NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. FEUILLETON. We Donderdag 5 Januari 1899. ■o 4761 HAARLEM'S DABBLAR AJBOI:TI<rE33VCEnSrTSI:'B,XJ"S: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden„0.30 „de omstreken en franco per post0.371/2 -AJD V JjJ^T^EDSrTT~FiTsr Van 1 -5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruin:: Bij Abonnement aanzienlik rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten voor het, Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. BAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Fauboicrg Monlmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing ran Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prgs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn Bloemendaal, Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bg de tol; Spaai Veisen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNSHillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonn ,mdam, C, HARTENDORP Zandvoorl. G. ZW EMMER innemen ten en Advertentiën aan. Gfficieefe Berichten. Burgemeester en Wethouders van ffaarlem, Doen te weten, dat bg hunne be- ichikking van 29 December j.l. aan J. i. Buurman vergunning is verleend ot oprichting van eene slachterij en •ookerjj in het perceel aan de Bak kerstraat no. 17. Haarlem3 Jan. 1899. Wethouders voornoemd BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. Politiek Overzicht. Zooals men weet is herhaalde malen jprake geweest, dat de Portugeesche re- het plan zou hebben Lorenzo •ques en een deel van de Delagoa- aan Engeland te verkoopen. Ook Duitschland wel genoemd. Een lijke transactie met Engeland zooi i noodlottige gevolgen voor de vedlig- der Zuid-Afrikaansche Republiek nen hebben, welk land dan aan bed- 3 zijden door de Egelschen kon worden I In verband met deze geruchten is het nde bericht uit Lissabon niet onbe- langrijk. „Een officiëuse kennisgeving logen straft de tijding dat er tusschen Enge land. Duitschland en Portugal een over eenkomst is gesloten met betrekking tot Afrika, en deelt mee dat Engeland, Duitschland en andere mogendheden jhim verzekering hebben herhaald dat zij de Portugeesche koloniën in hun te- nwoordigen omvang zullen eerbïedi- De berichten over den toestand op de oijfnen blijven steeds ongunstig Een Amerikaan sche stoomboot die te -lanila uit Ho-Ilo aangekomen is, brengt onrustbarende berichten mede over den toestand aldaar. De voorstad Molo door 1500 gewapende inboorlingen, en 17,000 opstandelingen moeten op het eiland Negroe gereed staan zich in te schepen naar de stad. Alle blanke vrou wen hebben Ho-Ho verlaten en vele ge zinnen zijn op de Amerikaan sche sche pen gevlucht. De telegrafische geme schap is verbroken. Bij het afzenden van het bericht had generaal Miller zijn toebereidselen gemaakt om de stad te beschieten. Generaal Rios heeft uit Manila naar Madrid geseind dat hij, alvorens de Vi- sayas en het noorden van Mindanao te ontruimen, veertien forten in de lucht heeft laten springen, en de kanonneer- booten op het Lano-meer vernield heeft, de Spaansche troepen zijn thans te Zam- boanga, in het zuidwesten van Minda nao, saamgetrokken en staan onder be vel van generaal Montero. Een officieel telegram door generaal Rios naar Manilla gezonden meldt dat berichten uit Balabat bevestigen de tij ding van het vermoorden van alle Span jaarden met uitzondering van de vrou wen. Mem zal verzoeken deze te mogen vrijkoopen. Hit Havana wordt aan de „Times" gemeld, dat Maximo Gome®, de aanvoer der van de opstandelingen op Cuba, weigert de wapens neer te leggen, zoo lang Noord-Amerika niet formeel de on afhankelijkheid van Cuba heeft erkend en op het eiland een zelfstandige regee ring instelt. Maar men zegt, dat Gomez daarin alleen staat en dat hij zijn in vloed kwijt is. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem4 JaD. 1899. Bjj vonnis van de Arrondissiments rechtbank te Haarlem van 3 Januari 1899 is gehomologeerd het accoord van 6°/o in het faillissement van Hen drik Willem Hessel Braakman, ban ketbakker to Zantvoort. Dames, die in| Kaa rlem's Dag-| |Mad" Dienst"| lts oden vragen,gj krijgen veel ge-ia j schikte rellec-1 anten. Dinsdagmiddag zgn de twee jubi larissen op het Stadhuis, de commies bü den Burgerlijken Stand de heer Yan Campen en de bode, de heer G. Walter, in de vergadering van B. en W. geroepen, waar zg achtereenvol gens door den Burgemeester werden toegesproken en gefeliciteerd. Protestantenbond. Dinsdagavond vergaderde in haar Bondsgebouw de afd. Haarlem van den Nederl. Protestantenbond, onder voorzitterschap van den heer mr. H. Ph. de Kanter. Deze deelde mede. dat al de in de vorige vergadering benoemden die benoeming hebben aangenomen, uitge zonderd de heer D. André de la Porte, die als lid der commissie voor de kerkelijke verkiezingen was ver kozen. Voorts zeide spr dat de con tributie voor de wijkverpleging ruimer had gevloeid dan anders, zoodat voor de zoogenaamde kliniek der zusters een bad had kunnen worden aange schaft waarvan zg ten dienste barer kleine patientjes al een paar maal hadden gebruik gemaakt. Dr. Goed koop had bij de aanschaffing zgn goede diensten bewezen. In het afgeloopen jaar heeft de heer dr. A. C. Duker 160 jongelieden gods dienstonderwijs gegeven van wie 31 meisjes en 28 jongens zgn aangenomen te Santpoort. Door den heer Ds. A. D. Wempe werd verslag uitgebracht over de laatste algemeene vergadering, die door hem als afgevaardigde der afd. was bijgewoond. Naar aanleiding hier van deed de voorz. opmerken, dat de quaestie of de Bond zich al dan niet zou inlaten met maatschappelgken arbeid, op de algemeene vergadering zoodanig was beslist, dat het Hoofd bestuur zich daarmee niet meer zou bemoeien, maar de afdeelingen er volkomen vrg in zouden big ven. Voor zijn degeljjk verslag werd den heer Wempe dank betuigd. Uit het jaarverslag van den secreta ris, den heer F. H. Smit, bleek o. m. dat het ledental van de afd. stijgende is, en dat het Bondsgebouw zeer goed voldeed. Bg acclamatie werd als candidaat voor het lidmaatschap voor het Hoofd bestuur gesteld de heer de Ridder, af tredend lid. Als lid van de commissie tot uitbreiding van het ledental werd herbenoemd de heer Weerman, en de commissie uitgebreid met de dames Wgt en Brusse en deu heer Wempe. BINNENLAND. Gala-bal ten Hove. Het gala-bal, door H. M. de Ko ningin bg gelegenheid van het Nieuw jaar gegeven, vereenigde ongeveer 1000 genoodigden in de luisterrijk verlichte en met prachtige gewassen van groen getooide zalen van het paleis te 's-Gravenhage. De gasten behoorden grooten deels tot de kringen van de diplomatie, van de vertegenwoordigende en hooge staatscollegiën, van de rechterlijke macht, van den gemeenteraad, de zeemacht, het leger en de schutterij. De marine en het Indische leger wa ren dit jaar bijzonder ruim door offi cieren vertegenwoordigd. Hare Majesteit de Koningin deed te 8Va uur met H. M. de Koningin- Moeder en gevolg, Haar intrede in de diplomatenkamer, alwaar de auto riteiten, daartoe, volgens hofgebruik bevoegd, aan de Vorstinnen werden voorgesteld. Hare Majesteiten verschenen te 91/* uur in de groote danszaal, waarop ODmiddellgk de eerste wals aanving. De Koningin heeft aan twee qua drilles deelgenomen; de eerste danste H. M. met ridder De Struve, gezant van Rusland, deken van het diploma tieke corps en de tweede quadrille met baron Du Tour van Bellinchave, opper- ceremoniemeester, onder de dans muziek van de Koninklijke Militaire Kapel, die in de groote danszaal ge plaatst was. De kapel der dienstdoende schutterij voerde in de kleine zaal concertmu ziek uit. De gasten werden in de gelegen heid gesteld zich aan twee buffetten, een in de Galergzaal en een in den blauwen salon, van ververschingen te voorzien. Precies te 12 uur verlieten H.H. M M. het bal en tegen 1 uur vertrok ken de laatste bezoekers uit het Pa- Er waren ook onderscheidene inge-het werd opgemerkt Hoewel het vaar zetenen uit andere steden des lands,spoedig was gebluscht, is de inhoud met name verschillende burgemeesters j van de bus natuurlijk verbrand, uit deze en naburige provinciën, op deze partij genoodigd. d0 neutrale school. Naar wjj vernemen heeft H. M. de Koningin aan de onlangs opgerichte „Nederlandsche Vereeniging tan be hoeve van zeelieden van elke Natio naliteit" de som van f 500 geschon ken. Lijn. Amsterdam—Leiden. Na eene voorafgegane geheime zit ting, waarin een schrijven werd be handeld van den hoofd-ingenienr der Hollandsche Electrische Spoorweg-Mij is in de laatste vergadering van den gemeenteraad van Alkemade aan B. en W. machtiging verleend tot mede- deeling aan de directie der Holl. Electr. Spoorweg-Mij., dat de gemeente V« pet. van de aanlegkosten zal bij dragen in den ontworpen tramweg van Amsterdam naar Leiden tot een maximum van f 500 's jaars gedurende 10 jaren, te beginnen met het le jaar na de exploitatie der lijn. De voorzitter deelde hieromtrent mede, dat deze brief geschreven is naar aanleiding eener aanvraag der Holl. IJz. Spoorweg-Mij. om concessie tot het leggen van een spoorlijn van Amsterdam naar Leiden, waarover, ter tegemoetkoming in de drukte op de bestaande Ijjn dier Maatschappij, uitsluitend sneltreinen zouden rjjden. Tevens wordt in dat schrijven den raad in overweging gegeven, zich met een adres voorzien van eene ad- haesiebetuiging uit de gemeente Wou- brngge te wenden tot den minister van waterstaat ten einde aan te drin gen op verwerping der aanvraag van de Holl. IJ. Spoorw-Mij. en het ver- leenen van concessie aan de Holl. Elect. Spoor weg-My., 't geen voor de gemeenten, onder dit traject vallende, meer voordeelen aanbiedt. Ten slotte werd besloten, overeen komstig den wenk in bovengenoemd schrijven, om aan den minister van waterstaat, een adres te zenden met verzoek, geen concessie te verleenen aan de Holl. IJz. Spoorweg-Mij. voor het uitsluitend laten loopen van snel treinen. Hbld Door het leggen van een vierde spoor aan het station Piet Ggzenbrng, waarvoor het perron is moeteD ver smald worden en een nieuwe brug aangelegd, zal in het personenvervoer der H. S. M. niet meer zooveel ver traging worden teweeggebracht. Thans kwam het meermalen voor, dat expres- en internationale treinen een kwartier moesten wachten eer ze konden pas- seeren, omdat er goederentreinen in den weg stonden, welke niet konden gerangeerd worden. Te Broekerhaven (N.-H.) hebben baldadigen de (houten) brievenbus in brand gestoken. Het vuur had zich reeds aan het gebouwtje, waaraan de bus is vastgehecht, medegedeeld, toen Burg. en Weth. van Den Haag hebben stappen gedaan om uitvoering te geven aan de door den gemeente raad aangenomen motie-Kolkman tot het instellen van een onderzoek naar de beweerde schending der neutrali teit op een der openbare lagere scho len aldaar. Zij hebben den hoofdredac teur van de „Residentiebode", welk b'ad de feiten mededeelde, gehoord om nadere toelichting. Nog deze week zal het eigenlijk onderzoek aanvangen onder leiding van den wethouder van onderwijs. Tweelingbroers verdronken. Uit De Bilt meldt men aan bet U. D. het volgende: De 63-jarige tweelingbroeders Jan sen, in de wandeling bekend onder den naam van „Coop en Hens", een paar „raren", zooals men in het dorp zegt, waren Maandag, zooals zij dit elk jaar gewoon waren, de gemeente rond geweest om nieuwjaar te wen- schen. De oude vrouw, bg wie zg inwoonden, zond, toen zü 's avonds niet terng kwamen, een buurvrouw uit om eeos te zien waar zg bleven. Deze vond hen ook, doch hoe. Op den Spier weg gekomen, vond zjj Coop in de eene sloot naast den weg en Hens in de andere, beiden dood. Ver moedelijk zgn de oude lieden door de duisternis misleid in het water ge raakt en verdronken. Het Wilhelmus werd door het ge heele auditorium staande aangehoord. Mark Twain te Amsterdam. Mark Twain, de geest:ge Ameri kaan sche schrijver, wordt eerlaDg te Amsterdam verwacht. In Februari zal bg als spreker optreden in de „Holland British American Review Club." Letteren en Kuiast Tilly Koenen. De Berlnnsche correspondent van de N. R. Ut. seint: Mejuffrouw Tilly Koenen (op wier toekomst als kunstenares haar leer meester Stockhaasen, zooais ik hoor, groote verwachting stelt) heeft Dins dag bg haar concert in de Bechstein- saal een zoo warme ontvangst gevon den, dat zg verscheiden liederen herhalen en nog toegeven moest. Zij werd door haren landgenoot, den heer Coenraad V. Bos uitstekend begeleid. Het gevoelen is hier, dat mejuffrouw Koenen nu reeds door bare schoone stem en muzikalen zin boeit. Het Hbld. meldt nog het volgende Het programma werd geopend met een aria van Handel. Daarna zong mejuffrouw Koenen een 14-tal liederen van Brahms, Schubert, Wagner, Hugo Wolf, Lessmanu, Weingartner en Cath. van Rennes, terwijl ten slotte eeaige Hollandsche volksliedereu van Valerius ten gehoore werden gebracht. De zangeres genoot zeer veel bijval. Vooral Schuberts AllmachtWein- gartners Wallfahrt noch Kevelaar en de liedjes van Cath. van Rennes bezorgden haar een stormachtig succes, zoodat zg zich genoopt gevoelde tot nog een paar toegiftjes. RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank te Zwolle is Dins dag behandeld het treurige geval van vermoedelijken doodslag dat Woensdag 14 Nov. te Staphorst zou hebben plaate gehad. Dien dag heeft daar bij de een denkooi van Jan Kuyers diens zoon Jan een schot hagel in zijn dijbeen gekregen uit 't geweer van den. jager Hendrik Jan H met het treurig gevolg, dat hij nog dienzelfden dag is overleden. Daar voor had H. zich nu te verantwoorden er waren 15 getuigen gedagvaard. De vader van Jan Kuyers was de eer ste getuige en vertelde, dat zijn zoon 'a morgens te zes uur naar de kooi was ge gaan om op te passen voor stroopers. Daar had hij veel last van en o.a. had de oude Kuyers herhaaldelijk H.. dien hij ook wel betrapt had, gevraagd en zelfs geld geboden om niet meer bij zijn kooi te stroopen, uit vrees, dat zijn kooi ver stoord zou worden. De jonge Kuyers kwam echter niet terug, en ongeveer te gen één uur ging zijn zuster Marrigjo eens naar de. ongeveer drie kwartier van huis gelegen kooi. En kort daarna reed I cok de vader er heen. Onderweg kwam hij zijn dochter tegen zonder Jan, doch met den hond, die met Jan was uitge gaan. Toen de vader dat zag, werd' heb hem somber te moede. Hij ging aan 't zoeken, was gelukkiger dan zijn dochter, en bij een hek in 't veld vond hij zijn zoon op den weg liggen in een groote» plas bloed. Van het lijk wees een lange streep bloed, van wel 90 pas, hoever de onge lukkige zich had voortgesleept Op een plek onderweg had hij blijkbaar overt stil gezeten, daar lag ook zijn polstok. Een enkele snik was 't eenige teekem I van leven, dat de vader opving. Hij leg de hem op de kar, maar toen hij thuis kwam. bleek de jongen al dood te zijn. Om de wond aan zijn been was zijn zakdoek gebonden. De vader vertelde dat zijn zoon nooit iets met H. had gehad; hij zelf had de zen zomer wel woorden met hem ge- had. Er bestond al lang vijandschap tusschen hem. De jager H. is een persoon van 62 jaar met grijze, dunne haren. Hij be weerde dat hij door den jongen Kuyers was aangevallen. Hij was daar dien mor gen in de buurt geweest om te jagen, doch hij was niet binnen de zg. gerech tigheid van de kooi van Kuyers. Maar de jonge Kuyers kwam woédend drei gend op hem toeloopen, zei hij, en hij ging toen op de vlucht Een sloot kon hij niet over, omdat Kuyers er vlugger over was dan hij. Zijn polsstok had hij bij de vlucht verloren, en het roepen om zijn zoon Geert, die daar ook in de buurt was, hielp niet H week steeds meer achteruit en toen hij eindelijk bij Kijkjes in de Sportwereld, 117) „Ach, beste Brandes, hoe goed dat ik je juist zie. Ik was vandaag in Hoppei- gartem en heb uw Coriolan gezien. Wat een prachtig paard! Laat je niets wijs maken, beste Brandes, wanneer ze zeg gen, dat het paard van dien.hoe heet die kerel ook weer o, Kalm, de Der by wint. Dat is nonsens! Twintig jaar Lang heb ik mij met de remonte-paar den beziggehouden, dus durf ik wel zeg gen, dat ik iets van een paard afweet". De oude heer liet hem niet los. „Neen, Brandes, wij gaan een glas wijn samen drinken. Ik kom zoo zelden, dat moogt ge niet weigeren." Toen zij aan een hoektafeltje hadden plaats genomen kwam ook de hertog van Glogau naderbij. Deze was een man, die in het politie ke leven een grootere rol speelde dan in de sportwereld, maar natuurlijk interes seerde hem de vraag„wie zal de Der by winnen?" zeer. Er werd een whistpartijtje gearran geerd en Brandes kon er evenmin aan ontkomen als de baron von Rosse, die door den hertog verzocht werd als vierde man mee te spelen. Het sloeg middernacht en op het par tijtje whist volgde het minder onschuldi ge hazardspel. Brandes moest in zijn binnenste lachen. Als de duivel je een maal in zijn klauwen heeft laat hij niet gauw los. Hij zette onverschillig kleine sommen op, die hij verloor en weer te rug won. Reeds verscheidene malen liad hij willen opstaan en uitscheiden even als de hertog, die reeds lang vertrokken was, maar de generaal liet hem niet gaan. De oude was gelukkig en verheug de zich hierover als een kind „Bederf mij nu mijn genoegen niet, Brandes Brandes nam, terwijl hij werktuige lijk meespeelde, de personen om zich heen nog eens goed op als iemand, die een groote reis gaat ondernemen en mis schien niet meer terugkeert. Met de meesten dezer heer en had hij twintig jaar omgegaan, was hij, als 't ware mee opgegroeid. Daar was de generaal met zijn kraaiende stem, die over niets an ders dan over paarden, militairen en kaarten dacht, verder die gemoede lijke Heinrich von Dühring, die fijnen wijn dronk en slechte sigaren rookte, een onnoozel, bijna idioot uiterlijk had en toch veel meer verstand bezat, dan de meeste zijner ambtgenooten. En hij liet de overige leden dér club ook de revue passeeren: no. 1 de graaf von PletzMathieu, die een boek over paar denfokkerij had geschreven en tot vrien men vanwege dit boek met eerbied op- zag. Sprak men over paarden dan was hij het middelpunt waarom heen alles draaide. Deze lange, magere man, een type van een Stuart, zooals van Dyck (Re schilderde, doodeenvoudig naar de ouderwetsche Fransdie mode gekleed, was een interessante verschijning. Dan volgden er vier a vijf oude vrijgezellen, die door him dagelijksche aanwezigheid een steun der dub waren. Zij tyranniseerden den kok en hielden op de bedienden een waakzaam oog. Zij brachten altijd hun sigaren mee en rook ten heel wat van die dingen op. Hoogst zelden schreven zij een brief, maar zij letten or wel degelijk op of de schrijfta fel wel van alles voorzien was. Op nieuwe leden of gasten maakte de dub met haar weelderig ingerichte vertrekken en aristocratische leden een schitterenden, aangenamen indruk, maar wie er eenigen tijd had doorgebracht, bemerkte weldra, dat het er vervelend en burgerlijk was als minder aristocra tische inrichtingen. Men begon er te gapen en op een goeden dag kreeg men genoeg van de club. In de deftige restaurants „Unter den Linden" dineerde men voor denzelf den prijs veel beter dan in de dub en in ieder geval ging het er veel gezelliger en vroolijker toe. Alleen 's avonds laat, wanneer de lichten op de speeltafel ont stoken worden kwam er leven in de dub. De portier stond in zijn beste li vrei aan de voordeur, de bedienden be wogen zich zacht door de zalen en de schilderijen, waarvan de meeste paarden in verschillende standen voorstelden, kwamen nu eerst tot hun recht. Het grootste deel der laatste twintig jaren had Brandes hier doorgebracht! Hij schudde het- hoofd als begreep hij zelf niet hoe dit mogelijk was. Twintig mooie jaren Wel is waar was hij in dezen kring opgeklommen, een rijk man en een zeer beroemd sportsman geworden, die den prachtigsten renstal van heel Duitsch land bezat- Maar is dat alles wel twintig van de beste jaren onzes levens waard? ..Brandes, gij hebt gewonnen let toch °P!" De generaal zeide 't met kwalijk ver borgen ergernis. Driemaal reeds had Brandes door zijn onoplettendheid den inzet laten staan en driemaal had de generaal de som moeten verdubbelen en ook dezen keer verloor hij, zoodat zijn contant geld opraakte. Brandes zag op tafel; er lag een sta peltje banknoten voor hem, die hij zon der zijn toedoen, door zijn onoplettende heid gewonnen had. Hij verroerde zich niet en liet zijn inzet staan. Geldt dit?" kraaide de generaal, die hoe langer hoe onrustiger werd. „Ja." „AlweerMet een gesmoorden vloek betaalde de oude, nadat hij van een buurman een som geleend had. Nu traden er anderen naderbij en namen deel aan het spel en toen Bran des achter ach keek om te zien, wie zul ke groote sommen inzette bemerkte hij den prins. Zij zagen elkaar een oogenblik strak aan, uit beider blik sprak, schuldbewust zijn maar ook bijna vijandschap. Toen hield Brandes zich weer met zijn spel bezig en zag den ander niet meer aan. 's Nachts om twee uur verzamelden zich alle aanwezige leden in de speelzaal. „Brandes heeft een bank getailleerd," heette het en dat wilde iedereen bijwo nen Het was lang geleden sinds Brandes grof gespeeld had, zoodat de jongere le de» van de club de enorme waaghalzerij van den avonturier slechts van hooren zeggen kenden en zooals 't dan gewoon lijk gaat wordt daarbij zeer overdreven. Maar dat Brandes de mooiste, voor naamste speler van Europa geweest was, daaraan twijfelde niemand. „Maar hij speelt niet meer", zeide men, „hij heeft het toppunt van zijn ge luk bereikt hij is een energiek man, die weet wat hij wil." En nu spoelde Brandes toch Van het oogenblik af. dat hij de kaarten opnam en voor zich nederlag was hij totaal veranderd, j Al den tijd, dat hij met den generaal speelde, was lüj onoplettend, droomerig en misnoegd geweest, maar nu lag er een vroolijke uitdrukking over zijn ge laat verspreid. Hij vertrok geen spier, toen van het eerste oogenblik af, vrouw Fortuna zich van hem afkeerde, en met vaste hand schudde hij de kaarten en reikte banknoten over, alsof het vodjes papier waren. „Hij is altijd nog dezelfde. Comme il faut Driftig naar voren dringend had C. W. Kalm in de voorste rij dicht in de nabijheid van den prins een plaats ver-

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1