FREDIKBEURTEK a J. y. UITVOERING, Spiegels, I11 den Fruit- en Coinestibleswinkel, Brieven uit Berlijn. Dankbetuiging. ADVERTENTIEN. Administratie. Winkeljuffrouw. Te op Woensdag 8 Februari 1899, KOOPJE! Pastilles GÉRAUDEL Bestelgoederen. ZIJLSTRAAT 55, VRUCHTEN EN COMESTIBLES. voortduurden. Tot Iaat in den nacht zwierde men over den zeer gladden en geheel vernieuwden vloer der dans zaal, waarna een ieder zeer voldaan huiswaarts keerde. Het mag dan ook gezegd worden, het was een zeer ge zellige avond, waarop het bestuur der kegelclub „de Kroon" met voldoening mag terug zien. Heden werd in civiele zitting voor het Kantongerecht wederom behan deld de zaak van de Amsterdamsche maatscliappy „Vivat" contra een der adverteerders in het album van de Kroningsfeesten-versieringen door ge noemde maatschappij te Haarlem uitgegeven. De kantonrechter ver klaarde vier van de door den ver dediger m. Th. de Haan Hugenholtz gestelde vraagpunten, beslissende ter zake dienende en stelde de zaak uit tot Donderdag 23 Februari des na middags te 2 uur, om alsdan den directeur der maatschappij „Vivat" omtrent die vraagpunten tehooren. Toynbee. Woensdagavond 8 dezer zal de derde Toynbee-lezing in „Weten en Werken" worden gehouden door den heer J. L. E. I. Kleynenberg hier ter stede met het onderwerpEen vraag met een merkwaardig antwoord. Uitspraken. W. E. Hazer alhier, tegen wien wegens mishandeling en vernieling 3 weken gevangenisstraf was gevorderd werd veroordeeld overeenkomstig den eisch tot 3 weken. J. Weers en S. Blok alhier, werden wegens mishandeling veroor deeld tot resp. 1 maand en 10 dagen. De eisch was resp. 2 maanden en 14 dagen gevangenisstraf. C. Jongkind alhier, tegen wien wegens zaakbeschadiging 14 dagen hechtenis werd geëischt, werd ver oordeeld tot 14 dagen. H. Jacobs alhier, werd wegens bedreiging veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. De eisch was 9 maanden. W. Djjkman en H. Stengs bei den te Heemkerk, werden wegens strooperjj van bladeren veroordeeld tot resp. f 5 boete subs. 5 dagen en f 2 boete subs. 4 dagen. De eisch was resp. f5 boete subs. 5 dagen en f2 boete subs. 2 dagen. N. Kops, H. G. van Egmond, K. Kos, J. G. Pirovano en M. Been tjes, vyf jeugdige booswichten uit Beverwijk, tegen wie wegens ver schillende kleine diefstallen resp. f 6 en f5 boete subs. 12 en 10 dagen hechtenis was gevorderd werden ver oordeeld allen tot f 1 boete subs. 2 dagen uitgezonderd H. van Egmond wiens traf luidt f 2 boete subs. 4 da gen hechtenis. J. M. Doll te Beverwijk werd wegens dierenmishandeling veroor deeld tot 1 maand gevangenisstraf. De eisch was 2 maanden gevange nisstraf. met moeite gered, de lier is door middel van duikers opgehaald, welke werkzaamheden f 600 vorderen. Hedennamiddag omstreeks 1 uur had een binnenbrand plaats ten huize van den heer W. H. O. op den Scho- terweg. vermoedelijk veroorzaakt door dat de kat een gordijn, dat nabij een brandend petroleumtoestel hing daar mede in aanraking bracht. Eenig meubilair werd beschadigd en een kanarievogeltje verbrandde in het kooitje. De brand werd met eenige emmers water gebluscht door een buur jongen. Hedenmorgen werd een dienstbode in de Smedestraat door een opge schoten jongen aangegrepen, d'e haar met sneeuw wilde werpen, waartegen zij zich flink verweerde, doch waar door haar parapluie brak. De dader, die spoedig door de recherche werd opgespoord, wordt wegens straat schenderij bekeurd. De geaboneerden ontvangen heden niet de 16 pagina's van den vervclg- romau, die hun wekelijks gelijk met het Zaterdag-nummer wordt toege zonden. Door verschillende omstandig heden moet de toezending tot de volgende week worden uitgesteld. Benne broek. Met een vriendelijke toespraak van den voorzitter, bood gisterenmiddag de Raad dezer gemeente den secre taris en ontvanger, den heer H. J. Clarion, een keurige salonlamp aan, en zulks ter gelegenheid van diens aanstaand huwelijk. De leden bieven nog eenigen tijd zeer gezellig bijeen, waarbij nog me nig welwillend woord werd gesproken. Zandvoort. De werklieden-vereeuiging „Onder- liDg hulpbetoon" heeft, Daar medege deeld wordt, het plan opgevat een fanfare korps op te richten. Als wer kende leden worden alleen leden van die vereeniging aangenomen. Vogelenzang. Aangezien de R. C. begraafplaats alhier op eenen flinken afstand van de kerk was gelegen, en men hier van telkens het onaangename onder vond, wordt een nieuw kerkhof ge maakt in de onmiddellijke nabijheid van Let Godshuis, waar mede men reeds druk bezig is. Haarlemmermeer. De gunstiger resultaten in 1898 verkregen met de levering van beet wortelen op gehalte in vergelijking met de betaling op gewicht, heeft veie landbouwers doen besluiten thans al- leen op gehalte te contracteeren. IJpolder. Op het Noordzeekanaal is vermoe delijk door het schommelen een schuit omgeslagen, waarop zich een stoom- lier bevond.; twee opvarenden werden Particuliere correspondentie. (Wegens plaatsgebrek is deze brief eenige dagen blijven liggen). De verjaardag van den Keizer. Berlijn, 29 Januari 1899. Het was vandaag een echt feestweer, „Hohenzollern-Wetter," zooals de Duit- schers hot bij feestelijke gelegenheden noemen. In den vroegen morgen wou de zon niet zoo recht uit den nevel te voorschijn komei\, maar tegen een uur of negen trok de nevel op en nu hadi de zon het pleit gewonnen en zond uit den helder blauwen hemel hare koesterende stralen over do stad. In liet centrum van. de stad werd druk gevlagd; hier en daar in de hoofdstra ten waren de gevels van verschillende groote magazijnen en bierpaleizen kwis tig met guirlandes van groen en vlag gen versierd. Er werd ditmaal bijzonder veel weik van het feest gemaakt omdat het de 40e verjaardag van den Keizer ear de 10e verjaardag na zijn troonsbe stijging is. Zooals van zelf spreekt, was het in don omtrek van het Slot en Un- ter den Linden, waar de officieele feest viering plaats hadi, buitengewoon druk. Een groote menigte schuifelde hier over de trottoirs. Bij de opera op den hoek van de Schlossbrücke stond een sterke politie patrouille om het verder gaau van liet publiek te beletten, want zooals steeds bij dergelijke gelegenheden in Berlijn, had de politie van haar recht om straten en pleinen af te zetten, een ruim gebruik gemaakt. Het geheele plein rondom het slot, aan de eene zijde van de Kaiser Wilhelm-Brüeke tot aan het standbeeld van den ouden Frits bij het paleis van den ouden Keizer Unter dien Linden en aan d'e andere zijde tus- schen het slot en het groote National- Denkmal was geheel afgezet. Behalve officieren met hunne dames mocht nie mand passceren. Bereden politieagenten, breedgeschouderde zware kerels, reden af en aan om bij drukke kruispunten hunne collega's tc- voet in bet tegenhou den van het publiek bij te staan. Over bet geheel hadden ze niet met veel moei te te kampen, want liet publiek is hier zeer gehoorzaam en schikt zich gewillig naar do bevelen van de Polizei. Het meeste last hadden die dienaren dier Heilige Hermandad nog van de kleine straatjongens. Op den hook van de Sclilossbriicke aan d'e zijde van het Schloss was een groote troep schooljon gens als een kudde schapen bij elkaar gedreven, nadat zo eerst van de trappen van het National Denkmal verjaagd' waren. Zelfs Berlijnsche jongens, die overigens al vroeg blindelings leer en gehoorzamen, zijn bij slot van rekening toch ook jongens; geen wonder dat er voortdurend een groote beweging ou der de jeugd viel te constateeren en dat de troep zich telkens verplaatste en heen en weer golfde als ten korenveld in den wind. Ik had al lang gemerkt, dat een Po- lizeahauptmann, die hier op en neer liep, telkens met woedende blikken naai de jongens keek. Toen de woelwaters nog steedis door elkaar bleven krioelen, werd het hem zeker te bont, want plotseling bleef hij staan, keek de jongens door zijn lorgnet nijdig aan en zei„wer von euch nicht sofort still steht, wird heraus gegiiffen und festgenemmsn, merkt euch das!" Dat hicpl; doodsehe stilte onder de jongens, die wisten, dat het den Haupt- mann ernst was. Of het ten uwent ook dadelijk zou helpen? Ik vrees van niet. Al is de „Absperrung" hier ook zeer streng, tengevolge waarvan het publiek afgezette straten niet mag betreden, noch oversteken, wordt, bij de mannen van de pers toch een uitzondering gemaakt, vandaar, dat ik op vertoon van mijn legitimatiekaart als correspondent van „Haarlems Dagblad" overal mocht pas- seeren. Om alles goed in oogenschouw te kunnen nemen, plaatste ik mij dicht bij het slot op een van de mooiste pun ten. Het groote plein, badende: in de winterzon die „Linden" in het ver schiet, maakt een prachtigen, echt grootsteedschen indruk. Alle gebouwen in deze omgeving zijn monumentaal, indrukwekkend, en vorstelijk. Links van mij het eerwaardige, reusachtige slot met zijn groen koperen koepel en fraai gesmeed ijzeren poorten. Boven cp het dak wapperen lustig de purpe ren Keizerlijke standaard,, de Konink lijk Pruisische- en de roode Koerbran- denburgsche adelaar in den frisschen Oostenwind. Tegenover bet slot d'e nieuwe Dom kerk. nog gedeeltelijk in haar stellage, maar nu reeds de geheele omgeving beheerschenddaarnaast de „Lustgar- teu" waarachter zich de in klassieken stijl gebouwde Musea verheffen. Verder op het paleis van Keizerin Fredorik, daarnaast het Ned'erlandsche paleis, de groote opera, de Hoofdwacht cloor Schinkel gebouwd, het Zeughaus, het paleis van den ouden Keizer, de universiteit met de standbeelden van de gebroeders v. Humboldt en dan aan het begin van „d'e Linden" voor de middelste laan het karakteristieke rui terstandbeeld van den ouden Frits. In het slot is het infcusschen al drukte en bewging. Om half elf heeft in de slotkapel een Festgottasdienst plaats*, onmiddellijk gevolgd door een Gratula- tionscour in de Witte zaal. Van den kant van „de Linden" komen een me nigte equipages aan en rijden door de verschillende poorten het slot binnen, al naar den rang van de personen, wel ke zich in het rijtuig bevinden. De groo te statiekoetsen der gezanten, der rende Duitsche vorsten, die in grooten getale in matigen draf naar het slot rijden, maken een prachtig effect. De koetsen zelf. in levendige kleuren geschilderd, met groote wapens op de portieren, en vergulde kronen boven op de hoeken, hangen wiegelend aan rie men. Voorop prijkt een reusachtige statiebok in vuurrood, bruin of geel laken. De groote disselboom loopt on der het rijtuig door en verbindt bok en kattebak. waarop twee lakeien in poe derpruiken en steek, die zich aan bree- de kwasten vasthouden. Op den hoogen statiebok troont do koetsier, eveneens in poederpruik en steek. De manen der paarden zijn doorvloch ten met chen ille-kwasten en zijden linten in de kleuren van statiebok en katte bak. De schabrakken en tuigwerken zijn rijk en kleurig. In de koetsen zitten de verschillende vorsten en excellenties, gezanten van vreemde mogendheden, in schitterende galak!eeding of uniform, en buigen statig, wanneer een officier front maakt en aanslaat. Op een wenk van den posteerenden politieagent, worden de fraaie ijzeren vleugeldeuren wijd geopend, en met een sierlijken zwaai rijdt de koets de bin nenplaats op. In den Lustgarten, tegenover het slot is een batterij der rijdende artillerie opgesteld. Daar dondert het eerste schot, ten tceken dat de Defilircomr in de Witte zaal een aanvang heeft genomen en nu vallen met gelijke tusschenpoo- zen 101 schoten. Om twaalf uur na afloop van de Defilircour rijdt de scliit- terendie stoet der galakoetsen weder langs de „Linden" terug. Voor de koetsen der regoerende Duit- sclio bondsvorst-en draaft een bereden wachtmeester der politie. Terwijl in het slot de Defilircour plaats greep, begaven zich van. alle zij den de officieren, welke niet aan den cour deelnamen naai" het ..Zeughaus", waai' in de met glas overdekte binnen plaats tusschen de veroverde mitrailleu ses uit den oorlog 187071 door den Keizer persoonlijk het „wachtwoord" zou worden medegedeeld. Deze „Parole ausga.be" behoort steeds bij elke feestelijke gelegenheid' op het program. Om half een begaf zich de Keizer met zijn gevolg te voet van het slot naar het Zeughaus, waar een groot aantal officieren van alle wapenen, zelfs van. de Koloniale Sclmtztruppe met hare licht bruine laai-zen en groote grij ze Rembrandthoeden, welke aan een kant opgeklept zijn. kern afwachten. De Schutztruppe maakt in hare zon derlinge uitmonstering wel eenigszins een theatralen indruk. Het is wel vreemd, dat in een zoo door en door militair land als Pruisen is, juist op den verjaardag des Konings geen parade plaats heeft, terwijl anders bij alle mogelijke gelegenheden parade gehouden wordt. Met de „Parole ausga.be", die „Es lebe seine Majestat der Kaiser und' Kö- nig, luidde, was het officieele gedeelte van het program afgeloopen. Van avond had in de opera uitsluitend voor liet hof en genoodigden een galavoorstelling van Boicldieu's ..Die weisse Dame" plaats. Intusschen waren overal de illumi naties ontstoken. De hoofdstraten, Erie- driclistrasse, Leipzigerstrasse, Unter den Linden, Wilhelmstrasse. Pariser Platz baadden in een zee van veelsoortig kaars-, electrisch- en gaslicht. De ramen van vele banken en regeeringsge bouwen waren op alle verdiepingen rondom om lijst met electrisehe gloeilampjes, wat een prachtig effect maakte. De verlichting van de Firma Ru dolph Hertzog, de mooiste van heel Beril i jut, was feëeaïek 16 reusachtige flambouwen boven op de attica van den ■oorgevel zetten den liemel rondom in rossen gloed. Voor de veelkleurige illu minatie van den voorgevel waren niet minder- dan 12.000 gloeilampen van 50 kaarsen sterkte noodigHoewel er in de straten eten verbazend gedrang was, vooral Unter den Linden, zorgde de po litie toch voor een goede circulatie. De verlichting kwam zeer tot haar recht, (kink zij het koude heldere winterweer. K. politie, den heer D. P. Bonk, werd tot laat in den avond een onderzoek inge steld. Do eigenaar van de heistelling en de werklieden werden in verhoor ge- Overleden A. M. v. Leuven— Neelis 89 j. Linschoterstraat. P. J. Monné 2 j. z. Ceciliasteeg. Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Benoemd b\j het personeel van ge- :esknndigen dienst der landmacht tot reserve-officier van gez. 2de kl., de heer J. Wessels, arts. Bevorderd: tot kapitein-luitenant ter zee der lste klasse A. L. van der Moolen, en tot luitenant ter zee der lste klasse, de luitenant ter zee der 2de klasse J. C. Bentz van den Berg. De kapitein-luitenant ter zee C. Meyboom op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f2700. Voor de vele bewijzen van deelneming, zoowel van hier als elders ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, betui gen wij onzen oprechten dank. JOHa. TAN DER STIJLEN. P. VAN DER STIJLEN. Haarlem, 3 Februari 1899. De zaak van Hall. In de zaak van Hall is Donderdag rechtsingang verleend, zoodat de beide arrestanten voorhands nog in hechte nis blijven. Stoa Het stoomschip Salak, van Rot terdam naar Java, vertr. 1 Februari van Suez. Het stoomschip Amsterdamvan de Holland Amerika Lijn, vaD New- York naar Rotterdam, arriv. 2 Febr. te Rotterdam. Het stoomschip Maasdamvan de Holland Amerika Lijn, van Rotter dam naar Newyork, vertr. 2 Febr. v. Rotterdam. Ook door deze mijn bartelijken dank gebracht aan mijn gewezen patroon den Heer CORNs. VAN NIEL Sr.. aan de Ileeren VAN NIEL der behangers- en sch'lders- zaalc en aan het behangersperso- neel voor de eer mij aangedaan ter gelegenheid van mijn 25-jarige betrekking aldaar, alsmede voor de Prachtige Cadeaux bij die gelegen heid mij door hen geschonken. Ook tevens dankzeggende aan hen, die van hunne belangstelling in deze hebben doen blijken. W. BOSMAN Sr. Bevallen: 31 Jan. Waalkensbar. Van Ittersum z. Arnhem. C. C. van Duijnen—Montijn—v. Aelst z. Oude water. Overleden29 Jan. E. C. Tak jd. 61 j. den Haag. 30. A. C. Leunis 59 j. Nieuwdorp. J. B. F. Heerspink 86 j. Groningen. L. S. H. Rühl jd. 39 j. Amst. 31. J. Verspoor 79 j. Amers foort. J. A. v. d. Stok 52 j. Drumpt. P. W. Heuwekemeijer 55 j. Amst. 1 Febr. W. Noot 66 j. Edam. LAATSTE BERICHTEN. Tengevolge van de steile belling der brng en de gladde straat is heden middag de hondenkar van C. v. d. P. te Heemstede in het Zuider Buiten- spaarne te water geraakt. Hond en kar werden spoedig door de ter hulpe snellende voorbijgangers uit het water IJmuiden. Door den ontvanger der directe belastingen werd Donderdag te Am sterdam aanbesteedbet onderhouden en herstellen van de rijksgebouwen der invoerrechten en accijnzen te IJmuiden, van den dag der goed keuring van de aanbesteding tot uit. Dec. 1901. Raming f 1245. Ingekomen 8 biljetten. Minste inscbrijver N. J. Zwager, IJmuiden, f 1150. NiEuwsTüosnqEn. Een heistelling omgevallen. Donderdag waren in den naimiddag, op den Nieuwen Binnenweg nabij de G ou v ern est raat. ite Rotterdam, eenige werklieden bezig cwn eene heistelling •an drie hooge palen te verzetten, waar bij een der beeneoi haperde, zoodat de stalling het evenwicht verloor en met donderend geraasi en gekraak in die richjting der Gouvesrnestnaat omlaag stortte. De voorbijgangers wisten zoo spoe dig niet m welke richting zij vluchten zouden, toen heit hooge gevaarte stond te wankelen. Er zijn dan ook helaas verschillende personen min of meer zwaar gekwetst geworden. In de eerste plaats kreeg zekere M. v. d. W.. scliilder van beroep, een ge weldigen slag van een dei* vallende hei palen in de lenden, zoodat hij ineenzak te; dien behanger A A v. E. werd het linkerbeen stuk geslagen. Beiden weiden op advies van c-en geneesheer per raderbaar naar het Zie kenhuis overgebracht. Voorts werden nog door de vallende palen, getroffen een 20jarige molenaars knecht en een 61 jarig werkman, terwijl ook nog twee kinderen van 5 en 7 jaren verwondHngen bekwamen aan hoofd, armen en beenen. Ook een paard gespannen voor een gemeentekar, die juist passeerde, werd door een heipaal getroffen en wel zoo danig, dat hël dier om het uit zijn lij den te verlossen afgemaakt is moeten worden. In he café de Poort van Cleef van. den heer Martinot aan den Nieuwen Binnenweg werden de gewonden bin nen gedragen. Aldaar werd de eerste hulp verleend door den heer Martinot die een verband legde. Door dten rechter van instructie, mr. A. O. H. Teilegen en den inspecteur van. op ZONDAG 5 Februari 1899 TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Voorm. 10 ure, Muller. Gereformeerde Kerken. Oed. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. Nam. 5 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. 's Avonds 5'/i ure, dezelfde. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Nam. l ure, Zondagsschool aan de Nassaulaan. 's Avonds 6 !/a ure, Wempe. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, de Vries. 's Avonds 6 ure, Hesta. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Kerk der Broeder-gemeente Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel- tinga. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. ö'/j ure. Schotel. Woensdagavond 8 ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 ure. Gerth van Wijk Jr. Collecte voor de Kerk. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heeringa. Doopsbediening. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond 'sav. 53/4 R- in hotel Nommer Een, Kutsch Lojenga, doopsgez. pred. te Leiden. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. Zandvoort Voorm. 10 ure, Hulsman. Nam. 6 Va uur Hulsman. De Verificatie in het faillissement van JOHAN PAPING is bepaald op Woensdag Maart a. s.. 's Toormiddags 11 uuren niet ten 10'/, uur. Voor eenvoudige administratie wordt gezocht een gep. Onderoffi cier, geschikt om met publiek om te gaan. Kantoortijd tot des avonds half negen. Brieven met afschrif ten van getuigschriften (geen ori- gineelen) onder motto «Admini stratie», aan het Bureau van dit Blad. Voor terstond gevraagd een nette JUFFROUW, liefst eenigszins met het vak op de hoogte. (Heeren artikelen enz.) Fr. br. onder No. 1990 aan het Bureau van dit blad. Een bekwame Huisnaaister, R. K., biedt zich aan voor Kin derjurken en Costumes. Brieven fr. onder No. 1991 aan het Bureau van dit blad. Op mooien stand, nabij den Hout, twee net gemeubileerde kamers, desverkiezend ook ongem. Brieven franco onder no. 1992 aan het Bureau van dit Blad. Haarlemsdie Zangschool. des avonds ten half zeven ure, in de Bovenzaal der S >cieteit „VEREENIGING". ie en 2e Zangklasse, Voor ouders of voogden, die hunne kinderen of pupillen voor den met 4 Maart e.k. op te richten nieuwen cursus (18991900) wen- schen te doen inschrijven, zijn be wijzen van toegang te verkrijgen bij den Directeur der Haarlemsche Zangschool J. STEENMAN, Piano-, Orgel- en Zangonderwijzer, Ursulastraat 46a. Uitvoering der 3e Zangklasse op Woensdagavond 15 Februari 1899, ten zeven ure. Te Koop een best RIJWIEL, W. v. SEGGELEN. Koedief, Tol bij Heemstede. Indien GIJ HOEST, gebruik dan Vult uwe longen met de welda dige uitdampingen van zuivere Noorsche teer, en gij zult daardoor beschut zijn tegen alle ziekten ge durende den winter. De Pastilles Géraudel zijn in alle apotheken verkrijgbaar. Wacht U voor namaak. Engros te Rotterdam bij F. E. VAN SANTEN KOLFFte Haar lem en détail bij Wed. W. PLAAT- ZER VAN DER HULL. A. J. v. d. PIGGE. Wegens concurrentie lste kwa liteit ÖSSENVLEESCH. Ossenlappen en Gehakt. 30 Ct. Rosbeek Lende, Rollade 35 Biefstuk en Haas40 Witte Heercnsteeg no. 3. Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. Bericht aan het publiek. Het Bestelhuis der Maatschappij, Zijlstraat No. 26 te Haarlem, is opgeheven. Ten huize van den Heer A, WENSING, Zijlstraat No. 4, te Haarlem, is een BESTELHUIS der Maat schappij GEVESTIGD. Aldaar worden, evenals aan het station en aan het Bcstelkantoor Anegaug. hoek Kleine Houtstraat, zoomede aan het Bestelhuis, Hout plein no. 3, bestelgoederen aange nomen zonder verhooging van vracht, voor alle stations van de Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij, van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwe gen, van de Nederlandsche Cen- traalspoorweg-Maatschappij, voor alle verder gelegen plaatsen in Nederland en voor de op Neder- landsch grondgebied gelegen sta tions van de Noord-Brahantsch Duitsche Spoorweg-Maatschappij Vrachtprijzen. Naar de stations in Nederland, gelegen aan de lijnen van de bo venvermelde spoorwegen Voor zendingen van 0—1 Kilo f 0.45 meer dan 43 „0.20 j. 35 0.25 5—40.. .0.30 Voor de vrachtprijzen van zen dingen van meer gewicht, kunnen de tarieven aan het Station te Haarlem, zoomede aan bovenge meld bestelkantoor en aan de bestelhuizen worden geraadpleegd. Orders tot afhalen van bestel goederen aan de huizen der afzen ders worden ook aan de boven vermelde bestelhuizen aangenomen. De Raad van Administratie. Het Gedelegeerd lid. R. VAN HASSELT. Amsterdam. Febr. 1899. Deurwaarder J. N. WARNIER, zal op Maandag 6 Februari e. k.. des voormiddags ten 10 ure en Dinsdag 7 Februari e k., des na middags ten 2 ure, in het huis, geteekend No. 44 aan de Smede straat te Haarlem, publiek en tegen contante betaling in veiling bren gen eene prachtige party in verschillende afmetingen en lijsten. Gravures. Etsen. Schilde ryen in olieverf enz. enz. Zaterdag 4 en Zondag 5 Februari van 104 uur voor een ieder te zien. Beddcniiiagazijii, VERWULFT No. <i. Tapijt- en Meubelmagazijn Gr. Houtstraat 62. Ontsmeitings-Oven van Prof. 0VERBEEK DE MEIJER. SCHEVENINGEN. Hotel Bella Vista. Van Stolkweg 14, blijft den geheelen Winter ge opend. Pension tegen matigen prijs. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd1 Febr. E. Hujjk- man en J. M. de Vos. Bevallen2 Febr. A. E. Stjpeatfjng Winter z. S. B. Otter—Pel z. zijn steeds voorhanden alle soorten, Hoogstraten's en Meursing's Groentensoepen en Sausen, Groenten van Schoondergang en Greet a 35 ct. per literblik, versch Brus- selsch Lof tegen de concurreerendste prijzen. Aanbevelend. J. J. SMUVK Bz. Meursing's Groenten uit blik gewogen 15 ct. p. half Kilo.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3