volgende voorval. Een algemeen ge acht persoon aldaar is plotseling ge storven. Reeds den dag na zyn dood ging het gerucht, dat do man, bekend om zijn zachtaardig on stil karakter, om 't leven gebracht zou zijn. Naar aanleiding van deze geruchten bracht de Amsterdainsche justitie Yrydag een bezoek aldaar. Levend verbrand. Maandagvoormiddig is te Enschede een omstreeks 70 jarige ongehuwde vrouw levend verbrand. Waarschyn- lyk beeft de oude kiodsche vrouw wat ai te dicht by dc kachel gezeten en hebben hare kleeren vlam gevat. Zy is daarop naar een achter het huis gelegen plaats geloopeu. waar de knechts uit de werkplaats van haar broer, by wien zy inwoonde, plotseling een bevigen gil hoorden en de oude vrouw geheel in vlammen vonden. Zy bezw ek terstond daarna. Noodlottige mishandeling. Te Winschoten is Zondagnacht ze kere F. van Niesjesoord by een vecht partij zwaar mishandeld. De man zou Maandagmorgen met den eersten trein naar Groningen worden overgebracht doch big overleed onderweg. Vier personen die vermoedelijk aan dit misdrijf schuldig zijn, werden gevat. De N. Or on. CV. deelt nog het volgende mede: De zoogenaamde „Oude-Wyven- weg" staat niet in een al te besten reuk en liet feit van Zondagavond is zeker wel geschikt, om zijnen naam nog slechter te maken. De wegloopt van Winschoten naar Oostereiude en zal ongeveer 20 min. lang zijn. Hij is onbehuisd en dus juist geschikt voor het houden van vechtpartijen en der gelijke. Terwijl nu Zondagnacht, ongeveer één uur, eenige jongens en meisjes van Niesoord, gem. Midwolda, van Winschoten huiswaarts keerden, ont moetten zij op bedoelden weg een vyftai jongens, die ze in 't begin van den avond in het logement „de Een dracht" van Jansen hadden getrac- teerd. Zy vielen hen met latten aan, zoodat een ervan, Hendrik Feyken, boerenknecht, wonende te Niesoord, ter aarde stortte, vreoselyk bloodeude en oo.venschijnlyk deu geest gevende. Men bracht'hem naar deu heer Yan Olm, arts te Winschoten, waar bleek, dat do mishandelde haast onkenbaar was de neus was in het vleesch weg geslagen, do oogleden gescheurd, de oog.on vreeselyk opgezwollen. Door de politie werd nog denzelf- üen nacht B. Martena gearresteerd, die door den broer van den mishan delde als de persoon is aangewezen, die den eersten slag moet hebben toegebracht, tengevolge waarvan H. F. op den grond was gevallen. Latei- werd nog gearresteerd J. Schóltens. Zooals men weet, is de mishandelde mot den eerston trein naar Groningen vervoerd, maar onderweg overleden. Door eon philanthroop is f 4000 ge schonken tot aankoop van woeste gronden onder Terband (Fr.) om deze te ontginnen tot bouwland en daar door werk te verschaffen. Er is eene commissie tot uitvoering benoomd, be staande uit de lieereu S. Boersma, B. Neef en M. Brouwer, die reeds 8 bun ders ondergrond heeft gekocht. De werkzaamheden zullen eerstdaags aan vangen. teüiersai an Kunst De ex-Rembraiidttentooii- stelling. De zalen van wylen de Rembraodi- tentoonstelling hernemen langzamer- bami hun gewoon aanzien. De meeste schilderijen zyn reeds afgenomen, ver pakt of verzouden. In de afgeloopen week vertrokken de heeren R. van Hasselt en jhr. C. J. den Tox met de Franscbe bezending naar Parijs en eerstdaags zullen de commissieleden C. G. t Hooft Jr. on G. H. Breitner de Eogelsche schilderyen naar Londen begeleiden, terwijl de lieer Hofstede! de Groot eenige Duitsche inzendingen1 zai thuis brengen. Voor de emballage der stukken is' de bekende Parysche firma Chenue ontboden, die sinds een dag of tien met drie man in het Gemeentemuseum te Amsterdam werkzaam is ea eeno ongeëvenaarde bedrevenheid in het verpakken der kostbare stukken ont wikkelt. kansje verteld. Do oude generaal Mont gomery heeft mij bij zich laten roepen." ,,'t Is niet- waar!" „Toch wel. Gisteren avond. Hij li&d een maagaandoening Het schijnt, dat hij mijn moeder gekend en gehoord heeft, dat ik bijzonder knap ben. Dat spijt mij voor den ouden man ..Nonsens, 't Is de waarheid." „Hij scheen niet over Darkham te vreden te zijn, die een week geleden bij hem geroepen was. Bij dat bezoek was er klaai-blijkelijk iets voorgevallen. De generaal zeide niet veel; hij is een licht geraakt oud heertje, dat weet je en hij voelde zich bepaald belee- digd. Natuurlijk zal ik het tussclien hem en Darkham weer zien bij te leg gen. Ik houd er niet van mij in eens an dermans zaken te mengen, maar ik zal er door in de achting van de mensehen stijgen... ik doel nl. op het feit, dat mijn hulp ingeroepen is." Meisjes zijn zelden edelmoedig in za ken, waarin hun geliefde betrokken is. Agatha maakte heftige tegenwerpingen. „Waarom zoudt ge dat doen? Als hij niet van. Darkham houdt en wie doet dat? Waarom zou jij dan niet zijn plaats innemen?" SpoH en Wedstrijden. Wielrijden. Onze landgenoot Meyers heeft Zon dag in het wintervelodroom teMoscou gereden; ook deed de Franschman Laraberjack mee. Beiden zyn in de 1 kilometerrace geslagen door den Ros Wasjkewitsj. Hier volgt de uitslag I. Herfstprijs, l'/a werst. Ie serie Wasjkewitsj, 2e serie Golofkof (niet geplaatst Lamberjack), 3e serie La- moetsjien, 4e serie Meyers. Ie de-mi- finale Wasjkewitsj, 2e demi-tinale E. Meyers. De finale is Maandag ver reden. II. 1 kilometerle serie 1 Lam berjack, 2e serie 1 Meyers, 3e serie 1 Bogdanoff, 4e serie 1 Wasjkewitsj. Finale: 1 Wasjkewitsj. Maandag zonden Meijers en Lam berjack ryden tegen Tideman—Do- koetsjef over 5 werst. RECHTSZAKEN. Hooge Raad. Voor den Hoogen Raad werd Maan dag door bet Openbaar Miuisterie ge concludeerd tot verwerping van hit cassatieberoep van den winkelier te Amsterdam, die tot 9 maanden ge vangenisstraf is veroordeeld wegens verduistering van een accept, hem door een deurwaarder ter bstaling aangeboden. Uitspraak 12 Dec. Kort aangebonden. Een jongeling Jan de Jong stond Maandag voor de rechtbank te Utrecht terecht, die in den late avond van 1 op 2 Oct. op de Bleskenskade had slaan vrijen, en omdat een laten voor bijganger, een matroos uit den Helder, R. de Koff, hem uitnoodigde zyn meisje ook een paar zoenen voor hem te geven, dezen met een knipmes dat getuigen in de duisternis hadden hooren kraken by het open maken een wonde in de linkerborst toebracht. Volgens den deskundige, dr. Vrijheid, bad de wonde slechts een weinig dieper behoeven te zyn om levensge vaarlijk te wezen. Nu liep de matroos er daar acht dagen mede in het hos pitaal en werd ook later in Den Hel dor nog evenveel tijd in het hospitaal verpleegd. De bekl. ontkende alles. Alleen gaf hij toe dat hij door het verzoek om zyn meisje twee zoenen voor een ander te geven ontstemd was geraakt. „Hoe zou u dat vinden, Edelachtbare, als ze u zoo iets vroe gen," zei hy tot den president. Mr. E. A. Smidt achtte door het getuigenverhoor de schuld van bekl. wettig en overtuigend bewezen en zyne veroordeeling tot 8 maanden gevangenisstraf, tot groote ontzetting van de tribune, die weer, als gewoon lijk wanneer er zoo'n beid terecht staat, overvol was. „N. R. Ct." INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Eerste Nederlandsehe Fabriek van Kunstbloemen. P. L. ENGELENBERG, Anegang 8. Heden verscheen de 9e jaar gang van mijne prachtig ge- illustreerde Prijscourant, wel ke op aanvrage gratis ver krijgbaar is. Gemengd Nieuws. De zaak-Dreyfus. De Temps" bevat eenige Dadere bijzonderheden omtrent de twee brie-; ven van Esterhazy, die op last var. bet Hof n beslag zyn genomen. I hoofdzaak worden hierdoor de vroe gere geruchten bevestigd. De brieven zyn op hetzelfde papier als het bor- j dorel geschreven en van vroegeren datum dan het borderelzy zyn door de firma die ze ontving, dadelijk ge nummerd, hetgeen mede kan strekken om de sebtheid te bewijzen. Er wordt in gevraagd om uitstel van betaling cener sehuld. Hoe men op het spoor is gekomen, weet of zegt niemand. ..Het is maar een twist van. korten duur, denk ik. Darkham is er lang dokter geweest. Maar ik wil je alleen maar zeggen, dat ik denk, dat dit mij veel goed zal doen I en," hij trok haar naar zich toe, „mij in staat stollen je des te gauwer een thuis aan te bieden." „Een thuis!" zeide rij. Als muziek klonk haar dit woord in de oor en. „Ons thuis!" Hij zag haar aan en zij hem en hun lippen ontmoetten el kaar. „Hoe lang heb ik reeds naar dit uur verlangdriep hij uit. „Jaren 1" „Neen, neen," zeide zij zachtjes lachend. „Ik geloof, jaren," hield hij vol. „We ken, maar..." „Heelo lange weken dan." Beiden lachten eai toen hernam hij een weinig verlegen, want minnaars voe len zich altijd een weinig verlegen tegen over hun geliefden „Wilt ge mij trouwen, in mijn tegen woordige positie, Agatha. Wilt gij het wagen Agatha lachte weer, terwijl een warm© blos haar wangen kleurde. „Het is maar een hutje," zeide Dill- wyn, „niets meer dan een hutje.." „Ik houd van hutjes", zeide zij. „Er zijn maar vijf kamers in." Het papier van het borderol dit in het voorbijgaan is niet papier van het ministerie van oorlog. Het is een zeer eigenaardig soortBertillou en Cochefert, chef van den veilig heidsdienst, deden in 1894 vergeefsche pogingen om de herkomst ervan na te sporen. Van goed ingelichte zyde wordt verzekerd, dat Esterhazy thans weer over ruime geldmiddelen beschikt en op tamelijk grooten voet leeft. Eenige dagen geleden zond hy zyn neef Chris- tiaan 590 francs als rente voor, zooals hy beweert, de hem toevertrouwde 30.000 francs. Picquart. Het rapport van kapitein Ta vernier inzake Picquart is gereed, meldt de „Gaulois". Andere bladen dee'.en mede. dat de instructie in deze week zal afloopen. Labori hooft om zekerheid te erlangen den minister van oorlog om een audiëntie verzocht. Het wordt als byna zeker voorgesteld dat de advocaat heden of morgen eindelijk i bij zyn cliënt toegelaten zal worden, al was het alleen om de interpellatie te voorkomen, welke Au tide Boyer te dezer zake eerstdaags tot de regoe- ring zal richten. Zondag heeft men plotseling geweigerd Gast bij Picquart toe te laten hoewel het diens gewone bezoekdag was. De „Matin" schrijft, dat Freycinet, zoodra hy minister van oorlog"werd, zich onmiddellijk omtrent den stand der vervolging tegen Picquart heeft laten inlichten en toen ten antwoord dat de instructie nog niet ver gevor derd was, dat er no,:- bee! wat gedaan moest worden en dat het nog wel tot. het begin van liet volgend jaar kon duren. De Freycinet antwoordde, dat de instructie reeds anderhalve maand aan den gang was en dat er spoed gemaakt moest worden. Aldus ge schiedde. Men wacht op de resulta ten De „Rappel" deelt mede, dat er een inschrijving geopend wordt om overste Picquart een eeresabel aan te bieden. Do „Temps" geeft nu ook haar mee ning over het tegenover Dreyfus be trachte stilzwijgen, waar de enkele men- schelijkheid reeds mededeeling zou ge- bicden. Heeft hij niet liet recht mede deeling te ontvangen van wat er voor valt, en uit kracht van welk beginsel onthoudt men ze willekeurig den ver oordeelde van- het Duivelseiland. Het arrest van het Hof moet noodzakelijker wijze grooter vrijheid laten aan de ge voelens van menschedijk medelijden. Boyer die eene vraag in de Kamer zou stellen, verzekert dat de minister hem gezegd heeft, dat het rapport tegen Picquart heden ingediend zou worden bij den gouverneur van Parijs. In dat geval, had Freycinet eraan, toegevoegd, zou de beëindiging der afzondering kun nen overwogen worden. „l'Aurore" deelt mede;, naar aanlei ding van het bericht uit Cóïmar omtrent Dreyfus' overlijden, dat volgens parti culiere inlichtingen, bij het ministerie van koloniën uit Cayenne eon cijfer-tele- gram is aangekomen, waarin mededee- lingen omtrent den gezondheidstoestand van Dreyfus zijn vervat. „rAurore" zegt, dat er reden is zich te verwonderen, dat het agentschap Ha- j vas van den minister van koloniën geen I bepaalde logenstraffing van het bericht in quaestie heeft ontvangen. De Franscbe wetenschappelijke ex i peditie-Bonin is in deGhineesche pro vincie Sze-Chtian niet ver van de grens van Thibet door de bewoners overvallen. Vier Annamieten van het geleide zyn licht gewond. De verant woordelijke mandarijnen zijn gevangen genomen. De moordaanslag:, verleden Zaterdag te Parijs tegen den rechter van instructie Boursy. is ge pleegd door een twee-en-dertigjarig meisje, Madeleine Hioque genaamd. De aanslag geschiedde uit wraakzucht. Juffrouw Hinqne en haar vader waron nl. -wee jaren geleden door eenige op lichters bestolen, doch dezen werden vrijgesproken. Het meisje kon dienten gevolge een haartoebehoorende schuld bekentenis niet terugkrijgen, en zy wist, dat deze zich in banden van een derden houder bevond. Zy overstelpte den rechter Boursy met aanzoeken en „Wat kan men meer verlangen'" „Ik ben bang, dat de keukenschoor steen rookt." „Allo keukenschcorsteonen rooken." „En ik geloof niet., dat het meisje kan kooken." „Dan is hier een meisje, dat het haar zal leeren." Zij legde haar handen tegen zijn borst. Zij bleven er echter niet lang, want Dillwyn had haar 't volgende oogenblik weer in zijn armen genomen. „Meen je heusch, dat je het met mij durft te probeeren, dat ge werkelijk de mijne wilt worden?" Plotseling liet hij haar los en hield haar op een armslengte van zich. „Maar het is schandelijk," riep hij uit. „Je offert je leven op. Het ware beter als gij je woord terugnaamtHij hield echter haar handen vast en trok haar tot zich. Werkelijk dat was veel beter. Maar als gij het doet, Agatha, dan vrees ik dat het mijn dood zal zijn!" „O! Jack!" riep zij. Zij lachte, maar met tranen in de oogen. Zij maakte haar handen uit de zijne los en sloeg haar armen om zijn haJs. „O als die daarvan afhangt, zal je nog heel lang leven," zeide zij. „Welnu, dat is dan afgehandeld," zei- vorwyten, maar deze kon niet anders doen dan baar naar den civielen rech ter verwyzen vandaar haar verbitte ring. Een der twee kogels heeft het doel gemistde andere heeft den rechter in het hoofd getroffen. Zyn toestand is vry bevredigend. Het Hooley-proces. Maandag is te Londen het verhoor van Hooley voor het Hof van Faillis sementen weer begonnen; hoofdzakelijk om Sir William Marriott gelegenheid te geven zyn betrekking tot Hooley toe te lichten. Op heftige wijze ont kende Marriott dat Hooley hem dui zend pond sterling zou hebben betaald oiu door hem te worden voorgehangen als lid van de Carlton Club. Hy er kende echter de som te hebben ont vangen en gaf mede toe, dat hy nog meer geld van Hooley had gehad. Waarvoor? Voor diensten aan Hoo ley bewezen. Marriott was verder niet in staat te loochenen, dat Hooley tienduizend pond sterling had betaald aan het fonds der conservatieve party voor dezelfde caudidatuur als lid der Carl ton Club en vermoedelijk ook met het oog op een zetel in het Lagerhuis. Getuige moest mede erkennen, zelf van Hooley een cheque van vijftig duizend pond sterliug te hebben ont vangen, waarvoor een Eogelsche adel lijke titel zou worden gekocht, ter ge legenheid van het jubilee van Konin gin Victoria. Deze cheque had getuige echter teruggegeven, toen liet onmo gelijk bleek Hooley daarmede de be- geerde aristocratie te bezorgen. Nu moest Hooley antwoorden. Hy handhaafde alle vorige beweringen, er by voegende in zake de relaties tot Marriott, dat deze hein bet eerst over een adellijken titel gesproken, en voor gesteld had tegen vijftigduizend pond hem daar aan te helpen. Hooley stem de hierop toe, hy zou dat bedrag be talen als de zaak gelukte eu Marriott zelf zou er tienduizend pond vau heb ben opgestoken. Groote emotie natuurlijk in hofkrin gen door deze mededeelmgen. Niet minder seusatie> verwekte de voorlezing van een brief van twee van Hooley's vroegere klerken uit Not tingham, waarin deze beweren, dat eenige belangrijke boeken van Hoo ley zouden zyn verbrand of vcrvalscbt. De schrijvers verklaren, door dit ge tuigenis zich te willen wreken over de slechte behandeling, ondervonden na het faillissement van Hooley. Een brug van doodkisten. Toeu de Britsche troepen in 1800 op Peking aantrokken, na de Taku Forten genomen te hebben, was een der rivieren door de zware regens, zoo gezwollen, dat zy onwaadbaar was. In die verlegenheid kwam een van de officieren op een schitterenden inval. Wetende, dat de Clsineezon meest al hunne doodkisten jaren vooruit be stellen en ze in huis bewaren, en ook i dat die volkomen luchtdicht zijn,1 raadpleegde by met andere officieren, met dat gevolg, dat er bevel werd gegeven al de huizen van het dorp te doorzoeken en elke doodkist buit te maken. Met behulp van eenige leege vaten, bouwden de soldaten eene pontonbrug van doodkisten, steikge noeg om het geschut te dragen, en zoo'werd veilig over de rivier getrok ken. Feestelijke ontvangst. Te Berlyn maakt men aanstalten om den Keizer on de Keizerin by hun terugkomst in Duitschland feestelijk te ontvangen. Men zai de huizen ver sieren en verschillende adressen van verwelkoming aanbieden. Nu is de bijzetting van Bismarck's l\jk te elfder ure weer uitgesteld tot April van hot volgende jaar, daar ge bleken is, dat liet praalgraf te Frie- dricbsruh niet togen 27 November klaar kan komen. Luccheni. De directeur der gevangenis te Genèvc beeft Luccheni medegedeeld, dat hy Zondag naar het tuchthuis zou worden overgebracht. De anar chist amwoordde dat hem dit onver schillig was. Hy is zeer rustig en slaapt 's nachts vast. De cel waar hy de eerste zes maan den van zijn straf moet doorbrengen, is werkelijk een griezelig verblyf. do hij. ..Maar toch zal ik mij altijd zelf zuchtig tegenover je voelen. Maar hoe dan ook. hot is nu eenmaal uitgemaakt. Ik wilde, dat je het huisje zaagt, Aga tha. Het is heusch maar een hutje, niets meer. „Dat weet ik. Ik heb het gezien." „O 1 alleen maar van buiten. Maar van binnen is het niet half zoo leelijk als van buiten, twee kamers zijn erg ge zellig en alles is met- klimop begroeid. Mijnheer Greatorese is heel goed voor mij geweest, zoodoende zien een paar kamers er nog al netjes uit maar," ver- légen en teeder, „zij zijn niet half mooi genoeg voor jou!" „Voor mijAgatha, bloosde. Dat hij zoo iets kon denkenalsof rij niet over al gelukkig met hem zou zijn. Bestond er wel liefelijker dwaasheid? Zij had evenwel geen tijd meer om te denken. Zouden er wel ooit gelukkiger geliefden geweest rijn als deze twee, die daar bij de kabbelende rivier stonden, met de hoop op een schoone toekomst, die niet ontsierd werd door zelfzuchtige bijoogmerken. „Er ligt een allerliefst vertrek aan do zuidzijde", zeide Dillwyn, Agatha's wang tegen de zijne drukkend, „een heel lief kamertja Dat zal jouw zitkamer worden en die er tegenover de eetzaal. Een correspondent van de N. Ziïr- cher Zeitunq is er geweest. In de gevangenis is op 't oogenblik slechts één misdadiger opgesloten, iemand die zyn moeder heeft vermoord. Hy be woont oen licht kamertje, vry gezellig ingericht, met prenten ea photo's aan de wanden. Maar de cel voor Luc cheni ligt in den kelder. Men moet twintig treden af, dan is links een corridor met vyf cellen 't is er overal stikdonker; achter een zware deur iigt dan weer oen gang, en aan het einde daarvan is de cel, waar deltaliaan komt er is geen enkel venster; bij 't licht van een kaars ontdekte de journalist er niets ais een hoopje opgerolde raatten, daar moet hy daags op zitten, 's nachts op slapenen eens in de veertien dagen mag by uit dit duffe, zwarte hol één uur beweging hebben in de buitenlucht. De physiek sterkste menschen moeten op deze wys getemd worden, een soort moderne gruwel kamer dus. Daar uit het proces gebleken is, dat Luccheni werkelyk geen mede plichtigen heeft gehad, heeft de pro cureur-generaal verzocht, alle gear resteerde Italianen wegens gebrek aan bewys vry te laten. De Bondsregee- riog had er reeds vier van de zes uilgewezen dat is Zaterdag ook met de overige gebeurd, zelfs met Marti- nelli, van wien toch is bewezen, dat hy werkelijk te goeder trouw bet handvat voor de vijl fabriceerde. Het vergaan der „Bourgogne." Blyk'ens een telegram uit Philadel phia eiscbt.de Compagnio Transatlan- tique van de eigenaars der Croma- tysbire een schadeloosstelling van 2', 2 millioen dollars wegens het vergaan van de Bourgogne, die volgens eische- res geheel aan de nalatigheid van den kapitein der Cromalyshire ie wijten is. Milan. De Romeinsche „Stamp" ontvangt uit Weenen een telegram, waarin een verbaal wordt gedaan van een sau- slag op Milan, den gewezen koning, thans almachtige» bevelhebber. Het verhaal, (lat zeker bevestiging behoeft, luidt in 't kort ais volgt": Op den weg van Kragüjövats naar Nisj wachtte (onlangs een troep van over de drieduizend boeren den trein op waarin Miiau zat, en be groette dien met een hagelbui van steenen, zoodat alle ruiten verbrijzeld werden. De machinist zotte echter allen stoom by en zoo ontsnapte Mi lan, die, in Nisj gekomen, dadelijk een bataljon soldaten zond en honderd boeren in hechtenis liet nemen. Volgens een tweede verhaal is er in Milan's slaapkamer een man ont dekt en aangehouden, die een dolk en een geladen revolver by zich had. Eeu trem-ongeluk. Twee Araerikaansehe sneltreinen zijn by Wilkesbarre op elkaar ge- loopen. Vijf treinbeambten werden gedood en velen gewond. De reizigers kwamen met een paar schrammen vrij. Het ongeluk is "te wijten aan de opeenhoopiug van rotte bladeren op de lyn, waardoor de remmen niet voldoende werkten. Uit Transvaal. Een correspondent van de Volks stem, uie met generaal Joubert op den oorlog tegen Mpefoe uit is, seint uit het lager te Fort Schutte, dd. 13 October Met den gezondheidstoestand gaat het nog goed. In ons lager zijn "nog geen zieken. Wel heeft het slechte, brakke water onze spijsvertering min of meer verstoord, maar thans hebben wy goed helder-drinkwater. Het veld is slecht voor onze paarden en ossen. De hitte is overdag zeer groot, ter wijl de nachten koel zyn. Zoo zyn wy dan eindelijk by ons doel gekomen en ligt Magato's berg voor ons. Wij zyn gelagerd nabij het fort en wachten hi r on de anders kommandantschappeu.... Da artillerie onder kommdt. Trichard ligt niet ver van ons gelagerd. Van af het fort Schutte.... kan men Magato's hoofdstam en huis goed zien. De hoofdstad ligt onder een krans,maar ligt bloot en is, indien wij eerst aan den overkant der rivier zyn, door het ge schut plat te schieten. De berg is echter zeer groot en M'Pefoe rekent meer op zyn hoatbosschen en gaten (spelonken) dan op zyn hoofdstad. De Kaffers zyn zeer verdeeld en vele ka- piteins vallen M'Pefoe af en willen Ze is wel klein, dat is waar, en het woord zaal is er te. grandioos voor.' Agatha zuchtte. „Wat scheelt or aan, lieveling?" vroeg hij bezorgd. „Lijkt het je niet gunstig. Het is ook wel wat klein." „Ik zal je zeggen, wat het is." zeide zij ernstig, „het is alles veel te mooi om waar te kunnen zijn. Alles. Nooit zal het mij toebehooren. Die zitkamer dat eetzaaltje.... O het heele, lieve huisje zal nooit van mij worden. Het zou te veel geluk rijn. Gij denkt niet aan tante Hilda. Zij zal nooit haar toestemming gevennooit!" „Maar rij is je tante eigenlijk niet," zeide hij. „Neen maai' zij is erg goed voor mij geweest, Jack. Als zij er niet geweest was," zij zweeg even, terwijl haar lief gelaat betrok, „zou ik van gebrék gestoi-ven rijn. Dat mag ik niet vergeten." „En ik zal het evenmin doen," zeide Dillwyn. „Als rij ooit een vriend noodig heeft, kan rij op mij rekenen. Maar daarom moet ik toch ook aan jou denken. Wij zijn nu één dat weetje, eu een mensch denkt altijd het eerst aan dengene, die hem het naaste rijn. En dan geloof ik toch ook wel, dat me vrouw Greatorese voor redeneering vat- niet. vechten. Er vluchten 's nachl veel Kaffers de rivier door, maa Magato's wachten keeren het vee éI de Kaffers zooveel zy kunnen tere en den berg in. Indien de oorlog eeri 1 aan den gang is zullen zeker de kap teios, die nu uit vrees voor M'Pefi zich stil houden, onze zyde kiezei Den 21eu October kreeg do „Yolkj stem" een telegram uit Pietersbuq waai van wy het volgende overnemen Zoodra de generaal en liet kois mando op Rietvlei waren aaogekomg en het kamp en lager op den ber hadden opgesteld, heeft genera tl Jou bert een boodschap gezonden aa M'Pefoe om zich by hem aan te mei denhem word onbelemmerd terug keer verzekerd. M'Pefoe antwoord dat bij den generaal by zich verwacht!) als by zaken met hem te bespreja had. Gisteren na was de termijn verstns keu waarbinnen M'Pefoe voor da generaal zou moeten komen. krijgsraad werd in den namiddag ii het kamp van de burgers gehouden die ruim twee uren duurde. Het resul taat dezer beraadslagingen was da besloten werd den oproerigen Kaffer kapitein voor eens en al pen gevoelig les .te geven en het koramando mei 30' 0 man te versterken. lu alleryi werd een renbode naai 3 Fort Schutte gezonden met opdracht het besluit van den krygsraad onmid dellijk aan de regeering te seiner Verder werd besloten zoo snel moge lyk met den bouw van het fort voort te maken en inmiddels te trachten dj Kaffers zoovee! mogelyk afbreuk tt doen door bet vernielen van den oogs en het afsnijden van watertoevoer indien mogelyk. Het is echter niet te verwachten dat de generaal zyn burgers aan een gevecht za! blootstellen zoolang hjj niet een voldoend - macht tot zijn be schikking hoeft. De naturellen zyn gisteren begon- tien met hot binnenhalen van huo koren. Zooveel mogelyk wordt dit natuurlyk belet door de burgers. Alles wyst er thans op, dat do naturellen 1 vast besloten zyn, uen stryd tot bel 1 uiterste vol te houden. Volgens een ander telegram hebben de Kaffers alle kralen, alsook het gras aan den voet van don berg verbrand. Ook wordt gemeld, dat een paar bevriende Kaffers, door Mpefoe ge- 1 vangen en toen weer ontvlucht, aan de Boeren gemold hebben, dal, zij bjj Mpefoe vier kanonnen hadden gezien eu de Kaffers van blanken onderricht kregen, hoe ze te gebruiken. De re- georing is onmiddellijk van dit bericht 1 in kennis gesteld. Pe3tbacill0Q. De Times verneemt uit Molbourne, dat de overheid do pestbacillen, uit Voor-Lndië meegebracht door dr. Hay- don, in beslag genomen en vernietigd heeft, nadat Haydon haar eisch, om de bacillen kosteloos af to staan, af- gewezen bad. Haydon vroeg er' 3Ö0 pd. st. voor. Rubriek ïoop Datnes. De gulden middenweg is zoo moeilijk te bewandelen, wij schijnen bijaal altijd geneigd te rijn of aan clen één en of aan den anderen kant te overdrijven. Ik denk op 't oogenblik aan de vrou- wenkwestie, die tegenwoordig zoovele J tongen in beweging brengt en reeds zoovele pennen over het papier heeft la- ten vliegen. Het is mijn plan niet daar over met u te spreken, maar ik dacht i er aan hoevele vrouwen zich intellectueel onderscheiden boven onze vrouwen van een halve eeuw geleden en hoe j a m- m e r het is, dat rij noodig vindon dai ook aan haar uiterlijk te laten merken, j Daarom zc-i ik, dat de middenweg zoo moeielijk te bewandelen is, het zou ons vrouwen zooveel meer eer aandoen wan neer bij dien vooruitgang in ontwikke- j ling, de zorg voor hot uiterlijk er niets minder om werd. Even goed als men zich ergert aan degene van onze xe wier eenig levensdoel het schijnt toch vooral naar de laatste mode gekleed te zijn, evengoed staan rij ons togen, die haar toilet en haar aangeboren bevalligheid in allerlei uiterlijkheden totaal verwaar- loozeu. Een vrouw kan richzelvo niet mooi maken maar als zij op alle kleinigheden let. kan rij altijd aantrekkelijk worden. Een van die uiterlijkheden is de ma nier van spreken. Dc stem moet zacht zijn en gepaard gaan aan aangename, vroolijke manieren. baar is. Als. zij er maar eenmaal vau I doordrongen, is, dat jij Darkham haat en mij lief hebt en dat doe je toch. niet waar lieveling. „Alsof je dat niet wist!" „Welnu, ik weet liet en morgen, za! ik bij je tante komen en aanzoek om je hand doen." O doe dat niet!riep Agatha uit. „Het zal tot niets leiden het geeft niets. Zij... zij heeft besloten mij met Darkham tc laten trouwen... zwijg dus nog een poosje." „Om jou intusschen te laten kwellen! Dat staat mij niet aanzeide Dillwyn. „Morgen zal ik met je tante spreken. Wij zullen haar den stand van zaken terstond blootleggen. Tegen vier uur zal ik komen. Eerder kaai ik niet, omdat il bij den generaal moet rijn." „Gij zult haar toch niet kunnen spre ken," zeide Agatha op een toon, waar een zweem van triurnf in doorstraalde „Zij gaat na de lunch naar de Montlith's en blijft daar tot tien uur. Ik ben er blij om zie je, want ilc maak mij onge rust over dat gesprek. Het zal zoo pijn lijk zijn." (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2