t Daitiai's Hein. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. tng Woensdag 16 Hovember 1898. ■a. 4719 HAARLEM'S BAuBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1-30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.G5 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.80 „de omstreken en franco per post0.37l/a Directeur-Uitgever A T~)V7~FTF? ,rT'TrrKrrT'TTn~Nr - i 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiön worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Elrangb'e G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid eu Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in d6u omtrek zyn Bloemendaal, Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT, ÖandpoortHeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; SpaarndmnC. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen od Advertentiën aan. Politiek Overzicht. Maandag heeft de Fransche Kamer opnieuw vergaderd. Over de brandende quaesties is evenwel niet veel bizonders jaegd. De algevaardigde. Fouraière begon met de regeering te interpelleeren betref fende de vervolging, ingesteld tegen het Mc van Urbain Goliier. (Hierin zou iet leger beleedigd zijn.) Spr. constateert dat men enkel de lanslagen tegen het leger vervolgt, niet die tegen Faure, de openbare machten, lie magistratuur enz. Hij verwijt Chanoi- dians manier van uittreden uit het ministerie en spreekt, in weerwil van iet verzet der nationalisten, woorden vrat hulde aan Zola. Dupuy antwoordt volgens zijn gewe- fcr. tc handelen en zich aan het vroegere rotum der Khmer te houden. Toen Pastre (député voor Yigan, teraar aan een krijgsschool) eenige door Dupuy voorgelezen zinnen toejuichte, •rrneed hij met moeite een vuistgevecht m?t Lavy. Fouraière las nu gedeelten voor uit een artikel van Drumont, waarin het öger ook is beleedigd. Drum ent antwoordt een voorstander o zijn van de vrijheid van denken en irengt daarbij in herinnering dat hij en vervolging wegens hoogverraad heeft bevraagd tegen Joodsche bankiers. J De Joodsche afgevaardigde (van Mont- Lilier1 Klotz betreurde het dat Drumont lier den godsdienst bij te pas bracht, ieraan toevoegende zich diep te be hoeven over het toenemen in het land an een leer- van verdeeling en haat. Er zijn slc-chte vaderlanders ook onder protestanten, ook onder de kathol ie- i. Er zijn Israëlieten die goede vader- mders zijn, evengoed als Drumont. Hij indigdc. met Drumont diens afkeerwek- .,nationalisme" te verwijten. Cassagnac wil over- dit „incident" in- jrpelleoren. Zijn interpellatie wordt een mand uitgesteld. Op verzoek van Dupuy beraadslaagt e Kamer nu over het amnestie-voorstel, lupuv verzoekt de paragraaf over de ■oebclen in Algiers aan te houden; ant hij zal die paragraaf bestrijden. Paragraaf 1 wordt aangenomenzij be reft persdelicten, vereenigingsdelicten, ïrkstatongsdelicten. De verdere be- ladslaging wordt uitgesteld tot Maan- te bespreken. De Amerikaansche regee ring trekt zich weinig aan van Spanje's bedreiging om zich aan de vredesconfe rentie te onttrekken. Mac Kinley zeide dat hij de vertraging in de onderhande lingen moede was, en het Kabinet be sloot, de instructiën aan de gedelegeer den onveranderd te handhaven. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 15 Nov. 1898. Electrische Trams. Naar bekend is wordt Donderdag a.8. aanbesteed het leggen van den weg voor de electrische tram Haar lem—Zandvoort en die voor de cein tuurbaan in de stad. Haarlem—Bloe mendaal komt later. De ljjn Haarlem—Zandvoort komt in Mei 1899 in exploitatie; daarvoor moet op 15 Maart zyn opgeleverd de zoogenaamde centrale, het station van krachtlevering en verder de remises eu de bruggen. Deze centrale krygt een afmeting van 26 by 22 M.. De electrische installatie wordt ge leverd door de tirma Siemens en Ka deor Dupuy bestreden te zijn, ver- 'erpt de Kamer met 350 tegen 98 stem- ifn een voorstel van Breton (Bourges) it afschaffing van de wet tegen de an- 'K |rehistcn. Gemeld is, dat de Amerikaansche ad- liraliteit een gedeelte der vloot slag laar houdt, nu Spanje nog steeds niet in de e-ischen der Vereenigde Staten j il toegeven tot sluiting van den vrede.J Ie Yankees hebben blijkbaar ingezien. K goed het is, om in navolging van age laud ten opzichte van Frankrijk, ijzeren vuisten" te schudden, om Dn zin te. krijgen. Uit Philadelphia wordt afin de Ti lls" gemeld, dat het Kabinet te Was- ington Zaterdagmorgen en. Zaterdag- lond een langdurige vergadering gehou- sn heeft om de Filippijnsche kwestie De remise heeft een afmeting Yau 61 bij 23 M. Hiervoor en voor de centrale is men druk bezig met beien. Dezelfde aannemer, die deze gebouwen zet, maakt ook de brug over de Leid- schevaart tegenover de Kathedraal, de viadact over den spoorweg der Holl. Spoor en de brug over de Houtvaart. Deze viadact moet, ten gevolge van de eischen der Holl. Spoor, een spanning hebben van 25 M. Z\j verheft zicht 5 M. boven de rails. Yoor den langen oprit beeft de Maat schappij gronden aangekocht van den bloemist Thoolen. Over de Houtvaart loopt de lijn naar het villapark Aerdenbout; door eene maatschappij, die zich gevormd heeft, worden daar langs de tramlijn vijf villa's gebouwd. Ten bewijze dat het ernst is met het plan de tram naar Zandvoort in Mei in exploitatie te brengen, kan dienen dat reeds nu de firma J. J. Bejjnes voor deze lijn veertien wagens in geraamte gereed heeft. Naar aanleiding van ons bericht over het failliss ment van de stoom tram Haarlem—Alkmaar is ons door velen gevraagd of de dienst is gestaakt. Wij kunnen mededeelen, dat dit niet het geval is en dat de stoomtram op gewonen tijd aankomt en vertrekt. den man in zijn kraag en in minder dan geen tijd spartelde hij met zijn beenen in de lucht, zeer tot genoegen der verschillende toeschouwers. Een-, maal op de been zijnde, vond hy het maar geraden zoo spoedig mogelijk met zyn met modder bevuilde kleede- ren een goed heenkomen te zoeken.! U leest toeli ge- j Iregeltl het Fei lletoii van „Ma; i*s I>agblad"?| Scliouwburg. Nederl. Tooneel. De Koninkl. Yereeniging het Ned. Tooneel geeft a.s. Vrijdag hare 2de abonnemeutsvoorstelling met eene op voering van „De Czarina" van Eugène Scribe. Dit drama, voor de beroemde tragédienne Rachel geschreven, speelt in 1725 in en nabij het paleis van Czaar Peter de Eerste. In „De Czarina" worden de voor- naamste rollen vervuld door de dames Theo Bouwmeester, en Holtrop—vauj Gelder en do heeren Louis Bouw meester, van Schoonhoven en de Jong. wat wist te schitteren. In den dialoog, die naar men weet van deze opera nogal een groot gedeelte inneemt, had haar engelsch accent wel iets aardigs voor hoilandsche ooren. Laerte (de heer Coini) en Frederik (mej. Shons) waren zeer vermakelijk. Er was in het eerste bedrijf ook een ballet. Droeve ervaring beeft ons ge leerd, de aankondiging daarvan maar wat kalmpjes op te vatten. Toch was dezen keer de dans van acht jonge meisjes wel aardig. Alleen zon 't aanbeveling verdienen, haar een vol genden keer niet zulke leelyke jurkjes aan te trekken. Dezen keer was het eens flink be zet. 't Deed ons plezier voor de Neder- landscbe Opera, die worstelende met tegenspoed en geldzorgen doet wat ze kan. Ook voor de artisten, waarvan de twee vrouwelijke hoofd personen en de heer Phlippean met bloemen werden bekranst. De heer Hoes had waarlijk ook wel een bloempje verdiend. tegen den heer Domela Nieuwenhuis: lo. over oneerlijke strijdvoering met draaierij, lengen en verdachtmaking 2o. ontrouw beheer van de gelden van Van Kol3o. de hooding van D. N. ten opzichte eener schold van f 100, I door zijne vrouw bij Van Kol aan gegaan. Destijds werd door beide partijen een commissie benoemd tot onderzoek van die grieven. Deze nu heeft on langs, als resultaat van haar onder zoek, een rapport opgesteld, met machtigiDg daarmede te handelen naar welgevallen. Zy moet, naar de „Middelb. Ct." meldt, gekomen zijn tot deze conclu- sielo. dat de eerste persoonlijke aanval van Van Kol is uitgegaan; 2o. dat van de 42 grieven 7 gegrond worden verklaard So. dat Van Kol zich heeft schuldig gemaakt aau ver- schillende vijandige uitdrukkingen en hatelijke beoordeelingen, waarvan D. N. evenzeer een verzameling had kun nen maken. Een gevaarlijk persoon. Een als heer gekleed persoon, een deukhoed op het hoofd, wandelde Maandagmiddag door de Kleine Hout straat. Daar komt eeu jeugdige fiets rijder aan. Hij belt, belt nog eens. De persoon in quastie kijkt om, doch bedankt uit den weg te gaan. Het gevolg is dat de fietsrijder hem aanrijdt. Wat doet nu de aangeredene. Fluks trekt by een mes en wil daarmede blijkbaar den jongen te lijf. Doch by had buiten den waard gerekend. Een flink werkman, die juist voorbij kwam en getuige van bet voorval was, pakte Mignon. Met de deur in huis vallende kunnen wij ons verslag aanvangen met de op merking, dat de uitvoering, dia de Ned. Opera Maandagavond van „Mig non" in onzen Schouwburg heeft ge geven, een goede uitvoering is ge weest. Zonder twijfel was do draagster van het stuk Mevr. Tyssen—Bremer kamp, die de titelrol vervulde. Met verbazing en bewondering tevens neemt de toehoorder waar, hoe deze zangeres, aan wie nog voor korten tijd weinig meer dan kleine rolletjes werd toevertrouwd, zich thans naar voren heeft gedrongen op de eerste ry van de artiston dezer opera. Ge zwegen nog van bare aangename stem en voordracht ligt er nog in baar Mignon iets bijzonder aantrek kelijks, dat den toeschouwer meer doet meeleven in de handeling, dan anders bij opera's het geval wel is. De party van Wilhelm Meister was in de handen van den heer Phlippeau. Er was dezen avond iets ongelijks in zijn vertolking: nu en dan bereikte hfl met zijn mooi -geluid inderdaad iets zeer goeds, een andermaal bleef hij beneden zyn reputatie. Uit het feit, dat bijwijlen de souffleur zeer hoorbaar was, mag worden afgeleid, dat de rol er by den heer Phlippean nog niet vast inzat. Hiermee is dan ook de ongelijkheid in zyn prestatie verklaard. Do heer Hoes zong den Lothario met een goed, hoewel in de hoogte niet verreikond geluid. Zyn actie was mede te loven, evenals die van mej. Francisca, die de Pbiline zong en met de coloratuur in die party vry- Verheffing in den adelstand. Bij Koninklijk besluit van 5 Nov. 1898 is mr. André Reigersman, te Breda, met al zyne wettige zoo man nelijke als vrouwelijke afstammelingen in den Nederlandschen adel verheven, met de praedicaten van jonkheer en jonkvrouw. Ons Huis. Dezer dagen werd gemeld dat er plannen bestaan tot het stichten van eeD Ons Huis ia het westelijk deel vau Amsterdam. De daaraan toegevoegde clausule, dat deze inrichting van roomsch- katholieken uitgaat, is echter onjuist, daar, zooals ook in de statuten be paald is, op kerkelijk gebied geheele neniraliteit betracht wordt. Het plan is voor dit Ons Huis een geheel nieuw perceel te bouwen, waar in behalve de zalen voor verschillende cursussen, een badinrichting gevestigd zal worden verder zulleti er spysuit- deelingen plaats hebben. Verschillende belangstellenden hebben hun steno toegezegd. {Centr.) Christelijk-Historische Kiezersbond.. In de onlangs gehouden vergade ring van het Centraal-Districtsbestuur vau den Chr.-Hist. Kiezersbond te Amsterdam, beeft dit zich op de vol gende wyze geconstitueerd: Mr. H. Verkouteren, 1ste voorzitter; dr. J. Th. de Visser, 2de voorzitter; J. ter Haar, secretaris; C. W. Rütter, pen ningmeester; A. A. Brcdius, inr. P. J. Hooft Graafland, mr. Is. daCosta, H. van der Zee, H. P. D. Harmseu, J. van Wichen en J. A. Wagen voorde. Ned. Dagblad. Onderzoek naar grieven. In 1890 opperde de heer Van Kol in een brochure verschillende grieven De „Koning Willem I", de nieuwe mailboot der maatschap pij „Nedorland", ligt na een goedge slaagden proeftocht van Vlissingen naar Amsterdam, aan den steiger dor Maatschappij aan de Handelskade aldaar gemeerd. Het nienwo schip is wat zeelui zou den noemen „een mooie schuit". Zy is van hetzelfde type als de „Koniugin Wilhelmina" waaraan zy bovendien wat kajuiten, dekken, enz. betreft, het meest hierinnert. Maar de afme tingen zyn, door een eenigszins andere plaatsing der machines, iets grooter: 392 voet tusschen de loodlyneD, 45 breed en 29 diep; de bruto tonnen inhoud is 4500; er zyn 72 slaapplaat sen voor eerste-klas en 34 voor tweede klaspassagiers, terwijl mime verblijf plaatsen voor troepenvervoer beschik baar zijn. De proeftocht, welke Zaterdag vol bracht werd, slaagde uitnemend. Het schip, met ballast geladen, liep met een snelheid van 15.4 mijl, terwijl van trilling geen sprake was. Dit heeft men te danken aau een nieuw systeem van 4 krukken quadruple expansie, gebalanceerd, volgens Yar row Schlick en Tweedy, waarbij net de snelste vaart alle trilling overwon nen wordt. De afmeting der cylinders is 27'/a, 39, 55 en 82 Eng. duim. Er is laad ruimte voor 1050 ton steenkolen. Aan boord zyn hydraulische los- en landinrichtingen. JHet stoomstunr wordt van de brag geregeerd en be wogen door een teleraotor. Twee dyna mo's leveren de kracht voor de elec- trischc verlichting, die zoo onbekrom pen mogelijk over bet geheele schip is toegepast. In de bakkery is ook van stoom profijt getrokken, terwijl een machine eveneens zorgt voor warm water in de verschillende bad kamers. Dat zyn eenige der voornaamste by zonderheden, die toegepast zyn, om aan boord alles wat het verblijf zon kannen vergemakkelijken en veraan genamen zoo goed mogelijk te doen zyn. Wy behoeven daarbij nauwelijks te noemen de lichte, mime salons, voor eerste- en tweede klaspassagiers, en het gerieflijke rooksalon aan dek. Misschien wèl, dat er passagiershut ten voor beide klassen van passagiers ook aan dek ingericht zyn. De nieuwe bodem der „Nederland", die haar vloot met een prachtig schip vermeerdert, zal varen onder com mando van kapitein A. G. M. Brnyns, die gezagvoerder op de „Kon. Regen tes" was. De eerste reis is reeds be paald op Zaterdag 26 dezer. De kiel werd gelegd op de Kon. Maatsch. „De Schelde", den 21sten September 1897. Hbld. Woninggebrek te Zaandam. In de laatste weken is in sommige bladen gewezen op het gebrek aan woningen te Zaandam, veroorzaakt zoowel door den toenemenden bloei der stad als in hoofdzaak door de groote behoefte aan woningen, ontstaan na de overbrenging van Delft naar de Hembrug der militaire fabrieken. In verband met dit gebrek aan wo ningen, kreeg nu Maandag de heer D. Dekker alhier, voorzitter van de Yereeniging „Wilhelmina" te Zaan dam, de toezegging van het kapitaal beuoodigd voor den bouw van een zestigtal woningen. Reeds spoedig zal naar een hiervoor gunstig terrein worden uitgezien. In wanhoop. Zondagmiddag omstreeks half vier ontstond in het plantsoen ter hoogte van den Pelmolenweg te Utrecht, een volksoploop, doordat eene vrouw zich wilde verdrinken en een kindje dat zy by zich had, hetzelfde lot wilde doen ondergaan. Als reden voor deze wanhopige daad gaf zy op, dat een hondje, dat zy nog niet lang hadden, des morgens was ontsnapt en dat zy tengevolge daarvan door haar man die haar de schuld gaf, was mishan deld geworden. Nadat de vrouw wat tot kalmte was gekomen cn zy haar hondje, dat inmiddels reeds der politie in banden was geraakt, weder had terug bekomen, liet zy zich tenslotte bewe en om weder naar de ecbtelyke woning terug te gaan. Zondagnacht omstreeks 1 uur is te Den Helder brand ontstaan in het café „Central", eigendom van den beer Z. Panbakker, te Haarlem, en bewoond door den heer W. Reimer. In een oogenblik hadden de vlammen het ge heel e gebouw aangetastniettegen staande de krachtige pogingen van de brandweer, werd het geheel in asch gelegd. De belendende gebouwen be kwamen veel waterschade. De oorzaak is onbekend. Alles was verzekerd. Misdaad Het anders zoo stille dorpje Schel- liogwoude wordt in de laatste dagen in rep en roer gebracht door het FEUILLETON. HOOFDSTUK XX. Aan bedde zijden van haar strekten |Ch de oevers der rivier uit, die door de uddagzon beschenen, de| prachtigste Iwrschakeeringen aanboden. 1 Do herfst, die altijd zoo rijk aan kleu- 1 is had allee met kwistige hand fcschilderd alle tinten waren wonder- Aoon in harmonie. Helaas! Al dat schoone zou spoedig ïiwenen zijn Agatha- stond voor een Jgenblik stil om wat bramen te phik- die zoo schilderachtig afstaken te- de zacht gioene varenstruiken die onder groeiden. K'n sloeg zij den hoek om en kreeg de 'fier in 't gezicht. Zij kabbelde snt-1 °ort, doordat zij dien nacht door den ^gen sterk gezwollen was, en de gele, tode en groene blaadjes dansten op de 'lfjes en schitterden in de heldere zon stralen. Eindelijk vond zij het plekje, waar, zij gewoon was te zitten zij zette zich i ouder den groot-en beukenboom neer, door welks bladeren de zonnestralen' speelden. Haastig ontdeed zij zich van haar hoed als was zij blij het zachte koeltje over haar voorhoofd te voelen strijken. Men kon na-uwelijks gelooven, dat de zomer voorbij en het nu herfst was. Op het golvende, snel voortstroo- mende water bewogen de kleine lelie blaadjes zich heen en weer en de blau we, dunne nevel, die er boven hing, ver anderde telkens van tint-. Heel in do verte ontwaarde men een vrouwtje met een vuurrooden doek om het hoofd, die hout sprokkelde. Agatha liet het hoofd in de handen I zinken. I Nu wist zij nu zij eindelijk alleen was hoe zeer zij er naar verlangd had uit te schreien. O hoe had haar tante haar beleedigd. Neen, nog meer dan dat zij had haar vrees aangejaagd. En zij was nog bevreesd. Nooit zou zij dr. Darkhara trouwen zij was vast besloten op dit punt; maar als zij me vrouw Greatorese tegenwerkte, die wel is waar haar tante niet was maar slechts een verre nicht. Wat zou er dan van haar worden? Dikke tranen rolden tus schen haai* vingers deor. Zij voelde zich zóó alleen zoo bitter alleen Een zachte hand werd op haar schou- der gelegd. Zij schrikte hevig en zag op dr. Dill-1 wyn stond achter haar. „Wat scheelt «r aan vroeg hij zachtjes. „Oniets, niets", zeide zij haastig. „Werkelijk niets." Zij stond schielijk op cn trachtte te lachen. „Zeg het mij," zeide hij. „Wel, ik heb heb u reeds gezegd," zeide zij zich dapper willende houden. „Het is niets... Alleen... soms..." Haar krachten be gaven haar en zij sloeg de handen voor 't gelaat. „O ik ben zoo ongelukkig zoo diep ongelukkig...", riep zij bitter uit. „Lieveling," zeide de jonge man. Hij poogde niet haar handen van 't gelaat te trekken, maar nam haar in zijn ar men en drukte haar hoofdje zwijgend, maar hartstochtelijk tegen zijn schouder. En zonder haar los te laten zeide hij Agatha, je weet, dat ik je liefheb. Ik had mij zelf beloofd je niet van mijn liefde te spreken voordat ik er zeker van was, dat je genoeg van mij hieldt en ik je iets aan kon bieden. Maar nu ik ja zoo ongelukkig zie en je misschien kan helpen... Hij zweeg en drukte haar een kus op het voorhoofd. „Hebt ge mij lief, Agatha?" Agatha herstelde zich cn drukte haar beide handen tegen zijn borst om hem aan te zien. Twee tranen vloeiden lang zaam over haar wangen naar beneden, maar zij schreide niet- meer. Haar gelaat had een groote verande- ring ondergaan een gelukkige gloed straalde uit haar oogen. Dillwyn zag haar verbaasd aan hij had niet geweten, dat ze zoo mooi was. Hij trok liaar tot zich. „Het is waar," zeide hij. „Hebt ge mij werkelijk lief?" „En jij Hij lachte gelukkig, haar vaster te gen zich aandrukkend. „Wat een vraag. Daar verdien je geen antwoord op. Maar ik zal het je toch maar geven. Ik heb je lief met ge heel mijn hart." „Owas alles wat Agatha zeide, ter wijl haai- gelaat betrok. Zij zag naar hem op. „Waarom hebt gij het mij niet eer der gezegd 1" Een zeker iets in haar houding zeide hem, dat er gegronde reden voor haar tranen bestonden en het begon in zijn binnenste te stormen. Kwam er al iets zijn levensgeluk be dreigen Als dat zoo was, dan zou hij strijden, totdat hij er bij neerviel Hij vroeg haar nu wat er voorgevallen was en zij vertelde hcan alles. Dokter Darkham's aanzoek, haar tante's toe stemming en haar vrees. Haar hand lig in de zijne, terwijl zij hem dit alles mee deelde en de kleine, trillende vingers kloonden zich onder haar verhaal vaster om do zijne. Het was zoo'n hatelijke ge schiedenis en zij had zoo veel geleden. Maar nu..." ,Die gemeene schurk!" zeide Dillwyn eindelijk. Zij was toen pas halverwege haar ver haal. „Wel, zijn vrouw is nog maar drie maanden geleden gestorven." Hij wilde nog bijvoegen: dan dacht hij reeds aan je toen zijn vrouw nog leefde, maar dat ging zijn krachten te boven. Verder hoorde hij haar geduldig aan. „Oik ben zoo bang geweest en heb mij zoo ellendig gevoeld," zeide Agatha. Iemand, die geheel buiten de zaak stond zou deze laatste woorden eenigszins vreemd gevonden hebben, daar er geen zweem van verdriet, meer op haar ge zichtje te lezen stond, maar Dillwyn Teep haar en kuste haar hand. ,Je zult je nooit meer óngelukkig voe len, als ik er iets aan kan doen," zeide hij. „En nu heb ik je nog niet eens ge zegd, welk buitenkansje mij te beurt is gevallen, Agatha. Ik ben bang dat, in dien dit niet gebeurd was, ik geen moed had gehad je van mijn liefde te spre ken." „O Jackzeide zij verwijtend. „Wel, ik was er volstrekt niet zeker van, hoe de zaken stonden. Je tante was tegen mij, dat wist ikik wil haar dat natuurlijk niet kwalijk nemen en..." „Toch vind ik dat je dit wel moest doen. Stel jc voor, dat ze mij met Dark ham wilde laten trouwen." „Met dien kerelJa, dat is slecht, ze ker „En toch kan je 't haar niet kwalijk nemen." „En hoe zou ik dat kunnen? Denk je, dat- een tante het aardig vindt haar nichtje aan zoo'n armen Job te geven als... als ik ben." „Ik zou denken, dat elke tante blij moest zijn als haar nichtje zoo'n man krijgt als gij." Dillwyn vond het verrukkelijk haar dit te hooren zeggen, en de belooning voor die woorden bleef dan ook niet uit. „Maar luister nu eens," zeide Dillwyn- „Ik heb je nog niets van dat buiten-

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1