mh HrsmnesE] Haarlem's Dagblad Inmiddels was ook de Schevening- j gehecht, waartoe Bakker by Kon. sche stoomspuit aangerukt, maar on danks het aanzienlyk blusschingmate- riaal kon men het gebouw der fabriek, de oudste der residentie, niet behou den. Gelukkig was er geen hevige wind. zoodat" de huisjes door een straatje van de fabriek gescheiden, gespaard bleven. De bewoners van dit nauwe straatje, de Gortmolen, moesten echter hunne woningen verlaten. Den geheeien avond had de brand weer nog handen vol werkde drie stoomspuiten bleven voortdurend door werken om de inwendig smeulende massa te dooven. De vleugel aan de Besluit van 10 November j.l. benoemd werd. In September 1S97 was hy met een patrouille van een 50 bajonetten on der luit. Van Maurik op zoek naar benden van Toekoe Oemar in het dal van Lamitb. Eensklaps zag de troep zich van drie zyden door den vyand bestookt, zoodanig, dat niets overbleef dan in de rivier terug te trekken en daar carré te vormen. Al spoedig rukte de vyand van eene zijde zoo aan, dat iets gedaan moest worden om hem van het lyf te houden. De onder-luitenant Stolz riep een afdee- ling toe om den wal naar die zyde zyde van den Gortmolen, een gedeelte op te klimmen, maar de lui durfden van den frontgevel, zoomede de boven-niet erg en bleven waar zy waren, verdiepingen zijn zoo goed als geheelToen ging Bakker voorop, riep „Kom uitgebrand. De buitenmuur aan de;jongens, vooruiten een vyftalEuro zijde van den Gortmolen trachtte men peanen en inlanders volgden hem. Zy te schoren. 1 1 De fabriek zou door de hulp van particuliere broodfabrikanten, de tirma's Derksen. Lensvelt Nicola, Van den Burg eu Van Bergen Henegou wen in staat worden gesteld bare depothouders hedeu van brood te voor zien. Ook de kantoren staan onder water, boeken werden tydig gered. Het gebouw en een aanzienlijke den overkant beter gebruikt kon wor- voorraad granen zyn op beurspolis den, doorwaadde de rivier ec schoot verzekerd. toen zoolang mede tot hy zelf geraakt By het omhalen van een muur is dewerd. brandweerman Verkruyse ernstig ge-De kogel sloeg door zijn boven- kwetst door neerstortend puin. Hijlip in den mond, sloeg tanden en werd met gebroken ribben en aan de! kiezen en een stuk van zyn tong weg. beenen verlamd naar het Ziekenhuis j woelde in zyn kaak rond, maakte gebracht. Zyn toestand was zeer ge-; daar een gat, sloeg door zijn slok- vaarlyk. Óm halfacht werd nog eendarm en drong ten laatste in zyn andere brandwacht, Sikkelerum. onder rechter-schouder. Luitenant van Maurik, ziende dat boer, die het huis had opgezegd. On middellijk werd H., de dader, die zich in hinderlaag had gelegd,gearresteerd; hy zal ter beschikking worden gesteld van de justitie te Almeloo. Een onhandige jager. Terwijl Donderdag een drietal hee- ren op den zoogenaamden Moolweg by Bruinisse wandelden, liep hen eens klaps een haas voorbij en floot hun de hagel om de ooren. Een onhandig schutter had op den haas, die hem was voorbyzeloopen, geschoten toen deze al op deu weg was, met het ge volg, dat een der heeren op twee plaatsen in het gelaat gewond werd en een ander achter het oor een buil opliep. legden zich achter een verhooging en schoten zoo op den vyand. Inmiddels was een andere afdeeling van den vyand tot den oever genaderd en schoot op hen. De fuselier Lodewjjks, J §§j liet die even opstond, kreeg een schot in -7 de dy en viel achterover in de rivier.$27! Het carré was intnsschen verspreid1 en stond in afdeelingen op den vijand ]IÏStïlï*ï©381 ©2! maar de boeken werden tydig gered, te vuren. Bakker zeide dat hy aan «I puin en zink gevonden en in beden- kelyken toestand naar het Zieken huis vervoerd. Volgens een nader door ons ont vangen boricht heeft deze brand nog ernstiger gevolgen dan aanvankelijk werd vermoed. Een der gewonde brandwachts is hedennacht in het ziekenhuis bezweken. In den ochtend is onder het puin van de afgebrande fabriek het lyk van een derden brand wacht gevondeneen vierde wordt nog gemist. Dus vermoedelijk vier slachtoffers. In een woning in de Oosthaven straat te Leiden is Vrijdagavond het lyk van vrouw J. gevonden. Uit de schouwing bleek, dat de vrouw ge storven is aan een beroerte tengevolge van drankmisbruik. Een 11-jarig zoontje der vrouw viel Vrijdagavond in de kamer, waar nog geen licht was ontstoken, bijna over het op den grond liggende lyk zijner moeder en waarschuwde daarna op straat men- schen. Een inbreker. Een vermoedelijke poging tot in braak in het gebouw der Wissel- en Effectenbank aan de Noord-Blaak 29 te Rotterdam, is Vrijdagavond ver ijdeld geworden. Toen omstreeks 9 uur Vrijdagavond een der directeuren, de heer P. Bre- dius op het bediendenkantoor kwam. zag hy op een plat naby een der ven sters, die licht verschaffen op het bediendenkantoor, een manspersoon zitten, die door de aanwezige bedien den niet opgemerkt was, alhoewel hy in hunne onmiddellijke nabijheid zat te loeren. Onmiddellijk werd hem gevraagd door den directeur wat hij daar deed en bleek hy Duitsch te spreken. Tot groote verbaziDg der aanwezi gen nam de ongenoode gast een ge vaarlijken sprong door het geopende raam in het kantoor en vooraleer men tot bezinning was gekomen, was by langs de trappen op straat verdwenen. In den loop van deu avond is de Duitscher blijkbaar het gebouw der Bank ingegaan met het oogmerk zich in te laten sluiten. Een kranig soldaat. hy gewond was, riep hem toe„Hon je goed Bakkermaar als 't ware op hetzelfde oogenblik krijgt hy zelf een schot in den buik en valt neer. Ziende dat de vyand het bepaald op den luitenant gemunt had, dacht Bakkerdat nooitgreep den luite nant beet en droeg hem de rivier in tot bij den hoofdtroep, waar hij hem toen met den oppasser Klein verbond en zoolang nederlegde. Bakker zelf voelde den kogel in zyn schouder branden en zyn kaak hing verlamd neer. Klein bond hem een doek om het hoofd en daarna ging hij weer schieten. Ten laatste kon hij h9t geweer niet meer t-gen zyn schouder houden, maar zette het toen tegen de borst en vuurde zoo. Hy bleef geregeld meedoen tot er tegen den avond versterking kwam. Met een sponsje, dat hy aan zijn gor del had hangen, verfrisebte hy van tijd tot tijd zyn wonden. Toen de vyand 's avonds terugge slagen was, liep hy met den troep terug naar de beuting van Lepong. Toen eerst begon hij eigenlijk vreese- lijke pijn te gevoelen. Den volgenden dag bracht men hem naar den Kra ton waar hij in de ambulance werd opgenomen. Dat was een reis van een dag, maar hy bleef steeds bij zyn positieven. Het snijden en kerven aldaar om naar den kogel te zoeken, deed hem zelfs goed. Eindelijk werd deze in den schouder gevonden. Er zat nog een stak van een kies m. Hy was heel wel, had weinig koorts en bleef geregeld op. Na 1 a maand werd hy naar Batavia overgebracht, waar hy acht maanden bleef en waar ook langzamerhand zyn spraak terug kwam, die thans weder gewoon is. Na een maand of tien keerde hy. hoewel tot zyn spijt, gepensionneerd naar Enropa terug. Moordaanslag te Enschedé. Terwyl Zaterdagmorgen de deur waarders Schnittger eu Reuvekamp te Enschede bezig waren met de ge rechtelijke ontruiming van een woning in huur by zekeren H., die daarin tapperij uitoefende, kwam het hun vreemd voor dat de bewoner H., die bekend was met de ontruiming uit kraehte van een vonnis, niet aanwezig was. Zy waren vergezeld van een groote politiemacht, omdat H. als een i woesteling bekend stond. Ook de brigade-commandant der marechaussee alc hnln.nffioiftv van institift was tfiCfiil- 0 sfrelseat Een paard in huis. De knecht van een landbouwer te Wons (Wonseradeel) was bezig een paard uit te spannen. Terwyl hij daarop een der schuifdeuren zou ope nen, raakte deze het paard aan, dat verschrikt achteruitliep. Toen nu ook de dissel het paard op de hielen sloeg, schrikte dit nog heviger en ging op hol. Yoor de deur eener woonkamer kwam het te struikelen. Met den kop stiet het daarbij de deur openkwam weer op de been en sprong het kamertje binnen. Het kon zich echter in het vertrek met glad geverfden vloer niet staande houden, kwam te vallen en sloeg nu alles, tafel kastje en bedschutting kort en klein. Op het belsch lawaai komt de vrouw des huizes toeschieten. Hoe schrikte ze, toen ze daar het angstige dier woest om zich heen zag slaan. Op hare jammerkreten schoten eenige mannen toe, aan wie liet spoedig ge lukte het dier te verwijderen. Ook hier was er by het ongeluk een geluk. Geen kinderen toch waren over den vloer, een kind lag in hetzelfde ver trek te bed ec kwam er ongedeerd af. 't Had treurig kunnen afloopen. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Noodlottige aarzeling. Yan een onzer correspondenten Stelt niet uit tot morgen wat gij heden verrichten kunt, zegt een oud spreekwoord, dat waar is, want inderdaad dikwijls is het den volgenden dag te laat en men heeft spijt van den verloren tijd. Geluk kig nog dengene die er niet de te onaangename gevolgen van onder vindt. Mej. H. G. Rondeel, te Polsbroek bij Zutphen, heeft een te lang aar zelen bijna duur moeten betalen. Sedert jaren was zij lijdende aan bloedarmoede, had altijd pijnen in de beenen, zoodat zij tegen de kleinste wandeling opzagsedert 2 jaar was zij sukkelende aan de keel, zelfs is zij geopereerd gewor den. maar zonder eenig succes. Het trappen klimmen was haar onmogelijk, had zij benauwdheden In tegenwoordigheid van eenige j als hulp-officier van justitie was tegen- officieren der Mariniers en der Marine, j woordig. Yrydagavond had de woeste- der Schuttel y en van het korps Kon. ling reeds eenige schoten gelost, on- Scberpschutters. is te Rotterdam voorgetwijfeld om vrees aan te jagen, het front der derde afdeeling Mari- Terwijl men nu druk met de ont- niers. door den garnizoens-comman- ruiming bezig was, passeerde de heer CTprinc~tp krarhtcinsnannino daat luitenant-kolonel Cambier aan J B. Ledeboer per rijtoig denHen-de Sf zwlkte ver&ndTIc den gegageerden korporaal derinfan- gelooschen weg en werden plotseling Lene Qi oote z\\ akte verninaerae terie van het Ned.-Indisch leger P. vjjf revolverschoten op hem gelost, den geringsten arbeid te ver- Bakker, het ridderkruis te klasse der gelukkig zonder hem te treffen. De nebten en zij wanhoopte aan hare Militaire Willemsorde op de borst heer Ledeboer is lid der familie Lede- genezing. Mej. Rondeel had evenwel de wonderbare genezingen in de cou ranten gelezen, verkregen door een geneesmiddel dat ontelbare gene zingen bad teweeg gebracht en dat bij het publiek goed stond aan geschreven, maar zij kon er maar niet toe besluiten en gedurende eenige weken van aarzelen, maakte hot kwaad groote vorderingen. Eindelijk de behandeling met dit geneesmiddel: de Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams, begonnen zijnde, ondervond zij weldra de weldoende uitwerkingen en thans verklaart zij met haar brief dd. 7 Nov. 1.1.: «Hartelijk dank voor de wondervolle genezing die ik gekregen heb door het ge bruik Uwer uitstekende Pink Pil len van Dr. Williams, want waar lijk mogen zij wonderpillen ge noemd worden, daar ik mij een geheel ander mensch gevoel, de eetlust is teruggekomen, het loopen valt mij niet meer lastig, de be nauwdheden zijn verdwenen en ik kan met lust werken. Waar ik maar van ziekte hoor spreken zal ik Uwe Pink Pillen van Dr. Wil liams aanbevelen. In mijne beenen die altijd pijnlijk waren, voel ik niets meer. en mocht mij weder iets hinderen, zoo zal ik niet meer aarzelen, maar terstond de behan deling hervatten. Nogmaals mijn bartelijken dank. Mijne zuster, die vreeselijk aan hoofdpijn lijdt, zal met de behandeling eveneens be ginnen. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig depot houder voor Nederland en Apo theken. Franco toezending tegen postwissel. Daar het doel dezer geneeswijze is de hernieuwing van het bloed en de versterking der spieren, strekt hare werking zich op vele ziekten uitbloedarmoede, rheu- matiek. heupjicht, zenuwpijn, ver lamming, ruggemergsziekte, St. Vitus dans, hoofdpijn, zenuwach tigheid, klieren enz. De Pink Pillen hergeven de schoone kleuren aan de oleeke gezichten, handelen in alle gevallen van verzwakking en hebben eene werkdadige handeling op alle ziekten, veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke over spanning en door buitensporig heden. Gelijk alle goede producten wor den ook de Pink Pillen reeds na gemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het omhulsel staat: «Pilules Pink pour Personnes Pales du Dr. Williams», 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe let ters. Men hoede zich voor na maaksels, welke dikwijls gevaarlijk zijn voor de gezondheid. Wij kunnen de werkdadigheid der Pink Pillen niet waarborgen indien zij niet de echten zijn, d. w. z. gelijk aan onderstaand model. XvüvTsYX Mohamad Arsad Lageun vele patro nen vervaardigd, maar die zyn met slecht kruit gevuld en zou Oemar nog slechts per geweer over pl. m. 15 a 20 goede patronen beschikken. By i buitgemaakte patroonzakken werden dan ook steeds tusschen vele loslig- 'gende patronen een 10- of 20-tal pa tronen gevonden, afzonderlijk verpakt in een lap of doekje die de slagnum mers 1292 vertoonden. Ook vonden wjj patroonpapier, waarin onze beau- montpatronen werden verpakt met het welbekende merk: P. "YY. 12—921!!" Aan de „Deli Ct.K is uit Kotaradja dd. 15 Nov. geseind Gisteren kwam de marechaussee van de Westkust terug. Luitenant Doerrleben is gewond in den arm, doch blijft dienst doen, 2 marechaus sees gewond. Oemar bevindt zich in de boven' landen van Wailah. Men zal zich herinneren dat eenige maanden geleden van uit Iudrapoeri een compagnie infanterie onder com mando van den kapitein P. Hintze naar Planteuh werd gedetacheerd om deze streek te beveiligen voor de her- haaide strooptochten van zekeren Toekoe Moeda Latif. Ook deze weer spannige heeft zyn onderwerping aan geboden. naar aan de „J.-B." uit Kotaradja geseind wordt eer Koloniën. Atjeli. Uit Rigas is d.d. 21 October aan de J.-B. omtrent de espeditie ter Atjeh's Westkust onder anderen het volgende geschreven Yolg-ns verschillende berichten zou T. Oemar zich nog bevinden te Baba Babi (1) aan de Kroeng Sabi (1) door onze colonne van de monding dezer rivier, nl. Gedie Sawang, in twee dag- marscben te bereiken. Hy zou daar wachten op Petoeba Pekau, die weder naar Masin ging om verder naarMe- laboeh te trekken. „Nopens Oemar's bende luiden de berichten vry wel eenstemmig: zy zou in het geheel 100 hoofden telleu, waaronder 80 vrouwen en een vaste kern van 80 mannen. „Bovendien moet Oemar gebrek hebben aan munitie; wel heeft T. reeds door den thans gepenlionneerdi.. kolonel Hamer^ter in overweging ge geven en trouwens door alle autori teiten voorgestaan. Dit blad schrijft: „Daar er echter tot dat doel Tjakra gebouwd zou moeten wordei en de ontruiming van het eiland dou de militaire macht in de naaste toei j komst ligt, heeft men definitief va j de verlating van het kastgarnizoe j afgezien. „Dat Lombok het evenwel reed met 1 Januari 1899 zonder troepe zal kunnen stellen, is wat optimistisc voorgesteldhet zal zeker wel 190 worden, voordat daartoe zal worde overgegaan." Lombok. Uit Ampenan wordt aan de „Soer. Ct. geschreven: „De in myn vorig schrijven gemelde verbetering van den politieken toe stand hield aan, en geleidelijk zyn wy hier gekomen tot groote rust. De be volking is tevreden. Zy maakt een ruimen padi-oogst en hooge prijzen voor haar mooi product, waarnaar de vraag groot is „Ook de gezondheidstoestand onder de troepen liet zeer weinig te wen- schen over, zoolang het droog bleef. Thans nu de regens zyn begonnen, vermeerdert ook het aantal zieken dagelyks en het aantal geëvacueerden neemt hand over hand toe. Koortsen en geelzucht, van een lang niet on schuldig karakter, komen veelvuldig voor eu de lijders, die veelal toch niet gaarne worden weggezonden, worden op het eerste gezicht door de docto ren aangewezen. De ziekte is zoo verbreid, dat op sommige dagen slechts een officier in staat was dienst te doen. De officier van gezondheid 2de klasse dr. Oostveen is zelf allesbe halve wel, en toch doet hy zijn dienst zoo nauwgezet mogelijk. Het lijdt geen twijfel, of ook by zal weldra moeten geëvacueerd worden. Als af doend middel lag een verandering van bivak voor de hand. „Door den .chef van den genees kundigen dienst aldaar is dan ook voorgesteld, de bezetting o,Ter te bren gen naar Tjakranegara. Doch daar tegen zyn bezwaren gerezen. De ban ting te Ampenan is veel te groot voor de tegenwoordig daar gelegerde troe penmacht zoodat een belangrijk kieiner-maken daarvan noodzakelijk worden zon, tenzij men de b enting ge heel amoveert en een andere elders opricht, wat betrekkelijk zoo heel veel meer niet zon kosten. Dat was het betoog van den geneeskundige. „Doch een nog radicaler middel is door den resident Lietrinck voorge steld. De toestand op het eiland is zoo volkomen rustig, dat hy de troe pen absoluut onnoodig oordeelt, en een sterke macht van politie-soldaten geheel en al voldoende acht om de orde te handhaven. Dienovereenkom stig is aan de regeering te Buitenzorg voorgesteld, en daar schijnt men sterk geneigd dit advies te volgen. De heer Esbach, tot voor korten tijd assistent resident op Lombok, thans benoemd tot resident van de Lampongs, by vertoeft thans te Soerabaia op zyn doorreis naar zijn standplaats, zal door den gouverneur-generaal in de gelegenheid gesteld worden het voor- stel nader mondeling toe te lichten. Het lijdt bijna geen twijfel of die 1 toelichting zal zeer bevredigend zijn. .'Sedert 14 dagen bewegen de soldaten zich ongewapend door het. land." 1 De overplaatsing van het garnizoen van Ampenan naar Tjakra Negara, die volgens het bericht der Soer Ct., door den eerstaanwezenden officier van gezondheid van Lombok zou zyn voorgesteld, is volgens het Bat. Nbla., Petroleum. „Gisteren ontvingen wij het berich zegt de Deli Ct. van den 12n Not dat te Telaga-Said door de „Ko ninklyke" een nieuwe bron was aae geboord, waarbij de spanning zo sterk was door drang van olie en gai dat de pyp doorbrak en eene groot ontploffing plaats had, die brand vei oorzaakte over eene groote uitgestrekt heid. Daarbij werden drie werkliede van de maatschappij door het vun aangetast, zoodat twee daarvan reed zyn overleden en de derde waarschijn lijk zeer ernstig is verwond. „Aan andere putten is geene schad toegebracht. „Men weet dat de bronnen Telaga-Said op groote distantie ligge van de raffinaderij te Pangkalan Braj dandus zal de brand denkelijk allee schade toegebracht hebben aaa boor-machinerieëu c. a. Het blad meldt nader, dat het de 14en November gelukt is de doors broken pyp af te sluiten. De heer E. G. E. Lutje, die, zooa! bekend is als lste-luitenant der ini uit den militairen dienst ontslage werd en sedert als directeur optra van een waschinrichting in Gaa Chaulan, heeft, naar de J.-B. meld door een revolverschot een eind aa zyn leven gemaakt. &EWE&&B tëiEUttrS. De zaak Dreyfus-Picquart Heden zou het Hof van Cassati de generaals Boisdeffre en Gonse verhoor nemen. Kapitein Lelrun-Renault zal late verhoord worden en voor 't geval de Dreyfus naar Frankrijk zal teruggf bracht worden, 't geen volgens E( Agence nationale algemeen als waai schijnlyk wordt beschouwd, zulle maatregelen wordeu getroffen vot een confrontatie van Dreyfus me Lebrun-Renault. De stukken, welke Dreyfus doc zyn verdediger mogen worden mede gedeeld, zijn Zaterdagmorgen vei zonden. Guillemet, lid en quaestor van fransche Kamer, heolt in de Tem\ nadere bijzonderheden gegeven ovi de mededeeling in een provincia courantblijkens deze byzonderhedc heeft een marine-officier hem de ve zekering oververteld van een lid vi den krijgsraad van 1894, dat in raai kamer geen documenten van welk aard ook zouden zyn overgelegd, mai eenvoudig een afgevaardigde van df minister van oorlog diens mondeling verzekering was komen brengen d hy Dreyfus schuldig achtte. Enk daarop is de veroordeeling gevolg Den naam van dezen marine-officii meende Guillemet niet te mogen med deelenvoor de rechters geroepe zon hy zien wat te doen. De Liberie meent als zeker te ku nen mededeelen, dat Picquart hedi voorloopig in vrijheid zou worden g steld. Treurige overblijfselen. Yry dag heeft te Parijs de verko plaats gehad van de voorwerpen, g vonden in de puinhoopen van d liefdadigheidsbazaar, in de rue Je Goujon na den brand en welk eigenaars onbekend zyn gebleven. Er waren een paar honderd me oogen had kunnen toedrukken. Gij zijt mijn eenige vriend geweest, Rudolf Ec- kert, ja, mijn eenige. dat weet God!" Hij liep door de donkere kamer ge- ruimen tijd op en neer zonder een woord te spreken. Nu stond hij bij Kon rad stil en legde zijn hand op den schou der van den jongen man. ..Gij moot bij mij blijven, beste jon gen. ik laat je niet weer heengaan. Je raad geven, en van nut zijn, zooals in den brief stond, dat is alles onzin. Gij moogt nooit weder van mij weggaan. Dat moet gij mij beloven." Konrad wilde bezwaren opperen, maar Brandes greep zijn hand en drukte ze krachtig zeggende ..Zeg nn niets dan het enkele woordje „Ja." „Kathchen Konrad kromp bijna in elkaar van schrik. Zonden- eenigen overgang had hij dit woord uitgeroepen. En toen er niet terstond antwoord volgde riep hij nog eens „Kathchen Heel uit de verte hoorden de twee heeren „ja roepen. Daarop wei-den deuren open en toe geslagen en eindelijk vloog de deur didit bij Konrad wijd open en liet een zee van licht binnen. En op den drempel stond een jong rad het hoofd naar Brandes om, maar heel eigenaardig gemaakt. Zoo iets had meisje. zijn blik ontmoette alleen dien van Konrad nog nooit van te voren gezien. „Het is stikdonker! Papa, waar zit Kathchen. Het donkere haar werd door een wit ge V' Brandes had hen verladen. zijden lint opgehouden, maar anders „Hier, Kathchen!" Een oogenblik zag Kathchen hem ver- bestond haar geheele kleeding uit witte Vroolijk lachend liep zij de donkere legen aan, maar zeide toen kanten die als do draden van een spin- kamer in. Het volgende oogenblik vatte „De rentmeester von Carlotta is bo- neweb over elkaar lagen en dë gestalte Brandes haar bij de hand, greep met ven in de billardzaal, hij moest Papaiets feeachtigs gaven, zijn andere Konrad beet en duwde bei- nog voor 't souper spreken. Haai* gelaat was wel is waar niet mooi den zachtkens in het helle licht. j Zondag rijdt hij te Hamburg papa's maar toch bijzonder. Haar lichtgeel ,,Dit is mijn kleine Kathchen, en de-'paarden; kent gij Carlotta?" teint had zij ongetwijfeld van haar ze jonge man is Konrad Eckert, die voor Konrad schudde ontkennend 't hoofd, mooie, Kreoolsche moeder geërfd. De goed bij ons blijft. Geeft elkaar de hand, j „Ik bedoel van hooren zeggen." bovenlip was te kort., zoodat elk oogen kinderen. „Neen, ik ken hem niet." blik de witte tandjes tusschen de fris- Ik hoop, dat gij 't goed met elkander] „Dat is merkwaardig." Verbaasd en sche, roode lippen zichtbaar werden, zult kunnen vinden." weifelend zag zij hem aan. „Carlotta is Teeder streek hij over het donkere j de beste ruiter van 't heele leger. Ik haar van het jonge meisje, dat Konrad dacht, dat ieder hem kende." met haar groote, bruine oogen verbaasd] „Ik niet," zeide Konrad oprecht, opnam. Weder heerschte er eenige oogenblik- „Zij is pas zeventien, een groot kind ken stilte, en Kathchen was weer de eigenlijk en hoe oud zijt gij, mijn jon- eerste, die ze verbrak, gen?" „Ik za.l u een gedeelte van het huis „Twee en twintig." laten zien, want we hebben nog wel een „BonGij zoudt broer en zuster kun-kwartier den tijd. nen zijn." De prins komt stellig niet vóór negen Konrad's oogen waren door het- licht uur." verblind. Zij ging hem voor, opende de deur en Hij had zoolang in de duisternis ge- Konrad volgde haar met een verlegen, zeteu, dat hij zich eerst aan het licht bewonderende uitdrukking in zijn oogen. moest gewennen. jHet bevallige, jonge meisje was in 't Na eenige oogen blikken: wendde Kon- wit-gekleed, maar het japonnetje was Met groote, lachende oogen zag zij dë het voorhoofd was te laag maar toch edel van vorm, en de kin volkomen rond. Maar het aardigst van het geheele ge zichtje waren de oogen. Er straalde zoo veel levenslust, zooveel vuur en goedhar tigheid uit, en ze zagen u zoo openhar tig aan, dat het volstrekt niet te ver wonderen was dat do garde-officieren dachten dat ze voorbestemd was een groote rol in de aristocratische wereld te spelen. Als ooit een leven schitterend en ge lukkig beloofde te worden, dan was 't het hare. En zij was er zich zoo ten volle van bewust. heerlijke toekomst tegemoet. „Dit is onze eetzaal" De knechts, die juist bezig waren de laatste hand aan de tafel te leggen, trok ken zich terug. „Ziet ge, hier zult ge van avond zit ten, naast papa. Rechts van mijn vader, graaf Benlow dan ik, dan de prins en eindelijk mijnheer Grey. Het zal een verrukkelijke avond wor den, ik verheug er mij reeds op. Nu zal ik u de schilderijen laten zien." Zij liepen de eene kamer in, de ande re uit, aan alle muren bemerkte Konrad tusschen de kostbaarste landschappen, schilderijen, kopergravures of photogra- phieën van paarden. 1 Zij waren in eenvoudige, houten lijs ten gevat, waarop in hoog opgewerkte zilveren letters den naam van het paard was aangebracht. Van elke schilderij en elk paard wist Kathchen iets te vertel len. „Dat is „Stockwell", de beroemdste Engelsche hengst, en die „Gladiator", die voor graaf Lagrange de Engelsche Der- bv won. Later hebben de Engelschen ge zegd, dat „Gladiator" een jaar ouder was dan hij mocht zijn, maar daar was nar tuurlijk niets van aan. De Engelschen waren kwaad omdat het een Franscli paard was. Een mooi dier. vindt gij niet „Ja, een mooi dier," zeide Konr Alles warrelde hem door het hoofd goedheid van Brandes, het mooie. j( ge meisje, de prachtige kamers, het per dat hij met prinsen en graven gebruikennu deze schilderijen, v. van hij eigenlijk niet wist wat ze vo stelden, Kathchen's vertellingen... kreeg een gevoel alsof men hem een weldigen slag op het hoofd had gegev Als in een droom liep hij naast het j ge meisje voort, zag telkens nieuwe p tographieën van paarden en hoorde w nieuwe vertellingen. „Nu moet gij echter goed oplette zeide Kathchen op eenigszins verwijt den toon, „want nu komen onze eii paarden." „Kijk. daar hebt gij „Ruy-Blas," prachtstuk. Die heeft voor papa de groote Stee] Chase te Nizza gewonnen. Nu is hij lang dood. Ik was zes jaar toe Ruy-Blas uit N terugkeerde, maar ik herinner 't nog, alsof het gisteren gebeurd is. Cr don had hem bereden. (Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2