PREDIKBEUMlEtt aMERTENTIËS. Gevraagd s Leesbibliotheek VXBR TALEN. P. KUIPERS, Zondag 18 Dec. 1898. ABALLINO Roomboter. Verbandhoudend Schoeisel, Een Oppasser, Kantoor. Te Maarlem Gevraagd TheeverbruiR-V ereeniging GLANDULËN. zou teruggeven, die hem indertijd op last van het bestuur waren ter leen ver strekt. Er is wel geen twijfel aan, of deze voorwaarde zal gaarne aangenomen worden. De onderwerping van de beide in vloedrijke personen, T. Tjoet. Toengkoep en T. Hassan, is wel een bewijs dat de pacificatie in Groot-Atjeh vorderingen maaktmen ziet in verder volhouden, van het verzet geen heil meer. Elk rap port maakt melding van kamponglied'en. die het zwervende leven niet langer kun nende volhouden, naar hunne woon plaatsen terugkeer en. In liet verslag over de gebeurtenissen iu de Pedirstreek, over September jl., vinden wij de volgende zinsnede ..Alle landsboofden zonder uitzonde ring hebben zich aan ons gezag onder worpen. nadat zij door ï-usteloos mili tair optreden tot het besef zijn gekomen dat verder verzet nutteloos is, en zij verkiezen blijkbaar, zij liet dan ook door overheersching daartoe gedwongen, om in vrede met ons te leven boven de kans om steeds opgejaagd te worden. Aan onze oproepingen om te Segli te komen, wordt door hen voldaan en in landers van eenig aanzien, of mindere hoofden die iets op hun geweten hebben stellen er prijs op door ons in genade te worden aangenomen, onzeker of zij niet den een of anderen dag zullen worden opgelicht..." Ziedaar, zeggen wij, de goede gevol gen van onze actieve politiek. Als wij daarin kalm en vastberaden volharden, •ai eiken dag de overtuiging meer alge meen worden dat verder verzet nutte loos is. En daarmede nadert ook eiken dag het werkelijk einde van den Atjeh- oorlog. ^5 Onlangs is in de nieuwe kathedraal St. "Bavo een Mis gezongen, gecom poneerd door een R. K. priester uit Venetië, den zeereerw. Laurentius Perosi. die de bewondering opwekte van de muziekkenners wegens de hooge muzikale begaafdheid, die er uit sprak. De heer Henri Pielage zal het koor van de kathedraal op Kerstmis weder deze zejfde Mis doen uitvoeren. Zij is tweestemmig geschreven en geti teld In honorem beati Ambrosu. (Ter eere van den H. Ambrosius.) Naar w'y vernemen zal van dezen zelfden componist dezer dagen hier te lande (te Amsterdam of 's Grav6n- bage) een oratorium worden uitge voerd, «getiteld „de opstanding van Lazarus" en waarvan de hoofdpartijen zullen worden uitgevoerd door artisten van de italiaansche opera. Chr. Kinder- Zangvereenigmg „Hosanna." De Chr. Kinder-Zangvereeni insr .Hosanna", directeur de heer A. W Wesselius Jr., gaf Donderdag-avond gelegenheid van haar 10 jarig be staan eene uitvoering in dejanskerk alhier. Een ontzaglijke schare belang stellenden v/as aanwezig, nog zelden zag men het kerkgebouw zoo druk bezocht. De vergadering werd door Ds. Veen met gebed geopend, waarna door do aanwezigen Psalm 103 werd gezongen. Hierna werd met het mooie pro gramma, dat uit niet minder dan 14 nummers bestond, een aanvang ge maakt. Koor-liederen, solo's, duetten, kwartetten wisselden elkander af. Eu aardig klonken al die lieve, zachte kinderstemmetjes! Treffend was het te zien hoe bij het aanheffer van het Êoniugiunelied alle aanwezigen van ïun zitplaatsen oprezen. De heer C. H. B. Tollenaar was zoo welwillend de vieugelpiano te bespelen. Ia de pauze werd door Ds. Veen gesproken en o.m. gewezen op het ?roote onderscheid, tusschen den ?ereldschen ea den Christelijken zang. Aaa het slot van de uitvoering braciit spr. een woord van dank aan den Directeur en de bestuursleden voor de moeite die zij zich haddon gegeven om allen een zoo genotvollen avond le verschaffen, er daarbij op wijzende dat deze zangvereeniging reeds bur gerrecht verkregen heeft. Alliance fraagaise. Heden Vrijdag te 4 uur hield de jfdeeliiig Haarlem van de Alliance rangaise hare jaarvergadering. Het verslag van de secretaresse, IIej. E. C. de Graaff. vangt aan met ten woord van hulde aau de nage- iacbtenis van den overledei: Voor zitter, den heer 8. J. Graaf vaD Limburg Stirum. De heer Jhr. F. reding van Berkhout belastte zich roorloopig met het voorzitterschap. Al sprekers traden in liet afgeloo- )en seizoen op Madame Thénard en Ie heereu Prof. A. G. van Hamel, t. Vanor, J. Chepfer en F. Rode. let jaar begon met 139 leden, d. i. 4 meer dan in het daaraan vooraf- aaode seizoen. De ontvangsten bedroegen f 498,65, !e uitgaven f 423,49, zoodat een batig aldo aanwezig is van f 75.16. Feitelijk is het aantal leden, dat hans door toetreding van nieuwen 'Qgeveer evenveel is vermeerderd als iet door bedanken aau den anderen ant is afgenomen, nog niet toerei- end voor de bekostiging der zes oor dezen winter voorgenomen le- ingen, nl. ran Mad. Thénard, (reeds eschiid), M. Delachaux, M. Salverda e Grave avec Mile C. Loman, Mile loppin, M. Chepfer en Mme Aael. vonDis ran de Arrondissements iechtbank te Haarlem dd. 15 Doe. 898 is Abraham Cornelis Planos, finkelier in rleeschwaren en come stibles, wonende te Haarlem, instaat van faillissement verklaard. Rechter-Commissaris inr. J. de Clercq van Weel. Curator mr. F. Willekes MacDonald, advocaat en procureur te Haarlem. Donderdagavond werd in de socië teit „Vereeniging" een extra biljart wedstrijd (potspel) gehouden, waar voor twee fraaie prijzen door een lid welwillend waren beschikbaar ge steld. Uit dezen wedstrjjd is een club ontstaan, die zich ten doel stelt de beoefening van het aloude potspel en het houden van onderlinge wed strijden, eens iu de maand. De 56ste algemeene vergadering van R.-K. bijzondere hoofdonderwij zers in het bisdom van Haarlem zal plaats hebben op Dinsdag 27 Dec. a.s. iu een der bovenzalen van de sociëteit „Vereeniging" alhier. In de kerk van St. Joseph zal te 10 uren een H. Mis worden opge dragen. Agenda: 1. Opening der vergade ring te 11 uren. 2. Lezing der notulen. 3. Mededeeüngen van bet- bestuur. 4. Onderwerpen ter be spreking. a. Schoolvergaderingen. Inleider: ue heer A. F. L. Kannegie- ter. b. Wat kunnen de redenen zijn, dat zooveel Katholieke kinderen, ook in plaatsen waar Katholieke scholen gevestigd zijn, de openbare school bezoeken en wat is te doen om hierin verbetering te brengen? Inleider: de heer J. P. Doedens. 5. Gelegen heid voor mededeelingen en opmer kingen. 6. Rondvraag. 7. Siui- tiDg. Opening. Zaterdag opent de heer AJ. Groote- goed in liet perceel Anthouystraat 38, waariu vóór 14 dagen nog de slagerij van den heer Akersloot was gevestigd, een filiaal van zijne runde) - en var- keussiagery, gevestigd in de Teyler- straat 15. In deze korten tijd heeft de winkel eene geheele verandering ondergaan. Voldeed by voorheen niet aan de eischeu. die de tegenwoordige tyd voor eenen slagerswinkel stelt, thans is dit geheel anders en is het perceel onder de bekwame leiding van den bouwkundige Joh. Jansen m een fraai winkelhuis herschapen. Reeds van buiten trekt de nieuwe en fraai afgewerkte winkelpui de aandacht. Ook van binnen ziet^ er alles keurig netjes en friscb uit. Voor licht en ventilatie, wat vooral voor dergelijke zaken een hocfdvereischte is. is eveneens voldoende zorg- ge dragen, Maria Stuart.. Dit beroemde treurspel van Frie- drich vou Schiller werd Donderdag avond in den schouwburg door net gezelschap Stoel en Spree voor het voetlicht gebracht. De zaal was slechts matig bezet; of dit kwam door de onbekendheid van dit gezelschap of door de over bekendheid van eetstuk, weten wy niet, maar zeker is het dat de spelers grooter opkomst hadden verdiend. De hoofdrollen waren vooral in goede handea.Mevr. J.Spree-Möock di- de rol van „Maria Stuart" ver vulde, kweet zich uitmuntend van haar taak. Ditzelfde mag ook gezegd worden van mevr. My tel aar—Grader, die als Elisabeth, koningin van Engeland optrad. Ook het. samenspel dezer dames in het derde bedrijf' viel zeer te roemen, vooral in de scène, waarin Maria Stuurt aan koningin Eiisafceth om genade smeekt. Van de heereu muntte vooral uit de heer M. Spree, die op waardige wyze de rol van Mortimer vertolkte. Het spel van graaf van Leycester. Lord Burleigh en Lord Shrewsbury was eveneens goed, terwyl het sameaspel van allen lof verdient. De costumes waren fraai en ook aan het décoratief was zorg be steed. Wanneer dit gezelschap weder om bier optreedt, zal het bepaald voller zalen trekken. Heden slaagde te 's Graveiihage mej. A. M. de Graaff alhier, voor de acte middelbaar fransch A. Heemstede. Dinsdag 20 dezer zal in het koffie huis de Dorstige Kuil, door de r. k. Kiesvereeniging. welke is opgericht in het jaar 1853, des avonds ten 7 */2 ure eene vergadering worden gehouden. Punten van behandeling a. Vaststelling reglement,; b. Verkiezing van een bestuur, enz. Het concept reglement ligt ter in zage in voornoemd lokaal. Bennebroek. De bouw van een nieuwe pastorie by de R. K. kerk is gegund aan den aannemer H. van der Vossen aihier, voor de som van f 6000. Architect is de heer N. Nelis van Haarlem. Beverwijk. Naast de plannen voor den bouw der nieuwe gasfabriek is by het ge meentebestuur het verzoek ingekomen tot levering van electriciteit voor ver lichting. Santpoort. Een feestavond. Op aitnoodiging ran mevr. Wüste waren Donderdagavond eeo groot aan tal inwoners dezer gemeente iu het schoolgebouw bijeen, waar de heer Vrugt uit Haarlem met verschillende voordrachten de aanwezigen geruimen tijd kosteljjk amuseerde. Het school lokaal wm byna te klein om allen te bevatten. Zeer voldaan keerde» de genoodigdeo te ongeveer half elf huis- waart». Haarlemmermeer. Marktbericht. Giaan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 15 Dec. 1898. Witte tarwe f6.— af6.80, Haver f 6,50 a f 6.80, Rogge f 4.60 k f 5,10, Chevaliergerst fo,— af'O.—Winter- gerst f0.— af0.— Groene erwten f6.75 op kook f7.—. a f 0.—Kar- weizaad f a f Zomer ris- tarwe f 0.— a f 0.— Capucijners f 0.— a f 0.Roode wintertarwe f 0.a f 0.—. Duivenboonen f 6.60 a f 6.85, Paardenboonen f 5.90, a f 6,25, Bruine boonen f 0.—, a f 10,—. Kanariezaad fo.—a fO.—Jarige tarwe f0.-~. Roode Duivenboonen f 0.— a f 0.— Koolzaad f 0.— a f 0,—. Grauwe erw ten f 0,— a f 0,—. Bruin Mosterdzaad f a f Blauw maanzaad f— WzMWiöLÜ NIE*JW3?*Jg39£&EK. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd by her wapen der artillerie, bij den staf, met ingang van 1 Febr. 1899, tot magazijnmeester by het ma gazijn te Naarden, de eerste-luitenant J. van Gruting, van het 4de regiment vesting-artillerie. Ontheven van zijn functie in den militieraad in de provincie Zeeland, de kapitein der infanterie Berneiot Moens. Benoemd tot plaatsvervangend militair lid van dien militieraad, de kapitein Yan Wyk, van het 3de r gimect infanterie te Middelburg. Pensioen erleend aan den kapitein G. Blaauw van het 6de regiment infanterie, f 1376 'sjaars; aan Koroelis of Cornelis van Wijnen (Wijnen) Dzn.. bakenmeester der 1ste klasse, f 448; Gobel Hoevens, sluismeester, f400; Adolph Marius Karei Wolphgangb baron van Itter- sum inspecteur van den Rykswater- staat f 3000 's jaars. Eervol ontslag verleend Met ingang van 1 Mei 1899, aan den directeur van bet telegraafkan toor te 's Hertogenbosch D. tcD Bosch, op zyn vorzoek; aan J. E C. Wys, met ingang van 1 Januari 1S99, op zijn verzoek, als commies by het depar tement van binnenlandseue zaken. Overgeplaatst: aau boord van het wachtschip te Hellevoetsluis. de luitenant ter zee der iste klasse L. F. H. Tuckermacn, gedetacheerd aan boord van het tor- pedo-logeineutsehip Amstel (rol Mar- nixonder intrekking van zyn op non-activiteitsieiling. Op non-activiteit gesteld de luitenant ter zee 2de klasse J. H. Tours, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd Audiëntie. De gewone audiëntie van den mi nister van binnenlandsche zaken op Zaterdag 17 December zal niet plaats hebben. en wordt d- spreker tot de orde ge roepen. De minister van oorlog vou Gossler en staatssecretaris von Posa- dowsky trachten verschillende bewe ringen van Bebel te weerleggen. Posadowsky zegt dat het bestaan van de sociaaldemocratie het bewys is dat Duitschland een vrijheidlievende staat Ten slotte wordt de begrooting naar de daarvoor bestemde commissie verwezen, en de Rijksdag gaat uiteen tot 10 Januari. Kinine. Door den directeur van het Koloniaal Museum te Haarlem, zijn aan den Con sul der Nederlanden te Calcutta inlich tingen gevraagd op welke wijze de in boorlingen van Britsch-Indië door de Regeering aldaar in staat worden ge teld zich op eene goedkoope en gemak kelijke manier van kinine te voorzien. De consul de heer G. D. Advocaat, heeft onmiddellijk aan het verzoek vol daan, en oncler toezending van een. .12- tal poeders, het navolgende medege deeld' De poeders of pakjes kinine, ieder a 5 grein, worden aan de postkantoren en door de brievenbestellers aan de in landers verkocht. Het systeem is ditVoor ieder bun deltje van 17 pakjes betaalt de betrok ken besteller 16 pice gelijk 4 annas is J ropij, dus volgens den tegenwoordi- gen koers precies 20 cent. Het publiek betaalt voor iedere poe der of pakje van 5 grein, 1 pice. Op elke 17 pocdei*s verdient de verkooper dus de waarde van 1 pakje of IJ cent. Nu de kinine zoo goedkoop is, wordt febrinine niet in kleine hoeveelheden verkocht, doch is te Calcutta, alleen te bekomen in blikjes van 4 oz voor Rop. 34, van 8 oz voor Rop. 68; en van 16 oz voor 12 Rop. Voor hen die kinine bij niet minder dan 4 oz willen inkoopen, is dat artikel bij den Botanischen tuin te Calcutta verkrijgbaar. Het zou wellicht aanbeveling verdie nen, dat het hiervoren genoemd systeem ook in onze Oostindische bezittingen door de Regeering werd toegepast. het is toch vrij wel bekend, dat het verstrek ken van geneesmiddelen aan de inlan ders dikwijls nog zeer veel te wenschen laat. TELE$RA$£lf8EBfe. BBRLIJN, 16 December. I» den Rijksdag, b| d» beraadslaging over de begroeting, riebt Bebel ia een »renl»nge redevoering, herige aan vallen tegen de binnealaadsche poli tiek ran de regeering en den pereoon des Keizers. Na en da» geeft me» 'ia het Huis teekeoea ra» afkeuriag, Het stoomschip Soembing. van Rot terdam naar Java, arriv. 14 Dec. te Batavia. Het stoomschip Stneroe. van Rot terdam naar Java, vertr. 17 Dec. van Marseille. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars ie bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 9 Dec. tot en met 15 Dec. '98. Een zwarth. hond. Een rytuigdop. Een bos vlechtdraad. Twee koperen gewichten. 3 paar glacé-bandschoenen in een pakje. Een zilveren broche. Een zwarte pelierine mantel. Een zilveren insigne. Een gouden oorbel letje. Een zak met witten zakdoek, een schaar, vingerhoed en mouwpa troon. Een hondenhalsband. Een zil veren armband. Een heimast. Een lederen tascbje. Een blauwe joDgens- sportbroek. Éen bruine wollen hand schoen. Een duimstok. Een meisjes- hoed. Een fox-terrier. Een handwagen. Eenige sleutels. Achtergelaten in een waggon der H. T. M.een parapluie. een bruine glacé handschoen, een paar zwarte glacé handschoenen. B D RG F.RLIJXE STAN D. Bevallen5 Dec. A. M. Booms- van Salen z. Overleden15 Dec. T. v. Asperen 8 j. d. Schip i/h Spaarne. D. Graa- man 8 j. z. Öranjeh.straat. J. Uilen burg—Akersloot 55 j. Glasbl.straat. CORRESPONDENTIE. Den Heer N. In geen geval zou Uw stukje geplaatst zijn. dan met volle dige onderteekening. De plaatsing komt ons evenwel geheel overbodig voor, daar in dit nummer reeds een ander stukje is opgenomen over de zelfde zaak. Redactie. op ZONDAG 18 December 1898 TE HAARLEM Eglise Wallonne. Voorin. 10 ure. Muller. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorin. 10 ure, Mulder. Nam. 5 ure, A. J. Mulder bor. pred. te KockeDgen (Utr.) Klein Heiligland. Voorin. 10 uur, JDonner, van Leiden, 's Avonds 5'/i ure, dezelfde. Luthersclie Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. Nam. 1 are, Zondagsschool aau de Nassaulaan. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure. de Vries. 's Avonds 6 ure, Craandijk. Remonstrantselie Kerk. Voorm. 10 ure, Bisschop Boete, rem. pred. te Dockum. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, Weiss, Em. pred. Dinsdagavond 8 ure, de Blocq van Scheltinqa Mededeelingen over de melaatschen en hunne verpleging vooral van pro- testantsche zijde in onze kolonie Suriname. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5'/a ure, Schotel. Woensdagavond 8 ure. Schotel. Hersteld Apostolische Zending Internationaal). Voorm. 10 uur en Nainidd. 6 uur. Godsdienstoefeningen. Z. D. Baptisten. Parklaan 17. Sabbat (Zaterdag) voorm. 10 uur G. Vellhuijsen Sr. Nam.21 hure, Onderl. Bybelbespreking. Vrydag 23 Dec. 's avonds 8 uur de Profetiëen. Onderwerp De kleine hoorn uit Daniël VII. Bennebroek. Voorin. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heeringa. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wessddiik. 's Avonds 6 ure, Wesselaijk. Apo8i. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Zandvoort. Voorm. .10 ure, Hulsman. Nam. 6'/a uur Hulsmain. Haakman en S. C. Witbols Feugen, Amst. A. J. Schreuder eo J. C. Tours, AmsL M. C. Grüfing en J. Gerritsen, Amst. Jhr. F. Wttewaall van Stoet wegen en W. J baron. d'Aulnis de Bourouïll, Arnhem. Bevallen 13 Dec F. Nerden—De Levie z. Amst. E. J. Heuff—Vcr- brugh d. Wadenoyen. 14. A. F. M. A. de Goey—Caron z. den Haag 15. J. M. Gratama—Graswinckel z~ den Haag. Overleden12 Dec. M. Coeterier 54 j. Amst. 13. C. Sieverdink—Best 56 j. Amst. 13. E. A. Vliegcnthart Betten 59 j. GroniDgen. H. J. van Ryn 39 j. Amst. 14. J. M. Everts jd. 68 j. Amst. Heden overleed tot onze I diepe droefheid, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwd zuster Estella Hart-Binger, in den leeftijd van ruim 35 i jaar. Dit aller naam Cu. BIXGER. Amsterdam. 15 Dec. 1808. Een DAGMEID. P. G. van goede getuigen voorzien. Adres Barteljorisstraat 29. 2j ijlstraat 71. Schouwburg-Haarleia. Hollandse!! Tocneelgezelschap van het Paleis voor Volksvlijt Best. B. BARENDSE. 5e GROOTE Vol !ks voorst t'llïn;; tegen verminderde prijzen. De groote Bandiet. Treurspel in 8 bedrijven. Aanvang 8 uur. Balcon 10.75. Stalles euleLoge f0.60. Parterre fO.öO, 2e Loge f0.40, Gaanderij f0.25. Ahallino de Heer FlodoardoB. BARENDSE. Allerfijnste L: kwaliteit Oei$£scfce en Lesrf&che T. A. BONNEE, KL Houtstraat 62. voor gevoelige en gebrekkige voeten. Licht en sterk. N. VAN DER VLERK, Ortkopaedisch Schoenmaker, Gierstraat 59 Uanrl. Oude Boekhandel, ZIJLSTRAAT 90. Inkoop van Boeken tegeu de hoogste waarde. DE BIBLIOGRAA F, prijscourant van oude en goedkoope Boeket;, wordt op aanvrage gratis tot- gezonden. Heeft ontvangen eene prachtige collectie Nieuwjaarskaarten, welk-' zeer goedkoop verkocht worden. 31 jaar oud, P.G., zoekt als zoo danig plaatsing in een deftig gezin, in of nabij Haarlem. Hij was 12 jaar huisknecht en is van goede getuigen voorzien. Br. lett P., Ad v.-Bur. H. VAN DE WEETE RING, N. v. d. Laanstr., Haarlem Bil een aan huis bestaa i gelegen heid tot het houden van een gesloten tafel voor 6 of meer personen. Ook levering van Üh- ners aajrs huis. Billijke condities uitstekend me- i. Br. fr. onder No. 1884 Bur. van dit blad. Familieberichten. Getrouwd14 Dec. Vf. Nanninjf» en T. Krat», Groningen. 15. O. J. A. Op een Bloemistenkantoor be staat gelegenheid tot plaatsing van een Jongmensch, eenigszins met de moderne talen bekend, leeftijd 16 a 17 jaar. Aanbiedingen onder No. '1883. bureau van dit blad. Te Hiiur gevraagd voor de zomermaanden, in of nabij Rloemendaal, een net gemeubi leerde VILLA met TUIN. bevat tende Zitkamer en minstens 4 Slaapkamers. Aanbiedingen, met eenige omschrijving en opgaaf van huurprijs en wanneer te bezich tigen. gelieve men te adresseeren onder lett. M. G.. aan het Alg. Advert.-Bur. R O M A Co., Amsterdam. wordt gevraagd met Maart 1899, omtrek Haarlemmerhout, een vrij HUIS, bevattende minstens 5 ka mers, dienstbodenkamer, keuken, zolder en tuin, den huurprijs van f600 niet te boven gaande. Brieven onder lett. O. Z. bureau van dit blad. Net gemeubileerde Zit- en Slaap kamer met Pension, nabijheid Postkantoor. Brieven onder No. 1881, bureau van dit blad. Hou w terrein TE KOOP, te Overveeii. Zeer aangeuiw ge legen aan den Zijlweg, in de onmiddellijke na bijheid van het dorp. InformatiSn te beko men bij J A. BOSKAMP, Behanger, Overveen. HOLLANOSCHE Amsterdam. Prljsnoleetlngp. K.G. China Congo Stol-Thee 45 en 50 Gt. Grol 50en55 lekkere Ch. Congo Grofthee 60 Souchon i 75 Geurige 90 Congo 100 Ontbgt Thee65 Namiddag-Thee 75 Extra tine Ch. Congo Thee 100 Aiieen verkrijgbaar b\j: J VETH, Groote Houtstraat No. 79. LONGZIEKTEN. (Chronische Catarrh en [en Longtering) zijn te genezen door het volkomen onschadelijke Volgens de nieuwste on derzoekingen hebben de mees te organen van liet mensche- lijk lichaam klieren, welke de stof tot behoud derzeive zelf voortbrengen. Als deze klie ren geen werk doen. wordt het betreffend orgaan ziek, doch door toevoer van ana loge klieren van zoogdieren weer werkkrachtig. gelijk b.v. een halsgezwel genezen wordt door een preparaat van schild klieren. Ditzelfde is het geval met de longen, daar delong- (luchtpijp) kli ren een stof voortbrengen welke de tuber kelbacillen vernietigt. Wil men dus longtering, chroni sch, e en iuchtpijp-catarrh met goed gevolg bestrijden, dan moet men liet zieke orgaan schadeloosstellen door toevoer van de luchtpijpklieren-sub- stantie, waaraan het gebrek leed. Glanduleu, dat. ge wonnen uit de luchtpijpklieren van gezonde dieren, in de Chem. Fabriek van Dr. HOF- MANN Nachf., Meerane i/Sa in tablettenvorm wordt gefa briceerd, bevat deze stof. (Iedere tablet houdt 0,05 gr. Glandulenovereenkomend met 0,25 gr. klierensubstantie en toevoeging van melksuiker voor den smaak.) Honderden doctoren en genezen zieken constateeren de onovertrefbare resultaten van dit preparaat, dat a f2,75 per *100 en f 1.50 per 50 tabletten te bekomen is in Apotheken of bij den Fabrikant, die ook brochures en brieven van zieken op ver langen kosteloos en franco toe zendt.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3