Ir. Mliam's mél nieuws- en advertentieblad. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. 6> 116 o Jaai rgang. Zaterdag 29 October 1898. ■o. 4704 HAARLEM'S DAGBLAD A BQ]SriSrE3MS3NrTSFB;IJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afaonderlyke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsbladvoor Haarlem, per 3 maanden.0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 AH V jHjj^qTEJSTTT'FrN': V;«! 1-5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 20 Cent per regeL Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit Wad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnammer f22. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangére G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montviartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het itie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Algemeen Advertentie-I BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1- -5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn Bloemendaal, Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT, SandpoortHeemstede, J. LEUVEN,bij de tolSpaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER VeisenW. J. RUIJTERBeverwijk, J. HOORNSHillegomARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Aan hen die daarop zijn ge- erd, wordt hierbij verzonden No. 44 van het Weekblad voor de Jeugd. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat lal van fraaie, gekleurde platen en! voor kinderen alleraardigsten sekst De prijs per 3 maanden is slechts SO Cents.) dftftcieele Berichten.. Burgemeester en Wethouders van Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 10 Nov. e.k., 's namiddags ten 2 ore, ter leente-secretarie ter visie zijn ne- gelegdhet ingekomen verzoek- jchrift met de bijlagen van P. J. Eppeu om vergunning tot oprichting van eene kuiperij in het perceel aan de Berkenrodesteeg no. 6, van J. P. P. van Dijk om vergunning tot op richting van eene koffiebranderij in het perceel aan de Warmoesstraat no. 16, van J. Wensing om vergunning tot oprichting van een smederij in het perceel aan de Roosvelóstraat, I. Franken Jr. om vergunning tot uitbreiding van zjjne bakkerij door bijplaatsing van een oven in het per ceel aan de Gr. Houtstraat 4, en dat op den lOn November e.k. des, namid dags ten 2 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeente-bestuur bezwaren tegen het oprichten dezer inrichtingen in te brengen. Haarlem, 27 Oct. 1898. en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 28 Oct. 1898. Benoemd is bij het 2de reg. vesting artillerie tot kolonel commandant van het korps, de luit.-kolonel W. B. Westhoff, alhier, comm. van het korps pants.-art. Schouwburg. Ned. Opera. Nu de opvoering van „Mignon" niet zal plaats vinden, is men er zeerwel in geslaagd iets anders voor het aan gekondigde, doch niet voor verwezen lijking vatbaar gebleken, genot in de plaats te stellen. Want de aangekon digde opvoering van „Carmendoor het Nederl. Operagezelschap met Mile Camille Seygard van het Metro politan Opera House te New-York, als gast, belooft zeer veel. Uit hetgeen men toch over het op treden van deze zangeres in Bizet's beroemde opera leest, kan men be merken dat zij eene uitstekende Car men is, zulk eene, die in alle deelen volkomen beantwoordt aan hetgeen men van die zoo uiterst moeielijk weer te geven party mag verwachten. Dit gevoegd bij de groote populariteit van „Carmen", mag de aanstaande opvoe ring er van als een belangrijken avond voor de Nederl. Opera doen be schouwen. Aanbesteding. Vanwege het Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken werd Donderdag aan het gebouw van het Provinciaal bestuur alhier aanbesteed Het uitvoeren van eenige werken aan het Rijks Krankzinnigengesticht te Medemblik. Raming f 5424. Yan de 7 hiervoor ingekomen in- schrijvingsbiljetten was dat van W. N. Vlaming te Medemblik het laagst voor f5133.— Algemeene Vergadering van den Nederl. Chr. Geheel- Onthoudersbond. (Vervolg.) Na de pauze komt punt 7, inge komen vragen en voorstellen, aan de orde. De afdeeling Haarlem meent dat de heer Velthuijsen moet ontlast worden van de verantwoordelijkheid van het maandblad De Christen Geheel-Ont houder en stelt dan voor dat het een orgaan van den bond wordt. De heer Velthuijsen antwoordt op dit laatste dat hij steeds met plezier het blad heeft uitgegeven en denkt dat er dan wellicht eenige finantieele moeilijkheden zullen ontstaan. De heer Bakker zegt dat de bond groot ge noeg is om de finantieele zorgen te dragen en acht het dan ook wensche- l\jk, dat niet alleen de heer Velthuij sen maar de bond de verantwoorde lijkheid over de finantiën draagt. Dit voorstel wordt met een voorstel van den afgevaardigde van Terschelling luidende „Het orgaan van den Chr. Geheel „Onthoudersbond worde ook wat het „finantieele betreft uitgegeven voor „verantwoordelijkheid van den bond. „Dit besluit treedt met 1 Januari '99 „in werking." gecombineerd en na stemming met algemeene stemmen aangenomen, zoo dat het orgaan, wat betreft de finan tiën met 1 Jan. '99 op de schouders van den bond komt te rusten. Alsnu wordt over eene commissie van redactie gestemd. Benoemd wor den de heeren G. Velthuijsen Sr., R. R. Posthuma en H. Stap. Allen nemen de benoeming aan. Verder waren nog verschillende voorstellen ingekomen over wjjze van inrichten van het orgaan, o.a. het doen verschijnen van een bijblad en het telken jare uitgeven van een geïllu streerd propagandanummer. Besloten wordt, dat de nieuwe com missie van redactie hare taak zal aan vaarden met in aanmerking te nemen de verschillende wenken en voorstel len wat het blad betreft, in deze ver gadering gehoord en moet deze com missie bij moeilijke quaesties met het I hoofdbestuur in overleg treden, waar- mede ook alle finantieele zaken moeten j behandeld worden. Zoodoende zfin alle voorstellen wat betreft De Christen Geheel-Onthouder afgedaan. Aan de orde komt nu het voorstel van de afdeeling Zwolle in combinatie met een van het hoofdbestuur om aan direction van vervoermiddelen te doen verzoeken om geen alcoholische dran ken te doen verkoopen. De heer Velthuijsen Jr. gelooft dat zoo'n verzoek nimmer zal worden toe gestaan, maar wel om het gebruik van sterken drank aan het personeel te verbieden. De heer Stap deed opmerken, dat er in de reglementen bij de spoorweg maatschappijen bepalingen zyn, die het drankgebruik verbieden. Besloten werd de Maatschappijen te wijzen hoe weinig die artikelen worden nageleefd, en haar te verzoe ken op de nauwkeurige naleving daar van toe te zien. Op een ander voorstel van de afd. Zwolle inhoudende aan de Spoorweg maatschappijen het verzoek te rich ten haar personeel en de kinderen daarvan den verkoop van alcoholische dranken, het hoaden van herbergen, bierhuizen etc. te verbieden, werd besloten dat het hoofdbestuur de aan dacht van de Maatschappijen op dit euvel zal vestigen. Een voorstel van het hoofdbestuur „wat kan er gedaan worden tot meer dere verbinding der afdeelingen on derling" werd door mej. Schreuder nader toegelicht. Spreekster zeide dat hierin door briefwisseling kan worden bijgedra gen, daar dan voeling met de afdee lingen onderling wordt gehouden. Aldus wordt besloten. Haarlem zal daarmede een begin maken. De heer H. L. Vos, lid van de af deeling Zwolle, stelde voor dat van wege den Bond een Jaarboekje zal worden uitgegeven, i Over dit voorstel wordt druk ge discussieerd. Ten slotte wordt dit (voorstel verworpen en besloten dat jinplaats van een Jaarboekje uit te geven de Commissie van Redactie i wordt verplicht een geïllusteerd pro- paganda-nummer te doen verschijnen, waarin geschiedenissen staan uit het j dagelykscb leven, op de drankquaestie betrekking hebbende. De afdeeling Amsterdam had de vraag gesteld „op welke wijze kan men personen, aie niet als lid kunnen worden aangenomen, aan de afdeeling verbinden De vergadering besluit, na de ver schillende besprekingen gehoord te j hebben, dat elke afdeeling naar om standigheden zal moeten handelen. De afdeeling Haarlem stelt nog voor een bundel met nieuwe oorspron kelijke liederen uit te geven. De heer Langendonk lichtte het een en ander 1 nader toe en vond dat om verschillende redenen de liederenbundel voor Chris ten Geheel-Onthouder door Anker smid niet geschikt was. Besloten wordt dat eene commissie bestaande uit de heeren H. Langendonk, A. Bakker en P. C. Tjjssen zullen trachten een nienwen bundel liederen te verzamelen en daarna met het hoofdbestuur in overleg zullen treden. De vraag van den afgevaardigde van Weesp of samenwerking met de Nat. Vereeniging tot afschaffing van sterken drank en genoemden bond mogelijk is, wordt bevestigend beant woord. De heer P. H. Velthuijsen te Ut recht had een schriftelijk voorstel in gediend, behelzende dat de algemeene vergadering zich rerklare tegen het stelsel van vergunning en de wensche- ljjkheid uitspreke van een nationale verbondswet, tegen allen invoer en fabricatie van gedestilleerde dranken, en ten tweede van een nationale ver- bodswet tegen het invoeren en fabri- ceeren van alcoholhoudende dranken, die meer dan 16% alcohol bevatten. De voorsteller had den wensch te kennen gegeven, dat de zaak commis soriaal zou worden behandeld. Aldus wordt besloten en benoemd tot leden dezer commissie mej. A. G. P. Schreuder, en de heeren N. G. Wanrooy, G. Velthuijsen Jr., P. H. Velthuijsen en H. Langendonk, welke de zaak nader zullen onder zoeken, om alsdan op de volgende jaarvergadering het voorstel te be handelen. De heer Keu velaar had een voor stel ingediend, waarin by de wen- schelykbeid uitsprak van het oprichten van een kinderbond, om zoodoende het beginsel van den bond in het jeugdige kinderhart te prenten. Be sloten wordt dat eene commissie, be staande uit de dames Langendonk, Clausing en Schreuder zich weer met het werk onder de kinderen zal bezig hoaden. Zwolle wordt daarna aangewezen als plaats voor de volgende algemeene vergadering. De heer S. Velthuijsen wordt als president van den boud met algemeene stemmen herkozen. Hierna werd de vergadering met danksrebed gesloten en begaf men zich aan eengemeenschappelyken' maaltijd waarbij de Pers werd uitgenoodigd. Na het diner bracht de heer G. Velthuijsen Sr. een woord van dank aan de afdeeling Haarlem voor bare hartelijke ontvangst en deelde de heer A. Bakker van Amsterdam mede, dat de afdeeling Amsterdam een huis in de Anjelierstraat 119 had gehuurd en spreker hoopte, dat hy de volgende maand als de afdeeling 7 jaar bestaat, de leden van den boDdl in hun eigen gebouw zo.) mogen ontvangen. Hierna kreeg de heer N. G. Wan rooy het woord en deelde het een en ander mede over het drankmisbruik in het Ned.-Indische leger. Ook eenige andere leden voerden achtereenvolgens nog het woord. Tot ruim 10 uur bleef men nog ge zellig byeen. BINNENLAND Anarchisten. Op last van den minister van jnstitie bevat het Algemeen Politieblad de namen en signalementen van 38 in het buitenland over de grenzen ver wijderde anarchisten, of personen die de veiligheid van den Staat in gevaar brengen. Speciaal wordt aangeduid een zekere Bizzari, die het voorne men zou hebben opgevat een Konin gin te vermoorden en 22 Oct. jl. door de Fransche regeering over de Ita- liaansche grenzen gezet werd. Thans is zyn verblijfplaats niet bekend. Door de Staatsspoorwegmaatschap pij is bepaald, dat nog voor 1 Jan. aanbesteed zal worden het bouwen van een nieuw station te Rozendaal (N.Br.); de raming is f2.200.000. De aflevering is 1901. Door de slooping der oude gebouwen verkrijgt Rozen - daal een zeer groot rangeerterrein. De Amsterdamsche politie verzoekt opsporing van den 20-jarigen S. graaf van L. S., klerk ter secretarie ie 's-Gravenmoer, verdacht van diefstal van ruim f1600 ten nadeele van een vriend te Amsterdam. Hy is vermoe delijk naar Brussel uitgeweken. Woensdagavond geraakte te Amers foort in de sociëteit Harmonie het tooneel-ameublement in brand, doch door het kalm optreden van een der artisten en een paar bestuursleden werd alles spoedig gebluscht. De zaal was stampvol met menschen. die zich al ougerast maakten, maar alles bad gelukkig een gunstig beloop. Een jonge dame, Woensdagnamid dag te 's-Gravenhage op het punt zynde den locaaltrein naar Voorburg te nemen, werd op verzoek van - en winkeldochter uit een magazijn daar ter stede, door den aan het Staats spoor post hebbenden politieagent uit genoodigd hem naar het commissariaat te volgen, omdat zij verdacht werd by het doen van inkoopen in den winkel, eenige halsdassen te hebben ontvreemd. Inderdaad werden die artikelen op haar bevenden, nadat de juffrouw aanvankelijk ontkend had, ook by vergissing, de dassen te heb beu mede genomen. In de Oranjekazerne te 's-Graven hage is Donderdag een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar de ontvreem ding van bankbiljetten in de onder- officierscantine. Tal van gegradueer den hebben arrest gekregen. Omtrent den beruchten Hendrik de Jong kan worden medegedeeld, dat hy in den aanvang van Angastns dezes jaars een brief uit Philadelphia heeft gericht tot zijn advocaat te Arnhem, die hem by zyn laatste vervolging oplichting heeft verdedigd. Hierin meldt hy dat hy zich in de nieuwe wereld heeft gevestigd en ver zoekt de groeten aan de rechters en den officier van justitie te Arnhem. De justitie te Heeren veen is naar Appelscha gegaan om een onderzoek in te stellen naar den dood van een jongetje, dat op weg naar de Zondags school overleed, na door kameraadjes gesard te zyn. Droevig. Een ongeval, als zich te Oterdum Zondag heeft voorgedaan behoort ge lukkig tot de uitzonderingen, 't Be treft dronkenschap van drie kinderen, van 10—14 jaar oud. Hoe ze kwa men aan sterken drank en geld daar voor? 't Laatste is niet met zeker heid te zeggen, maar den citroen- brandewjjn, twee halve liters, kochten ze, en gingen daarmee Daar het een zaam, op 10 minuten afstauds van het dorp, gelegen kerkhof, om het daar op te drinken. De gevolgen ble ven niet uit. Stomdronken werdeu alle drie, weldra op on by het kerkhof gevonden, geheel bewusteloos en onder de modder. Onmiddellijk werden de onders gewaarschuwd. Per wipkar naar huis gebracht, werd alles aan gewend, om de kinderen tot bewust zijn te brengen. By twee er van wilde dit aanvankelijk niet gelukken. Na veel moeite slaagde ten laatste, 't liep tegen den nacht, dr. Trip, van Delfzijl, er in, de beide kinderen in 't leven terug te roepen. („U. D.") Leger en Vloot. Bevorderingen. Behalve de reeds genoemde opper- officieren zyn van het wapen der ar tillerie nog bevorderd tot generaal- majoor, commandant der stelling van het Hollandsch Diep en het Volkerak, tevens bevelhebber in de HIe mili taire afdeeling, de kolonel J. G. F. van Houtum, van het 2e reg. vesting- art.; tot generaal-majoor in zynetegen woordige betrekking, doch op kolo- Delstraktement, de kolonel P. W. Pfeiffer, directeur der artillerie-in rich tingen; tot kolonel en commandant resp. van het le, 2e en 3e regiment vesting-art. de luitenant-kolonels J. B. van den Oudendijk Pieterse, com mandant van het korps torpedisten, W. B. Westhoff, commandant van het korps pantserfort art en J. G. U. Schoch, van het 2e reg. vest.-art.: tot kolonel commandant, resp. van het le, 2e 60 3e reg. veld-art., de lniti- Kolonels P. J. von Stein Callenfels, J. J. Schlniter en H. H. Ramaer; tot kolonel de luit-kol. J. E. N. baron Sirtema van Grovestins, adjudant van H. M. de Koningin; tot luit.-kolonel in hunne tegenwoordige betrekking de majoors O. van der Straaten, O. A. van Maaneu, S. A. Bisschop, A. H. van Breda en J. J. C. Hin- lopen; tot majoor, de kapiteins A. W. Kattenbosch (3e reg. vest.-art.), A. J* H. Baron van Lyuden (Je reg. vest.-art.). S. I. van Nooten (eerste- officier Kon. Mil. Academie), JBueno de Mesquita (hoofd pyr. werkplaatsen), P. C. J. Visser (ze reg. vest.-art.), en J. A. Lehmann (hoofd geschut gieterij). Voorts is de luit. kol. P. C. de Wilde, eerste-off. aan de kon. Mil. I Ac., benoemd tot commandant van het korps pantser fort-art, en is de luit.- FEUILLETON. „Ja, natuurlijk. Je wilt zeggen, dat hij je nog niet eens gevraagd heeft. Ik zou haast wensch m, dat hij door den invloed van je oom kier maar niet ge plaatst. was.ja., ik weet het wel, hij- is jo tantes schoonbroeder.ik bedoel den ouden heer Greatorese, Reginald Grear torese. Die oude heer had. hem even goed ergens anders heen kunnen stu ren... en hij maakt veel werk van je, is 't niet." Agatha lachte, maar gaf geen ant woord. „Odaar heb je 't al Je wilt er over heen loopen. Daar komt hij. Pas op, hoor Agatha, je weet het..." „Ja ik weet het, ik west het", zeide Agatha haar lachend toeknikkend. Toch had zij haar nauwelijks ver daan haar blikken en gedachten war ren voor den jongen man bestemd, die zich beslist maar hoffelijk door de me nigte heen gedrongen had, en nu met een verheugd gezicht voor haar stond. Daar stond zij en hij was bij haar. Voor hem bestond er maar één haar op de wereld. Geen van beiden zagen het gelaat achter hem het gelaat van den man, die tegen den muur leunde. HOOFDSTUK VI. „Eindelijkzeade John Dillwyn. „Gij hebt hem. niet weggegeven? Hebt gij er aan gedacht?" „Aan den dansU „Ja. Ge weet, dat gij mij den eersten beloofd hadt." „Maar ik kwam zoo laatDe had niet gedacht, dat gij zoo lang op mij zoudt gewacht hebben..." „Hoe dan ook, ik heb gewacht. En is hij voor mij Hij zag haar bezorgd aan. Wat be lde haar aarzeling?' „Ja, natuurlijkmaar hebt gij nog geen dame?" „Ja zeker", lachend. „Een die ik toot geen andere zou willen afstaan. Ik heb u immers." „Maar," vroeg zij verlegen tob hem opziend, „hoe bebt gij dat aangelegd T „Heel eenvoudig. Dit is evengoed mijn eerste wals als de uwe." „Odat is al te ondeugend van u," zeide het jonge meisje bloeend- Zij wil de het doen voorkomen of zij boos op hem was, maar haar pogingen misluk ten totaal Haar mond lachte, terwijl haar oogen hem stralend aanzagen. „Zoo lang te wachten en..." „Het was lang, dat stem ik toe", viel hij haar in de rede. „Ik dacht, dat ge nooit zoudt komen." „Het was mevrouw Poynter*s schuld", zeide Agatfia/. „Werkelijk als ik er niet geweest was zou zij hier nog niet zijn. Ik heb daar gedineerd, weet go en tel kens en telkens weer herinnerde ik haar aan 't bal en zoodoende moest zij wel meegaan, of zij wilde of niet." Bij deze naieve verklaring lachten zij beiden met stralende oogen. „Welnu dan, laten wij een toertje doen," zeide Dillwyn. „A propos heb je den volgenden ook open?" „Ja. aedde Agatha. Zij voelde zich ietwat ongerust. Oals hij maar niet begreep, dat zij hem eocpree vrij had gehouden. Zij was reeds vier of vijf keer gevraagd, toen zij bij de deur stond en had enkele dan sen afgestaan, maar dien, welke op de wals volgde, geweigerd. Zij behoefde zichzelf niet af te vragen waarom zij het gedaan had, want rij wist 't maar al te goed. „Mag ik hem met u dansen?" vroeg Dillwyn met zoo'n bezorgd gelaat, dat rij zich terstond gerustgesteld gevoelde. Hij vermoedde niets, dacht aan niets anders dan aan den dans, dien rij mis schien zou hebben weggegeven voordat hij haar gevraagd had. Ohoe lief was hij tochBestond er wel een twee de zoo goed zoo volmaakt, als hij? Hij legde rijn arm om haar heen en beiden mengden rich tusschen da dan sende paren. Agatha walste voortreffelijk. Haar slank, buigzaam figuurtje gleed op den maat der muziek voort, alsof rij het jonge meisje gevangen had en heen en weer bewoog. Ook Dillwyn was een goed danser. De dans was veel te spoedig uit. von den bedden. „Het is een prachtige avond," zeide! hij, „gaat gij mee een luchtje scheppen Hij had er behoefte aan. met haar al leen te rijn, de tegenwoordigheid van al die gasten hinderde hem en bedierf gedeeltelijk de vreugde, die hij in haar hijzijn altijd voelde. „Heel gaarne," antwoordde rij. Zij begaven rich naar den wintertuin vanwaar rij met een trapje in den tuin konden komen. De derur, die toegang tot den winter tuin gaf, was in de balzaal en dichtbij de plaats waar Agatha een tijdlang ge staan had. Darkham stond er nog. Hij had zich niet verroerd sinds Dill wyn Agatha was komen halen. Voort durend had hij haar gadegeslagen. Hij zag haar nu ook na, terwijl zij door den wintertuin voortliep, altijd met die gelukkige uitdrukking op 't gericht. Zou rijn vrouw dan toch waarheid heb ben gesproken Bestond er iets tusschen haar en dien jongen, van wien niemand kon zeggen, waar hij vandaan kwam. Zijn oogen volgden hen alsof rij aan hen gekluisterd bleven, terwijl Dillwyn en Agatha vroolijk en lachend in de buitenlucht traden. Een lach schrikte hem op; het was die van rijn vtouw. Een verschrikkelij ke gedaante in scharlaken rood satijn met zwart fluweelen banden afgeaet stond naast hem. Mevrouw Darkham was dezen avond, in feestdos. „Wel, wat denk jij- er nu van? Daar loopt rij met dien jongen man? Zou je ook niet weer jong willen rijn Zij vindt jou zoo oud als Methuaalezn I" Darkham hield rijn adem in en zag om rich heen. Zou iemand haar verstaan hebben? De burgerlijkheid van die vrouw maak te hem riek. Al zou hij ook nog zoo rijn best doen hoe kon hij vooruitkomen ala die vrouw hem steeds als een molensteen om den hals hing. Hij verwijderde zich vermoeid en bij na krankzinnig van ellende. Agatha en Dillwyn hadden intussche» den tuin bereikt, die alleen verlicht werd door de maan en sterren. Enkele andere paren liepen de paad jes op en neer, nu eens zichtbaar wor dend in den maneschijn, dan weer ver dwijnend in het duister; maar dichtbij de zacht geurende seringeboom stond een nog onbezette tuinbank. Zij liepen, er langzaam naar toe; er bestond ook geen enkele reden om haast te maken. Waar rij ook stonden, zaten of liepen rij waren bij elkaar en dat was hek voornaamste. Zij waren er rich van be wust, rij wisten het ofschoon er nooit een woord van liefde tusschen hen ge wisseld was. „De volgende behoort mij ook." zeida hij verheugd, dat hun samenzijn neg niet dadelijk verstoord zou worden. „Ja. Wij moeten oppassen, dat wij hem niet missen." „En toch, het is zoo heerlijk buiten. Hebt gij het wel warm genoeg? In elk

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1