I. Mta's Hél NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. FEUILLETON. We Jaargang. Donderdag 10 Dovember 1898. 4714 HAARLEMS DARBLA9 A -R03^riSrFTTV|-Trrr<rTSFI^IJ-3: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden«1-30 Franco door het geheele Rgk, per 3 maanden«1-65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 A ~nV7~FTF?.rT"l~FTNj I l HYNT- i 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regeL Abonnementen en Ad verten tien worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten voor liet Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DATJBE Co. JOHN F. JONES, Sure., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plsatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15Reclames per regel f 0,80. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: Bloemendaal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bg de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTER; BeverwijkJ. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Officieele Berichten. Burgemeester en "Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat bg hunne be schikking van 27 Oct. j.l. aan de Wed. G. Houtkamp vergunning is verleend lot vernieuwing van de kleerendrogerg in de bestaande machinale kleeren- wasscherg in het perceel aan het Zui- der Buiten Spaarne no. 28—26. Haarlem, 8 Nov. 1898. en Weihouders voornoemd. BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek Overzicht. Evenveel opschudding als in Frank rijk de oorlogstoebereidselen door En geland gemaakt, verwekt hebben, eren groot was in de laatste dagen de verbazing over het voortzetten daarvan niettegenstaande dat Frank rijk in de Fasjoda-quaestie voor En- gelands eisch heeft gezwicht. Er hebben echter reeds geruchten geloopen, dat de engelsche regeering bevel heeft gegeven, verdere wape ningen te staken. In Londen twijfe len echter velen aan de waarheid daarvan, ofschoon men onzeker blijft, welk doel die wapening heeft. De meeste bladen zijn nog van meening, dat de regeering voornemens is, over Egypte een protectoraat te aanvaar den, iets waartoe de jingo-pers haar trouwens onverpoosd aanzet. Intusscben tracht de Westminster Üaeette aan te toonen, dat men zelfs het gewicht van de Egyptische kwes tie kan overschatten. Engeland heeft b.v. minstens even groote belangen iii het Oosten van Europa. Mocht het bericht bevestigd worden, dat Frank rijk en Rusland in Syrië eu elders samengaan om de eerzucht van keizer Wilhelm, die zich zelfs tot Marokko heet uit te strekkeu, tegen te gaan, dan zou er uit dien naijver wel een nieuwe crisis in de Middel landsche Zee kunnen uitbreken. De Westmin ster Gazette noodigt Lord Salisbury uit, ook over deze kwestie hedenavond, op het banket van den Lord Mayor, licht te ontsteken. De berichten over de onderhande lingen van de vredescommissie te Parijs door de Yereenigde Staten en Spanje gevormd, blijven steeds schaarsch, wei een bewijs hoe weinig voortgang er gemaakt wordt Wij kunnen dan ook aannemen,dat despaansche gedelegeer den als slimme diplomaten met groote hardnekkigheid Amerika's eischen zooveel mogelijk willen trachten in te binden. Volgens een bericht in de bladen, zegt Montero Rios in een brief, Maan dag in den ministerraad voorgelezen, dat de Spaansche leden van de vredes commissie van oordeel zijn, dat er geen discussie kan gevoerd worden «er de Filippijnen, en het gezag van SraDje er gehandhaafd moet worden. Zoowel in Weenen als te Boeda pest had Dinsdag eene vrij storm- »chtige beraadslaging van de Kamers jer Afgevaardigden plaats. Het Huis van Afgevaardigden te Weenen, beraadslaagde over het voor stel om het ministerie Thun in staat van beschuldiging te stellen wegens het uitvaardigen van de ordonnantiën. Thun weerlegde de laatste rede van Schönerer. Heftige woordenwisselin gen werden gevoerd tnsschen de Polen en den Schöneriaan Wolff, die hen parasieten doemde. Het voorstel om het ministerie Than in staat van be schuldiging te stellen werd met 187 tegen 114 stemmen verworpen. Het Hnis van Afgevaardigden te Boedapest heeft na een luidruchtig verzet van de oppositie een geheime zitting gehouden om te beraadslagen over de beschuldiging tegen Banffy, dat hij met de verkiezingen geknoeid had. Banffy verdedigde zich, gestennd door verscheiden leden van de meer derheid. Er ontstond een heftige twist tnsschen Gazari van de meerderheid, en graaf Darolyi. Zij zonden elkaar getuigen. Banffy verliet de zaal. Toen hij terugkwam verhief zich een ge weldig tnmult. De linkerzijde schreeuwde: De deur uit! De zitting werd te midden van een onbeschrijflijke verwarring ge«lo- ten. STADSNIEUWS Eerste en tweede pagina. Haarlem, 9 Nov. 1898. De heer Kriens alhier is Dinsdag op de verkooping van muziekinstru menten, nagelaten door wijlen mr. Kist te Leiden, eigenaar geworden van een Amati-viool 1681, een Itali- aansche Caspari-alt en een Rombout- violoncel. Haarlem-Zandvoort Spoorweg Maatschappij. Maand Juli 1898. Opbrengst reizigers f 13079.995 idem goederen 1269.27 idem diversen 113.165 Tezamen f 14462.43. Per dag en per kilometer f 54.88s. De heer Jhr. Mr. F. W. van Styrum heeft in de Raadsvergadering van 24 Oct. jl. een amendement ingediend, strekkende om te doen uitkomen, dat van teruggave of afschrijving van be lasting geen sprake is van zoogenaam de forensen. Dit amendement werd aangenomen, doch niet dan na bestrijding van „ge achte juridische zijde." Na de verga dering gaf in een particulier gesprek ®en aer leden den heer van Styrum te kennen, dat door zijn amendement de Regeering vermoedelijk de heele verordening niet zou goedkeuren. De heer van Styrum heeft daarop den 31en een uitvoerig stuk bij den Raad ingediend, waarin hjj betoogt, BINNENLAND Hofbericht H. K. H. de hertogin van Albany vertrok Maandagavond met den trein van 7.04 u. pl. tijd van het station Apeldoorn weder naar Eogeland. Tot op het perron werd H. K. H. uitge leide gedaan door H.H. M.M. de Ko ninginnen, die aldaar op hartelijke wjjze afscheid namen. Schadeloosstelling. De conducteur der posterijen La- velle, die eenigen tijd geleden te Amsterdam hjj het rangeeren van het postrgtnig waarin hij dienst deed, lichamelijk werd gekwetst en daardoor ongeschikt voor zijn betrekking is geworden, heeft van de directie der H. IJ. S. M. f 1200 ontvangen als schadeloosstelling. Men verkeert te Enkhuizen nog steeds in ongerustheid omtrent het lot van eenige Enkbnizer visscherlni, die met de loggers ter haringvisscherg zjjn uitgevaren, en van wie na den storm, welke bijna drie weken geleden op de Noordzee heeft gewoed, taal noch teeken is vernomen. Bloedvergiftiging. De bankwerker Yerwer van de Staatsspoorwegen te Rotterdam had Zaterdag het ongeluk zich in de werkplaats aan den neus te verwon den. Na enkele oogenblikken was bij door zwelling van dat lichaamsdeel en door pijn niet meer in staat te wer ken. De ontboden geneesheer consta teerde bloedvergiftiging en Dinsdag is de man aan de gevolgen overleden, eene weduwe met acht kinderen nala tende. De politie te Baarn heeft de daders van ae inbraak in de ledigstaande villa van den heer De Bont opge spoord. Het zijn een paar opgeschoten jon gens, die het geheele huis onderst boven hebben gehaald en allerlei bal dadigheden bedreven. Enkele voor werpen werden nog bij hen gevonden. dat zijn amendement, beschouwd in cht van de wordingsgeschiedenis der wet, strookt zoowel met de woor den der wet als met de bedoeling des wetgevers. Onderwij zers-tractementen. In den gemeenteraad van Ambt- Delden kwam in de jongste zitting aan de orde een verzoek van hoofden der scholen en onderwijzers om ver hooging hnnner jaarwedden. De vol gende discussie werd daarover ge voerd De voorzitter is wel tegen verhoo ging, doch voor eene regeling. Men blijft dan verschoond van aanhoudende aanvragen tot verhooging. Ieder weet dan, waaraan zich te' houden. Nu be leeft men ieder jaar daarmee onaan- I genaamheden. i De heer Scholten. Hebben die nn nog niet genoeg Hoe moet dan een polderkerel? (hilariteit). Yroegerkre gen ze maar f 400 en nu al f 550 en hebben ze nu nog niet genoeg. De heer Rotting. Hoeveel uren werken ze maar in de week En dan nog verhooging! De heer Scholten. 'k Wil er niks van weten. De voorzitter. Laat ik het den hee- ren eens uitleggen. Ze worden be noemd op f 550. Na drie jaar komt er f 50 bij en wordt het dus f 600. De heer Scholten. Waar staat dat? De voorzitter. Het is eene uitleg ging dezer regeling. Als de heeren nu eens even willen luisteren Na zes jaren verblijf wordt het f650 en na negen jaren f 700. De heer Scholten. Nog niet lang geleden hadden ze f400. Nu hebben ze al f 150 meer en nog niet genoeg. De heeren Scholten en Rottink. Ik stel voor het maar zoo te laten als het is. De voorzitter. Het is in 't belang van het onderwijs. Als er een onder wijzer hier in de gemeente, stel b. v. Wieme, komt, zit hjj daar al spoedig weer te hunkeren naar meer trakte ment, hij solliciteert en gaat weg. Dat is schadelijk voor het onderwijs. De heer Pierik. En dan zitten wij er maar mee te knoeien. De kinderen leeren niet. Te Wieme gaan ruim 90 kinderen. Of Yan Hester eD nu goed of slecht is, dat komt er niet op aan, hij kan het toch niet nakomen. De heer Rotting, 't Kan ook nog wel veranderen. De heer Pierik. We kunnen ook bg f 550 beginnen en tot f 600 gaan. (Zeer levendige onderlinge discussie.) De heer Wes. Heb je een klungel, dan blijf je er zoo mee zitten. De heer Pierik. Heb je een klungel voor een beetje geld, dan blijf je er even goed mee zitteu. De heer Rottink. Verhoogen wg, dan zitten we er aan vast. We kun nen later genoeg krijgen, en waarom zullen we dan verhoogen De heer Scholten. Dan houdt je ze al zgn leven, daar kan je op aan, want nergens krijgen ze dat geld weer. Wacht eens een vier jaar, dan zjjn ze er hg hoopen. Onderwijzer worden is zoo erg moeilijk niet De heer Pierik. Nou, het kost toch nog al moeite. Er zakken er nog al veel! De heer Scholten. Ik stel voor, het te laten zooals hei is. Bij stemming blijken alle leden hier voor, behalve de heer Pierik, die wel voor eene regeling is. Letteren en Kunst. Cleopatra. Men schrijft ons uit Amsterdam Er zijn onder de moderne opera's, welbeschouwd, maar weinige, die bet publiek pakken weinige die vermo gen .een blgvenden indruk te maken op dit moeilijk tevreden te stellen veelhoofdig monster, weinige, waar-1 van de massa iets mede naar hnis; neemt. „Cleopatra" van August Enna be- hoort tot die weinigevan hooge artistieke waarde heeft dit werk toch i ook veel, dat den oppervlakkigen toe schouwer boeit, soms zelfs in staat is hem mede te sleepen. En wanneer dan de titelrol wordt gespeeld op eene wijze als Mevrouw Madier dat doet, die behalve een goed geschoold maar soms weinig sterk orgaan buitenge wone gaven als tooneelspeelster be zit, dan is het niet vreemd, dat, zoo als Dinsdag het geval was, de zaal telkens en telkens weer weergalmt van daverend handgeklap eu luide bravo's. Urlus is thans op de hoogte, waarop wat men noemt „een goede tenor" be hoort te zijn. Hij gaf Dinsdag veel te genieten als Harmaki evenals me vrouw Tjjssen als Charmion. De heer Van der Hoeck (Scbepa) kon minder bevallen; hij scheen mij weinig gedisponeerd, vooral in het voorspel, waar het zwaartepunt van zijne partg ligt» had hij wel wat meer knnnen praesteeren. In het algemeen echter was de avond van Dinsdag voor onze opera een bizonder gelukkige en het talrijk publiek brengt zoo niet zelden toch ook niet vaak een zoo genotvollen avond in den Stadsschouwburg door. B. Mevrouw Dirckx—van der Wegbe is door de Directie van de Neder- landsche Opera voor eenige gastvoor- stellingen geëngageerd. Reeds in de volgende week zal zg optreden als Santuzza in „Cavalleria Rusticana." In Januari '99 is bg dit gezelschap de première te verwachten van Enna's „Lucifersmeisje." De componist zal deze opvoering leiden. B. Een Frans Hals? Men schrijft aan de „Tel." Door den heer P. A. Maassen te Breda is onlangs onder de gemeente Sprundel een oud Vlaamscb meubel gekocht, waarin eene lade van pl. m. 1 M. bij 0.60 M. afmeting. Bij het schoonmaken daarvan ontdekte ge noemde heer, dat op den bodem van die lade een portret geschilderd was. Door zorgvuldige behandeling kwam dit hoe langer hoe meer te voorschijn, en zelf aan de schilderkunst doende, werd door hem dadelijk begrepen, dat men hier met iets buitengewoons te doen had. In handen gesteld van een kunst kenner, den heer F. van Waegeningh, antiquair aldaar, bleek het, dat het opgevat vermoeden juist is en ge noemd portret, voorstellende een dame van omstreeks 40 jaren, gekleed in flnweelen met bont afgezetten mantel, houdende in de eene hand een kerk boek en rustende met de andere hand op een tafel, waarschijnlijk geschil derd is door Frans Hals. Aangezien de maker van de lade alleen rekening gehouden heeft met de afmetingen hiervan, is het gedeelte, waarop hoogst waarschijnlijk naam en jaartal stonden, verloren gegaan. RECHTSZAKEN. Schadevergoeding. De eerste kamer der rechtbank te Amsterdam deed Dinsdag uitspraak in de zaak van de drie personen, die gewond werden bij een botsiDg van de Gooische Stoomtram in de W ater- graafsmeer bjj de Kruislaan op 31 Augustus 1896, tegen de Gooische Stoomtrammaatschappjj, die voor het bedrag der vorderingen tot schade vergoeding baar gewezen directeur, den heer P. J. van Voorst Vader, in vrijwaring had geroepen. Ten aanzieD van mej. Hnber, die wegens schade in haar beroep door het verwonden van haar hand f5000 vorderde, overwoog de rechtbank, dat geenszins was bewezen dat de onge schiktheid voor de uitoefening van haar werkzaamheden het direct ge volg was van de verwonding, aange zien niet is gebleken dat tijdig ge neeskundige hulp en verpleging is ingeroepen. De vordering werd mits dien ontzegd, terwijl hiermede vanzelf de vrijwaring komt te vervallen. Ten aanzien van den slagersknecht Kingma, die eveneens f5000 vroeg, werd in aanmerking genomen dat bjj recht heeft op vergoeding wegen ver- pleegkosten en verzuimd loon ten be drage van f 400 en en een vergoeding voor geleden en nog te lijden pijn van f 200. Echter is niet als bewezen aangenomen, dat Kingma blijvend in de uitoefening van zijn beroep is ge schaad. Hem werd dns f 600 toege kend met 5 pCt. rente van den dag der dagvaarding. De vordering van vrijwaring werd door de rechtbank ontzegd, daar deze steunt op nalatigheid door den direc teur gepleegd en niet op bepaalde handelingen. De Maatschappij kan dus geen beroep op haar voormaligen directeur doen om de schadevergoe ding te verhalen. Ten aanzien van de derde vorde ring van f 25,000, door den commies Huber ingesteld, waren geen vol doende gronden, naar het oordeel van de rechtbank, aangevoerd, noch voor de bepaling van het bedrag noch voor de vordering zelf. Het is door niets in rechten bewezen, dat de eischer schade heeft geleden in zjjn beroep en niet in staat zal zjjn dit beroep waar te nemen of daarin promotie te maken. Mitsdien werd de vordering ontzegd en eveneens de vordering iu vrijwaring. In het geheel zal de Gooische Stoomtram dus f 600 hebben nit te keeren, behalve de kosten, die op de Maatschappij en den gedaagde in vrijwaring worden verhaald. Bezorging van brieven door een vrachtrijder. Yoor den Hoogen Raad werd Dins dag de zaak van den vrachtrijder van Kolg'Dsplaat op Goes, die, wegens het ▼ervoer van een ongefrankeerden brief van de eene naar de andere der ge noemde gemeenten, door den kanton rechter te Goes van alle rechtsver volging werd ontslagen, maar door de rechtbank te Middelburg, krachteng art. 2 van de wet tot regeliag der brievenposterg, tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis werd veroordeeld. Tegen deze verooordeeling was de vrachtrijder in cassatie gekomen, even wel zonder eenige middelen tot onder steuning van zgn beroep aan te voeren. Het Openbaar Ministerie conclu- H) Er volgde nu een oogenblik van spaai ng. Ieder zette zijn domste, leelijkste gezicht en juist stond Sparks op 't punt in het balletje te knijpen, toen men oen hevig gekraak en een gesmoord gegil ïiniam. Allen sprongen op de been en het ableau was verwoest Ontsteld en met medelijden vervuld zagen zij om, maar hn medelijden maakte terstond plaats Tl*>r verontwaardiging. Zij hadden het *el van te voren kunnen weten. Natuur lijk was Dicky de oorzaak van al deze opschudding. Zooals gewoonlijk had hij een zeer on- »lide zitplaats voor zijn zwaar lichaam gekozen ditmaal was het een heele kleine melkerskruk; een van de pooten T&s er afgebroken en Dicky lag op den grond te spartelen. j,0oriep Sparks op het gras neer- Taflend en alles opgevend. „En het zou **>'n prachtige photografia lijn gewor den Maar neen, hij wilde niet schreien, dat had hij vastbesloten. Browne had „die beestachtige kruk" op zijde gegooid en zich hersteld. Hij plaatste allen weer, zooals zij een oogen blik te voren gestaan hadden en riep tegen Sparksvooruit maar. Nu begon het. spelletje opnieuw. „Maar om 's Hemels wil, Dicky, ga nu niet meer op een stoel met drie poo ten zitten," zeide Elfrida klagend. „Daar kan je van op aan. Wil één van de dames mij ook op de schoot ne men V* Maar geen van de dames scheen dit te willen, zoodat hij genoodzaakt was op een gewonen stoel uit de huiskamer plaats te nemen. „Ben je klaar riep Sparks, die schor geworden was. „Als een drievoet," antwoordde Dic ky, die zich nooit door iets van zijn stuk het brengen, „maar nog een woordje, Sparks. Als wij er niet mooi op komen te staan, zal je het hard te verantwoor den hebben." Sparks antwoordde niet. Hij was reeds onder het fluweelen kleed verdwenen een oogenblik daarna kwam hij te voor schijn opende de voorklep en wuifde met rijn hoed. Het was klaar. Maar Dicky, die zich zelf als het hoofd van deze onderneming beschouwde, gaf terstond aan zijn verontwaardiging lucht. „Wat? Nu al klaar? Nu, 't is wat bij zonders wa.t wij voor ons geld krijgen! Denk je, dat wij onze mooiste en thea traalste houding aannemen en dat maar voor een paar seconden? Hoe heb ik het nu met je, Sparks?" Maar Sparks grinnikte slechts tot ant woord; hij kende Dicky en had geen tijd om praatjes te maken, veel te be zorgd zijnde, hoe zijn werk uitgevallen waa De groep verspreidde zich door den tuin, terwijl enkelen zich naar het ten nisveld begaven. In de groote tent op het grasveld werd thee rondgediend en Elfrida, die buiten de tent zat en Lord Am bert weggezonden had om een kopje koffie te halen, zag dicht in haar nabij heid Blount staan Hij had mevrouw Greatorese naar de tent geleid, een kop thee gebracht en zich toen haastig ver wijderd. Elfrida zag naar hem. Zij was alleendit was iets bijzonders, voor zoover het tenminste haar betrof en een goede gelegenheid om Blount eens nauwkeurig op te nemen. Het eerst wat haar opviel was dat hij er zoo jong uit zag, veel jonger dan eenig ander man, dien rij tot nu toe had ontmoet; en rij zedde tot zichzelf, dat rij juist dit het eerst opmerkte, omdat Lord Am bert zoo het tegendeel van jong was. Op dat oogenblik kreeg Blount haar in 't oog, en een uitdrukking van groo te vreugde verspreidde rich over zijn go- laat. Zij bloosde even toen rij dit opmerkte en lachte. Hij kwam naar haar toe en verschikte haar japon een weinig opdat hij naast haar zou kunnen zitten. „Kan ik ook iets voor u doen vroeg W}- „Ja, heel gaarne; kom naast mij zit ten en vertel mij iets grappigs." „Iets grappigs?" Hij lachte, toen hij dit zeide, en voelde zich bijzonder ge lukkig. „Wat kan ik u vertellen, dat u belang in zou boezemen?" „Wel bv„" zedde het coquette jonge ding, „uw voornaam. Als men van ie mand houdt wil men altijd graag den naam weten, waarmede degenen die hem liefhebben, hem aanspreken." Zij lachte hem allerliefst toe, terwijl rij haar hoofdje naar hem toekeerde; Zij zag er snoeperig uit in haar licht lila ja ponnetje met kant gegarneerd en het hoofd van den hulpprediker geraakte, toen hij naar haar keek, totaal op hol. Hij zag haar aan, en zij las in rijn oogen de innige, oprechte liefde, die hij voor haar gevoelde. Voor een oogenblik aarzelde Elfrida, hom verwonderd aanziend- Zij scheen zelfs verschrikt te zijn. Toen liet zij zich achterover in haar stoel vallen en lachte. „Wilt gij het mij niet zeggen vroeg rij. Blount ontwaakte uit rijn liefdesdroom om tot een onaangename werkelijkheid terug te keeren. „Natuurlijk wel," zeide hij. Toch aar-1 zeide hij nog. ThomasHoe kon hij haar nu zeggen, dat hij Thomas heette? Het was wer kelijk een van rijn grootste grieven, dat hij dien naam droeg. „Oik weet het wel," riep Elfrida uit, rijn aarzeling bemerkend. „Thomas. Ik las het..." „Och, ge weet heel goed, dat ik zoo niet genoemd wordt. Onder vrienden heet üc altijd Tom." „Werkelijk?" Elfrida zag hem van onder haar hoed lachend aan. O zoo n aardig hoedje alleen gegarneerd met viooltjes. „Behoor ik tot uw vrien den vroeg rij. Het was bepaald schandelijk van haar dit te vragen. De arme jongen verbleek te eerst en bloosde toen tot over rijn ooren. Hij was een weinig ouder dan rij, maar in rijn manier van doen zoo veel jonger. „Tot mijn vrienden?" stamelde hij en zweeg toen. Een zeker iets in haar gelaat en oogen, die over haar schouder heen naar pen naderkomenden heer zagen, deed hem de woorden, die hem nog op de lippen lan gen, inhouden. Hij zag in de richting waarheen rij haar blik had gewend en bemerkte Lord Am bert, die met een kop in de hand en een ietwat ontstemd gelaat op hen toe trad. Mevrouw Greatorese en juffrouw Firs-Robinson liepen achter hem. Maar er stond neg iets meer dan ont stemdheid op Ambert's gelaat te leasen er lag een besliste trek om den mond, als was hij over iets met zichzelf eens geworden en wist hij nu wat hem te doen stond. Blount voelde instinctmatig wat dat „iets" was. Hij begreep het even goed als had men hem verteld, dat Am. bert op 't punt stond Elfrida. ten huwe lijk te vrageneen gevoel van wanhoep maakte rich van heen meester. Am bert werd onder weg opgehouden, hij had dus nog even tijd. (Wcxrdt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1