Finale Uitverkoop Henri F. Sauterelle, i St. Nicolaas-Cadeaux. St. Nicolaas-Cadeaux. Kleine Mwteaties. 111*1 J. VAN HATTEM DE GRAAFF, St. Nicolaas-Etalage Firma ff. 6. BOELE Senior, ADVERTENTIËN. Tooneel en Reiskijkers 2 Timmerlieden. JONGEN TE KOOP. PENSION. Honderdduizenden St. Nicolaas-Etalage J. HEmiG, Kruisweg- 39, Haarle 111. v. WAVEREHB'S Extra Eager extra fijn Tafelbier. Kinderhuisvest 2 V. P. J. VAN KESSEL, Confiseur, Houtplein 5, Haarlem. Magazijn te HaarlemGroote Houtstraat h. Verwultt. ur- St. Nicolaas-Prijscourant P. P. RIETFORT, Gierstraat 44. Koningstraat 49. Koningstraat 49. Spotprijzen a Contant. Hollandsche-, Duitsche en Fransche Bakkerij, Cr- H. JAPIKSE, het ontwerp van den stoompont heeft gezien. De Vcorz. zegt, dit niet te weten. De heer dr. Schuijt van Beverwyk, voorzitter van de brag-commissie al daar De heer Tak heeft nog niet een goed omschreven project gezien, maar baseert zich op stoomponten in 't buitenland die over de Clyde te Glas gow en over de Hudson. Spr. meent evenwel dat daar een geheel andere toestand bestaat. Bovendien zou men wanneer de pont eenmaal weggevaren was vyf minuten moeten wachten voor die weer overkwam. Spr. heeft de argumenten van Mr. Tak trachten te weerleggen. Alle aanvaringen van de brug geschiedden van direct uit zee komende schepen. Nooit heeft de scheepvaart ook maar een minuut op de brug moeten wach ten. Zy levert dus geenerlei bezwaar op voor den Amsterdamschen handel. Dat de doorvaart te smal is kon ver holpen worden door de doorvaart van 72 tot 100 M. te vergrooten. De heer Moens (Beverwijk) vraagt inlichting aan den burgemeester van Velsen over het contract. De heer Weerls burgemeester van Velsen antwoordende leest art. 12 en 13 voor van het contract, in; dertyd door de kanaalmaatschappij aangegaan met de gemeente Yelsen. Bij het laatste art. verbind zich de Kanaal-Mij. een brng te onderhouden waar de straatweg naar Alkmaar ligt, hetzij bij de spoorwegbrug over het Kanaal. Over deze artt. heeft Mr. de Kanter te Haarlem op verzoek der gemeente advies uitgebracht, waaruit blijkt, dat de Mij. al hare verbinte nissen overdraagt aan den Staat. De wrange vruchten daarvan hadden be langhebbenden zeker niet kunne* ver- De adviseur achtte de Regeering moreel onbevoegd, aan de brug te raken. Hy ontraadt tenslotte elke poging van de gemeente Velsen, om het amo- veeren van de brug te Yelsen. (Er komt een telegram in van den burgemeester vanWestzaan, dat bij 2 uur oponthoud heeft wegens vertraging van de boot voor de Hembrug. Gelach.) De Voorz. constateert groote unani miteit in de vergadering. Yoor de pont zijn geen stemmen opgegaan. (Slot der discussie in een volgend nummer.) Ten slotte wzrd geconstateerd, dat ie vergadering unaniem was in de meening, dat de beslqande brug, zij het verbeterd, moet worden behouden. Een adres aan de Staten Oeneraal in dien zin zal worden opgemaakt door de heer en Schuijt, Weerts en Kraakman en door al de vergader- 'J" den geteekend. Heemstede. De gehouden jaarlyksche winter- collecte door heeren diakenen der N. H. kerk, dezer dagen alhier ge daan, heeft opgebracht de somma van f 536 50. Santpoort. Inbraak. Zondagavond tusschen 6 en 12 uur, terwijl de bewoners afwezig waren, inbraak gepleegd ten huize van heer G. H. Althof, Molenlaan alhier. De inbreker of inbrekers heb ben zich den toegang verschaft door bet uitsnijden van een ruit. Ont vreemd zijn 1 gouden remontoir hor- 2 zilveren cylinderhorloges, 1 Jen medaillon, 1 gouden ring en 1 kwartguldenstuk uit eene porto- monnaie, die op tafel lag. Ook heeft men getracht de brandkast open te breken, waarvan de buitendeur reeds opengebroken was. Blijkbaar hebben de inbrekers dus plotseling de woning verlaten. By de thuiskomst der be woners werd de inbraak ontdekt. Een onderzoek is ingesteld. IJmuiden. Het getal stoomtrawlers is hier weder «et een vermeerderd, die onder den naam Judith als IJ M 56 in de vaart komt. Het vaartuig is gebouwd bij de scheepsbouwmeesters Bonn en Mees te Rotterdam en zal varen voor een reederij onder directie van den L. Groen alhier. Beverwijk. Heden (Maandagavond) vangt de wintertuinbouwcursus alhier aan bet onderwijs wordt gegeven in de openbare school. Haarlemmermeer. De winteravonden doen ook hier de besturen der kiesvereenigingen le ontwaken. Morgen (Dinsdagavond) treedt voor de Katholieken te Nieuw- Vennep op mr. Aalberse van Leiden en Woensdagavond voor den Cbr. Hist. Kiezersbond de heer Loran te Haarlem. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt ie redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. U. d B.l U zult mij verplichten met de opna- k'BDtoo in uwe kolommen van mijn kort ant woord aan den heer G. v. Dorsten. Ik heb zeer vergoelijkend de bewuste [gfv,Trien/lelijkheid" aan het adres der koof den eren herhaald. Ze staat daar beslist vrij onscliu ldig; zoo klonk «iet op den Bewusten avond. Nu DOMOöm ik aan, dat het hinderlijk is, herin nerd te worden aan een uitdrukking, die zelf in kalmer momenten moet ver oor deelen, on ik zou wenschen, dat de heer v. Dorsten in dat geval verkeerde, maar dan toch eerlijk blijvenZich niet willen verschuilen achter dat verschim melde verwijt van een-uit-liaar-verband- nemen de-ui Idinklnng. Ikverzachtte mijn verband den zin der woorden, de t oo xi bleef heelemaal weglei den ze in dat nieuwe verband tot eene verkeerde opvatting, dan kan die enkel ten voordeele van den spreker uitvallen. Uw glimlach stel ik me voor, meneer v. Dorsten, toen 'tuaangenaam was me onder 't oog te brengen, dat het niet aangaat, een stelsel in bescherming te nemen, omdat het niet a 11 ij d verkeei-d werkt. Maar dat is een mal a propos, voor die terechtwijzing is geen plaats bij mij, ik moet ze u terugsturen met het verzoek te lezen wat er staat„De ver houding in vrijwel alle scholen niet zóó gespannen etc." Volgens mij werkt het stelseil dus in den regel, bij de groote meerder heid goed. Uwe uitnoodiging zal ik voorshands niet aannemen. Alle rea son er voor vervalt, nu immers in u w e n kring die quaestie ook aan de orde gesteld zal worden; (aan steun, die zaak aanhangig te maken zal het u niet ont breken). Het zou te veel van uwen tijd gevergd zijn en vervelend voor ons eventueel au ditorium tweemaal hetzelfde te moeten zeggen en hoor en. Aan uwe af deeling blijve de rechtma tige voorrang. X. Koloniën. BATAYIA, 1 Nov. Atjeh. In de Java Ct. van 1 Nov. wordt aan een van den gouverneur van Atjeh ontvangen telegram het volgende ont leend Op het bericht, dat T. Oemar zich met vrouwen en benden aan de Kroeng Sabil zou bevinden, vertrok de ter Westkust ageerende colonne, die den 18den October j.l. te Lbo Timoen teraggekeerd was, den 23sten d.a.v. over land naar Tjeliang. Bij aankomst werd vernomen, dat T. Oemar naar Boven-Melaboeh was vertrokken, in Tenom had men versterkingen tegen T. Oemar opgericht Den 24sten en 25sten werd de colonne overgevoerd naar Boeboen en den 26en een excursie gemaakt naar Soea Tima, waar een groote voorraad padi vernield werdden volgenden dag rukte de colonne over Roending naar Melaboeh, alwaar de vijandelijke ver sterkingen verlaten gevonden werden en de tegenstand gering was; de vij and liet 2 dooden achter en eenige bruikbare voorlaadgeweren, blanke wapens en munitie, terwijl aan onze zijde een inlandsche mindere militair gewond werd. Het bivak werd Daby Melaboeh betrokken; de overste Van der Dos sen vertrok wegens ziekte naarKota Radja en droeg het bevel over de colonne tijdelijk over aan majoor De Jongh. Den 25sten October jl. verjoeg het 14en bataljon en de marechaussee een vijandelijke bende uit Tjot Ring, alwaar bet hoofd met behulp van Teungkoe Paja Bakoeng zich ver zette tegen het gezag van de Oeloe- balang van Tjoenda; aan onze zijde werd een inlandsche fuselier licht gejond, terwijl de vijand twee dooden met hun wapenen achterliet. De divisie marechaussee, welke den tocht naar Pasangan mede maakte, keerde van Telok Samawé te Kota Radja terug. Ook de gouverneur arri veerde aldaar. Het 14e bataljon van Telok Samawé en de 2 compagnieën van het 7e bataljon van Edi keerden te Segli terugde laatste bezette den 29en October jl. Padang Tidji. Segli blijft voorloopig bezet door het 14de bataljon en een peloton cavalerie, terwijl Padang Tidji tijde lijk bezet wordt door het 7e bataljon. VEfS¥OLG NIEUWST! JDIESGEN. Weer een aanranding te Amsterdam. Hedenmorgen is te Amsterdam weder eene aanranding gepleegd op een meisje. Ongeveer kwart voor zeven b8gaf zich een 18-jarig meisje, Pietje Faas, werkzaam aan de waskaarsen fabriek aan de Ruysdaelkade|naarhaar werk. Op de Hobbemakade tusschen bet gebouw de Velox en de brand weer-kazerne werd zij vanachter on verhoeds aangerand door een mun, die haar met een scherp voorwerp een steek toebracht, die haar licht in den linkerarm verwondde. De man werd door haar slechis even gezien en be schreven als iemand met een pelerine- jasjen een deukhoed. Zij begaf zich, toen zij bemerkte gewond te zijn, dadelijk naar liet bu reau van politie aan het Leidsche Plein. Van daar werd zij naar het Gasthuis geleid en de gelukkig onbe duidende wonde verbonden. Daarna is Pietje Faas door den commissaris van politie, den heer Dusser de Barenne, verhoord, doch zjj wist geen enkele aanwijzing meer te geven, dan omtrent jas en hoed, eene aan duiding, dia niets beteekent en de mededeeling niet waard zo* zyn, ware het niet, aan later, ongeveer negen uur, achter het R|ks Museum, een heer werd gezie», die ook een pele- rinejas en deukhoed droeg. Hem werd virzocht mede te gaau naar het Leidsche Plein en a« overbrenging veroorzaakte daar ter plaatse nateur- ljk een grooten volksoploop, omdat als een loopend vuurtje het gerucht ging„De stekert is gepakt Hiervan is echter niets waar, want de heer, die aan het politiebureau werd gehoord, wist volkomen zijn alibi te bewijzen en heeft met het geheele geval niets uitstaande. Hbld. Over den Duitschen Keizer. Een nieuwe Parysche revue, „Lec tures pour tous", geeft in een artikel vol sympathie voor den Duitsche* Keizer, een beschrijving hoe deze zyn dag doorbrengt. „De Duitsche Keizer leidt een zeer geoccupeerd" leven", wordt hierin gezegd, „van 's morgens tot 's avonds is de Keizer in beweging; hy komt en gaat, te paard of per rijtuigalar meert regimenten, ontvangt ministers, geeft audiënties, teekent acten, zit voor schilders en beeldhouwers; de rest van zyn tyd wydt by aan zijn eigen persoon, voor lectuur enz. Zoo ontving hij in den trein van Berlijn naar Potsdam het rapport van den Rijkskanselier. Zyn opgewektheid en werklust dragen voor alles zorg en dwingen zijn adjudanten tot de stiptste plichtsvervulling. Al naar gelang etiquette of dienst het vorderen, ver schijnt de Keizer in Pruisische, Wur- tembergsche, Beiersche, Russische, Oostenryksche, Engelsche of Itali- aansche uniform. Tegen halfzeven 's morgens ontbijt de Keizer met zyn gemalindan begeeft hy zich dade lijk in zyn studeerkamer, waar hy reeds de acten doorloopt, die hem ter teekening zullen voorgelegd worden. Tegen half negen rijdt de Keizer uit, meest met zijn gemalin, altijd in een open rijtuig. Soms verlaten ze den wagen en gaan wat wandelen in de alleeën van den dierentuin, zonder dat hen een lakei volgt. Zelden rijdt de Keizer dadelijk naar zyn paleis terug. Hy houdt stil voor het huis van een kunstenaar om een portret of een model te beschouwen. Hy legt, zonder het van te voren aan te kon digen, een bezoek bij den een of an deren buitenlandschen gezant, den Rijkskanselier of een minister af. vooral by den minister van buiteu- landsche zaken, die hem de 's nachts ontvangen telegrammen mededeelt soms ook inspecteert hy een kazerne of een regiment. Om half twee ge bruikt de keizerlijke familie het mid dageten. Om half drie gaat de keizer weer uit, te paard of per rijtuig. Dat is het oogenblik, waarnaar de Berly- ners zoo verlangenof de politie hen al terug dringt, ze geven het niet op en groot is hun vreugde als ze den Keizer lang kunnen zien. De keizer wordt steeds door een klein gevolg vergezeld. Het eind van den dag is evenals de ochtend aan regeerings- zaken gewyd. Men ziet het", eindigt het artikel, „de Keizer van Duitsch- land heeft een zeer bezig leven." Marktbericht. Haarlem, 28 Nov. Aangev. Verk. Pry's. Boter 193 KG. 193 KG. fl,30 fl,40 Biggen 142 st. 128 st. f 5.— f 8,— Schram. 56 st. 56 st. f 11,— f14- Aard. 270 HL. 270 HL. f5.— f2,50 App. 97 HL. 73 HL. f6,-f 16,- Peren 44 HL. 28 HL. f 5f 20,— Aan inzenders van kleine Adver tenties: Familieberichten, aanvra gen voor en aanbiedingen van be trekkingen. te koop-aanbiedingen, enz., wordt beleefd maar drin gend verzocht, gelijktijdig met de aan bieding aan het bureau de kosten te willen betalen. De Administratie van „Haarlem's Dagblad' BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 25 Nov. M. Spronk— Heeiemans d. 26. E. M. Blaak—de Rover z. E. H. Gabriels—Hnicken d. A. P. Tijken—Gronouw z. W. J. Romyn—Slicht d. 27 J. H. Damiaans van Til d. M. Modderman—v. Essen. Overleden: 25 Nov. J. v. d. Yygh 10 m. z. Melkboerensteeg. 26. H. J. Teunisse 82 j. Gierstraat. I. Calandt 5 m. z. Oostvest. M. van Balen 9 m. d. Grebberstraat. 27. H. School meester—de Jong 72 j. Spaarne. Afloop der Veilingen in hel Yerkoopl. „De Gouden Leeuw op Zaterdag 26 Nov. 1898. 1. Een Huis en Erve met Tuiü, Groote Houtstraat 35. Jb. de JoDg f15225. 2. Een Huis en Erve, Klein Heilig land 46 J. Oostwald f 3830. 3. Een Huis met Pakhuis en Erve, Kuil der Leeuwenpoort 15a en b. F. C. Piët qq. f300. 4. Een Huis en Erve, Yrouwesteeg 9. Opgehouden f 1255. 5. Id. id. Vrouwesteeg 8. S. J. W. Mons f 1000. 6. Een Hnis en Erve, Gasthuisstr. 15. H. J. Edelyn f2500. 7. Een Hnis met afz. opg. Boven woning en Erve, Papentorenvest 80 zwart en rood. H. Yerkes f1850. 8. Een Huis met Pakhuis en Erve, naast het voorg. 9. Een Huis en Erve, naast het voorg. De perceelen 7—9gecomb. F. Renes f6040. 10. Een Winkelhuis met afz. opg. Bovenwoniag en Erve, Spaarnwouder- straat 56zwei rood. A. v. d. Linden f3800. 11. Een Winkelhais met afz. opg. Bovenwoning en Erve, Scheepmakers- dyk 31. B. t. d. Woert qq. f2960. 12. Een Winkelhuis en Erve, Hoog straat 14. H. C. Tomberghqq. f2800. 13. Een Huis en Erve met afz. opg. Bovenwoning Molensteeg 6zwart en rood. Ph. M. Mok f3000. 14. Een Huis en Erve, Leidache- straat 165. F. C. Piët qq. f 1400. 15. Id. id. naast het voorg. Mej. S. A. Jacobson f 1250 16. Id. id. naast het voorg. Mqj. S A. Jacobson f 1250. 17. Id. id. naast het voorg. Mej. S. A. Jacobson f 1250. IS. Id. id. naast het voorg. A. Wit kamp f1260. 19. Id. id. naast het voorg. A. C. Vauder f1280. 20. Id. id. naast het voorg. H. Zand voort f1280. 21. Id. id. naast het voorg. J. v. d. Pol f1285. 22. Een Winkelhuis en Erve, Clercq- straat 92. G. Serné f 1290. 23. Een Hnis en Erve, naast het voorg. Opgebonden f 1290. FaroiiSiefoersehfcere. Getrouwd26 Nov. A. Berends en V. A. E. Scheller, wed. S. L. M. Bambach, Breslau. Bevallen24 Nov. A. L. BootPel z. Zaandam. i\nap—Jacobi z. Har derwijk. 25. S. Maat—v. d.Corputd. Amsterdam, Overleden: 23 Nov. A. E. Aberson— Yolkers 39 j. Amst. Wed. A. Pool Haringhuizen 69 j. Nieuwe Niedorp. 24. R. Kramer 74 j. Amst. H. D. y. Elten jd. Arnhem. P. J. Becker 75 j. Amst. Wed. J. van Oorschot—Yan Smirren 61 j. Amst. E. Groot—Rempt 34 j. Aartswoud. J. M. Bosveld 68 j. den Haag. 25. Wea. J. E. M. Schief- baan—Hecking 95 j. den Haag. G. Heukeshoven 56 j. Amst.2 ss&afo. Heden ontsliep plotseling, zacht en kalm. Mevr. de Wed. S. SCHOOLMEESTER DE JONG, in den leeftijd van 71 jaar, diep betreurd door hare kin deren, Behuwd- en Klein kinderen. Haarlem, 27 Nov. 189S. M. SCHOOLMEESTER. G. SCHOOLMEESTER— Gompertz. Rotterdam. M. KATTENBURG. M. KATTENBURG- schoolmeester. Amsterdam. A. J. VAN VRIESLAND. D. VAN VRIESLAND- schoolmeester. Johannesburg. Z. A. R. S. FRANK. R. FRANK— Schoolmeester. Volstrekt eenige kennisgeving. PRO DEO Bij vonnis der Arrondissements Rechtbank te Haarlem, dd. 14 Juni 1898, is het huwelijk tusschen TRIJNTJE HARTOG, Dienstbode te Beverwijk en DIRK WITKAMP, bakkersknecht te Wormerveer. op aanvrage van laatstgenoemde, door echtscheiding, met al de wettelijke gevolgen van dien ontbonden ver klaard. Haarlem, September 1898. De Procureur des eischers, Mr. JOHAN SPOOR. IN RUIME KEUZE, bij A. FEDERMAKN, Groote Houtstraat 37. Gevraagd tegen 1 December een fatsoenlijk net DAGMEISJE, van 16 a 18 jaar, voor kinderen en licht huiswerk. Kinderhuisvest 39. Voor Kantoorwerk gevraagd een J O N G M E N S C H, goede, duidelijke hand schrijvende, bij PANDER, Kruisstr. Haarlem. Zonder salaris Wordt gevraagd tot hulp en ge zelschap van eene alleenwonende bejaarde blinde Dame, eene fat soenlijke Burgerjuffrouw, genegen de voorkomende huishoudelijke bezigheden te verrichten. Fr. brie ven met opgaaf van informaties, onder No. 1859, bur. van dit blad Er kunnen direct geplaatst worden Adres bureau van dit blad. gevraagd met goede getuigen, voor loop- en magazijn werk. Adres Gr. Houtstraat 45. Een gebruikt Amerik. ORGEL met garantie en voor billijken prijs, Te bevragen Rozenstraat 49boven, Op een der beste standen te Haarlem bestaat voor eene Dame gelegenheid tot Inwoning, desver- kiezende met eigen meubelen. Br. fr. lett. B, aan NOBELS' Adv.-Bur., N. Groenmarkt 25, Haarlem. gebruiken H.-O. ën varen er wel bij maar dit getal moet vertien voudigd worden en dan eerst zal de algemeene gezondheidstoestand een gonden tijdperk intreden. Daarom is H.-O. met GOUD be kroond. C/3 P K es s* A r nhe m. Heden opgesteld, de allernieuwste Muziekinstrumenten. Eerste kwaliteit. Billijke prijzen. O.a. Pimo-Orchest. Piano, Orgels, Speeldoozen met Cylinder, Speeldoozen met verwissel bare Notenbladen, van af 15 toten met 270Gulden. Acc.-Cithers, Mandolines, Gitaren, Trommels, Triangels, Flesschen, Glazen, Albums, Sigarenkistjes en -standaard, Fluiten, Picolo's, Mond en Trekharmonica's, Automaten, die voor 1 of 2'/, Cent spelen, vanaf ƒ15 tot en met /3500, enz. enz. Allen de beste kwaliteit. Geen Harmonica's van papier of Accoord-Cithers een.plank met ijzerdraad bespannen, enz. Concurrentie onmogelijk. Hiermede bericht ondergeteekende aan zijne geachte Cliëntele dat zijn gereed is. Confiseur Cuisinier. Voorheen J. G. VAN GESTEL, Telephoonnummer 300. De rijk gesorteerde is gereed. HOFLEVERANCIER, Sigarenfabrikant, Kampen, vestigt de aandacht op hare sierlijke verpakkingen, welke bijzonder geschikt zijn voor St, Nicolaas-Cadeaux. Verkrijgbaar in alle prijzen. Vraag de waarin omschrijving der verschillende merken voorkomt. CORDETTE is het beste \oor Costuumrokken te voeren, 30 Ct de el, in vier kleuren. Yeerenbout voor Mantels vanaf 35 Ct. Astracanrand voor Costumes, in alle kleuren, 20 Ct. Wit Dons, 25 Ct. en 35 Ct. Corsets. Kousen Handschoenen, zwart en gekleurd Costuum-Flnweel. per el fl,20. Sporttruien. IN HET VAN 11, ScliaeheLstraat 11. Alle soorten van LUXE-BROOD. Specialiteit in Kerstbrood, Sandwich, Pain-de-Lnxe, Amandel-en Sukadebroodjes. Eerste kwaliteit HOLLANDSCH MELK BROOD. Brninbrood, Kneippbrood, Grahambrood, enz. h

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3