Punch. PREDIKBEURTEN Blokworst PALJAS Dagnieid Oppasser-Huisknecht. Loopjongen Weggeloopen. W. Th. PiELAGE, Lange Yeerstraat 9. Rijwiel te Koop, IIKSOM» Schouwburg-Haarlem. Buitengewone Voorstelling AMEEïEMm l Leesbibliotheek VÏER TALEN. P. KUIPERS, Voor de Feestdagen. Kastanjes, PHiLIP BEVRIES. Gierstraat 73, Roomboter. T. A. DONNEE, Oudejaar. Kalfsvleesch- en Ragóutbroodjes. SIPKEi' Siempsiroop. JAMS. Citroen Limonadesiroop Frambozen Limonadesiroop. PHOTOGRAFIE. Nou, mins, dat zal waer zyn. As de deur maar even openstaat, wippen ze binnen en komen het hoffie bekijken. Den geheelen zomer is er eeDe juffrouw geweest, die bet alles uitgeieekend, ook mg, Mie en me andere buurvrouw, terwijl we op een baukie voor de deur zaten. Ik heb het zelf gezien en het was mooi boor. Ja, vrouwtje, dat zal we! zoo zijn, maar zyn er ook nog andere personen geweest om te schilderen en teteekenën. Jaraeheer. by de pomp en den druuenboom, hebben ze gezeten en toen kreeg ik een heel relaas van dendruivonboom, waarvan de juffrouw ook nog een trossie gehad had. Zij vertelde van haar aandeel iu de druiven, van de soort druiven en nog veel meer. Met een gelukweDseh aan het oudje over haar nieuwe woning gingen we heen. Den laten Januari 1899 hoopt de heer G. Walter den dag te herdenken, waarop hij voor veertig jaar in den dienst der gemeente trad. Sclierm wedstrijd. Op later te bepalen datnm in de maand Febrnari e.k. zal door de Scherravereeoigiog van het Bataljon d.d. Schatterij te Haarlem in het Brongebonw alhier een groote natio nale en internationale schermwedstrijd, waaraan een colonne- en corps-wed strijd op alle wapens is verbonden, worden gehouden. Hedenmiddag hield de Maatschappij tot exploitatie van Staalwaterhronnen alhier eene vergadering van aandeel houders, die evenwel niet toeganke lijk was voor de vertegenwoordigers der pers. "Wij meenen de aandacht van be langhebbenden te mogen vestigen op achtersiaande advertentie betref fende het nemen van maatregelen om het bevriezen der watermeters en leidingen te voorkomen. Men vestigt er onze aandacht op, dat met 1 Januari a. s. in werking treden, de nieuwe bepalingen voor het buïteclandsch postverkeer vast gesteld by het Algemeen Postverdrag den 15e.n Juni 1S97 te Washington gesloten. Van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld, dat de voornaamste veranderingen in de bestaande regeling zijn 1. Het toelaten van monsters naar alle landen tot een gewicht van 350 gram. 2. Het bepaalde voorschrift, dat briefkaarten naar het buitenland moeten zijn voorzien van het opschrift „CartePostale". Binnenlandscbe brief kaarten kuaoenderbaive-meilMcerMaar het buitenland worden verzondenook al zijn ze door bij-plakking van een 2V2 cents zegel voldoende gefrankeerd. PI .atjes of bekendmakingen mogeu ook op de voorzijde wordeu gedrukt mits zij in geen enkel opzicht schade doen aan de duidelijkheid van het adres. 3. Verbeterd schoolwerk kantegen een port, van 2'/i ct. per 50 gram (met mircinum van 12' ct.) naar 't buitenland verzonden wordeD, mits in open omslag of onder kruisband. 4. Blanco papier of schrijfpapier met briefhoofden zonder meer, kan niet als drukwerk verzonden worden, evenmin brief-omslageD, andere papier- waren en loterij biljetten. 5. Afgesneden bloemensleutels en clichés kunnen nimmer als monster zonder waarde aangenomen worden. 6. Het recht der postwissels, voor de meeste landen zal bedragen tot f 50 12Vï ct. per f 12.50, boven de f50 12 '/a per f25. 7. Het recht der brieven naar Oost en West-Indië, rechtstreeks uit Am sterdam en Rotterdam per boot daar heen verzonden, bedraagt 5 ct. per 15 grara. 8. By het verzenden ter invordering van kwitantiën, mogen ten hoogste in één omslag gesloten worden schuld vorderingen voor 5 verschillende per sonen in eene plaats. 9. Op visitekaartjes mogen met ten hoogste 5 woorden het doel der zending worden aangeduid, om tegen het tarief der drukwerkeu te worden verzonden. Over de toelating van postpakketten naar de Vereenigde Staten zal nader bericht worden. Algem. Nederl. Werklieden Verbond. Donderdagavond werd door de afdee- ling Haarlem van bovengenoeniden bond eene vergadering gehouden in het ge bouw „Weten en Werken". De zaal was goed bezet. Als spreker trad op de heer B. H. Heldt, lid der Tweede Kamer en President van het- A. N. W. V., met het onderwerp ,.Het Pensioenvraagstuk in verband met het rapport der Staats commissie." De voorzitter der afdeeling Haarlem opende de vergadering en deelde me de, dat op de eerstvolgende jaarverga dering dei* afdeeling het rapport der Staatscommissie zou worden behandeld en dat de commissie daarom gemeend had den heer Heldt. die deel had uit gemaakt van de Staatscommissie, te verzoeken dit onderwerp nader uiteen te zetten en toe te lichten. Hierna- kreeg de heer Heldt het woord. Spreker betoogde, dat het- een schan daal was voor de beschaving dat in den tegenwoordigen tijd nog niet in het lot van oude werklieden is voorzien. Niets is noodiger en dringender noodzakelijk dan de verzekering van oude werklieden tegen invaliditeit, tengevolge van lichaamszwakte, van ziekten, waardoor de werkman buiten staat wordt gesteld in zijn onderhoud te voorzienen ver zekering tegen den ouden dag. Yele voorbeelden zijn er, dat de werkman op 50jarigen leeftijd niet meer in zijn on derhoud kan voorzien en dan aan de liefdadigheid is overgelaten. Hun lot, dat meestal gepaard gaat met armoede, is treurig. Reeds vele pogingen om een werkman een rustige 11 dag te bezorgen, zijn beproefd. Opgericht is een werklie denfonds, een werkgeversbond in 1887 op initiatief van Mr. O. van Tienhoven te Amsterdam en ten doel hebbende de pensioneering van werklieden te bevor deren een suppletie-fonds, door eenige voorname ingezetenen te 's Gravenhage gevormd, doch men kwam tot de conclu sie, dat van vrijwillige pensioenverze kering geen heil was te verwachten. En het wa; dan ook onder het ministerie TienhovenTak, dat de wettelijke regêling tot verplichting van verzekering van werklieden ernstig in overweging werd genomen'. Door het aftreden van dit ministerie, zijn de plannen toen in duigen gevallen en nadat het nieuwe ministerie nog gepoogd had een bank instelling in het leven te roepen, waar door gewaarborgde lijfrente voor den werkman zou worden verkregen, maar waartegen door het A .X. AY. V., den Ned. R. K. Volksbond en Patrimonium krachtig werd geprotesteerd, omdat die instelling alleen de kleine burgers, die sparen konden, zou helpen, doch den werkman niet, werd bij Konink lijk besluit in 1895 eene Staats commissie in het leven geroepen, ten einde een rapport samen té stellen over de pensionneering van werklieden. Den 4en Juli van dit jaar was de com missie met- haar rapport gereed en tot de conclusie gekomen, dat de werkman op 60- en 65jarigen leeftijd meestal afhan kelijk is van bloedverwanten, dat de oorzaak hiervan de lage' Iconen zijn, die hem niet in staat stellen, geld of preniiën te besparen, zoodat van eene vrijwillige verzekering geen heil werd verwacht, maar dat het raadzaam zou zijn verplichte verzekering in te voe ren, en niet alleen tegen invaliditeit, maar ook tegen ouderdom. Vervolgens deelde spreker de uitkomsten van het onderzoek rond aan de aanwezigen in een gedrukte tabel, waarop de cijfers be treffende loonklassen, premiën en pen sioenen waren vermeld. De weekpremïe, die de werkman zou moeten betalen, be draagt bij een jaaricon van 0250 gul den 164 cent en van 250400 gulden 20 cent enz. Hiervan moet de patroon de helft betalen. Hit ouderdomspensioen gaat eerst in op Göjarigen leeftijd, nadat hij minstens 5 jaar in de verzekering is opgenomen. Het invaliditeits-pensioen na 3 jaar te zijn opgenomen. De Staatsbijdragen bestaan in de boo- ge re premie voor werklieden boven 16 jaar tot en met 65 jaar, in administra tiekosten en volle premie voor militie- plichtigen. Dit zou den Staat gedurende 50 jaren ongeveer 6 a 7 millioen jaar lijks koster. En toen deinsde de meerder heid van de Staatscommissie terug om de Regeering daartoe te adviseerenwel verklaarde zij zich nogmaals voor ver plichte verzekering, en adviseerde ten slotte aan de Kon.-Regentes, dat zij eene verzekering zeer raadzaam acht. maar zich door verschil van gevoelen, moest onthouden van het indienen van een ontwerp. Spreker betreurt het ten zeerste, dat de commissie niet iot eenstemmigheid is gekomen en geen wetsontwerp bij de regeering heeft ingediend, daar de Re geering dan de goheele verantwoorde lijkheid voor niet pcnsionneering had gehad. De grondslagen der Staatscom missie mogen zeer gelukkig worden ge noemd, daar ihvaliditeits- en ouderdoms- verzekering gecombineerd zijn. Hierdoor heeft spreker niét geprotesteerd tegen het ingaan van pensioen op 65jarigen leeftijd, daar zij nu toch op 50jarigen leeftijd, eerder' of later, bij lichaams zwakte of ouderdom, invaliditeitspensi oen kunnen krijgen. Vervolgens besprak de heer Heldt de lasten, uit deze ver zekering ontstaan voor werkman, pa troon en Staat. Wat den eersten betreft, spreker geloofde niet dat het- offer voor den werkman met het oog op deze ge wichtige zaak te groot is. Voor de pa troon? was het- een last, die ook velen ontlast, want er zijn wel patroons, die hun ouden werkman nog eeus ondersteu nen, hetgeen dan niet meer noodig is. En wat de belasting van den Staat aan gaat, hiermede wordt de armenzorg ont last. Volgens het boek van den heer Muylaert zou er eene besparing van 6 a 7 millioen op uitgaven voor den armen zorg komen. Ook uit het ingesteld on derzoek door de commissie bleek zulks. In 5 verschillende genieenten waren het vorige jaar 74671 werklieden, waar van 3341 boven 65 jaren. Hiervan wer den 2113 werklieden ondersteund, of over het geheele land genomen, zouden er van de 217.165 werklieden 137.345 worden ondersteund en tegen eene on dersteuning van f 52 per jaar. zou dit eene besparing geven van ruim 7 mil lioen en dit is het gevolg der algemeene pensioenverzekering van werklieden. Daarbij zullen de personen, die min der zullen uitgeven aan de armenzorg, meer aan de belastingwet kunnen geven. Dit wordt door den Min. van Financiën geregeld. Daarbij verkeeren wij in eene periode van verbetering der armenzorg, zoodat de uit te geven sommen daar voor steeds grooter worden, terwijl dit ook nog tot na 50 jaar zal voortduren. Hierna kwam spreker tot de pensioen bedragen. Deze zijn niet groot, zij kon den veel beter zijn, maai- eene belang rijke verhooging van de pensioenbedra gen zou ook eene verhooging van de premie tengevolge hebben. Na een opwekkingswoord, om toch vooral voor dit groote vraagstuk, waar van wij alleen de verzekering van het ministerie hebben, dat de zaak in on derzoek is. geen lusteloosheid en onver schilligheid te toonen, maar de regee ring tot prikkeling te brengen, besloot spreker zijn® rede. die met luid applaus werd begroet. Van de gelegenheid tot debat werd druk gebruik gemaakt. O. a. vroeg de heer Hofland, waarom de pensioenen dei- oud-ministers zoo hoog waren 1 en of hei niet de bedoeling der regeering was geweest de commissie zoodanig te doen samenstellen, dat zij tot geen eenstemmigheid kon geraken. We hebben hier niet te doen met een moeielijk op te lossen vraagstuk, zeide de debater, maar wij komen tot de con clusie dat de Staatscommissie is gestuit op onwil. Daarbij vond spreker de pre mie ook te hoog. Van de reeds lage loo- nen kan geen dubbeltje af, of het moest ton koste komen van de kleeding van vrouw en kinderen, en dan is het pen sioen nog te duur. Ook wat den leeftijd betreft, deze is veel te hoog. In vele vakken worden geen oudere werklieden dan van 45 a 50 jaar gevonden. De heer Schram* was het geheel met den heer Hofland eens. De inleider diende van repliek. Het Fanfare-corps der Haarlemsche Jocgelitigsvereeniging Pred. 12 la, Dir. de heer Georg Schmidt, dat zoo als wij onlangs meldden, met Nieuw jaarsdag van den toren der Groote Kerk koraalmuziek zou doen hooren, heeft gisteren ter elfder ure een schrij ven aan B. en W. gezonden, waarin het meedeelt van de verleende ver gunning om me: 1 Januari van deo toren te blazen geen gebruik te willen maken. Voorzeker is dit jammer, daar gedurende eenige jaren steeds op Christelijke Feestdagen en tnet Nieuw jaarsdag vele belangstellenden naar de Groote Markt trokken otn deze gewijde muziek te hooren en dit nu hierdoor wellicht onmogelijk is. Immers het is onzeker of de Christelijke uiuziêkvereeniging „Kunst na Arbeid", dir. de heer 0. G. J. Rühl nog zal kunnen invallen, daar deze vereeni- ging zich geenszins beeft voorbereid. Prijzenswaardiger zou het van eerst genoemde vereeniging geweest zyn, wanneer zy direct bedankt had en ten minste met gewacht had met bedanken tot twee dagen voor den tijd. D. H. "Wydeman 19 m. d. Antonie- straat. $toonsv*xax*tgsef*sc&i*ftr. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, arriv. 28 Dec. te Batavia. Het stoomschip Bogor, van Java naar Rotterdam, vertrok 29 Dec. van Perim. Het stoomschip Gedé, van Rotter- terdam naar Batavia, vertr. 29 Dec. van Marseille. Het stoomschip Prinses Sophievan Amst. naar Batavia, vertr. 29 Dcc. van Suez. Het dubbelschroefstoomschip Bot- ter damvan de Holland Amerika Lijn, vertr. 29 December van Rotterdam naar Nowyork. FamiliiiBbepieht@ft» Getrouwd: 28 Dec. M. S. Appel en W van Balgoyen, Varik. 29. C. J. Broek man en A. H. Kühn, Amst. G. van Lienen eu J. Kleefstra, Hobrede. J. Dekker en J. Swartsènburg, Zegveld. A. Kool, wedr. van J. F. A. Diemer, en A. A. D. Pels Rycken, Arnhem. Bevallen: 28 Dc-c. E. M. R. Fur née—Asser z. den Haag. A. O. Lan- gereisPool d. Mederoblik. Op «de Rijp» te Bloemendaal wordt met 1 Febr. gevraagd, een flinke, nette (volle kost), gewend met kinderen om te gaan en voorzien van goede getuigen. Zich aan te melder, s ochtends van 1012 uur. Wegens ziekte van den tegen woordigen oppasser, wordt op «de Rijp» te Bloemendaal ten spoedig ste gevraagd een netten Oppasser- Huiskneclit, voor Noodhulp (heele dagen). gevraagd, '12 a 13 jaar. Aanmel den na 0 uur, bij j. W. BOERÉE, Riviervischmarkt 7. LAATSTE BERICHTEN. EERSTE KAMER. In de zitting van heden is de motie Fransen van der Putte ingetrokken. De Indische begrooting is daarna een parig aangenomen en de Kamer op reces uiteengegaau tot 9 Januari. Heemstede. De 1 donderdag gehouden houtveiling door notaris mr. W. C. Boerlage, ge houden ton bate van <- gemeente Heemstede, heeft opgebracht de som ma van f 201,51. Zandvoort. Door B. en W. is Donderdag, des namiddags ten l'/a uur, openbaar aan besteed het gedeeltelijk rioloeren en bestraten van bet dorp. Na opening dor 40 inschrijvings biljetten bleek, dat het laagst was ingeschreven door J. Giebels en J. van Servellen te Haarlem voor f 25890 en het hoogst door J. P. Peuuings te Sloten voor f 36300. De laagste inschrijvers zyn met de uitvoering belast. Velsen. De jaarlyksche collecte voor de scholen met den Bijbel heeft in de verschillende afdeelingen dezer ge meente totaal opgeleverd f 157.73. Haarlemmermeer. De Unie-collecte heeft in de dorpen Nieuw-Vennep en Abbenes f 190 op gebracht. Beverwijk. Tot gemeente-secretaris te Koog a d Zaan, is benoemd de heer Rothe, amb tenaar ter secretarie alhier. Bennebroek. Door mevr. Gravin zu Spaur, de zus ters der R. K. Stichting „het Heilige Hart" en door den Z Eerw. beer Abels pastoor alhier is ter gelegenheid dor Kerstmisviering aan de leerlingen der naai- en knipschool, zoomede aan die der inrichting van lager onderwijs, een kleedingstuk en een toepasselijk geschenk uitgereikt. Ook de kleinere kinderen zijn niet vergeten. Santpoort. De tooneelvereeniging „Ons genoe gen" alhier houdt Donderdags Janu ari eene uitvoering in bet logement „De Wijman." Opge voerd zullen worden betklucbt- spel „De zuster van Jocrisse", het blijspel „Zet je petje af" en „Het bedrogen drietal". POSTERIJEN. Lyst van brieven aan onbekenden verzonden door het Postkantoor te Haarlom, gedurende de le helft der maand Dec. 1898. Brieven. Mevr. Welkens (3); Duuker;P. J. Kruysman; Mej. K. C. van Rappard Mej. van OplooMej". P. Robbeu Mej. L. BredeeMej. A. Noorduin Mej. J. v. d. WalMej. B. Kapers- hoek Mevr. N. A. v. DykZinger, a 'ente Amsterdam. Wed. A. Visser. Arnhem. Mevr. UtermarkMevr. Bakker, beiden te Bloemendaal. DistilleerderijMevr. Scholten beiden te Haarlem. J. Malherbe.Nederweert. J. Oudshoorn, B. yan den Berg, bei den te Rotterdam. Mevrouw M. v. d. Saudt? CORRESPONDENTIE. Den heer Z. H. Uw ingezonden stuk ter beantwoording van „Een werkman" vindt in bet volgend num mer een plaats. BDRGERLIJKE STAND. Bevallen 27 Dec. R. de Leeuw— Goudsmit d. 29. C. van der Werff— Brussel d. H. C. Priesman—Koppen z. 30. K. H. Willemse—Geerlings d. Overleden: 28 Dec. B.Th.Oostrom 6 m. d. K. Vlamingstraat. 29. B. Roest 78 j. Amsterd&mstraat 30. J. op ZATERDAG en ZONDAG 31 December 1898 en 1 Januari 1899. TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Oudejaarsavond. Js Avonds 7 ure, Muller. Nieuwjaarsdag. Pas de Service. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Oudejaarsavond. 's Avonds 71/2 ure, Mulder. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Mulder. Nam. 5 ure. Mulder. Klein Heiligland. Oudejaarsavond. 's Avonds 8 ure, Tibben Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Tibben. 's Avonds 5'/a ure, dezelfde. Luthersclie Kerk. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Poolman. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Wempe. Doopsgezinde Kerk. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, de Vries. Sluiting des jaars. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Craandijk. Kerk der Broeder-gemeente, 's Avonds 11G ure, de Blocq van Scheltinga Sluiting van het jaar. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel tinga. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Oudejaarsavond. 'sAvondds 8 ure, Schotel. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure eti des nam. ö'/i ure, Schotel. Woensdagavond 8 ure, Schotel. Bennebroek. Oudejaarsavond. 'sAv. 7 ure, Gerth van Wijk Jr. Collecte voor noodlijdende kerken en personen. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Zandvoort. Oudejaarsavond. Nam. 6V1 uur Hulsman. Bevestiging van 1 ouderliDg en 1 diaken. Heemstede. Oudejaarsavond. Nam. 6V2 ure, Kuijlman. Collecte voor „Meer en Bosch." Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Baksteen. Houtrijk en Polanen. Oudejaarsavond. 's Avonds 6'/j ure, He&rinqa. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 uur, Heeringa. IJmuiden. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Wesséldijk. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. Voorbereiding Avondmaal, 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Een zwarte JACHTHOND, reu) gladharig, voorzien van lederen halsband met koperen puntjes. Terug te bezorgen tegen beloo ning »Frisia« aan den Zijl weg, ge meente Overveen. van RUM, CITROEN en ARAK. per Lit. 11.05, 11,25, f l.50. fl.80 per fl. f0,85, fl,05, fl,20, fl.50 Likeurstokerij en Wijn- handel Gebr. LOOTS, St. Pieterstraat 1921. Wijngaardstraat 14. Depót: Hotel «St. Jan», W. A. J. v. n. KAMP. Jansweg20. 12 Cent per ons. Telcphoonnnmmer 272. Een goed onderhouden voor f55,-. Spaarnwouderstraat No. 53. 4&GHEVEN1NGEN. Hotel Bella Vista, Van Stolkweg 14, blijft den geheelen Winter ge opend. Pensioen tegen matigen prijs. Gemeente Duinwaterleiding'. De Directie herinnert den Con tractanten bij deze aan de laatste alinea van art. 12 der verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van Duinwater luidende als volgt: Het onderhoud aan den meter komt ten laste van de gemeente alle schade evenwel daaraan tenzij door vorst of anderszins toege bracht. is voor rekening van den gebruiker. Contractanten worden dus in hun eigen belang uitgenoodigd de noodige maatregelen te nemen om het bevriezen der watermeters en van de leidingen te voorkomen. De Directeur, L. W. HA VEL A AR. Sociëteit Nieuwjaarsbijeenkomst, op Zondag 1 Januari 1899, des* avonds ten 8'/5 uur. Haarlem, 31 December 1898. Nederlandsche Opera v. (1. Stadsschouwburg te Amsterdam. Dir. C. v. d. LINDEN Maandag 2 Januari 1899, met medewerking van Signora BEATRICE AD AMI en Signor CORRADETTI van de Italiaansche Opera. (PAGLIACCI.) Overleden te Bolsward in den ouderdom van 82 jaar, onze Moeder en Behuwdmoe- der, Vrouwe M. L. YPEY, weduwe Mr. J. HAITSMA MULIER. Haarlem, 29 December. F. G. N. HAITSMA MULIER. G. HAITSMA MULIER— Teding van Berkhout. W. D. HAITSMA MULIER. W. C. HAITSMA MULIER— Baronesse van Sytzama. Eenige kennisgeving. Muziekdrama in 2 Bedrijven met proloog, van LEONCAVALLO. Gevolgd door: Opera in 2 Bedrijven. Muziek van MASCAGNI. Aanvang 8™uur. Balcon f2,50: Stalles f2.le Loge t 1.75; Parterre f 4.502de Loge f 1,25Gaanderij f0,60. Optreden van de Dames ADA MI. SOHNS en der Heeren CORRADETTI en URLUS. per fl. per lit. Siroop van Punch f 0,80 1 1. 1.1.25 1,20 1.50 1,30 1.60 1.50 1.80 Cognac 1' 1.15. f 1,30, f 1.50 p. tl. f 1.40. f 1.60, f 1.80 p. lit. *F. KRUIJ FF, Toortingstraat 31. Eijls ti'aat 7i. vanaf 8 Ct. 5 ons. Sinaasappelen, vanaf 1 Cent per stuk. bij over de Heeren VAN DIESEN KERREBIJW Allerfijnste le kwaliteit 83eEffSsc2ie ent Leidsche KL Houtstraat 62. VOORHANDEN Berliner- en Appelbollen. Ook verkrijgbaar Pasteitjes, Sneeuwballen. Beignets, enz. enz. S. P. YAN THIEL, Confiseur, '!?ude Sroenmafkt S» Heden verkrijgbaar Puikbeste Blauwe Aardappelen, ii 15 Cent. Zeeuwsche Wolkammers, 18 Ct. en beste Zeeuwsche Blauwe 20 Cent de 5 Kop. Tevens aan hetzelfde adres beste Frankforter Zuurkool, 5 Cent, Andijvie 0 Cent. Heereboonen 8 Cent en Snij boonen 10 Cent de 5 ons. bij H. LIJNZAAT, Zoetestraat 2a over de Krocht, Vraagt uwen Comestibles-winkelier Sleipppoeder. Bisschop Essence. Rooden Bessenwijn. Witten Bessenwijn. POSTELEIN iu Flesch. Lijders aan Jicht of Rheumatiek, gebruikt VAX ZALM's Kruiden. Reeds meer dan 1200 attesten zijn bij ons ter inzage van lijdei s die zich ongeneeslijk dachten en nu nx het gebruik van dit eenvoudig en gemakkelijk middel radicaal zijn genezen. Met gebruiksaanwijzing a f 1,10 per pakje of f3.de 3 pakjes, bij W. F. G. J. VAN ZALM, te Haam stede. (Zeeland). J. Pörtzgen, Koningstraat No. 38. Onname Instantinée. Specialiteit ui Kinderportretten. Onverganke lijke Portretvergrootingen. Het Atelier is dagelijks geopend Dfj elke weersgesteldheid. j

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3