NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 17) Dinsdag IS November 1898. Ho. 4718 HAABLEH'S DAGBLAD JLB02Sn<T-EBVCE!ISra?SFH,ICra: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.00 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 -A ~nV^J^'.l'J±LCTT3=Ëasr: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertenticn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PubUcité Etrangbre G. L. DAÜBE Co. JOHN F. JONFS, Succ., Parijs 311ns Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. t6 Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: Bloemendaal, Santpoort eD SchotenP. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Svaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Veisen, W. J. RUIJTER; BeverwijkJ. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Gfiicieele Berichten. Burgemeester en Wethouders van Haariem, Brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van J. P. Baten om vergunning tot het ver- koopen van sterken drank in het klein in het voorhuis, de achterkamer en de bovenzaal van het perceel aan de Bo termarkt 24. Haarlem12 Nov. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. Leiden vertrekt, vervangen worden Hoe nu de stemming in de Staten zal tenaar geldt niet de regel die op hoog-1J. Hijmans, mitsgaders de zieken- door een automobiel (vrachtwagen) afloopen, is bezwaarlijk te voorspellen, leeraren wordt toegepast, dat zij dan hun Oppasser W. J. Klein, edée Bollée uit Van partij-stemming kan geen sprake u*ak moeten neerleggen. En dat is in van bet systeem Ami de fabrieken van de Dietrich Co., zijn, want elke fractie telt voor- en te- te Lnnéville. Bij wijze van proef zal gen standers. Da.t is een geluk. Minder i deze auto gedurende 3 maanden den gelukkig, voor Scheveningen, is het na- dienst onderhouden. I tuurlijk, dat in de Staten afgevaardig- I den zitten van havenplaatsen als Rot- Een van meer dan één zijde gedaan terdaru, Waardingen, Maassluis, Brielle verzoek om naar de richting Haarlem c''e nu Met °P §T°ud van esprit de na trein 44 (te ruim 8 uur des avonds) clocher tegen elke haven elders zuilen nog een trein aan het station Piet gekant zijn, die het provinciaal belang Gijzenbrug te doen stoppen, is door zo° goed hebben te behartigen als alle den raad van administratie der Holl. <™dere leden, doch die zeker niet sterk IJz. Spoorweg Maatschappij afge- geporteerd zijn voor het in het leven roe- wezen. pen van een concurreerende visschersha- vcn. Dat is, zelfs in een lid der Provin ciale Staten, zoo menschelijk als een mensóh. Nieuwsgierigheid is ook menschelijk. STAOSISIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem14 Nov. 1898. Prov. Staten. Door het lid der Prov. Staten, den heer Mr. H. Ph. do Kanter, is bij den Voorzitter der Staten van Noordhol land de volgende Motie van Orde in gezonden, om te worden ingediend in de vergadering van Dinsdag 15 No vember a. s. „De Statuten der provincie Noord bolland, gezien de voorstellen van Heeren Gedeputeerde Staten tot wij ziging van de Bijzondere Reglemen ten der polders Callantsoog en Zijpe I en Hazepolder Gelet op het rapport deswege door de Commissie in wier handen deze voorstellen zjjn gesteld, iu de verga dering van 8 November uitgebracht, en de daarin voorkomende bezwaren tegen de voordracht; Noodigen het College van Gedepu- teerde Staten nit met den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid in overleg te treden, of met het oog op de gebleken moeielijkheid om te voldoen aan punt III van het besluit der Staten van 29 Maart 1898 ook by de Regeering bezwaar zou ont- mooten, indien dit punt van genoemd beslnit onuitgevoerd bleef en voor het geval de Regeering daartegen bezwaar maakt, noodigen Gedeputeerde Staten uit alsnog nader te onderzoeken in hoever eene andere verdeeling van den op te leggen last weuschelyk zou kunnen zijn houden mitsdien de behandeling van bovengenoemde voorstellen van Ge deputeerde Staten aan tot de Zomer vergadering van 1899, en gaan over tot de orde van den dag." Automobielen en postverkeer. Onze Amsterdamscbe correspondent [«chryft: Naar wij uit zekere bron vernemen I is door het Ministerie van W., H. en besloten, ernstige proeven te ne- I men met automobielen ten dienste van het postverkeer. I Binnen enkele weken zal de wagen, die thans eiken avond van Amster dam met de post naar Haarlem en Bouwmij. „Koninginneweg". De Staatscourant van Zondag be-^ o j__. vat de Statuten van de Naamloozei Maar ik heb toch steeds iets onmensche- Vennootschap: Bouwmaatschappij j iijks gevonden in de kijklust van het „Koninginnenweg" alhier, bewilligd publiek bij terechtzittingen, vooral als bij Kon. beslnit van 19 Oct. 1898, de aangeklaagde een man of vrouw met een maatschappelijk kapitaal van - - - -- f 145.000, verdeeld in 60 aandeeleu A en 85 aandeelen B, ieder groot f1000, alle geplaatst. Leden van den raad van beheer zijn de heeren J. de Groot Azn.. C. de Groot Azn., H. de Groot Azd., bouwkundigen te Hilversum en J. Wolbers, architect to Haarlem. De eerste drie genoemden treden ieder op voor zich zeiven en samen voor en in naam der naamlooze ven nootschap: Bouwmaatschappij „Hil versum". De vennootschap heeft ten doel de exploitatie van onroerende goederen door bebouwing, koop, verkoop, rui ling, hnnr en verhuur. Twee keer in bloei. Als eene bizonderheid zij vermeld, dat in een tuin bij den Hout een gou den-regen op het oogenblik voor de tweede maal van het jaar in vollen bloei staat. SIKHEHL.AHD. HAAGSCHE BRIEVEN. Op 't oogenblik is de Scheveningsche bommenhaven weer aan. de orde van den dag, nu morgen (Dinsdag) de Staten van Zuidholland zulen beslissen om, het vroeger gegeven woord gestand doende, 3 ton subsidie te geven voor een vis- schershaven in ons zeedorp of om het niet te doen. Dat laatste behoort inderdaad niet tot de onmogelijkheden. Het rapport der commissie ad hoc is allerminst gunstig. Minder om het feit, dat de meerderheid de rollen eigenlijk omkeer end, de subsi die afhankelijk wil stellen van de vraag of de Staat voor zijn rekening een bui tenhaven wil maken terwijl de Staat vermoedelijk eerst zal willen weten wat, gemeente en provincie doen. Maar wel door de veel gewichtiger omstandigheid, dat die meerderheid de Staten wel mo reel gebonden acht tot het subsidieeren van een ..haven", doch niet van een tot de betere klassen behoorend. Men acht het een concessie aan die kijklust, dat voor de behandeling van de zaak te gen don ex-kapitein. Vomer de bekrom pen zaal van onze Rechtbank (die nog steeds huist op de bovenverdieping van liet woonhuis des grooten Staatsman Groen van Prinsterer) zal verlaten wor den en dit proces dienen zal in de ruime audiëntiezaal van den Hove van Hol land. De voor getuigen en deskundigen bestemde ruimte bij de rechtbank kan wel 50 personen herbergen en zóóveel zullen er zelfs niet eens gedagvaard zijn. Maar dan zou er geen plaats meer zijn voor „gereserveerde" toehoorders, die geen standplaatsje verkiezen tusschon het vulgos profanem. Men spitst zich natuurlijk op pikante onthullingen en metterdaad zijn die ook te verwachten. Maar men vergeet, dat wij noch in En geland noch in Frankrijk zijn en dat bij ons de deuren worden gesloten als het te bar wordt. Bij de inhuldigingsfeesten hebben B. en W., die toch over een blanco-crediet to beschikken hadden, het niet te bar gemaakt. De deze week aan den gemeen teraad overgelegde rekening toont aan, dat behalve de subsidies die de Raad expressis verbis verleende, slechts f 22.000 is uitgegeven. Dat is betrekke lijk gering, maar nog geld genoeg voor neerleggen, dit geval ook heel goed, want een jeugdi ger grijsaard dan deze Commissaris is Bepaald dat, ter zake van zyn ge drag by de krijgsverrichtingen in Atjeh, gedurende het tijdvak van 1 moedelijk te vinden. Als zijn haartooi September tot en met 31 December niet zilverwit was zou men hem 30 jar ren minder geven. En toch heeft hij, in de hoogste Staatsbetrekkingen, ook als Minister, een zeer werkzaam leven achter den rug. Mot een goede gezond heid en .een groote dosis levenslust schijnt een mensch lang jong te kunnen blijven. Trouwens, wij verkeeren in de resi dentie niet in ongunstige positie, wat de gezondheddscijfers betreft. Dat is op zichzelf niets bijzonders, nu onlangs in een Belgisch medisch week blad de mededeeling verscheen, dat er maar twee landen in de wereld zijn, waar de gemiddelde levensduur hooger is dan in ons vaderland. Nu is er tenminste nog kans dat ik een haven te Scheveningen beleef. H. A. GANT7S Jr. Hofbericht. H. M. de Koningin beeft, door be middeling van den minister van bui- tenlandsche zaken, aan de vreemde gezanten by ons hof laten toekomen de zilveren medaille met de beeltenis van H. M., ter herinnering aan de inh uldigingsfeesten Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot ridder in de orde van OraDje-Nassau, II. J. Lenderink, directeur van bet Blinden-Instituut, te Amsterdam; tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, dr. C. Noordayn, te Nijmegen. Naar aanleiding der krijgsverrich tingen in Atjeh, gedurende het tijd vak van 1 September tot en met 31 December 1897: lo. bepaald, dat in registers van de kanselarij der Nederlandsche orden zullen worden ingeschreven de namen van de volgende, sedert overleden militairen, te wetena. als ridder 4de klasse d6r Militaire Willemsorde: de Amboineesche sergeant van het korps marechaussee J. Rotinsulu; en b. als den vrij wel bedroevenden indruk dien 'ol vermeid; do fuselier H. Schen- de residentie in die dagen heeft ge-1 j^gj maakt. Nog steeds is dat onderwerp inj 2ó. benoemd tot ridder 4e kl. der de bladen en m de gesprekken aan de|Milltaire Willemsorde: de Onder-lnit. orde en nog steeds krijgt de burgemees- j W. A. Stoltz; do inlandsche serg. 1897, bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zal worden vermeld de sedert tot eerste- luit. bevorderde tweede-luitenant der infanterie G. J. D. Banduin van het leger bier te lande, gedetacheerd by het leger in Nod.-Indië. Benoemd tot plaatsvervangend lid der commissie, die van 1 Aug. 1898 tot 31 Aug. 1898 te Utrecht belast is met het afnemen van de practische examens van arts en tandmeester, I. K. van den Brink, arts, aldaar. Aan den luitenant-ter-zee der 2e klasse P. A. Arriëns vergunning ver leend tot het waarnemen van eene particuliere betrekking buiten het zeewezen voor den tijd van een jaar, ingaande 16 Nov. a.s., onder stilstand van non-activiteitstraktement en zon der opklimming in de ranglijst. Schatkist over October. By eene opbrengst van f 12,540,500 hebben in October de rijksmiddelen 1.2 millioen gulden miuder opgeleverd dan verleden jaar. Aansluitend a n de weinig fraaie uitkomsten der Sep tembermaand, maakt dit niet bepaald een aangenamen indruk. Gelukkig springt evenwel by de vergelijking der cijfers dadelijk in het oog, dat dezen keer bet lagere totaal voor een zeer groot deel zijne verklaring vindt in enkele omvangrijke verschillen by de wisselvalligste bronnen van in komst, Allereerst toch heeft de sniker- accyns slechts f 1,689,300 gegeven, d. i. 9.85 ton minder dan verleden jaaren dan de successie-rechten 1.7 ton minder. Deze twee middelen af zonderend, vindt men by de overige indirecte belastingen een vermindering van f22,360; en by de overige accijn zen eene vermeerdoring van f 42,600, doch deze is enkel het gevolg van eene vermeerdering van f 63,000 by bet gedistilleerd; van de andere ac cijnzen te zamen is f20,400 minder binnengekomen. Naast deze twee groepen staat die der directe belas tingen met eene f "85,000 lagere op brengst. Het personeel gaf f 293.900, de bedrijfsbelasting f 40,300 minder. De grondbelasting vloeide weder ruim, en van de vermogensbelasting kwam f 16,200 meer in. Voor het laatstge noemde middel is October altijd eene goede maand, omdat op de aanslagen de helft betaald moet zijn vóór den ter harde woorden te hooren over rijn]£od0j en de sedert gegageerde kor- pohiie-beleid. De Regeenng heeft trou-poraai p. Bakker, allen van het wapen wens, bij het samenstellen eener Staats-j der infanterie- commissie voor de regeling der politic j 3o. toegekend de eeresabel met bet aangelegenheden de hoofden der ge-gebruikelijk opschrift, aan den le-luit.lsten November. Blijkens de „split- meentelijke politie in de drie hoofdste- der juf. 0. J. Boon, en j sing" is ditmaal op rekening der den voorbijgegaan; dat is een opmerko- j 40. bepaald dat by afzonderlijkeaanslagen voor den loopenden dienst hjk feit. Niet de burgemeesters, maar dagorders, zoo in Indië als in Neder-f 2.244,195, d. i. eeD vijftienduizend hoofdcommissarissen maken deel dier land, eervoi zullen worden vermeldI gulden meer dan verleden jaar, aan- eommissie uit en hun bevoegdheid tot de sedert tot eerste-luitenant b8vor- gezuiverd. Er kwam nog eene klcinig- oordeelen over deze gewichtige zaak is derde tweede-luitenant der infanterie beid (f 616) binnen voor den dienst op die wijze oficieel erkend. G. E. Visscher; de sergeant van het; 1897. Algemeene en-kenning van verdiensten korps marechaussee A. Vollenwei-1 Van de overige middelen maken zal ongetwijfeld ten deel vallen aan den der; van het wapen der infanteriede meeste een vry goed figuur. Met commissaris der Koningin in onze pro- de sergeant C. V. Commerman; de hun achten hebben zy f156,100 meer onbruikbaar „bommenkommetje als cie, mr. C. Fock, die op het einde dezer tamboer O. Cordes, en de fuseliers, opgebracht dan verledeD jaar, en daar- thans,bij wijze van noodschot, wordt, maand, den 29sten, zijn 7Oston verjaar- J. W. A. J. Gietermans, J. G. de van: de invoerrechten f 44,600 (onge- aangeboden. (2.6 pet)de posterfo" f 63,800 en de telegrafen f 16,200de waarborg rnim f 500, wel een klein bedragje op zich zelf, maar niet geheel zonder betee- kenis voor de richting waarin dit middel nu neiging blijft betoonen zich te bewegen. Sedert den len Januari gaf het f 250,500, d. i. f20,700 of 9 pet. meer dan ten vorige jare. Terwyl uit het bovenstaande valt af te leiden uat, voorzooveel de regel matige middelen betreft, de minder gunstige uitkomsten van October alleen te wyten zyn aan de indirecte belastingen en de accijnzen, valt ten aanzien van de onregelmatige middelen nog op te merken, dat de lagere op brengst van den suiker-accijns voor een deel veroorzaakt is, of althans kan zyn, door de omstandigheid dat in Oct. 1997 eene groote som (f 2,167,000) opvorderbaar was tot aanzuivering van de op 1 September te voren af gesloten rekeningen der beetwortel- saikerfabrikauten en raffinadeurs, be doeld by art. 96 der Suikerwet. Dezen keer behelst de middelenstaat geenerlei mededeeling te dezen aanzien het is niet onmogelijk dat alleen reeds in een lager saldo ter aanzuivering de voornaamste verklaring der lagere opbrengst van den accijns te vinden is. Voor premiën blijkt de schatkist in Oct. f 808,550 te hebben betaald. Dit maakt voor de 10 maanden tot uit. Oct. een totaal van f 2,997,800, zoo dat het by de wet voor de campagne 1897/98 vastgestelde maximum van f 3 millioen vry wel bereikt is. Sedert den len Januari heeft de schatkist nu in het geheel f 99,810,940 ontvangen, d. i. nog niet ten volle 21li millioen gulden meer dan in het zelfde tydvak van 1897. Het verschil tnsschen de werkolyke opbrengst en de raming voor ,n/ja is slechts 1.7 pet. Een zwerfster. Omtrent het vinden van het meisje, waarover aan de N. R. Ct. zulk een geheimzinnig verhaal werd gezonden, lezen we iu de Nijrn. Crt. het vol gende Sedert een 14 dagen was de dienst bode van mevrouw S., op den Loo sehen grintweg te Apeldoorn, spoor loos verdwenen. Het was een meisje uit het gesticht „Veldzicht" aan den Deventerweg aldaar, waar verwaarloosde meisjes worden opgenomen. Sedert het vorige jaar had ze uit stekend opgepast en daardoor had mevr. S. haar in dienst genomen. Tweemaal dat ze permissie gekre gen had nit te gaan en op „Veldzicht" te blijven slapen, bleek later dat ze niet op „Veldzicht" geweest was. Nu ze echter verdwenen was en mevr. S. aan de directrice, mejuffr. Rovers, hiervan kennis gaf, zeide deze: „O, dan zal ze weer aan't zwer ven zyn." Nu, Donderdag, hoorde men ineen leeg staand huis, juist in de bunrt van mevr. S., een vreeselyk gillen. By onderzoek bleek, dat de vermiste in den uitersten hoek van den zolder zat en, volgens den ingeroepen ge- J -J•-> VJIUIV1UIUUO, u. YJ uv. CU UO lUIOTUOVIIH/U 1 I1|WU (i- I J- III J TA i dag viert. Voor een dergelijk Staatsamb- Jough, F. C. van Eerdewyk en E. veer 6 pet.) en de loodsgelden f 540ü f neesknndige, aan toevallen leed. De FEUILLETON. n- mee naar de kleine voorkamer, waar zij haar luidruchtig kwam begroeten. drukking van zijn oogen diep getroffen zie niet in hoe dat kan. Nu wat man- Ie, hem eenigen tijd gezellig onderliield. „Is 't niet heerlijk!" i-iep dit bevallige werd. „Juffrouw Firs-Robinson zal u wel keert er aan mij Toen zij weg was, trachtte mevrouw Grcatorese op liaai- sofa rust to vinden. Maar het lukte haar niet Dat eigenwij ze ding om zoo'n aanbod af te slaan Een meisje, dat geen cent op de wereld bozat. 't Stormde en woedde, in haar bin nenste, terwijl zij de kamer op en neer liep. Werkelijk was zij veel van Agatha gaan houden zooveel als dat bij baar tenminste mogelijk wasmaar haar eer zucht ging boven alles en om Agatha met een man zonder geld en zonder po sitie getrouwd to zien HOOFDSTUK XIX. Agatha begaf zich langzaam naar be ueden ctn ontbeet niet. Dat is 't gewone gevolg van zulke gesprekken. Na 't ont bijt begaf zij zich in den tuin en trachtte een bed met asters op te knappen, maar rij was er met haar gedachten niet bij de schoenen. Maar tante Hilda, vea-scheen niet zoodat Agatha, de vrees om 't hart sloeg. en toen zij tegen half twee weer naar bin nen ging en zieh voor da lunch kleedde, zonk haar bij de gedachten aan de ont-j Arm kind! terwijl haar kart zoo zwaar persoontje uit, haar armen om Agatha's veel Ui vertellen hebben." Agatha zag haar bedroefd aan. Zij moeting met tante Hilda, het hart in als lood was. hals slaande. „Is het nu niet precies Hij wendde zich nu tot Elfrida. „Gij dacht aan haar eigen ellendige geschie- Vijf minuten liield zij het vol, maar zooals het behoort V' Zij liet Agatha los merkt, dat ik alles gehoord heb," zeide denis. voedde toen dat het haar krachten te en stond nu zeer opgewonden in een hij ernstig. Hoe kon een jong meisje zichzelf zoo boven ging. Zij herinnerde zich plotse^ keurig Parijsch japonnetje voor haar. i „Ja." Elfrida stak heon de hand ten gewillig verkoopen? Voor een titel, geld Als mevrouw Greatorese niet aan do. ling, dat er een paar gravures in de zij-1 „Ik word nu toch een wezenlijke gra- afscheid toe. Agatha trachtte hem niet positie of zoo iets? En Elfrida, die rijk lunch kwam (het was eigenlijk hun di- kamer hingen in die zelfde kamer vin. Is er iets heerlijkers denkbaar nog langer te houden, dit zou nog was en de wereld kon braveeren, ver- ner, maar zij noemden het altijd lunch waar- zij zoo dikwijls met dokter Dark- j Maar als hij denkt mij onder den pijnlijker voor hem zijn. „En wilt gij kocht zich om zich Lady Ambert te als er kennissen kwamen, omdat hetham een ouderhoud over haar tante duim te houden, danO! mijnheel- niet..." hooren noemen! In liaar tegenwoordige zooveel deftiger klonk) was dit een be-; had gehad zij huiverde nu bij de ge- Blount, gij hier!" I Maar hier schoot ook haar moed te stemming kwam het Agatha onnatuur- wijs,.dat zij zich zeer beleedigd gevoelde.dachte. Zij wist niet, dat hij zich daar bevond.kort. Hij verdween totaal toen zij zijn lijk en hatelijk voor. O hoe gaarne zou Agatha gebruikte zoo spoedig mogelijk Wilde mijnbeer Blount die oude pla»- en om haar recht te doen wedervaren 1 gelaat zag. Hij nam haar hand ozoon zij haar hart wegschenken om liefde, den soberen maaltijd, kaalde haar hoed ten eens zien? Zij had hooren zeggen, moeten wij zeggen, dat zij dit alles niet: klein handje in de zijne en liield het een alleen maar liefde terug te ontvangen. van den kapstok en besloot bij zich zelf j dat zij zeer kostbaar waren. Blount gezegd zou hebben, als zij geweten had, j oogenblik stijf vast. den middag aan den oever der rivier te stemde volgaarne toe en beiden begaven d-at^Blount zóó nabij was. Haar gaan doorbrengen. De Ricktonrivier was een lialve mijl verder gelegen en bood liefelijke ge- „Ncen, ik feliciteer u niet," zeide bij „Niets. „Er mankeert niets aan je," zeide zij. ziebtspunten aan, tenminste mooi genoeg om de meeste menschen te boeien. Toen zij de voordeur bereikte, open de de meid haar juist en liet Blount bin nen. Agatha haatte op dat oogenblik bij na alle gezelschap, maar Blount met zijn vriendelijk, jongensachtig uiterlijk was hiervan uitgesloten. „O! zijt gij het mijnbeer Blount!" zeide rij hartelijk als vond rij rijn be- zich naar de zijkamer. wonden woorden waren eigenlijk een'kalm. Zij stonden nog op den drempel, toen soort van uitdaging, want rij wist datl Toen hij weg was vroeg Agatha?" Agatlia de deur der zitkamer hoorde Agatha haar engagement zou afkeuren! „Het is toch niet waar?" opengaan. j en rij hield van Agatha. Haar „Ja zeker. Hij vroeg mij gisteren Ik geloof liet tenminste evenmin als dat ik geloof dat je met Lord Ambert gaat trouwen." „Toch zal het wel gebeuren. En waar om ook niet. Tantetje is er verrukt over. Verbeeld je, binnenkort zal rij Ambert's tante ook rijn." Zij lachte onwillekeurig en Agatha ;Ik vrees, dat het bezoekers rijn, werd dan ook bloedrood toen rij Blount I avond even voordat hij heenging en ik i mijnbeer Blount," zeide rij vriendelijk, zag, wat haar goed hartje tenminste eer1 nam hem aan." „Verontschuldig mij een oogenblikje, aandeed. I Agatha keerde zich van haar af. Gij wilt de gravures wel even alleen Blount gaf haar echter geen antwoord, i „Ik had iets beters van je verwacht" zien, niet waar." dat ging rijn krachten te boven. Nu waai ..Dat brengt mij juist zoo in de war," zag in haar verbeelding liet ronde, roo- „0bekommer u niet om mij,' zeide alles voorbij. J zeido Elfrida niet in 't minst beleedigd de gelaat van juffrouw Robinson met Blount „Ik geloof, dat ik maar eens op een door de onbeleefde ontvangst van het do wonderlijke muts er boven, en daar- ,,Ik zal ze eens met alle attentie be- anderen keer uw gravures zal komennieuwtje, maar met het air van iemand, naast de slamke aristocratische figuur kijken." zien, juffrouw Nesbitt," zeide hij met die vastbesloten heeft doodkalm to blij- van Lord Ambert. Maar deed hij dit werkelijk? Agatha al de kalmte, waarover hij nog kon be- ven. „Waarom verwachten de menschen „Je tante koestert natuurlijk eerzuch- zoek alleraangenaamst en rij nam hem ging naar de zitkamer, waar Elfrida schikken, ofschoon Agatha door de uit-' altijd dat ik beter zal rijn. dan ik ben? Iktige plannen voor je," zeide rij, „maai"

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1