net kapsel klaar was, zeide de kapper dat hy 70 gram had weegenomen, waarvoor hy 140 pfennig won geven, zoodat de dame nog 20 pfennig op het kappen toe kreeg. Den volgenden dag bleek dat meer haar, dan noodig was, was wegge knipt. De voogd van het meisje, een advocaat, gaf het geval aan. Deskun digen verklaarden by de behandeling van de zaak dat het haar, datbyzon- der mooi van kleur was, op zyn minst 2 mark de 10 gram waard was en dat de beschuldigde veelmeer dan 70 gram had weggenomen. De rechtbank veroordeelde den trou- weloozen kapper tot vier maanden gevangenisstraf en een boete van 150 mark wegens toebrengen van lichamelijk letsel en beleediging. Sen aanslag? Te Madrid ging het gerucht dat op Sagasta een aanslag was gepleegd. By onderzoek bleek daaraan het vol gende feit ten grondslag te liggenEen .-oidaat die uit Cuba was teruggekeerd, had zich verstopt ouder een bank in het ministerie. By was gewapend met een groot mes. Welke bedoeling de man met dit zonderling gedrag b&d, is nog niet uitgemaakt. Wat'vttSg Stadsnieuw* Zondagavond omstreeks 63/4 ure heeft een felle schoorsteenbrand plaats gehad ten huize van A. Winkelaar, wonende Zoetestraat no. 8, ontstaan doo- bet in brand geraken van een bonten balk in den schoorsteen. De brand is door de agenten-recher cheurs Jansen en Misset gebluscht. Door den heer Jau Stuyt, architect alhier, zal de volgende week by on- derhandsche aanbesteding worden aan besteed het bouwen van eene villain den Aerdenhout. De majoor H. T. Chappuis, v/h 3de bat. 4de reg. inf. alhier in garnizoen, wordt, naar men meldt, binnenkort bevorderd tot luit.-kolonel. „Gijsbert Japix." Deze vereeniging voor friescbe taai en schriftenkennis gaf Zaterdagavond haar eerste tooneeluitvoering met eigen krachten in de concertzaal der socië teit „de Kroon.". De zaal was minder goed bezet dan den vorigen keer, doch de voorzitter der vereenigiDg, de heer Dr. Schepers, deelde in zyne ope ningsrede mede, dat het ledeutal meer toe- dan afneemt. Na deze opening werd 't Friescbe Volkslied staande gezongeD. De twee tooneelstukjes„In de vrouwen verward" en „Sabeare dok ter" of „psendo dokter' zouden we kunnen zeggen, werden, vooral het laatste, zeer goed afgespeeld. Bij zonder komt in 't eerste haar een pluimpje toe, die als doove fungeerde. De schoenmaker ïd dat stokje was minder rolvast. Van de zangnummortjes. door twee dames en twee heeren gezongen, werd de titel niet bekend gemaakt, maar dat ze veel boter hadden gekend is zeker. Ook van de voordrachten, hoe vreemd toch, is de titel ook niet be kend geworden. Na afloop van het programma werd er naar hartelust recht, gezellig en prettig gedanst tot laat in den nacht. Moge het den aanwezig geweest zyn- den een prikkel zyn, meer Friezen by „Gysbert Japix" te doen aan sluiten. Naar wy vernemen wordt met 1 Jaüuari ontbonden de associatie tus- schen de heeren Ed. van Dobben en A. Wynands die tot doel had de exploi tatie van de Andréasstal te Heemstede. Brongebouw. In het Brongebouw was het Haar- lemsch muziekkorps, directeur de heer C. P. W. Kriens, dat zyn opwekkende tonen deed hooreu. Een achttal fraaie nummers werden ten gehoore gebracht, waarvan Süsses Sehnen, Romauze. fluit- en violoncel-solo ons het best voldeed. Ook nummer 7 van het pro gramma Moto Perpetuo, dubbel violen- kwartet werd luide toegejuicht. Het concert was vroeg afgeloopen. Reeds te tien uur gingeu de aan wezigen huiswaarts. Sociëteit „Vereeniging". Zondagavond werd door de "Weener solisten ensembe „Wiener Madl", onder leiding van Frilulein M. Mobell een concert gegeven in de groote zaal der sociëteit „VereenigiDg" alhier. Dat eene dames-kapel hier ter stede gaarne gehoord wordt, bewees de goede opkomst en dat de aanwezigen volop genoten van de muzikale voor drachten, getuigde het luid applaus, dat de uitvoerenden ten deel viel en waardoor vele malen een bis-num- mertje meest gegeven worden. Vooral de „Rigoletto" viool solo werd zeer verdienstelijk uitgevoerd. Hedenavond zal voor de leden de zelfde uitvoering worden gegeven. Lezing. De heer Jhr. L. C. van Panhuijs, ambtenaar der West-Indische afdeeling aan het Ministerie van Koloniën hield Zaterdagmiddag in het nieuwe lokaal voor N.-Westindië Sn. het Koloniaal Museum eene voordracht over dei Be woners van Suriname. In hoofdzaak had spreker het over de onbeschaafde be woners, de Boschnegers. Voordat hij zij ne persoonlijke indrukken mededeelde, verhaalde spreker het een en ander van de geschiedenis der Boschnegers. Suri name behoorde vroeger aan de Engel- schen. In het jaar 1665 waren er ver schillende kleine plantages, die door slaven bewerkt werden. Van dien tijd dagteekenen de marons, zoo werden de slavon. die ontvluchtten, genoemd. Toen de Hollanders in Suriname kwamen, na men zij de slaven over. De taal die de boschnegers spraken was verbasterd En- gelsch met een Afrikaan sch accent. Ook treft men in hunne taal vele Portugee- scho en Fra.nsche woorden aan. De Boachnegers bestaan uit verschillende stammen, waarvan die der Oskamers met een zielental van 3 a 4000 de voor naamste is. Verder de Saramakkamers (naai- de Saramakka-rivier) met 3000 zielende Oesing-negers 300 a 400 en de Corantisnegérs. Deze boschnegers wonen voor 't mee- rendecl langs de rivieren, die in Suri name de verkeerswegen vormen en waar van door hen druk gebruik wordt ge maakt. Meermalen werd door de Bosch negers bij ons bestuur op goedertierenheid voor de weggeloopen slaven aangedron gen en verzocht dat him recht zou ge schieden. Het Hof van Justitie nam dan ook in 1792 het besluit, dat zij de weg geloopen slaven niet zou straffen en naar recht en billijkheid zou oor- deelen. Hieraan is evenwel geen gevolg gegeven, vandaar dat de Bosch negers ons nog wel eenigsgins wantrouwen. Ook heeft men vele pogingen gedaan om het Christendom bij hen ingang te doen vinden. Dit is ten laatste aan de Moravische Broederschap gelukt; met het. opperhoofd van één der stammen is een contract gesloten, dat spreker voorlas en waarin aan Christenleeraren verlof word gegeven om het christendom onder zijn stam. te prediken, terwijl hij zelf voor hen zal zorgen en hen zal bij staan. Deze Moravische Broederschap werkt daar zeer gunstig en heeft reeds een achttal scholen voor de Boschnegers gesticht. Maar het is niet alleen het Christendom dat hen doet veranderen, maar ook wat zij om zich heen zien. Zij letten vooral op hetgeen er gebeurt in de beschaafde streken. Hun geheugen is uitstekend. Zij onthouden alles wat hun van ouder tct ouder bij overlevering wordt medegedeeld en het is daarom, dat zij het kwaad door dé Nederlanders hun éénmaal aangedaan, niet vergeten. Eigenaardig is bij hen het afleggen van den cel. Ook hebben zij ee*n af schuw van sterken drank en zelfs van koffie. Vervolgens deelde spreker nog het een en ander mede, aangaande de zeden en gewoonten van de boschnegers en toonde ons vele voorwerpen, waaraan voor spreker kleine geschiedenissen wa ren verbonden. Allereerst een Boseh- negertrom, die hij voor veel geld ver kregen had. De boschnegers kennen de trom een heiligheid toe, vandaar dat ze er mooieilijk afstand van doen. Ook heb ben zij een taal op de trom, die tevens dient om hen aan te vuren. Merkwaar dig is Kei met welk een woede de trom wordt bespeeld bij het dansen. Op hun vaatwerk zijn zij zeer zindelijk. Verder liet spreker nog vele voorwerpen van cederhout bij hen in gebruik zien, welke alle getuigden van hooge houtsnij kunst. O. a. zitbankjes, kammen etc. Al hunne ornamenten hebben voor hen gene beteek enis. Ook zijn zij zeer bekwaam in het ver vaardigen van scheepjes (corjalen). Nog kinderen zijnde, beginnen zij reeds deze voorwerpen te vervaardigen. De uitdruk king „spelen is leeren" kan dan ook op hen worden toegepast. Van de kinderen is het ook dat spr. het meest geleerd heeft. De ouderen vertellen niet veel, doch van de jongeren kan men nog wel het ten of ander van hunne levenswijze te weten komen. Aan liet. einde van zijn voordracht zijnde, zeide spreker dat hij getracht had den aanwezigen een denkbeeld te ge ven van de zeden en het gemoedsleven der wilde volken en hij hoopte dan ook, dat 't gesprokene hen mocht opwekken tot deernis en liefde voor den mede- menseh. Schouwburg. Karciss. Morgen Dinsdagavond treedt, het gezelschap Stool en Spree uit den Schouwburg Plantage Franscbe Laan, dat Donderdag j.l. met de opvoering van „Mar ia Staart" zulk een welver diend sncces verwierf, hier weder op en nu met het bekende drama „Nar- ciss" van Bracbvogel. Als ditmaal de belangstelling van het publiek voor deze tooneelspelers evenredig is aan liet verdienstelijke en van toewijding getuigende van hun spel, dan zullen ze niet te blagen bebbeo. Don Quichot. Het oud-Hollandsehe blijspel komt weer in eere, èn by onze acteurs èn by ons publiek. Krijgt het laatste van de tegenwoordige kluchten dikwijls misselijke kost van vreemden bodem soms genoeg, of is het dat de eersten juist voor die blijspelen zoo wonderwel geschikt, blyken te zyn Eeu feit is het, dat de ronde, frissche, voor negentiendeeeuwsche ooren wel eens vreemd aanktinkende taal onzer voorvaderen, voor een bedendaagsch publiek nog groote aantrekkelijkheid schijnt te bezitten. Na „De Spaanscbe Brabander" is het nu Pieter Langeudyk's „Don Quicbot of de bruiloft van Kamacho" dat a.s. Donderdag door het Nederl. Tooneel zal gegeven worden. Wy zouden kunnen volstaan met te zeggen dat de opvoering door de Koninkl. Vereeniging eene harer volkomen waardige is, ware het niet dat tegen over het eenparig gunstige oordeel ▼an ODze groote bladen één enkele was gekomen met zyne afkeurende op- en aanmerkingen. Maar het is immers zoo gemakkelijk af te breken, even gemakkelijk als dat bet moeilijk is opbouwende critiek te leveren. Van veel waardeering spreekt het volgende in het N. v. d. Dag te lezen. „'t Is bewonderenswaard hoe Louis Bouwmeester van bet begin tot het einde zijn rol volhoudt. Er gebeurt niet het geringste of het is aan Sau- che Panche waarneembaar. Geen oukele traditie gaat verloren. Als Don Quichot neerzijgt, valt ook hy en geeft den ridder een tik op den buik, zoo- dat ze beiden lang uit op hun rug liggen. Aan het slot, by het gevecht, stelt hy zich op den voorgrond in veiligheid en buldertAlarmAlarm hou warm, hoe warm! Van de eerste opkomst, op het ezeltje tot aan het laatste alarm beheerscht SaDche Pan che a'les. De traditie leeft zoo sterk in Bouwmeester, dat men die zelf in de uitspraak van vele woorden ont dekt. Hij verzuimt ook niet in het woord: „bruiloft" den oud-Amster- dauscbeu eu-klank te doen hooren. Merkwaardig is gelijk reeds werd gezegd deze kostelijke proeve te zien van 18de eeuwsche wijze van kluchtspel spelen." Aballinode groote bandiet. Wat een belangstelling voor het beroemde treurpel. Da schouwburg was op alle rangen dicht bezet. En het publiek genoot. Dan eens adem- looze stilte, daa weer donderende toejuichingen. Voornamelijk daar waar Aballino zich bekend maaKt als Flo- doardo was de spanning op het hoogst. Het oude stuk is docr het gezel schap van het Paleis voor Volksvlijt flink onder handen genomen en uit muntend gemonteerd. De costumes waren bijzonder fraai, doch het was vooral het goede spel van de mede werkenden dat leven en g oed wist. te geven aan den boeienden inhoud. De heer Barend se was een Aballino naar het hart van het volk. Alliance fraacaise. Zaterdagavond trad de heer De- lacbaux uit Alkmaar op voor de leden der Alliance franchise. Het bestuur zorgt wel voor afwisseling in de voor drachten na het vermakelijke op treden van Mme Thénard deze dege lijke. heiaogwekkende reisbeschrij ving. Het was alleen te betreuren, dat de spreker wat lang stilstond by de reis naar Coostantiriopel, waardoor men wel is waar zeer duidelijk den mdrnk kreeg hoe langdradig en om slachtig die ris doch ons schot t ten slotte oe tijd te kort voor nog menige aardige bijzonderheid van dat leven in bet Oosten, waarvan uns zoovele eigenaardige staaltjes werden verteld. Daaruit bleek, hoe vreemd een Westerling zich in die omgeving moet gevoelen. Gedurende de pauze liet de spreker zeer fraaie, photografiön en eenige kunstvoorwerpen rondgaan, ter ver duidelijking van het gesprokene. Ongeveer kwart voor elf moest de lieer Delachaux eindigen, ofschoon zyn stof nog lang niet uitgeput was. De volgende lezing zai 19 Januari plaats hebben en weer van geheel verschillenden aard zyn. Dat? zal de heer Salverda de Grave spreken over het oude fransche lied, terwyi mej. Cato Loman eenige van die liederen zal voordragen. Overveen. Iu den nacht van Zaterdag op Zondag zyn twee krankzinnigen uit het gesticht Meer on Berg ontvlucht. Bloembollen. Door de aanhoudende zachte weers gesteldheid ontwikkelen de bloembol len voor dezen tyd buitengewoon in deze streken. Blijft de groeikracht zoo aanhouden, dan zullen de kwee kers genoodzaakt worden nog in het midden van den winter het dekriet er af te nemen om deu groei niet te belemmeren en ziekte onder de plan ten te voorkomen. Valt. daarop dan weder, zooals waarschijnlijk te ver wachten is, een harde vorst in, dan gaat veel van het geplanto verloren. Al zijn de hyacinteu nu niet bang voor een weinig vorst, eene zoo sterke ontwikkeling op dezen tijd is niet gewenscht. Hiilegom. De heeren J. van Waveren Pzu. en A. Topper zyn gekozen tot bestuurs leden der alhier bestaande afdeeling der Vereeniging voor Btoembol en- cultuur. Velservoetbrug. Van Rijkswege wordt aanteekening gebonden van de passage over en door de brug. Spaarndam. Zondagmorgen ten 8 ure is uit het kanaaltje lang den rijweg achter het fort ouder de gemeente Spaarndam opgehaald het lyk van een onbekenden man, oud ongeveer 65 jaren, grijze ringbaard, grys baar, tamelijk lang, niet zwaar gebouwd, zonder verdere kenteekenen, gekleed met zwarte broek, dito vest, gryze jas, boezeroen, wit halfhemd met liggende boord en zwart dasje, bot tines, verschillende sokken, grys van boven en zwart van onder, bruin ge weven tricot onderbroek ongemerkt. Op het lyk is gevonden een bank van leening briefje nö. 386, op 16 Decem ber j.l, te Leiden afgegeven van een zilveren horloge ten name J. Mes, een zakje met tabak afkomstig van een fabriek uit Leiden, Zimmerweel, een portemonn&ie waarin */2 cent en een zakmes waarin een kurketrekker. De Burgemeester van Spaarndam ver zoekt zoo spoedig mogelyk inlich tingen. Beverwijk. Voor aankoop eener tweede stoom boot (zie ons nummer van 25 Novem ber) zal de vereeniging „Tuinders welvaren" een leening aangaan groot f16000, in aandeelen van'f 100 ren tende 4'/i0/o met f500 jaarlyksche aflossing. Halfweg. Tot gemeente-geneesheer te Brui- nisse is benoemd de heer A. J. de Koek, betrekkelijk korten tyd arts alhier en gemeente-geneeskundige van noordelijk Haarlemmermeer. Assendelft. Tot bestuursleden van den droog- gemaakten veenpoider onder Assen- delft zijn gekozen de heeren K. de Jong Gzti. te Hiilegom en N. Rom mel, gemeente ontvanger te Beverwijk, terwijl door het, college van hoofdinge landen met algemeene stemmen als secretaris-penningmeester wérd be noemd de heer J. Kwantes. te Assen delft. Bermebroek. Door ds. J. A. Gerth van Wyu alhier is ua de godsdienstoefening van gisteren morgen medegedeeld, dat door tietn de noodige stappen waren ge daan en de voorbereidende maatrege len waren genomen tot het oprichten eener christelijke zangvereniging. De aanwezigen werden uitgenoodigd zoo veel mogelijk tegenwoordig te zyn op eei.e vergadering, Dinsdag avond id Rehobóth te houden, ter bespreking van de zaak. ME«ll*$TIJ0IKa£iS. Marnix van St. Aldegonde. Zaterdag. 17 dezer is herdacht de 300ste verjaardag van het afsterven van M '.rmx van Bi. Aldegonde, de bekende vriend van Willem den Zwijger. Door eene depatatie uit Antwerpen met den burgemeester, de neer Jan van Ryswyk, aan het hoofd, werd op dezen d-v- aan dec voet van het ge- deukte-k.-ii. upger,c'.is te eere vau Marnix te Boaburg (by Middelburg) waar zyne assche rust, een bronzen lauwertak neergelegd. Voor het archief van Souburg werd tevens aangeboden e.n- o.rkonde waarvan de tekst als volgt luidt „Op heden 17 December 1898 zijn dc odder getekenden uit Antwerpen, als afgevaardigden vau duizenden hunner stadgenooteo, naar Souburg gekomen om den drïehouderdsteu ver jaardag van het afsterven var. Marnix var- Bt. Aldegonde plechitg te ber den sen. Aan den voet van hel gedenkteeken, opgericht ter eere van den koenen aan voerder in den strijd tegen Span je,heb ben zu een bronze lauwertak neerge legd als b":yk hunner vereeriug voor doo begaafden schrijver, deu grooten vaderlander, die in 1583—1585, inde dagen van scherpen kamp en hangen nood, de burgemeester hunner stad was." De zaak-Vemer te 's Graven- liage. Heden heeft de Arrondissemonts- Rechtbank te 's-Gravenhage een nieuw onderzoek gelast naar deu geestes toestand van kapitein Yemer, die zijne echtgenoote en hare vriendin, mevr. Meyer heeft doodgeschoten. Tot deskundigen zijn toegevoegd dr. Co wan, arts te 's-Gravenhage en ar. Steenbergen arts in het krank zinnigengesticht te Deift. Deze zullen op 15 Febr. hun rapport moeten i- - dienen, terwyl op 17 Febr. het onder zoek zal worden hervat voor de recht bank to 10 nur des voormiddags, tot het hooreu van deze beide deskun digen, benevens de heeren dr. A. de Jong en dr. Le Ruette Jr. LAATSTE BERICHTEN. Bloembollencultuur. Heden, Maandag te 11 uur, werd in het Brongebouw de 94ste alge meene vergadering gehouden van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur, onder voorzitterschap van deu heer J. H. Krelage. Vertegenwoordigd waren alle ?.f- deelingen. behalve Hoorn. De heer Krelage herdacht in zijn openingsrede de inhuldiging van H. M. de Koningin en het uitnemend regeeringsbeleid van H. M. de Ko ningin-Regentes. Voorts sprak hy een woord van herinnering aan de nage dachtenis van de sedert de vori e opgave gestorven leden C. Romyo, Leo Roozeu, T. Alkemade, H. Verdel, H. Brussee, Mr. W. H. Smit, van der Pronk, T. Teenwen, H. de Clercq G.Bz., L. van Velsen, C. Ro myo Pz. en Jhr. F. Teding van Berkhout. Voorts deelde spr. o. a. mede, dat met de proefueming inzake de kwade plekken is begonnen. De vereeniging telt thans 1529 gewone leden. 50 donateurs en 71 lid leerlingen. Na eenige huishoude lijke werkzaamheden was aan de orde: Verkiezing van drie leden vau het Hoofdbestuur, ter vervulling van de vacaturen, die znllen ontstaan, door de periodieke aftreding op 31 Decem ber 1898 van de heeren P. F. Jansen, J. van den Berg en H. Burger Mz. In de plaats van den heer Jansen, die niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wénschte te komen werd gekozen de heer Ant Roozen te Overveen met 70 van de 103 stemmen. Herbenoemd werden de af tredende leden, de heeren van den Berg en Borger. De voorzitter bracht met applaus der vergadering een woord van warme hnlde aau den beer Jansen, voor wat •leze sedert 1879 in het Hoofdbestuur is geweest, en heeft gedaan. Nadat een commissie was benoemd voor het nazien der rekening van den penningmeester en den heer de Breuk was dank betuigd omdat deze in hot weekblad verslag had uitgebracht over de onlangs te 's-Hage gehouden algem. vergadering van de Maats. v. Tuinb. en Plantkunde, deed het Hoofdbe stuur mededeelingen over het Aan zegsbuis en stelde voor, met de in richting daarvan ook het volgend jaar voort te gaan. Hiertoe wordt besloten. Aan de orde kwam na: Voorloopige behandeling van het volgende voorstel der afdeeling Lisse. „De afdeeling Lisse stelt voor om uit de Algemeene kas aan den „Ver- zendersbond" terug te betalen, de kosten door dien bond gemaakt in het voorjaar 1897 om het Invoerrecht op Bloembollen in de Vereenigde Staten van Noord Amerika te doen bcstry- den." In het prae-advies van bet Hoofd bestuur over du voorstel wordt ge concludeerd aan de vergadering de aanneming van het voorstel der af deeling Lisse to ontraden, om iat z. i. de Verzeudersboud die koster, zelf moet betalen. De behandeliug van dit voorstel geschiedt thans, op voorstel van den heer Veldhuysen van Zanten, in ge heime vergadering. Op voorstel van denzelfde wordt "de zaak ais urgent beschouwd en zal derhalve heden worden afgedaan. Na een uitvoerige discussie wordt de geheime vergadering gesloten en komt meu over het voorstel-Lisse tot een stemming. Vooraf had de voorz. verklaard, dat het Hoofdbestuur er tegen is en vroeg ofdeafd. Hiilegom nu nog een bydrage geeft, ja of neen welke vraag, evenals de daarop vol gende discussie zonder kennis van het verhandelde in de geheime ver gadering, niet goed begrepen kan worden. Eei: amendementUitgeest om f 250 toe te staan, komt niet. in be handeling, daar het niet gesteund wordt. Het voorste!Lisse om het ge- heeic i adeelig saldo van f 465.82 aan den Verzeudersbond. aan te bieden vanwege de kas der algemeene ver eeniging, wordt ten slotte aangenomen met 54 tegen 49 stemmen. De zitting duurt voort. Zondag 18 December leidde de heer A. S. Booth—-Ciibborn, de hoofdleider van het Leger des Heils in Neder land, een tweetal zeer druk bezochte samenkomsten in het lokaal Schache- straat alhier. Gedureude de Kerstdagen zullen daar evoneens groot-' meetings worden ve- houden, terwyl Dinsdagavond 27 Dec. een kinderfeest wordt gegeven. „Amicitia." DeHaarl. Wielr. Vereeniging „Amici tia" hield Zaterdagavond haar derde jaarlijksche algemeene vergadering in de bovenzaal van Café Brinkmann." Uit het jaarverslag van den President bleek, dat de vereeniging, in bloed was toegenomen cn thans 60 leden tolt. Hierna deed. de penningmeester ver slag van den stand dei- kas, waaruit bleek, dat deze met een voordeelig saldo sloot. In liet bestuur voor liet jaar 1899 wei-clen o. m. gekozen de heeren A. F. L. Hora Siccama tot president, G. A. Brender a Bran dis. tot lsten secretaris, L. M. Meerteus tot lsten captain en W. II. Bleckmann tot '2den secretaris. Tot afdeelings-afgevaardigde werd benoemd de heer J. A. Heringa. Afleop der Veilingen in het Verkoojrt. „De Gouden Leeuw" op Zaterdag 17 Dec. 1898. 1. Een Huis en Erve met Tuintje, met afzonderl k opgaande Bovenwo ning, aan de Nieuwe Kruisstraat no. 22. 2. Id. id. naast het voorgaande. 3. Id. id. naast het voorgaande. 4. Id. id. naast het voorgaande. De perceelen no. 1 en 2 gecombi neerd f 6500, C. J. Hienkens. De perceelen no. 3 en 4 .ecombi- neerd f6735, J. v. Waard. 5. Een Hnis on Erve met Tuintje, a ;n de Korte Wijngaardstraat, no io. f2130, J. H. B. Loots. 6. Een Heereuhuis, (ingericht tot pension) genaamd Buitenzorgmet annexe Stallingen enz., Tuin en Erf, aan den Meerenbergerweg, f9035, E. J. ten Pierik. 7. Eeu Winkelhuis en Erve met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en grooten Tuin, waarin Bergplaatsen, benevens eeu aan het perceel verheeld Pakhuis en Erve met Tuin, aan de Kleine Houtstraat, no. 84, 86 cn 8<, f12500, J. v. d. Berg. 8. Een Heeren huis en Erve met Tain, aan de Wilhelminastraat no. 38. f8025, S. J. W. Mons. 9. Een Huis eu Erve met grooten Tuin, aau het Kleiu Heiligland no. 24. 10. Id. id. naast het voorgaande. De perceelen no. 9 en 10 gecombi neerd, f6935, C. L. Troll. 11. Een Huis eu Erve, aan do Kok- steeg no. 4. f 3325, P. Hoogeveen. 12. Eeu Huis en Erve, in het Krom, no. 45. 13. Een Winkelhuis en Erve, met afzonderlijk opgaande Bovenwoning, naast het voorgaande no. 47. 14. Een Etuis en Erve. in de Val- kensteeg, no. 1. De perceéleu no. 12 tot en met 14 gecombineerd, f3675, P. F. de Bor des qa. 15. Een Hnis en Erve met Tuintje, aan de Frankesïraat. nc. l!. f5905, Opgehouden. 16. Een Huis met grooten Tuin en Erve. waarin Bodega en Slytery met Vergunning, aan den Kruisweg no. 34, f 17980. Opgehouden. 17. Een Huis, Schuur en Erve met grooten Tuin. aan den straat- en tramweg vau Haarlem naar Alkmaar, naby den Tol onder Schoten, no. B 36. 18. Een stuk Tuingrond, naast het voorgaande. De perceelen no. 17 en 18 gecom bineerd, f4160, Opgehouden. 19. Een perceel Bouwterrein, aan den Jansweg. 20. I i. iu. naast het voorgaande. 2!. Id. id. naast het voorgaande. 22. Id. id. naast het voorgaande. 23. Tot Amotie een Huis, o. 3. De perc. 19—23 gccomb. f7455 A. v. d. Linden qq. 24 Eeu Huis metafz. Bovenwoning Erve en Tuin. Ridderstraat llzw. en rood. f5060 F. C. PiSt qq. 25. Eeu Winkelhuis t-n Erve. aau de Warmoesstraat co. 5. f5995, opgehouden. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 17 Deo van Padang. Het stoomschip S'alak, van Java naar Rotterdam, arriveeide 17 Dec. te Marseille. Getrouwd15 Dec. G. Schipper en B. A. van Haselen, Loosdrecht. Bevallen16 Dec. G. G. Dekker— Dekker z. Amst. 17. J. M. da Greof— Opdenhoff z. Den Haag. Overleden: 17 Nov. A. G. Hintze— Kloesmcyer, Batavia. 13 Dec. J. H. van der Schaart jd. 16 j. don Haag. 14. N. C. Reijneo, Hellevostsluis. 15. D. A. Siedenburg—Asraus 74 j. Amst. 16. J. C. Witte, Alkmaar. Wed. Blom—Sack 76 j. den Haag. L. Pluim graaf! 38 j. Amst. Wed. A. M. F. Fischer—Van der Lmrt 73 j. Amst. Jkvr. A. L. van Loon jd. 78 j. Am sterdam. BOKGERLIJXE STAND. Bevallen: 15 Dec. M. Leis—Stijn- raau d. J. C. Makkes v. d. Deiji— Postma z. 16. A. M. v. d. Pieterman Theys d. 17. A. E. Smal—He.ss ling z. C. M. Broukhorstde Groot, d. 18. C. Ban—Scheers <1. A. K lemij—de Rooy z. A. Abbink— v. >i- Moolen z. G. Eterman—'Wiüeinse 19. T. fluyboom—Bakx z. Overleden: 17 Dec. J. Mes 39 j. Zomer vaart.. D. Ouwerkerk—v. u. Zee 73 j. Gr. Heiligl. •-339e STAATSLOTERIJ 19 Dec. 1898. -'e klasse le lyst. No. 145S0 f25.000. No. 9321. 18646 i'1000. No. 20761 f200. No. 1360. 7462, 11639, 2642 f 100. Pry zei: van f 45. 1432266233 8913 11706153» 184' 1 41 3 /29 6242 892 170915427 iMia i 6432536 '47 892311714 154- 6 18576 111 3311 6258 ^963 11763 16572 18581 134 3335627b 9-i -m J 1871 <5593 18644 14 3367 63'4 9U .5 1 LS72 1637 '8o7l 1513414 63-55 99931 893 fq 1 18731 19434190395 9120 ilVflB 15762 i87» 8 216 35296486 92 2 11967 15777 18791 244 3 554 6 57 4 9 6 I2v»17 1577 18884 2583597 6686 9287 12051 15787189i8 311 3629 6701 9333 12125 5845 18997 434 3736 67'"6 941012170 590119,'61 457 3737 6744 9 70 2438 16012 19060 519 37526773 95101253516026 19 *8 523 3753 6S3S 95 4 125 57 16087 19<)99 5388781 6874 9525 1257816088 l'Jl31 6 9 3799 68S 5 9534 12763 6094 1 191 625 39486 )94 95401278 6o98 '9236 644 4011693- 96021286116103 19358 64040966943 9777 1287216U319320 8 54104 7041 9-33 !3' 9 leiö1» i9tf2l 870 41937051 987213146 lbteS l»S3'i 1017 4202 7085 989' 13 <57 16341193:7 1 '54 4280 7137 9935 3 20t> 16470 19 ;74 1064 431271861010213258 16418 19393 1118 4827 733z 10108 i ö'Jiir, 1 <54 U) 19403 1168 4389 7357 10188 13813 0475 19457 1175 4427 7387 102.813845 10476 19472 12324511 741M229133581654219515 12884 :27 742 10215 13436 16577 19549 12984-317507 10247 134 13 1659119 »8l 1413 4560 757210337 18 -->416086 19590 116046617591 10185 Oir07 1663819601 15684667 774610889 13595 16H40 19610 1712 4789 778 i 1 M /3 18596 O 074 .9738 1763 48807808 10424 1 6O21669219804 1810 4890 7893 M48S13720 16099 19816 1826491079021''5'ri I3-3010778 19847 1877 4 95 790 10596 3834 16785 9874 169!4934 7913 10636 188681083" 19902 1952 49787918107231387616S57 19947 1967 5027 793" 1072 1391916922 19987 198950657937 108011395416955 19992 r.»9J'l088<<021 825 1399417055 19996 2077 5146 805' 10858 14018 17181 20070 '2 065 56 8071 H"y07 1415017211 20161 21215296 811510981 1425517325 20199 2224 529981311"984 14274 17419 20200 227153688136 10997 14377 17450 20284 23705374817211003 1439417567 20294 24435408824711051 1441217613 20328 2 J895411 830411102 H 5 5 17627 2<'332 2502 6440 8307 11123 14551 17641 20415 2598 5507 8.147 11126 14-558 17659 20422 2656 r5"9 836911169 14757 17783 20484 2693 56-28 838211210 14829 17799 20488 2722 566 840811241 15029 17840 20514 2796 5673 843111287 1505117868 20.567 27985680 8490 113: 1 15062 17884 20561 2807 703 853511379 15037 17988 20569 2855 5709 869911388 15131 18081 20631 3025 57568617 11412 6154 18089 20643 3048 5854 864011418 152"6 18102 «722 3057 587 7 866211434 1522118260 2«7 25 31026885 869211546 15222 18284 20816 3162 6009869411650 16234 18285 20835 3193 6044 8744 11656 15242183' '9 20865 3216 6099 884911620 15266 18156 20868 32186131 8858 11673 1629218466 20916 20949

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3