Damast-Zijde 65 ct. mimmm. Winkeljuffrouw. Gevraagd: Huisnaaister Te Huur: TE IC OOP: Winkelopstand. Te Koop gevraagd: kruiden bevatten de Chineesche phar- macopee. Op onze vraag naar de in strumenten werd ons te kennen ge geven, dat zy (de Chineesche doktoren) alles behandelen, en met succes, enlceJ langs iawendjgen weg. De dokter was zoo goed, ons een pakje kruiden te geven van eigen samenstelling, waar mee hy de valiende ziekte behandelde. Langs een der wanden in het ver trek, waar tafels noch stoelen gevon den worden, zaten of lagen reeds een paar langstaarten van nun pyp te genieten, en ons bekroop de lust, mee van die beroemde pillen te profiteeren. De dokter verzocht ons plaats te nemen en nam de moeite, voor ons de pyp te stoppen. Hy stak een pil, ter grootte van een erwt, op een speld, en verwarrode ze boven een spiritus- lampje. Het balletje werd daardoor zacht als stroop, en met groote han digheid wist hy het klontje in de kleine opening van de pyp te laten vallen. Daarna maakte hy met dezelfde speld een kleine opening in de pil, die thans den mond van de pyp ge heel afsloot en bood my, na zelf eerst eeDige trekken aan het groote barn- steenen mondstuk gedaan te hebben, de pyp tot verder rookeu aan. De chineesche geleerde hechtte dos niet veel waarde aan do Westersehe be grippen van reinheid. Daarbij werd mij de opmerking gemaakt, dat voor het volledig genieten een bijzondere lichaamshouding onontbeerlijk was. Eerst de derde pil begon zijn uitwer king te doen gevoelen een eigenaar dig zwevend gevoel maakte zich van ods meester; het werd wenschelyk geacht, niet door te gaan tot de droom toestand intrad. Thans gaf de dokter ons een drank, dio veel van absinth weg had, en de invloed van de opium was spoedig verdweuen. De zitting werd geëindigd met een kopje uit stekende Chineesche thee. die een rechtgeaarde langstaart steeds bij de hand beeft. Intusschen was Tsoe jang zijn eigen gang gegaan, verkeerde blijkbaar reeds in den opinm-trans. en na goed voor onze zonde betaald te hebben, verlieten wjj het eerzame gezelschap. De rest van den avond werd door gebracht in het Chineesche theater, waar wij, dank zy de introductie van den C-bineescheu dokter, toegang kre gen. Dat was een vrij groot gebouw, laag vau verdieping, waar esn 30' l Chineezen een vaderlandsch melodra- ma zaten te genieten. Het tooneel was ongeveer twee voet hooger dan de begane grond. De toeschouwers zaten op eenvoudige houten banken, voort durend te rooken, en mengden zich, merkwaardig genoeg, telkens in het spel. Het ging er zelfs zoo familiaar toe, dat ik niet zelden een der voor- aanzittenden op het tooceel zag sprin gen, zich in het gesprek der tooneel- spelers mengen, ja zelfs ca en dan achter de coulissen verdwijnen. De mise en scène was bijzonder primitief. Een houten troonhemel, versierd met grillige Chineesche draken en karak ters, was gespannen over den hoofd persoon, die een der Chineesehe go den voorstelde. De man was gemas kerd, had een onwaarschijnlijk lan gen baard, geflankeerd door ellenlange knevels en deed door zijn houding sterk denken aan de speksteeuen beeldjes, die men ook in ons land veel vindt. Achter op het tooneel, in het ge zicht der spelers, zat een muziekkoprs, dat vervaarlijke geluiden uitstiet als accompagnement, wanneer de God zijn stem deed hooren. De vrouwen op het tooneel woren allerpotsierlykst uitgedost met \eereo en schenen in haar gezang heldere tonen met angst valligheid ie vermijden. De draad van het verhaal werd ons duidelijk ge maakt door een weiwillenden en vry goed Engelsch sprekenden buurman het kwam in 't kort hierop neer dat een booze schoonmoeder haar schoon zoon van het leven had beroofdna allerlei intriges, waaria de goden zich mengden, werd de vermoorde door den oppergod weer in het leven teruggeroepen. Bloemendaal. VERGADERING van den Ge meenteraad van Bloemendaal op Donderdag des namiddags te 2 uur. Voorzitter de lieer W. J. Eldering, 'thouder, daar de Burgemeester we gens ongesteldheid verhinderd was. Na opening, voorlezing en goedkeu ring der notulen der vorige vergadering' ordt punt 1, concessio electrische ver lichting en waterleiding van het Bloe- mendaalsche Park en Duinendaal, tot de volgende vergadering aangehouden, evenzoo punt 2Verzoek Krelage boe tebepaling en wordt alzoo tot punt 3 ivergegaan. De secretaris leest een brief oor van den directeur dor waterleiding, waarin deze bekend maakt, dat gedu rende de maand Januari 1500 kub. M. water verbruikt is of eene drie maal grooter hoeveelheid dan gedurende de maand November, zoodat het den di recteur voorkwam, dat door buitenge wone omstandigheden dit meerdere wa ter verloren gaat. Bij nader onderzoek is evenwel geble ken. dat de gemeente geen verlies heeft jeleden, daar het meerdere water door inwoners was gebruikt. Dit wordt voor kennisgeving aange nomen. Punt 4. Bouwterrein Smits aan den Ken ncmerweg. De heer Smits heeft een plan inge diend, volgans hetwelk hij verzocht een terrein aan den Kennemerweg te mogen bebouwen. Daar in dit plan eene afwij king is gemaakt met de voorwaarden in de politie-veroiklening, adviseer B. en W. afwijzend te beschikken op het verzoek. Do heer Ter Hoffsteede zegt, dat het plan niet nader is gemotiveerd, en dat de afwijking (binnen. 8 M. van den opeub. weg) van de polilie-verordeniug geen bezwaar oplevert, doch stelt voor dit punt aan te houden opdat Smits zijn. plan nog eens nader kan toelichten. Aldus wordt besloten. Punt 5. Uit het verslag van het te lefoonverkeer blijkt, dat het vorige jaar zijn ontvangen 124 telegrammen en verzonden 83 telegrammen. Aan bestel geld was ontvangen f 19.25 en aan weekloon f 32 uitbetaald. Het saldo van het vorige jaar bedroeg f 18.98, zoodat het saldo op heden nog slechts bedraagt f 6.09. Een voorschot wordt derhalve aangevraagd' en door den Raad1 toege kend. Ingekomen was eene dankbetuiging van den heer Robbers voor zijne aan stelling als gemeente-architect. Mededeeling werd gedaan, dat het kohier schoolgeld van het 4de kwartaal was opgemaakt tot een bedrag van f 128.51. Bij de rondvraag vestigde de heer" Rouwens de aandacht op de verbetering der voetpaden to Bloemendaalen de heer A. Rcozen op die dei" Brouwers vaart. De heer Barnaart zegt, dat hij in de vorige vergadering heeft gezegd, dat hij zich op de eerstvolgende vergade ring zou zuiveren van do blaam, die do burgemeester op hem had geworpen, doch daar de burgemeester niet aan wezig was, zou hij lieden van dit voor nemen afzien en daarmede' wachtetn tot de volgende vergadering. Vender deelt de hoor Barnaart neg mede, dat de verlichting van de Bek; laan zeer veel te werbchen overlaat, en de lantaarns reeds voor elf uur worden uitgedraaid. Op 29 Sept. is besloten tot de verlich ting van de Bekslaan, maar niet hoe Iaat de lantaarns moeten uitgedraaid worden en spr. stelt de vraag of dit op last van den Burgemeester of van den Raad geschiedt. De voorzitter antwoordt, dat er geen tijd voor bepaald is, maar dat dit be paald aan den nieuwen lantaarnopste ker moet geweten worden. Tevens is bij ondervinding gebleken, dat de bepalin gen van opsteken met lichte of donkere maan eenigszins gewijzigd moeten wor den. De vergadering wordt hierop te on geveer 3 uur gesloten. ifG Z O K E ft- Voor len inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt ae copij met aan den inzender terug- gegeven. Mijnheer de Redacteur Aangaande het gebeurde aan de Hoogebrug over het Spaarne zijt U verkeerd bericht Oadergeteekende is de eerste toegeschoten hulp ge weest. De boot voer niet door de brug, doch lag aan de brug vastge sjord. De machinist wilde zich op het dek laten zakken en hield hier voor ais steun de leuning vast, waar op hy direct met een gedeelte der leuning in de diepte verdween. Dade lijk sprong ik op het dek en wist door een haak den rnan aan te pikker, die toen een paal kon grypen en door de inmiddels door andoren toegewor pen tros in een roeiboot geheschen en verder aan boord gebracht werd. Het geheele ongeluk is te wyten aan hei slechte., onderhoud der brug: do ijzeren leuning tocb, waaraan aemau zich greep, was met eenige spijkers vastgezet iu de ijzeren stylen. Onver antwoordelijk, dat bet met bet toe zicht belast personeel niet beter zorg draagt voor de reparatie der bun toevertrouwde bruggen. G. Door dc afdeeling Haarlem en om streken der Maatschappij tot Bevorde ring der Bouwkunst is onderstaand adres toegezonden aan het bestuur der ILi.u-lemsche Hand'slsvereeniging, als adliaesiebètuiging aan het bekende adrt door die Vereen iging tot H. M. de Ko ningin gericht. Aan Hare Majesteit de Koningin der Ned'ei'lancien. Geven met gepasbau eerbied' te ken nen Jacob van den Ban Pieterszoon en Johannes Willem George Droste, bei den woonachtig te Haarlem, respectieve lijk voorzitter en secretaris van de af deeling Haarlem en omstreken der Maatschappij tot Bevordering der Bouw kunst en als zoodanig sprekende voor zich en hun medeleden van genoemde afdeeling dat zij met groot e belangstelling heb ben gek-zen het adres, dat. uitgaande van de Haarlemsche Hand'elsv vreeni- ging. door zoo talrijke ingezetenen van Haarlem tot Uwe Majesteit wordt ge richt, tea' zake van den da-uk, waaronder de gemeente Haarlem verkeert door de bestaande spoorwegtoespanden aldaar, toestanden, reeds voor meer dan 20 jaar veroordeeld en waarvan de verlam mende invloed zich van jaar tot jaar meer doafc gevoelen. Alle bezwaren, in. dat adres genoemd zij worden direct en indirect ook dooi de leden der genoemde afdeeling in hun dagelijkschen werkkring ondervonden. Maar bovendien zien zij, waar bij an dere steden, naar weldoordachte plan nen van uitleg, nieuwe stadskwartieren verrijzen, elk plan voor een goede, stel selmatige uitbreiding van Haarlem stui ten tegen den knellenden gordel, dien de gelijkvloersche spoorbanen om Haar lem hebben gelegd. Zijn niet de reeds zoo in waarde ge daalde gebouwen in het noorderkwartier der stad, dat eenmaal door zijn fraaien aanleg bestemd was om een der schil derachtigste wijken van Haarlem ie worden, daar als een schrikbeeld voor elk, die mocht willen beproeven zijn arbeid en kapitaal productief te maken door hot bouwen van woningen buiten de alles afsnijdende spoorbanen? Is niet nog zeer onlangs gebleken, dat bij elke poging om een tramverbinding te maken tusschen deze en gene zijde van do spoorbaan, door de alvermogen de macht van een Spoorweg-Maatschap pij indirect de meest bezwarende voor waarden worden opgelegd? noodzakelijk misschien voor de algemeene veiligheid, maar dan een noodzakelijkheid als ge volg van het voortbestaan van den op geen enkelen grond to verdedigen pri mitieven toestand der spoorwegen on der d-zo gemeente. Ruimte en vrijheid, goede scheep vaart-, tram- en spoorverbindingen, en bij dit laatste een aan redelijke eischen, i voldoend spoorwegstation, zijn voorze- ker levensvoorwaarden voor een stad, die door haar schoone omstreken en den toenemend'en bloei barer industrie meer gegoede bewoners trekt en moet huisvesten. Haarlem heeft ruimte om zich te kun nen uitbreiden, maar de spoorbaan ont houdt haar de vrijheid om een goed ongestoord onderling verband tusschen verschillende stadsgedeelten tot stand te brengen. Haarlem bezit een natuurlijk vaar water. het Spaarne, dat Amsterdam' waterweg naar zee verbindt met den uitgestrekte n Haarlemmermeerpolder. Maar wat nut haar een vaarwater. geen innig verband gebracht kan worden tusschen vervoer water cn te land, zooals handel en industrie dat thans eischen? een vaar- ater, waarop de scheepvaart veeleer dreigt gedood te worden door een bijna, immer gesloten spoorbrug? In het noor den van Haarlem staat een spoorweg station, eens wellicht voldoende voor de toenmalige behoeften, maar sedert lang te bekrompen en to gebrekkig van inrichting om te kunnen voldoen aan de matigste eischen van 't hedendaagseh verkeer; een spoorwegstation, waar al leen de grootste waakzaamheid van het personeel tot dusver ernstige persoon lijke cngc-lukken heeft kunnen voorko men. Particulier initiatief tracht te Haar lem, in aansluiting met een goed tram net in de kom der gemeente, tram ver bindingen tot stand te brengen met de omliggende plaatsen. Maar alweder is 't de tegenwoordige toestand' van de spoorbaan, die de grootste technische model ij kh eden bij den aanleg dier tram banen opwerpt, wier oplossing zware geldelijke offers eischt. En zou dan de Bouwkunst, die zelve vrijheid behoeft, kunnen aarden en zich ontwikkelen in een stad, die op onna tuurlijke wijze door knellende banden gebreideld wordt in haar vlucht, of waar zij desn iet tegenstaande die haar gestelde grenzen overschrijdt, den zoo hoog noo- digtn samenhang van haar deelen moet missen De overtuiging van het onhoudbare van dezen toestand en het vaste geloof in de mogelijkheid van een verbetering daarvan, geven ook ondergeteekenden do vrijheid' om tot uwen troon te nade ren en daar voor zich en hun medeleden van de afdeeling „Haarlem en Omstre ken" der Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst, met den meesten na druk instemming te betuigen met al wat in het bij den aanhief dezes genoem de adres van Haarlems ingezetenen aan Uwe Majesteit wordt voorgelegd omtrent den nood, waarin de gemeente Haarlem verkeert, en het middel dat tot tegemoetkoming daarvan wordt aan gegeven. Ook zij roepen met volle ver trouwen Uwer Majesteits veelvermogen de hulp in tot opheffing van de bezwa ren, die Haarlems vrije ontwikkeling in den weg liggen. 't Welk doende. Namens de Afdeeling voornoemd, (w. g.) J. v. d. BAN Pz„ Voorzitter, (w. g.) J. W. G. DROSTE, Secretaris. Haarlem. Februari 1899. „Het hoofd of de bestuurder van „eene inrichting, waarin eenige tak „van fabrieks- of handwerksDyverheid „wordt uitgeoefend, is verplicht van „elk in zyn bedrijf aan een persoon „overkomen ongeval binnen 3 maal „24 uren, uadat het ongeval heeft „plaats gehad of de gevolgen van dat „ongeval zich hebben geopenbaard, „schriftelijk kennis te geven aan den „Burgemeester der gemeente, waar „het ongeval plaats had. „Heeft de persoon, wien het onge- „val is overkomen, binnen 2 maal 24 „uren zyn gewonen arbeid hervat, „dan vervalt de verplichting tot keu- „nisgeving, tenzy de gevolgen van „het ongeval eerst later blijken. „De vorm dezer kennisgeving wordt „vastgesteld door den Minister met „de uitvoering van deze wet belast." Is het ODgeval van ernstigen aard, dan is het dus zaak spoedig de ken nisgeving aan den Burgemeester te zenden. Laat bet zich niet zoo ernstig aanzien, dan kan men daarmede wachten tot den 3en dag, is dan de getroffene freer aan zyn werk, dan behoeft de kennisgeving niet ie ge schieden. De formulieren voor deze kennis geving zyn kosteloos te verkrygen ter gemeente-secretarie. Haarl. Zangschool. Woensdagavond had op de boven zaal van de sociëteit „Yereeniging" de tweede uitvoering of openbare les plaats. De directeur, de heer Steen man, bewees ook nu weer met zijn meer gevorderde leerlingen dat hém het jeugdig vuur eu de benijdens waardige tact om als leermeester der ngd op te treden nog niet ontbreken. venals de vorige week is ook Yan gisterenavond bynl niets dan goeds te zeggen, zoowel wat zaag als piano betrett. Hoewel velen een pluimpje verdienden voor bet door hen voor- geclragene, vaat het niet aan, hier daarvan melding te maken. Eéne uit zondering moeten we hierop maken en de voordraclt van de Rapshodie No. 2 van Liszt bizonder vermelden. Wy vernamen, dat deze werd voor gedragen door den jongenheer W. Voor de vertolking komt zeer zeker een woord van lof toe; deze deed ons zien, dat met eenigen ijver van don leerling zelf de heer Steenman hem op een flinke hoogte van het klavierspél kan brengen. Dank zïi de uitvoering zelve en de groote belangstelling (de zaal was eivol) mag ue Directeur gelukge- wenscht worden met het resultaat, door hem verkregen. Raad van State. De afdeeling van den Raad van State van de geschillen van bestuur behandelde Woensdag o.a. het beroep van S. Cohen, hier t6r stede, tegen het besluit vau B. en W. dezer ge meente, waarbij hem eene nieuwe voor waarde is opgelegd voor het gebroik van zijne door stoom gedreven brood bak kery aan de Spaarnwouderstraat alhier. Rapporteur de staatsraad mr. Asser. Gemachtigde van appellant mr. P. W. van Styrum, advocaat te Haarlem. De koninklijke beslissing volgt later. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld dat hedenmiddag de eerste jonge groente is ter markt gebracht eu wei rapesteelen door P. Zwart van Heemstede. De toestand van de Haarlemsche Maatschappij tot exploitatie vau on roerende goederen, van wier dividend over 1898 wy in ons vorig nr. melding maakten, verkeert in bloeienden toe stand. Er is ruim afgeschreven op de eigendommen, 30 pCt. op de oprich tingsrekening, terwijl als onverdeeld winstsaldo f 586.28s op nieuwe reke ning overgebracht is en 10 pCt. van de winst voor reserve is afgezonderd. De heer Zeewoldt werd op deze vergadering als commissaris herkozen. Besloten werd tot uitgifte van nieuwe aaudeelen a 100 procent, waarbij de oude aandeel houders voor gelijk be drag als zy bezitten, kunnen nemen. Na 3o Maart wordt de koers 110 pCt. en de inschrijving algemeen opengesteld. Ook dan hebben evenwel aandeelhouders nog de voorkeur. Di o de agenten-rechercheurs Ver kerk en v. Halst is Is de dader van den diefstal van een zinken pijp uit de Essenstraat heden opgespoord L. v. M. oud 15 jarenhy werd aan het politiebureau m bewaring gesteld. Veiligheidswet. In art. 12 der V eilighei lswet is eene bepaling nedergelegd, die in grootere industrieën trouw wordt opgevolgd, doch iu kleinere inrichtingen nog vrij wel onbekend scbynt te zyn. De wetgever schijnt dat voorschrift vel belangrijk te hebben geacht, im mers wordt overtreding ervan gestraft met hechtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste f 100.— Brongebouw. De Wiener Dameskapol had Woens dag weder een groot succes en ver diende de vele toejuichingen ten volle. Den volgenden Woensdag zullen wederom eeuMatinéeeu Soiree plaats hebben, waarbij een uitgezocht pro gramma ten gehoore zal worden ge bracht. Zeer waarschijnlijk zal in de maand Maart in het Brongebouw optreden de bekende „Angeloii." ASSOiSai SSEfiSEfèYS- BECHTSftMK Zitting van Donderdag 16Fébr. 1899. W. Handgraaf te Velsen stond heden in bet bankje der beklaagden ter zake dat hy in den nacht van 21 op 22 Januari in de woning van D. Hausman alhier, opzettelijk een ruit had verbrijzeld. Beklaagde bekende volmondig en bracht tot zyne ver dediging iu, dat by dien avond in gezelschap van L. Geel was geweest, dat laatstgenoemde hem toen zyn portemonnaie met 3 rijksdaalders had ontvreemd, en het vervolgens op een looperi had gezet. Hy had hem toen achterna geloopen, doch niet kannen inhalen en toen hem later verteld werd, dat Geel zich in de tapperij van ilausmau bevond, was beklaagde daarheen gegaan eu bad bij het ge sloten vinden van de deur pen ruit verbrijzeld. Daar uit de verklaringen der getuigen het feit voldoende werd bewezen geacht en beklaagde niet minder dan 9 vonnissen achter den rug heeft, waarvan 3 wegens zaak beschadiging, requireerde het O. M. voor deze zaakbeschadiging 14 dagen hechtenis. Vervolgens werd eene visch- quaestie behandeld. H. Gongjes te Workum was door den Kantonrechter te Purmerend op G Juni '98 veroor deeld tot f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis wegens het visschen me:, een by de wet verboden vischtuig. Van dit vonnis was beklaagde in hooger beroep gekomen en zoodoende diende de zaak heden voor de recht bank alhier. Volgens het Provinciaal reglement van Noord Holland moet een fuik voorzien zyu vaneen vleugel, voor- en achterlijf en een cup eu daar de fuik, waarmede bekiaagdegevischt had, en die ter terechtzitting aanwe zig was, niet voorzien wês van een cup. moest dit vischtuig tolgens ge tuige en deskundige H. Bakker tot de ongeoorloofde worden gerekend. Volgens dezen getuige zou door het weglaten van de cup ook meer viscLi worden gevangen, daar in de cup dikwijls kikvorseben en andere kleine viscbjes blijven zitten, waardoor een walgelijke lucht ontstaat en waardoor de visschen niet zoo spoedig in de fuik vliegen. Daarbij had beklaagde met deze fuik ook wnvisch gevangen, terwijl de visschery op die visch ge sloten was. Ook uit de verklaringen van don deskundige F. Anderhegge bleek, dat de fuik aan de wet voldoet wat de grootte van de mazen betreft, maar dat het geen aal- of palingfuik was, waarmede in den tyd, dat be klaagde is geverbaliseerd, alleen mocht worden gevischt. Ook ontbreekt vol gens dezen deskundige aan de fuik een cup, hetgeen door beklaagdo ten stelligste wordt tegengesproken. De subs, officier van justitie, zyn requisitoir nemende, wijst er op dat deze fuik niet voldoet aan de bepa lingen in het Provinciaal reglement, dat er in den gesloten tyd van wit- visch zoowel aal, paling als witvisch mede kan worden gevangen, en de wet zoodoende wordt ontdoken, zoo dat dit vischtuig ongeoorloofd is en vordert derhalve bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter te Purmerend. Te Aalsmeer zou op 2? Januari des avonds in het schoollokaal eene vergadering plaats hebben van geheel onthouders. Daar de sprekers niet kwamen opdagen, eischten de aanwe zigen hun entreegeld terug, doch dit ging met zooveel lawaai gepaard, dat de politie er by te pas moest komen.' By die gelegenheid gaf P. A. Been den veldwachter C. Kriebel een hevige trap tegen het ond-rlyf, waardoor deze gedurende eenige uageu zyn werk niet heeft kunnen verrichten. Voor deze mishandeling zal hy nu waar- scbyolyk 2 maanden moeten „zitten." H. Buys te Oostzaan hoorde wegens diefstal van eenige vlotdeelen ten nadeele van de firma Stadtlander en Middelhoven aldaar 3 maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Uitspraken. P. H. Evers, tegen wien wegens diefstal 1 jaar gevangenisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot 1 jaar. J. M. van Wees alhier werd wegens diefstal veroordeeld tot 1 jaar. De eisch was 2 jaar. B. Rijs te Bloemendaal, die zich had schuldig gemaakt aan het misdrijf in art. 246 van het wetboek van straf recht omschreven, en tegen wieu 2 jaar gevangenisstraf was gevorderd, werd verourdeeid tot 1 jaar. A. F. Oldemark alhier werd wegens mishandeling veroordeeld tot 2 maanden. De eisch was 3 maanden. Adriana F. Fouelier te Bloe mendaal werd wegens diefstal veroor deeld tot 3 maanden. De eiscli was 4 maanden gevange nisstraf. J. v. d. Mey te Wyk aan Zee, tegeu wien wegens mishandeling 3 maanden gevangenisstraf was gerequi- reerd, werd veroordeeld tot 1 maand. H. Dekker te Edam, tegen wien wegens oplichting, opzending naar een Rijksopvoedingsgesticht tot zyn 18e jaar was geëischt, werd veroordeeld tot opzending tot 1903. F. W. Atlaud werd wegens bin nendringen in een anders woning ver oordeeld tot f8 subs. 8 dageu. De eisch was 7 dagen hechtenis. M. v. d. Peil teIJrauiden, tegen wien wegens zaakbescoadiging f 10 boete subs. 10 dageu hechtenis was gevordord, werd veroordeeld tot f IU subs. 10 dagen. D. Schoen te Zaandam werd we gens mishandeling veroordeeld tot f 10 subs. 10 dagen. De eisch was f20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Hedenmorgen om 11% uur had ten huize van D. Castricnm in de Spaarn wouderstraat een begin van braud plaats. Tengevolge van de gebrekkige inrichting van den schoorsteen was de schoorsteenmantel en een daarvoor geplaatst schut in brand geraakt, het werd door de bewoonster zelve ge- bluscht. Hedenmiddag om l'/a uur werd weer brand gemeld iu de Frankestraat by den schoorsteenveger Comaita de poiiiie slangen wagen en ladder wagen waren spoedig op het terrein, doch het bleek slechts een schoor steenbrand te zyn, waardoor een dikke rook in de straat stond. De bewoner kon den brand zelf blusschen. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: 16 Febr. S.Zaagsmaen E. M. Hoogerbeets. Bevallen: 14 Febr. Th. Zwaneveld —de Waal d. 15. T. Koome—Vreeken z. M. M. Martin—Barnhoorn z. A. C. de Geus—Groenland d. J. M. Hunting Bouma d. 16. A. Herman—Blaauw d. M. Woudenberg- Sieben z. Overleden15 Febr. L. J. Krynen 17 d. z. Tul penstraat. G. Antouisse 40 j. «ie Clercqstraat. 16. J. Pieters 60 j. Gast huis vest. 5 fceoerjw a a rib arscis e». Het stoomschip Prins Wïlltm 11 y van Amst. naar Paramaribo, vertr. 15 Febr. van Amst. Het stoomschip Cluden, gecharterd door de Holland Amerika Lijn. van Newyork naar Amst., pass. 15 Febr. des nam. 1 u. 35 in. Dover. Het stoomschip Malang, van Rot terdam Daar Java, arriv. 15 Februari te Batavia. Het stoomschip Gedévan Java naar Rotterdam, vertr. 15 Febr. vau Ba tavia. Getrou wd H. J. CLARION, Secretaris en Ontvanger der gem. Bennebroek, en MARGa. BROEKMAN. De Heer cn Mevrouw CLARION— Broekman zeggen mede namens wederzij dsche familie hartelijk dank, voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. Bennebroek, Amsterdam. '16 Februari 1899. Er biedt zich aan eeu eenvoudige Juffrouw voor de Huishouding, bij een eenigen Heer of Dame, uitstekend kunnende koken en van goede getuigen voor zien. Briev< n fr. Mcjuffr. HALLIE, Nieuwendam (bij Amsterdam). Er wordt gevraagd een net Meisje ter opleiding, of eeneenigs- zins met den verkoop bekend. (Heeren-Artikelen, Manufacturen). Fr. br. No. 2023, bur. v. d. blad. Tegen Mei a. s. in een klein def tig gezin een nette Dienstbode als meid alleen. Brieven franco onder No. 2026 aan het Bureau van dit Blad. gevraagd in een burger gezin, goed kunnende verstellen. Brieven onder No. 2025 bureau van dit blad. üediieBBiie gevraagd in een sigarenwinkel tegen 1 Mei a.s. Voorzien van pri ma referentiën. Eigenhandig geschreven brieven onder No. 2024 a. h. bur. v. d. bl. Aan de Du ven voordestraat HUIS met TUIN 8 Kamers, Serre, Keu ken en Kelder, Gas- en Water leiding. Voor direct of later. 1400 p. jaar. Adres: Parklaan 86. wegens verplaatsing der Zaak naar Groote Houtstraat 170. een zoo goed als nieuwe Adres J. W. PIEL, Boekhandel, Gierstraat 38. Een goed onderhouden 2 pers. Mahoniehouten Ledikant en een 2 pers. Maniehouten Toiletkast met Spiegel. Brieven onder No. 2027, bureau van dit blad. alsmede zwarte, witte en gekleurde Heuneherg-Zijde van 35 ct, tot f 14,65 p. Met. effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Zyden Bastkleederen, p. robe Foulard-Zijde bedrukt v. 65 ct.14,65 f8,65—42,75 65 ct.3,35 Balzijde Grenadine-Zijde Bengaline-Zyde v. 35 ct—14,65 65 9,35 f 1,206,45 per meter. Zijden Armüres, Monopols, CristaUiques, Moire antique, Duchesse Princesse, Moscorite, Mar- cellines, Zyden stof voor gestikte Dekens eu Vlaggen enz. enz., franco en vrij van invoerrechten in 4-^4- pi A a x. "\rx ~r> 7.. i hais* Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland. tot f 14,65 p. Meteren Br ocaat-Zij de-uit mijn eigen Fabrieken Zijde.Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleverancier).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3