iEWWi) "bij de betreffende afdeeling zijner be groot ing te antwoorden. Nu kwam de heer Troelstra nog be- toogen, dan handhaving van het geaag niet mocht geschieden door willekeur. Twee feiten voerdo hij aan lo. het dwingen tot den kerkdienst aan bcord van officieren en. minderen, die verklaren niets te. gelooven, hetgeen z. i. ongeoorloofde dwang was 2o. Het weren van de „Sociaal-demo craat" aan boord der schepen, terwijl andere bladen toegelaten waren. Dt heer Kerdijk nam het den Min. blijkbaar nog al kwalijk, dat deze niet wilde medewerken om het verstrekken van jenever als deel van het rantsoen te beperken. De Min. wilde wel een gelde lijke vergoeding in de plaats geven, doch die moest dan voldoende zijn en in elk geval moest men jongens beneden 20 jaren het oorlam weigeren. Sprekende over de godsdienstoefenin gen. ontzegde hij der Heg. het recht om daartoe te dwingen. Al wat naar dwang zweemde moest worden opgeheven. De Minister beantwoordde de ver schillende Spr.'s. De "lieven, tegen de commandeerende officieren achtte hij ongegrond. Men kon in de Kamer de motieven niet be oordeel eu waarom straf werd opgelegd Spr. ontzegde den heer Staalman het recht daartoe. De commandanten der zeemacht konden aanmerkingen maken op de strafregisters, als zij dat noodig oordeelden. Zondagsinspectie liad niet meer plaats wel appel. Onaangename bejegening der manschappen had"niet plaats, doch tegen insubordinatie moest gewaakt worden. Het ..verloop' bij de Marine komt in alle landen voor en was het gevolg van sociale toestanden. Ten aanzien van het oorlam was een onderzoek gaande de Min. wilde in de plaats daarvan 5 ets. soldijverhooging geven, doch hij geloofde niet dat het. veel helpen zou en totale afschaffing dacht hem ondoenlijk. Den leeftijd van 20 jaren achtte de Min. te hoog. 's Min. order betreffende den kerk gang (wat daaromtrent in het Hbl. werd medegedeeld was volkomen juist) was blijkbaar verkeerd' opgevat. Dwang wil de de Min. evenmin; hij had dus ge wijzigde orders gegeven. Ten slotte deel de de Min. nog mede, dat klachten om trent de verstrekte levensmiddelen be slist onjuist waren, wat de heer Staal man beaamde. De heer Van Gilse merkte nog op, dat niet aan den commandant moest worden overgelaten om te beslissen over de gegrondheid van bezwaren tegen lm kerkdienst. Aan een vraag om Zondagsrust van dezen Spr. voor de stafmuzikanten kon de Min. niet voldoen. Tegen de begroeting van Marine, aangenomen met 59 tegen 7 stemmen, verklaarden zich, na eenig debat nog op ondergeschikte punten, de hoeren Van Kol, Schepel, van detr Zwaag, Smeenge, Ketelaar, van G-ilse en Heldt. Hoofdstuk VII A. (Nationale Schuld) goedgekeurd zijnde, kwam men aan VII B (Financiën). Enkele punten kwamen daarbij ter sprake. De heer Schaafsma wees op on juiste classificatie der gemeenten ten aanzien der Rijksuitkeeringen, waar door sommige te weinig kregen. De heer van Dedem besprak de on regelmatige toepassing en de fiscaliteit bi;< de aanslagen in het personeel. De heer De Beaufort vroeg herneming der schatting van het ongebouwd, die te hoog was. Do heer Tydeman deed de wensche- lijkheid uitkomen van wetswijziging ten aanzien der procedure bij hooger beroep van den aanslag dor ambtenaren, bij invoer van goederen. De heer Willing© sloot zich bij den heer Schaaf sma aan. De heer van Kempen, voor dit hoofd stuk stemmende, ontzegde evenwel zijn vertrouwen aan den Min. als practisch Staatsman vrij! deze geen protectie wil. De heer De Ras eindelijk viel den Min. hard over het feit, dat de pach ters der tollen in Limburg gc-en verhaal hebbe n op degenen die betaling weige ren. Er werd niet vervolgd. De Min. had de onbillijkheid erkend, toen hij de tolgaarders schadeloos stelde voor het verlies bij den automobielen-wedstrijd geleden. Dat was den pachters vexgoed, uit de schatkist. De Min. had het uit eigen zak behooren te doen, want het was zijn fout. Deze uitlating gaf aanleiding tot een incident. i De Voorzit tea* verzocht den spr. zich reden en zich een schilderachtig land schap voor hen uitstrekte, kwam Bran dts nog even op den baron terug. „Niets afschuwelijker dan zoo'n ge broken man. Voor zulke mensehen bestaat er maar één uitweg. Maar die vinden zij niet." Geen van de anderen antwoordde, ook de prins niet. Met een onverschillig gezicht zag hij naar links, waar tussclieii kaap Ferrat en die van Boron een En- gelsch jacht kruiste. En nu volgde het eene prachtige ver gezicht op het anderede golf van Bil- leframehe, Eze met haar kerkje en haar wit gepleisterde huizen, en eindelijk la Turbie, waar; men zoo'n verrukkelijk gezicht heeft op de zee, Kaap St. Mar tin en op de paarl van de Riviera Mo naco. Kathchen was als verblind. „O het is te mooizeide zij. Nu zaten zij voor het Casino te Mon te Carlo, en de smeltende tonen van een Hongaarschen dans drongen door de palmen tot hen dooi*. Het jonge meisje verkeerde als in een droom. Zij vroeg of men de speelzalen mocht bezichtigen, waarvan men in Nico zoo den mond vol had maar Brandos sloeg haar verzoek bijna onvriendelijk af „Dat is niets voor jou." te matigen. De heer De Ras meende, dat de Min., die vooruitstrevend liberaal heet, als het op zijn eigen beurs aankomt, erg conservatief is. De Voorzitter kon den spr. op dien toon niet laten voortgaandie toon pas te hier niet. De heer De Ras herhaalde, dat hij die schade berokkent, ook aan de schatkist die zelf moet vergoeden. Het, kon best van het traktement des Min. af. Maandag half twee zitting en avondzitting. Nog drie hoofdstukken. Een der bla-; den meent dat er hard „doorgeslagen" moet. worden. Dat is ook beter bedoeld; dan gezegdG. Jr. Uit de Staatscourant'-. Kon. besluiten. Bij het departement van buiten- landscbe zaken bevorderd tot referen daris, de heeren W. de Lorm, hoofd commies met den persoonlijken titel van refendaris, en D. C. van Duis- berg, hoofdcommies. Goedgekeurd dat D. Kooiman, bur gemeester van de gemeente Boven karspel, is benoemd tot secretaris dier gemeente. De beer H. W. E. Struve, inspec teur van den arbeid te 's Gravenhage, die als lid der commissie, bedoeld in art. 7 der Stoomwet, met 1 Jan. 1899 moet aftreden, met ingang van dien datum opnieuw als zoodanig weer be noemd. Min. beschikkingen. Benoemd tot leden van de plaatse lijke commissie van toezicht cp de Rykstninbouw-winterschool te Bos koop dr. J. Ritzema Bos, buitenge woon hoogleeraar aan de gemeentelijke Universiteit, directeur van het phy- tópathologisch laboratorium „W C. Scholten" te AmsterdamA. Koster Mzn., voorzitter der Pomoiogische Vereeniging te BoskoopP A. Otto- lander, secretaris der Pomolosrische Vereeuiging te BoskoopJ. Maar schalk, voorzitter van de afdeeling Boskoop, der Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbonw en Plant kunde te Boskoop C. B. Lünr.emaun, onder-voorzitter van de afd. Boskoop der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde te Boskoop; J. Walraad Jzn. senior, voorzitter van de Vereeniging de P'antenbeurs te Boskoop en E. G. J. de Groot van Embden, burgemeester te Boskoop. Aan mr. J. A. E. Bink, bij koninkl. besluit van 10 Dec. 1898 benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Oirschot, tot wederopzegging vergund te Tilburg te wonen. Audientiën. De gewone audientiën van de mi nisters van oorlog en waterstaat, han del en nijverheid zullen deze week niet plaats hebben. MaatseR. tot Nut van 't Algemeen. Het hoofdbestuur deelt med9 dat aau de gehouden verkiezing voor drie leden in zijn midden is deelgenomen onderscheidenlijk door 165. 163 en 163 departementen; gekozen zijn de heeren W. Spakler te Amsterdam, P. M. Keller van Hoorn te Dordrecht en jhr. mr. D. R. de Marees van Swinderen te Groningen. Gevolg gevende aan de opdracht der jongste algemeene vergadering, tot bet in 't leven roepeo van eeue zelfstaudig werkende vereeniging die ten deel heeft den toestand der ver waarloosde jeugd in Nederland te verbeteren, is eene commissie uitge- noodigd die zich welwillend met de voorbereiding van een dergelijke ver eeniging beeft belast. Deze commissie bestaat uit de heer -n. jhr. mr. A. J. Rethaan Macaré te Haarlem, mr. G. A. van Hamel te Amsterdam. H. Pier- son te Zetten, dr. W. H. Nolens te Rülduc en Th. Nolen te Rotterdam. Robbenvangst op de Zuiderzee. Van het eiland Urk wordt aan de „Tel." geschreven De zeehonden of robben zjjn voor de visschers geduchte vijanden, die bun door het verslinden van een groote hoeveelheid visch (haring of bot) eu het verscheuren der netten zeer veel schade berokkenen. Hun klachten hebben in de laatste jaren een ODgekeude hoogte bereikt, en in bet voorjaar werden onderscheidene Verbaasd zag zij haar vader aan. „Maar Konrad mag ze toch. wel zien." „Als hij wil, zeker." Nu mengde ook de prins, die tot nu toe den meesten tijd zwijgend voor zich. uit had gezien zich in het gesprek. „Als gij de zalen nog niet gezien hebt, wil ik ze u gaarne wijzen. Het is er in teressant en daarbij moet ieder, die hier komt, gezien hebben, hoe er gespeeld wordt." Hij stond terstond ophet was dui delijk merkbaar, dat hij blij was een voorwendsel te hebben gevonden om een spelletje te kunnen maken. Vader en dochter bleven nu alleen. Zij ging wat dichter bij hem zitten nam teeder zijn hand in de hare en liefkoosde ze. Hij liet haar begaan en beschouwde lxet in kleuren badende landschap voor hem. Hij was gelukkig, daai-van was hij zich ten volle bewust, zooals alle men schep, die zich dikwijls rekenschap ge ven, en mot zich zelf ontevreden zijn, maar ook altijd' het goede en vriende lijke in het leven erkennen. Een geluk kig man. Het donkere haar begon aan zijn slapen reeds een weinig te grijzen, maar hij was nog in de kracht zijns levens. Hij had meer bereikt dan duizendeH adressen (van Urk, Lemmer, Enkhui zen en andere Zuiderzeeplaatsen) aan den Minister van Waterstaat gericht, met het verzoek maatregelen te willen nemen tot verdelging der zeebonden. Tot heden is aan de billijke weu- scben der visschers nog geen gevolg gegeven Er kan dan ook niet ge noeg worden aangedrongen op de nood zakelijkheid van de geheele uitroei ing, of althans sterke vermindering der vraatzuchtige dieren, wier slim heid en verregaande brutaliteit bo- kend zijn. Al is de visscber by zyn netten, dan staat b|j toch nog machte loos tegen hun roofzucht. Niet het minst ondervinden de vis schers van Urk veel last van d~ rob ben, daar ze op de zoogenaamde Staart, een smallen, ongeveer 1000 M. langen zandrug, veelal hun verblijf houden. Altijd ziet men de zeehonden om liet eilaDd, hun veilige rustplaats verla tende of opzoekende. Geheele rgen van robben scharen zich op de uiterste puut van de Staart naast elkander. Als er dan ook eenmaal een robben vangst van eenige beteekeuis zal be proefd worden, dan ligt daar het ter rein. De Staart (de eeuige zandbank bij Urk) zou zich zeer goed leenen tot de vaagst met netten. Op de Wadden wordt dit reeds met succes uitgeoefend. Voor eenige jaren is door eeu on dernemend Urker reeds met een net een proef genomen op de Staart. Het bieek eebter ondoelmatig en gebrek aan de vereisebte gelden, welke, door de vrees, dat ze door de vangst van misschien enkele zeehonden niet zou den gedekt worden, noodig waren, deden verdere proefnemingen staken. In den afgeioopen zomer werd een paarmalen op de robben geschoten,doch de resultaten waren nihil Dit v> as ook niet te verwonderen. Men betrad de Staart, om de robben te naderen, maar rekende zeker te weinig op de vele zeevogels, welke op het midden gedeelte nestelen. Als deze krijschend opvliegen, zijn de verderop liggende zeehonden tijdig gewaarschuwd, om het gevaar te ontvluchten. En al wordt een zwemmende rob wat een zeer geoefende hand vereischt door het doodend lood getroffen, dan is deze in den regel voor deo jager verlorenze zinken als een baksteen. Meer en meer wordt erkend, dat de zeehondenplaag moet bestreden worden. De meeningen over de mid delen tot bereiking van dit doel loopen uiteen. Maar kon men van rijkswege besluiten, gelden beschikbaar te stel len voor de aanschaffing van degelijke netten of als premie uit te loven op eiken gedooden zeehond (die aan traan en vel eenige waarde bezit), dan zou de robbenvangst, stellig van groot beiang voor de Zuiderzee-visschers, met gunstig gevolg uitgeoefend kun nen worden. Door de mieren uit Ruis verdreven. Vanwege eene ontelbare menigte mieren is de pastorie der Ned. berv. gemeente te Odoorn, voor de bewoners onbruikbaar geworden en door des kundigen schadelijk voor de gezond heid verklaard. Pogingen tot verdrijving dezer lastige indringers hebben niet gebaat. Men is dus genoodzaakt eene nieuwe pastorie te bouwen. (U. D.) DcodgescRoten. Vrijdagnacht tusschen een en twee uur ging de rijksveldwachter J. Kollen, gestationneerd te Loenen, van Nieu- wersluis naar huis. van den nacht dienst terugkeerende. Naby Loenen ziet hp tweö personen op den weg, elk met een groot pak op den rug. J. K. roept hun toe balt! Rijks politie! Als antwoordt trekt de een een revolver eu tegelijk küalt reeds het schot. De kogel miste echter zijn doel. J. K. op zelfverweer bedacht, grijpt ook naar de revolver en zijn schot trof een der personen, die dade lijk neerviel, terwijl de ander op de vlucht ging. J. K. kreeg echter den vluchteling beet en bracht hem naar Loenen. Men ging nu terug en vond den ander levenloos uitgestrekt op den straatweg met de revolver naast zicht. De kogel was hem door het hoofd gegaan. Uit de papieren bleek, dat de ver- slagene zekere Gerardus Schepers is, die eenigen tjjd in Duitschland had gewerkt en nu op reis was naar zijn ouders te Amsterdam. De ander heette Dirk Boonstra, geboren te Leeuwar- millioenen mensclien als hij liet wilde i kon hij het dierbaarste wezen, zijn doch- ter een verrukkelijk nestje inrichten, waar zij maar wilde. Nog altijd drongen de tonen der muziek tot hen door en .plotseling kwam een prachtig plan in hem op met dit 1 erven breken, zijn kind meenemen en haar naar een reinere, be tere wereld overbrengen. In Rome cf in een stil plekje in Duitschland', het deed er niet toe waar. Een oud spreekwoord zegtdie het onderste uit de kan wil hebben, valt het deksel op den neus, dat moest hij in 't oog houden. Als iemand er aan moest denken dat hij van vrouw Fortuna niet mm1 mocht vergen, dan was hij het. Had hij niet het toppunt van zijn ge luk bereikt? Kon hij dus wel hooger ko men? „Ja, dat wil ik," zeide hij tot zich zelf. „Zoodra wij naar Duitschland terugkee- ren breek ik met alles." Na eenigen tijd kwamen de prins en Kanrad terug. „Een enkel woordje, Brandes", zeide de prins en toen zij op eenigen afstand van de anderen stonden vroeg hij hem geld te leen. „Gij speelt hier toch niet, geef mij wat je aan contanten geld bij je hebt. .Natuurlijk ben ik weer ongelukkig ge- den en ook op reis naar Amsterdam. Uit het onderzoek door de politie ingesteld, bleek, dat Schepers nabij Maarsen ook op iemand bad geschoten, onder voorgeven, dat men hem wilde aanranden. Yolgens het zeggen van Boonstra, die men in Loenen nog in verzekerde bewaring heeft, zou Schepers gezegd hebben, dat hg den eerste den beste die bem in den weg kwam. op een blauwe boou zou tracieeren. De on gelukkige heeft z\jn overmoed duur betaald. ketteren est Kunsi In de reeks levensschetsen „Man nen en Vrouwen van Beteekenis in onze dagen" (uitgave van den heer Tjeenk Willink) is pas opgenomen Georges Picquart, beschreven door Chr. Nnys. In 18 bladzijden wordt de historie geschetst van den nobelen majoor in de zaak-Dreyfus. Het boekje prijkt met de bekende, maar zeer een fraai afgedrukte beeltenis van den majoor. Nieuwe werkstaking. Zondagavond gaf de Nedertand- sche Opera eene eigenaardige voor stelling in den Stadsschouwburg te Amsterdam. Tengevolge van het geldgebrek was den koristen Vrij dag hun weekgeld niet uitbetaald. Het aanbod van dèn heer van der Linden om de belft te ontvangen hadden zy afgeslagen. In ve band daarmee wei gerden zy Zondag op te treden, zoo dat dan ook bij de opvoering van „Paljas" en „Cavalleria" slechts ééu vierde gedeelte van het koor op de planken verscheen. Verscheiden solis ten, o. a. de heer Phlippeaa, welke dezen avond geen party te vervollen hadden, versterkten nu bet schrale koor tnet hunne krachtige hulp. Ook heden eu morgeu zullen de solisten werter als koor medewerken. 'Sport w Wedato'Bji&enm Voetbal. „R. A. P." speelde Zondag tegen „Sparte" te Rotterdam. De wedstrijd was een zeldzaamheid op het gebied van voetbal. Voor do pauze waren beide vereenigingen vrij Itely'k van krachten. „Sparta" scoorde éénmaal, dank een haar toegestanen hoek schop. Met half time leidde „Sparta" dus met 1Na een 20 min. spelen kwam „R. A. P." opzetten, maakte spoedig gelijk om kort daarop een 2e goal te scoren. Even liierna kreeg „R. A. P." een strafschop die een derde goal tot gevolg had. Spoedig ver grootte „R^ A. P." daarop haar voor sprong tot 4—1. Toen stond even daarna de scheidsrechter een vrijen schop toe aan „R. A. P." Het publiek was het met die uitspraak niet eens en eischte hoekschop en maakte dit door gefluit kenbaar. De scheidsrech ter wenschte niet onder dat geweld door te spelen, met het gevolg dat ongeveer 4 miuuten voor het einde de scheidsrechter den wedstrijd door het optreden van het pubhek staakte. R. A. P. eischte daarop de over winning met 5-0 en zai het bondsbe- siuur daarover aanspreken. De Amst. captain werd zelfs by het verlaten van het ten ein door vele personen lastig gevallen. Van alle beker-wedstrijden ginger Zondag slechts ééu door, welke het resultaat gaf, dat „Volharding" met 3—i „Quick", beide clubs uit Amster dam, sloeg. Hockey. Zeer onvolledig speelde Zondag de Amsterdamsche Hockey en Bandy! Club tegen de Haagsche. Amsterdam verloor met 18—0. RESHTSZftKESf. Controle der drankwet. De Rechtbank te Amsterdam, 5e kamer, heeft een vonnis gewezen Daar aanleiding van de volgende feiten. W. bezit te Amsterdam een slijterij, waar in hij echter niet mag verknopen hoe veelheden sterk"fi draak onder 2 liter, daar liy geene vergunning heeft. Op zekeren dag nu traden twee agenten weest." Zwijgend nam Brandes eenige bank noten uit zijn portefeuille en reikte ze den prins over. Het was lang geen on beduidende som, maar de. prins woog het paketje met een mismoedig gezicht op de hand. „Dat helpt mij ook niet veel. Maar als gij naar huis wilt rijden, beste Bron- des, wacht dan niet op mij. De avond i valt spoedig in en ik keer dan met den trein naar Nice terug." Hij ging nu naar Kathchen. toe en herhaalde zijn verontschuldiging. „Ik blijf waarschijnlijk tot vannacht hier. Het zou dus wel te laat voor u worden." Zij kon haai- teleurstelling niet ver bergen. „Maai- wij zouden toch gezamenlijk een wandeling langs het strand1 en dar de heerlijke rijtoer naar huis maken." Het overige van den namiddag en 's avonds bij het naar huis rijden was zij stil, zóo stil dat het Brandes, die zich druk met Konrad onderhield, opviel. „Scheelt er wat aan, Kathchen?" „Neen, niets." Toen werd ook haar vader stil. Voor de eerste maal kwam de gedachte bij hem op, of Kathchen ook meer dan vriendschap voor den prins gevoelde. In van politie zijn slijterij binnen en ver langden het buffet te doorzoeken. De slijter verklaarde zich bereid alle fles- schen aan te geven, welke de agenten mochten verlangen, doch weigerde zijn buffet te verlaten. Daarop volgde een aanklacht wegens het opzettelijk belemmeren van eene handeling van bevoegde ambtenaren, ondernomen ter uitvoering van een wetteiijk voor schrift. Het O- M.. bij monde van mr. baron Hugenpoth tot Aerd, achtte het feit strafbaar en vroeg bekl.'s veroordeeling, daarbjj zich beroepende op een arrest van het Gerechtshof te Amsterdam. De verdediger, mr. L. W. van Gigch, erkende de ten laste gelegde: feiten, doch betwistte de strafbaar-' beid daarvan. Volgens pl. heeft het Hof bij het bewuste arrest geenprin-; cipieele beslissing gegeven, doch op feitelijke gronden een beklaagde ver oordeeld wegens een soortgelijk feit als thans berecht werd. Op verschil lende rechtsgronden, welke gedeelte lijk in de hieronder staande overwe gingen vaa bet vonnis worden weer-1 gevonden, betoogde pl. dat het buffet- onderzoek onwettig ;s. Met die meening vereeuigde de Rechtbank zien bij baar voormeld vonnis, waarin zy overwoog „dat de agenten van politie iu bet voor het publiek toegankelijk bierbuis waren binnengekomen tot het opspo ren. krachtens hunne bevoegdheid, van overtredingen der drankwet „dat de bevoegdheid tot bet opspo ren van overtredingen nog niet mede brengt de bevoegdheid tot het houden van huiszoeking; „dat bet doorzoeken van een buffet in bekl.'s bierhuis niet anders zou geweest zyu dan het houden van zoodanige zy het ook gedeeltelijke huiszoeking. „dat de huiszoeking alleen mag plaats hebben in de gevallen genoemd in de 6e Afd. van Titel I Wetb. v. Strafv. en in de gevallen van Art. 110 van dat Wetboek. (Arrest Hooge Raad 4 Nov. 1889Weekbl. No. 5794); „(lat mitsdien in casu huiszoeking niet geoorloofd was. derhalve de han deling der agenten om te trachten achter het buffet te komen, teneinde dat buffet te doorzoeken, niet strekte tot uitvoering van eenig wettelijk voorsenrift en alzoo de belemmering dier handeling door bekl. niet straf baar is." Op deze gronden werd bekl. ont slagen van rechtsvervolging. NGJSBONBEN MEDEDEE- LiNGEN. 30 cents psr regel. De eerste gedachte is steeds de goede. Indien dit spreekwoord niet altijd waar is, is het dit evenwel geweest in het volgend geval, waarvan de heer J. v. d. Berg, Damstraat 8, te Utrecht, eene zeer eervolle fa milie, ons het verhaal doet. Sedert, langen tijd was mijne geliefde dochter, 17 jaar oud, lij dende aan bloedarmoede en daarbij voorkomende onaangenaamheden, als geen eetlust, pijn in den rug, hoofd- en maagpijn, hartkloppin gen. waardoor zij dagen lang lus teloos was en zag Raar met smart aan, zoo ging haar lijden mij ter harte. Een ieder waande haar ver loren en ontiiedt mij haar de ge neesmiddelen te doen gebruiken, evenwel had ik er geen spijt van mijne eerste gedachte gevolgd te hebben. Enfin, op een goeden dag besloot ik mijn plan in uitvoering te brengen, het was tijdNa op mijne aanvraag de Pink Pillen van zijn oogen bleef zij altijd nog zijn klein tje zou dat kind. Het was reeds nacht toen zij in Nice aankwamen. Op dat oogenblik trad de prins- uit de helverlichte speelzaal te Monte Carlo in den donkeren, tuin. Boven de Mid- dellandsche zee welfde zich een met ster ren bezaaide hemel en en koele, bijna scherpe wind blies den prins in 't gelaat. Hij leunde over de marmeren balustrade en staarde naar beneden. Mijn Godwelk een leven Zijn hoofd was zoo dof zoo leeg zoo moede wat nu? Hij probeerde te gapen, maar kon niet. Werktuigelijk voelde hij' in zijn porte feuille, geen sou meer. BelachelijkJa. belachelijk, was zijn levenDe prins von Reichenberg, die te Berlijn en St. Pe tersburg een eerste rol had kunnen spe len, stond hier als een geruïneerd man Belachelijk Morgen als hij zich te Nice bevond zou hij aan zijn bankier telegrafeeren, of bij Brandes. geld opnemen of bij ie mand anders maar eens zou er toch een tijd aanbreken, dat 'die „iemand" niet meer te vinden zou zijn. Misschien reeds spoedig. Dan zou de knappe prins von Reichenberg Berlijn en de groote Dr. Williams ontvangen te heb ben, deed ik mijne dochter begrij pen dat dit geneesmiddel heilzaam voor haar zou zijn en haar de ge zondheid zou teruggeven. Deze overtuiging was bij mij ingeworteld door het lezen der verschillende wondervolle genezin gen in de dagbladen en in de boekjes met betrekking tot deze Pillen. Na het gebruik van een paar doozen kwam er reeds ver betering en thans na (5 doozen doen zich al die verschijnselen niet meer voor, doch ik ga nog eenigen tijd voort met ze haai' te geven om den wortel van het kwaad ge heel en al uit te roeien. Prijs f l.75 de doos. f9.per 16 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig depot houder voor Nederland en Apo theken. Franco toezending tegen postwissel. Daar het doel dezer geneeswijze is de hernieuwing van het bloed en de versterking der spieren, strekt hare werking zich op vele ziekten uit: bloedarmoede, rheu- rnatiek, heupjicht, zenuwpijn, ver lamming, ruggernergsziekte, St. Vitus dans, hoofdpijn, zenuwach tigheid. klieren enz. De Pink Pillen hergeven de schoone kleuren aan de bleeke gezichten, handelen in alle gevallen van verzwakking en hebben eene werkdadige handeling op alle ziekten, veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke over spanning en door buitensporig heden. Gelijk alle goede producten wor den ook de Pink Pillen reeds na gemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het omhulsel staat.: «Pilules Pink pour Personnes Pales du Dr. Williams», 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe let ters. Men hoede zich voor na maaksels, welke dikwijls gevaarlijk zijn voor de gezondheid. Wij kunnen de werkdadigheid der Pink Pillen niet waarborgen indien zij niet de echten zijn. d. w. z. gelijk aan onderstaand model. gzmewm shieuws De zaak Dreyfus-Picquart. Volgen de Matin zal de strafkamer van het Hof van cassatie zich de ze week niet de kwestie van Dreyfus' bekentenis bezighouden. Be halve kapitein Lebrun-Renauld zullen gehoord worden generaal Darras, kapitein Bourguignon, eu verscheidene officieren wier naam in deze zaak ge noemd is, en de oud-ministèr Poin- caré; volgens een ander blad ook de oud-minister van justitie Guérin. De Gn de Paris vraagt, welke bedoeling kapitein Lebrun-Renauid gehad heeft, toen hji zich dezer dagen in uniform naar de Oherche-Midi be gaf om daar te spreken met een van de twee gendarmes die bij de degra datie van Dreyfus tegenwoordig waren Het blad maakt de opmer king dat de andere gendarme niet meer in dienst is, en zeker de waar- beid zal zeggen. De advocaat der familie Dreyfus, mr. Moroard, beeft van het. Hof van Cassatie machtiging gekregen om inzage te nemen van de afgelegde ge tuigenverklaringen, zijnde die van de generaals Mercier, Billot. Zurlinden, Cbanoine, Roger, Gallifet, Gouse, De Boisdeffre, van kolonel Picquart en van de heeren Cavaignac en Ber- tulus. Het Hof heeft den oud-minister van justitie, den heer Guérin, als getuige gedagvaard. Haar-oplicRting. E8n dameskappe»- te Hamburg, die onlangs een rooisje voor een bal moest kappen, bad onder voorwendsel dat beur baar te dik en te zwaar was, er met baar goedvinden eene groote hoeveelheid van weggeknipt. Toen wereld vaarwel moeten zeggen en op Grenowo of een zijner Russische land goederen zijn leven slijten, waar na tuurlijk de rentmeester al het disponibe le geld noodig zou hobbc-n. Een heerlijk vooruitzicht En dit ellendige lot hing hem reeds maanden als het zwaard van Damokke boven het hoofd. Of hij ook al zijn krachten inspande en op de renbaan en aan de speeltafel als een wanhopige streed alles sloeg hem tegen. Grenowo 1 Daar verrees voor zijn gees tesoog de Russische Steppe, hot met riet bedekte, heerenhuis. de kleine, langhari ge paarden en in zijn gedachten hoorde hij de groote wolfshonden om wier fok kerij Grenowo beroemd is. huilen. Eén goede slag, dan kon alles nog te recht komen. Dan kon de prins von Rei chenberg weer het rijke uniform ran het leger dragen, dan zou hij in het voorjaar naar Parijs, in den winter naar Nice kunnen gaan ja dan kon hij wellicht een voorname rol aan hert hof spelen.... (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2