aOVEfiïENTIEN. Bekwaam Koperslager En^elich. II o iinter rein Geld disponibel. reiziger zijn gedood, een Franscbman iigt op sterven en er zyn nog acht zwaar gekwetsten. De oorlogsschepen tor reede van Bizerta hebben tamelijk veel schade geleden. De sloomsloep Bizerta werd op bet strand geworpen, twoe torpe dobooten zijn tegen de kust geslagen, de Flèeke heeft twee masten verlo ren, enz. Mijnongeluk. In de Albrecbtmgn by Rcsica (Hon garije) zijn door een myagasontplof- ling negen mijnwerkers zwaar gewond. Honderd zijn er ongedeerd afgeko men. Een schip vergaan. Het Britsche schip „Atalanta"vap ïacoma naar Kaapstad, is 17 mijl zuidelijk vanNewport vergaan.Acht en twintig leden der bemanning verdron ken. Volgens een telegram uit Shanghai is het Duitsche vlaggeschip Kaiser in de Samsah Baai, nabij Foocbow aan den grond gevaren. De Duitsche oorlogsschepen Arcona, Cormonan en Prinzess Wilhelm zijn ter assistentie vertrokken. De onthulling van bet moDiment, opgericht ter nagedachtenis van de bemanning der litis zal daardoor ech ter vermoedelijk geen vertraging ondergaan. Eene quaestie. In bet geschil tusschcn keizer Wil helm en den graaf-regent van Lippe is een nieuw en ernstig incident voor gevallen. Op bevel van den regent is de archivaris van het vorstendom, de heer Berkemeyer, in hechtenis geno men onder verdenking stukken uit het archief te hebben verduisterd en aan prins Adolf van Schaumburg— Lippe. den mededinger van graaf Ernst naar het regentschap, te hebben uitgeleverd. De heer Berkemoyer was tot archi varis aangesteld tijdens het korte regentschap van 's keizers zwager, prins Adolf en door den tegeawoor- digeu regent gehandhaafd, hoewel men bom verdacht een creatuur van den afgezetten regent te zijn. Bij wordt nu beschuldigd alle stukken te hebben ontvreemd die voor graaf Ernst van belang zijn. Haarlems Zanggenot. Het concours door Haarlems Zangge- not ter herdenking van zijn 30jarig be staan uitgeschreven, begon Zaterdag avond te zeven uur. Ia de groots con certzaal der Sociëteit Vareeniging was boven het podium de naam der feest vierende Liedertafel en aan de zijden de jaartallen 1868 en 1898 vermeld. In hei midden dei- zaal had de jury plaats go- nomen. Zij bestond uit de heeren Richard Hol, G. A. Heinze, Garms, Pon- te. N H. Andriessen, Philip Loots en C. Andriessen. Doch voordat de wedijverende zan gers zich zouden doen hooren. werd! liet concours op feestelijke wijze ingewijd. De vereeniging Cecilia, van Amsterdam, directeur N. H. Andriessen, trad voor het voetlicht en zong een Feestgroet, ge titeld Zanggenot, woorden van den heer Theod. Bieu, muziek van den heer Ail- dri essen. Nauw waren de tonen van dit met animo gezongen feestlied weggestorven, of do heer C. Heemskerk, voorzitter van Haarlems Zanggenot, betrad het podium en overhandigde met een waardeerend woord den heer Andriessen een lauwer krans. Na hem verscheen de heer F. Smit Kleine voor het voetlicht. „Wo man singt," zeide spreker, „da lasz dick ruhig nieherböse Meuschen haben keine Lieder." Er op wijzende, hoe vele hooggepla,atsten,aan wier hoofd de Ko ninginnen staan, blijk hadden gegeven van hunne belangstelling in den wed strijd door het toekennen van medailles, riep de heer Kleine een welkom toe aan de zangers die zich met elkander zouden gaan meten. „Vicit vim virtus! De zon dei- harmonie kan de dampen wegvagen van verstoordheid, jaloezie en onbroederlijkheid!" riep spreker uit. ..Welkom, zangers, door Haarlems Zang- genot opgeroepen. Wederkeerende naar uwe woonplaatsen, zij het niet slechts enkelen maar allen uwer een genot, uwen zang te herdenken." Hierop nam de president van Cecilia het woord en overhandigde, met een woord van hartelijken gelukwensch. een lauwerkrans namens zijne vereeniging aan den president van Zanggenot. Op zijn beurt bood de heer Heemskerk Ceci lia oen zilveren medaille aan, om die aan haar vaandel ta hechten. Cecilia bracht nu „Nimmer Nacht," een welbekende compositie van den heer Anch-iessen, ten gehoore. Dcae verschillende feestelijkheden wei-den door het publiek in de zaal met warmte toegejuicht. Daarna begon het- concours. Dertien vereenigingen waren in de derde af deeling ingeschreven. Het- waren Aniieitia. van Delft, Cecilia, Benedica- jhu? Domino en Proza en Poëzie van Haarlem. Amstels Zanggenot, Oefening kweekt Kunst en Arion van Amster dam, Kunst na Arbeid van Arnhem, Werkmans Kunstgenot van Wormer- veer, Excelsior van Alkmaar, Scheve- nings Mannenkoor, Arti et Charitate van 's Hage en Kunst na Arbeid van Hilversum. De ctrie Haarlemsche vereenigingen maakten in de rij een zeer goed figuur. Benodicamus Domino, dat onder zijn 37 mannen, tal van bekende goedge schoolde zangers telt, voerde onder lei ding van den heer P. J van Kessel het Lentelied van Verhuist en Psalm VIH van Hoi op uitnemende wijze uit. Jam mer, dat zij niet volkomen op toon bleef. Cecilia. onder den heer Henri Pie- lage (62 zangers) en Proza en Poëzie, directeur de heer P. M. Buisma., zongen beiden Mijn Hof van Loots, maai' de opvatting van den eersten scheen ons juister dan van den laatstem, die het wat mat dirigeerde. Waar is het, dat Proza en Poëzie het moeilijk werk Sauls Lier zang zeer verdienstelijk ten gehoore bracht. Cecilia voerde als tweede num mer Omhoog van Heinze uit. En dat op een wijze, die het ons dubbel deed bejammeren, dat de tenoren in de slot- phrase ,,Rep do vleugels" een ongeluk hadden. 't Was evenwel voor geen der toehoor ders meer moeielijk te raden wie den eersten prijs zou behalen, nadat Arti et Charitate van den Haag had gezon gen. Dit korps, slechts 35 man sterk, zong onder directie van den heer J. G. van Meel, zóo fraai, dat duidelijk bleek hoe men hier met een uitgelezen korps te doen had. Men zeide dan ook in de zaal, dat fr verschillende leden van de ko ninklijke liedertafel Cecilia onder waren. Kranig vooral was do uitvoering van de Rillé'a Martyrs' aux Arènes, waarbij een. klankvolumen weird verkregen, van een zoo klein koor bijna ongelooflijk, 't Was dan ook zeker voor niemand vreemd, dat de jury bij monde van den heer Richard Hol, haar met algemeene stemmen den eersten prijs toekende, be staande uit een zilveren medaille en f 50. De tweede prijs werd toegekend met 6 van de 7 stemmen aan S eh eve nings Mannenkoor, dat 32 zangers in 't vnur bracht en „Heerlijk is God" zong van B. Klein en d© Serenade van Ver hulst. Deze tweede prijs bestond uit eene verg. zilv. med. en f 25. De derde prijs werd met 4 van de 7 stemmen toe gewezen aan Benedicamus Domino, dc vierde aan Amicitia van Delft-, die met 28 zangers had voorgedragen het Gon- dollied van Hol en „Nun leb wohl, du kleine Gasse" de vijfde prijs aan Cecilia van Haarlem. Zeer terecht werd hieraan eieh zesclo prijs toegevoegd voor Kunst na Arbeid van Hilversum, dat met 24 zangers In 't Bosch van Verhulst zeer goed had gezongen. „Omhoog" was veel minder. De dex-de, vierde en vijfde prijs waren alle verg. zilv. medailles. Voor de uitslag werd bekend gemaakt-, had de heer Hol nog namens de jurv verklaard, dat er over 't algemeen zeer goed was gezongen. Omstreeks half een eindigde deze af- deeling. Te een uur G. T. ging een ex- tratreïn naar Amsterdam. Zondagmiddag te 1 uur werd de wedstrijd door Zanggenot uitgeschre ven voortgezet en kwamen de ver eenigingen, die zich voor de tweede afdeeling hadden laten inschrijven, aan de beurt. Deze vereenigingen waren: „Erato", uit Amsterdam; „Crescendo," van Den Haag; „Euter pe," van Utrecht; „Typografisch Man nenkoor," van Amsterdam; „Kunst na Arbeid," van Delft; „Onderlinge Oeie ning," van Den Haag; „St. Caecilia in-ter-nos," Amsterdam„Diamant bewerkers Mannenkoor," van Amster dam „Caecilia," van Dordrecht, „Kunst en Vriendschap," van Alk maar „Nat. Zangschool en Z mgver- eenicing" van Amsterdam en „Zang en Vriendschap" van Amsterdam. De jury was samengesteld uit de zelfde heeren als Zaterdagavond. Zij kende de prijzen toe a's volgt: Den eersten prijs, een groote zilv. medaille en f 100, aan het „Diamant bewerkers Mannenkoor" te Amster dam met 6 van de 7 stemmen. Den tweeden prijs, een zilv. medaille en f50 aan „Zang en Vriendschap" te Amsterdam met 6 stemmen. Den der den prijs, een verguld zilv. medaille en f25 aan „Erato" te Amsterdam met 5 stemmen. Den vierden prys een verguld ziivereu medaille aan „St. Caecilia in- ter-nos" te Amsterdam met 4 stemmen. Den vijfden prijs, een verg. zilv. medaille aan „Euterpe" te Utrecht, met 4 stemmen. Een extra- prijs werd nog toegekend aan de „Nat. Zangschool en Zaugvereeniging" met 6 stemmen. De vereeniging, die den eersten prijs verwierf, en bestaande uit 109 zangers, had t.ot koren gekozenHar monie van G. A. Heinze en „De Wraak" van A.Tiiman. Onze indruk daarvan was, dat de pianissimo's zeer schoon werden weergegeven, dat de Liedertafel beschikt over eene bas party, die ieder haar mag benijden eD dat de leidiDg is toevertrouwd aan ze8r bekwame handen. De tweede prijswinnende vereeniging bestaaude uit 60 zangers had tot koren gekozen Omhoog van G. A. Heinze en Jan maat van C. A. Brandts Buys. Vooral in het laatste lied trof ons de heldere frsssche zaog en ook de geestdrift, waarmede de directeur zyn koor ver mocht te bezielen. De liodertafel „Erato", die den derden prijs behaalde, zong de koren: De landbouwers van Cam. de Vos en Sérènade vau J. J. H. Verhuist. „De landbouwers" was indertijd een verplicht koor te Brussel en een werk, dat liooge eisclien stelt aau de uit voerenden. Gezegd kan worden dat de Liedertafel, de meeste moeilijkhe den er in schitterend wist te over winnen. De vierde prijswinnende ver eeniging voerde de koren „Broeder liefde" van F. A. Gevaert en „Aan Zee" van Rich. Hol, uit. Het moei lijke nnmmer van Gevaert ging in zooverre de krachten van de Lieder tafel te boven, dat niet alle voet angels en klemmen door haar werden ontweken. De vijfde en zesde prijswinnende clnb hadden resp. tot koren gekozen „Sauls Lierzang*4 van F. A. Gevaert en „De Bede" van S. van Milligen en „Hymne aan den Vrede" van Richard Hol, en eveneeBS „Sauls Lierzang". De beide liedertafels brach ten „Sauls Lierzang" op zeer loffelijke wyze ten gehoore. Dit heeft de jury bepaald doen besluiten nog een Gen of extra-prys uit te loven, zoodat aau beide zang vereenigingen een prys kou worden toegekend. Des avonds kwam het puikje van de zangers.Voor de eerste afdeeling, open gesteld voor vereenigingen die reeds een lsten of eereprys behaald hebben, hadden 6 vereenigingen hutnsj deelneming toegezegd, te weten „Kunst door oefening", Amsterdam „Kanst na Arbeid", Amsterdam „Amicitiae", Amsterdam„Arion", Leiden, „Fidelio", Utrecht on „Bre da's Mannenkoor", Breda. Te half acht werd het concours voortgezet. De jury bestond nu uit 9 heeren, dezelfde als heden middag en de heeren Ezerman en Cb. Krieus te Haarlem. Van deze afdeeling moet elke vereeniging een verplicht koor zingen, getiteld „Licht" van C. An driessen Jr., en daarbij een koor naar keuze. Nadat de Mannen-zangvereeniging „Kunst door Oefening," die als No. 1 der eerste afdeeling het concours opende, bet verplichte koor ten ge hoore had gebracht werd de heer C. Andriessen Jr. op het platform ge roepen en hem door den heer C. Heemskerk, namens de feestvierende vereeniging een lauwerkrans overhan digd. Licht is een zeer moeilijk stuk, dat van de zangers heel Wat vergt. Alle 5 vereenigingen (Breda's Man nenkoor was door verschillende om standigheden verhinderd te komen) kweten zich van deze zware taak op eene wijze, die aller tevredenheid wegdroeg. De zaal was zoowel des middags als des avonds stampvol. Mr. van Tienhoven, commissaris der Koningin en het lid der Eerste Ka mer nir. E. N. Rahusen woonden des avonds eenige nummers bij. De uitslag van deze afdeeliug was als volgt: „Kunst door Oefening," Amsterdam, le prys, een gouden medaille en 1200, met algemeene stemmen„Arion," Leiden,' 2e prijs, verguld zilv. med. en f100, met 5 stemmen; „Amicitiae", Amsterdam. 3e prys verg. zilv. med. eD f50, met 5 stemmen. Id den eersten eerestrijd, waaraan de vereenigingen, die in de velschil lende afdeeiiugen den 2dun prijs heb ben behaald, deelnamen, werd de prijs, een groote zilveren medaille, toegekend aan "„Arion" te Leiden mei algemeene stemmen. In den tweeden eere wedstrijd, open gesteld voor vereenigingen, die in de verschillende afdeeüngen den ls'en pry's hebben behaald, werd de prijs, een zilveren lauwerkrans toegekend aan „Kunst door Oefening" te Am sterdam. Des avonds te ongeveer 1 uur was dit hoogst interessante concours afge- loopen. Da totale indruk, dien wij er van gekregen hebben, was zeer gunstig; zoowel Zaterdag als Zondag werd prachtig gezongen. De prijsuitreiking geschiedde heden Maandagmorgen te elf uur in de groote zaal van 't Stadhuis. Daar waren behalve de Burgemeester, die zich hiermede belast had, aauwezig de jury, het bestuur der liedertafel en verdere officials, leden van de com missie van bijstand, afgevaardigden der winnende hedertafels en tal van zangers. „Ik heb," zoo zeide ongeveer de Burgemeester, „met genoegen voldaan aan den wensch van het Bestuur van Haarlems ZaDggeuot om de pryzen voor zijnen wedstrijd uit te reiken. In de eerste plaats om iets te kunnen bijdragen tot het welslagen van bet feest waaraan tot inyu leedwezen ik en mijn familie verhinderd zyn ge weest deel te nemen. Tevens ook omdat ik u als hoofd der gemeente het welkom kan toe roepen. Gy hebt bemerkt, dat de wijze waarop gij zijt ontvangen, ge weest is overeenkomstig den naam der liedertafel. Zij heeft u zanggenot doen smaken en ik behoef u waarlijk niet te wijzen op het edele en verheffende der muziek. Het is my daarom bij zonder aangenaam bet Bestuur der vereeniging mijnen gelukwenscli aan te bieden. Mij wordt nu tevens de gelegen heid gegeven, hulde ie brengen aan hen, die na groote moeielykbeden over wonnen en "zich pryzen deelachtig ge maakt hebben. Ik wensch hen daar mee geluk en hoop, dat hot aanschou wen dier pryzen later een aangename berinnering in hen zal wakker roepen aan de dagen, in Haarlem doorge bracht." {Applaus). Daarna werden de medailles door den Burgemeester overhandigd. Met applaus werden verschillende afge vaardigden begroet. Het trok zeer de aandacht, dat niemand voor Arion uit Leiden de behaalde medailles in ontvangst nam, hetgeen mon algemeen onhoffelijk vond. Met .een woord van dank van den Burgemeester aan hen die opgekomen waren en waarbij Z.Ed.A. de beste wenschen uitsprak voor hunne muzi kale toekomst, eindigde deze plech tigheid en daarmee het concours, dat een groot succes moet worden ge noemd. Aan Zanggenot's Bestuur, dat zich hiervoor zooveel moeite en zorgen heeft getroost, zy daarvoor een woord van oprechte holde gebracht I Kegelwedstrij d. Werd Zondag 13 dezer de kegel wedstrijd, uitgeschreven door de haar lemsche clnb „de Vliegende Hollan der" geopend met een aanmoedigings- korpswedstryd, gisteren, Zondag, ving de groote korpswedstrjjd aan, waar voor 81 clubs hebben ingeschreven en welke over 3 Zondagen verdeeld is: 20 November, 27 November en 4 December. Voor dezen wedstrijd zijn 10 prijzen en 6 extra-prijzen uitge loofd, alle medailles. De dag vau 20 November leverde den volgenden oitslag 1. „Hard gaat L II" Haarlem 273 („Hard gaat ie I" wierp 261, „Hard aat ie III" 260 houten). 2. „M. O. M." Haarlem, 2673. „De Kroon I" Haarlem 255 („De Kroon II" 212) 4. „De Groote Vanxhall" Haarlem 238; 5. „De Phoenix" Haarlem 233; 6. „Het Smalle Pad I" Haarlem 232 („Het Smalle Pad 11" 195)7. „Vol harding" Haarlem 214; 8. „Vooruit" Amsterdam 213; 9 „Raak wat I" Amsterdam 211 („Raak wat n" 209); „Prosr" Rotiera m 208. Verder wierpen„Onzeker" Rot terdam 204, „Altyd Hout", Amster dam 203, „Amicitia" Haarlem 196, „Vriendenkring" Reverwyk 191 en „Genoegen door Vriendschap" Am sterdam 188 houten. De meeste Vliegende Hollanders werden geworden door „Vrienden kring" en „Genoegen door Vriend schap", ieder 1liet hoogste aantal negens door „Hard gaat ie II" (6); de meeste treffers door „M. O. M" (45) en de meeste koekoeks door „De Kroon I" (3). Het hoogst aantal honten werd geworpen door den heer W. Jacobi alhier, 75. en bet laagste aantal zon der poedel door Kenout, A'dsm 51. Degenen dio door meer dan 60 te werpen eene zilveren menaill9 ver wierven, zyn de heeren: W. Jacobi, P. J. van Daalen, H. Lamp, P. Nelis- sen en H. van Breemen a'hier en Wessel en Byma'.d te Amsterdam. Tevens zij nog gemeld, dat de uit geloofde medailles beden in de vitrine van het bloemenmagazijn van den heer P. Ruysenaars, Zijlstraat, zyn geëx poseerd. De groote en fraaie collectie, waaronder een verguld zilveren me daille van den heer Mr. G. van Tien hoven, en een van den heer Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, is eene bezichtiging overwaard. Schouwburg. Michael Slrogoff. De zeldzame avonturen van dezen held uit de bekende roman van Jules Verne zyo te bekend dan dat wy daarover behoeven uit te weiden. Het stuk heeft altijd een© groote aantrek kingskracht op iiet publiek uitgeoe fend en zijn vervaardiger schatten opgeleverd. Alle tooneelgezelschap- pen hebben het op hun reperiaire gehad. Steeds bleek het een kas stuk te zyn en ook nu weder was de titel voldoende om den schouwburg flink te vullen en dat in weerwil van al bet andere dat Zondag op verschil lende plaatsen van de stad gegeven werd. De heer Barendse, die de man is naar bet hart van zyn vele bewon deraars, heeft de Koerier van den Czaar zeer verdienstelijk gespeeld en werd dan ook levendig toegejuicht flink werd hij ter zijde gestaan door de andere leden van bet gezelschap. De mise-en-sccne was zooals wy die van dit gezelschap gewoon zijn, d. w. z. goed verzorgd. Stukken vau den Gemeente raad. B. en W. stellen voor, Mej. W. A. W. Deenik, leerares aan de Meisjesschool alhier, op verzoek wegens ziekte een ver lof te verleenen voor 7 maanden, in gaande 16 Dec. e.k. met behoud van de helft haxer jaarwedde en tevens B. en W. te machtigen in de tijdelijke vacature te voorzien. B. en W. stellen vcor: lo. te koopeai van J. Timmer een ge deelte van zijn perceelen ten noorden der Rollandstraat voor f 8600, waarvan de bouwvereeniging de Eendracht f 3000 zal betalen en B. cn W. te machtigen deze gronden te bestraten. Kosten f 305; 2o. te koopen van L. C. de Koter 84 vierk. M. grond aan de Papetoren vest voor f 15 per vierk. M. 3a. te verkoopen aan A. Snel een strook grond aan de Berkheydestraat, groot 191 vierk. M.. tegen nader te be palen prijs. Hedenmiddag nam een reeds bejaard man een jas weg, die voor den winkel van dea „Matador" in de Anegang hing, en ging er mee van door. Een bediende had echter den diefstal ge zien en giug den man achterna, die echter de jas niet wilde geven. De politie was evenwel spoedig aanwezig en bracht den man naar het bureau. Heemstede. Morgen, Dinsdag, herdenkt do beer D. J. C. Fraikin den dag waarop hy voor veertig jaar werd aangesteld als wachter van het fort onder Heem stede na byde Cruquius. OplSjarigen leeftijd trad by in 's lauds dienst op. Nog jong verloor by by hot schijf schieten een zyner oogen, wat hem voor zyn betrekking ongeschikt maak te, diende toen verder op andere wy ze bet land, waarna by in deze be trekking werd aangesteld wat hem met zyn pensioen een rustig leven bezorgde. Nu, na 63 dienstjaren, geniet hy nog een flinke gezondheid. Als een bijzonderheid kan zeker gemeld worden dat door het zachte najaar deze week op een der taiuen alhier reeds een eend met drie eieren is gevonden. Sport en Wedstrijden. Voetbalwedstrijden lste klasse. H. F. C. Haarlem—B. A.P. De groote match voor Haarlem en R. A. P. behoort alweder tot 't ver leden. R, A. P. trad met 6—5 als overwinnaar uit 't strijdperk. Ooi twee uren stelden zich onder scheidsrechterschap van den heer de Gorje de volgende elftallen op. R. A. P. met: Rincker (doel), v. d. Linde en Pot ter (back), Schröier, de Bruin, Lief- tinck (h.b.),Zweerts, Hisgen, Fichardt, Moreaux, Karapscbrenr (forwards) en Haarlem met: Kerbert (doel), Ham, Stol (back), M. de Koek, Gorter, Kellenbach (b.b.)« Krnseroan. Hallo, K. de Koning v. d. Berg, Kremer (forwards). Haarlem, dat eerst tegen don wind speelde, had het hard te verantwoor den, doch Ham en Stol wisten goed 't terrein te zuiveren. Na 10 miouten spelens bemachtigde Kruseman de bal en smaakte de voldoening na een mooie rush zyn club de leiding te bezorgen. R, A. P. hierdoor wakker geschud, trad krac! tiger op en het 'duurde niet lang of R. A. P. had de leiding. Onder mooi samenspel drongen de forwards van Haarlem weer op. Kru seman trapte tfgen deD keeper, die het schot slecht keerde.. J. v. d. Berg was er vlug by en joeg 't lodor door 't doel. Stand 2—2. Even v»or half time trapte een der Haarlemsche spelers naar zyn eigen doel, zoodat bet dus corner zou zyn. doch Moreaux raakte de bal neiruet zijn hoofd aan; dus geen corner. De Aoisterdaroscbe grensrechter beweerde echter dat 't wel corner was en daar de scheidsrechter niets gezien had werd er corner gegeven. Deze goed door de Brnijn genomen had een goal tot resultaat, waartegen Haarlem be slist protesteerde. Half time kwam nu en R. A. P. bad met 3—2 de leiding. Na half time dacht iedereen de Haarlemmers flink te zien scoren en hierin werden ze niet teleurgesteld. Na een kwartier spelens gelukte het Haarlem inderdaad te scoren, zoodat de stand nu gelyk was. R. A. P. hierdoor niet in 't minst terneer geslagen droug onder goed samenspel met baar heele elftal naar voren. Het. was verbazend zooals R. A. P. kwam opzettenin 5 minuten tyds wisten ze 3 goals te scoreD, waaronder Fi chardt het leeuwen aandeel had. Maar met de bekende Haarlemsche vol harding wisten onze stadsgenooten nog tweemaal het leder door het vyandeliike doel te jagen, zoodat toen time gefloten werd R. A. P. een duur gekochte overwinning van 65 be haalde, Over de spelers van R. A. P. kan ik dit zeggen dat backs en keeper ver beneden Aiast, P. waren. De auderen waren in uitstekende condi tie, vooral de half backs gaven veel schoons te zien. De verdediging van Haarlem was ook niet bepaald schitterend. Ham was niet de oude, raischien omdat hy zyn voet verzwikt had. Van de for wards waren Kruseman eu Kremer de mannen eu Gorter in de half back linie. Zondag 4 December spelen de beide Haarlemsche clubs tegen elkaar op het terrein van Haarlem. Hoewel Haarlem de meeste kans heeft moet ze de zaken toch niet te gering op nemen. In den Haag speelde H. B. S. tegen H. V. V. Voor half time scoorde H. V. V. en won ten s'otte met 1—0. BURGERLIJKE STAND Bevallen 18 Nov. V. v. d. Linden— Stroomer z. H. Knyt—Blokker d. M. C. v. d. Woert—Kroon z. 19. C. E. Klinkenberg—Autonisse z. 20. M Dyt—v. Bruggen. A. Smit—v. d. Overleden: 19 Nov. D. Treffers 16 d. z. Mmderbroedorsteeg. M ARKTN IE L "W S Haarlem, 21 Nov. Aangev. Verk. Prys. Boter 149 KG. 149 KG. fl,20 t'1,30 Biggen 160 st, 146 st. f 5.— f 8,— Schram. 73 st. 57 st. f 9,f 13,— Aard. 420 HL. 400 HL. f 1.80 f2,50 App. 175 HL. 151 HL. f 6,f25,— Peren 100 HL. 73 HL. f 5,f 30,— LAATSTE BERICHTEN. Examens in de vrye- eu ordeoefe ningen der gymnastiek. 21 November 1898. 6 candidaten. Geslaagd de dames: J. J. Verhagen. M. C. Visser. V Vistor M. P. Cb! Vontsteen. C- de Voogd, allen Amsterdam. A. de Vries, Haarlem. Atjeh. Een officieel telegram van heden meldt Ter Westkust van Atjeh is luite nant J. L. Doerleben ongevaarlijk gewond. Het in 1826 naar Atjeh ge zonden negende bataljon keert terug. TELEGfêAMMEfe. KONSTANTINOPEL, 20 Nov. {Reuter.) De voormalige grootvizier Djevad-pacha, de door dc Europee- sche admiraals verdreven militaire gouverneur van Kreta, is te Damas cus in hechtenis genomen naar aan leiding van het verloop der Kretenzer quaestie. Familieberichten. Getrouwd17 Nov. W. E. A. Bur ton en M. Staal, Apeldoorn. (By vol macht): H. W. Numans en M. Staal, Apeldoorn. Bevallen19 Nov. J. van Lier Cuvpers z. Brussel. Overleden17 Nov. Wed. C. Wind kassenHaas 73 j. Arast, Wed. R. Vermeulen—d'Hont 66 j. den Haag. 18. T. Hartog—Otjes 55 j. Deemster. E. J. Gomperts—Barends 47 j. Amst. ^oosjiwa tfrt&isnoTaSe', Het stoomschip Lombok, van Am sterdam naar Batavia, pass. 19 Nov. Kaap St. Vincent Het stoomschip Koningin Regentes van Batavia naar Amsterdam, vertr. 19 Nov. van Padarig. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, vertr. 19 Nov. van Rotterdam. Het stoomschip Maasdam, vaD de Hollaud Amerika Lyn, van Rotterdam nasr X wyork. passeerde 18 Nov., des avonds 11 u. 40 min. Lizard. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, arriv. 19 Nov. te Marseille. 3$9e STAATSLOTERIJ 21 Nov. 1898. le klasse le lyst. No. 8663 f 20.000. No. 406*, 17609 f 1000. No. 2477, 10131, 13425 f200. No. 1690, 10V6i, 17017 f 100. Pryzen var. f20. 78 3136 6380 9995 129761574418122 108 3151 643 1< 0201 :i 00 1676918124 1433! 59 642'i 71301215924 18144 03 165 6 >9 KM 15 13!28 15987 18154 3193167 6684 1013613137 16025 13213 401 31706" 61015313164 1'-' 47 18265 4 33263678810195131641606618279 4403 6C.6S11- 2 6 13118 16 >79 1S299 480 32851977 1 4 21 13201 ,6'OS 1S.:07 520 3292 70 4 10164 13215 36180 18 :45 594 3323 7146 10489 13235 162' 8 -59 612 3313 7159 10530182-14 16251 18397 63« 3446 7*21 105581845 162-8 18422 1.51350 <7,3' 10728 136616334 18438 670 35967236 O >849 18630 '.6163 18445 717 3625 7299 1085 13638 6463 18541 821 36^87128 10929 13682 '6-504 18610 845 37287442 1< 953 13695 16526 >8681 869 37917524 1<'976 13727 16595 1 - 682 8^7 3803753011017 1 754 16603 :F70-5 897 400i>7510 11047 1377616670 18717 965 4Ü55 7 .68 1057 13*31 167 >3 18723 972 4133 7636 08 13*47 16739 18727 98642507741 110*7 18861 18740 «8:64 1"1442"17791 110911389016747 1878S 1035427278 G lli 94 139i'6 16756 18*09 0634 08 7946 11113139-1-6757 18851 1074 4567 7992 11189 14''25 16869 18867 1177 4568 818011 12 14084 16*88 18876 1231 4685 8-32 11268 14' 91 1689 18891 123647248259 11281 14125 16900 191 06 1246 47318285 1129 14147 1692S 19152 13484787*351 11311 1415616944 19274 '.4224831 8401 11.31'' 14183 17065 19290 1452486484361140714201 17072 19327 15564*7 8142 11429 14342 17077 19169 157649568*07 114r-6 1436617113 19378 1594 49K6 8562 11474 14374 17140 19182 174;5''398639 11481 1 i 78 17177 !9"i>4 17735064 86*4 11495 144791?18019703 183351058746 115351449417241 19747 1827 5121 8776 11541 145X5 17245 19773 845 5140 88-50 11587 14538 17277 19877 19>752918944 11692 14557 ]7341 19S99 197054399012 11603 14:64 17378199:3 1987-5451 907116 U 14576 l74lo 19983 213455269082 11662 146:4 i74322o035 214-} 55609:50 1175814687 174.5R 20057 219 >55709187 1176614 8-1747220072 -293 5587 9211 11896 1475917588 VO186 2" 10 5*64 9277 11908 147521760120>35 2' 385*929302 11911 11826 17653 -'0266 2401 5758 9381 12!04 14S 0 1768Ï 20299 24325766 9403 12141 14S76 176822 304 24 4157709412 12145 14932 1769020337 24715851 9434 122551" 52 1772720343 535 5857 91'"4 1228515 6817759 203-51 2 67 5-59 9577 123110 15'4517762 20193 2687 595 9623 23181514 8 17S08 2 >402 27'59949678 12344 1521 1 1781620560 2714 Ki 669732 12856 V 29 l7>l7 20572 271961149756 12437 15250 17855 20665 296061269773 12412 -5 74 1788020717 2991 6127 9779 12475 16495 >790220721 3011 6200 9790 12 - U '5578 17921 90742 30626 249792 1260015620 17931 20824 3063 6241 9806 12629 15649 17941 20832 81 '69 6256 9835 1271 157 2 7966 20981 3124 62989890 1 766 15722 797' 31-263679932 1290615737 18044 Bevallen van eene DOCHTER. C. M. BEELEN geb. Wesseling. Haarlem, 20 November 1898. Eenige kennisgeving. tevens bekwaam in aanleg van gasleidingen, kan onmiddellijk ge plaatst worden bij H. ROMIJN, Schacbelstraat 39, Haarlem. Een burger persoon. 29 jaar oud, wenscht les te nemen in boven staande taal. Offerte onder no. 1845 aan bet bureau van dit blad. TE KOOP, te Overyeen. Zeer aangenaam ge legen aan den Zijlwreg, in de onmiddellijke na bijheid van het dorp, Informatiën te beko men bij J. A BOSKAMP. Behanger, Overveen. zonder aflossing. Alleen noodig 2 soliede borgen en polis. Discrete behandeling. Aanvrahgn letters G. D., Boek handel P. KUIPERS, Zijlstraat.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3