NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. FEUILLETON. ISe Jaargang Woensdag 23 November £898, ■o 4728 HAAELEM'S DAÖBLAB A T^OTcrr<rTrnvrTTnsrn^^T^,T,TR- Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden«1-30 Franco door het geheele Rijk, per 8 maanden1.613 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 n de omstreken en franco per post 0B71/O AJDV^HTR,a?3ÏÖSrT3ZmLT: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naai' plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer I2Z Hoofdagenten voor liet Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. BAUBE A Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van liet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Borean A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de pry's der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f 0,15Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: Bloemendaal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; SpaarndamC. HARTENDORPZandvoori, G. ZWEMMER Yeisen, W. J. RU IJ TERBeverwijk, J. HOORNS; HillegomARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Dfticieele Berichten. lurgemeester en Wethouders van örlem, )oen te weten, dat bij hunne be- ikking van 10 Nov. j.l. aan H. auken Jr. vergunning is verleend uitbreiding van eene bakkerij door jlaatsing van een oven in betper- aan de Groote Houtstraat 4. Jaarlem, 17 Nov. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. Nationale Militie. lurgemeester em Wethouders van trlem, Irtmge® ter kennis van de belangheb- jden, dat de zitting van den Militie- li in 1898, voor deze gemeente zal den gehouden in den Doelen alhier. Maandag 12 December aanstaande, de vrijwilligers voor de militie en hen, aan wie bij de loting Na 1 en mot No. 250 is ten deel gevallen, ens dee voormiddags te 10 ure, «n die zitting bestemd is tot het doen uitspraak omtrent: verschenen vrijwilligers voor de: tic lotelingen, die redenen van vrij ing hebben ingediend; lotelingen, in de art. 55 en 56 der bedoeld le overige lotelingen. estigen de aandacht van de lotel in die vrijstelling wenschten te beko- als te zijn eenige wettige zoon of ens broederdienst, hierop, dat hun medebrengt, dat zij die vrijstel- vragen in de zitting van den Mili- ad. zullende onvolledigheid van stuk- of misstellingen daarin, die onopge- rt bleven en ooi-zaak zijn dat eene machte vrijstelling door den militie- niet is verleend, niet kunnen wor- apgehêven, indien niet tijdig tegen utspraak van dat college bezwaren ingebracht bij Gedeputeerde Staten, ijl een beroep op onvolledige of iste inlichting omtrent het bestaan, niet. van recht op vrijstelling, ter :ente-secretarie of elders verstrekt, kan leiden tot vrijdom van st. indien verzuimd is de reden tot telling te bekwamer tijd, waar be- t, overeenkomstig de wet te doen aarlc-ra, 18 November 1898. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. irgemeestex en Wethouders van lem trwegende, dat ingevolge het be- ie bij ark S der Algemeene politie*- «lening, door hen, jaarlijks in de ld November bij openbare kennis- ig de plaatsen behooren te worden iwezen, waai' reddingsboeien, dreg- ;n de noodigo middelen voorhanden om aan drenkelingen de eerste hulp nnen verleenen Doen te weten dat in de hieronder vermelde perceelen één of meer dreggen aanwezig zijn. Amsterdamsche vaart (Hulpbureau van politie). Anthoniestraat no. 65. Bakenessergracht no. 4, 23 en 34. Brouwersvaart no. 12 en 146. Burgwal no. 58. Donkere Spaame bij den Koudenhorn (Huisje Overhaal). Friesche Varkenmarkt no. 6. Graveisteenenbrug (Wachtershuis). Groote Houtbrug (Hulpbureau van politie). Harmenjansweg no. 41 en 83. Hoogebrug (Kantoor Haven- en Kaai- geld). Houtmarkt no. 35. .Tansstraat no. 2. Kampersingel no. oOrood. Kampervest no. 47. Keijstraat (de) (Hglpbureau van po litie). Kinderhuissingel no. 60. Kleine Houtstraat no. 127. Kloppersingel no. 7a en 15. "Koudenhorn (Kantoor Haven- en Kaaigeld). Koningstraat (Hulpbureau van poli tie). Langebrug Wachtershuis). Leeghwaterstraat na 2. Leidsche plein (Hulpbureau van poli tie). Leidsche Vaart no. 90 en 252. Leidsche vaart (Café het Schouwtje). Melkbrug (Wachtershuis). Nieuwegracht no. 8 en 21. Oostvesi no. 8. Oranjekade no. 1 en 19. Oranjestraat, hoek Leidsche vaart, no. 1. Ostadestraat no. 2. Parklaan (Bewaarder Eerste Tus- schenschool). Raam vest no. 5. Ringvaart Haarlemmermeerpolder. (Brugwachter) Rolhuizen no. 16. Schalkwijkerstraat no. 9. Schotersingel no. 2. Schoterweg no. 6. Spaarne no. 2. Spaarndammerweg no. 26. Spaarndammerweg (Wegwerker). Spaarnwouderstraat no. 33. Spoorbrug over het Spaarne (Wach tershuisje). Sta ten-Bolwerk no. 24 (Overrit). Stationsplein (Hulpbureau van poli tie). Sinedestraat (Hoofdbureau van poli tie). Tolgaarder aan den tol langs de Leid sche vaart, nabij de Zandvoorderlaan. Turfmarkt no. 8. Zuider-Buitenspaarne no. 42ab, 63 a en 118. Zijlstraat no. 1. terwijl voorts bij den Commissaris van politie (Hoofdbureau Smedestraat) voor handen is eene kist met geneesmiddelen voor het verleenen van eerste hulp aan drenkelingen clat reddingsboeien en haken aanwezig zijn in de Wachtershuizen aan de Lan gebrug, Melkbrug, Gravesteenenbrug, Hoogebrug en Spoorwegbrug over het Spaame en dat een gedrukt exemplaar der „Voor schriften omtrent de behandeling van drenkelingen, enz., moet zijn opgehan- n in alle tapperijen. Haarlem, 18 November 1898. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat by bunne be schikking van 17 Nov. j.l. aan V. H. J. Troupin vorgnnning is verleend tot oprichting van eene steenhouwerij in bet perceel aan het Donkere Spaarne No. 12. Haarlem, 21 Nov. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. nieuwe bond gevormd om het Ameri kaan scha imperialisme van den laats ten tijd en het vestigen van Amerikaansche overzeesche koloniën vooral met het oog op de Filippijnen tegen te gaan. De invloedrijke Andrew Carnegie heeft reeds verklaard met het streven van de zen bond te kunnen medegaan en be loofd 1000 dollars in de kosten te zullen bijdragen. Maandagmiddag om twee uur is door den Ita-L gezant te Parijs, de tech nische gedelegeerden en de betrokken ministers de handelsovereenkomst tus- schon Frankrijk en Italië geteekend. Deze overeenkomst zal aan de parlemen ten ter bekrachtiging worden voorgelegd, zij berust op den grondslag der meest begunstiging. PoüitseSi Owes-sÉcSut. Allo verschijnselen wijzen er op, dat de Vereenigdo Staten geenszins van plan zijn iets terug te nemen van hunne ei- schen aan Spanje gesteld voor het slui ten van den vrede. Ook met de hernieuw de oorlogstoerustingen worden de Span jaarden bang gemaakt. Aan de „Times" wordt tenminste uit Philadelphia ge meld, dat in de staatstuighuizen de oorlogstoebereidselen rusteloos voortge zet worden. Groote oorlogsvloten wor den uitgerust. Noord-Amerika heeft evenwel nog een anderen noot te kraken tusschen haar nu met staal beslagen kaken. Het plan moet bestaan, dat president Ma.c Kinley van plan is een maritieme be tooging in de Turksche wateren te gaan houden, wanneer Turkije geen schade vergoeding geeft voor de verwoesting van de gebouwen der Amerikaansche zending in Aziatisch Turkije in 1898. Om nu op de vredesonderhandelingen terug te komen. In de vergadering der vredescommis- sie van Maandag middag dienden de Amerikaansche gedelegeerden een me morandum in, waarin zij weigerden een scheidsrechterlijke uitspraak aan te ne men en aandringen op erkenning van da Amerikaansche souvereiniteit over de Philippijnen zonder andere ver goeding dan een schadeloosstelling van twintig milliocn dollar. Zij gaven te kennen dat dit de laatste voorwaarden der Amerikaansche Regeering zijn en brachten tevens den wensch hunner re geering over om een der Karolinen te koopen voor kolenstation. De Spaansche gedelegeerden verklaar den dat als de Amerikanen zich de pla no. zonder de toestemming der conferen tie, de souvereiniteit over de Philippij nen toekennen, zij met hun eigen han den het voorloopig vredesverdrag vernie tigen. De Spaansche commissarissen stel den verdaging voor om het antwoord der Vereenigde Staten aan hun Regee ring te kunueai medcdeelen, Intusschen heeft zich te Boston een STADSNIEUWS Eerste en derde pagins. Haarlem22 Nov. 1898. Yoor bet examen M. O. Boekhou den Kxir is Maandag te 's Graven- hage geslaagd de heer J. Faber alhier. Gaarne vestigen wy er de aandacht op, dat vanwege de Diaconie der Ned. Horv. Gem. dezer dagen aan de huizen der ingezetenen inschrjjvingsbiljetten tot aanschaffing vao winterbehoeften voor hare armen zullen worden af gegeven. Waar wij de op deze wjjze gehou den collecte gaarne aanbevelen wyzen wy er tevens op, dat de jaarlyksche turfcollecte niet zal worden gehouden. Huidenzouter ij In den omtrek van deNassaustraat heeft men met schrik vernomen, dat er plan bestaat tot het oprichten van een huidenzoutery in die straat. De reuk vau deze industrie moet onhoudbaar wezen en zich ver in de omgeving verspreiden. De omwonen den zyn dan ook van plan, om zoodra de vergunning van het gemeentebe stuur er voor gevraagd wordt, zich daartegen krachtdadig te verzetten. „Weten en Werken." Aan het verslag van de vereeniging „Weten en Werken", over 1897/98 ontleenen wy het navolgende: „Ten einde te voldoen aan art. 10 van het Reglement, heeft het Bestuur de eer U weder aan te bieden het verslag van den toestand onzer Yi eeniging. De Maandagavond-voordrachten, aangevangen op 7 Dec. 1897 werden steeds door eene groote belangstellende menigte bygewoond. Op te merken valt dat het jongere geslacht steeds meer vertegenwoordigd wordt. De spreekbeurten werden vervuld dóór de heerenDr. Joh. Dyserinck. van RotterdamP. H. Lamberts, W. Otto, C. Kühn en Mej. Maria Eggers, van AmsterdamA. van der Voort, H. T. Chappuis en J. B. A. Saeys, alhierDr. Bleekrode en W. G. Go teling Vianis, van 's HageDr. P. M. Keiler van Hoorn, van Dordrecht; voelde, dat een lach op dit oogen- geheel misplaatst was, daarom on- iikto hij hean terstond, eloof je mij het slot goed om te tn En als ik weg ben, wil je dan iken sluiten en..." zie wel, dat je mij terstond in het lijksbootje wilt laten stappen," zei- illwyn. „Jij wilt beweren, dat ik op mij zelf kan passen en alleen jouw bescherming oud kan wor- j geeft er niet om," zeide zij ver- id. „Je spot met alles. Maar ik nij bezorgd." drong- er op aan haai- naai- buiten Eögtn en bracht haar ook, hoewel haar zin naar de plek, waar Dicky bevond. Die waardige heer ha.d fwhter een boom verscholen en al- toen zij hem zachtjes bij den naam ideïi kwam hij te voorschijn. „Geen struikroovers, hoop ik." riep hij op bevenden toon uit. „Ik ben een arme weesjongen, mijn- heer. spaar mijoch spaar mij." „Kom, Dicky, kom," riep Agatha zachtjes. „O ik hoop maar, dat we vóór tante Hilda thuis zullen zijn. ,.Ik ben blij, dat je daarom dacht," j zeide Browne boos. „We hebben nog maar twintig minuten en ik ben niet zoo jong meer als voorheen. Als je nog eene zoo'n wandeling wilt maken, hoop ik dat je er een fatsoenlijken tijd voor stelt. Ik heb tweemaal moeten fluiten. Ik ben er van overtuigd, Dillwyn, dat jij niet traclittet haar langer te houden. Integendeel, ik voel dat je je uiterste best hebt gedaan haar vertrek te be spoedigen. Ik hoop, dat gij haar eerst zult leeren een beetje meer punctueel te zijn. Dat behoor je tenminste te doen. Jij haar heer en meester!" „Dicky, kom je nu?" vroeg Agatha streng. j Zij keerde zich ongeduldig om en liep voort. Dicky was heusch ergerlijk! En Browne, na Dillwyn zwijgend maar veel- beteekenend gegroet te hebben, volgde haar. 1 Juist hadden zij het tuinhek van de Ricktonvilla achter zich toegeslagen, toen zij het rijtuig van mevrouw Grea- H. A. van der Meulen, van Bergen op Zoom, en W. F. Andriessen van Bussum. Alle genoemden spreken met veel lof over de houding der bezoekers, en vonden dan ook een zeer dankbaar gehoor. De firma de Erven Loosjes brengen wy hier gaarne openlyk hartelyken dank voor de uitvoerige verslagen der spreekbeurten in het Advertentieblad, eveneens brengt het bestuur hulde aan den verslaggever, den Heer J. H. Martin. Als bestuursleden moesten aftreden de Heeren A. van der Steur Jr. en Mr. A. A. Land. Zy werden beiden herkozen. Dit jaar zyn aan de beurt van aftreden de Heeren Dr. H. D. Krnseman, Dr. E. van der Yen en G. L. van Lennep, en de beide Com missarissen. Tot het nazien der rekening en verantwoording van den Penning meester werden uitgenoodigd de Hee ren Ed. de Lanoy'en W. Stolp. Op bun voorstel werd zy goedgekeurd en blykt hieruit dat het batig saldo der vorige rekening bedroeg f219.66; Dat dit jaar is ontvangen f 1135.25 en nitgegeven, waaronder één uitgeloot aandeel1278.42 Zoodat de kas sluit met een saldo vanf 76.49 De beschikbare lokalen van het ge bouw worden, voor zoover de Yereeni- ging die niet zelf noodig heeft, gere geld verhuurdmeestal aan instellin gen, die nuttig werken voor den werk mansstand. Zoo heeft het bestuur eene overeenkomst gesloten met de onlangs hier opgerichte Toynbeevereeniging, die voor jongelieden nuttige cursussen houdt en aan welke het dus, voor zoo veel mogelyk, de behulpzame hand meende ie moeten reiken. De Bibliotheek is in goeden staat; het gebruik dat van de boeken wordt gemaakt in den winter, is zeer groot. Eokele aankoopen werden gedaan, doch ook van belangstellenden werd door geschenken medewerking onder vonden, zooals van de Heeren Loosjes en den Heer A. v. d. Steur. Wy be tuigen hun gaarne openlyk dank, en blijven haar zeer aanbevelen." Het verslag eindigt met de bezorgd heid van het bestuur uit te spreken over de instandhouding der Vereeni ging, daar het ledental voortdurend vermindert. Gaarne onderstrepen wy de opwek king van het bestuur deze nuttige vereeniging financieel te steunon, en haar bestaan krachtig te verzekeren. De zeer geringe jaarlyksche kosten als lid, die van f 1.— af tot f 5.— naar verkiezing bedragen en waarvoor kaarten worden afgegeven, waardoor werklieden de voordrachten kunnen bijwonen en de boeken der bibliotheek kunnen lezen, die kosten kunnen toch geen bizonderen invloed op hunne begrooting maken. Mochten bovendien vermogenden zich als Donateur willeu aangeven, dan zou dat de zorgen zeer verlichten. Inlichtingen zal bet bestuur gaarne persoonlijk verschafion, dat samenge steld is als volgt J. H. Stoel Az., Eere-Voorzitter. A. van der Steur Jr., Voorzitter. J. W. Veldheer, Secretaris. Dr. H. D. Krusemao, Penuiugmeester. Mr. A. A. Land. Dr. E. van der Ven. G. L. vaD Lennep. Dr. J. Nieuwen h nij zen Kruseman. P. Loosjes, Dr. H. D. Tjeenk Willink, Commissarissen. BEKNE83LAND Uit de Hofwereld schrijft de Haagsche correspondent der „N. Gr. Ct." De onveranderlijke lichtvaardigheid, waarmee de correspondent van een der Amsterdamsche bladen de canard in de wereld zond dat H. M. de Ko ningin op bet Loo niet dan met een bijzonder escorte nitrydt, met het oog op de vele vreemdelingen, die er rond zwerven, heeft menigeen angstige oogenblikken veroorzaakt en de te genspraak van dat zotte verbaal gaf hun, die zich over 't feit terecht ver ontrustten, eeu ware verademing. Ik wil gaarne de goede bedoelingen van den berichtgever aannemen, maar toch kan niet met genoeg ernst tegen zulke sensationeele mededeelingen worden gewaarschuwd, omdat ze al licht aanleiding geven tot meerdere valsche geruchten, die dan voortge plant in de vreemde pers, niet zonder bedenkelijke zijde zyn. Mon heeft meermalen gezien, dat misdadigers, vooral van het soort der reclamemabende anarchistendoor verhalen in de bladen tot effectvolle daden werden verleid. Daarenboven scbynen zulke berichten ook niet zoo geheel zonder gevaar voor de geluk kig en terecht nog ongestoorde ge moedsrust van onze jonge Vorstin. En er is, bovenal, geen grond voor zulke alarmeerende verhaaltjes, want de Koningin der Nederlanden is overal onder haar trouw volk veiligwy mogen, by alle verschil van politieke en sociale opvattingen, in dit opzicht ons met trots op onzen toestand be roemen en het kan, tegenover het buitenland, niet genoeg worden her haald. Daarom laden zy, die een andere voorstelling van zaken geven al is het door dwaling en te goeder trouw een zware verantwoordelijkheid op zich en de redacties onzer dag bladen zullen wel doen met niet zon der nader onderzoek berichten, als waarvan bier sprake is, op te nemen of te reproduceeren. Nu is er eeu ex cuus voor. De justitie beeft m.i. zelf een slecht voorbeeld gegeven, een fout begaan, door onlangs eenige malen te laten be kend maken, dat een troep vreemde lingen over de Zwitsersche en Ita- llaansche grenzen was gezet, mot op gaaf van de namen en signalementen aan deze „anarchisten", en met de bijvoeging dat ze zich wellicht hier te lande ophouden. Dat zulke opgaven aan de politie worden verstrekt is zeker nuttig en goed, maar er moest m. i. geen alge meene publiciteit aau gegeven worden. Deze wekt slechts onrust, wantrou- !wen in eiken vreemdeling en looze alarmberichten. torase de oprijlaan hoorden oprijden. „Strijd voor je lefven!" riep Browne op tragi schen toon en zonder een ant woord van haar af te wachten volgde Dicky zijn eigen raad op, baande zich een weg door een kreupedboschje en be vond zich het volgende oogenblik veilig op den grooten weg, waar hij Dillwyn haast in de armen vloog. „Dus je volgdet je aangebedene per slot van rekening toch," zeide Dicky. „Wat een dwaas ding is liefde tochOm in haar voetstappen te treden is genot. Of," Dicky zweeg even en hief zijn hoofd trotsch op, „moet ik hier uit begrijpen, dat ge mij niet vertrouwdet V' Dillwyn trok zijn arm door den zijnen. „Je weet ex alles van", zeide hij. „Ga met me mee, dan zullen wij samen een pijp rooken en een glas whisky drin ken." Wij weten allen, wat dat beduidt! Maar Browne bezat een groote dosis moed. Hij nam de invitatie aan. HOOFDSTUK XXVI „Goede Hemel! het- is nog maar vier uur, we hebben dus nog een heelen dag voor ons," riep mevrouw Poynter uit „En dan niets te doen te hebben „Er is altijd iets, wat we doen kun nen," zeide Browne beslist maar vrien delijk. „En dat iseten. Laten wij maar eens op de druiven aanvallen." „Dicky, jij bent een schat," zeide me vrouw Poynter. Het was den volgenden dag heerlijk mooi weer, zoodat men niet zou denken, dat het zóó laat in September was, of schoon het de meest grillige maand van alle is. Toch wist mevrouw Poynter niet wat zij met haar gasten moest uitvoeren. Als men van den lsten Mei tot aan den 19en September lawn tennis heeft gespeeld begint zelfs dit spel te verve len. En de gasten kwamen in September zoo vroeg sommigen reeds om half vier en altijd juist die, welke men het minst gaarne zag omdat de dagen zoo kort waren. Het was een ware verademing voor haar toen Dicky zijn plan opperde. Maar ongelukkig viel het niet erg in den smaak. Enkelen stonden op om naar de broeikassen te gaan, maar do moesten bleven. Mevrouw Greatorese had zich veel te gemakkelijk neeigevledd om lust te ge voelen op te staan em Elfrida amuseerde zich bijaouder. Lcerd Ambert stond aan haar linkerhand over de leuning van haar stoel gebogen en de hulppredikant had zij door het een of ander voorwend sel aan haar rechterzijde gelokt. Zij voelde zich volmaakt gelukkig; werke lijk voelde zij zich nooit vroolijker ge stemd dan wanneer zij Lord Ambert kon plagen, die binnen een maand haar echtgenoot zou zijn. En wat Dicky betrof, ofschoon het plan van liorn uitging verroerde hij zich toch niet. Hij was in zijn element plaagde nl. de kinderen. Ofschoon mevrouw Poyntex altijd ja- loersch was op de bezittingen van ande*- ren, had zij geen reden dit op hun kinderen te zijn. Want haar eigen waren snoesjes! Op hun gedrag was echter wel het een t-n ander aan te merken. Vera, de jongste, zat op Browne's rechter- en Henri op zijn linker knie. Zij hadden een boek voor zich. Hun moeder, een vrouw die nooit over iets nadacht, had klaarblijkelijk besloten, dat zij lee ren moesten het wel te doen. „Vera!" riep plotseling haar mama, i toen zij zag dat de kleine naar Agatha toegeloop en was en haar hoorde zeggen „Houdt gij veel van menschen, Aagie?" Maar Vera, die niet erg bevreesd voor haar moeder was ging kalm voort, aon- der Agatha's antwoord af te wachten „Mama zegt, dat gij erg onvriendelijk tegen dokter Darkham zijt, maar heel veel van dokter Dillwyn houdt!" Het aardige, schrille stemmetje drong tot de verst verwijderden door. Ook me vrouw Greatorese hoorde het en zag op. Mevrouw Poynter zag bloedrood en durfde Agatlia niet aanzien, die een, ge voel had als hield haar hart op te klop pen. Zij boog zich over Vera heen die. onbewust van het kwaad dat zij gestioh.ii Ixad, mét haar medaillon speelde om haar gelaat te verbergen. Mevrouw Poyn ter sprak tegen haar kleine. „Vera, hoe ondeugend van je! Je bent een stout kind!" „Wees stout, wees stout, wees nog maar eens stout," neuriede Browne. Hij tilde de kleine boosdoenster van Aga tha's schoot en zette haar op zijn schou der. „Laten wij eens gaan zien hoe zij 't op 't tennisveld maken." Agatha stond haastig op en ging met hem mee. Toen zij het tennisveld bereikt had den, liepen do kindexen weg en Agatha wendde een neerslachtig gezichtje naar j Dicky. „Waa het niet ongelukkig? vroeg aj.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1