Haarlem's Dagblad f n.-mt vooral begint zicii ©on sterke bowo- j ging te opemiarm tem gurute yVx't uitstel v.vn het procos-Picqumrt waaramn ook „Temps'" oil „Liberie" artikelen wijdon. Do regeering moet in verlegenheid zijn, on ia Zaterdag avond, in een onder houd van den premier met de ministers van oorlog en justitie niet tot een be slissing gekomen. Behalve door de moeie- Lijklieid dal het ziet in de quaestie van het toe te passen wetsartikel, zou het Kabinet zich laten weerhouden door vrees dat het tusschenbeido komen de ontslagneming van Zurlinden ten gevol ge zou hebben en het dan een bezwaar zou blijken een gouverneur van Parijs te krijgen. Ook meent het Kabinet dat door een bescheiden pressie op den krijgsraad deze zelf tot uitstel zou kunnen beslui ten, waardoor elk gevaar van ontstem ming vermeden wordt. Da „Liberté" uegi van particuliere vrienden van den overste te weten, dat Picquart voor het hof zich sterk zou hebben gemaakt, een verklaring van Scliwarzkoppen te kun nen overleggen, dat deze de schrijver is van het „petit bleu". Do voorzitters der vier republikein- soha groepen uit don Senaat zijn ontvan gen door den president van het Kabinet en da ministers van oorlog en justitie, aan wie zij uitstel van het proces-Pic- quarfc hebben gevraagd tot na de beslis sing van heit Hof van Cassatie. De mi nisters hebben geantwoord, dat ze de zaak zouden onderzoeken en morgen antwoord zouden geven. In de wandelgangen der Kamer ver luidde het-, dat men in staatkundige kringen spreekt van de volgende oplos sing dei" quaestio-Picquart. Hot Hof van Cassatie zou het dossier opvragen aan den krijgsraad, en deze, van de noodige bescheiden beroofd, zou niet kunnen telen en zou dus het bijeenkomen moeten verdagen. Het onderzoek van het geruit papier tijdens de huiszoeking bij Esterhazy in beslag genomen, is afgeloopen. De ex perts-papierfabrikanten moeten, naar be weerd wordt, eenstemmig hebben ver klaard, dat het papier, dat Esterhazy ▼oor brieven gebruikte, overeenkomt met het papier van het beruchte bor derel. Het Hof heeft thans een nieuw onder zoek bevolen van het handschrift van Dreyfus on Esterhazy. lóen genomen. Aan Engelsche zijde sneuvelden zeven Haussa's en werden er tien gewondook twee Engelsche officieren werden gewond. De inboor lingen lieten 150 dooden achter. Den 16en werd de stad Atiema genomen en, evenals Iselpatima, verwoest. Er lagen nog meer steden (of dorpen) aan de beurt. Een paniek. In een van de kapellen van de kerk Saint Germain-des-Prés te Parijs waar, ter gelegenheid van de Sainte-Cathe- rine, een feest was georganiseerd voor de kinderen tot de parochie behoorend, werd ook een tooverlantaarn vertoond, De toestel viel om en een brandende petroleumlamp brak, waardoor een kleine ontploffing ontstond en een vlam opsloeg. De kinderen liepen luid gillend weg. Een dertigtal kinderen werden in het gedrang meer of minder ernstig gewond. Een meisje werd doodge- drnkt. De brand was spoedig gebluscht. Een diamanten bruiloft. Te Luik heeft een echtpaar, uit Nederland afkomstig, zyn diamanten bruiloft gevierd. Het paartje heeft 10 kinderen, 37 kleinkinderen en 4 achter-kleinkinde ren. die meest allen in Nederland of Amerika wonen. Eene dievenbende. Aan een der stations te Antwerpen werd by herhaling melding gemaakt vau diefstal, doch van dieven was geen spoor te vinden. Vrydagnatrok het de aandacht der politie dat twee personen op een afgelegen plaats aan het graven waren. Zy werden omsin geld en gearresteerd eu nu bleek men de spoordieven te hebben. Althans in den kail hadden zy voorloopig ge borgen, om bij betere gelegenheid te vervoeren, 9 ribben ossenvleesch, 2 vaten olie, 2 baleu koffie, benevens eenig gereedschap. Beleediging in plaat. Hei jongste nummer vau het Fran- sche spotblad Le Eire is op bevel vau de Fransche justitie in beslag genomen, omdat het voor Keizer Wilhelm beleedigende teekeningen be vatte. Het nummer was geheel gewjjd aan de reis van den Keizer naar Jeruzalem en had als opschrift „Tournee Wilhelm II 15 dagen in Turkjje, Palestina, Jeruzalem en de heilige plaatsen. Wegens den beperkten tyd zal in elke plaats slechts een voorstelling worden gegeven. Militairen betalen half geld." De tekst werd gevolgd door een reeks krenkende teekeningen, waarvan wel de scherpste waren, keizer Wil helm gezeten op het achterste van een ezel, zyn intocht houdend in Jeruzalem en de keizer, afgebeeld als varkeu, neemt afscheid van Sultan in zyn hok, zeggende„Ik kom wel eens oogenood terng." De inbeslagneming is geschied op verzoek van den Duitschen gezant te Parys. Een ideaal-Iekkernij. Ia de Parysche bladen wordt mel ding gemaakt van een nieuwe lek kernij, door een der groote snoepwin kels (Piban) voor het aanstaand nieuwjaar aangekondigd en naar onze jouge Koningin, „Le Wilhelmine" genoemd. Dit „idéal de délices" be staat uit een abrikoos, met een laag chocolade en met amandelen bedekt. Uit het Nigergebied. De troepen van de Niger-Maatsch, hebben den 13en en 15en dezer in het achterland van Benin scherpe gevech ten gehad. De stad Iselpatima werd op den iSen aangevallen, en eerst den Uitwijzing uit Duitschland. De ministerieele „Berliner Corres- pondenz" bevestigt thans, dat de uit wijzingen van Hollanders samenhin gen met den militairen dienstplicht en schryft: Uitwijzingen op groote schaal of uitwijzingen van ongewonen aard zijn noch in Silezië noch uit Gro- nau aan de Hollandsche grens ge- beurd.Uit Gronau zijn, als men bijwijze van politie-maatregel gedane uitwij zingen (prostitutie, dronkenschap enz.) er buiten laat, slechts 12 uitwijzin gen geschied. In het laatste geval had men uitsluitend met jonge man nen te doen, die op den leeftijd dat zy miiitieplichtig waren in het land waren gekomen en dieutengevolge thans voor de vraag werden gesteld, of zij met de voordeelen, welke hun een voortdurend verblijf in Pruisen biedt, ook bereid waren de plichten, die dit verblyf hun oplegde, op zich te nemen. Zes van deze' jonge man nen hebben deze vraag bevestigend beantwoord en hunne naturalisatie gevraagd, welke binnenkort zal ge schieden. De anderen zullen gedwon gen worden, het gebied van den Pruisisehen staat te verlaten." Daarentegen geeft de ministerieele „Korrespondenz" toe dat in Noord- Sleeswyk om politieke redenen sedert 1 Februari totnogtoe 117 personen met 18 familieleden zyn uitgewezen, omdat in Noord-Sleeswyk een systematisch van Denemarken uit bedreven Anti- Duitsche agitatie bestaat, die o. a. beproeft door een georganiseerde im migratie van Deensche dienstboden en knechts, die in Sleeswyk gehuisvest worden by Deenschgezinde patroons de verdeensching in de grensdistric ten op kosten van de Dnitsche be volking te bevorderen. Dit wil en zal de Pruisische regeering verhinderen. Iwordt in alle" Ijkriaigen in Hasti' JleiB» eia ©anstre» Ikeso gelezen. "www ww Het gewicht der Vorstinnen. Eenigen tyd geleden heeft een Fransch dagblad, op sensatie belust, het gewicht der Europeesche vorstin nen meegedeeld. Volgens de berich ten zon de koningin van Italië de zwaarste onder hare zusteren zijn, daar zy 80 kilo zou wegen, terwijl de keizerin van Oostenrijk, toen nog in leven, de lichtste zou zyn 50 kilo; koningin Victoria woog volgens het blad 78 kilo, de keizerin van Duitsch land 62 kilo, de czarina 59 en de ko ningin van Spanje 67 kilo. Het is best mogelijk, dat de inlich tingen van die courant juist wareD, maar in ieder geval waren ze toch zeker een jaar of tien oud, want sinds dien tyd is het met de vorstinnen al gegaan zooals het met gewone men- schen gaatde eene is toe- de andere afgenomen in gewicht. De keizerin van Daitscbland weegt bijv. tegen woordig 75 kilo, de koningin van Italië is lichter en de czarina is 10 kilo zwaarder geworden. By de andere vorstinnen is het verschil minder aan merkelijk. Men ziet echter voldoende dat de opgave niet geheel vertrouw baar is. De terugkeer van keizer Wilhelm. Toen Zaterdag de Keizer en Kei zerin te Potsdam aankwamen, vlag den hier en daar te Berly'n de open bare gebouwen de schoolkinderen te Potsdam hadden op 's Keizers last vrijaf gekregen en vormden een eere- wacht aan het station. Natuurlijk wa ren daar ook de stedelijke autoriteiten. Het heeft de aandacht getrokken, dat de Keizer den Rijkskanselier en het geheele ministerie, mede aanwe zig, onmiddellijk, nog in het station zelf, om zich heeft geschaard en in een gesprek dat bijna een uur ge duurd heeft over de oogenblikkelyke zoowel als de te verwachten resulta ten van zyn reis in het Oosten heeft ingelicht. Z. M. zeide tevreden over den uitslag te zijn. Sport en Wedstrijden. Alg. Ned. Wielr. Bond. Te Utrecht in het gebouw voor Kun sten en Wetenschappen werd Zondag de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den A. N. W. B. onder voorzitterschap van den heer Edo J. Bergsma. Uit het jaarverslag van den heer J. C. Burkens, lste secretaris, blijkt dat de bond in bloeienden toestand verkeert en het ledental sinds het vorig jaar met 3656 personen is toegenomen. Hert; ver slag van den penningmeester, loopende over 10 maanden, wijst op de groote uit gaven tengevolge van de gewijzigde ex ploitatie van de „Kampioen" en van de hulpkasten. Daardoor is ondanks de ver hooging der post contributies het voor- deelig saldo kleiner. Tot leden van het algemeen Bestuur werden gekozen da heeren L. C. Steffe- laar voor het buitenland en C. ML J. Muller Massis voor Indië. De altredende leden en plaatsverv. le den va n de ba lanscommissie, de heeren Kol, Rahusea, Yaa Dias, mr. Bijvoet en Rovers werden herbenoemd, terwijl nog als zoodanig werd gekozen de heer Gra- tama van Leeuwarden. In behandeling werd thans genomen het voorstel van de reglemante-com mis sie cm uit art. 4 van de grondregelen te doen vervallen 'al e „door het regelen van de wijze waarop wedstrijden ge houden worden." Dit voorstel, dat tengevolge heeft ver schillende wijzigingen in de artikelen van het Huish. Reglement, beoogt het loslaten, door den Bond van het ren we zen eene in den laatsten tijd in sport kringen veelbesproken quaestie Na lang durige discussie wordt het voorstel van de reglementscommissie in stemming gebracht met een amendement om de afscheiding niet voor 1 Maart te doen plaats vinden en aangenomen met 92 te gen 15 stemmen. Nadat eenigen tijd pauze wa3 gehou den, werd allereerst aan den reeds be jaarden heer D. van Maas te Roermond de toermedailie uitgereikt voor 't grootst aantal per rijwiel afgelegde K.M. In behandeling kwamen nu de voor stellen van den heer J. H. Koolbergen te Leiden, in hoofdzaak ten doel hebben de jaarlijks twee in plaats vaS één alge meene vergaderingen te houden. Met 86 tegen 11 stemmen werd het desbetreffend voorstel tot statutenwijzi ging verworpen, waardoor de bijbe- hooremde voorstellen vervallen. Vervolgens kwam ter tafel een voor stel van den heer mr. A. E. Haantjes om in art. 16 der statuten, hetgeen volgt achter de woorden „en is verplicht dat te doen" te doen vervallen en daardoor in de plaats te stellen „indien minstens 200 werkende leden of minstens een vierde gedeelte van hen, die gerechtigd zij ter algemeene vergadering aan de stemmingen deel te nemen een daartoe strekkend verzoek bij afzonderlijke en eigenhandig geschreven brieven aan den eersten vooratter richten met opgaaf van de punten, waarvan de behandeling ge- wenscht wordt." Dit voorstel heeft ten doel om het gevaar, dat door 50 hamdteekeningen tot dusver gevorderd bijeen te krij gen op lichtvaardige wijze eene alge meene vergadering kaai worden bijeenge roepen, ©enigszins af te wenden. Eene levendige discussie ontstond over dit voorstel, dat ten slotte wordt aange nomen met twee amendementen, die het als volgt wijzigen „indien minstens 200 werkende leden" wordt veranderd in ..indien minstens 1 der werkende le den" en „bij afzonderlijk en eigenhandig geschreven brievepi etuz." vervalt. 77 stemmen waren er voor, 25 tegen. Aan de orde komt thans Voorstel van de regelingscommissie om het in art. 19 dei" statuten vermeldde be drag van f 2000 tc veranderen in f 8000. Op dit voorstel is een amendement aangenomen om het bedrag van f 8000 te wijzigen in 15 pet. van het bedrag der contributie op len Aug. van elk jaar. Het geamendeerd voorstel van de re glementscommissie wordt in stemming gebracht en aangenomen met 77 tegen 25 stemmen. In behandeling komt punt 13, voor stel van den heer J. J. Ott Bultman om „De Kampioen" te veranderen van een weekblad in een maandblad. De behandeling van dit voorstel, in hoofdzaak gebaseerd op bezuiniging gaf aanleiding 'bot langdurige discussies, vooral daar de advertentie-exploitatie er bij werd besproken. De heer Bultman noemde de „Kampioen" een partijdig blad, wat van de bestuurstafel o.a. door den hoofdredacteur met klem werd be streden. Ten slotte werd met 92 tegen 5 stem-1 men en 8 in blanco, het voorstel van den heer Bultman verworpe n. Aan de orde komt nu een voorstel van den lieer D. ter Haar te "VVarga, betref fende reglementswijziging ten doel heb bende can de positie van den hoofdre dacteur der „Kampioen" beter te rege len en dezen geen plaats meer in het Dagelijksch Bestuur te geven. Toen van verschillende zijden, ook van de be stuurstafel af, de practische uitvoerbaar heid van des heeren ter Haars voorstel werd in twijfel getrokken, nam deze het terug. Wegens het vergevorderd uur trok de heer ter Haar zijn verdere voorstellen tot nader in evenals de heer Paul Horn. Ten slotte werd nog behandeld het voorstel van het Dagel. Bestuur om het contract met de firma Roelants te Schie dam tot uitgifte van het officieel orgaan met één jaar te verlongen. Dit werd zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd, maar niet dan nadat de heer Leonard Lang een afkeurend oordeel over de advertentie-exploitatie zooals die tegen- •oordig geschiedt had uitgesproken. Nadat nog eene herziening van het zaalwedstrijd-reglement was aangeno men, werd de vergadering gesloten. Voetbal. Wy vernemen dat „Haarlem" het protest tegen een goal van „R. A. P.", dat zy binnen 21 nur na liet spei schriftelijk had moeten indienen, te laat heeft ingezonden zoodat nu in geen geval in den uitslag 6—5 in het voordeel van „R. A. P." verandering komt. Tel. INGEZONDEN MEDEDEE- L1NGEN. 30 cents perj regel. En zoo gaat het maar steeds voort. Yan alle oorden uit Nederland komen de berichten tot ons van verrassende feiten van personen die zich verloren waanden en allen moed opgegeven hadden. Aangevangen hebbende met de genezingen uit 't Buitenland te vermelden, kunnen wij hiertoe geene plaats meer in onze kolom men daarvoor vinden, daar wij de voorkeur moeten geven aan die verkregen in Nederland zelve. Met aanduiding van naam en woon plaats, opdat een ieder zich van de waarheid kan overtuigen. Zoo schrijft ons o. a. de Heer C. Knies te Klarenbeek, gemeente Voorst (Gelderland) dato 30 Sep tember 1.1.; Met blijdschap en uit dankbaar heid kan ik U de verklaring af leggen, dat de Pink Pillen van ür. Williams aan alle eischen voldoen. Reeds sedert jaren leed ik aan duizeligheid, welke gepaard ging met de vreeselijkste hoofdpijn, doch na een weinig tijds de Pink a a #f/r Pillen van Dr. Williams gebruikt te hebben, was ik totaal genezen, zoodat ik U bij deze verklaar mijn herstel aan niets anders te danken heb dan aan het gebruik der we reldberoemde Pink Pillen van Dr. Williams en durf ze gerust een ieder aanbevelen, die aan een dezer kwalen lijdt als een reddend mid del. Zulke brieven worden iederen dag ingezonden. De Pink Pillen zijn de onover- treffelijke spierversterker, zij her geven kracht aan de zwakken en zijn voor niemand nadeelig, zelfs niet voor de delicaatste personen. Gelijk alle goede producten wor den ook de Pink Pillen reeds na gemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het omhulsel staat: «Pilules Pink pour Personnes Pales du Dr. Williams», 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe let ters. Men hoede zich voor na maaksels. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig depót houder voor Nederland en Apo theken. Franco toezending tegen postwissel. Zeer werkdadig voor bloedar moederheumatiek, zenuwpijn, neurasthenie, lieupjicht, verlam ming, ataxie locomotrice, zenuw ziekte, klierziekte, enz., enz. Zij hergeven schoone kleuren en han delen in alle gevallen van verzwak king bij de vrouw en hebben op den man eene werkdadige werking tegen alle ziekten, veroorzaakt door overdreven arbeid en buitenspo righeden. m G. II. Huetinck E Az., Lange Veer- fttraat I I. Vogel-! kooien met itau-1 <1 aards in a 11 el p rij ze n. vanaf I f 2,75 tot f »«,- •fervotg Stadsnieuws Stukken van den Gemeente raad. De Raadsstukken die op den laatsten Zaterdag voor eene Raadsvergadering plaats heeft, worden rondgezonden komen steeds later op dien dag in ons bezit Zoo was het ook Zaterdag laatstleden weer te laat, om ze nog in ons vorig nummer te plaatsen. Ingekomen zyn: een plan van bebouwing door de architecten Roog en van den Ban van gronden in het verlengde van de Jan Steen- en Wonwermanstraat, waar aan B. en W. hunne goedkeuring hechten voorstel van B. en W. om hen te machtigen, het huisje Jacobynestraat 19, naast de Hoogere Burgerschool, te verharen, daar de haurder het heeft verlaten adres van den heer J. H. Krelage om over te dragen aan de gemeente een stuk gronds in het verlengde van de Bloemhofstraat, groot 3.52 Are en met de bedoeling om die te bestraten en te rioleeren, ingevolge het in 3892 goedgekeurde bouwplan; adres van P. J. Schwartz, omver- lenging der vergunning om op den stadsmuur te mogen bouwen; adres van den heer A. Serné Bzn. om achter zyn perceel Wilsonsplein 17 een bergplaats met overdekt binnen plaatsje te mogen zetten en de be staande serre te vergrooten; voordracht voor leden der Comm. van Toez. op het Lager Onderwijs, in de plaats van de aftr. leden de heeren Mr. Paliud de Mortanges, Dr. Wynhoff en Laurey: a. Mr. A. Tak, F. Yap Tuerenhout b. Mr. W. Cnoop Koopmans, Dr. J. Timmer. c. H. Bussemaker, Mr. P. Dozy; voorstel van B. en W. om een som van f250 toe te staan, opdat de ge- meente-arohitect en de keurmeester over het slachtvee een reis kinnen dooi naar Benige bestaande abottoirs, ten einde daarna van hnn bevinding verslag te doen, met het oog op de oprichting van een abattoir te Haar lem; Adres van H. London tot aankoop van een stuk grond in het Rozen- prieel voor f 6 per M2; B. en "W. willen echter den eenmaal hiervoor vastgestelden pry's van f8.50 hand haven Voordrachten voer leden der Comm. v. Toez. op het M. O., in de plaats van de heeren Bohnensieg, Boogaert (herkiesbaar) en mr. Kronenberg a. W. J. Brender a Brandis. A. van Rossum. b. W. Ph. Boogaert. Mr. G. C. Everwijn Lange. c. Mr. A. E. AS. van Stralen. Mr. C. M. Rasch. Voorstel van de Comm. v. Fin. om grond aan de Leidschevaart to ver huren aan J. van den Berg, te Benne- broekeveneens aan A. Groenendaal en J. P. van den Berg stukjes ?rond aan het Molenpad en aan A. Snel te verkoopen voor f 2.50 per M2 een strook grond in de Berckheydestraat. Haven- en Kaaigelden. De speciale Raadscommissie, die in Mei j.l. werd benoemd om den Raad te adviseeren over een verordening tot keffiDg van haven- en kaaigeld, heeft haar rapport ingediend. Het tarief by abonnement wordt aanzienlyk lager voorgesteld en wel: voor onoverdekte vaartuigen (zolder schuiten daaronder begrepen) die niet door mechanische kracht worden voortbewogen en voor vaartuigen die meer dan 8 maanden van 'tjaar in de gemeentewateren stil liggen f 0,60 per M3 inhoud per jaar; voor de andere vaartnigen bij hoogstens 53 maal binnenvaren f 0,60, by hoogstens 105 maal binnenvaren f 0,90, bij hoogstens 157 maal binnenvaren f 1,20, by hoogstens 209 maal binnenvaren f 1,40, by hoogstens 261 maal binnenvaren f 1,60, by meer dan 261 maal binnenvaren f 1,80 per M3 per jaar. Haven- eD kaaigeld worden niet meer afzonderlijk, doch te zamen ge heven. De Comm. stelt voor, dit te bepalen op 2 Cts per M3. By onoverdekte vaartuigen wenscht de Comm. de grens der belastbaarheid op 12 M3 te bepalen. De sleepbooten wenscht zy niet te belasten, evenmin als de vaartuigen rechtstreeks in dienst van Rijk, pro vincie of gemeente. In de verordening op de invorde ring wordt nog voorgesteld te bepa len, dat de havenmeester of die hem vervangt, bevoegd is de doorvaart te beletten van diegenen, die weigert of nalatig is de gevorderde belasting te voldoen. De Comm. die bestaat uit de hee ren Van Thiel, Sabelis, Speel man, Lenpen en Van Lennep heeft eerst nu haar voorst6l ingediend, om dat zy daarover met den nieuwen havenmeester wilde overleggen. Voor het akte-examen teekenen l.o. zyn Zaterdag te Amsterdam geslaagd de dames C. C. Kretschmer en H. J. Lugten, beiden alhier. Een brandbrief. De verdachte inzake het schrijven van den bekenden brandbrief aan den heer C. Laan, de werkman A. Voster, i naar wij vernemen in verzekerde bewaring gehouden. Over "den verdachte lezen wij nog het volgendeVoster is werkzaam als los werkman aan een der fabrieken te Wormerveer. Het had de aandacht getrokken, dat het schrift van zyn weekbriefje veel overeenkomst ver toonde met het schrift van den brief. Toen hem verzocht werd, op 't kan toor te komen, moet hy zichtbaar verbleekt zyn en in het verhoor, dat men hem deed ondergaan, moeten! zyne antwoorden zeer verward ge weest zyn. V. is vroeger werkzaam geweest op een molen te Zaandam. Zyn patroon kon de concurrentie van de fabrieken niet het hoofd bieden, de molen bleef staan en V. geraakte zonder werk. Daaruit zou zyn haat tegen de fabrieken verklaard moeten worden. Heden is het facsimile van den bewusten dreigbrief met de aankondi ging dat f300 wordt uitgeloofd voor opsporing van den dader, ten stad- huize aangeplakt. Kegelen. Zondag was de tweede dag van den Grooten Internationalen Korpswedstrijd, uitgeschreven door de Kegelclub „de Vliegende Hollander," alhier. Onderstaande Kegelvereenigingen kwa- men uit. Zij wierpen het volgend aantal houten „G. G. P. I", 216 en „G. G. P. II" Amsterdam 152. „Unie" Alkmaar 231. „De Amsterdammers I" 245 en „De Amsterdammers II" Amsterdam 218. „Ons genoegen" Den Haag 245. „Men heeft ze niet aan een touwtje" Amster dam 198. „Gezelligheid" Bussum 249. „Door oefening Grooter" Den Haag 266. „Door oefening sterk" Amsterdam 249, „De Maas" Rotterdam 250. „Lust en Kracht" Noord-Scharwoude 234. ,,'s Gra- venhage" Den Haag 270, „Poedelhaat' Amsterdam 192, „Odi" Amsterdam 213. „Links in die Gasse" Den Haag 237, „Houdt Plank" Gouda 217, „Acht om den Lange" Den Haag 236, „Concordia' Alkmaar 185. De stand van den wedstrijd is nu als volgt geworden 1. ,Hard gaat ie II", Haarlem 273, 2. ,,'s Gravenhage", Den Haag 270. 3. „M. O. M.", Haarlem 267. 4. „Door oefening Grooter", Den Haag 266. 5. „De Kroon", Haarlem 256. 6. „Da Maas" Rotterdam 25#. 7. „Door oefening Sterk" Amstercb 249. 8. „Gezelligheid" Bussum 249. 9. „De Amsterdammers" Am ster eb 245. 10. „Ons genoegen" Den Haag 21 Degenen, die door meer dan 60 hou; 'I te werpen eene zilveren medaille verwj ven, zijn de heeren Schinkel, GoudaEngelhard, D Haag; \Y. v. Veen, Den Haag; A, Yries, Alkmaar; C. Herkenhoff. A sterdam; G. Roeson, Amsterdam, en Mattern, Amsterdam. Haarl. Gymn. en Scherm\ „Concordia." De wedstrijd door bovengonoc-m vereen iging uitgeschreven ter gel egt lieid van haar 124 jarig bestaan, en S[ cjaal voor Haarlemmers opongestel heeft Zondag in de zaal van den heer J. Meijerink plaats gehad. Na de opening door den voorat; werd aangevangen met afd. 1. Person; Degens, welke tot 12 uur voortduur en waarin de prijzen werden behaald i volgt, de h.h.Jac. Hamilton, d_d. sein fcerij, éérste A. C. de Koek Jr., Ma tweede, en A. J. Paulen. d.d. schutter derde. Van 12 tot half 2 werd rust geho den, om daarna met het eigenlijke hooi nummer, Korps-sabel, aan te vange Daar de Haarlemmers als goede sa bi werkers bekend staan, en hot aant deelnemende vereenigingen voor een si delijlcen wedstrijd! vrij groot was, w een zware strijd in het vooruitzicht. I vereeniging „Excelsior" die met ha bekende schermers, de h.h. Ph. Stol, Meyerink en A. Dinnewet in het strij perk trad verwief hier den eersten pri Do heer Stol won tevens dén fraais lauwerkrans als zijnde diegene, die minste touché's op zich gemaakt zag. I 2e korpsprijs werd veroverd door „Pj Patria" met de h.h. Donselaar, Steijl Teekens, terwijl de dorde aan het ba d.d. schutterij, met de h.h. Sluijp, E milton en Reyningh ten deel viel. Di vereeniging „Mars" werd voor haai- vc dienstelijk werken nog een extra -pri en wel een diploma toegekend. In den Personeelen wedstrijd-sabel b haalden do heer C. Meijerink, „Exc< sier", J. Teekens, „Pro Patria.' en Sluijp, d.d. schutterij, resp. don lstei 2den en 3den prijs. In de afdeeling lange stok was lu weder de heer C. Meijerink van „Ex« sior" die den eerstan prijs verwierf, te wijl aan de heeren J. Roozen esu L, Chabot, beiden van K. D. O. resp. tweede en dea-de prijs werden toegekeni In de afd. Geweer gingen da zonen va Mars met de eer strijken, en walSovj J. Bareoids, „Mars" eerste, F. Hienricli ,Mars" tweede, ein R. Bra.uokmai „Excelsior" derde. Daar bijna allen bekenden waren, w; de wedstrijd van het begin.tot het ednd spannend en werd dan ook met belatu stelling door het publiek gevolgd. Te ruim 9 uur werd een aanvang maakt met het uitreiken dei- prijzen, door ©enige kranig toespraken van h.h. A. J. Meijerink, Directeur, en Brussé, Voorz. werden vergezeld. Ee gezellig avondje besloot dezen wedstrij die èn voor de feestgevende veroonigin tf èn voor de h.h. A. J. en J. J. Meijerin i als directeur en instructeur een waa succes genoemd mag worden. Dat d vereeniging „Concordia" nog eens twaa bi en een half jaar aan haar bestaan ma bi toevoegenHet zij zoo. Ter gelegenheid van het ontsla{ door dr. Kouwer gevraagd als cbi rurg aan het St. Elisabeths Gast huis alhier, is hem ook van die zijd een aandenken aangeboden. Kinderfeest. Het jaarlyksche feest voor de kin deren van de leden der Sociëteit Vet eeniging heeft weder met veelsucce plaats gehad. Er werd met anim door de kleintjes gedanst en de heere Martin en Zonen zorgden, behalv voor een uitstekende leiding, ook voo een paar aardige intermezzo's. Ee pantomime werd vertoond, met ape en een neger, die de kinderea dee schateren van pret. vooral toen he y heele gezelschap bleek te bestaaM uit vlugge springers, die door denree vensters en schoorsteen duikelden a! acrobaten van professie. Een poppenkast op de bovenzaa en een tombola verhoogden de pre en 't was eerst laat in den avond, to« T de kleinen, met gloeiende wangen schitterende oogen naar huis gin gei en het terrein vrylieten voor de oude ren, die het f est nog voortzetten tö een stok in den nacht. V elserbrug. Hedenmiddag te 2 nar vergaderdei in de Raadszaal op het Stadhuis ver schillende burgemeesters uit Noord* holland en andere autoriteiten. All voorzitter fungeerde de Burgemeeste van Haarlem. Dö heer Tak van Poortvliet, afge vaardigde voor Beverwijk, was ver hinderd de vergadering bij te wonen De Voorz. de vergadering inleidend herinnerde aan een vergadering twö jaar geleden gehouden over het bn houd van de Velserbrug. Het doe dezer vergadering is, opnieuw te be raadslagen over de beste wyze od het verkeer over het Kanaal te rege len, of een stoompont daarvoor bete zyn zal, of de brug verlegd zou kon neu worden enz. De heer Tak val Poortvliet heeft spr. gezegd, dat d voorstelling die men zich Bver 't alge meen van een stoompont maakt, eemgs zins errorieus is, van daar betreurt spr hi het, dat de heer Tak niet aaawezig ul b< De heer jhr. O. S. Boreel, lid vaa* Ged. States, vraagt of mr. Tak ooi* oi

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2