NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. FEUILLETON. 16e Woensdag 9 November 1898. ■a. 4713 HAARLEM'S DAHBLAD A-R OLTTTEnVCEnSTTSITRIJS Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Ryk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 Van 1 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten vow het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrang'ere G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f 0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: BloemendaalSantpoort en SchotenP. v. d. RAADT, Zandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; Spam VelsenW. J. RUIJTERBeverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonn amdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER onnementen eD Advertentiën aan. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 8 Nov. 1898. Naar wij vernemen is de maatregel ji den leerlingen der H. B. S. te rerbieden, hunne fietsen op school mee te brengen, genomen omdat bet steeds aangroeiend getal fietsen hin derlijk was voor het vrij passeeren in de gang. Er stonden er vaak meer dan twintig. Van het hulpperron aan den Jans- ,.eg af wordt een spoorlijn aangelegd naar de fabriek der heeren Bejjnes, waardoor de nieuwe spoorwagens zeer gemakkelijk, zonder zooals nu den overweg te moeten pa$seeren op de gewone spoorbaan komen. Stukken van den Gemeente raad. en W. adviseeren gunstig op een verzoek van den heer A. Koolhoven, directeur der Maats, tot expl. van Staalwaterbronnen, om het open ter ras grenzende aan het Brongebonw, 'tens de hierbij gevoegde teekening overdekken en van een glazen wand te voorzieD. Voorstel der Comm. v. Fin. tot goedkeuring van de rekening en ver antwoording der Stads Bank van Leening over 1897/8, aanwijzende een voordeelig saldo van f978.82. arbeid der die in een kringe- BINNENLAND Dr. A. Kuyper in de Ver. Staten. Het vertrek van dr. A. Kuyper uit Noord-Amerika was voorloopig be paald op 19 Nov. a.s. Er komen even wel nog zooveel aanvragen in om lezingen te houden, dat er, naar wjj vernemen, groote kans bestaat, dat die datum verschoven zal worden. Dr. Kuyper is nog steeds lijdende san zijn wond in den mond. Niette genstaande treedt by by na dagelijks als spreker op. Tel. tje stonden geschaard, even onder den indruk. Doch ook maar even.... Toen werden de heistellingen opgeborgen en de vnren gedoofd. Ned. Daqhl. Een gelukzoeker. Op 1 Juni 1786 werd in Amstei- dam het lyk van een gevangene, die zich van het leven had beroofd, krach tens vonnis van de overheid op een horde langs den voet van de galg gesleept en daarna in de armenkuil geworpen. Die zelfmoordenaar noemde zich Stiépan Annibale, prins van Al banië, kapitein-generaal van de Mon- tenegrynen, hertog van St. Saba, enz., enz., en eindigde aldus in zyn 35e jaar een hoogst avontuurlijk leven, dat wy in de Nouvelle Revue van 1 en 15 October, en i November jl. door onzen stadgenoot, den heer Ed. van Biema beschreven vinden. Het klinkt byna ongelooflijk, hoe slacht offers zijn gemaakt door dezen geluk zoeker, den zoon van een Albanee- schen handelaar in muilezels en snoep goed, die te Venetië met dobbelen fortuin had gemaakt. Hy studeerde te Padua, maar keerde die loopbaan den rng toe en begon, pas 17 jaar oud, een leven vol avonturen en be drog. Hij speelde de rol van een val- schen czaar Peter III en later van een afstammeling van den Albanee- schen held Skanderbeg, trok daarna naar Polen en Pruisen, waar hy onder valsche namen bij de hoogstgeplaat- sten zich indrong en o.a. de vriend schap verwierf van den lateren Prui- sischen koning Frederik Wilhelm, ook. van den prins De Ligny^en tal van anderen. Herhaaldelijk Dezocht- hy ons land, waar hy ook velen inpalmde, maar ten slotte ontmaskerd werd. Hij bood den Staten een leger van 20,000 Montenegryneu aan, als hulp- troepen tegen keizer Jozef en uit de stukken, door den heer Van Biema medegedeeld, blykt dat de Staten dit aanbod als ernstig gemeend beschouw den totdat eindelijk uitkwam, dat men met een bedrieger te doen had gehad. CHbld.) De twee laatste. Niet veel van de haastige voorbij gangers, die Maandag het Damrak te Amsterdam passeerden op het Damrak wordt nooit gewandeld, maar meestal geloopen, vaak gedraafd merkten het zelfs op, dat van het bouwwerk der nienwe beurs twee vlaggen woeien. En toch had het wel mogen opgemerkt worden. Immers duidden die vlaggen aan, dat juist de twee laatste heipalen in den grond werden gedreven de twee laatste van de 5000. Met hun laatsten adem stonden de locomobiels ie blazen. Tik tik tik-tik, tik, tik-tiktik tiktikal dieper en dieper werden de palen den grond ingedreven. Toen 6 schoten. Op elke paal drie knalpatronen. Dat was bet eeresaluut aan den onvermoeiden Vivisectie. Het laatste nnmmer van het week blad van het Ned. Tijdsch. voor ge neeskunde begint met de volgende verwering „De antivivi8ectionisten zyn weder aan het woord, zij voeren een heftigen strijd tegen een klein getal geleerden, die vivisecties verrichten, en op die wijze aan de physiologie, de ziekte kunde en de geneeskunde zeer ge wichtige diensten bewijzen. Mod zet een agitatie op touw, sticht eea vereeniging, geeft boekjes uit, windt zich op. Op onwaardige wyze trekt men tegen hen te velde, in heftige taal herhaaldelijk blyk gevende van grove onkunde. En onder de voor standers en deelnemers dezer volks- I agitatie worden wa <rlyk ook nog medici gevonden „Het doet ons oprecht leed, dat de hoogleeraar Van Rees zich schaart aan de zyde van hen, die van onze medische experimentatoren spreken als van „verachtelijke, eerlooze sujet- ten". Van Rees zelf schrijft hun „een zekere verstomping van het gemoed" toe, waarmede dus ook hy breekt met den vorm van een bezadigd betoog en niet schroomt, velen zijner collega's een beleediging toe te werpen. „De geneesheer kan griezelen, wan neer hy ziet, hoe de vlieg in een webbe verward raakt en langzaam door een spin wordt aitgezogen, hoe een loe rende kat den argeloozen vogel vangt en verscheurt of met de halfdoode mnis speelt, maar hy heeft zich leeren beheerschen, telkens wanneer hy het mes moet hanteeren om een lichaams deel, dat hy zoo gaarne had willen behouden weg te snijden, wanneer hy leed moet doen om t8 geiezen. Treft hem al menschelyke ellende diep, toch, overtuigd als hy is van het hooge belang zijner taak, tracht hij zich steeds te laten leiden door zyn ver stand. Desgelijks de vivisector. „Hoe waagt Van Rees het, een zekere geringschatting te toonen voor het verstaid tegenover svat door hem de andere „niet minder gewichtige zyde van het geestelijk bestaan het gemoedsleven" wordt genoemd Het is evenzeer een maatschappelijke als een anatomisch-physiologische eisch, dat men het hart warm laat kloppen onder het hoofd. Van Rees c. s. draaien den normalen mensch het onderstboven en de verteederiog des harten noopt hem tot een optreden, waarvoor het verstand de verantwoor delijkheid moest afwijzen. „Hopen wij, dat de bestrijders der vivisectie niet de gelegenheid znllen hebben door eigen aanschouwing te leeren, dat hun teedere zorg voor de dieren aan menschen het leven kost en dat de afwijzing van de genees middelen, welke de vivisectie ons heeft leeren kennen of zelfs bereiden, voor zieke menschen een doodvon nis is. „Hopen wy ook, dat onze volks vertegenwoordiging niet worde mede- gesleept op den verkeerden weg en ons land niet brenge in den betreu- renswaardigen toestand van Engeland, waar de medische hoogleeraar met een officieele vergunning tot het ver richten van vivisecties als een pas uit de gevangenis ontslagen misdadiger wordt behandeld, die moet worden gewantrouwd en gecontroleerd, Engeland, het vaderland van Jenner en zooveel groote pathologen, dat aan Fransche en Duitsche onderzoekers de jongste rijpe vrachten der vivisectie de reeks van vaccins en het genees- 8erum tegen diphtherie dankt, zonder dat de opvolgers van Jenner iets tot de omdekking hebben bijgedragen dat zyn lijders aan lyssa naar Parijs moet zenden om daar te worden be handeld en dat de hulp van Robert Koch inriep om in zyn Afrikaansche bezittingen de runderpest te bestu- deeren." Het volgend ongeluk had heden middag in het gezicht van de haven van Westterschelling in Schuitegat plaats. Schipper Foeke Ree en diens zoon met zyn blazer van Harlingen komende, zag zyn zoon door een slag van een fok overboord vallen en hoe wel de vader zooveel mogelijk pogin gen in het werk stelde hem te redden, zag hy hem voor zyn oogen ver drinken. Een handjeganw op Texel ont vreemdde een zak met meel van een onbeheerde kar. Ongelukkig was er een gaatje in den zak, zoodat men als bij Klein Duimpje met de kei steentjes, kon zien waar langs het meel weggedragen was. 't Was voor de politie voorwaar een gemakkelijk spoor. In het bosch te Baarn zyn in een grooten kuil, bedekt met zoden en takken verschillende voorwerpen ge vonden, o.a. een deken, trommel, mes, melkkan en nog eenige gereedschap pen. Het bleek dat hier geruimen ty'd iemand vertoefd heeft De goe deren zyn naar het Gemeentehuis gebracht en de jostitie is er mede in kennis gesteld. Maandagmorgen om zeven uur is tusschen de stations Sliedrecht en Har- dinxveld een werkman die over den spoorweg liep, door den sneltrein van Hoek van Holland overreden. De dood volgde- onmiddellijk. Zondag is opnieuw te Baarn inge broken, ditmaal in de onbewoonde villa's der heeren Hanier en mr. Hingst. Werkstaking. Men meldt uit Alfen a/d Ryn aan de N. R. Ct Maandag staakten de arbeiders aan de cementsteenfabriek der firma A. Oosthoek en Zoon het werk wegens eene loonsverlaging. Walters, bampioen-beroepsryder, die dit jaar verscheidene groote wedstrij den heeft gewonnen. In Alcazar hebben de vertooningen veel succes, vooral de dameswedstry- den. De wereldkampioen Herbert pro beerde een record op een hometrainer. Alles is er compleet starters, tyd- waarnemers, rechters— Verdronken. Men meldt aan de N. R. Ct. van Terschelling van 5 Nov.: Sport en Wedstrijden. Wielerwedstrijden het op tooneel. Tn Alcazar, het bekende café-con cert te Brussel, worden op het tooneel wielerwedstrijden gehouden. Te Lon den zijn dergelijke vertooningen reeds lang bekend. In bet London Pavi lion kan men 's avonds dergelijke ra ces reeds eenigen tijd bijwonen. Na het lossen van een pistoolschot starten de deelnemersde grond onder hun wielen draait mede rond, in te genovergestelde richting, zoodat de rijders vrjjwel op dezelfde plaats blij ven de tijden worden zorgvuldig ge noteerd de achtergrond vertoont een tribune en wordt mede voorbijgetrok ken, om de illusie volkomen te maken, De afstand van dergelijke races be draagt gewoonlijk 1 myl. Walters moet kort geleden een dergelijke race gehouden hebbeD. Het programma vermelddeHedenavond M. A. E. na stond op naam van „Michel Stre- goff". Dit stuk had in 146 voorstel lingen maar f 1.948,056.40 opgebracht. Letteren en Kunst. De „Nachtwacht" gephoto- grateerd. Maandagmiddag heeft de „Nacht wacht" zyn tijdelijk thuis, waar het zoo wèl was, verlaten om in den tuin van het Stedelijk Museum te Amster dam gepbotografeerd te worden. Het „Hbld." schrijft daarover De voorbereidingen voor het trans port van de renzenschildery waren goed getroffen en de zaken liepen dan ook beter dan by de eerste over brenging uit het Rijksmuseum. Er was een nieuwe kist gemaakt, waarvan de afmetingen slechts eenige centimeters grooter waren dan de schilderij, zoodat deze ingepakt uit het raam aan de Van Baerlestraat kon worden gedrageD. Daartoe was, behalve het middengedeelte van den dwarsbalk ook een der staande balken afgezaagd. Men kon hierdoor het ge vaarte nog schuiner stand geven by het passeeren der opening en had op die wyze meer ruimte. De kist zelf was de geen open krat met doek bekleed, maar geheel dicht betimmerd en van goede draagboomen en steunstukken voorzien. Het dek- bekleed met groen laken, rustte op de doos, tegen den verf kant van de schilderij. De voorbereidende maatregelen na men geruimen tijd in beslag, zoodat eerst halfdrie de schilderij naar buiten kwam. In den tain was zoo ver mo gelijk buiten de schaduw van de hui zen aan de overzijde, een stellage ge maakt, waarvoor het pliotographietoe- stel stond. Het pbotografeeren ge schiedde door de Berlynsche firma, die zich het recht gekocht heeft pho to's op de tentoonstelling te maken. Na afloop daarvan is de schilderij geplaatst in de vestibule van het Ste delijk Museum, vanwaar zij zoo spoe dig mogelijk naar het Rijksmuseum wordt teruggebracht. Een aardige bijzonderheidop het raam waarover het doek gespannen is en waarop de restaurateur Hopman zyn aanteekeningen betreffend de werkzaamheden aan de schilderij maakte, is het volgende geschreven „Vaarwel 7 November 1898. C. G. 't Hooft. Hofstede de Groot. Geo Poggenbeek. G. H. Breitner." Cyrano de Bergerac. Met de 246 voorstellingen, die tot nu toe te Parijs gegeven zijn van „Cyrano de Bergerac", zyn twee mil- lioen francs geïnd. „Cyrano" heeft hiermede het record geslagen, dat tot RECHTSZAKEN. Inbrekers. In deD nacht van 24 op 25 Sept. j 1. werd ingebroken in een koffiehuis aan de Hoornbrug, gemeente Ryswyk. De inbrekers hadden een gat in een ruit gedrukt, ter hoogte van de af sluiters, het raam opengeschoven en daarna de toonbanklade leeggemaakt, waarin zich ruim f 20 aan klein geld bevond. Verder hadden zy eenige flesschen drank medegenomen en een paar kleinigheden. By het maken van het gat in de glasruit had, blijkens de bloedsporen, een der inbrekers zich ernstig verwond. Verdacht van dien diefstal met braak hadden zich Maandag voor deHaag- sche rechtbank twee jonge mannen uit Delft in het voorjaar pas uit de gevangenis ontslagen te verant woorden. Zy ontkenden den diefstal ondanks de meest bezwarende ver klaringen der getoigen. De wond# die een der beklaagden aan den poli had, beweerde hn in een vechtpartij gekregen te hebben. Het klein geld dat op beiden gevonden werd. zou het overschot zijn van hun „nitgaans- kas" by het veriaten der gevangenis. De herkomst van een paar kleinig heden, die ook in de toonbanklade waren geweest, kon niet voldoende worden opgehelderd. Het O. M. achtte wettig en over tuigend bewezen hetgeen aan beid» beklaagden wordt ten laste gelegd ea vorderde, in aanmerking nemende d» vroegere veroordeelingen wegens dief stal met of zonder braak voor ieder der beklaagden „vyf44 jaren gevange nisstraf. Mr. Hogerzeyl. toegevoegd verdedi ger, betwistte dat liet bewys geleverd was voor de schuld van zyn cliënten en vroeg vryspraak. Maandag voormiddag begaven zich de officier van justitie, de rechter commissaris en de griffier by de arron dissementsrechtbank te Roermond, naar Badel, ten einde aldaar een onderzoek in te stellen naar eene gepleegde zware mishandeling met aoodelyken afloop. De verdachte, een fabrieksarbeider, is aangehouden. Koloniën, MEDAN, 8 October. Tamiang. Toekoe Tapa heeft, zooals men weet, in het laatst van September, een inval gedaan in Tamiang. Eene onmiddellijk uitgerukte colonne nood zaakte, na een kort vuurgevecht by Menerang, hem en zyne volgelingen overhaast de vlncht te nemen. De Deli Ct. schryft nu, onder het op. schrift „Toekoe Tapa vooreerst on. schadelijk gemaakt", het volgende 13) „Dat geloof ik niet Ik voor mij dacht, dat er nog eenige kans op herstel bestond, al was het dan ook een geringe. Toch," hij fronste de wenkbrauwen, als iemand, die in 't nauw gebracht wordt, „vertrouwde ik er op." „Dat moet gij niet zeggen,, John," zei- de mevrouw Poynter, een tikje op den arm van haar neef gevend, „je moet je Zij is het, die hem op een afstand j fortuin nog maken en vergissingen zijn houdt en ik hoop van harte, dat rij niet fataal." met hem trouwt." I „Ja mijn fortuin!" De jonge man „Dus denk je..." glimlachte, terwijl zijn oogen op Agatha „Ik ben bang. dat zij een flirt in de j bleven rusten, die hem vast aanzag, hoogste mate is," zeide Agatha, waaropj „En toch verander ik mijn opinie niet. bedden begonnen te lachen. j Bland hinkte op twee gedachten en ge- „Daar komt John Dillwyn aan," zed- loofde niet, dat herstel mogelijk was, de mevrouw Poynter. „En wel recht ofschoon hij het toch zeide, maar ik wel. op ons af. Jij bent geen flirt Agatha, I Maar in elk geval had ik het mis." „Oje zal wel vooruitkomen, John, je bezit den moed je fouten te erkennen," zed de zijn nicht glimlachend, „maar zwijg tegen over menschen, die deze eigen schap niet waardeeren. Darkham is na tuurlijk..." „Ik zag hem van morgen slechts een oogenblik. Hij was doodsbleek. Ik had niet ge dacht dat hij... eh zooveel om haar dat weet ik en juist daarom maak ik mij zoo ongerust over je. Je weet, hij is zoo arm als de mieren. Wel John," rervolgde zij op sympathieken toon, „die arme vrouw is dan toch gestorven. Wij zijn er allen zeer door getroffen." „Het was erg plotseling," zedde Dill wyn Agatha de hand drukkend, die hij eenige oogenblikken vast hield. „Ja,| zij is dood, de arme riei." I „De toestand was van den beginne af gaf. Hij.ia totaal veranderd.1' hopeloos, niet waar!" vroeg: mevrouw! „Wat een zegenaedde mevrouw Poynter. 1 Poynter, haar lachlust bijtijds bedwin gend. „Welnu en..." „Agatha, wij gaan naar huis," zeide een koele stem. Mevrouw Greatorese leg de haar hand op Agatha's schouder. „Hoe maakt gij het, dokter Dillwyn! Ik hoop, dat gij den armen dokter Dark ham nog gezien hebt, en hij een weinig beter is." „Dit sterfgeval schijnt hem erg ge troffen te hebben," zedde Dillwyn. „Ach, dat dacht ik wel. Hij is zoo teergevoelig, ik zou hem zoo gaarne zeg gen, hoezeer ik in zijn verlies deel." „Ik vrees, dat daar geen gelegenheid voor zal zijn, tenminste vooreerst niet. Als de begrafenis afgeloopen is gaat hij voor een paar maanden de stad uit." „Daar doet hij verstandig aanhij heeft verandering van omgeving noo- dig." „Over eenigen tijd zal hij zijn verlies wel te boven rijn," zeide mevrouw Poyn ter. „,Mij dunkt hij moet zich doodon gelukkig gevoem hebben met die af- schu... arme vrouw." „En neemt gij rijn practijk waar!" vroeg mevrouw Greatorese zich tot Dill wyn wendend. „Oneen," glimlachend. „Daarvoor ben ik nog niet ervaren genoeg. Dokter Bland aal het doen." „AhMevrouw Greatorese glimlach te allerminzaamst. „Zijn patiënten be- hooren ook tot zoon geheel anderen stand dan de uwe. Maar gij zult ook wel vooruitkomen, dokter Dillwyn, daar ben ik zeker van." Zij boog vriendelijk en legde baar hand op Agatha's arm. „Kom lieveling, ik geloof dat het tijd wordt, dat wij van juffrouw Firs-Robin- son afscheid gaan nemen." Toen rij goed en wel in het rijtuigje gezeten waren, dat Mevrouw Greatorese van den herbergier huimie bij gelegen heden als deze, dat wandelen haar te ver was, wendde rij zich tot haar nichtje. „Wanneer vertelde dokter Dillwyn je, dat mevrouw Darkham herstellen kon vroeg rij bedaard. „Gisteren avond. Ik stond aan de poort toen hij voorbijkwamen vroeg hem hoe mevrouw Darkham het maakte waarop hij zeide dat er mogelijkheid op herstel bestond, maar dat het toch zeer twijfelachtig was." „Dat is gebleken. Een heel ongeluk kige opmerking van hem. Maar a propos Agatha, vervolgde rij droog, „ik geloof, dat het beter is als gij voortaan niet meer zoo laat buiten staat" „He* was niet laat, tante Hilda' „Laat genoeg. Je weet hoe je bent" „Ik vatbaarIk heb nog nooit koude gevat" „Dan trekt gij misschien de attentie van de menschen. En pas daar voor op, lieve." „Ik begrijp u niet," zeide heb jonge meisje trotsch. „Ik denk van wel. Loop nooit een jongen man na, Agatha en vooral niet als hij zoo arm is, dat hij je niet kan trouwen." Agatha wendde een doosbleek gelaat naar haar toe rij wilde spreken, maar mevrouw Greatorese hief haar hand waarschuwend op. „Neen geen woord meer, lieve. Dat is dwaasheid in dit ge val. Laten wij over iets anders praten. Over dien armen dokter Darkham bv. 't Is eigenlijk schandelijk, dat Lord Arn- bert's partij Donderdag doorgaat maar ik geloof toch, dat het beter is om te gaan. Het dient nergens toe in onmin met hem te komen. Maar toon je niet al te blij, Agatha en speel ook geen tennis. Ik vond het zoo onkieech van dat meisje om met Lord Am bert en die anderen te gaan tennissen, zoo'n vol komen gebrek aan medegevoel. Maar dat kind zou allee doem om Ambert in te palmen. Het verwondert mij, dat hij haar niet doorziet. Ik vrees, dat dr. Darkliam zich erg beleedigd zal voelen als hij hoort hoe vroolijk het vandaag bij de Robinson's is toegegaan. Ik be* zoo blij, dat jij niet mee hebt gespeeld." „Er was natuurlijk geen quaestie van dat ik het zou doen, maar met Elfrida maakt dat een groot verschil. Zij kent mevrouw Darkham nauwelijks en daar bij is rij zoo jong." „Zij is van jouw leeftijd." „Maar rij riet er veel jonger uit." „Onder ons gezegd," hernam mevrouw Greatorese, ..geloof ik, dat de dood van rijn vrouw een ware verademing voor dokter Darkham is." „Gij bedoelt?" „Dat rij een kruis in zijn leven is geweest." „Zij was verschrikkelijk, dat is zeker. Maar dokter... dokter Dillwyn zeide, dat hij zoo bedroefd scheen." „Natuurlijk heeft het hem geschokt, maar hij zal het weer gauw te boven rijn. Hij heeft een aangenaam uiterlijk, is rijk en knap." „Heel knap, zou ik denken." „Vindt gij dat werkelijk!" vroeg me vrouw Greatorese verlangend. „Welnu, hij is nu weer vrij... een weduwnaar ia zoo goed als een vrijgezel." „Ja." Agatha zag haar verwonderd aan. Er lag een bedoeling in den toom, waarop haar tante sprak, die het jonge

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1