Fill CLOPPEHBURG. Tannhtar. van Donderdag Dinsdag 12 Januari 17 Januari. Eene Juffrouw, Winkeljuffrouw, GHETTO. von Posadowsky antwoordde, dat 2de rijkskanselier bij de bondsregeerin- ictgen navraag had gedaan en daarop gebleken was, dat de prijs van run- tt(deren en ruudvleesch in Duitschland ciep het peil van vroegere jaren blyft. Varkens en varkensvleesch stygen over het geheel in pry's, voor een deel aanzienlijk. Er is wel meer vraag paar vleescb, maar byna overal stygt gelijkertijd het aanbod. De meeste regeeriogen zyn van oordeel, 3 it er geen vleescboood bestaat, dat rermeerderde invoer van vee niet Yenschelyk is, en de veestapel aan stijgende vraag voldoet. De maat regelen tegen den veeinvoer moeten kracht biyven om het binuenslui- •W van ziekten te verhinderen. In den verderen loop der beraad slaging zeide de minister van land bouw, von ïïammerstein, dat de saui- "taire maatregelen in geenerlei wijze botsing komen met Dnitschlands 3 verplichtingen te euover het buiten land, zooals deze in de verdragen zyn neergelegd. Volgens den minister den- keu do verbonden regeeringen er niet door de afsluiting der grenzen prijs van de inlaudschs producten verhoogeu. Duitsciiland moet zich mogelijk van den invoer afhau- £elyk maken. De minister houdt het loei, dat Duitschland zich zelf voedt, oor zeer goed bereikbaar. Von Posadowsky zeide o. a.: In «en verzoekschrift van het Berlyn- sciie gemeentebestuur aan den Ryks- heette het, dat er in Nederland rqgeeu mond- en klauwzeer meer was. eriDaartogen moet ik aanvoeren, dat er in September van het vorige jaar 3208 gevallen van mond- en klauw- Izeer bekend zyn gemaakt. Dat is in de Reichs-Anzeiger van 4 November ^vermeid, en het Beriyusche verzoek- aa!schrit't is godagteekend 30 November. ?j 3 Een vreeselijke ontdekking. De Sfc. Petersburgsche correspondent niran de „Berk Lok. Anzgr." meldt het Ui volgende aan zijn blad In eene voorname Peterburgscke fa milie werd de geboortedag van de docli- ijter des huizes buitengewoon feestelijk 'jgevierd, 's Avonds bij heb bal kwamen >Jde vriendimien van het meisje, waaron- ook de jeugdige baronnes M. Toen ,j liet dansen begon, naderde haai- een jong ,-u dokter, die om den eersten wals vroeg. s De baronnes nam het engagement aan, y[ maar was niet weinig verwonderd toen haar cavalier de opmerking maakte dat hij eigenlijk niet danste, maar eene ge legenheid gezocht had om eenige vertrou welijke vragen tot haar te richten. ,.Hebt gij nog meer zulke vlekken, als ik daar aan uwen hals opmerk vroeg hij ernstig. Het meisje werd ontzettend ver legen. De dokter drong steeds dringen der op een antwoord aan. Eindelijk be vestigde zij de vraag. ..Dan raad ik u aan onmiddellijk naar huis te rijden,," den geneesheer gevolgd, ijlings naar haai den geneesheer gvolgd, ijlings naar haar vader en deelde hem schreiende mede wat de dokter haai- had aangeraden. Ba ron M. was buiten zich zelf van woede en noemde het eene onbescheidenheid van den geneesheer, doch deze drong meer en meer aan. Ten slotte gaven va der en dochter toch gevolg aan den raad van den dokter, die het ernstig scheen te meenen. en keerden naar huis terug. Den volgenden dag reeds vroeg meld de de dokter B. zich met nog drie colle ga's bij den baron aan, die niet weinig verbaasd was hen te zien. „Wilt gij zoo goed zijn uwe dochter fce roepen, opdat ik de vlekken aan haren hals nog eens zien kan? Om mij niet j in mijn oordeel te vergissen, ben ik zoo ,g vrij geweest drie collega's mede te bren- gen." rij De oude baron was hevig ontsteld. „Maar wat wilt gij dan toch eigenlijk van mijne dochter?" riep hij angstig uit. „Uwe dochter heeft de lepra," was het korte antwoord. Men kan zich den schrik van den vader voorstellen. Het meisje werd daarop door de dok ters onderzocht, die eenstemmig ver klaarden dat de jonge barones M. de echte leproosheid had. De familie had den zomer aan het strand van Riga doorgebracht en waarschijnlijk heeft het meisje daar de vreeselijke ziekte opge daan. Het is nog niet zeker of de ge nezing voor haar te hopen is. (op. 104 bis-mol) van Mendelssohn, Prélude (op. 28 no. 17 as) van Cho pin, Hongaarsche Bhapsodie no. 13 van Liszt en een nummer dat op levendig uitgedrukt verlangen aan het programma werd toegevoegd. De her innering aan dien reus onder de pia nisten van onzen tyd zal by ben die het voorrecht hadden hem te hooren, niet spoedig zyn uitgewisebt. Van het orkest kregen we te hoo ren Symphonie no. 4 van Schumann, Charfreilagszauber van Wagner en Webers Ó&eron-ouvertnre. Behalve dat in het eerste deel van 't programma de houten instrumenten wat mat klonken vooral de hobo's waren merkelijk te laag valt van de werk zaamheden van het orkest niets te releveeren dan de vele voortreffelijk heden die al zoo herhaaldelijk werden geroemd en die ik daarom hier onbe sproken kan lateD. Directeuren der Bachvereeniging mogen ook op dit derde concert met groote voldoening terugblikken. PHILIP LOOTS. In deze gemeente zyn in 1898 op de graan- en zaadmarkt aangevoerd: middenprys hoogste laagste 234 H.L. roode tarwe f6.99 f 6.99 7639 witte tarwe 7.60 S.Q1 4399 rogge 5.05s 5.225 10257 haver „3.41 „3.63 850 gerst 4.88-* 5.015 1408 duiveboonen 6.58 6.715 1258 100 1294 265 225 paardeboonen 5.893 6.01s br. boonen 7.785 7.78s gr. erwten 6.93 7.24 Koolzaad 7.85 7.97s capuciiners fll.155 f 11.15s Vi.'T volg S'tadsfiieasww Derde Bach concert. Het derde Bachconcert was even als zyn voorgangers eeri muziekuit voering van buitengewone beieekeuis dezen keer hoofdzakelijk door het optreden van den pianist Harold Bauer nit Parijs. Ik zal my zelf en de lozers van dit verslag niet vet moeien door te trachten een beschrijving te geven van de technische en artistieke hoe danigheden van dezen betrekkelijk nog jongen klavierkunstenaar. Alleen wil ik als mijn meening te kennen geven dat in liem do kunstenaar, of schoon als zoodanig eerbied afdwin gende, door den virtuoos wordt over schaduwd. Rustig voor ziia klavier gezeten breDgt hy zyn toehoorders ia verbaziug door de elastische kracht van ziiu aanslag, door de zekerheid van zijn greep, door de bewonderens waardige klaarheid die zich ook in het snelste passagewerk nooit verloochent. Maar by al die schittering van klan ken en tonen raakt de muziek niet verloren. In Saint-Saëns' vierde Piano concert althans deed de vertolker, ondanks de somtijds enorme eischen der techniek, niets te kort aan de poëtische zyde van het werk die, vooral ook door de voortreffelijke be geleiding van net orkest, onder leiding van Mengelberg, heerlyk aan 't licht kwam. Ook in het tweede deel van den avond schonk de heer Bauer zyn auditorium een hoog en onvermengd genot door de voordracht vanEtude De bekende hengst Horatius van de Maatscb. tot veredeling van het paardenras is Dinsdagmiddag in tegen woordigheid van een tweehonderdtal belangstellenden voor de som van f 510 verkocht aan den heer A. A. van den Berg. Ons Spoorwegstation. Er komt loven in de brouwerij De Kamer van Koophandel heeft zich gewend tot den Minister om afdoende verbetering van de onmo gelijke spoorwegtoestanden, waarin Haarlem gekneld zit als in een kuras. De Haarlemscbe Handelsvereniging belegt den 23sten dezer een algomeene ledenvergadering met gelegenheid tot introductie, waarin de heer Rotbaan Macaré als spreker zal optreden. Twee bekende ingezetenen (wier namen wij vooralsnog niet kunnen mededeeleu omdat het plan Dog in voorbereiding,- is) zullen een algemeen adres tot de Koningin, wellicht lot den Minister richten. Er verluidt, dat ook in den Raad een stap in dezelfde richting zal wor den gedaan. Eindelijk zal dan eens algemeen worden geprotesteerd tegen de ach teruitzetting vari Haarlem op spoor weggebied. Er zal worden ingezien, dat we niet meer vriendelijke gezich ten moeten zetten en dankend buigen voor maatregeltjes, die weinig of niets wegnemen van den ergeriy ken last der overwegen. Geeii bruggetjes, geen verlegging van goederenstaiion is wat we noodig hebben, maar een verhoogd station, dat ons bet vrye verkeer laat van het zuidelijk met het noordelijk de^l tier stad, een behoorlijke verbinding tusschen spoor en water en een veilig station. Men heeft het gegeven aan kleiner en onbelangrijker gemeenten, dan Haariem.Wy zyn, als Asschepoes, altijd in den boek gezet, uiemaud weet waarom. Wij hebben ditzelfde al wel twintig maal gezegd, maar tot dusver geen weerklank gehoord. Nu wordt men wakker. De naaste aanleiding daartoe zal wel deze zijn, dat de Holl. Spoor een lijn wil leggen van Amsterdam direct over Hoofddorp naar Leiden, een maatregel die noodzakelijk schijnt te wezen voor het steeds aangroeiend verkeer, die daarom ook by de Re geering gunstig zal worden ontvangen, maar waardoor Haarlem van het roote verkeer wordt geïsoleerd. Dit zal niet kunnen worden belet, maar het is een reden te meer om den Minister en de Kamer Krachtig te wyzen op den druk van de spoor- wegtoestauden, waaronder we hier gebukt gaan. Onze afgevaardigde ter Tweede Kamer, die jaren lang voor de zaak op de bres heeft gestaau, eerst als Raadslid en sedert kor teren tijd ook ais Kamerlid, zal met onverzwakte energie opnieuw op het doel afgaan. Men moet hem daarvoor erkentelijk zyn, doch niet alleen in woord, maar ook in der daad, meeprotesteeren, meerequestteeren, opdat de Minister zien kan, dat het eene onafwijsbare eisch is die gesteld wordt. Binnenkort zal daartoe voorzeker ruimschoots de gelegenheid worden verschaft. Donderdag 19 dezer zal voor de Arrondissements Rechtbank alhier worden behandeld de strafzaak tegen J. Dirken, beschuldigd van diefstal Y in een paard uit een weide. Als zyn verdediger zal optreden de heer mr. F. A. Bijvoet. stuurman C. Koper Jzn., aangemon sterd geworden. Dinsdagavond vergaderde het hoofd comité van de feesten op 31 Augus tus j.l. voor het doen van rekening en verantwoording. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat de ontvangsten bedragen hebben f 1039,13 en de uitgaven f 1033.36. Het batig saldo, ad f5.77, zal aan het Oude Mannen- en Vrouwen Gasthuis wor den uitgekeerd. Haarlemmermeer. De bevolking der gemeente Haar lemmermeer bedroeg op 31 December 8599 mannelijke en 7934 vrouwelijke personen, totaal 16533. geluk, drie Cliineezen, die verdacht wor den van tot de bende te behooren, aan het station aldaar te doen opvatten. Een hunner, de verwonde A Sam, deed de aandacht op zich vallen. De twee ando ren zijn ook herkend bij confrontatie met de vrouw van den gedehhouder, met den zwaar gewonden Bengaleeschen op passer en den machinist. Een vijftal an dere verdachten zijn nog opgevat en men hoopt do geheele bende, die nu be kend is, ook in handen te krijgen. Intusschen is de Bengaleesche oppas ser, die zich zoo goed gehouden heeft bij de ontmoeting met de roovers, er zeer slecht aan toe zijne verwondingen rijn van dien aard, dat hij zelfs niet spreken mag. De machinist van den heer Kottmann is gelukkig reeds weder hersteld. Koloniën. Oogst- en weerbericht uit de „Deli-Ct." over de maand November 1898. Deze maand was zeer regenachtig, zooals van deze maand te verwachten is. Het aantal regendagen wisselde af van 10 tot 20 en meer. In den nacht van 15 November viel een regenbui van 180 in.m. in boven Deli, terwyi op den 29 Nov. te Tandjong Poera in 8 uren tijds 120 m.m. water viel. Van doorbraken of overstroomingen hoorden we echter niet. De vochtige atmosfeer kwam zeer ten goede aan het sorteeren, waarmede men nu overal druk bezig is. Enkele oudernemingen zyn daarmede reeds gereed en begonnen met het afpakken, zoodat in het begin van Januari reeds met afschepen kan aangevangen orden De kwaliteit vaD de tabak wordt nog steeds goed of bevredigend ge noemd over gebrek aan spikkel wordt geklaagd. Voor zoover de regen het toeliet zjjn overal de voorwerkzaamheden voor den oogst van het volgend jaar in vollen gang, zooals boschkappen, drainages maken, lalangtjankolien j enz. enz. Een Bat&ksche plechtigheid. Ongeveer 2(K'0 orang Batak van Serbanama, Sepoeloe Doev/a, Soeka Piring en Uiueinbah 'nebben onder de leiding van den Datqe van Soenggal hun hormat aan den Sultan van Deli bewezen, door Z. H. ter gelegenheid van zijn 25 jarig jubileum als Sultan twee karbouwen aan te bieden, waar van een voor den Resident. Van de beesten waren de hoorns en liet bovenlijf geheel bedekt met j oranjekleurig katoen, waarom kruis lings twee stroóken gebloemde stof. Twee Batakkers, als paarden uit gedost, met koppen ais vogels en ge volgd door twee Batakkers geheel in het rood, moesten de plechtigheid verhoogen. Zy werden gevolgd door het Bataksch muziekkorps. De stoet begaf zich tot voor het paleis van den Sultan, alwaar eenige nationale dansen werden uitgevoerd. Daarna nam de Datoe van Soeng gal het woord om den Sultan tos te spreken en namens het volk gelukte wenschen. daarbij als bewijs van hulde de karbouwen aanbiedende en waarvan een voor den afgewezen resident was bestemd. De Sultan bedankte voor eon en ander plechtig en daarna was de ceremonie afgeloopeo. De natte weersgesteldheid had meer- vervolg ïllE'JW3YSJB!!M£SEtf<. Koloniale troepen. Donderdagnamiddag waarschynlyk of Vrijdagmorgen zeker, wordt het stoomschip „Koningin Wilhelmina" van de My. „Nederland", uit Indië aan de Handelskade te Amsterdam ver wacht, met zich brengende een deta chement koloniale troepen. Onder dezen bevindt zich de fuse lier Jelte Kuipers, geboren te Bar- radeel in Friesland, die door zyn kra nig gedrag, zyn onverschrokkenheid' tegenover den vyand, het ridderkruis der Militaire Willemsorde mocht ver werven. Hy werd daartoe den 24en Mei 1897 benoemd. Het detachement wordt als gewoonlijk te IJmuiden door den kapt.-comm. van afm. den heer Wijnmalen, ontvangen en naar Amsterdam geleid, waar de kranige Fries wel met muziek in hot vader land zal verwelkomd worden. Hy keert echter terug wegen zware ziekte, van welke wy hem een spoedig herstel toewenschen. (Hbld.) Men seint ons uit Amsterdam: Op de Oosterbegraafplaats te Wa tergraafsmeer by Amsterdam werd hedenochtend ter aarde besteld het stoffelijk overschot van dr. W. v. d. Heide, bekend speciaalarts voor neus- keel- en oorziekten. Een 12 tal kran sen dekten de lijkbaar, die gevolgd werd door tal van collega's, waar- ouder Wij o.a. opmerkten prof. Pel, Si'tet, Guy, dr. Stepban directeur van het Burger Ziekenhuis, dr. Bloo ker, wethouder enz. Aan de groeve werd liet woord gevoerd door dr. J. v. Geuns, voorz. van den Geneeskundigen Kring, die den overledene herdacht als secretaris van dit lichaam. Een familielid bedankte zeer aange daan voor de den overledene bewezen laatste eer. Vele belangstellenden woonden de plechtigheid by. heer Fraos J. M. Huysser, O verveen, penningmeester de beer M. H. Binger. Bennebroek. Tot ouderling der Ned. Herv. Ge meente alhier is verkozen de heer J. C. van der Laan, terwijl tot diaken is benoemd de heer P. Bakker. Zandvoort. Ten overstaan van den Burgemees ter-strandvonder is de bemanning van de Zandvoortsche bomschuit^ „De vrouw Ambrozina", Z. V. No. vallen ten gevolge, doch over het al gemeen was de gezondheidstoestand bevredigend. Ook over het trek- en ander vee vernamen we geene andere dan goede berichten. {Deli Cl.) MARKTNIEUWS. Haaslem, 11 Jan. 1899. Op de veemarkt alhier zyn aange voerd: 9 Koeien f 240 a f 140, 57 N. Kalveren f 10.— a f 7.— 14 Schapen f22.— a f 14.—, 0 graskalf f 2 Paarden f a f BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd 11 Jan. A. C. D'hont eu H. van Aken. W. J. Vermeren en H. M. Spoor. A. J. Bosschieter en H. van Dyk. Getrouwd: 11 Jan. P. P. Jungeen A. E. Wijers. Bevallen 9 Jan. P. P. v. d. Schaar —de Vette z. 10. A. C. Snijders—v. Hoof z. 11. A, M. Hollander—Hee- reDS z. Overleden 10 Jan. A. P. Roosen- hart 15 md. d. KI. Houtstraat. famiSieberichiGKr Getrouwd 10 Jan. J. F. R. Op- wyrda en S. L. van Ghert, Beek-by- Nijmegen. Bevallen9 Jan. J. Feith—De Koek d. Amst. Overleden: 7 Jan. J. H.Piekkaart —Van der Heyden, den Haag. 8. Jlir. H. W. Boreel de Manregnault 44 j. den Haag. R. Cremer Sr. 62 j. Zuid- horn. W. F. Bertram—Brongers 44 j. Alkmaar. 9. C. J. M. Mooyman 81 j. den Haag. L. F. Schailin 38 j. Am sterdam. A. E. Houtman 55 j. Amst. 10. G. Keiler 69 j. Arnhem. S. Bier man jd. 17 j. Amst. t o o m w a a y t ia s 1 c «st f Het stoomschip Gedé. van Rotter dam naar Java, vertrok 9 Jan. van Aden. Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, arriveerde 10 Jan. te Rotterdam. Het stoomschip Bromo, van Java naar Rotterdam, arriveerde 10 Jan. te Suez. Het stoomschip Madura, van Java naar Amsterdam, vei trok 8 Jan. van PadaDg. Het stoomschap Sumatravan Ba tavia naar Amsterdam, pass. 9 JaD. Kaap Roca. Het stoomschip Bogor, van Java naar Rotterdam, vertrok 10 Jan. van Port Said. Het stoomschip Werkendam, van de Holland Amerika Lijn, van Rot terdam naar Newyork, pass. lOJau. des avonds 7 u. 40 m. Prawlepoint. h. b. b. h. h. zoekt een net PEN SION tegen verg. van f300 'sjaars. Br. fr. No. 4400 b. d. Boekti. H. N. MUL, Kruisstraat 25. TE KOOP AANGEBODEN zoo goed als nieuw Kippenhok met loop, bij (1. RIJBROEK. Burgwal 21. Door eene bejaarde Dame wordt in een gezellige omgeving Pension gevraagd met gebruik van 2 vrije Kamers. Aanbiedingen in te zenden onder No. 1930. bureau van dit blad. I^enJongmensch, eigen zaak heb- bende, zoekt iemand om zijn huis schoon te houden enz., tegen genot van vrij wonen. (Bovenhuis). Brieven onder No. 1929, bureau van dit blad. GEVRAAGD EENE extern. AdresJ. P. KARTHAUS, Groote Markt. Fatsoenlijk Eagzieisje gevraagd, niet beneden de 16 jaar, loon f 1.75. Adres Smadestraat 35. Mej. KOELEWIJN, Koningstr. 47, vraagt met Februari een fat soenlijke Dagdienstbode, van P. G. Een nette werkman, R. K. vraagt een Meisje of Weduwe, 30 a 40 jaar oud. om na wederzijdsche kennismaking, een huwelijk aan te gaan Brieven fr. onder no. 1931 aan het bureau van dit blad. Schouwburg-Haarlem. Nederlaudsche Opera v/d Stads schouwburg, Dir. C. v. d. LINDEN. Zaterdag 14 Jan. 1S99 (S uur.) LAATSTE BERICHTEN. Brongebouw. Eeu talrijke kinderschaar vulde hedenmiddag de groote zaal van het Brongebouw, ten einde de kindervoor stelling by te wonen van het Cagliostro Theater van den heer en mevrouw vau Kinsbergen. Het was een aardig, varieereud programma, dat werd uitgevoerd. Wy woonden slechts een klein gedeelte ty, maar hadden daarin ruimschoots de gelegenheid de behendigheid van den heer Kinsbergen in de „magie- moderne" te bewonderen, en hei ver- ■0 koorts, en enkele iuflueuza-ge- yronderde ons dan ook niet dat de kleinen genoten met volle teugen en met armen eu beeneu uiting gaven aan hunne groote bewondering. Door vele ouders werd dé voor stelling eveneens met belangstelling en met aandacht, bijgewoond. In de bo venbest uurskamer der socië teit „Yereeniging" houdt de Haarl. Amateur Fotografen Club morgen, Donderdagavond, eene kunstbeschou wing van een 100-ial foto's, vervaar digd door den heer Joh. F. J. Huysser te Bioemendaal. Het bestuur der club is voor D99 samengesteld als volgtvoorzitter de heer N. van der Sleeu, secretaris de Een brutale diefstal. De „Deli Ct." bevat het verhaal van een brutalen diefstal. In den avond van 25 October onge veer half zeven werd de Maleische gedeh (winkel) te Kota Pinang, gelegen aan den weg aar de onderneming Namoe Djawi, overvallen door eene bende van 10 man Chineesche koelies. De gedeh houder werd zwaar verwond, de vrouw op den grond geworpen met het aange zicht ter aarde eu het kind gedwongen, de bergplaats van hot gold aan te wijzen. Volgens opgave van den eigenaar wer den twee kisten meegenomen, waarin f 2750 aan papiergeld en f 255 aan zil ver, zoomede eenige goud- en zilverwer ken. Beide kisten zijn later ledig in het boscli teruggevonden. Waarschijnlijk zouden deze roovers ipoorloos verdwenen zijn, waren ze niet zoo onvoorzichtig geweest, zich later over de spoorbaan te bewegen en zelfs het huis van den machinist van den heer Kottmann van Lau Boentoe te naderen. Een Bengaleesch oppasser, hen ziende, kwam nader en liep hen achterna, ver-1 gezeld van den macliinist, die naai- bui-1 ten kwam. Men dacht met weggeloopen koelies te doen te hebben. De oppasser haalde hen het eerst in, doch hij werd ter aarde geworpen en met messteken j verwond. Toen kwam ook de machinist aan, doch deze kreeg dadelijk een slag op het hoofd, maar hij wist een der aan vallers een mes te ontwringen en weer de zich daarmede zoo goed, dat een Chi nees, Lim A Hok geheeten, door hem zoodanig onthaald werd, dat hij neerviel. Ook twee andere roovers ontvingen van I hem eenige verwondingen, en toen acht- ten ze het geraden, op de vlucht te gaan, Lim A Hok medenemende. Deze laatste had zulk een geduchten steek onder den arm ontvangen, dat hij kort daarop den geest gaf en zijne makkers hem in den steek lieten en het lijk gevonden werd. De controleur van Bindjei had het Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt haar diepgevoelden dank aan het Bestuur en de Leden van het genootschap Melpomene en Thalia", voor de uitkeering van het bedrag dat de liefdadigheidsvoorstelling heeft op gebracht aan de WelEd. Heeren A. de Clercq, J. de Koek. M. Uiten- bosch en Gebr. Nobels voor hun zeer gewaard eerden steun, zoomede aan die ingezetenen die door hun ruime bijdragen de Vereeniging in staat stelden deze voorstelling zoo uitstekend te doen slagen, en verder aan de onbekend gebleven milde gevers, die haar in haar benarde omstandigheden hebben bijgestaan. WED. D. C. KEETLAER. Woi'dt gevraagd: Tegen half April voor eene Dame eene ruime ONGEMEUBILEERDE EN SUITE, bij voorkeur aan den Hout en aan de tram gelegen. Opgave met en zonder pension. Franco br. onder No. 1932 aan het bureau van dit Blad. Groote Opera in 3 bedrijven. Muziek van RICHARD WAGNER. f 2.50, f 2.—. f 1.75. f 1.50. f 1.25. fO.GO. De hoofdpartijen worden ge zongen door de dames ERANC1SCA en TAN GELDER en de H.H. A AN DUIJNEN (als gast,) URLUS en PHLIPPEAU. Maandag 16 Januari 1899. Bui tengewone voorstelling door de Nederl. Tooneelvereeniging. (Goed gekeurd bij Kon. Besl. van 24 Mei 1895.) Van HERMAN HEIJERMANS Jr., in 3 bedrijven. Aanvang 8 uur. f 1.50. f 1.25, f 1.—f 0.75, f 0.30. De aangekondigde Biljart-wed strijd op Donderdag 12 Januari 1899 gaat niet door. Namens het Bestuur. R. II. D. GROENE VELD, Secretaris. raimiiig

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3