het geladen geweer in de hand, over een sloot; door een ongelukkig toe- va! struikelde by, waarbij hy de volle lading oil het wapen in den buik kreeg. Zyn toestaud is hopeloos. Zakkenrollers. Wederom waren Maandagochtend een 4-tal zakkenrollers met den trein van Pary's te Rosendaal aangekomen, tegelijk mot een deftig gezelschap reizigers uit Parijs, die naar de Rem- brandt-tentoonstelling te Amsterdam gingen. Gelukkig werden de zakken rollers herkend door de postambte naren, die lieu meermalen op hunne reis ontmoet hadden. Snel weid door hen aan de politie en de portiers van het station van de aanwezigheid der dieven kennisgegeven; dezen werden na scherp in het oog gehouden en alzoo moesten zij onverrichter zake hun reis voortzetten. Opgehangen. Zaterdagochtend is door den schaap herder W. Heyink te Velp bij Arn hem, tusschen den Zijpenberg en het Beekbuizerbosch, hangende aan een boom gevonden het lijk van den sedert 11 October uit het sanatorium voor zenuwlijders aan den Velperweg te Arnhem vermisten 24-jarigen .jonge ling D. J. van V. De belooning die door den vader was uitgeloofd ten bedrage van f 100 K en vau f 100 door het sanatorium, zal aan den armen schaapherder worden uitbetaald. Het lijk is na gekist te zijn, naar de be graafplaats te Yeïp overgebracht. gen in de arena; de een grijpt den ander den hoed of den waaier af en werpt die den overwinnaar toe, voor wien deze voorwerpen de meeste waarde hebben omdat hij ze als reli- qnieën weer verkoopt. In het geheim wordt ook veel gewed, ofschoon de Regeering dit heeft verboden. De wedstrijden beginnen reeds des morgens, maar de belangwekkende tusschen den champion en zijne aan valler vinden eerst des middags plaats. Beiden treden in de arena, nemen uit twee honten emmers een slok water, spoelen den mond en knielen neer, een armlengte van elkaar ver wijderd, met gevouwen handen den bodem aanrakend, ieder oogenblik tot den aanval gereed. De scheidsrechter staat tusschen hen. Plotseling heft hij zijn waaier op en de kampioenen stormen op elkaar los. en Wielrijden. Beslissing der groote wedstrijden Zondag te Turijn lste Demi-fiuale1. Jacqueliu 2. Meijers (Hollander). Meijers; 4. Singrossi, allen ongeveer tegelijk. Atliletisclie sport in Japan. Japan is het land der miniaturen. Alles is er klein en teerde bewoners blijven wat hunne lengte betreft nog beneden het middelmatige. Des te meer valt hunne voorliefde voor den worstelkamp op. Tweemaal in het jaar, in Mei en November, verhaalt een JapaDnees in het te Tokio ver schijnend Eng"elsche weekblad Far East, vinden in den Yakoin-tempel te Tokio de groote worstelwedstrijden plaats. Zijn zij afgeloopen, den trek ken de worstelaars groepsgewijze de provinciën rond. Bij de kleinere wed strijd n, die dan worden georganiseerd, kau de athleot gerust eens worden overwonnen, zonder dat dit aan zijn roem nadeel doet. Zijne krachten spaart bij voor de worstelwedstrijden te Tokio, want deze bepalen den rang, dien bij oDder de worstelaars inneemt. In de dagen van de wedstrijden bevindt zich de bevolking van Tokio in koortsachtige opgewondenheid. In groote scharen trekt zy naar den Yakoin-tempel. Vaandels en vlaggen met schreeuwende kleuren, waarop de namen der worstelaars, waaien hun te gemoet. De arena bevindt zich ouder den vryen hemel, in het midden van een groot plein; zij is rondom geheel omgeven door terrasvormig oploopende backen, die met kussens bedekt zyo, welker hardheid spreek woordelijk is geworden. Niet tegen staande dat houden de toeschouwers het tot het einde uit. De arena is cirkelvormig en heeft eene doorsnede van 14 tot 15 voet; aan den rand liggen stroozakken; de bodem is met zand bedekt. Aan de vier hoeken staan vier pilaren, met witte en oran jekleurige shawls gedecoreerd. De heraut roept de namen der kampvechters af, dozen stappen op het podium, de een van het Westen, de ander van het Oosten, en dc wed strijd begint. Het publiek volgt den kamp in ademlooze spanning, die van tijd tot tijd onderbroken wordt door aanmoedigende kreten tot de gelief koosde kampvechters. Dikwyis komt het voor, dat een toeschouwer door de opgewondenheid ook met zijn buurman begint te boksen Do overwinnaar wordt met groot gejuich en gejubel begroet, Tabaks zakken, kleediugstukken e. d. g. vlie- Roeien. In het afgeloopen roeiseizocn zijn volgens een staatje in de X. S. door onze vereenigingen de navolgende prijzen behaald: Stud. R. Y. „Njord": 10 prijzen. Stud. R. Y. „Laga": 7 prijzen en 1 premie. Stud R. V. „Triton"5 prijzen en 3 premiën. Stud. R. Y. „Neieus": 4 prijzen en 3 premiën. R, Y. „Neptnnus": 4 prijzen. R. en Z. V. „De Hoop"2 prijzen en 3 premiën. R. en Z. V. „De Amstel": 1 prijs en 2 premiën. R. en Z. V. „De Maas"1 premie. Het blad voegt aan een overzicht over het roeiseizoen t08: „Wanneer wij al onze roeiers en scullers in gedachten d6 revne laten passeeren, zien wij het volgende roei seizoen met vertrouwen te gemoet en. zooals het zich laat aanzien, zullen in allo nummers waardige verdedigers van den goeden naam onzer roesport gevonden worden, zoo vreemdelingen zich mochten laten inschrijven op de wedstrijden, waartoe het 25-jarig be staan van de Stud. R. V. „Njord" en de R. en Z. V. „De Amstel" wel licht het aanzijn geven.". Leges- ess Vloot* Een wijziging is gebracht in de godsdienstoefeningen, welke terreede en in zee aan boord der oorlogssche pen gehouden worden. Werd het tot nu toe aan de keus van état major en schepelingen overgelaten deze oefeningen al of niet bij te wonen, thans is in beginsel aangenomen, dat de kerk door een ieder, die niet door ziekte of eenige dienstverrichting daarin verhinderd is, zal worden be zocht. Alleen hij, die gemotiveerde bezwaren kan doen gelden, wordt daarvan vrijgesteld. Waar het moge lijk is, zullen gebed en leerrede, voor te lezen door den officier, die dooi den commandant van den bodem het meest geschikt geacht wordt en waar bij in de eerste plaats gelet moet wor den op hen, die een bijzondere roeping mochten gevoelen, van psalmgezang vergezeld gaan. Meer speciaal wordt de comman dant met hét toezicht belast ben, daar dit alleen zou kannen plaats hebben bij een vervolging wegens laster, welke hier niet is ingesteld. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Warner's Safe Cure. Maagziektenhartkloppingen slapeloosheid, zenuwziekten enz., ontstaan veelal door slechte wer king der nieren. Geen ander or gaan is oorzaak van zooveel kwa len als de nieren. In menig geval gevoelt men niet, dat storing in hunne werking oorzaak is van pijnen in andere lichaamsdeelen in de nieren zelf gevoelt men dan geen pijn, daar deze weinig gevoel zenuwen hebben. Gebruikt slechts Warner's Safe Cure, om denieren hunne geregelde werking te doen hervatten ot behouden en U voor veie ziekten te vrijwaren. Verkrijgbaar bijG. I. R. v. i>. GAAY Zn., Groenmarkt 27, "s-GravenhageM. CLE BAN Co., Heiligenweg 42, Amsterdam. Eerste NTederlandscïie Faörïelv ran KUNSTBLOEMEN, Anegang No. 8. Speciaal Magazijn voor BIoeinen-Fournituren. Groote sorteering. Zeer billijke prijzen. Uitvoerige Prijscouranten RECHTSZAKEN. Hooge Raad. De Hooge Raad verwierp Maandag 't cassatieberoep van den burgemees ter eu den wethouder der gemeente Westervoort tegen het arrest van het gerechtshof te'Arnhem, waarbij zy tot geldboete zyn veroordeeld wegens smaadschrift jegens den ontslagen ontvanger der genoemde gemeente. De Hooge Raad besliste! hierbij c. a. dat het voor de uitsluiting van eene veroordeeling wegens smaad of j smaadschrift niet voldoende is. dat de beklaagde naar z ij n inzicht bij het plegen' van het feit handelde in het algemeen belang of ter noodzakelijke; verdediging, maar dat het daarvoor j noodig is, dat het den rechter klaar- biykeiyk is geworden, dat in het al gemeen of ter noodzakelijke verdedi ging werd gehandeld. Voorts overwoog de Hooge Raad dat het Hof terecht heeft beslist, dat een beroep op art. 263 Strafwetboek (omtrent het toelaten van bewijs dei- waarheid van het ten laste gelegde i'eit) in dezen geen gevolg kan heb- öe revisie in de za&k- Qreyfus. Het Hof van Cassatie heeft Maan dag bij gesloten deuren beraadslaagd over het onderzoek, dat bij liet von nis van Zaterdag is gelast. Waar schijnlijk zou het Hof nog dien dag de raadsheeren benoemen, die belast zul len worden met de instructie. Men vertelt aan het paleis van justitie dat twee raadsheeren van het Hof van Cassatie zich naar het de partement van oorlog hebben begeven om inzage te nemen van het geheim dossier. Het gerucht gaat dat de heerLoc- kroy, minister van oorlog ad interim, zwarigheden maakt om het dossier af te geven en enkel toestemming wilde geven tot de lezing van enkele stuk ken. De oud-minister Cavaignac heeft den president van het Hof van Cas satie, Mr. Loew, een brief geschreven, waarin hy ontkent dat lijj bij de voor lezing van de tribune in de Kamer is afgeweken van den tekst van den brief van kapiteiG Lebrun-Renauit, gelyk de rapporteur mr. Bard heeft beweerd. Hy' voegt daarbij dat, in strijd met de verklaring van den pro cureur-generaal, mr. Manau, denaam van den agent die het borderel bracht, bekend is, met name aan hem. Ca vaignac verzoekt bij de enquête ge hoord te worden. De Parysche correspondent van de „Petit Bleu" zendt aan zijn blad eenige belangrijke opmerkingen uit Parijsche kringen omtrent den stand van de zaak-Dreyfus na de uitspraak van het Hof van Cassatie. De belangrijkste van zyn meöedee- lingen is wel deze dat men geen bot sing tusschen net Hof en de militaire autoriteiten verwacht. Het Hof, zeggen de voorstanders van deze meening, heeft het recht zich alle stukken te doen voorleggen, een recht dat door mets of doornie mand kan worden beperkt. Krachtens de wet heeft het't recht om alle ondervragingen, alle confron taties te doen die het noodig acht; het kan van iedereen een getuigenis vorderen, het kan alle stukken in beslag doen nemen, waar ze ook in Frankrijk zijn, het kan overal huis zoekingen bevelen. En zelfs de mi nister van oorlog kau zich niet ver zetten tegen de eischen van den ma gistraat wien het Hof het onderzoek opdraagt. Geen brandkast, die op zijn bevel niet geopend moet worden. Het Hof kan nu inbeslagneming be velen van wat het wil, dus&ook van het geheim dossier aan het departe ment van oorlog. En waarom, vraagt men zich te Parys af, zon de militaire overheid zwarigheden maken Na de onthul lingen die voor het Hof zijn gedaan, moet zij de eerste zyn om volledig licht te willen. Er worden nu zoo veel hooggeplaatste officieren niet zonder grond verdacht, dat de chef van het leger, de minister van oorlog, de eerste moet zyn om zyn hulp te verloenen bij elke poging om de schuldigen van de ODSchuldigeu te onderscheiden. De officieren van den generalen staf behoeven geen relenen van staat aan te voeren en nog minder het be roepsgeheim, om hun dossier of hun getuigenverklaringen te weigeren. Mochten zy daartoe neiginggevoe- len. dan zou de ministerraad en zelfs het parlement hen tot hun plicht we ten te brengen. Wat betreft een afloop van het in te stellen onderzoek zyn tal van Pa rijsche rechtsgeleerden van meening dat het Hof, in geval dé onschuld van Dreyfus zeker blykt, zelf zou kunnen oordeelen en het vonnis ver nietigen op grond van de onschuld Ivan aan veroordeelde, zonder verwij Izing naar een nieuwen krijgsraad. Deze meening deelt o.a. de raadsheer rapporteur mi. Bard, maar zij wordt door andere rechtsgeleerden bestre den. Dezelfde correspondent deelt ook over Dreyfus nog een paar we' tens waardige opmerkingen mede. De veroordeelde blijft voorloopig op h8t Duivelseiland, maar het régime waar aan hij is onderworpen zal worden verzacht. Dreyfus weet dat voor hem liet uur dor be ryding nadert. Hy weet dat een beweging tot revisie gaande is, hy weet dat zijn vrienden hopen op een spoedige overwinning. Hij zou deze wetenschap hebben op gedaan uit een brief van zyn vrouw die do regeering hem onveranderd heeft doen toekomen en waarin deze zin voorkomt: „Wjj hopen op den dag der her- eeniging." Deze zin, vry onschuldig gelijk men ziet, moet Dreyfus de overtuiging hebben gegeven dat zijn zaak goed staat. GeiïWSfiigdl BSieum. Dreyfus op het Duivelseiland. In zjjn derde artikel in de Matin vertelt de heer Jean Hess dat Dreyfus sedert het begin van 1897 strenger werd bewaakt en zijn straf lot ver banning werd veranderd in cellulaire gevangenisstraf, wijt men een ont vluchting vreesde. Wel is waar, had de familie Drey fus allo voorstellen om den banneling te helpen ontvluchten zonder eeuig onderzoek van de band gewezen, doch van regeeringswege zelve werd be proefd of een ontsnapping mogelijk zon zijn en een poging om onbemerkt 's nachts op 't Duivelseiland te lan-; den en de gevangenis van Dreyfus; te bereiken, gelukte. Deniel, de commandant van hel Duivelseiland, liet Dreyfus uit vrees voor ontsnapping twee maanden in ijzeren boeien sluiten, waarmede de veroordeelde ook 's avonds zich op een brits had te leggen, waaraan de ijzers bevestigd werden. Na deze 2 maan den bewerkten de protesten in Frank rijk, waar deze verzwaring der straf was bekend geworden, dat men den ongelukkige weder van zyn boeien ontlastte. Hess bevestigt, dal Dreyfus langen tijd berichten ontvangen heeft, in zyn gesteven manchetten genaaid. Vol gens hem is Dreyfus door zyn over brenging Daar de nieuwe gevangenis binnen de palissaden volstrekt niet terneergeslagen, integendeel, hy maakt er uit op, dat men zich in bet vader land nog aityd met hem bezighoudt. Hess verhaalt nog het volgende Toen de gouverneur van Cayenne Dauel een poos geleden naar Frank rijk vertrok, wilde hy zich vergewis sen, dat by Dreyfus nogaltyd opliet Duiveisoiland achterliet. Hij ging hem cius opzoeken. In de kooi van den I bewaker gekomen (die aan de bin- iienzyde van de deur van Dreyfus' kamer opgesteld is), zeide hy „tirey- fus ik ben mynheer Danel, gouverneur van Guyana. Ik heb je willen zien voordat ik naar Frankrijk terugkeerde. Heb je over iets te klagen De gevangene keek den gouverneur eens aan, inat hom van het hoofd tot de voeten, maar verwaardigde zich uiot te antwoorden. De rechter van instructie te Parys, besliste tot niet-ontvankelykverklaring van de aanklacht van Zola tegen Jud t wegens valschheid in geschrifte en het gebruik maken daarvan. Het zijden koningshemd. Te Londen komt dezer dagen het prachtige zijden hemd ouder de hamer, dat Karei I op 30 Januari 1619 droeg by zijn terechtstelling. De koning had, omdat het koud weer was, gevraagd om een warmere onderkleeding, opdat het niet, wanneer hy van koude beefde, den schyn zou hebben, dat hij sid derde voor den dood. Hij droeg toen het hemd, dat nu verkocht wordt en dat met bloed bevlekt is. Eön jubileum. Zaterdag was bet 25 jaar geleden, dat koning Albert van Saksen deu troon besteeg. De dag is stil *-n zon der feestelijkheden voorbijgegaan, om dat de Koning zyn jubileum tegelyk met zijn 7'-'sten verjaardag op 23 April van dit jaar heeft gevierd. Verder had koning Albert tóen den wenseh te kennen gegeven, geen geld te verkwisten aan kostbare versierin gen en feestelijkheden, maar dit lie ver te bestemmen voor liefdadige werken. En zoo is het gebeurd. De stad Dresden stichtte een Koning- Albert-fonds van 2 millioen mark en in de andere gemeenten van het land zyn 4'/j millioen bijeengebracht voor herinneringsfondsen. Verkeerd begrepen. Een bekeerde Kaffermeid kwam bij een zendeling klagen dat zy het niet meer kon uithouden bij haar man, want deze schold haar uit, sloeg haar en behandelde haar over het algemeen slecht. De zendeling zeide: „Hebt gy al geprobeerd, om zooals Paulus zegt, kolen vnnr op zyn hoofd te leggen daarmede meenende dat zij kwaad met goed zou vergelden. Maar de meid verstond den zendeling niet en antwoordde-Neen, mynheer, maar ik het al een ketel kookwater op zyn kop gegooi en dit help toch niks nie." („Volksstem"). 8e!i9rts 011 ernst. De kassier van de Troga National Bank te New-York, heeft tot zijn schade ondervonden, dat het niet goed is als men geen scherts van ernst kan onderscheiden. Verleden week zou er een onderzoek naar de zaken der bank ingesteld wordende Examiner arri veerde en de kassier werd gehaald. Na de eerste begroeting zeide de Examiner schertsend„Het is altijd het beste, den kassier by de hand te hebben, als men een bank onderzoekt." De bankier schrikte, doch zeide niets. Den geheelen dag werd er niets ontdekt, dat niet in orde was, doch na het vertrek van den kassier kwam den Examiner by toeval een boek van minder belang in handen, waarin hy een tekort van eenige dollars ontdekt e, hetwelk hij even W9i aan een vergissing toeschreef. Toon by later den kassier sprak, kon hy niet nalaten, een grap te zijnen koste ten beste te geven en zeide lachend: „Wy hebben een tekort ge vonden." Waarschijnlijk zag de kas sier den lach niet, want hy nam het gezegde in vollen ernst op en vroeg Hoeveel „O, honderd duizend dollarsher nam de ander, nog altijd in scherts. „Ge vergist u, het is maar 42.''0 1 dollars," antwoordde de kassier, tot de niet geringe verbazing van den Examiner, die niet het minste ver moeden bad, dat alles niet was zooals het wezen moest, doch zich naar de Bank spoedde, waar hy de bekente nis van den kassier bevestigd vond. Keizer Wilhelm in Palestina. Keizer Wilhelm heeft hooge orde- teekenen verleend aan den katholieken, den Armeenscheu en den Griekschen patriarch van Jeruzalem. Nadat de Keizer het adres van de patriarchen in de kerk van het Heilig Graf in ontvangst had genomen, bracht de keizerlyke stoet een bezoek aan het graf zelf, vervolgens aan het latynsche gedeelte van het gebouw, aan de krypten, en aan de voorstelling van de kruisiging. De Keizer bracht hier tien minuten door. Bij hun terug keer v. erden de Keizer en Keizerin luide toegejuicht; de weg was met tapijten belegd, waar men palmtakken overheen wierp. De Duitscbe Keizer heeft besloi zyn reis door Palestina te bekort Van het uitstapje naar Jericho afgezien, en men gelooft dat er c niets zal komen van het bezoek a Syrië. Men schryft 's Keizers besl toe aan verwikkelingen in Europa Te Parys heeft men welgesiaag proeven genomen raet een niom versterkte te'.ephoon, een „telephd haut parlaur". uitgevonden door d heer Pierre Germain, inspecteur de posteryen eu de telegraaf. Op vernuftige wyze is daarbjj werking van den electrischen stro versterkt De genoodigden in den tuin den Minister van Koophandel do diens hni's en een afstand van Meter van den „verrespreker1' q wijdérd, konden daar allen tegel den zang van den tenor Lubert later den uitvinder zei ven, die voordraeht hield over zyn telepho zoo goed hooren, alsof zy vlak by hi waren. Eene verrassing. Den duizenden bezoekers. dieZ; dagavond de gratis voorstelling io Opéra te Parijs bijwoonden, werd0 groote verrassiDg bereid. By den aanvang van het derdel drijf van Samson en JDalilaverscbe onverwachts de heer Feüx Fam zonder vooraf van zyn bezoek kent te hebben gegeven. Vergezeld do den generaal Baiilond en den be Le Gall, begaf hy zich naar zyn g wone plaats. Onmiddellijk werd hem een gees driftige ovatie gebrachtde orkei directeur liet de „Marseillaise" spele Allo muzikanten stondenhet ganse! publiek deed betzelfde, ook de pre dent ging staan eu herbaalde mali barstten de toejuichingen weer 1c Eindelijk kon met de voorstellii weer voortgang worden gemaakt. Dit is de eerste maal, dat een pres dent der republiek een gratis-voo stelliDg heeft bygewoond. Zware storm. Een byzonder zware storm hee Zaterdagavond over het zuidelijk da van Londen gewoed. Tegen half neja in den avond kwam de wind opzeltt en in enkele minuten had hjj zooz« in kracht toegenomen, dat voetganger een goed heenkomen zoebten. Vrj staande of uitstekende gebouwen bai den het zwaar te verantwoorden, üt aantal schoorstoenen en dakpanne dat een prooi van het woedende ele ment is geworden, is niet te telles Straatlantaarns werden, volgens Ei gelsche reporters „als kurkentrekkei verwrongen". Zware boomen die aa honderden stormen weerstand hebbe geboden, zijn Zaterdag ontworteld geknakt. Stellingen en schutting! z,vierden door de lucht en electrise! booglampen werden van de pak losgerukt. Het Rail way-Hotel tegee over het station van den Londöi Chatham en Doverspoorwog had bjj zonder te lijden. Yan een der bjjf boawen werd het dak afgelicht, deuren in het gebouw werden uit posten gerukt en de schilderijen va de muren geslingerd De persoonlijke ongolukken bepak zich tot enkele lichte verwonding! by menschen die niet spoedig genoe een goed heenkomen vonden. Merkwaardig is dat de storm dez buitengewone "kracht slechts hee! ontwikkeld op een klein o,'p8rvlai niet rueer dan een halve myl in In vierkant. Op zee, het Kanaal en 00 in Frankrijk was het weder wel zee onstuimig, maar de wind evenaard er by lang niet den plaatselijken ston in Camberwell. De Pest. Het schynt gebleken te wezen dl beambten aan het pathologisch insö tuut in Ween en meer dan eens bacil !en van pest, cholera en miltvoi hebben gestolen en die aan dokta en studenten hebben verkocht, fli openbaar ministerie stelt een strai rechterlijk onderzoek in, en za! zo noodig eec aanklacht tegeu de be ambten instellen wegens misdrijf l0?0 de openbare veiligheid. Gelukkig schijnen de verkocht bacillen, althans wat die van de pa betreft, geen kwaad te hebben gt sticht. De ziekenverpleegster Albine Pecb is Zondagnacht gestorven, na nege mocht- hij Agatha graag lijden. Van allen, die hij kende, hield hij van Agatha en Dillwyn het meest, na tuurlijk zijn moeder uitgezonderd die leelijkè, burgerlijke, domme vrouw Voor .era evenwel was zij licht en le ven, in één woord alles. Alleen haar had hij liel e-n zij beminde hem En nn verkeerde „Shoo" in gevaar lag zij thuis in een donkere kamer, stil, zonder iets te zeggen. Zelfs voor haar ongelukkigen jongen had zij geen woord of blik over. Hij had Agatha naar die donkere kamer willen brengen, voelend dat er - ulp noodig was en zij dio mis schien kon verleenen. Hij wist het niet, maar een diepe wanhoop had zich van hem meester ge maakt. Zijn eenige vreugde in zijn som ber leven was op 't punt. van te sterven. Als zijn moeder naai- betere gewesten vertrok, wie zou ei- dan zijn om zijn lot te verzachten, dat de vertoornde schik godinnen zoo droevig voor hem gemaakt hadden. Hij, die geen vin-stand bezat, doof en stom was, zou zich zelf een weg moe ten banen door de harde wereld. Den geheelen dag luid men heni geen blik of liefkoozing geschonken hem, die van niemand ooit een liefkoozing ontving dan van zijn moeder. .».et hart van den idioot was overvol. Dillwyn beduidde hem iets op zijn vingers en wees in de richting van waar j de ongelukkige gekomen was, waarop dej jongen eindelijk omkeerde en haastig, naar huis liep. Dillwyn wendde zich nu tot Agatha, j Zijn gelaat zag doodsbleek. Hij nam haar hand in de zijne. „Heeft hij u geen leed gedaan Wer kelijk niet. Gij Hij zweeg niet in staat iets meer te zeggen, terwijl zijn oogen op haar bleven ruston. Zij voelde, dat hij nog erger trilde dan zij. Hij liet haar hand los j en het kwam het jonge meisje voor (het was maar een voorbijgaande gedachte en zij bloosde toen zij zich die later te binnen bracht), dat hij naai- voren trad en een beweging maakte, als wilde hij haar in zijn armen sluiten, j Het gevaar, waarin zij verkeerde, had hem wellicht, tenminste voor het oogen- blik, stoutmoediger gemaakt. Hij kon j dien sterken idioot het hoofd bieden. maai- welke man kan dit zijn liefde doen 1 „Wees maar niet bevreesd," zeide hij 1 zachtjes. „Hij wilde u niets doen. Wer kelijk niet-. Maai- ik dank God, dat ik I te rechter tijd kwam. Gij moet wel ge schrokken zijn." „Ja," zeide Agatha, die nog van het hoofd tot de voeten trilde. De tranen welden in haar oogen op. „Ik ben niet iaf," zeide zij, „en in 't eerst was ik ook nic-t bang. Ik verdroeg de pijn moe dig, maar hij was zoo sterk en ik wist niet waar hij mij bracht en," rillend, „het was zoo verschrikkelijk op die ma nier te worden voortgetrokken en... ik weet wel, dat hij mij geen kwaad wilde doen, de arme jongen en ik geloofde, ook niet, dat hij mij wilde vermoorden... ik ben heusch wel moedig en..." Zij be dekte haar gelaat met de handen en barstte in tranen uit. „Onu zult ge mij wel heel laf vinden." snikte zij als een kind. „Ik weet reeds lang. hoe ik over u denk," zeide Dillwyn. Zijn toon klonk bijna ruw. Hij liad een zwaren strijd te voeren, maar sterk als hij was door stond hij dien moedig. Zou hij haar nu vragen, nu zij zenuw achtig en verschrokken was? Neen, hij zou wachten net zoo lang, tot zij hem had loeren hoogachten en de fortuin hem gunstig was geweest. „Laat mij het u eens vertellen," zei de hij. „En ga intusschen zitten, want gij zijt erg versclirokkan en geen wonder. Ik vind, dat gij 't moedigste meisje zijt, 1 dat ik ooit heb ontmoet." Zij zag naar hem op, naar 't scheen getroost door zijn woorden en lachte even. „O! dat meent gij niet!" zeide zij. „Werkelijk, het moedigste meisje, dat ik ooit heb gekend," herliaalde hij be slist. „Arme EdwyWie zou niet bang voor hem zijn, als hij zoo woest is Maar do quaestie is, dat er een onge luk met zijn moeder gebeurd en zij er heel gevaarlijk aan toe is." „mevrouw Darkham Agatha tracht te haar zenuwen meester te worden en. zag naar hem op. Zij was klaarblijkelijk getronen door dit bericht. „Ja.. Zij ging van morgen vroeg naai de stad om inkoopen of zoo iets derge lijks te doen en gleed, toen zij dat steile' gedeelte van de Hoogstraat afdaalde. 1 over een sinaasappelschil uit en smakte lang uit op de straatsteeneu neer. Ge weet hoe zwaar en gezet zij is!" „Ja... ja. Arme vrouw 1" „Bewusteloos droeg men liaar naar huis. Darkham was uit, maar men liet hem terstond roepen." Dillwyn was blij te zien, hoe Agatha's gedachten afge leid waren van de onaangename ont moeting1 met den idioot." Maar toch duur de het een poosje, voordat hij thuis kwam. Intusschen had Edwv zich toe gang tot de kamer verschaft, waar zij lag en de meiden vertelden mij, dat hij erg verschrokken was op het gezicht van bloed, dat liaar kussc-n bevlekt had. Zij had haar achterhoofd licht gekneusd, maai- liet zou veel beter zijn als de snede dieper was geweest en zij daardoor meer verlichting gekregen had. Eerst vloog de stumperd naar haar toe maar toen deinsde hij achteruit; zij zeiden, dat hij haar niet kende, nu zij zoo stil daai* neerlag." „Dat was het niet..." „Neen, natuurlijk niet. Zijn manier van doen later is het beste bewijs. Hij ging weg maar kwam terug en boog zich over haar heen, terwijl dikke, heete tra nen hern over de wangen rolden. Ik was er bij en zijn vader ook. O het was zoo treurig om aan te zien Ik liief hem op en trachtte..." „En zijn vader..." „Hij..." Dillwyn zag verlegen voor zich. „Nu, zooals gij wel begrijpen kunt, hij was erg in do war over zijn vrouw." „Neen, dat begrijp ik volstrekt niet," zeide Agatha dadelijk daarop. „En de arme jongen..." „Hij bleef bij mij staan, trok mij bij den arm en wees naar de deur. Ik be greep hem niet, maar ik wenschte, dat dit wel het geval was geweest. Ik ge loof nu, dat hij mij wilde beduiden, ik u moest halen om zijn moeder te lid pen." „Arme, anno jongen zeide Agaths „Maar de toestand is niet hopeloos wel V' „Wie kan dat zeggen Darkham zie het heel zwaar in... en ik... wol. heb nog wel ernstiger gevallen bijge woond. die toch goed afliepen. Maar dat alles beteekent niets. Zoo der twijfel is het een zeer ernstig geval Zij is een zware vrouw en zoo'n val. Ik ga er van avond weer heen en a in consult treden met..." „Met?" „Dokter Bland uit Bigton." Bigttf was -c dichtst bijgelegen stad. „Ahantwoordde Agatha* Zij vod de zich verlicht. Zij kon er zich zeÜ geen uitlegging van geven, maar was blij, dat de hulp van een achtenswaard^ man als dokter Bland was ingeroepen Zij vertrouwde dokter Darkham nietes als er later een onderzoek werd steld zou men deai man, die nu naad haar stond, misschien schuldig acht® aan den verkeerden afloop en ongetwi} feld moest hem dit in zijn carrière b> nadoelen. (Wordt ver- Igd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2