Dr. MM Mn. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. i6e Jaargang. Donderdag 3 November 1898. ■o. 4708 HAARLEMS DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 _A nYERTEaj'X' I H i 1ST an 1 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor liet Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Suec., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het AlgemeeD Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f 0,15Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: BloemendaalSantpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bi) de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Veis en, W. J. RUIJTERBeverwijk, J. HOORNSHillegom, ARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. STAOSaSSEH WS Eerste en derde pagina. Haarlem2 Nov. 1898. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank alhier, dd. 1 November 1898, is in staat van faillissement verklaard Carel Heinrich Hellmacn, manufac- lorier, woneüde te Krommenie. Rechter-commissaris Mr. J. W. Losecaat Vermeer. Curator Jhr. Mr. F. W. van Sty- rum, advocaat en procureur te Haar- Eene advertentie in dit blad beeft reeds de voorstelling der Italiaansche Opera op morgen, Donderdag aange kondigd. Opgevoerd zal worden „Rigo- letto". Het is reeds genoegzaam be kend, dat de creatie van de titelrol door den bariton Lunardi te hooren te zien een gang naar den schouw burg ruimschoots waard is. De reciteerwedstryd, voor dames, uitgeschreven door de Letterlievende, Yereeniging J. J. Cromer" in 't laatst van deze maand te houden, is verze kerd, aangezien zich reeds een vol doend aantal dames hebben aange meld. De namen der deelneemsters zullen wy nader vermelden. Gedurende de afgeloopen maand z\jn op de Aardappel- en Botermarkt alhier Aangev. Verk. Prys. Boter 499 KG. 499 KG. f 1,10 fl,40 Biggen 405 st. 375 st. f 6.f 8,50 Schram. 269 st. 238 st f 10— f 14,— Aard. 3590 HL. 3590 HL. f 1,80 f 3,50 App. 932 HL. 703 HL. f 4,f 16, Peren 707 HL. 468 HL. f 5,— f 30,— benoemd tot directeur van het post kantoor te Loppersum, L. W. Brains, thans in gelijke betrekking te Lich tenvoorde. Audiëntie. De gewone audiëntie van den mini ster van binnenlandse: e zaken zal op Zaterdag e.k. niet plaats hebben. De toestand van mr. A. v. Delden te Deventer werd Dinsdag iets gun stiger genoemd, doordien de patiënt uit zich zelf om eenig voedsel had gevraagd. De nachten worden rustig doorgebracht. De Rembrandttentooiistelling bracht tot den sluitingsdag, Maandag j.l.j aan toegangsgelden een bedrag van ongeveer f73,00') op. Het is vrij zeker, dat de hertogin van Albany, die Dinsdag op hetLoo arriveerde, de Rembrandtten toonstel ling noch dezer dagen, noch na de definitieve sluiting zal bezoeken. Het aantal bezoekers der tentoon stelling heeft bedragen ongeveer 43,000 personen, waarvan omstreeks 37,700 op gewone entréekaarten en omstreeks 5300 week-, maand- of wel vrijkaarten. Het drukst bezocht was de tentoon stelling op Zondag 30 Octoberruim 26»'0 bezoekers, het minst op de na middagen van Zondag 11 en Zondag 18 September met gemiddeld slechts ruim 250 bezoekers. hoord, alles echter zoodanig, dat de westelijke richting genomen wordt. Ook te Val the, gem. Odoorn, beweert iemand in de vorige week nog de „voorloop" van een naderenden trein te hebben vernomen. 8 i ai E N L A N D. Hofbericht. H.M. de Koningin is Maandagavond 9 n. 38, vergezeld van de hertogin van Albany, per extra-trein, via Cleef—Kesteren—Amersfoort op het paleis Het Loo aangekomen. Op het perron van het station wa ren ter begroeting aanwezig de bur gemeester van Apeldoorn en de heer J. A. van Steyn, intendant van het koninklijk paleis Het Loo, en eene menigte belangstellenden. Nadat H.M. het salonrijtnig had verlaten, onderhield zij zich eenige oogenblikkeu met genoemde heeren en reed daarna in gesloten rijtuig naar het paleis. De Koningin bracht eenige fraaie manden met levende bloemen mede, waaronder twee sier lijke manden met oranjebloemen. De trein werd begeleid door de heeren Jorissen en Slotboom, inspec teur van het vervoer en adjunct inspecteur der tractie van de Holland sche Spoorwegmaatschappij. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Met ingang van 1 December 1898, Volgens het „Utr. Nieuwsblad" is de milicien, die zfin kameraad door een schot doodde, niet krankzinnig. Door een geneesheer, die hem heeft onderzocht na de daad is geconsta teerd, dat, zoover hij had kunnen opmaken, de geestvermogens niet krenkt waren. Leiteren e« Kunst De Hollandsche Revue no. 10 onder redactie van Frans Netscher, uitge geven door de firma Erven Loosjes alhier, bevat een karakterschets van Louis de Rougemont, de moderne Robinson Crusoë, de verhalen van wiens lotgevallen in Engeland even veel sensatie als wantrouwen in de oprechtheid van de Rougemont hebben gewekt. Als boek van de maand be spreekt de heer Netscher „Victor Haman" door mr. W. A. Paap. Als Frontispiece is in de Revue opge nomen een goede afdruk van Rem- brandts „Nachtwacht". Leger» en Vloot. Het 70-jarig bestaan der Kon. Mil. Academie zal niet op officieele wfize worden herdacht. Op 24 November, den herinneringsdag, zullen de cadet ten, met toestemming van den kolonel- gonverneur, in „Concordia" te Breda eene voorstelling geven, gevolgd door een bal. Dit feest zal echter een ge heel intiem karakter dragen. Mevrouw Madier deMontjau. Men schrfift ons nit Amsterdam Mevrouw Etta Madier de Montjau, de amerikaansche zangeres, die in het vorig seizoen aller harten won door de rr - -o0 wyze, waarop zy zich van onze taal I der gestolen effecten, deze had gekre- ftECHTSZAKEN. Eflectendiefstal. Voor de rechtbank te Utrecht ston den Maandag terecht Jacobus Codée te Bodegrave en Pieter Boulogne te Kapelle aan den IJssel, bekl. van dief stal en heling van f 60 in specie en muntpapier uit eene secretarie en van een groot getal effecten uit eene geld kist in den kelder der woning van Floor Beyen te Bodegrave en Rotter dam, in den nacht van 18 op 19 De cember 1896 en in Juli en Augustos jL gepleegd. Nadat de politie te weten was ge komen van wien de uitdrager D. de Jong te Rotterdam, dien Codée had geraadpleegd over het te gelde maken Dinsdagmorgen kreeg te Middelburg de kapitein by de infant., H. A. de Chalmot, op weg naar de kazerne in Blindenhoek een toeval, tengevolge waarvan hy enkele minuten daarna overleed. Bijgeloof. Uit Drente schryft men Nu de richting van den ontworpen Noorder Ooster-locaalspoorweg in Drente nog niet in alle gemeenten vast gesteld is, is het opmerkelijk welke staaltjes van bijgeloof men daar te dien opzichte thans verneemt. Het zyn de dusgenaamde „voorloopen" waaraan men in sommige streken van i Drente nog met hand en tand vast- j houdt. Te Boinen, gem. Borger, b.v. •wil men de spoorweginrichting be- j oosten de plaats, doch het volksgeloof, j getrouw aan het geloof der vaderen ten opzichte van die voorloopen, ge- looft zeker aan de totstandkoming der richtiDg ten westen van genoemd gehucht. Men heeft er de treinen des avonds I zien rijden, men heeft het geluid van I i rollende treinen gehoord, en zelfs wordt I ons van iemand medegedeeld, dat hjj, I volgens zy'n meening de stoomfluit in j de nabijheid zijner woning heeft ge- bediende, door hare lieve schoon wei nig krachtige stem, door hare impo- neerende schoonheid en lieftalligheid in zang en spel niet het minst is wederom door de Directie van der Linden en Loman geëngageerd en trad gisterenavond voor een dicht be zette zaal op in Gounod's „Romeoen Julia" en wertl door het publiek, dat haar zeer gaarne ziet met luide bravo's en een tiental bloemstukken ontvangen- Mevrouw Madier is er eerlyk gezegd niet op vooruit gegaanop sommige oogenb'ikken bleek duide- lyk, dat haar stem misschien is het maar tydelyk iets yls heeft gekregen en wei eens dat volle en melodieuse miste, dat altyd haar te hooren tot een by zonder genoegen geD, spoedden twee inspecteurs zich naar Bodegrave en ofschoon aanvan kelijk ontkennende kwam Codée toch reeds den volgenden dag voor den dag- met de aanwyzing waar hy de gestó len effecten had geborgen. De bestolene, Floor Beijen is een man van by na 80 jaar. Het O. M. achtte het ten laste ge legde wettig en overtuigend bewezen en eischte voor Jacobus Codée een gevangenisstraf van 8 jaren en voor Pieter Boulogne, den heler, eene van 3 jaren. De ontdekking van dezen belang ryken effecten-diefstal, is te danken geweest aan de niet alledaagsche om standigheid, dat de Rotterdamscbe opkooper, D. de Jong, de politie waar voeding had hy van jongsaf genoten by den bestolene, die zyn, beklaagdes ouders, niet goed zou behandeld heb ben, en op wien hy nu wraak had willen nemen. De tweede beklaagde B. is van goede familie, maar na veel wederwaardigheden eindelijk au bout de son latin gekomen de gevan genis zal voor hem wel de naaste toekomst zijn. Oplichterij. Op 27 September meldde zich by een winkelier te Bussnm, die weieens kamers verhuurde aan families die den zomer buiten komen doorbrengen, een jongmensch aan, dat vroeg om een kamer. Hy gaf voor ingenieur te zyn by de Hollandsche Spoor en werk zaam aan den spoorweg Baarn— Utrecht. Zyn voogd, baron Taets van Amerongen, zon een paar dagen later komen om zyn financieele aangelegen heden te regelenhy verzocht dus tot zoolang zonder betaling in den kost te mogen zyn. Men kon naar hem informeeren by den stationschef, die een goede bekende van hem was. Dit alles leek zoo mooi, dat men niet informeerde en in afwachting van baron Taets den nieuwen commensaal naar behooren bediende. Maar toen de dag van betalen genaderd was gaf de .ingenieur" voor, dat hy eenig geld moest hebben om aan het spoor zyu koffers en piano in ontvangst te kun nen nemen. Men leende hem vier gulden, en met die vier galden verdween by. Het gelukte weldra den jougen avonturier op te sporen en aan de justitie over te leveren. Maandag stond hy voor de Amsterdamsche rechtbank terecht. Het O. M. eischte 6 maanden ge vangenisstraf. maaktals geheel echter heeft mevrouw j schuwde. Deze hield toen Boulogne aaan, die Maandag met C. den dader van den diefstal, te Utrecht terecht stond Codée, die in de instructie een vol ledige bekentenis had afgelegd, trachte zich thans door lengeDs te redden,en wierp de schuld van den diefstal op zekeren J. v. D., die knecht was by den bestolene F. B. en die voor hem, bekl., de pakketteu met effecten vol gens afspraak zou hebben klaarge legd voor het kelderraam, dat bekl. bekende te hebben verbroken. De aldus betichte jongen was toen 15 jaar oud, werd thans als getuige ge hoord, en zeide den bekl. ronduit, dat hy loog en een slechte kerel was. Vervolgens vertelde bekl. nog, dat B., Madier wederom bewezen eene talent volle artiste te wezen en de Directie heeft verstandig gedaan haar weder te engageeren. Overigens was de bezetting geheel als eenige weken geleden, toen mevr. Arnoldson als gast in deze opera op trad; wederom bleek, dat het gezel schap de krachten mist om dit veel- eischend werk in al zyn onderdeelen, met zyn vele kleinere party en, waar voor toch voornamere artisteu worden vereischt dan zy, die wel in een koor maar niet als solisten hun taak naar eisch kannen vervallen, geheel onbe rispelijk op te voeren. De kwaliteit had onder de kwantiteit geleden, eD den heer van der Linden zy in ernstige i de heler, hein zou gedreigd hebben overweging gegeven zyn orkest watalles aan te geven, indien by hem niet meer geacheveerd om niet te zeg-alle effecten afstond, waarmee B. dan, gen wat minder slordig te doen werken, dan gisterenavond het ge val was. B. C.'s zeggen, de wyk naar Amerika zou genomen hebben. B. i ontkende ditop verzoek van den eersten bekl. had hy getracht enkele effecten te verkoopeo. Het verleden van C. was zeer on- gUDStig, hy stond als een aartsleuge naar en huichelaar bekend. Zyn op Koloniën. Pedir. Het „Bat. Nbld." bevat het volgende bericht Van een zyde, die wy niet noemen mogen, doch van wier betrouwbaar heid men zich verzekerd kan honden, vernamen wy het heugelijk bericht, dat ons optreden te Pedir met enorm succes is bekroond geworden, zóo, dat men in een niet ver verwijderde toe komst met vertrouwen een volledige en duarzame pacificatie van die land streek kan tegemoet zien. „Wy hopen later uitvoeriger hierop terng te komen. „Naar wy van dezelfde zijde ver nemen, is het uitsluitend aan de In dische regeering te dankeD, dat de minister het voorstel tot den aanleg eener trambaan innetPedirscheheeit gedaan, daar van uit Buitenzorg, zoo onwederlegbaar het noodzakelijke er van was aangetoond, dat ook de mi nister volkomen overtuigd werd van het noodige van dien maatregel. Hetzelfde blad bevat een corres pondentie uit Segli, gedagteekend van 10 Sept., waaraan wy het volgende ontleenen Een eenigszins duistere rol speelde thans Tengkoe Gade van Teupin Raja ge weet wel, die priester, die den prang sabil niet tegen ons preekte. Zyn school was ditmaal niet zoo goed voorzien van mannelijke leerlingen ea hy scheen eenigszins draaierig in zyu optreden; evenwel was in zyn paro chie niets verdachts waar te nemen. Doch daar kwam het bericht, dat genoemde Tengkoe pas een groote hoe veelheid preciosa en geld in bewaring had gekregen van T. Bintara Gloom- pang Pajong, het hoofd, dat door de marechaussee opgelicht werd. Dadelijk rukten weer een paar brigades nit en werkelyk, na goed zoekea werd een niet onaardige hoeveelheid geld en kostbaarheden in het heilige graf al daar en op het dak verborgen, gevon den. D waarde daarvan bedraagt pl. m. 4000 dollars, ook weer een bankroetje voor T. Biutara Gloem- pang PajoDg, die nu in den kerker te Segli zucht. Den 6den 's avonds kwam by den commandant van Grong-grong het bericht in, dat zich een sterke bende op de naburige heuvels bevond, met het doel het bivak te beschieten. Na tuurlijk rokte een detachement uit, dat het succes had een gedeelte der bende aan te treffen en hiervan 2 neer te schietener zyn evenwel ze ker meerdere getroffen, daar men be neden aan de steile helling gekerm hoorde, doch in den donkeren nacht was het niet doenlijk om te gaan zoe ken. Den volgenden dag evenwel vond men bloedsporen en voorworpen aan Atjehers toebehoorende in het struik gewas. De bende trok na een korte schermutseling, waarhij een inlandsclie fuselier licht aan de hand gewond werd, overhaast af. Bij al die verschillende gevechten en overvallingen heeft de vijand nu ongeveer 280 dooden in onze handen gelaten, men kan er echter zeker van zyn, dal natuurlijk door ons ook eei groot aantal gewonden zijn gemaakt en ook door de ernstige kwetsuren, die de kogel van 6.5. m.m. maakt, zal er van de meesten dier gewonden, zonder zeer goede behandeliug, niet veel terecht gekomen zyu. En verder nog dit: Te Mantroë viel iets merkwaardigs voor; de soldaten van het detache ment, dat den controleur vergezelde, hadden op de passar aldaar pisangs en andere vruchten gekocht en ziet, verscheidene hunner prikten zich onder het eten in den mond en be vonden, dat de vruchten vol zaten met spelden en naalden. De koopman bleek zelf door ande ren te zyn bedrogen. Lombok Van Lombok schryft men aan het Bal. Nbld. dat men het plan, om de bezetting van Ampenan naar Tjakra Negara over te brengen, voorloopig schijnt te hebben laten varen. Wel is Tjakra vooral in den regen tijd veel gezonder dan Ampenan, doch de bedoeling is blijkbaar, om de lege- FEUILLETON. L-ulwyn zag haar vragend aan. „Dacht gij dat het iemand anders zou zijn?" „Ja, Maar ik ben blij, dat gij dokter Bland gekozen hebt. Hij..." „Is jonger dan de meeste doktoren uit het graafschap", zeide Dillwyn die veel onaangename dingen ondervonden had van ouderwetsche geneeshceren, sinds hij te Rickton gevestigd was. „Darkham liet mij het eerst roepen. Ik woon het dichtst bij, zooals gij weet." „Ja," zeide Agatha. „En zijt de knap ste," had zij er gaarne aan toegevoegd. „Ode heele toestand was zeer treu rig en dan daarbij nog die hulpeloo- ze jongen... Ik ben er zeker van, dat hij u wilde halen..." „Ik wilde, dat ik maar gegaan was," zeide Agatha schielijk. Zij stond reeds half op. „O! het is eigenlijk mijn plicht er heen te gaan. Heeft zij geen vrouwelijke hulp bij zich." „Ja, zij heeft twee vrouwen re üarer beschikking. Ge zoudt dus maar in den weg loopen, als gij er ook heen gingt," zeide Dillwyn kalm. Dokter Darkham heeft twee verpleeg sters ontboden om haar op te passen. Maak u dus niet ongerust over haar er. wilt gij nu een weinig aan u zelf den ken"? Als gij 't niet wilt, zal ik het voor voor u doen. Gij gaat nu naar huis en dan een paar uur slapen." „O wat cLt betreftzeide zij, terwijl i een flauw glimlachje om haar lippen speelde. „Gij wilt dus niet doen, wat ik u zeg zeide hij. Hij had haar hand in. de zijne genomen om die op zijn arm te leggen, maar hij hield ze vast, terwijl hij deze vraag deed. „Doen wat gij mij zegt?" vroeg zij kleurend. „Ja, en waarom zoudt gij niet V' Zijn toon klonk kalmer, maar zijn hand klem de zich vaster om de hare. Hij kon dat kleine handje niet loslaten. Beiden zwegen even. Agatha trachtte haar hand terug te trekken maar te vergeefs. „Waarom zoudt gij niet doen, wat goed voor u is vroeg hij eindelijk. „En waar dient een dokter anders voor dan om geneesmiddelen voor te schrijven. Ik ben een dokter en duswaarom wilt gij niet doen, wat ik u voorschrijf?" „O! als gij 't zoo bedoelt?" zeide zij. „Dus gij zult mij gehoorzamen?" Zij zag hem schalks aan en lachte even hoewel zenuwachtig. In eik geval maakte zij geen tegenwer pingen meer en bedden keerden over het grasperk naar de veranda terug, vanwaar mevrouw Greatorese hen tege moet kwam. Zij had Dillwyn uit het kreupelbosch te voorschijn zien komen en wist, dat1 Agatha nu in veiligheid was. Zij trad met uitgestoken handen op hem toe. „Dank u duizendmaal, dokter Dill wyn, voor uw tijdige tusschenkomst. Ik waarschuwde Agatha nog voor dien idio ten jongen, maar zij luisterde niet naar mij. Maar in elk geloof ik niet, dat zij in gevaar verkeerde" Haar manier van doen was vriende lijk, maar gereserveerd. Zij had heel goed gezien hoe hij Agatha allerlei atten ties bewees, maar het met zich zelf neg niet uitgemaakt of zij hem zou aanmoe digen, ja. dan neen. Dat zou de tijd be slissen. Zij moest eerst eens zien of zijn praktijd toenam of verminderde. Hij was arm en ofschoon Reginald Greatorese hem in Rickton geplaatst had wist zij toch, dat men op dien ou den vrek het spijt mij het te moeten bekennen, maar zoo betitelde zij haar zwager niet rekenen kon. Deze wel een weinig aanmatigende jonge dokter zou nooit een cent van Reginald Grea torese loskrijgen, al hoopte hij ook dui zend jaar. Had zij ook niet langen tijd gehoopt En toch, ofschoon zij er van overtuigd was, dat hij nooit een penning van den ouden man zou erven, maakte de ge dachte, dat er misschien eenige moge lijkheid op bestond, hem een ergernis in haar oogen. Een protégé van Reginald zou haar altijd een doorn in 't vleesch blijven. „Neen, dat geloof ik ook niet," ant woordde Dillwyn, „maar toch hebben de zenuwen van uw nichtje een geduchten schok gekregen. Die ongelukkige jon gen was geheel van streek en zocht, naar het scheen, zijn troost bij juffrouw Nes bit!. Hij verlangde niets anders dan hulp voor zijn moeder, die zeer ziek ia." „Is Mevrouw Darkham ziek?" „Ja en ernstig ook." „Groote Hemel! Toch niet besmette lijk, hoop ik OAgathaEn gij zijt nog wel in aanraking met dien jongen gekomen. Lieve," en zij ging haastig een paar pas achteruit, zoudt ge niet liever naar bin nen gaan om je te ontsmetten. Zwavel is een best middel en..." „Ik geloof niet, dat gij u ongerust be hoeft te maken," zeide Dillwyn koeltjes, „hersenschudding is niet besmettelijk." Op dat oogenblik hoorde men voet stappen over het kiezelzand naderen en een heldere, vroolijke lach weerklonk door de lucht. HOOFDSTUK X. Allen zagen naar buiten. Er kwam bezoek; in de opgewondenheid van h«.t oogenblik had mevrouw Greatorese to taal velgeten dat 't haar ontvangdag was, maar haar kennissen niet. Daar zagen zaj de oude juffrouw Firs- Robinson met Elfrida en den heer Blount, de hulppredikant, naderen. Achter deze drie bemerkte men een jongen man, kort en forsch van gestalte met een ondoorgrondelijk uiterlijk en gekleed in een costuum, welks snit een Londenschen kleermaker verried. Het was de heer Browne, dia overal gaarne' zijn neus in stak. Mevrouw Greatorese wendde zich schielijk tot Agatha. Geen "-cor"-1 ever dien onwiizen len gen," zeide zij zachtjes. „En ga nog niet naar boven, de meiden zullen andera praatjes maken en ik wil het aan „die menschen", die onuitstaanbare babbe laars, doen voorkomen, of er niets is voorgevallen. Je weet hoe de lui in Rickton zijn, ze maken van een onbe duidend voorval eon heel drama-. Zij zouden nog gaan vertellen, dat Edwy je vermoorden wilde." „Maar uw nicht..." protesteerde Dill wyn, die Agatha's afgemat voorkomen zag- „Verkiest alles boven burgerlijke bab- belarijen," viel mevrouw Greatorese hem hooghartig in dc rede. „Tante heeft gelijk," zeide Agatha schielijk een geschil tussclien die twee vreezend de oogen van den jongen dokter begonnen reeds toornig te fonke len. Zij trad naar boven om de gasten te ontvangen, met Spartaansche heldhaftig heid haar tante's besluit opvolgend, hoe wel Dillwyn heel goed zag, hoe bleek en geschokt zij was. Zij begroette de oude juffrouw Firs-Robinson echter heel kalm en kuste Elfrida hartelijk, die haar even doordringend aanzag. Zij schoof een stoel voor het jonge meisje bij en zette een kussen in haar rug. Dillwyn vond Elfri-

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1