PREDIKBEURTEN doorkoken en eet het met gesmolten boter, fijn gewreven eieren, en nootmus kaat evenals asperges. 8 inaasa-ppelvla. Het sap van 4 of 5 sinaasappelen en de geraspte schil van. een dier vruchten verwarmen met een wijnglas maderas «en stukje pijpkaneel en twee lepels witte suiker, tot het bijna kookhitte heeft. De vla van het vuur nemen en dan heeJ voorzichtig drie goed geklopte eierdooiers en het geklopte wit van een dier eieren er door roeren, tot het ge bonden ia en niet meer schuimt. Lezing-Prof de Sonnaville. Italiaansche Opera. Op uitnoodiging van den heer B. F. Bruijnateen. bezocht Donderdagavond Prol'. L. A. G-. de Sonnaville van het Gymnasium te Kaïtwijk onze stad, om in de bovenzaal der Vereeniging" voor •en kring van belangstellenden mede door den lieer Bruijnsteen geinviteerd te spreken over het zg. systeem-De gormavüle. Bij wijao van inleiding: besprak Prof. de S. een artikel, dat 1.1. Zaterdag in het „Weekbl. v. Muziek" verschelen en min of meer tegen het systeem in quaes- tio gericht was. Spreker betoogde hoo zijn systeem niets meer beoogde dan jeugdige kinderen tot het eigenlijk mu- zielconderricht voor te bereiden en dit wel op een wijze die hun het aanlee- ren van noten, sleutels, klaviertoetsen, toonsoorten, toongoslachten, gamma's, hoofdaccoorden enz. aangenaam en ge makkelijk maakt en zeker veel te on schuldig i3 om „in tijdschriften te wor den aan de kaak gesteld" zooals Spr. zich uitdrukte. Vervolgens gaf Prof. de S. een aan schouwelijke voorstelling van zijne me thode, waarbij hem verschillende hulp middelen ten dienste stonden, als een piano, een schrijfbord, een „legdoosje", een houten trapje om d'e „toonschaal- rijtjes" to verduidelijken, een muzikaal soort kienspel en eindelijk een groote groene tafel, waaromheen een stuk of acht aardige kleine knapen en meisjes. Met dit materiaal werd ongeveer een uur lang gewerkt onder levendige be langstelling van leerlingen en genoodig- den, welke laatsten zich gaandeweg al dichter en dichter om de groote groene j tafel haddon geschaard. Over de onmiskenbare voordeelen die het vernuftig gevonden systeem-de Son naville oplevert laat zich hier alleen dit zeggenzij ontspruiten voornamelijk hieruit dat do jeugdige leerling niet met afgetrokken begrippen wordt lastig ge vallen maar hem alles op aanschouwe lijke wijze en als spelend wordt geleerd. En waar nu bij de aantrekkelijkheden der methode nog komt een zoo gezellige en onderhoudende manier van voorstel len als waarover Pref. de Sonnaville be schikt, daar kunnen zeker d'e resultaten niet anders dan in hooge mate verras send en verblijdend zijn. Den. heer Bruijnsteen, die aan zijn heusche invitatie door velen vooral onder hen die op het veld van muziek onderwijs werkzaam rijn zag gevolg gegeven, zijn wij dank verschuldigd voor rijn goede gedachte en de belangelooze verwezenlijking daarvan. Da Italiaansche Opera gaf op den- zelfden avond in den Schouwburg eene opvoering van „De Barbier van Sevilla" waarbij de hoofdrollen bezet waren door Signa Cappellaro ein de heeren. Morini Marini, Con tin i ear Cervi. Deze laatste vooral onderscheidde zich als „Barthalo" door rijn klankvol bosgeluid. Overigens valt van dit optreden der Italianen we, nig bizonders te vermelden. Voor zoo ver ik de voorstelling bijwoonde mar cheerde rij als gewoonlijk bij dit gezelschap flink en levendig. Veel publiek was er niet. maar het amuseer de zicfe blijkbaar uitmuntend. PHILIP LOOTS. Dienstboden en personeele belasting. Zyn onze dienstboden eene bron van voortdurende beslommering voor onze buismoeders, ook den wetgever hebben zy niet met rust gelaten. De vorige minister van financiën, de heer Sprenger van Eyk, heeft bjj liet ont werpen der thans geldende wet op de personeele belasting voorzekerdikwerf met de handen in het haar gezeten, toen Z.Exe. in die wet Let onderwerp „dienstboden" ging regelen. Eene lijst van anders belastbare dienstboden, die om verschillende rede nen onbelastbaar worden gesteld, moge bier volgen: a. bakers; b. zoogende minnen c. ziekenverplegers en ziekenver pleegsters, die buiten het huis, waar zy dienst doen, hunne woniug aan houden d. dienstboden iu perceeleu uislui tend in gebruik als iDrichtiug van onderwijs of tot opleiding voor eeu ambt, beroep of bedrijf; of als kost school; e. dienstboden in perceelen uitslui tend in gebruik als inrichting van weldadigheid of tot genezing of ver pleging van zieken of gebrekkigen fdienstboden in perceelen uitslui tend in gebruik als inrichting tot algemeen nut door zedelijke lichamen, vereenigingen in bet bezit van rechts persoonlijkheid of stichtingen g. militaire oppassers ran officieren in werkeljjken dienst; h. dienstboden, die doorgaans door meer dan één afzonderlijk wonenden persoon of gezin als zoodanig worden gebezigd en niet by één dier meesters inwonen i. personen, die doorgaans niet meer dan 8 dagep. Per week in dienst zijn en niet inwonen by hem, ton wiens behoeve of ten behoeve van wiens gezin zy diensten verrichten j. personen, die alleen worden ge bezigd voor het besturen van paarden voor rijtuigen, waarvan bet bovenstuk niet door veerkrachtige of rekbare voorwerpen middellijk of onmiddellijk met de as of de assen is verbonden. k. eene eenige vrouwelijke dienst bode van iemand, die geen andere dienstbode houdt eu 3 of meer eigen of aangehuwde kindere,kleinkinde ren of pupillen, by zich beeft inwonen: die ongehuwd zyD en op 1 Januari van bet dienstjaar jonger dan 20 jaar l. eene eenige vrouwelijke dienstbode vau oen weduwnaar of van iemand, wiens echtgenoote wegens ziekteelders wordt verpleegd, mits hij geen andere dienstbode houdten m. dienstboden, die huQ meester in den len, 2en of 3en graad vau bloed verwantschap of zwagerscbapbestaan. Hedenmorgen ontvingen wy van het bestuur der afdeeimg Haarlem van den Ned. Clir. Geheel-On thou- dersbond eene circulaire, die wel de aandacht zal trekken door de becij feringen die ze behelst. Zy deelt mode, dat er jaarlijks in Nederland voor ongeveer 80 millioeu gulden aan gedistilleerd wordt opgedronken, ter wijl o.a. voor brood, voorzeker het boofdvoedsel, nog geen 75 millioen, voor rundvleesch 30, voor lager onder wijs 15 millioen worde besteed, enz., waaruit blykt dat Koning Alcohol boven alle uitgaven de Kroon spant. Ook is in deze circulaire een aardig lijstje opgemaakt van nuttige en ooqdige artikelen, die men voor de aan drank uitgegeven som kan ver krijgen. Deze circulaires zallen aan de ver schillende winkeliers hier ter stede worden gezonden, opdat zy hun eigen belang zullen iozieu door het werk der drankbestrijding te steunen. Met het oog hierop verzoeken zy dan ook den nóg deze maand te hou den bazar als eerste poging om de beuoodigde gelden te verkrijgen tot oprichting vau eeu onthoudersgebouw, waarin logement eu koffiehuis, met eene groote eu kleine zaal voor ver gaderingen, lezingen, volkssamenkom sten enz. enz., flink te willen steunen. De koopman in eieren en zuur M. W. viel hedenmiddag omstreeks 1 uur in staat van dronkenschap by den winkelier Dolle in de Cornelis- steeg door de ruiteu, terwijl daarjuist door het gezin het middagmaal werd gebruikt. W. verwondde zich daarbij belangrijk in het aangezicht en werd hevig bloedende door twee politie agenten naar bet politie-bureau ge bracht, waar hij werd verbonden. Donderdag en heden zijn door de agenten rechercheurs Verkerk en vau Halst weder een viertal jongens van 11—15 jaar opgespoord, die zich schul dig gemaakt hebben aau diefstal van ziukeu afvoerbuizen van woningen van verschillende ingezetenen alhier. Volkstelling. De gemeentebesturen zyn uitgenoo- digd opgave in te zenden van het materieel voor de aanstaande volkstel ling benoodigd, indieD die volkstelling zal geschieden op dezelfde wyze als die, welke in 1889 werd gebonden. Voetbal. Zondag heeft zoowel hier ter stede op het veld van de H. F. C. „Haar lem" als te Heemstede op dat vau de Haarl. F.C. een eerste klas-wedstrijd plaats. Aan den Schoterweg speelt Sparta" ran Rotterdam tegen „Haarlem". De H. F. C. speelt tegen de Haagsehe Voetb. Ver. Door B. en W. zyn benoemd tot tweeden commandant, by den staf der haarlemscbe brandweer, de heer G. P. J. Becari, thans le adjudant; tot eersien adjudaut de beer H. J. Bronkhorst, thans 2e adjudanttot tweedeu adjudant de beer J. C. Cramer Jr., thans kapitein by het korps. Een buitengewoon groot aantal sollicitanten heeft zich aangemeld voor een dertigtal betrekkingen van con ducteur op de electrische tram Haarlem—Zandvoort. Diefstal met Inbraak. Het stelen is tegenwoordig aan de orde van den dag. Geen dag gaat er voorbij of men boort of leest van diefstallen en iubrakeü, dan hier dan elders. Nu heden nacht is weder ingebro ken bij den heer M. van der Els, lste Luitenant-magazijn meester van bet O.-I. leger, met verlof hier te lande, en woonachtig Kampersingel 46. De dieven schuwen dus zelfs niet, meer de dicht bewoonde stadsgedeel ten en treden hoe langer hoe bruta ler op. Ook bij dezen diefstal is men zeer brutaal te werk gegaan. Eerst hedenmorgen te half acht by het ontwaken ontdekten de bewoners aan de opengebroken kasten op de lste etage en in de beneden ach terkamer, dat dieven zich toegang tot hqnne woning hadden weten te verschaffen. Hoe zy in de woning gekomen zyn, is tot nu toe een raadsel. Naar alle waarschijnlijkheid en ook volgens de meeniug van den bestolene hebben de dief of dieven zich 's avonds laten insluiten en hebben zy door het raam, boven de keuken, dat opengeschoven stond, de woning verlaten en zijn zy verder door de deur van een poort op don Kampersingel nitkomende, die eveneens hedenmorgen openstond, verdwenen. Vermist worden een gouden broche met 2 diamaDten, eeu gouden dames remoDtoirhorloge, 2 gouden oorknop pen ieder met een diamant, oen gou den haarspeld met gouden roos, waarin 11 diamanten, een gouden horloge ketting met ronde schakels en een kwartje eraan, een e-onden dames- ring met diamanten, en eeu gouden broche bestaande uit drie knoppen uaast elkaar, benevens een groote soin geld, alles te zamen een waarde vertegenwoordigende van ougeveer f 1500, waaronder geld voor de pas sage naar Indië, waarbeen de luitenant a.s. Maandag over Marseille zal ver trekken. Uit de omstandigheid, dat de heer des huizes juist hedeunacht afwezig was en te Amsterdam vertoefde, als ook uit de inbraak zelve, zou men kunnen afleiden dat de dief of dieven met de familie bekend zyn en de in richting van het huis kennen. De politie doet ijverig onderzoek. Ned. Chr. Geheei-Onth. Bond. De afdeeling Haarlem van boven- genoemden Bond zal a.s. Woensdag 22 Februari in de groote zaal van Felix Favore haar tweeden eu tevens laatsten volksfeestavond in dit seizoen geven. Ook nu weder vindeu wy op het programma eene vertooning van prachtig gekleurde lichtbeelden, die op den eersten avond zoo zeer in deD smaak vielen. Het fanfarecorps der Haarlemsche Jongeliugsvereeniging „Pred. 12 Ia," dir.' de heer Gèorg Schmidt, en de Christelijke Geheel onthouders Zangvereeniging „Excel sior", directeur de beer H. Laugen- donk, hebben wederom hunne mede werking toegezegd, zoodat weder eenige fraaie muziek- en zangnum mers, die nog worden afgewisseld door voordrachten, te verwachten zyn. Kortom het belooft een zeer genotvollen avond te worden, en daar de eerste feestavond op 14 Dec. by velen nog verscb in het geheugen ligt eis zij weten hoe goed zy zich op dien avond geamuseerd hebben, zal deze feest avond ongetwijfeld niet minder druk bezocht worden. Velaen. Velser voetbrug. Ook de Beverwijkscbe commissie voor het behoud vau de Velser brug is weder handelend opgetreden. Een door haar opgemaakt adres aan de Tweede Kamer zal iu alle betrokken gemeenten van Haarlem tot Alkmaar ter teekeniug worden neergelegd. VERVOLG Een goede vangst. Sinds eenigen tijd kwamen by de politie te Nijmegen klachten in over diefstallen, meest ten huize van par ticulieren gepleegd, welke een zekere overeenkomst hadden en het vermoe den wettigden, dat de dader één en dezelfde persoon moest zyn. Op de meest geheimzinnige wyze verdween geld, dat in laatjes, kasten of andere minder solide bergplaatsen was neer gelegd en men kon zich maar niet begrijpen op welke wyze dat ge schiedde. Zilver of kostbaarheden bleven onaangeroerd, doch't geld, dat er bij lag, was verdwenen. Zoo miste een bewoner aan den Oranjesingel plotseling 2 biljetten van 20 frs., benevens voor ongeveer f 60 aan zil ver in een woonhuis aan de St. Anna- laan was een bedrag van f 12 uit de keukenlade spuorloos verdweneniu een groot magazijn van manufacturen bleek in de kamer der winkeljuffrou wen alles doorzocht en het in kasten of koffers verborgen geld was zoek en meermalen kwam het voor dat dienstboden, 's avonds op haar kamers komend, haar kist met goed vonden omgekeerd en hare spaarpenningen misten. Woensdag is de vermoedelijke dader gearresteerd. Het is een 22-jarige loopknecht in een der voornaamste magazijnen aldaar. Als zoodanig bracht by (len geheelen dag artikelen rond en deed fay heel wat kennis op om trent de inrichting van huizen, de eigenaardige gewoonten der bewoners ejuz. Met een zeldzame brutaliteit heeft hij van die kennis partij getrokken en het geluk heeft hem blijkbaar nog al gediénd, dat hy zijne gevaarlijke roovery zoolang heeft kunnen voort zetten, zonder door iemand gezien te worden. Aanleiding tot zijne aanhouding was eene inspeetie, die hy dezer dagen tn bet huis van een winkelier in de Hezelsiraat hield. Daar werd hij be trapt, terwyl by naar boven wilde gaan; de winkelier, onbekend met het gebeurde, zette hem de deur uit. Toch meende hy de politie te moeten waar schuwen en op die wyze kwam deze in 't bezit van een signalement. Geeu enkele der klagers had dienaangaande betrouwbare inlichtingen kunnen ver strekken. Den volgenden dag ont moette de winkelier in kwestie den jongenman op straat met een voorwerp onder een groenen doek. Nu was zijne identiteit spoedig vastgesteld en de arrestatie volgde. Men vond in zyn bezit een aan zienlijk bedrag in zilver en bank papier, waaronder de beide Franscbe bankbiljetten. Hy moet niets ver teerd hebben van het gestolen geld, docb daar hy trouwplannen bad, stelde bij zich voor zich binnenkort daarvan te installeeren. (N. C.) Een jubileum. Men meldt ons uit Amsterdam De heer M. Dusser de Barenne, commissaris van politie in de 3de sectie, Leidsche plein, te Amsterdam, zal den lston Maart a.s. zijn 25-jarig jubileum als politieambtenaar ber denken. Toekoe Oemar. Een officieel telegram van heden vermeldt het volgende: Generaal van Heutz seint dat Toekoe Oemar den lOden dezer in een gevecht aan bet strand te Oedjoeng Kala is gesneuveld of zwaar gewond. Zijn rentjong werd gevonden. Zekerheid ontbreekt nog. Op 13 Januari 1899 werd te Arn hem wegens diefstal aangehoaden een persoon die opgaf te zyn Hendrik van Laun, machinist, geb. te Londen 4 Juni 1855. Bij het consulaat-Gene raal der Nederlanden te Londen bleek bjj bekend te zjjn als Willem Hardy, teekenaar, geboren te Amsterdam 4 Juni 1855. Hij zegt na te zjjn William Hardy, geboren te Londen 4 Jnni 1855 en dat zjjn vader William Hardy daar in 1870 zou zjjn overleden. Na- sporingeu te Amsterdam en te Londen ingesteld hebben bewezen dat daar in 1855 geen Hardy geboreö is en even min iu 1870 een Hardy overleden is. In de fabrieken waar hy zegt in En geland te hebben gewerkt bleek hjj onbekend. Hjj spreekt vloeiend Neder- laadsch. De Reehter-CommLsaris voor strafzaken te Arnhem verzoekt drin- inlichtit.gen die er toe kunnen om de identiteit van den ver dachte vast te stellen. Op aanvrage wordt zjjn portret gaarne toegezonden. Het plan Coolen. Naar wij vernemen, zijn de besluiten van Gedeputeerde Staten ran Noord- Brabant tot goedkeuring van de raads besluiten der gemeente Tilburg en, Hel- voirt (subsidiën ten behoeve van vrij willigers der militie) wegens strijd met de wet vernietigd. De zaak Dreyfus. De commissie vau rapporteurs uit den Senaat, voor het wetsontwerp om re- visiezaken door het geheele Hof van Cassatie te doen berechten, telt vijf leg den welke vóór en clrie, welke tegen het ontwerp gestemd zijn. TELEGRAMMEN. PARIJS, 17 Februari. (Reuter). De minister-preridt^at Dupuy richtte een rondschrijven aan de prefecten en sous- prefecten waarin hij hun last geeft hun ne posten niet te verlaten of daarop terug te lceeren, indien rij1 met verlof rijn. Niets deed het overlijden van den president voorzien. President Fa,ure hield zicli de laatste dagen bezig met zijn gewone werkzaamheden, een reed zelfs paard wel klaagde hij gisteren over zwakte in de beenen. Gistermorgen reed liij daarom niet te paard uit, maar nam toch kennis van de aangekomen stukken, presideerde daarna de vergade ring van den ministerraad en gebruikte vervolgens het dejeuner. Eerst tegen zes uur, juist nadat hij een besluit geteekend hadi, riep hij gene raal Le Gal; zeggende: „kom gauw, ik voel mij niet goedi!" De president wankelde, en bracht de hand aan het voorhoofd, zeggende„Ik ben niet goed." Hij was volkomen bij bewustzijn. Doctor Parant bijgestaan door majoor Humbert-, die aan den dienst van het Elysée verbonden is, wijdde zijn zorgen aan den zieke. Toen de toestand niet- verbeterde, wenschté de president zijn vrouw en kinderen te zien. Dezen kwamen. Minister-president- Dupuy werd gewaarschuwd en deze liet de andere ministers waarschuwen. President Faure nam hartroerend af scheid van rijn familie, sprak vriende lijke en hartelijke woorden tot het per soneel van rijn huis, en verloor om 9 uur het bewustzijn. Hij gaf te 10 uur den geest; naar de meening der geneesheeren overleed hij ten gevolge van bloeduitstorting in de hersenen. Op de herhaalde verzoeken der fa milie was eenige oogenblikken voor het overlijden een priester ontboden, die hem de laatste genademiddelen der kerk schonk. Na liet overlijden werd onmiddellijk de vlag op het Elysée halfstok geheschen. Faure overleed in rijn kabinet hij is als 't ware te midden van rijn arbeid heengegaan. Hij ligt thans met do handen op de borst gekruist; rijn gelaat is niet in 't minst veranderdde uitdrukking er van is kalm en rustig. Twee geestelijke zus ters waken bij den doode. Het was aandoenlijk de smart van mevrouw Faure te zien. Het lichaam zal hedenmorgen worden gebalsemd. De ministers zullen hedenmorgen bij eenkomen, om te beslissen wanneer het congres zal bijeenkomen, ter verkiezing van een nieuwen president. Men gelooft dat dit Zaterdag te Versailles aal plaats hebben. PARIJS, 17 Februari. (Reuter). Het Congres zal morgen te Versailles bij eenkomen voor de verkiezing van een President der Republiek. BERLIJN, 16 Febr. (Reuter). In den Rijksdag interpelleerde de afge vaardigde Johannsen over de uitwijzing van Deensche onderdanen uit Noord- Sleeswijk. De rijkskanselier verklaarde dat het recht tot uitwijzing van buitenlanders een uitvloeisel is van het souveréiniteits- reclit der bondsstaten en de uitoefening van dit; recht staat niet onder 'toezicht van het rijk. De uitwijzingen welke d'è Pruisische regeering heeft gelast, vallen buiten den werkkring van den rijkskan selier. Spr. weigert op grond daarvan de interpellatie te beantwoorden, ook zou- d'en de verbonden regeeringen aan een eventueels bespreking van het onder werp niet deelnemen. LAATSTE BERICHTEN. Ten huize van de wed. Bachmann, een water- eo vnurnering doende in de FraDS Halsstraat, had heden voor middag een schoonsteenbraud plaats tengevolge van nalatigheid in het vegen van den schoorsteen; door haar buurman L. Serwyns werd die met een paar handen zout gebluscht. Door den heer Comaita wordt ons medegedeeld dat gisteren geen schoor steenbrand by hem heeft plaats ge had, maar dat het den scbyn daarvan had, doordat bij het stoken van eenige tiemen iu de kachel een zware rook ontstond. De nieuwe St. Bavo. Volgens „De Tijd" heeft de Ver eeniging van St. Bavo aan den bis schop van Haarlem een som van f72.000 overhandigd als batig saldo van bet weekblad „St.-Bavo", ten voordeele van de nieawe kathedraal te Haarlem. Dit bedrag, gevoegd by de wekelyksche giften, door de redac tie van het blad ingezameld, geven hoop op een voltooiing der kathedraal binnen een niet al te lang tijdsverloop. Haarlemmermeer. 22 H.A. en 77 A. bouw- en wei land met een boerenwoning, genaamd „Reynhof" aan den Spaar woudérweg te Haarlemmermeer hebben in pu blieke veiling te Hoofddorp opge bracht f34000. Schermen. De Nederlandsche Scbermbond heeft, op voorstel van een lid van „Excelsior" te Haarlem, besloten, voor het jaar 1899 tot 't propaganda maken van het schermen een kampioenwed- stryd uit te schrijven op den Degen en de Sabel. Voor de leden van den N. S. B. een krachtig middel zich geducht te oefenen, daar steeds de beste leden van elke corporatie tegen elkaar in het strijdperk zullen treden. De Bond heeft het voornemen op gevat dezen strijd te doen aanvangen op Zondag 5 Maart en wel in de na volgende plaatsen gelijk Rotterdam,'s-Gravenhage, Haarlem, Amsterdam en Amersfoort. 10 vereeni gingen hebben zich opgegeven voor Degen en Sabel ieder. Alle vereeni- gingeu zallen beurtelings tegen elkan der" en ook de afgevaardigden van elke corporatie ouderling strijden, zoodat elke match hoogst interessant belooft te worden. De regeling is vastgesteld als volgt 5 Maart. Rotterdam Progressus" „Pro Patria" Haarlem, leider van den wedstrijd het technisch lid dc beer G. Hesse. 's Gravenhage„Door eendracht bloeiend" en „Excelsior" Haarlem, leider de heer A. J. Meyerink, Haarlem„Kracht door Oefening," „D. O. S.," Amsterdam, leider de heer Th. van Schouwenburg. Amsterdam: „O. A. S. C„" „Con cordia," leider de heer M. Dwinger. Amersfoort„E. M. M. A.," „Vrrie Wapenbroeders," leider de heer A. C. Schuitenmaker. De plaatsen en data waar verdere matches zullen plaats hebben worden nader meegedeeld. De stand van partijen wordt in de locale bladen bekend gemaakt. De hoofdleiding van eiken wedstrijd be rust in handen van het aangewezen technisch lid van den N. S. B. Als prijzen zijn uitgeloofd 2 zilve ren lauwerkransen. Leden van den N. S. B hebben vrijen toegang, introducées f 0,25. De wedstrijd voor Haarlem heeft plaats in de schermzaal van den heer A. J. Meyerink, Jansstraat 85. Hockey. Woensdagmiddag speelde te Heem stede de Haarlemsche Hockey- en Bandy Club een match tegen de Leid sche Studenten H.- en B.-Club. De uitslag was, dat eerstgenoemde wou met 6 tegen 2 goals. BURGERLIJKE STAND. Bevallen13 Febr. M. Rozenhart— Blok z. 15. M. Ridder—de Kloet z. 16. A. de Waard—v. d. Berg d. C. Terhorst—Rübl z. M. Pennarts—van Gelder z. 17. J. P. Posch—Winkel z. Stoom vaartboriohie*. Het stoomschip Koningin WüheU minaran Amsterdam naar Batavia, pass. 13 Febr. Gibraltar. Het stoomschip Prins van Oranje van Batavia naar Amst., pass. 14 Febr. Perim. Het stoomschip Soenda, van Am sterdam naar^Batavia, arriv. 15 Febr. te Batavia. Het stoomschip Smeroe, van Java naar Rotterdam, vertrok 15 Febr. van Perim. Het stoomschip Lombokvan Bata via naar Amstord. arriv. 15 Febr. te Amsterdam. Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Java, pass. 16 Februari Ouessant. Het stoomschip Merapi. vau Rot terdam naar Java, pass. 15 Februari Suez. Het stoomschip Koning Willem 1 ▼an Batavia naar Amst, arriv. 16 Febr. te Geuua. Het stoomschip Prins Maurils, arriv. 15 Febr. van West-Indië, te Newyork. Het stoomschip Cluden, gecharterd door de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Amst., arriv. 16 Febr. te Amsterdam. op ZONDAG 19 Februari 1899 TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Voorin. 10 ure, Muller. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. Nam. 5 ure, Mulder. Klei?i Heiligland. Voorm. 10 ure. Tibben. 's Avonds 5'/i ure, dezelfde. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool aan de Nassaulaan. 's Avonds 6'/a ure, Gonlag, pred. te Beverwjjk. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Hesia. 's Avonds 6 ure, Craandijk. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Schim van der Loeft rem. pred. te Leiden. Dr. Tideman zal Donderdag 2-3 Febr. 's avonds 7 u. geen les kannen geven. Kerk der Broeder-gemöente. Yoorm. 10 are. Prof. dr. Gunning van Leiden. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5'/j ore, Schotel. Woensdagavond S ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Houtrijk en Polanen. Yoorm. 10 ure, Heerinqa. IJmuiden. Yoorm. 10 ure, Wesseldijlc. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond 'sav. 53/, a. in hotel Noramer Een, Hagen, Km. pred. te Leiden. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. POSTERSJ Eft. Lyst vau brieveu aan onbekenden verzonden door het Postkantoor te Haarlem, gedurende de 2e helft der maand Jan. 1899. Brieven. J. eu W. Akonloff, mej. C. Diedren, R. Meyer, v. Dootingh (2) wed. Wil brink, mevr. Welkens, wed.Fynbeen, wed. Jonkers, mevr. Bakels, P. Kei zer. D. F. de Jong, mej. B. Visser, mej. M. Hellemink, mej. E. Visser allen Amsterdam. J. J. Bootje, Wilde, G. J. v. d. Ötar, A. J. Bakker allen den Haag. Mej. A. v. d. Made. Haar lem. Mej. F. Wjjnhergen, Hellevoet- sluis. Mej. M. v. Namen, Rotterdam. A. de Korte, öpykenisse. Mevr. Richter, Utrecht. A. Vergeer, Weesp. Mej. Keizer, Zandvliet. J. J. Jansen? K. ten Have? Mej. I. Ter Horst? Briefkaarten. Mej. A. Terk, wed. van Nes, G. Kraft, mej. M. Begemauo, wed. van Bruggen, Hedde, mevr. Erhardt, Th. Yoskuyl, J. E Visser. H. v. Emme rik, J. Nieuwenbuis, H. Twisterling, allen Amsterdam. Joban, Gouda. Wed. v. Liereu, 's Gravenhage. F. Berman, Haarlem. II. Prinselie, Rotterdam. P. Aartsen H. Melchior? G. Spyer? Brieven Buitenland I. D. v. d. Patten, Brooklyn. J. Peet, Londen. F. J. Lynkamp faniilieberiGhf«.t, Getrouwd 15 Febr. H. Courlauder en A. Kalf, Amst. Bevallen12 Febr. P. Ch. Endt— Harzing z. Amst. 13. Van Gennep— Boonzajer z. Amst. S. H. Tjalkens— Schns8 d. Amst. G. Lybering—Hiem- stra d. St. Annaparochie. 14. M. Bennema—Barkemeyer d. Elbnrg. Overleden12 Febr. Wed. G. J. Gnnther Mohr—Van b'andbergen 82 j. Arnhem. A. J. Engel jd. 24j. Am sterdam. B. J. Bockxmeer 73 j. Wa tergraafsmeer. C. Hoogeuhout 72 j. Abcoude. 13. G. Vassenr jd. 66 j. Arnhem. H. C. Voss jm. 24 j. Am sterdam. 14. Jkvr. D. J. SiugendonCk, Den Haag.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3