westermano—Lechner z. Schie dam. 26. Straub—Bok levenl. k. den Haag. Overleden22 Oct. J. H. Veldhuis jm. 24 j. Amst. A. M. Pareau, Hil versum. C. Sterk Hz. 75 j. Heuke- lum. A. van de RaaBuwalda 63 j. Amst. 25. A. W. Vogelzang, Amst. L. Simons 81 j. den Haag. 26. J. L. van Gennep 61 j. den Haag. Lessen. Een Hoofdonderwijzer met acte Fransch 1. o., biedt zich uan tot het geven van Lessen. Billijke voor waarden. Brieven onder No. 1807, aan het bureau van dit blad. emand, een flinke zaak hebbende, vraagt ter leen wegens boek apitaal voor 1 jaar, 300 gulden, tegen 4 pCt., met driemaandelijk- sche aflossing van 175.Br. No. 1808 bureau van dit blad. Terstond gevraagd Een zindelijke Vrouw, die netjes in haar werk is, dagelijks van 's morgens 8 tot 's middags 2 uur. Brieven onder No. 1809, bureau van dit blad. Gemeubileerde Kamer met Slaap kamer of Alcoof. kost, bediening enz. Brieven met opgave van con ditiën onder No. 1806. aan het Bureau van dit blad. sLhiTm kman, Ruijsdaelstraat lrood, beveelt zich aan tot het doen van alle soorten van Boodschappen of Bestellingen, bezorgen van Prijscouranten eu Bekeningen etc., tegen billijk loon. Ten allen tijde te ontbieden. Mevrouw VERSFELT, Jans straat 59, vraagt tegen half Dec. eene Keukenmeid, P.G., niet onder 24 jaar. Verzoeke zich aan te melden 's av. na 8 uur. alleen echt, indien van mijn fabrieken direct betrokken. zwart, wit en gekleurd van 35 ct tot f 14,65 p. Met. effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 65 ct14,65 Balzijde v. 35 ct14,65 Zijden Bastkleederen, p. robe f8,6542,75 Grenadine-Zijde 65 „—9,35 Foulard-Zijde bedrukt 65 ct3,35 Bengali ue-Zij de f 1,206,45 per meter. Zijden Armftres, Monopols, Cristalliques, Moire antique, Duchesse Prineesse, Moscovite, Mar- cellines, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrij van invoerrechten in huls. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3