PREDIKBEURTEN 21, Anegang 71. Beëindiging Faillissement. Hoilandsclie IJzeren Spoorweg- Maatschappij. St. Nicolaasfeest. Muziek Automaat Aaiigeboflen. Het is geoorloofd een telegram te schrijven op een briefkaart aan een telegraafkantoor gericht, en de ver schuldigde kosten voor overseinen te voldoen door middel van op de kaart vast te hechten telegramzegels. Alle andere bijvoegingen, aanhech tingen enz. enz. zyn verboden. Door B. en W. van Amsterdam is benoemd tot hoofdcommies der afd. Gemeente-bedrnven ter gemeente secretarie mr. J. H. C. Busing, thans commies aan de afd. Financiën A. De heer mr. W. F. van Leeuwen zal optreden als wethouder voor de gemeen te-bedrijven. Te Uithuizen heeft bij eene vecht partij tusschen twee schooljongens de een den ander zoo met een mes ge wond, dat de knaap niet buiten ge vaar is. De marechaussee heeft den dader aangehouden. De drie ontvluchte jongens vaD het Rijks opvoedingsgesticht „De Kruis berg" zijn te Deventer gevat. Z\j wer den gevonden in een boscbje en be kenden de daders te zijn yau een te Wijnbergen gepleegden diefstal met inbraak. Zii verschaften zich, door het uit snijden van een ruit, toegang tot den winkel van den winkelier en koffiehuis houder. Zij vertrokken evenwel spoe dig. na zich van een kaas, een kistje suikerwerk en eenige andere waren te hebben meester gemaakt. Een op een slaapkamer staande kachel, waaruit zich kolengas ont wikkelde, kostte aan twee gebroeders te Schoonhoven bijna het leven. Hunne moeder, die niet begreep waarom ze zoo laat opstonden, begaf zich naar hun slaapkamer en vond beiden be wusteloos, tarwijl ook de hond voor dood op de kamer lag. Nadat ge neeskundige hulp was ingeroepen kwamen beide personen weer bij. Donderdagochtend werd door de politie in een kosthuis op de Hoog straat te Rotterdam aangehouden een 32-jarige kantoorbediende, die sedert April met een bedrag van ruim f 2300 voortvluchtig was, welk geld hy ten nadeele van een bankinstelling te Am sterdam had verduisterd. Op zijn vlucht bezocht hij Duitschland Frank rijk en België, waar hij met dat geld goede sier maakte. Eerst Woensdag kwam hy te Rotterdam aan om kort daarop ingerekend te worden. Don derdag is hij gevankelijk naar Am sterdam overgebracht. Benarde toestand. Men meldt uit Harlingen aan de N. R Ct. Het gebeurt meermalen, dat sloe- perlieden met hnn vaartuig de zee op gaan, om te zien of zich iets wil opdoen, waaruit voordeel is te be hagen. Zoo was ook vóór eenigen tyd onze stadgenoot C. P. uitgegaan, en daar de soort avonturiers, waartoe hij behoort, gewoon zijn flink te pro- viandeeren tegen alle eventualiteiten, verwondert men zich er niet over, wanneer ze dagen afwezig blijven. Maar ditmaal bleef P. wel wat lang uithij was al vier weken afwezig, en daarom besloot de familie een* naar hem uit te kijken, en allereerst zette men koers naar de ballastplaat Grint, en daar vond men werkelijk den zwerveling. Zijue schuit was in het wier geraakt en kon heen noch weer; ook was de proviand op, zoodat hij zich met gevangen vischjes moest voeden. Gelukkig werd hy" nu jiit zijne benarde positie gered. 'JZL INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Groote keuze in PËLTEKIJEV. Dames-, Heeren- en Kindcrinutsen. Moffen, Kragen enz •Jongelui, die elkander een «Ie gelijk Cadeau in liet Iiiiï*Iiou«len willen geven, I»e- y.oekt liet Maga zijn van Ct. II. Huetinek A L. beerstraat 14. CJrootste keuze. Isaagste prijzen. RECHTSZAKEN. Een valsche wissel. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond Donderdag terecht de Amster damsche tabakskoopman B. ötranders, beklaagd van oplichting der bankiers firma Hope en Co. voor een bedrag van f37,000. In het begin van dit jaar verzond beklaagde 60 balen tabak per stoom schip „Edam" naar New-York. Voor den koopprijs ran 17,000 dollars werd een wissel getrokken, voorzien van cognossementen, welke wissel op de beurs gekocht werd door de firma Hope en Co., die aan den trekker een chèque op de Associatie Cassa ter hand stelde, groot 37,000 golden. Be klaagde inde dit geld en vluchtte naar Amerika. De tabak bleek slechts 4000 gulden waard te zyn; de wis van 17,000 dollars werd by aanbieding geweigerd. Aan de Amerikaaosche regeering werd uitlevering van den beklaagde gevraagd wegens oplichting, aan welk verzoek die regeering vol deed. In deze zaak waren 16 getuigen gedagvaardals verdediger trad op mr. B. E. Asscher. De beklaagde legde eene volledige bekentenis af en zeide uit geldnood het misdrijf te hebben gepleegd. De verzonden tabak was een deel van eene party van 100 balen Deli Lang- kat, door hem gekocht tegen 40 cents het half K.G. Hij had veel moeite gedaan om zyn bediende, die reeds langen tyi bij hem was en zijn volle vertrouwen genoot, buiten de zaak te houden. Die bediende echter kwam toch iets van de verzending van den tabak naar Amerika en het trekken van den wissel te weten, waarom de beklaagde een lengen moest verzinnen. Hy zeide kans te hebben op een huwelyk met een rijk meisje, dat hy te Wiesbaden had leeren kennen. Daartoe moest hy zich voor een oom van het meisje, die hem te Amster dam zou komen bezoeken, houden als ware hy niet onbemiddeld, waarom hij den hoogen wissel had getrokken op het tienvoud der waarde vau de goederen. De goederen zouden natuur lijk geweigerd worden, maar dan door hem, beklaagde, eenvoudig weder te ruggenomen worden onder terugbe taling van het ontvangen bedrag. De bedieude wees den patroon op de onkosten der manoeuvre en op het gevaar daaraan verbonden. Bij zyne uitwijking naar Amerika liet bekl., alles samengenomen, een schuld vau f70,000 achter. Voorts bleek, dat ook de resteerende 40 balen verzonden waren zonder dat er een kooper voor was gevonden, en wel naar Phila delphia. Op deze party werd eene assurantie gesloten ten bedrage van f 28,000maar bekl. heeft geene ge legenheid gevonden ook op de cog nossementen dezer verzending een wissel af te geven. Onder de getuigen bevonden zich twee leden der firma Hope en Co., jhr. H. M. J. van Loon en jhr. E. H. van Loon, voorts een bediende dezer firma, de bediende van den be klaagde en de makelaars, die den wissel op de beurs voor hem verhandelden, wier verklaringen de bijzonderheden van het misdrijf vaststelden. Het getuigenverhoor nam den gan- schen dag in beslag. Het O. M. eischte tegen den be klaagde 3 jaren gevangenisstraf. Voor de Haagsche rechtbank had zich Donderdag te verantwoorden de heer J. M. D. baron van L., be klaagd van mishandeling van een hoofdconducteur der staatsspoorstoom tram in den avond van 11 Sept., na afloop van het vuurwerk te Scheve- niDgen, (het toebrengen van een slag met een stok op het hoofd van ge noemden beambte). Er was op ge noemden avond een sterk gedrang van het publiek om in de stoomtram te komen, en nu beweerde beklaagde dat hy, met drie dames daar aanwe zig, den hoofdcondnctenr slechts eeö tikje op zyn pet had gegeveu naar aanleiding van het z.i. onhandig op treden van den beambte tegenover bet pubiiek. Verschillende getuigen ver klaarden echter dat de slag zeer lie vig was. De substituut-officier van justitie Mr. Maclaine Pont, deelde mede dat hy op den bewusten avond zelf ter plaatse was en hy toen met verschillende andere personen den indrnk kreeg dat niet een waarschu wend tikje gegeven, maar weldegelijk geslagen is. Hy eischte f50 boete of 10 dagen hechtenis. STADSNIEUWS Haarlem2 Dec. 1898. Benoemd tot tijdelijke leerares aan de Hoogere Burgerschool voor meisjes mejuffrouw M. C. H. van den Horn van den Bos te Voorschoten. Door de Noordbrabantsche Scboe nencompagnie, Barteljorisstraat 16, wordt aan de clientèle een scheurka lender uitgegeven, die stellig dankbaar zal worden aanvaard, dank zy het inderdaad zeer traaie schild. Woensdagavond werd door de Wee zen Gymnastiek- en Sebermvereeni- giug „T. a. v. o." iu het Ned. Herv. Weeshuis alhier voor genoodigden eene uitvoering gegeven. Voor de gymnastiek werden eene serie vrye- en staafoefeningen en werkzaamheden aan de brug, onder leiding van den directeur, den heer Z. Schaap, op verdienstelijke wjjze uitgevoerd. Het schermen bestond uit eene colonne geweer en een party degen en geweer, waarvan de leiding in handen was van den heerN. C. A. Ockhuysen. Een en ander werd door voordrachten afgewisseld. Van alle nummers vielen de staafoefeningen en de colonne by de aanwezigen het meest in deu smaak. Met genoegen mag deze vereeniging op hare eerste uit voering terugzien, welke dank zy den belangloozen ijver van directeur en instructeur, zeer goed geslaagd mag worden genoemd. Tijdens de opvarenden afwezig waren heeft Donderdagavond omstreeks 6^ ure een begin van brand plaats gehad in de roef van een bewoond vaartuig van J. C. Kool te Haarlemmermeer, liggende in de Amsterdamsche vaart, ontstaan door de brandende kachel, waardoor een houten beschot vlam had gevat. De brand werd ontdekt door de politiepost aldaar, die de roef, die geslo ten was heeft opengetrapt en den brand gebluscht. Door den agent-rechercheur vau Halst zijn aangehouden 3 knapen C. H., oud 13, A. M. oud 13, en II. L., oud 12 ja ren. die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal vau een looden afvoerpijp aan 't stationsgebouw nabij den Kruis weg. Zij hadden de pijp reeds verkocht, die in beslag is genomen. ARRONDI .SEIHE«TS~ RECHTSAHK Zitting van Donderdag 2 Dec. *9S. W. Kuijk, die 10 November uit de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen werd ontslagen, had zich op 25 November reeds weder aan bedelarij schuldig ge maakt. Beklaagde zeide dat zijn uit- gangskas, die ruim 11 gulden bedroeg, door het aanschaffen van kleederen en het betalen van zijn reis naar Amster dam, zoo gedund was, dat hij wel had moeten bedelen om aan de kost te ko men'. Het O. M. vorderde f 2 boete, subs. 2 dagen hechtenis en opzending naai- eene Rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 jaar. Tegen D. Evers to Heemstede, die zijn hond niet voor de belasting had aangegeven, werd f 5 boete subs. 1 dag hechtenis gerequircerd. P. Middelkoop, te Velsen. was op 10 November naar een bruiloft geweest en zooals dat wel meer gaat in staat van dronkenschap geraakt. Tegen den rijks veldwachter W. de Ruijter, die hem in dien toestand tegenkwam en wilde ar resteeren, heeft hij zich toen hevig ver zet. Daar beklaagde anders zeer gunstig bekend staat en berouw over zijne daad toonde, vorderde het O. M. ditmaal eene geldboete, en wel f 25 subs. 15 dagen hechtenis. P. T. Lieshout, te Beverwijk, had zich op 12 November, toen hij beschonken was. danig tegen zijne arrestatie door de rijksveldwachters H. de Boer en J. Hoorns, verzet. Daar deze beklaagde reeds meermalen veroordeeld is, werd tegen hem wegena wederspannigheid 3 weken hechtenis gerequireerd. G. Bosschieter te Ilpendam, zat op 17 October in een aldaar gelegen visch- water met een schakel te visschen, toen. de Rijksveldwachter A. de Boei* voor bijkwam, die aan beklaagde vroeg zijne vischacte te mogen. zien. Nu wilde het geval dat Bosschieter die wel van een vischacte is voorzien, hetgeen de veld wachter niet wist, deze in een ander pak had laten zitten en ze dus niet kon toonen. De Boer, die dus meende dat beklaag de zich aan overtreding der jachtwet schuldig maakte, wilde den schakel in beslag nemen, doch dit ging niet zoo gemakkelijk. Van de zijde van Bsschie- ter volgde een hevig verzet. Het O. M. vorderde voor het eerste feit overtreding der jachtwet f 2 boete, subs. 2 dagen hechtenis voor het twee de feit, wederspannigheid 14 dagen hechtenis. Uitspraken. C. L. Loostroo, tegen wïen we gens diefstal te Haarlemmermeer 1 jaar en 8 maanden gevangenisstraf was geëisebt, werd veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden. G. J, v. d. Krak te Zaadvoort werd wegens dierenmishandeling ver oordeeld tot f 10 boete sibs. 10 dagen hechtenis. Eisch luidde 14 dagen hechtenis. J. A. vau Raan, tegen wieu we gens dronkenschap en wederspannig heid resp. f 3 boete sub. 3 dagen hech tenis en 1 maand gevangenisstraf was gevorderd, werd veroordeeld tot f3 boete subs. 3 dagen en 3 weken hech tenis. Joh. v. d. Kaay te,Yelsen, werd wegens diefstal van konyneu veroor deeld tot 1 maand. Eisch luidde 2 maanden gevange nisstraf. H. Gerrits te Yelsen, Hei de, tegen wien wegens diefstal van hem ter repa ratie toegezonden pantoffels 2 maan den gevangenisstraf was gevorderd, werd veroordeeld tot 6 weken. Heden werd door dea storm van het perceel no. 30 genaamd „Over- veld", staande op den hoek van den Wagenweg en de Oiieslagerslaau, een steenen schoorsteen afgerukt. Een deel van het dak werd verbryzeld eu het gevaarte kwam daarna op den weg terecht, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. A. Voster te Wormerveer, die ver dacht werd den brandbrief aau dec heer C. Laan te Wormerveer te heb ben geschreven en 1.1. Zaterdag in verzekerde bewaring werd genomen, is heden na afloop der instructie we der op vrye voeten gesteld. Voetbal. Zondag a.s. zullen de twee haar- lemscbe voetbalclubs, beide tot de westelijke 1ste klasse competitie be- hoorende, de H. F. C. en „Haarlem" elkaar bekampeu. Voorde haarlemsche sportliefhebbers dus een wedstrijd, die by hen veel belangstelling zal wekken. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van „Haarlem" aan den Scho- terweg. Het is de eerste maal dat beide clubs elkaar ontmoeten, deel uitma kende van eene zelfde competitie. De H. F. C. zal waarschijnlijk met een paar invallers spelen en „Haarlem" voltallig opkomen. GEMENGD NIEUWS Bismarck's gedenkschriften. Dinsdagochtend was het een buiten gewone drukte bij de firma Steinac- ker te Leipzig, die de firma Cotta te Stuttgart aldaar vertegenwoordigt. In twee uren werden 100,000 exemplaren van Bismarck's Gedenkschriften, bijna de gebeele eerste oplaag van het met spanning verwachte werk, afgeleverd, vijfhonderd groote kisten stonden voor het kantoor van de firma gereed, die door een aantal sleeperswagens in ontvangst werden genomen. De firma te Leipzig, die de boeken ingebonden heeft, verwerkte daarvoor512U0KG1 bordpapier, 18000 meter calico ter breedte van 93 cM., 400 groote vel len kalfsleder (voor de liefhebbers editie), 85000 vellen goudsits, voor 18,500 mark echt goud en 1400 mark lijm. Dit materiaal werd in 4 weken bewerkt, het eigenlijke inbinden duurde maar 15 dagen. Keizer Wilhelm heeft zyn voor nemen te kennen gegeveu om over zyn reis naar 't Oosten een boek te schrijven. Jubileum keizer Frans Jozef. Het jubileum van keizer Frans Jo zef zal Vrijdag te Weenen toch niet zoo stil voorbijgaan als de keizer ge- wenscht heeft, met het oog op het verlies zijner gemalin. Wel zullen zonder feestelijktieid 30 millioen gul den onder de verschillende liefdadig heids-instellingen van het ryk wor den verdeeld, doch Donderdag zal een fakkeloptocht plaats hebben eu Vrijdag -zal Weenen geïllumineerd worden, welk voorbeeld door tal van andere steden zal worden gevolgd. Vele gekroonde hoofden zullen af gevaardigden zenden, die gelukwen- schen en geschenken zullen aanbieden. De Czaar. de Sultan eD keizer Wil helm II zullen zich o. m. doen ver tegenwoordigen. Te Weenen is eene dame van hoogen stand, de vrouw van een gewezen attaché, in eeu krankzinnigengesticht opgeslotenzy deed door hare buiten sporige daden veel vau zich spreken. Een tenor van de operette die haar bekoorde, wierp zij avond aan avond bouquetten toe. Op een bal trok zy haar schoentjes uit eu eischte van eenige van haar vele aanbidders dat zy daaruit champagne zouden drin- keu gelijk do ridders in de middel eeuwen; zyzelf danste op kousen voort. Nadat baar man de attaché zich van haar had laten scheiden, trouwde zij in twee jaar vier keer opnieuw. Na haar vijfde echtschoiding is zy iu liet kraukzinoigengesticht gezet. Uit Budapesth wordt bericht, dat men een samenzwering tegen prins Ferdinand van Bulgarije heeft ont dekt. Talrijke arrestatiën hebben plaats gehad. Pest. Het bericht omtrent het uitbreken van de pest te Tamatawe, op Mada gaskar, is bevestigd door een officieel telegram. Er moeten 14 gevallen zyn voorgekomen, waarvan 13 met doode- lyken afloop, allen inlanders, omstreeks 15 November. Generaal Galliéni heeft krachtige maatregelen tot voorkoming van uitbreiding genomen. Uit New-York wordt gemeid, dat de stoomboot Portland door het sprin gen van een ketel nabij kaap Cod Baai, nabij Massachusetts in den Atlaatischen OceaaD is vergaan. De 160 opvarenden zijn allen omgekomen. De Filippijnen. Volgens berichten van de Filippijnen hebben de opstandelingen besloten, het gezag der Amerikanen niet te erkennen, en een oorlog tot het uiterste tegen hen te voeren. De Amerikanen zouden 70,000 man noodig hebben om den opstand te onder drukken. _Een oproertje. Het grensoproertje in Britseh-Indië breidt zich nog heel langzaam uit. De troep van den Gekken Mullah is tot Titanubunder aan den Boven Nepikel genaderd en wordt zachtjes aan versterkt. De Mullah heeft de mannen van den Nawab van Dir voor de tweede maal verslagen. Men verwacht niet dat de priester voel volgelingen om zich zal ver- eeuigen, maar een deel der Swati's is geneigd deu Nawab van Dir aan te grijpen. ¥E5I«#O.ls NIEUWSTIJDINGEN* Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Eervol ontslag verleend am jhr. nr. A. W. van Holthe tot Echten, op verzoek, met ingang van 1 Februari 1899. als notaris te Assenmet ingang van 1 April 1899, aan den inspecteur der posterijen te Arnhem, L. C. baron van der Feltz, op verzoek, met dank betuiging voor de vele bewijzen en goede diensten, door hem aan den lande bewezen. Op pensioen gesteld: de tweede-luitenant S. Bernard, van het 3de regiment vesting-artillerie, op zyne aanvrage, met ingang van 16 Dec. 1896, en het bedrag van het pensioen bepaald op f 894 's jaars. Op non-activiteit gesteld: de officier van administratie 2de W. Obbes, dienende aan boord Hr, Ms. schoener „Zeehond", met ingang van 3 December a.s. en ver vangen door den officier van admini stratie 2de klasse J. A. Meulemans. Audiëntie. De gewoDe audiëntie van den mi nister v&n binnenlandsche zaken op Zaterdag 3 December zal niet plaats hebben. Circus Carré. Men schrijft ons uit Amsterdam Elke veertien dagen een nieuw pro gramma bij het specialiteiten-gezelschap, dat dag aan dag een talrijk publiek naar den Binnen-Amstel trekt. De gevolgen zijn merkbaar; op het nieuwe program ma, dat gisteren avond1 voor de eerste maal aan het pubhek werd voorgesteld, komen een paar nummers voor, die den gloed van het nieuwe wel een weinig missen, doch er komen ook een viertal nummers op voor, die zóó „groszartig" zijn, dat zij het zooeven genoemde euvel door de vingers doen zien. In de eerste plaats moet genoemd wordenZaeo, eene „studie in licht en gratie, een Rhapsoclie van licht en stralen, een pot pourri van kleuren, de poëzie der bewe>- ging" zooals het programma haar noemt. Men mag van het programma venvach ten, dat het wat erg mooie woorden ge bruikt, maar van mij mag men Hol- landsche verwachten. Welnu, Zaeo is eene dame. die in lange soupele kleeren gehuld, beschenen wordt door electri- sche lampen, die haar schijnsel in vari- eerende kleuren werpen op de door Zaeo bewogen gazen gewaden. Iets als de serpent!nedans zult ge zeggen Neen, het is een variatie op deze attractie van 'n jaar of drie, vier geledenmaar veel mooier, veel nieuwer, veel schitterender. Een mulattenpaar met bijzonder goe de stemmiddeleu begaafd, zóo goed, dat ik hen liever eens op mijn gemak in een kleinere zaal in eene andere omge ving zou willen hooren. In deze wereld van klatergoud is een aria uit den „Troubadour'' door zulke artisten ge zongen, niet op haar plaats. Deze zan gers zijn ben ik wel ingelicht oevrblijfselen van de Jubilee-Singers", die eenigen tijd geleden zulk een succes volle tournee door ons land onderna men. De biograph, de „grand attraction" van het circus, heeft een paar nieuwe beelden, waaronder een zeer interessant spoorwegpa norama Als er van St. Nicolaas nog wat overblijft, raad ik een bezoek aan het circus in gemoede aan. K. Letter©»! e*E Üasssst» Messchaert en Röntgen te Kopenhagen. Messcbaert en Röntgen vooral eerstgeroemde hebben te Kopen hagen een ontzaglijk succes gehad op hun eersten avond. Yan Röntgen wordt inet veel waardeering gespro ken en als accompaguateur wordt hij onverbeterlijk genoemd, maar Mes- schaert heeft publiek eu eritiek een voudig verhysterd door zyn weeree- ven van Heiue-en Schumann's Dich- terliehe. „Zoo'ïi volmaakt romancezanger' zegt de criticus van „Politiken". „heb ben wy hier in langen, langen tijd niet gehoordAnderhalf uuris voor elk gewoon concert lang genoeg. Maar naar Messchaert zou reen wel vier uren achtereen kunnen luisteren." BURGERLIJKE STAND. Bevallen30 Nov. E. van Rijn- Nap z. C. F. W. Bee!enRaadscbei- ders z. 1 Dec. J. M. van Zeeland— Boeree z. J. Wesseüus—Wegen d. 11. Overleden: 1 Dec. A. M. A. van het Nederend 3 j. d. Wagenweg. T. Veen 41 j. Gasthuisvest. 2 J. G. Henzen 3 j. d. Vooruitgang-straat. Getrouwd1 Dec. J. Ingenohl en A. M. A. Schorr, Aoast. Bevallen: 29 Nov. Mevr. G. Ny- hoff d. Pastorie Wrvershoof. Overleden26 Nov. J. van Bonga 62 j. Amst. -9. D. v. Rossum 31 j. Amst. A. Branasma—Bult "3 j. 01- uemarkt. 30. C. Brandt jm. 28 j. Amst. F. E. C. Swuste 73 j. den Haag. 1 Dec. D. v. Boven 59 j. Amst. Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Batavia, arriv. 30 Nov. te Batavia. Het stoomschip Soenda, van Bata via uaar Amst., vertrok 1 Dec. van Havre. Het stoomschip Amsterdam, van de Holland Amerika Lijn, van Am sterdam naar Newyork, pass. 1 Dec. des nam. 4 u. 10 in. Wight. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, vertr. 1 Dee. van Marseille. Het stoomschip Prins Alexander van Batavia naar Amst., vertr. 39 Nov. vau Batavia. Het stoomschip Lombok, van Am sterdam na&r Batavia, vertrok 1 Dec. van Suez. LAATSTE BERICHTEN. Examens in de vrye- en ordeoefe- ningen der gymnastiek. 2 December 1S9S. 6 candidaten. Geslaagd de beeren: N. C. Meyer Drees. J. J. de Moor. J. C. Munk en J. C. Palthe, allen alhier. op ZONDAG 4 December 1898 TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Yoorm. 10 ure, Muller. Gereformeerde Kerken. Oed. Oude Gracht. Yoorm. 10 ure, Mulder. 's Avonds 5 ure, dezelfde. Klein Heiligland. Yoorm. 10 ure, libhen. 's Avonds 5\'ï ure, dezelfde. Luthersche Kerk. Yoorm. 10 uur, Wempe. Nam. 1 ure, Zondagsschool aan de Nassaulaan. 's AvoDds 6' 2 ure. Poolman. Doopsgezinde Kerk. Yoorm. 10 ure, Craandijk. 's Avonds 6 ure, Hesta. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Bevestiging van nieuwe leden. Dr. Tideman zal Maandag en Vrij dagavond 7 ure geeu les geven. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel- tinga. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Yoorm. 10 ure en des nam. 5'/i ore, Schotel. Woensdagavond 8 ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Z. D. Baptisten. Parklaan 17. Sabbat (Zaterdag) voorm. 10 uur G. Velthuijsen Sr. Nam.2' jure, Onderl. Bijbelbespreking. Yrydag 9 Dec. 's avonds S uor de Profetiëen. OnderwerpDe vier dieren in Daniël VII. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Collecte voor de Kerk. Houtrijk en Polanen. Yoorm. 10 ure, Heeringa. Doopsbediening. IJmuiden. Yoorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. Aposl. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. Heemstede. Yoorm. 10 ure, treen dienst. Nam. 2Va nre, Kwjlman. Doopsbediening. êimrmwm. Gehuwd: E. B. J. LUITINK en P. VAN TOOMBERGEN, die, ook namens wederzijdsche fa- milieën, dankzeggen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ontvangen. Zandvoort, 29 Nov. 1898. De Curator L; het faillissement ti van BERNARDUS ANTONIUS je YAN DIJK, Broodbakker te Oude nu Wetering, gem. Alkemade, maakt bekend dat door het verbindend worden der Uitdeelingslijst dit faillissement is beëindigd. [De Curator, Mr. H. PH. 't HOOFT. Echtscheiding. Bij vonnis vari de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem, van den 2Sn October 1898 is het hu welijk, bestaande tusschen AR- NOLDUS NICOLAAS JAGER, kastelein, wonende te Haarlem, en MARIA ELISABETH JANSEN, zonder beroep, mede wonende te Haatlem, op de vordering van eerstgenoemde, door echtscheiding onthouden verklaard. De Procureur des eischers, I Mr. F. A. BIJVOET. Op Zondag 4 December e.k., zullen, met het oog op liet St. Ni colaasfeest, de Bestelkantoren in de steden, zoowel als die aan de stations, den gelieelen dag geopend zijn, voor het aannemen en ver zenden van Bestelgoederen. Amsterdam. December 1898. De Raad van Administratie. Het Gedelegeerd Lid, R VAN HASSELT. Leesglazen. Loupen, Lorgnetten, bij A. FZBEHMAh'H, Groote H o n t s t r a a t 37. Een flink DagmeiNje gevraagd. Bakenessergracht 103. Mevrouw VAN DER WILK, Zijlweg 195e, vraagt met primo Februari eene Dienstbode, P.G., als Meid-Alleen, goed kun nende koken en strijken. Inwerp 1 cent, met 20 platen f 70,een orgeltje zoo goed als nieuw f30,en een speeldoos f'15,te koop aangeboden. Zijlstraat No. 82. Een Slaapkamer des verkiezende met Kost en huiselijk verkeer, te gen billijke conditiën. Br. fr. onder 1862 aan het bureau van dit blad-

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2