ED. MEUWSEN, Haarlem's Dagblad vummïMh den zij thans inkomen? En. bovendien heeft mem te doem met een uitgave van 5 of 6 milliard meer dan de tegenwoor dige opbrengst der belastingen. Uit een leening? In 1870 daalde in eens het crediet, ofschoon de Fran- sche schuld toen niet veel meer was dam 12 milliard; tegenwoordig is zij meer dan 30 milliard. „Wat zou er nu van ons crediet worden vraagt de schrijver. En hij antwoordtonze financieele moei lijkheden zouden nog veel ernstiger zijn dan in 1870. Uit de opgesomde cijfers trekt hij dan deze conclusieOnze financieele politiek moet worden gewijzigd, tenzij het stelsel onzer nationale verdediging een wijzi ging onder-gaat." INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per rage}. 21, Ancgang 21. brengt aan zijne geachte Clien tèle zijn gelukwensch bij den aanvang van 1899. De Stoomdrukkerij van is de goedkoopste groote Drukkerij in Haarlem. Monsters papier, modellen en opgaaf van prijs worden steeds gaarne ver strekt. ifapvoëg SSssdsci5ew«»9 Reeds weken geleden werd ons, on der het zegel der geheimhouding me degedeeld dat een combinatie werd voorbereid van de Wilbelmica-staal- water en de HollaDdia-tafelwater- broDnen met de Victoriabron te Ober- lahnstein, waarvan het hoofdkantoor is srevcstigd te Amsterdam. Blijkens een mededeeling in het „Alg. Handelsblad" overgenomen uit een der baarleinscbe bladen, zijn deze plannen thans niet meer geheim eu zien wij derhalve ook geen bezwaar, mede te deelen, dat de bedoeling is, dat de Victoriabron de Wilbelmiaa- en Holiandiabronnen zou pachten en dal de heer Koolhoven als directeur van deze gezamenlijke exploitatie zal optreden welker kantoor zal worden gevestigd te Amsterdam. De exploitatie van het Brongebouw met de concerten eoz. zal daardoor echter niet worden gewijzigd. Een vol dongen feit is deze transactie evenwel nog niet en daarom verbaast bet ons, dat er nu reeds melding van gemaakt is. In verband met liet bovenstaande laten wij hier het volgende bericht uit de JV. B. CL volgen „In de Vrijdag gehouden buiten gewone algemeone vergadering van aandeelhouders der Maatschappij lot expioitatie van de Victoria-Bron te Oberlahnsiein, gevestigd te Amster dam, zijD enkele voorgestelde statuten wijzigingen goedgekeurd. Verder werd aan mr. P. Peelen, op z\jn verzoek, met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend als directeur en dezebeer daarop tot commissaris gekozen. Tot directeur werd, op voorstel van commissarissen, met ingang van 1 Januari benoemd de heer A. Kool hoven, to Bloemendaal. Sociëteit Vereeniging. De maticée door het Haarlemsen Muziekkorps, Directeur de heer C. P. W. Kriens, op Nieuwjaarsdag iu de Sociëteit Vereeniging gegeven, was wederom goed bezocht. De verschil lende mooie nummers werden zeer verdienstelijk ten uitvoer gebracht en door luid applaus het corps daarvoor hulde gebracht. Populair Concert. Door e9n keur-programma uitge lokt, hadden vele belangstellenden Zondagavond hunne schreden naar de Sociëteit Vereenigiug gericht om het populair concert bij te wonen. En zy werden niet teleurgesteld. De heer Kriens weet zijn programma steeds zoo te kiezen, dat de muziek de aandacht der toehoorders blijft trekken. Het „Moto Perpetuo" voor 8 violen-solo voldeed wederom uit stekend. De heer Abram de Winter moest de aanwezigen aan 't lachen brengen en dat heeft hij dan ook gedaan, ook met zijoe bride voordrachten „Drieske de Scheereslieper" en „Piokpillen", waarmede hij andermaal een uitbundig succès behaalde. Inbraak. Gisteren, Zondagnamiddag, vermoe delijk tusscheu 3 en 8 ure is inge broken ten huize van den groenten- handelaar A. Ineke, woonachtig aan de Keunemerstraat hoek Saenredain- straat. De bewoners waren allen af wezig. In bot binnenvertrek is een linneukast opengebroken en daaruit een houten kistje met f 130 en uit een houten bakje ongeveer f 10 aan kleingeld ontvreemd. Aan de voordeur is geen braak gepleegd, das deze is vermoedelijk met een valscheu sleutel geopend en daarna eene ruit van de glazen alcoofdenr verbrijzeld, waarna men zich toegang tot bedoelde ach terkamer heeft verschaft. Josua. De atd. Haarlem van Toonkunst zal, onder directie van den heer W. Robert, den 17den dezer Handels oratorium Josua uitvoeren. Voor de eerste maal zal daarbij Haarlems Muziekkorps medewerken, versterkt met twee eerste violen, twee tweede, een alt, een violoncel en een contrabas. Eerstdaags begint de heer Robert met bet orkest te repeteeren. Als solisten treden bij die uitvoe ring op mevr.Noordewier--Reddiugias, sopraanmej. Anna Blaauw, altde heer J. J. Rogmans, tenor en Gerard Zalsman, bariton. Schouwburg. De Sprookjes van Moeder de Gans. Hot groote succes met de beide vorige opvoeriDgeu behaald, heeft de schouwburgdirectie doen besluiten de heeren Gebrs. van Lier en hun ge zelschap a. s. Woensdagmiddag nog eene enkele kinder- en familievoor stelling te doen geven, waarbij weder om „De Sprookjes van Moeder de Gaus" zullen worden opgevoerd. Zy, zoowel grooten als kleinen, die ze nog niet zagen, verzuimen vooral niet van deze gelegenheid gebruik te ma ken men vrage siechts aan hen, die er wel reeds van genoten, hoe aardig het was. De overgang van het oude in het nieuwe en de aanvang van het nieuwe jaar zijn weder niet zoader oneenig- heid voorbijgegaan. Zaterdagavond kwamen er al een paar vechtpartijtjes voor en Zondagavond was bet op straat bijzonder woelig en rumoerig. Een en andermaal moest de politie optreden, zoowel tegen burgers als militairen en een der agenten raakte daarby een oogenblik leelijk iu 't nauw. Aanstaanden Zaterdag treden hier ter stede de „spiritisten" Homes en Fey op, die thans in Amsterdam zooveel succes hebben. Droevig ongeluk. Zaterdag-avond bij het z.g. Oude- jaar-uitschieten, eene dwaze gewoonte waaraau men zich niet schijnt te kun nen onttrekken, heeft in de Wouwer- mansstraat een droevhr ongeluk plaats gehad. De 20-jarige Timmerman was met zijn vader in het tuintje achter hunne woning. Zij zouden klokslag 12 uur het Oadejaar gods fiink wegschie ten. De vader had daartoe een geweer, de zoon een zesloops-revolver geno men. Laatstgenoemde die nog nimmer met vuurwapens had omgegaan, en bepaald zeer zenuwachtig was, kon de haan van zijn revolver niet goed overhalen, althans het schot ging door een noodlottig toeval af en trof den vader juist in den linkerslaapstreek. Men kan zich de vertwijfeling voor stellen, waarin de zoon verkeerde, toen hij zijn vader bewusteloos op den grond zag vallen. Ijlings werd hul:: gehaald en de getroffene per brancard naar het St. Elisabeths-gasthuis vervoerd. Zondag-avond was de toestand iets gunstiger dan in den morgen. Hoewel de man bewusteloos was, was de ademhaling iets beter, doch zijn toe stand blijft hoogst zorgelijk. De politie met de zaak iu kennis gesteld, heeft proces-verbaal van het gebeurde opgemaakt. De zoon is uit den aard der zaak diep terneergeslagen daar bij door onvoorzichtigheid mis- scuien de onwillekeurige oorzaak is van zijns vaders dood. Vader en zoon waren beiden werkzaam op de fabriek van de heeren Beijnes en staan be kend als oppassende werklieden. &vNieuwe3school. Door den Hoog Eerw. heer B. Dan- kelman is Zondag in de kathedrale kerk in de Jansstraat medegedeeld, dat Z. D. H de bisschop van Haar lem een belangrijke som heeft geschon ken voor de stichting eener nieuwe school. Het ligt waarschijnlijk in de bedoe ling, die schooi te vestigen in het Leidschekwartier. Den eersten dezer was het 25 jaar geleden, dat op initiatief van den heer H. Binnewierts van Rotterdam door de vereeniging van hoofden werd op gericht de vereeniging tot uitkeering bij overlijden voor R. K. onderwijzers in het bisdom Haarlem. Deze vereeniging heeft twee bron nen van inkomsten; in de eerste plaats de rente van zijn kapitaal en in de tweede een boofdelyken omsla?, die geheven werd wanneer er een sterf geval had plaats gehad. Dit laatste is evenwel, dank zij de toeneming van bet fonds, in den laatsten tijd niet noodig geweest. Jubilea. Zondag 1 Januari herdacht de heer J. W. van Campen, commies vac de afd. Burgerlijke Stand, ouder vele blij ken van belangstelling den dag, waar op by vóór 25 jaar in dienst trad als ambtenaar ter secretarie. De heer van Campen had uitdruk kelijk den wenseh te kennen gegeven, dat men dien dag voor hem onopge merkt zou laten voorbijgaan. Den jubilaris is evenwel Zondag door de ambtenaren die ouder hem werkzaam zijn een fraai geschenk als blijk van waardeering aangeboden. Voor den heer G. Walter,bodeten stadhuize, was het op 1 Januari 40 jaar geleden dat bij in dienst der ge meente trad. Onder vele blijken van belangstelling mocht h|j dien dag her denken, terwijl hem namens de ge- meente ambtenaren een stoffelijk bly'k van belangstelling, een gouden horloge ketting, werd overhandigd. Dat de beide jubilarissen nog vele jaron hun ambten met ijver zullen mogen vervullen, zij hun toegewenscht. Het Stedelijk Museum van Schil deryen en Oudheden op het Raadhuis is in de maand December j.l. bezocht door 159 personen tegen betaling en door 214 personen kosteloos. IJmuiden. Onder sterk politiegeleide zijn van hier naar Haarlem overgebracht drie visscherlieden, die een hunner vakgenoo- ten hebben overvallen en mishandeld, zelfs een been totaal verbrijzeld en stuk getrapt. Be mishandelde is, zooals wij in ons vorig nummer meldden, naar het Academisch Ziekenhuis to Leiden ter behandeling overgebracht. Vorstelijke gift. De „Vereeniging van gepensionneerde onderofficieren en minderen van het Ne- derlandsche Leger" (onderstand aan mi litairen gepensionneerd vóór de Wet van 1877 en hunne weduwen) ontving van Hare Majesteit de Koningin-Moeder we derom eene schenking, ditmaal groot f 500, als blijk van belangstelling in haar streven. Portretten der Koningin. De firma H. Bogaerts Co. te Boxtel, die ter gelegenheid van de inhuldiging der Koningin portretten van H. M. in den handel had gebracht, heeft zich, geiyk men zich herin neren zal tot de Tweede Kamer gewend met verzoek om schadeloos stelling voor het nadeel dat baar was toegebracht door het van Rijkswege kosteloos verstrekken van portretten aan verschillende instellingen. Thans heeft de genoemde firma een brief uit 's-Gravenhage ontvangen, ouderteekend „Justitia", waarin haar, aannemende dat de Tweede Kamer de verlangde schadevergoeding niet kan geven, een middel aan de band wordt gedaan om ook liaro portretten die nog voorradig zyn gratis uit te deelen aan vereenigingen, stichtingen enz., indien namelyk eoaige personen, die het billijke van de klacbt inzien, zich vereenigen en een bedrag voor de gratis-zending vau de portretten overmaken. Om te beginnen zendt „Justitia" een bankbiljet van f 300 om daarvoor het levensgroote portret van de Koningin, aan het Koninklijk Kolouiale Militaire Invalidenhuis op het landgoed Bronbeek by Arnhem te zenden. De firma heeft onverwyld de be stelling voor Bronbeek uitgevoerd. Een 110-jarige. De oude Boomgaard te Groningen maakt het nog wel blijkens het vol gende schrijven aan de Pr. Dr. en Asser Cl. Algemeen had men gedacht, dat de nestor aller Nederlauders het jaar 1898 niet mede zoude uitgaan. De heer Boomgaard toch werd in den afgeloopen zomer minder, de zintuigen waren byna alle uitgesletende 19- eeuwscbe patriarch bracht zyne dagen in een dommeligen toestaud door, maar thans staat de 110-jarige weder des morgens te 8 uur op en gaat des avonds eerst te 9 uur naar bed. Ook in den afgeloopen herfst zag Boomgaard zoovele ouden van dagen om zich wegvallen, maar deze verpleegde in het Jacoba-gasthuis ziet geslachten komen en gaan, en doorleeft by hel dere oogenblikken nog eens zyn vroeger leven, als by spreekt over den Fransehen tyd en zyn zeeleven van vroeger dagen. Het „Dagblad" vermeldt de vol gende historische anecdote van den ouden Bamberg: De goochelaar was in een familie geinviteerd om op een kinderfeest de jncgelui te vermaken. Den dag te voren worden met den heer des huizes besproken de ingrediënten, die voor de voorstelling noodig zyn. Eieren, sinaasappelen en dergelyken worden bp de lyst gebracht en ten slotte eenoude broek. Mynheer kykt eenigszins vreemd op. „Mag ik er alles mede doen wat- ik wil, mynheer? Het is een ver rassing, weet u „Zeker, Bamberg, ga je gang maar", antwoordt de huisvader en laat den ouden goochelaar het versleten klee- dingstnk brengen dat door hem ver langd is. „Das alles mag ik er mede doen? Het is een verrassing 1" Nogmaals wordt het verlof gegeven en Bamberg gaat naar hnis. Den volgenden avond heeft de voorstelling voor een aantal blyde kindergezichten plaats. Eierzak, om- rnelet, kunstjes met kaarten, het ge- heele repertoire, doch geen enkele kunststuk wordt verricht, waarby de broek van den heer des huizes een rol speelt! ggDeze neemt hem apart en vraagt de reden. „Och, meneer, ik zal het u maar zeggen, ik had geen fat-soenlyke broek meer om hier te komen en u zei toch, dat ik er alles mede doen mocht! Dat is nu de „verrassing". Wy verzekeren onzen lezers, dat deze grappige zet den goeden ouden goochelaar door niemand ooit kwalijk is genomen. Eene bergstorting. Nog altijd rollen de steenbrokken, zachte, roods steenen van ongeveer een halveai kubiek on meter, met. donderend geraas als bij lawinen-val, bij honderden te gelijk neer van den Sasso Rosso op de puinlioopen van het 1200 meter lager gelegen dorp Airoio, in het Zwitsersdie kanton Tessin. En met de steenen stroomt een dikke laag leemaarde onaf gebroken toe. De> plaats waar dat alles afbrokkelt is betrekkelijk smal, maar benedenwaarts wordt de weg, dien steen en aarde zwart af teekenen op de sneeuw, steeds breeder. En de puinhoopen der huizen in de St.-Gothardstraat worden steeds hooger, twee, drie huizen hoog. En ver in den omtrek, in de woningen die gespaard zijn, brandt 's avonds nog slechts een heel enkel lichtjehaast alle bewoners zijn gevlucht; weinige stijf hoofdige oude menschen willen in hun eigen huis leven of sterven. In het station overnachten families, die niet op htm eigen bed den ochtend durfden afwachten; de kinderen slapen op en onder do banken, tusschen het noodigste huisraad, dat nog gered is. Ingenieurs en autoriteiten bezochten de plaats van de- ramp, maar zij kunnen den wilden stroom niet stuiten; het. noodlot moet stil worden afgewacht, en technici vreezen, dat er nog veel hevi ger afschuivingen zullen volgen. Toen de eerste steenen, met veel leem vermengd, vielen, in den avond van Maandag, vluchtten de bewoners van het dichtst bij den bergwand gelegen huisje vijftig meter verder het dorp in, in een leeg staande woning. Maar te 1 uur 40 brak er een nieuwe stroom los, en twee uur later viel de groote massa, te zanten meer dan 300,000 kubieke me ter. Toen werden die menschen, behal ve d'e moeder, toch verpletterdtoen werden ook liet hotel met de huizen daar om heen, en dè stallen vol vee vernield, en de brandende kachels van het hotel stortten in den grooten voorraad hout en steenkolen, waardoor weldra de vlam men, licht bloederig van kleur, opsloe gen uit de grillige ruinen in den maan nacht. De bewoners bleven kalm en vastbe raden met het diepe fatalisme van het volk uit het hooggebergte, dat altijd den dood voor oogen ziet; de familiebe trekkingen der verongelukten schreiden niet, maar staken dapper de handen uit om elkaar te helpen in de berekende vlucht. De meesten trokken, met het huisx-aad op sleden, naar de dieper in gelegen dorpen, waar de meesten fami lie hebben.de zieken en gewonden wer den opgenomen in hotel Rossi, dicht bij het station. En op eerbiedigen afstand staan de mannen samen het bekende gezicht van den berg te bespieden, conclusies trek kend uit de richting der steenribben, die zijn gevormd, uit het hooger liggen van het sneeuwkleed hier eu daar. De beschadigde meubelen, brokken van wagens en landbouwgereedschap, werden in droevigen chaos zoo dicht mogelijk bij den spoorweg gesleept daar wordt ook het geredde vee, dat ang stig blaat, vastgelegd. De vruchtbare bodem is zeker voor een paar jaar vernield. In den nacht van Dinsdag op Woens dag werden door een nieuwe afschuiving vijf huizen verplebterdlWoensdagmid dag eerst was men het vxuxr, dat zich ver om de puinhoopen van het hotel had uit- gebreid, meester. Het opruimen, door soldaten en bxxrgers, vorderde snel. De werklieden lijden veel aan dorst, omdat de waterleiding vernield is. De bewoners die wakkei- waren, ver tellen dat zij in het klare licht na de maansverduistering de grootste steen massa duidelijk konden zien aanschui ven ze geleek een donkere lawine van 150 meter breed, op het witte sneeuw veld een krakend, dof gerommel hoor den zijn, met nu en dan het neerploffen van een huis of een stal, die zij plotseling zagen verdwijnen in de donkere massa. Het hotel Airoio, dat nu geheel plat geslagen is, werd in 1895 door een lawine vernield, toen door den enkelen luehtdi-uk een muur werd ingedrukt. Donderdagnacht en Vrijdag viel er nog wel een massa van honderdduizend ku bieke metermaar de steenen bereikten niet. het deel van het dorp dat neg over eind staat; de kantonnale straatweg echter werd over een lengte van een halven kilometer vernield. Toch vreest men ook nog voor liet. noordelijk gedeel te van het dorp. Inmiddels hoopt men het gevaar te voorkomen door de nog met afschuiven dreigendt rotspartij met dynamiet te laten springen. Het lid der Bondsregeering Zemp en prof. Heirn met tal van ingenieurs kwa men Donderdagmiddag aan. Eenige inge nieurs met den chef van den geniedienst voor do Goclhardwerken zijn in onder handeling met bekwame gidsen om het gebied der afschuivingen te beklimmen, De afschuivhigen duren voort. Leger en ^Soot» Bjj het instr.-bat. te Kampen wer den iu 1898 voor den dienst aange nomen 302 volontairs, waarby 6 voor tamboer en van anderen korpsen over genomen 3 onderofficieren eu 3 sol- dateu. By verschillende korpsen werden in 1898 ovorgeplaatst 17 onderofficie ren, 229 korporaals, 13 soldaten en 1 hoornblazer. Met paspoort gingen 17 korp.-titu- lair, 2 hoornblazers en 1 tamboer; met pensioen 1 sergeant en 1 korp.- titulair. In het kader van het bataljon wer den opgenomen 17 korperaais. Twee volontairs werden uit den dienst ont slagen zonder paspoort. B D RGERLIJKE STAND. BEVALLEN: 30 Dec. 1898. C. NieuwenhuizenKooien, a. 31 Dec. C. L. Honighv. d. Linden, a. 1 Jan. 1899. L. Cauverende Haas. 1 z. en leve.nl. d.A van Melsen Niemann, d. E. Koopmanvan Veis, z. G. S. H .MxxllcirPhilippo, d. A. van OrdenHagen, d. H. E. Molenaar Swart, z. 2 Jan. M. A. HermelingPe perzak, z. L. Dxxinvan Tucht, z. OVERLEDEN: 30 Dec. 1898. G. Hagtingius 22 j., Meesterlottelaan. 31. M. E. Rosen hartde Baar, 72 j., Korte Hofstraat. 1 Jan. 1899. E. P. Emans v. Setten 74 j. Hagestraat. VARIA In een vergadering van babbelaars over de sociale kwestie boorde iemand onlangs deze fraaie, kernachtige speecb Burgers, ik wou eerst niet spre ken, maar het moest, me van het hart ik kan hier niet blijven zitten en niets zeggen, zonder op te staan en te zeggen, wat ik denk van de sociale kwestie. Ik zeg dan, de sociale kwes tie is de kwestie van ons allen. Ik heb gezegd. (Algemeene toejuiching.) Sigarenhandelaar. Hoe bevalt u myn nieuw merk „Afrika"? De naam is uitstekend. Het bin nenste is ondoorgrondelijk. Ouderlyke zorgen. Vader. Die jongens geven je toch meer zorgen dan de meisjes. Zie je, mijn zoon is nu zes-en-twin tig jaar en pas luitenant, en mijn dochter is negentien en al de vrouw vau een majoor. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de éigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 23 Dec. tot en met 29 Dec. '98. Een verlofpas Kon. Ned. Mar.Een gouden broche. Een keeshond. Een rozenkrans. Een paar zwarte kinder schoentjes. Een gouden ring. Een portemonnaie met geld. Een bruin glacé handschoen. Een armband. Een wandelstok. Een bruine jachthond. Een zwarte doeshond. Een bruin wol len vrouwen handschoen. Een dames- handmof. Een band van een sportkar. Een stuk zinken pijp. Eeniee sleutels. Een ring met sleutels. Gevonden onder Overveen, een parapluie. Gevonden in de opgehaalde vuilnis- stoffen eu terug te bekomen by den Hoofdopzichter Gemeentereiniging, bnreau Harmenjansweg. Een zilveren theelepeltje. Een zilveren suiker schepper. M ARKTNIEü W S Haarlem, 2 Jau. 1899. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe fO,— a f 0,Witt-: tarwe f 6.80 a f 6.50. Rogge f 5.15 k f4.90 Haver f3,623 a f3,40. Gerst f 4.9') a f 0,— Paardenboonen f 6.20 k f 6,15. Bruine boonen f0.— a f 0.— Capucyners f 0.— a f0,—Karwy- zaad f 0,— a f 0,—. Bruin mosterd zaad fO.— a f—Groene erwten f 6.60 a f 0.—. Duivenbooneu f 6.75 a f 6.15. Petroleum-bericht van P. A G C Calkoen, makelaars, Amsterdam, 31 Dec. De Amerikaausche Petroleum-no- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuter's telegram New-York «.50. 6.50, 6.50, 6.50, 6.50. 6.50 ct. per gallon. Philadelphia 6.45, 6.45, 6.45, 6.45, 6.45, 6.45 ct. p. gall. Ruwe Olie 100—, 100—, 100—, 100— 100—, 100— c.p. vat. De totale uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 12 Aug. 1898 1897 15,319,100 vaten. 14,501,100 vaten Amerikaansche Disponibelf 9,10 Cons. Levering SeptiDec. 0,— Entr. Amsterdam, 31 Dec. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friescha Dokkuin- mer Jammen f2.50 ét 2.80, Franeke f2.50 a 2.80, Hilleg. Zand f0.a 0.Zeeuwsche Jammen f 3.00, k 3.30, blauwe f2.90, a 8.20, Rjjns burgers f 0.—, a 0.—, Muizen f 0.— a 0.—. Katwyker Zand f 0.—a 0.—. Klei r 0.—, a 0.—, Brielscke Kralen f 0.—, 0.—, Andijker Muisjes f 3.—, Wesilandsche Zand f4.25 a 4.50 per Hl. Leiden, 31 Dec. De aanvoer en pryzen ter Veemarkt van heden waren als volgt12 Stie ren f 52 a 186, 140 vette Ossen cn Koeien f 115 a 230 of f 0.48 a 0.60, p. Kg., 176 Varekoeien f 87 a 196, 62 Graskalvcren f 20 a 59, 26 vette id. 37 a 86 of f 0.70 a 0.85 per Kg., 18 nuchtere idem f 7.—a 17.—, 854 vette schapen f 13 a 25.— of 0.38 a 0.42 per Kg., 470 weide dito f 10.— a f 16.50, Lammeren f 0.— a 185 magere Varkens f 13 a 30 419 Biggen f3.50 a 1*2.—Veulens f af—, Paarden f al 338 Kalf en Melkkoeien f 102 a 215. Familieberichten. Bevallen29 Dec. H. G. Boeree— Scbolten d. Naarden. 30. A. A. M. de Goeü—Blom d. Gouda. P. Leen- dertz—Van Hulst d. Arnhem. 31. G. J. Vis—Güthard d. Koog a/d Zaan. A. M. Tollenaar—Went z. Meester- Cornelis (Java). G. Ketelaar—Legel levenl. z. Amst. Overleden: 29 Dec. Wed. A. Don ker— Hagoort 71 j. Nieuwendyk. Wed. B. Planten—Stromk 75 j. Amst. P. A. Wattez 57 j. Amst. 30. J. A. Ba- kels jm. 21 j. Amst. Jkvr. E. de KujjperVan Nispen, Nymegen. 31. Baronn. Bentinck—Qnarles v. Ufford, Twelio. J. W. H. baron Bentinck 61 j. Londen. 5?' ï?- Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Batavia raar Amsterdam, arriv. 30 Dec. te Suez. Het stoomschip Burgem. den Tex van Batavia naar Amst!, vertr. 30 Dc c. vau Padang. Het stoomschip Koning Willem I van Amst. uaar Batavia, arriv. 31 Dec. te Padang., Het stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amst., pass. 31 Dec. des ochtends 8 u. 50 min. Ouessant. Het dubbelschroefstoomschip Bot terdam, van de Holland Amerika Lyu, Rotterdam naar Newyork, passeerde 30 Dec. des avonds 9 u. 20 m. Lizard. Het stoomschip Oengaran, van Rot terdam naar Java, vertr. 31 Dec. van Rotterdam. 359e STAATSLOTERIJ 2 Jan. 1899. 4e klasse le lyst. No. 9292 f 5000. No. 5380, 5849 f 1000. No. 11509, 18375 f400. No. 4390, 10525, 11497, 15899 f 200. No. 9S0, 1437, 4875, 49S0, 5800, 15425 f100. Pryzen var. f65. 1830106148 897112371 15188 18353 47 3017 6194 8978 12434 15230 18371 1123041 6216 899112501 15243 18387 243 3145 6294 8992 1256015259 18391 387 3154 6330 90lo 126651532818452 388 3248 6426 1077 126S2 15370 18469 40233206598 9156)269515493 <8622 5123361 6607 919: 1275215511 18582 535 3423 6681 9211 12781 15537 18660 542 35526694 9262 12846 15590 18694 572 3634 67'9 928612930 15630 18781 573 3655 6779 9383 1294915768 18830 690 3722 6816 94851296815887 18856 627 3834 6866 9695 1297816936 18894 854 3909 6880 9692 12994 1610018963 95239196886 9731 I31u0 16105 1S982 1' 0639266904 9754 1313016U4 190 2 10093954 7018 978613155 16138 1910.4 11 '24 4053 703 9803 1-185 1668 19117 118) 4113 ;064 1"017 1320216355 '9128 18441437095 >005913-7016375 19225 12944229719! 10087 13301 16378 inz96 135942637205 l'U5013343163c9 19332 1377 43237 23 10:75 13 8616116 19341 1424 43 '4 7254 1' 222 13406 16502 19366 1425 4394 728410255 13408 16506 19427 1427 4408 7: 30102-57 3526 16568 19441 1512 44467333 K'266 1352816602 19495 V574461738810312 1352916621 19511 1583 4627 7473 10349 1359016690 39563 1589 46717498 10381 13597 16737 10:80 1629 4704 7584 10448 1362516759 19582 1674 4712 7651 10460 1368316775 19623 1713 4757 7689 1059? 13763 16788 19673 1798483 >7761063518851 16946 19746 1849 487S 7828 1 '64 i i 3867 16977 19756 190549-027874 10657 1393717109 19872 1918 4'-'Sn 7S92 10666 13941 17110 19&73 19594999 7923 10668 139551722919907 1984 5066 7929 10669139651726019922 199251157995 10744 140571726519937 2071 5134 802710861 14163 17272 19949 2092516480451 '867 1426117312 2 044 i 43 5240 8055 10945 1429817370 20106 21615247 8065 11119 14307 17507 20115 '163 5336 8104 11259 143201751120171 2174 5371 8123 11290 14354 1752020215 2217 5395 8216 113061434817605 20216 2314 54068225 11334 1436817621 20^91 2317 54108244 11492 14439 1764220305 235154168270 11501 14526 17679 20447 2417 5436 8 28311543 14536 17776 20492 2419 5444 8309 11585 14548 17814 20545 2142 5505 8361 i 651 14559 17815 20579 2178 5516 ^413 11668 14571 17828 2U605 2488 5519 -S460 11675 14667 17831 2" 670 2517 5531 8480 '.16781474017915 20672 25285565 8503 1680 14767 180402 >874 2573 5596 8642 11700 1477818064 20676 2587 5632 8" 67 11? 19 14825 8065 20833 2609 5«39 8658 11835 14827 18094 20882 *2629 5761 S709 11935 14856 18109 20950 2636 58398794 '1971148731812120960 2':85 5863 8827 11997 14877 18166 20967 2814 5887 8838 12 '11 14914 18192 20994 2904 58978856 12105 14917 18*206 2941 59468905 12161 15084 18231 29705978890712*202 15094 18237 298360918917 12314 15999 18245 3007 61158954 1*2368 15186 18245 Gemeente Duinwaterleiding. De Directie herinnert den Con tractanten bij deze aan de laatste alinea van art. 12 der verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van Duinwater luidende als volgt Het onderhoud aan den meter komt ten laste van de gemeente alle schade evenwel daaraan hetzij door vorst of anderszins toege bracht. is voor rekening van den gebruiker. Contractanten worden dus in hun eigen belang uitgenoodigd de noodige maatregelen te nemen om het bevriezen der watermeters en van de leidingen te voorkomen. De Directeur, L. W. HAVELAAR.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3