BÉ JMÖNGËLÜIT FRABS PEEP, Verloren: Vraag Korte Spaarne 25. IDieirsstlbssfle, Pieter van der Stijlen, Schouwburg-Haarlem. Over acht dagen. Hollandsch Tooneelgezeisciiap Moeder de Gans, KINDERJUFFROUW. Flinke Dagmeid R. K Dienstbode, CredietfesK?«, Machine-, Smee-en Kachelkolen, verdedigen of haar vrienden, die een rectificatie in de bladen konden doen zetten, maar bad het recht niet te trachten een onschuldige te vermoor den. Mr. Bonin, civiele party voor den heer Olivier, eischt 50,000 fr. schade vergoeding. De advocaat van mevr. P., mr. Da- net, stelt beschuldigde voor als slacht offer van de Dreyfus polemiek, de beieedigers van vrouwen zyn ellendi- gen eu lafaards. Hy beveelt zyn cliënte by de jury aan. De jury, in raadkamer vergaderd, komt na drie minuten terug én ver klaart mevr. P. voor onschuldig (Lang durige toejuichingen van het publiek). Mevr. P. buigt zich naar haar ver dediger en drukt hem glimlachend de hand. Het Hof bepaalt de schadevergoe ding op 15000 fr. Mevr. PM dadelijk in vrijheid ge steld, begaf zich per rytuig huis- Juweelen-diefötal. Wij hebben meegedeeld dat een Fransphè prinses iu Zwitserland in den trein op reis naar Frankryk voor fr. 120.000 aan juweelen bestolen is. De Zwitsersche bladen melden daar nu nog het volgende van De bestolene is de dochter van prinses Bibesco, die het slot Scex aan de Saone bewoont. De jonge dame was zes maanden geleden over Lyon en Genève op reis gegaan zij had eenigen tyd in het Eogadindal gelo üeerd, vanwaar zy over Luzern en Zürich naar Frankryk terogkeerde. Toen zy thuis was bemerkten de bedienden by het uitpakken barer koffers dat het juweelenkistje ver dwenen was. Dadelijk werd een onder zoek ingesteld. Daar de prinses echter gedurende de geheele reis haar ju weelen niet gebruikt had, was zy niet in staat eenige inlichtingen te geveri. De prinses wendde zich dadelijk tot •ie politie te Genève, die onmiddellijk de poiitie-autoriteiten in alle groote steden van Europa liet signalement der gestolen sieraden zond. Groote vroolykiieid is te Beriyn opgewekt door een voorval in een der schouwburgen. Er was en uieuw stuk opgevoerd. De schrijver was op getogen door den y ver der spelenden en sprak met zyn dank den wensch uit dat zy gezamenlijk den avond ge zellig zouden besluiten in een nabij gelegen koffiehuis. Allen verschenen daar; het ging er heel levendig toe, er werd goed gegeten en gedronken en het was al vry laat toen men af scheid nam van elkaar en van den opgetogen schrijver, die zoo vriende lijk zich had geloond jegeus de ver tolkers van zijn schepping. Maar den volgenden middag, tijdens de repetitie, verscheen in denschouwburg de „Zahl- kellner" van het koffiehuis metde rekening. De heer die 't laatst was vertrokken, vertelde hij, had zijn eigen vertering betaald, de rest moest nu nog worden aangezuiverd, onge veer mark per persoon. Men had gemeend „uitgenoodigd" te zijü en nu bleek, by het bespre ken, dat de schrijver enkel van „bijeenzijn" had gesproken! De mar ken waren echter niet zoo gemakke lijk bijeen te krijgen. De directeur moest het geld voorschieten en zal het allengs van de gage inhouden. De acteurs en actrices hebben zich voorgenomen voortaan beter te Jetten op de juiste woorden van zulke vrieu delyke schrijvers. :r=-«©lfl geen verlof geeft, aoodat in de laatste jaren de tweede Pinksterdag werd ge bruikt, die naar 't schijnt den Roeibond weer minder aangenaam is. Wat duidelijk uit het bericht blijkt is dit. dat Haarlem den jaarlijkschen roeiwedstrijd wel eens zou kunnen ver liezen. Wie er prijs op stelt hem voor de gemeente te behouden, zal zich nu dienen op te maken om te trachten of den Studenten Roeibond te bewegen met den 2en Pinksterdag genoegen te nemen öf den Burgemeester te over reden, de vereischte toestemming te ge ven op een door den Bond gewenschten gewonen Zondag. Intusschen verwachten wij in een van die richtingen een belangrijke adresbeweging niet. Behalve eenige di rect belanghebbenden, enkele familiele den van deelnemers aan den wedstrijd en ettelijke liefhebbers van de roeisport. is voor den roeiwedstrijd niemand warm. Populair is hij bij de groote massa nooit geweest; bij een gedeelte van de bur gerij wel het tegendeel. Financieele voor- deelen zullen alleen eenige café's en stalhouders er van derven en de alge- meene opinie in Haarlem zal dan ook wel wezen, dat indien de Studenten Roei bond elders een terrein kan vinden dat hem beter schikt, de Haarlemmers hem met droge oogen en de beste wenschen zullen zien vertrekken. «va Door Ged. Staten van N. Holland zyn goedgekeurd de besluiten van den Haafiemschen Gemeenteraad 1ste om 17 iepen op deu Dreef te verkoopen, 2de om het desbetreffend raadsbesluit voor onbepaalden tyd uittestellen. De paardeuslachter J. Dir ken alhier, in hechtenis genomen wegens verden king van hot stelen van een paard uit een weide aan de Zoraervaart alhier, heeft dien diefstal bekend. Studenten-Roeiwedstrijd. In het Alg. Handelsblad komt een bericht voor, overgenomen uit de N(edev- landache) S(port), waarin wordt mede gedeeld, dat het Bestuur van den Ne- derlandschen StudentenRoeibond 't voor nemen heeft, een onderzoek in te stellen of de Loosdrechtsche plassen en speciaal d'e vaart van Nieniwersluis daarheen het Spaarne als wedstrijdterrein, kun nen vervangen. ,,De ongeschiktheid van laatstge noemd vaarwater," zoo lezen wij woor delijk in bedoeld1 bericht, „en de tegen werking, die de Roeibond bij de vaststel ling van den datum voor de Varsity, jaarlijks te Haarlem ondervindt, zullen zeker de aanleiding tot dien stap zijn Tot zoover het bericht waarop wij eenige kantteekeningen wenschen te ma ken. 't Is niet voor den eersten keer, dat in het vakblad van de ongeschikt heid van het Spaarne wordt gewaagd. Vergissen we ons niet. dan is vroeger nogal afgegeven op de ondiepheid van het vaarwater't is misschien al leen voor den vakman duidelijk, in hoe verre lichte bootjes zonder kiel aan een diep vaarwater behoefte kunnen hebben. Zooveel is zeker, dat de Roeibond het, voor een slecht vaarwater, nogal lang op het Spaarne heeft volgehouden. Het tweede bezwaar, de moeielijklieid in het- bepalen van den dag, zal wel het grootste zijn. Bekend is het, hoe onze burgemeester voor het houden van den wedstrijd op een gewonen Zondag liever Machielse de brandkranen en wees er op waardoor ze IhaDS niet meer be vriezen kunnen, hetgeen natuurlijk een groote verbetering is, daar met een bevroren brandkraan nieis uitge richt kan worden. Spr. liet ter ver duidelijking een spuit uit elkander nemen. Daarna werd het voor en tegen van verschillende aanwezig zijnde staedpypeu en straalpjjpen besproken, waarmede de heer Machielse zyne rede sloot, die door alle aanwezigen roet, belangstelling was gevolgd. Spre ker viel dan ook een luid applaus ten deel. Heden was hier ter stede aanwezig de hoofd-inteudant van de Militaire Administratie, geaeraal-majoor van Gendt. ter inspectie van net voedings- magazyn in de kazerne en het kle dingmagazijn aan het Dookere Spaarne. Voor het examen M. O. boekhou den te 'sGraveöhage slaagde lieden m?j. M. H. Sabelis alhier. Voor zoover ons bekend is dit 4e eerste haarlemsche dame, die dit exa men heeft afgelegd. Naar wy vernemen bestaat er by de flollandsche Spoor liet plan, een spoorlijn aan te leggen van IJmuiden direct naar Amsterdam, langs bet Noordzeekanaal. Tot onderwijzer aan de Groen van Prinstererschool (Hoofd de heer J. de Jontr) is benoemd de heer J. C. Boon le Zaamslag. Loon der Timmerlieden. Naar aanleiding var. do besluiten- genomen in de vergadering van tim merlieden-patroons. bijeengeroepen 13 Juli jl. door de bemiddelingscoramissie, inzake de aanvrage van de timmer lieden gezellen hier ter stede, tot bet verkrijgen van hooger loon, werd door de Afd. Haarlem van den Ned. Aannemersbond op 19 Dec. nog maals eene patroonsvergadeiingbyeen- geroepen, ten einde aan die besluiten vasten vorm te geven en de uitvoe ring daarvan te verzekeren en tevens tor behandeling van een verzoek van de opperlieden hier ter stede om ook voor hen eene loonsvirhoogiag vast te stellen. In deze vergadering' werd besloten tot invoering op 1 Januari van de navolgende loonregelingen. le. Het minimum loon voor bekwame timmerliedeu en metselaars boven 21 jaar wordt vastgesteld ep 20 cents per uur. 2e. Voor overwerk, zyode all© ar beid vóór 5 uur des morgens en na 9 uur des avoods wordt 25 pet. en voor allen arbeid des Zondags 50 pet. verhooging van het loon uitbetaald. 3e. Wanneer de werk tyd langer is dan 5'/2 uur des namtdd.i •- wordt '/a u ir schaftyd gehouden. By korteren werktyd vervalt het zoogenaamde theedrinken. 4e. Toeslag op 't loon of het zoo genaamde fooienstelsel wordt onvoor waardelijk afgeschaft. Stukwerk kau worden toegepast. 5o. Het loon vo<-r bekwame eo volwassen opperlieden wordt bepaald op 16 ets. per uur. De bepalingen vervat in 2, 3 eu 4 zijn ook van toe passing voor de opperlieden. 6o. Deze loonsregeliug treedt in werking op 1 Jauuari 1899. 7e. Een afdruk van bovengenoemde besluiten zal iu de werkplaatsen voor alle werklieden zichtbaar worden op gehangen. Nader vernemen wy, dat de voor naamste patroons alhier bereids tot deze regeling zyn toegetreden. Kegels e&strijd. Aan den korpswedstryd uitgeschre ven door de kegelclub „Zou er Kans zyn?" te Amsterdam ter gelegenheid au haar zesjarig bestaan, en gehou den op Zondag 25 eu Maandag 26 Deo. 11. in de lokalen van den Huize Stroucken, namen 68 clubs deel. Hiervan behaalden de volgende Haarlemsche clubs onderstaande pry zen „De Vliegende Hollauder," lsteu pry's, gouden eereteekeo met 157 hou ten in de 30 worpen. „De Kroon," 2den prijs verg. zilv. eereteeken met 154 houten. Aoiicitia," 6deu prijs, verguld zilv. medaille mei 131 houten. De treffersprijs, een verguld zilve ren eereteeken, viel eveneens ten deel aan „de Vliegende Hollander" met 27 treffers, terwyl de heer P. van der Most van Spijk, lid vau Amicitia" den eereprys, uitgeloofd voor den hoog- sten werper, verguld zilveren eere- kruis, verwierf, met 40 houten iu de 6 worpen. De personeel- en vryobaan wed strijd eindigt eerst hedenavond. Spuit 10. Dinsdagavond was de heer Machielse, hoofdopzichter van de gemeentewer ken, zoo bereidwillig aan de leden van de vereeniging „de TieBa, terwyl o.a. ook tegenwoordig waren de heer L. de Breuk, commandant der brandweer en de heer H. J. D. Daudey, kapitein van Spuit 10, uitlegging te geven van de brandspuit eu hetgeen daarmede in verband staat. Dit geschiedde op den Doelen. Spreker legde in zeer duidelijke bewoordingen uit de werking der spuit, de inwendige constructie, en vestigde vooral de aandacht op de werking der zuigers en luchtkoker, hetgeen later praktisch toegelicht werd. Vervolgens besprak de heer Vergadering R. K. Hoofd onder wij zere. Dinsdag had de 56ste algemeene vergadering van r.k. bijzondere hoofd onderwijzers in het bisdom van Haar lem plaats iu de bovenzaal der sociëteit „Vereeniging", alhier. De vergadering was vry d.uk be zocht, o.a. waren tegenwoordig mon seigneur A. Callier, eere-voorzitter der vereeniging eu monseigneur Spoor- roan. De heer M. L. van Gemert hield eene openingsrede, waarin spreker het feest ter inhuldiging van H. M. r er dacht, er tevens op wijzende, dat op het adres van alle katholieke school verenigingen en besture-i aan H. M. gezonden, een ze ar waardeerend schrij ven was terug ontvanger'. Hierop werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen eu goedgekeurd. Vervolgens kreeg de heer van Gemert nogmaals het woord en sprak hy' den nog krassen heer Hubert van Leiden, die 15 Januari a. s. den dag zal her denken. waarop rij voor 50 jaren als hoofd eener school werd aangesteld (voorzeker een zeldzaam jubilé) met eenige hartelijke woorden toe. Onder daverend applaus werd genoemden heer daarop het eerelidmaatschap aangeboden. Vervolgens giniz men weder tot de agenda over eu deelde de voorzitter mode, dat h?t met de pensioenfondsen van onderwijzers, weduwen eu weezee goed stond, ook met tiet oog op eene eventueele inmenging van den Staat. Om 1 uur werd eene collation ge bruikt en daarna de verdere punten ter bespreking behandeld. De heer A. F. L. Kauóegieter leidde het onder werp „schoolvergaderingen" ia. Over deze zaak werd na de inleiding druk gedebatteerd en tot de conclusie ge komen, dat algemeen do noodzakelijk heid wordt erkend dat hoofdonder wijzers in overleg treden met klas>en- ouderwijzers by het vaststellen van een leerplan enz., maar niet dat dis zaken worden behandeld in formeels schoolvergaderingen, waar het hoofd evuials de onderwijzer maar éen stem heeft. De heer J. P. Doelens leidde het punt in „Wat kunuen de redenen zyn, dat zooveel Katholieke kinderen, ook in plaatsen waar Katholieke scholen gevestigd zijn, de openbare school bezoeken eu wat is te doen om hieriu verbetering te brengen Uit de besprekingen bleek, dat de oorzaak hiervan aan verschillende plaatselijke toestanden ligt, o.a. is iu sommige plaatsen het aantal scholen niet groot genoeg om iu de behoefte te voorzien en ontbreken veelal de middelen tot het oprichten vau nieuwe scholen. Men komt dus tot de slotsom, dat een ieder naar omstandigheden over dit punt zal moeten iiandeleu. Voor de zomervergadering zal aan de orde komen „Het schooltoezicht" en de vraag worden gesteld of dit uitsluitend uit vakmanueu moet be staan of dat de toestand moot blijven zooais hy nu is. Te ongeveer 5'/i uur werd de ver gadering gesloten. Kerstfeest. De kinderen der Zondagsschool op de Garenkokerskade. onder leiding van Ds. C. Veen, vierden Dinsdag avond het Kerstfeest in liet lokaal Oranjestraat. Een prachtige Kerst boom was in het milderi der zaal aangebracht.Onder opwekkend gezang brachten 1° kinderen aldaar een hoogst prettige» avond'door. terwjj; by het naar huis gaan ieder een mooi geschenk werd ter hand gesteld. voor f 0.55 per 100 stuks, vuurmakers f 0.15 per 100 stuks en talhout voor f 0.25 per 100 stuks aan de wed. J. Kapteijn de leverantie van steenkolen, grof en fijn. voor f 0.90 per H.L. aan A. Schaap de leverantie van petroleum voor f 0.061 per Liter aan C. F. G. Roest en de leverantie van lampeglazen, lainpekatoen en branders aan P. van de Geer, allen wonende te Zandvoort. Do leverantie van lantaarn ruiten is nog niet gegund geworden. Bij de politie is aangifte gedaan van het ontvreemden van een H. L. aardap pelen uit een kuil in het duin. Heeren Gedeputeerde Staten hebben de goedkeuring onthouden aan het raads besluit van 31 October jl. nopens het ruilen van grond tusschen de gemeente n de heeren A. en W. Groen. In de Dinsdagavond alhier gehouden openbare raadsvergadering, waarbij de heeren Peters en Diva ij er afwezig wa ren, werd na lezing en goedkeuring der notulen der vorige vergadering, mede- deeling gedaan van een ingekomen schrijven vau de vereeniging „Onder ling Hulpbetoon," inhoudende verzoek geen verder gevolg te geven aan het verzoekschrift om gebruik te maken van een schoollokaal. Een verzoekschrift van de heeren r.ions en v. Noppen om liet Park Kost- verloren te noemen „Wilhelminapark" »'erd in handen van B. en W. gesteld om praeadvies en een verzoekschrift van den secretaris om vergoeding voor be taalde schrijfloonen werd aangehouden tot de volgende vergadering. Het. voorstel van B. en W. om deu voltooi ui gster mij n van de rioleering en bestrating te bepalen op 1 Juni a.s. werd' met 4 stemmen aangenomen. De heer Slagveld stemde tegen, daar hij den aannemer de verplichting wenschte op te leggen de hoofdstraten op 1 Mei a.s. gereed te hebben, wat door den voor zitter onmogelijk geacht werd. Gp voorstel van de grondcommissie werd aan den heer J. H. Muller te Haarlem in koop afgestaan een gedeelte gemeentegrond, gelegen bij zijn huis aan de Haltestraat, tegenover de School straat voor f 1.75 per vierk. Meter, waarna de vergadering gesloten werd. Evenals vorige jaren werd ook thans weder den kinderen der Zondagsschool in het Kerkgebouw der Ned .herv. ge munte alhier een Kerstfeest bereid. De kerk was overvol en een helder ver lichte Kerstboom prijkte in haai' mid den. Door Ds. G. Hulsman werden eeni ge toespraken gehouden en door de klei nen verschillende liederen gezongen. Na. afloop ontving ieder kind een cadeau, een sinaasappel en een koek. Een ieder ging daarna zeer voldaan huiswaarts. Haarlemmermeer. Op de paardenraonstering te Hoofd dorp waren Dinsdag aangevoerd 16 1'/a-jarige paarden, van welke er 13 voor rekening van het buiteuland werden aangekocht. De pryzen wisselden van f 150 tot f230. Heemstede. Bjj de alhier plaats gehad hebbende onder handsche vaanbesteding (alleen voor liet timmerwerk) tot bet bouwen van een huis met bovenwoning aan de Koediefstol ten dienste vau den heer Brugmar.s, stukadoor uit Haar lem, was als volgt; Mizerius, Haarlem f 1880 H. N. Vooges. Heemstede 1824 N. N. uit Oudshoorn 1489 W-MïSUtM De Gemeouteraad van Hilversum besloot Dinsdag tot afschaffing der kermis. Zandvoort. De heer D. C. A. Gerke, arts alhier, door burgemeester en wethouders aan gewezen als deskundige voor het ver richten van den doodschouw gedurende het jaar 1899, is als zoodanig door ge noemd college beëedigd. Dooi' burgemeester en wethouders al hier is, voor het jaar 1899, gegund de leverantie van anthracietkolen voor f 1.32£ per H. L., van geklopte cokes ▼oor f 0.59 per H. L., van zware turf ▼oor f 0.65 per 100 «tuks, lange turf Zutphen en M. de Gelder. N. A. de Witt en M. E. Meine. Bevallen27 Dec. J. M. Nix— Jaüsen d. 28. W. G. Brossois—Hes- lels z. Overleden26 Dec. M. J. le Febvre 48 j. Hazepaterslaao. P. A. Kuyken - Verkerk 71 j. Saenrcdamsuaat. 27. J. C. Karemaker—Broekmeyer 72 j. KI. Heiliglaud. J. G. de Vogel 17 in. z. Barrevoetstraat. ORGELBESPELING ia de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 29 Dec. 1898, des na middags van'2—3 uur door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Concert op. 4 do 2 Handel. 2. Andante uit de 5de Symphonie Beethoven. 3. Sonate no. 2. .Mendelssohn a. Grave adagio. b. Allegro maestoso. c. Fuga. 4. Koraal (Meistersiuger) Wagner. 5. Die Eh re Gottes Beethoven. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd28 Dec. A. Nonne- kens en S. Rysdam. H. v. Schagen en W. Bakker. Getroawd: 28 Dec. W. v. Hon- gchooten en E. Wolfshagen. H. Moer- wjjk an M. E. Provoost G. J. van iosmsm. Heden overleed onze dier bare Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, ANTONIA WILHELMINA VAN ZIJL, Weduwe van ADRIANUS STRENGERS, in den ouder dom van bijna 71 jaren. Uit aller naam, J. B. VAN ZUTPHEN. Haarlem, 25 Dec. 1898. Op een kantoor woi dt lo. Januari gevraagd een Jongste Bediende, niet boven de 16 jaar. Salaris 100,—. Uitvoerige inlichtingen onder No. 1898, Bureau van dit blad. Wegens huwelijk der tegen i oor- dige vraagt Mevr. OOLGAARDT, Schoterweg 12, tegen Februari a.s. een nette als Meid-alleen. ]^ï0t ^e^r* k- z. a voor Haarlem, f"* een eenv. Meisje voor alleen in een stil burgergezin, P. G.,3'/, jaar in betrekking. Fr. br. lett. M. M., bij ALEX AN DER S. MEIJER. Boekh.,Den Haag. Gevraagd met 1 Febr. een flinke Diesi&tbode, liefst van buiten, goed kunnende kok°n en werken. Loon f-100. Zich te vervoegen 's avonds na 8 uur, Ruichaverstraat No. 2, hoek Zijl weg Heden overleed te Arnhem, onze zeer gelietde Vader, de lieer in den ouderdom van ruim 97 jaren. JOHa. van der STIJLEN. P van der STIJLEN. Haarlem, 27 Dec. 1898. Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. Heden overleed in den ou derdom van ruim 72 jaren, mijn geliefde Echtgenoote, JOHANNA CORNELIA BROEKMEIJER B. KAREMAKER. Haarlem, 27 Dec. 1898. Voor de vele blijken van be langstelling bij de geboorte van hunnen Zoon ondervonden, betui gen ondergeteekenden.hunnen wel- gemeenden dank. J. C. CADERIUS VAX VEEN en Echtgenoote. Haarlem, 28 Dec. '98. Een juweelen Broche, op den avond van 10 Dec. j.l. bij gelegen heid van het concert der liedertafei »Zang en Vriendschap.o Eene bclooning voor den vinder is beschikbaar gesteld bij de Re dactie van dit Blad. Ne de rl ands che To o i ie e 1 ve r- een i ging. (Goedgekeurd bij Kon. Bosl. vau 24 Mei 1895) Donderdag 29 Dec. 1898. 9Se Opvoering van Hans. Huckebeinh Succes-blijspel in 3 bedrijven. Voorafgegaan door Lever de rideau van CAR RENTIER D'AGNEAU. Aanvang 8 uur. Balcon 12.Stalles f l.75. le Loge f 1.50. Parterre f 1.25,2e Loge fl.Gaanderij f0.40. Het stoomschip Koningin V>'dhel- mina, van Batavia haar Amsterdam, vert r. 26 Dcc. van Perim. Het stoomschip Prins Willem V. van Paramaribo naar Arnst., arriv. 28 Dec. te IJrauitlen. Het stoomschip Java, van Amst. naar Batavia, arriv. 26 December te Camaran. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, arriv. 26 Dcc. te Padaog. Het stoomschip Smeroevan Rot terdam naar Java. vertr. 26 Dec. van Perim. Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, vertrok '27 Dec. van Port Said. Hei stoomschip Gedé, van Roiter- terdaoi naar Batavia, arriv. 27 Dec te Marseille. t beste merk. Alom bekroond* MARKTNIEU vv S. Haarlem, 28 Dec. 1898. Op dc kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 22 stapels, uit makende 2357 kazen, wegende 4638 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G. f25.50. Op de veemarkt alhier zyn aange voeld: 5 Koeien f 175 'kï 140, 38 N. Kalveren f 14.— a f 8.— 46 Schapen f20.— a Ml.—, 0 graskalf f 3 Paard f a f Aangev. Verk. Prijs. Boter 93 KG. 93 KG. fl.20 fl,30 Biggen 65 st 65 st. f 5.— f 8,— Schram. 44 st. 44 st. f 11,f14 Aard. 69 HL. 69 HL. f2.— f3,— App. 46 HL. 25 HL. f 8 f9,— Peren 31 HL. 23 HL. f6,— f8,— VER&AOE's Prima Zaansche| j ianige Beschuitjes k izijn de Beschuitjes bij thee,| koffie en vooral chocolade, i [Voor kinderen zijn ze verrel te verkiezen boven koekjes,™ |en de kleinen vinden ze min stens even lekker. Het verbruik is de laatste! jaren enorm toegenomen, well een bewijs dat zij, die ze eens geprobeerd hebben, afnemers) blijven. In blikjes van 50| stuks 25 Cent. Zij zijn dusl zeer goedkoop. VERKADE Co., Zaandam. Op verzoek, Vrijdag 30 December 1808, van 21 uur, 2e EN ZEKER LAATSTE Groote Kinder- en IFauil- 1 ie-voorspelling door liet Dir. A. VAN LIER. lie Sprookjes van Groot phantastisch kluchtspel met zang in 9 tafercelen", le taf. Maarschalk Knip voorden Neus en zijn familie. 2e de drie Wenschen. 3e d de betooverde Prins. 4e Roodkapje. 5e Klein Duimpje. 6e Assehepoester. 7e de Gelaarsde Kat. 8e het Glazen Muiltje. 9e Doornroosje. Apothéose. Balcon fl,Stalles f0.8ö. Ie Loge en Parterre ('0.60. 2e Loge f 0.40, Gaanderij f0,25. Kinderen op alle rangen half geld. GEVRAAGD te Amsterdam, bij twee kinderen, één van 8 en één van 3 jaar, eene bekwame Kinderjuffrouw, goed kunnende mazen en stoppen en genegen om in het huishouden behulpzaam te zijn. Aanmelding in persoon eiken morgen uitgezonderd Zondag tusschen 11 en 12 uur, Nieuwe Gracht 57. Haarlem. gev/aagd, van 9—3 uur- Fr. Halsstr. 27rood. Mejuffrouw VERMEER, Groote Houtstraat 14, vraagt 1 Febr. een goei kunnende koken en van goede getuigen voorzie*). op bilitfke conditiën, 1ste «i 2e Hrpotbeek. Grosse van Hypothecair# I» schrq vingen. GrootboekkapitsaL Effecten. Incourante fondsot. Borgtocht. Nederfandvohm Nieuwe Gracht 11, HAAKITM Geregelde aanvoer per spoor van verkrijgbaar per waggon en per hectoliter, tegen concurreerenden prijs. Telefoonnummer aia

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3