DE CZARINA. UzieksÉüöi Claassen Beuns, ABYERTENTÏËN. Dankbetuiging. Solozang en Hygiënisch spreken. Ter Overname aangeboden: H.H. Postzegelverzamelaars. Protestantenbond. Ds. W. HAVERKAMP, Schouwburg-Haarlem. ter bevordering der Tex' :.si. Nassaulaan 20. Zijlstraat 97, Vervolgens moet haar gang veerkrach tig doch niet te vlug zijn. Bij liet gaan komt het vooral veel aan op de manier, waarop zij haar ja^ pon ophoudt. jJo Franjaise neemt de voornaamste plooien bij elkaar, haalt ze van rechts naar links en houdt ze bij een met de hand op de linkerheup. Ook aoi'ge elk onzer haar schoenen niet scheef te loopen. Als men er op let hot gewicht van het lichaam niet op de hiel te laten rusten c-n de teenon van den voet goed lliaar lmiten plaatst, is dat heel goed te voorkomen. Ook most men bij het gaan vooral de armen niet heen en weer la ten slingeren, desnoods mag in den onder arm beweging zijn maar de bovenarm moet volkomen stil hangen. Bij het zich nederzetten moet een 'vrouw altijd met een bevallige wending der heup haar japon naar éénen kant laten slingeren, opdat hij in plooien aan één kant van den zetel afhangt. Behalve het aantal vrouwen dal door haar meer geëmancipeerde» werkkring zicli een zekere nonchalance in haar ui terlijk aanwent, is er ook een deel onzer sexo die dat nonchalante aantrekt als sport like. Zij doet veel aan wielrijden en even- 'als schaatsenrijdeai doet dat onder hare beoefenaars en beoefenaarster» ceu soort van vrijen toon ontstaan, die zooveel wouwen verleidt om haai' geheel op treden iets brutaals te geven. Toch is dat zoo jammer, liet zou het wielrijden voor vrouwen in een slecht blaadje brengen, waar het dat niet ver dient Het is toch zoo'n aangename en feolgens de meeste doktoren ook zoon gezonde uitspanning. Is het geen bui tengewoon genot om in de mooie zo meravonden van de heerlijke omstreken te genieten en in een uur tijcis zooveel mooi- te zien. Ik hoor anti-wielrijdsters léggen„Ik ga dan wandelen." Zeker wandelen is ook heerlijk, maar men komt dan niet var, men is dan 's avonds gedwongen dicht bij de stad te. ^lijven. Heb is nu allerminst de tijd orn. over een aomerfietstochtje tei spreken, ik dacht er aan, omdat vele dames'mis schien plan hebben dezen winter een fiets te koopen, zij kunnen dan hare oefenin gen in de zaal 's winters volbrengen ter wijl ze direct bij mooi voorjaarsweer haar kunst!-n buiten kuiuion beproeven. Bij het koopen van een fiets valt er meer op te merken, dan de meeste da mes wel denken, zij doen daarom goed een ervaren wielrijder als raadsman te vragen Is haai- keuze eenmaal op een solied rijwiel gevallen, dan zerge zij vooral, dat her zadel niet te laag is en de hand vatten niet te hoog zijn. Voordat ik eindig, wil ik nog even n woordje met u wisselen over liet loopc-n van handschoenen. Glacé-liandschoenen zijn over 't alge meen duurzamer en blijven langer frisch dan handschoenen van peau da Suêde. Het beste glacé is zacht en elastisch. Een te kleine handschoen die de hand in een drukt en daardoor de beweging be lemmert is hinderlijk en staat niet mooi. Handschoenen met korte vingers zijn leelijk en scheuren gemakkelijk tusschen 'do vingers of aan de toppen. De manier waarop de liandschoen de eerste maal wordt aangetrokken heeft veel invloed op haar duurzaamheid. Begin bij het vastmaken der hand schoenen nooit bij het eerste knoopje, maak nooit een knoopje yast met de geschoeide andere hand en als gij ze uittrekt. begin dan nooit bij de toppen vingers maar keer de handschoenen RECEPTEN. iSchuimpudding van Citroen. Klop 4 eierdooiers en doe daarin 3 •ons witte suiker, de geraspte schil van een citroen en dan steeds roerende het sap van 4 citroenen. Klop daarna het wit der 4 eieren heel stijf en roei' daar door 2 lood in water opgeloste gelatine «i het eerstgenoemde mengsel. Roer zoolang tot het dik is en giet hot dan in een vorm. Riz Soufflé. Kook 100 graan rijst gaar in f L. melk. Roer er dan doorheen 75 gram boter, 100 gr. suiker'50 gr. fijngehakte amandelen, 1 geraspte citroensclhl en eieren, waarvan 't vit stijf tot schuim geklopt is. Laat het een half uur in een schoteltje in den oven staan. niet anders bovatte dan eeuige voor werpen van geenwaarde. Hoe de inbreker binnen kan zyn gekomen is misschien op te lossen bierdoor, dat men het raam ongeslo ten placht te laten, opdat de com mensaals als ze wat laat thuis kwa men, het venster konden opschuiven en zoo de deur openen. Iutusschen doet de politie onderzoek. Door de politie alhier zijn aange houden en naar het Huis van Bewa ring overgebracht H. T. Vermaas, oud 19 en H. A. Stiphout oud 17 jaren, onlangs door de Arr. Rechtbank ver oordeeld wegens diefstal ieder tot 1 jaar gevangenisstraf. Thans hadden zy zich weder aan diefstal schuldig gemaakt van verschillende lijfgoederen in de gemeenten Heemstede, Haar lemmermeer en Haariemmerliede en Spaarnwoude. R. K. Volksbond. Maandag-avond gaf de gymnastiek- en scherravereenigiug „Kracht door Oefening", onderafdeeliug van bovori- gencemden bond cono goedgeslaagde uitvoering voor de leden in degroote zaal der Sociëteit de Kroon. Aller eerst word con partij dogen getrokken tusschen do heeren S. J. Chabeanen G. H. Lindeman. Het onberispelijk uitgevoerde eerc- saluut vond veel byval, evenals iiet flink pareeren tier toegedachte stoo- tea. Ook de party sabel door de hee ren H. W. Haar. president der vereem- ging, en J. J. RoozeD gemaakt, werd zeer verdienstelijk ten uitvoer ge bracht en luide toegejuicht.Niet min der succes hadden de lieeren J. J. R jozen en C. J. M.Mayiaert, die ceu fraaie party lange stok trokken. Als lost best werd een carré lange stok uitgevoerd, dezelfde waarmede zy by do onlangs gehouden sportbetoo- giug te 's Gravenhage zooveel succe^ inoögstte. Ook ditmaal viel den uit voerenden een welverdiend applaus ten deel. Het schennen werd afge wisseld door eene serie orde- en vryo oefeningen aan de brug. Onder leiding van den heer A. de Jongh werden door de leden verschillende vlugge en krachtoefeningen ten uitvoer gebracht, waarmede zij tevens aantoonden niet alleen goed de Schermkunst te ver- staaD, maar ook iliuke beoefenaars der gymnastiek te zyn. Té ruim Hl uur was ue uitvoering afgeloopen. Wy gelooven uit naam van de leden van den bond te spreken, wanneer wij zeggen, dat zy gaarne eeoe herhaling hiérvan tege moet zien. Vooruitgang. In de Maandagavond gehouden ver gadering vau de' liberale Kiesvereni ging „Vooruitgang" alhier zyn can didal gesteld voor de verkiezing van 5 leden der Kamer van Koophandel te Haarlem de 5 aflredeuden, nml. de heerou J. J. F. Beyues, mr. Joh. En schedé. J. J. Kerbert, J. H. Kersten an J. Sabelis. Deze heeren werden gecandideerd bjj overweging, dat zy reeds verschei dene jaren een mandaat voor de Kamer van Koophandel zyn gebleken waar dig te zyn en dus voor hunne candi- datuur krachtig gewerkt moet worden. Zooals men weet beeft de Katho Ikke Kiesvereniging reeds gedeel telijk tegen-candidaten gesteld. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken by een werk man Smit, wiens buisje gelegen is achter de woning van den heer van Egmond aan den kleinen Houtweg. Uit de portemonnaie van den man werd f 3 weggenomen, maar 't hor loge op den schoorsteenmantel liet men liggen. De inbreker is brutaal te werk gegaan. Alles, heeft hy on derste boven gehaald, de kasten onder zocht; zelfs is door hem van een plank in de bedstede, waarin de bewoners sliepen, een kistje weggenomen, dat Provinciale Staten van Noord-Holland. Heden, Dinsdag half elf vergaderden do Staten opnieuw. De notulen der vorige zitting werdeu gelezen en goed gekeurd. Ingekomen is een nieuwe missive van den heer Prévinaire betreffende het voorstel der Ged. Staten iu zake Callantsoog. Voorts eon adres van het Ned. Isr. Armbestuur te Amsterdam, dat in banden van God. Staten wordt gesteld om advies. Vastgesteld wordt een 2e suppl. begrooting der provincie en een voor stel tot beschikking over den post onvoorziene uitgaven (vuurwerk te Amsterdam). Het voorstel tot goedkeuring van de post voor het vuurwerk ie Am sterdam lokte een levendig debat uit De heer nar. Fabius verzocht voortaan maatregelen te nemen, dat men het beter zou kunnen ziende heer vau Öutersterp beklaagde zich zeer er over dat men niet voldoende notitie bad genomen van de nederlandsche industrie, daar een van de vuurwerk fabrikanten, de heer Borg te Amster dam, viermaal vergeefs by een lid van Ged. Staten, den heer den Tex is geweest en per brief heeft gevraagd oru te mogen meeschryvon, doch zon der resultaat. De beer rar. Theod. Heemskerk vroeg of de Nederl. industrie haar best wel deed om behoorlijk ie cou- curreereu. De beer Mr. W. baron Röell wees er, namens Ged. Staten op, dat de sub-comm. voor het vuurwerk in zee had willen gaan met de Nederland sche industrie, doch dat dit al dade lijk onmogelijk was gebleken by het zien van het programma der Neder landsche fabrikanten, dat veel klein, maar geen modern vuurwerk bevatte, zocals'men dat tegenwoordig wil. Het kan ook van baar niet verwacht wor den, dat zy voor een enkelen keer iets buitengewoons kan leveren. Dat zelfs dit vuurwerk ook is tegenge vallen, ligt in hoofdzaak aan de schit terende verlichting van het IJ, waar tegen het vuurwerk niet opkon. Dat velen niet hebben kunnen zien, gaat buiten de Staten om. Na nog eenig debat, waarbij de beer den Tex verklaarde niets van een bezoek des heeren Borg te weten, werd het voorstel van Ged. Staten zonder stemming goedgekeurd. Even- zoo, na eenig debat een voorstel om ten behoeve vau den spoorweg Yolen- dam—Edam—Kwadyk, in plaats van een subsidie, een renteloos voorschot van f72000.te voteeren onder bij voeging evenwel, dat bet Rjjk deze zelfde som zal bijdragen. Daarna kwam ter sprake de voor dracht van Ged. Staten inzake Cal lantsoog. De heer Previnaire heeft ten dien aanzien nog een nader adres ingezonden. De heer Mr. H. Ph. de Kanter, het woord erlangende over de door hem ingediende motie tot uitstellen "van de zaak tot de zomer vergadering, wees er uitvoerig op, dat lo niet alle belanghebbenden, maar alleen de onmiddellijk belanghebben den by dat voorstel worden belast. 2o dat eerstgeuoemden onbillijk worden belast en 3o dat door de voordracht ons wa terschapsrecht wordt ontwricht, Derhalve vroeg spr. uitstel om nader overleg te kunnen plegen met den Minister en te overwegen, of een aanslag bundersbundersgewyze niet beter is. Do beraadslaging hierover wordt geschorst en overgegaan tot het ver kiezen van een lid van Ged. Staten in de plaats van den heer R. W. J. C. van de Wall Bake, die bedankt heeft. Gekozen wordt jhr. mr. C- J. den Tex met 49 van de 70 stemmen. De lieer den Tex, desgevraagd, neemt de benoeming aan onder dank zegging aan den heer Bake, voor de waardeerende termen, waarin deze zyn brief van ontslagneming heeft ingericht. Hierna werd gepauseerd. Te Isalf- twee werd de discussie over de motie- Kan ter aangevangen. Do lieer Zur-, railblen verklaarde zich or voor en meende, dat in elk geval do lasten moeten worden verdeeld over alle polders ten noorden van hot Noord zee kanaal. De heer Schermerhorn deelde deze opinie en gaf in overwoging, in elk geval den polder Zypc van iedere bydrage te ontslaan. De heer jhr. Backer, de historie der zaak nagaande, verklaarde zich tegen de motie, die hij ontydig vindt, ongemotiveerd en de gedane uituoo- digingen aan Ged. Staten niet aan nemelijk. Na uitvoerige discussie, waaraan deelnamen de lieeran Zyp, Fabius (die als rapporteur der Commissie de motie-1 vende Kanter heftig bestreed) en Th. J. Waller, kwam Mr. de Kanter weer aan 't woord-, om de verschillende sprekers te beantwoorden. Ten slotte werd het eerste gedeelte van dc' motie de Kanter, nadat de heeren Westerwoudt, de Vries, Fabius en de Kanter er het woord over had den gevoerd, verworpen met 59 tegen 8 stemmen. Dit gedeelte strekt tot uituoodi- giug aan Ged. Staten om in overleg te treden met de Regeering, om te worden ontslagen van de verplich ting tot het belasten van de onmid dellijk belanghebbende gronden. (De vergadering duurt voort.) Bloemendaal. Vergadering van den Gemeenteraad van Bloemendaal op Donderdag den 17den Nov. I89S, des ndmiddigs ten lJ/2 uur. Heemstede. Iu de Maandagavond gehouden ver gadering door de vereenigiag „Door Vriendschap Bloeiende" is in plaats van den hoer Adam vau der Horst tot president benoemd do beer C. A. Braam, en tot secretaris de heer Adriaan; van der Horst. Bsnnebroek. Telkens komen hier in de buurt grootere of kleinere diefstallen vau aardappelen voor. Een dezer dagen hebben do bedrij vers daarvan ons dorp bezocht en hier ou daar wat medegenomen. Een mud aardappelen onder anderen werd gestolen van een hoeveelheid die iu de onmiddellijke nabijheid eener woning was gekuild. De dief of die ven tredeu dus nog al brutaal op. Velsen. VERGADERING van den Ge meenteraad van Velsen op Vrij dag 18 November 1898des na middags te 2 uur. Agenda 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadslid D. Bus. 2. Concessie watergasfabriek. Door de stoomtrawler visschery maatschappij „IJmuiden" is bij het gemeentebestuur van Velsen vergun ning verzocht tot de oprichting van een ijsfabriek. KoniDgin-Moeder allerwege tot bet geven van ruime bijdragen zal op wekken het acht daarom, dat het thans de juiste tyd is voor de ver schillende sub-commissies om met den meesten ijver werkzaam te zyn tot bet bijeenbrengen der benoodigde geld-n. Namens het Hoofdbestuur voornoemd, Dr. J. J. Homoet, Voorzitter. Dr. B. Josbemx de Jong en Dr. J. Herman de Jong, Secretarissen. P. F. van WrKRÏNGHEX borski, Penningmeester. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Een cycloon. Uit Tarragona (Noord-Oostkust van Spanje) wordt gemeld, dat Calafeli geteisterd is door een cycloon. Een groot aantal huizen zyn beschadigd vissehersschuilèri worden opgenomen en tegen de rotsen verpletterd. Er wordt niet gemeld, of er mon- schen zyn omgekomenwel hebben tal van personen verwondingen be komen. VARIA De Amerikaansche Petroleum-uo- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuter's tologram New-York 1>.5Ó, 6.50, 6.50, 6,50,6.50 6.50 ct. per gallon. Philadelphia 6.45 6.45, 6.45, 6.45, 6.45, 6.45 ct. p. gal!. Ruwe Olie 100—, 100—, 100—, 100—, 100—, 100c.p. vat. De totale uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 12 Aug. 1S98 1897 15,319,100 vaten. 14.501,100 vaten Amerikaansche: Disponibel f 9,10 Cons. Levering Sept. Dcc. 0.— Ent* LAATSTE BERICHTEN Ter Terechtzitting der Arr. Recht bank te Haarlem dd. 15 November 1898 is dc heer Mr. C. J Boerlage beüedigd als notaris te Heemstede. By vonnis van de Arrondissemonts Rechtbank alhier dd. 15 November 18^8 is iu staat van faillissement ver klaard Cornelis Grifftoen, winkelier in kruidenierswaren, wonende te Haar lemmermeer. Rechter Commissaris Mr. J. ~W. Losecaat Vermeer. Curator Mr. R. Vorstman, Advo caat en Procureur te Haarlem. De Fashoda-kwestie. Heb je 't gehoord, Willem, Frank rijk eu Engeland krygeu ooriog. Ja Willem i je zou het uiei geloven, maar dat is over een vat soda dat de Frau- schen van de Engelscheu ergens iD Egypte gestolen hebben. Willem. Dat zullen ze voor de reden opgeven, maar er zal wel wat anders achter zitten, want alleen daarvoor znllen ze zooveel menseden ni t dood schieten. Teunis. Nou het is echt waar dat het om eeu vat soda is, want de baas heeft het zelf uit de courant voor gelezen. Historisch. Rechter. En wat voor een man was het, dien gij den diefstal zaagt plegen Getuige. Een klein, min, kereltje, net zoo wat als u, E lelachtbara Staomv aaptbsrichte h Het dubbelschroefstoomschip Ro'- ierdamvan de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Rotterdam passeerde 14 Nov. des nam. 2 uur 20 min. Prawlepoint. Het stoomschip Bromovan Rot terdam naar Java, vertr. 14 Nov. van Perim. Het stoomschip Maduravan Am sterdam naar Java, vertr. 11 Nov. van Perim. Het stoomschip Spaarndamvan de Holland Amerika Lyn, van Rotter dam naar Newyork, pass. li Nov. des nam. 9 u. 50 m. Lizard. Het stoomschip Prins van Oranje, van Amsterdam Daar Batavia, arriv. 13 Nov. te Southampton. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam, van de Holland Amerika Ljju, van Rotterdam naar Newyork, arriv. 13 Nov. aldaar. Het stoomschip Soendavan Bata via naar Amsterdam, pass. 13 Nov. Kaap del Anni. Het stoomschip Amsterdam, van de Holland Amerika Lyn, vertrok 13 Nov. vau Newyork naar Amsterdam. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, arriv. 13 Nov. te Suez. Het stoomschip Soembing, vau Rotterdam naar Java, pass. 12 Nov. Sagres. Het stoomschip Drenthe, van Java naar Rotterdam, arriv. 13 Nov. te Suez. Het stoomschip Lombok, vertrok 14 Nov. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Werkendam, van de Holland Amerika Lyn, vertr. 12 Nov. van Newyork naar Arasterdam. Het stoomschip Merapi, van Rot terdam naar Java arriv. 13 Nov. tc PadaDg. Het stoomschip O eng ar an van Java naar Rotterdam, vertrok 11 Nov. vau Padang. Aanbesteding. Hedenmiddag werd alhier iu café „Neut'" aanbesteed: Het sloopen vau eeu woonhuis op de Oude Groenmarkt alhier en hei bouwen in do plaats daarvan van een Confectic-Ateiier met bovenwoning. Ingekomen waren 13 biljetten van dc volgende aannemers: Kruiswijk, Weesp f218 0 P. de Bruin 21850 A. Riukcma Haarlem 19200 Geijl 1S474 Cramer 18446 Giebels Servellen 18350 Verzyjberg 18050 de Lugt 17592 Wed. Brakel 17200 v. Ommeren 16916 H. London 16880 P. No6 164S2 C. Romya 15875 Hedenmorgen werd ten bureele van den Garoizoens commandant aan besteed De levering van het bcuoodigde rundvlcesch en vet, gedurende dc eerste helft van 1S99, ten behoeve van het garnizoen alhier. Ingekomen ware a 5 biljetten van de vol.rende vleeschhouwers H. F. v. Luiken a f0.53 P. H. Hartel a „0.53.1 B. A. Polak a „0.53.9 II. Heck a „0.58 G. J. v. Gasteren a 0.60 Do gunning wordt later bekend gemaakt. p. Kg. Zandvoort. Vrydag, 11 Nov. j.l. vierde mej. de wed. J. van der Mije, de oudste inwoonster dezer gemeente, haren 96sten verjaardag. SfêG£ZÜI8»Eft. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Sanatoria voor Borstlijders. Van verschillende zijden is do op merking gemaakt, dat tbaDS verdere giften van particulieren voor dc op richting der Sanatoria voor borstlij ders overbodig zouden zyn. Het Hoofdbestuur van de Vereeni- ging tot oprichting en exploitatie van Volkssanatoria voor borstlijders in Nederland moet deze opvatting ern stig bestrijden. Immers, slechts de oprichting van éen Sanatorium is ver zekerd, terwijl, met het oog op het groot aantal behoeftige borstlijders, voor het tot stand komen van meerdere Sanatoria in verschillende deelen van ons land een dringende behoefte be staat, en das ons heerlijk doel nog in lang niet bereikt is. Het Hoofdbestuur is overtuigd, dat het schoone voorbeeld van H. M. de FsmilieiterichlsK. Getrouwd9 Nov. A. L. van den Broeke en E J. W. Reinders, Gin- neken. 14. E. C. I. Mobr en E. A. Koch, Buitenzorg. Bevallen13 Nov. H. M. v. Mill— Besem z. Amst. M. Gregorius—Van Ginkel d. Amst. Overleden: 8 Nov. Wed.L.Varos- siean—Dekema 88 j. Utrecht. 10. J. H. Kampf 86 j. Amst. J. Beets jm. 27 j. Beemster. 11. C. J. Lagemann 60 j. Amst. Wed. E. Kater—Hotten tot 84 j. Watergraafsmeer. A. J. ter Haar jd. 9 md. Leerdam. 12. G. J. Engelen 80 j. Arnhem. H. J. Wes tenberg 72 j. Leeuwarden. S. Eugers— Melhado 73 j. Amst. J. C. W. J. Reyost jd. 9 j. Amst. Door do Commissie van Toezicht over liet gesticht Meereoibergj werd heden morgen in het lokaal Weten en Wer-" ken" aanbesteed de levering van onder staande artikelen Rundvlcesch. Rundvet, Kalfsvleesch, Aardappelmeel, Leidsche Kaas, Goud- sche Kaas. Rijst. Suiker (divers). Sui kerbakkerstroop. Thee le en 2e soort. Zout. Eieren., Patentc/lie. Capucijner Erwten. Groene Erwten, Bruine Boo- ncn. Haver, Gort, Soda, Stijfsel, Groene zeep. Ligstroo, Zeegras, Tabak, Sigaren, Wit zand. Schelpzand. Roode bik, Hoi- debezems, Heideboenders. Borstelwer ken. De levering van eieren werd gegund aan den heer J. W. Demmers, alhier, voor f 3.46 de 100 stuks. De levering van Borstelwerk aan den heer J. B. Ivaijser to Amsterdam, voor f 1178, en do levering van Wit zand, schelpzand, roode bik, beide-bezems en lieideboen- ders aan de firma, do Wed. H. J. Klui tenburg Zn., alhier, die hael ingeschre ven voor resp.f 0.59, f 1.19, f 1.20, f 7.50 en f 2. Do laagste inschrijver voor rund- vleeseh. rundvet en kalfsvleesch was M- D. Spijer, voor resp. 52.4, 41 en 65.8 cent per kilo; voor aardappelenmeel, E. P. West erve! d <t Zn., voor 13.46 ct voor rijst de wed. H. H. Brook mans. Amsterdam, voor f 11,56, voor rietsui ker, G. Heining, Den Haag. voor 37 ct voor thee lste soort, H. Winneps. Me- demblik voor f 0.99. voor thee 2de soort Gebr. Snel, Amsterdam, voor f 0.79 per kilo voor witte en basterdsuiker, A. f. Kremer, voor resp. 42 cents en 35| ct. voor suikerbakkerstroop H. W. de Ha ring, voor 10.50 ct.., voor cap. erwten, J. Bruning, Amsterdam, voor f 11.30: voor groene erwten en bruine boonen, G. Heining, Den Haag. voor 10.06 ct. en f 11.70. (Wordt vervolgd). Ondertrouwd: P. II. GRAAN DIJK en A. 0. SCHUIL. Haarlem. x- i ,o^o Harlingen, lu Nowmber 18i,a Volstrekt eenige kennisgeving. Diakenen der Gereformeerde Kerk (Ged. Oude Gracht) betui gen .bij deze hunnen beleefden dank aan de ingezetenen van Haar lem, voor hunne medewerking tot. het welslagen der schaalcoUecte op 8 dezer gehouden. V Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder, den Heer J. WENTING. betuigen wij ónzen hartelijker! dank. Wed. W. WENTING, geb. Van Balen. J. J. WENTING. S. M. WENTING. Haarlem. 15 November 1808. Aan allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan borgtochten of papieren onder hunne berusting hebben, betrekking hebbende op de nalatenschap van den Heer JOHANNES WENTING, m leven Leeraar in het Boekhouden, ge woond hebbende te Haarlem en aldaar overleden 4 November I.I., wordt verzocht daarvan vóór of op 1 December 1898, aangifte of be taling te doen ten kantore van Notaris SEIGNETTE, Ged. Oude Gracht 70. Onderricht wordt gegeven aan Spraakgebrekkigen, Redenaars en allen die hun stem op de juiste wijze willen gebruiken door GERARD /.ALSMAN. Adres: ie Hasselaerstr. No. 4. Een Huis der Coöperatieve Bouw- vcreeniging «Des Werkmans doel». Br. onder No. 1843, bur. v. d. blad. Aan hetzelfde adres acht Kippen met Hok TE KOOP. Steeds voorhanden collecties Postzegels. 30. 40 en 50 pClt. be neden eat. waarde. Geen zendin gen. Fr. br. lolt. P Z. aan J. QUIST, Warmoesstraat 21. M.ARKTNIEÜWS Haarlem, 14 Nov. Aangev. Verk. Prijs. Boter 107 KG. 107 KG. fl,20 f 1,30 Biggen 104 st. 104 st. f 4.— f 6,— Schram. 63 st. 63 st f 8,— f 12,— Aard. 506 HL. 506 HL. f 1.90 f '2,75 App. 124 HL. 124 HL. f 7,- f32,- Peren 107 HL. 107 HL. f 0f Petroleuin-bericht van P. G O. Calkoen, makelaars, Amsterdam, 10 Nov. Het terrein in de omgeving van de Houtvaart, dat aangekocht is door do Holl. Spoor om in te richten voor rangeerterrein, is dat hetwelk toebe hoorde aan de gasfabriek en dat ge legen is by de Schouwtjeslaan. Examens in de vrye- en ordeoefo oinpen der gymnastiek. 15 November 1898. 7 candidates Geslaagd de dames C. Ch. Sala. Haarlem. G. Rot. J. Schabeek. Amsterdam. fóeelerlantisGh® Afdecling H A A R L E M. Vrydag 18 November 1S98 zal in het Bondsgebouw als spreker optreden van NIJMEGEN. Het Bestuur. Koninklijke Vereeniging v. Met $3®ües*£antSsch Tooneet, Vrijdag 18 November 1898. 2e Voorstelling v. h. Abonnement. Drama in 5 bedrijven. Balcon f2,Stalles ('1.75: le Loge 1,50. Parterre t 1,25; 2de Loge fl.Gaanderij 10.40. De hoofdrollen worden ver vuld door de Dames BOL VVMEES- TKB en HOLT HOP en de H.H. LOUIS BOUWMEESTER. VAN SCHOONHOVEN. DE JONG en SCHULZE, Abonnement tot veel ver minderden prijs nog steeds ver krijgbaar. BURGERLIJKE STAND. Bevallen. 12 Nov. A. Sleperv.d. Berg d. 13. J. de Jong—Peeters z. 14. C. C- Antonissevan Looy d. 15 B. Huig—Alblas z. Overleden. 12 Nov. F. A. Veld- meyer 5 m. d. Oudeweg. 13 L. Smel ter 28 j. Kamporlaau. 14 J. N. Bo- narius 71 j. Rustenburgerlaau "W. C. Rustman 13 m. z. Schalkwykerstr. R. F. W. H. Stolp 17 j. M. Lottelaan. M. Avis—Avis 61 j. Bak. gr. Directeur: K. F. VAN MAAS Jr. Prospectussen gratis verkrijgbaar. Kassiers. Commissionairs in Effecten en Assurantiën. HAARLEM.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3