Een gelukkig toeval. Men rekent in het eersto jaar aan huren, toegangen onz. op ruim 9 millioen dollars ontvangsten tegen 3 millioeu voor rente van het bouw- kapitaal eu exploitatiein de volgende jaren op 2'/i millioen inkomsten en de uitgaven op nog geen 1 millioen. De kelders worden voor magazyuen, restauraties, baden enz. verhuurd. In het gebouw komen boven zalen voor vergaderingen, post- en telegraaf kan toren, een beurs, eeu drukkery en op het dak een groote tuin met schouw burgen en concertzalen. Dynamiet ontploffing. In bet Eogelsche plaatsje Blakeney, in Forest on Dean, heeft men getracht een huis met dynamiet te laten sprin gen. De lading was onder het keuken raam gelegd, en in de keuken werd alles kort en klein geslagen. Het onde echtpaar, dat het huis bewoont, sliep boven de keukeuden man werden een paar ribben gebroken. Een jaar geledon is op hetzelfde hnis ook eeu dergelijke aanslag gepleegd, en onlangs heeft men in de nabijheid een paar zaagmolens met dynamiet trachten te vernielen. Er senjjnt wraaklust in het spel. In de volgende regels wil ik u eer buitengewone, gebeurtenis vertellen, wel ke voor eenige jaren verbonden was aan het winnen van de Chesterfield Cup, en welke gebeurtenis naar ik meen. zon der wederga is in de geschiedenis der wedrennen van den dag af dat het eer ste paard zijn eerste wedren hield'. Op 27jarigen leeftijd zag ik bijna den bodem van mijn geldkist. Een for tuin van ongeveer 20.000 pond sterling mij door mijn vader nagelaten, was op de renbaan opgemaakt, en daar bleef mij nog slechts 50 pond. die ik bij mijne commissionairs had gedeponeerd ern welke som ik vain plan was te zetten op een paard1, dat meeliep in de Chester field Cup. Dit was mijn laatste kruit; had ik dit verschoten, dan was ik een, bedelaar, en wat dan zou gebeuren, daar durfde ik niet aan denken. In gevallen van deze soort komt er in het werkelijk leven evenals in boe ken altijd een meisje bij en in mijn ge val was het 't liefste meisje in Enge land. Constance Pride had beloofd mijn vrouw te worden, maai' daar scheen weinig kans, dat het ooit tot een huwe lijk zou komen, of zooals het in wedren termen wordt genoemd om „uit te ko men"' want hce kon een man. wiens aard- sche bezittingen slechts bestonden uit 50 pond sterling een meisje huwen, dat niets bezat dan haar schoonheid' en goedheid. Deze waren meer voor mij dan goud en zilver, dat is waar, maar toch zou den ze mij niet veel helpen om een huishouden op te richten, om nog maar niet to spreken van de belasting. Daar om kwam er een vrees in mijn hart op, d'a.t Connie en ik nooit meer voor el- kandler zouden kunnen zijn, dan wij nu waren. Op zekeren avond omstreeks eene week voor de groote wedren, zeide zij vriendelijk tot mij, teem ik haar goeden avond wenschte „Jack, zou je mij een dienst willen bewi jzen 1" „Er zijn weinig diensten, die ik jou of iemand anders zou kunnen bewijzen, lieveling." antwoordde ik droevig „maar indien ik er toe in staat ben, dan wil ik natuurlijk. Wat is liet?" Zij speelde zenuwachtig met haar horlogeketting, en zeide toen.: „Die akelige wedrennen... Ik wensch te dat je die opgaf. Dc gejaagdheid zal jo leven nog verkorten." ..Hoe weet je dat, kleine wijsneus?" vrod'eg ik, terwijl ik beproefde het licht op te nemen, hoewel mijn hart zoo zwaar wae als lood. ..O, maar al te goed. Gisterenavond, toon ik in do salon kwam,, praatte je in jd zelf. Dat alleen is reeds een slecht tee- kcu, want een man is inderdaad! zeer opgewonden, wanneer hij geen beteren vertrouwde krui vinden dan zichzelf. En de woorden, dit ik opving, zeiden mij dadelijk dat je geest vervuld was van wedden. Zeg, heb ik geen gelijk?" „Lieveling," gaf ik haastig ten ant woord, „je hebt gelijk, zooals je het altijd hebt. Ik ben werkelijk in wan hopige verlegenheid, en ik zweer je, dat deze wedren mijn laatste zal zijn. Ik vertelde je den vorigen dag van den. Chesterfield Cup. Of ik win of verlies, ik zal nimmer meer een paard bestij gen zoolang ik leef. Ik heb voor mijn leven genoeg van het wedden." „Nu ben je een lieve, flinke Jack,' zeide zij, terwijl zij mij de hand drukte, „en ik weet dat je woord) zult houden. En nu blijft er alleen nog voor mij over te hopen en te bidden, dat je zen wedren wint". Nu ging ons gesprek over in een meer verliefd gekout, en spoedig daarna ging ik heen, gelukkig omdat ik mijn geliefde in mijn vertrouwen had genomen. Hoe groot iemands angst ook is, deze wordt altijd verminderd, wanneer men ze een ander mededeelt, en vooral wanneer die ander is het wezen, dat je het meest bemint in de geheele wereld. Ik ging terug naar mijne kamers in Earl's Court, en vond daar Dick Hens- hard1, een vain mijne sportvrienden, die mij wachtte. Hiji glimlachte, tom ik binnenkwam en zeide luchtig „Wel, wat ben je van. plan te doen voor do Chesterfield Cup?" Ik vertelde 'hem. dat ik van plan. was op het paard Ijieh te wedden, dat goed stond aangeschreven bij meii- sehen, die er verstand van hadden. „Ik geloof, dat je het aan het. rechte eind lubt. mijn waaide vriend," ant woordde hij. terwijl hij een der dagbla den ter hand nam. en het sportnieuws nakeek. ,.lk verbeeld mij zelf, dat dat paard met den eersten prijs zal gaan strijken. Maar ik heb twee anderen ook neg al hooren roemen. Brancewing en Juekforme bv." „Brancewing en Juekforme". herhaal de ik, „maar die hebben toch zeker geen leans. Hoe staan zij op 't oogenblik?" „Vijftig tegen een voor elk hunner," antwoordde Renshardi; „het zou mij niet kunnen schelen om liet tegen dien prijs te wagen, wat zet jij, er van?" Ik lachte. „Vijftig tegen één komt niet iedereen, dag cf week voor," antwoordde ik, „en op zulke onzekere kansen kan ik niet ingaan. Ik zal mij tevreden stellen met iets te zetten op Inch." „En ik hoop, dat je het bij het rechte eind hebt." zeide hij ernstig, terwijl hij mijn hand drukte bij het heengaan' „Ik moet nu vertrekkendaar ik alleen I ben gekomen om te hooren. wat je van j plan bent te doen. Goeden nacht, oude' jongen, en veel succes." Ik ging met hem de trap af en liet. hem de deur uit. Toen keerde ik naar mijn kamer terug en ging zitten na denken. De groote sommen, die Rens hard' mij had genoemd in betrekking tot Brancewing en Juekforme hadden mijne verbeeldingskracht opgewekt, en voor een oogenblik scheen het mijl toe, d'at het. 't beste zou zijn van Inoli af te zien en mijne weddenschap te verdlee- len tusschen de twee anderen. Maar na kalme overdenking kwam ik tot de overtuiging, dat dit de grootste roeke loosheid zoai zijn, en voordat ik naar bedi ging, besloot ik dat ik op Inch en op geen ander paard mijn geld zou zetten. De groote wedren zou op Woensdag gehouden worden. Aan den vooravond van de wedren was Inch gestegen, en daarom ging ik zonder talmen naar het naastbijrijnde telegraafkantoor en tele grafeer ck aan mijne commissionairs, de heeren Banks en Allen, het volgende .Chesterfield Cup. Put 50 pd. st. on Inch for me. (Zet 50 pond' sterling op Inch voor mij) Bennett." Toon. dit bericht was afgezonden, bleef :r voor mij niets anders over te1 doen dan den uitslag af te waditen met zoo veel geduld als ik maar verzamelen kon. Ik. ging naar een restaurant en tracht te iets to gebruiken, maar de zenuwen ovcrh eerschten nidj^ie eetlust, eni na verscheidene vruchtelooze pogingen om de schot-els, die de gedienstige, kellnei* voor mij zette eer aan te d'oen, stond ik van tafel op en betaalde mijne reke ning. Ik dacht, dat ik op straat wel af Haarlemmer Halletjes Een Zaterdagavondpraatje. CCCLNVI. 'i Is ons noodlot, dat in de laatste jaren onze straten eenige koeren zijn opgebro ken, cm cr nu dit, dan dat in op of on der te leggen. Dc rails van de paarden tram hebben het eerst dsn hcofdweg in do stad, van het station naar den Hout-, ill beroering gebracht. Toen we daar van bekomen waren kwam de gemeente en hakte de straten hier cru daar en overal voor hare waterleiding open. Daar op pilote do Bell-Tef#hoon; voor hare kabels ook een vorkje m e, maar erkend meet worden, dat zij niet de ergste was. Op dit oogenblik graaft do Eerst-:- Ne- drlandsch Electi ische Tramwegmaat schappij in enze, laat ik zeggen ingewan den. Ik kan me begrijpen, dat een liaar- lemsche straatkei tot de verzuchting komt „ik ben cr nu eenmaal voor om vertrapt te worden, maar dat ik boven dien nog telkens word omgespit, is niet uit te houden." En nu zijn w. neg niet van de om woelingen van ons plaveisel af. 't Zal niet lang meer duren, of er wordt ge werkt aan dt nieuwe gasleiding voor de gemeentelijke fabriekwant al is het waarschijnlijk, dat de Imperial har straatleiding wel aan dc gemeente zal willen overdoen, dn vraag is-, of die te gebruiken is zooals ze daar ligt. We hooren zooal eens verluiden van rui mer buizen, met 't oog op sterker druk king. In 1901 zal dius clei straat nog -wel weer eens omgehaald worden. Maar dan. dan. zullen ze ook eens kranig en afdoende in orde worden ge bracht. Ik geef, nu, het nog zoolang vóór dien tijd is, maar vast in overwe ging om eens aan asphalt te denken. Dat is wel een dure geschiedenis, maar lult heelemaall nieuw bestraten met keien (en dait zal in de hoofdstraten langzamerhand noodig worden) is ook rdet goedkoop. Wat zou het een uitste kend effect maken, wanneer dc hcofdweg on?-? stad. Kruisweg, Kruisstraat, Bartel jcri stici fc en Groote Houtstraat .easphalteerd was. Anegang komt, als drukke winkelstraat, dam ook heel gauw in aanmerkingJamsweg en. Jams- straat kunnen dan. welhaast niet ach terblijven. Mettertijd komt ook dé Zijl straat aan de beurt. Tk geloof niet, dat er beter middel dénkbaai is tot bevordering voor dé' verfraaiing van ds stad en. van het vreemdelingenverkeer. Komt het ooit zoover, dan zal zeker dc Verfraaings- vcrceniging hier er niet tegen opzien, om uit haar vette kas een flinke bij- drago in de kosten te geven. Maar dc winkeliers hebben, zegt men, tegen asphalt een bezwaar, 't Zou na melijk te glad wezen voor de paarden. Ik weet niet. of dat nu wel een grooto mceielijkhcid is. Paarden zijn in zoover precies als mensehen, dat ze zich aan alle® kunnen wennen. Toen indertijd dc eerste spoortrein kwam, dachten de menschen ook, dat d;e paarden nooit aan dat snuivend monster zouden wen nen. En tegenwoordig beschouwen de dieren de dreunend® locomotieven met het kalmste paardengezicht van de we reld', laten op den don kersten weg een leiding zou vinden, maar de wedren werd mij hier toch weder voor den geest gebracht door de talrijke kranten jongens, die riepen „lees de raadgevin gen voor den wedren!" Wat zou die kreet, wel voor mij houden, wanneer er 24 uur verstreken zou rijn De deur van een schouwburg stond open, en ik stapte naar binnen. Het stuk was belangwekkend en amusant, doch het scheen, alsof het noodlot ge wild had1, dat het onderwerp van de wedren weder voor mijn geest werd gebrachte want het tweede bedrijf be vatte eene levendige voorstelling van een wedren in eene voorstad! Mijn slaap werd' dien nacht, zooals ge wel kunt begrijpen, verontrust door visioenen van paarden, jockeys, eind palen, bookmakers, en wat er al meer bij zoon wedren te pas komt. Dit alles ging in een mengelmoes voor mijn geest voorbij. Nu eens zag ik in mijn. droom Inch als eerste de eindpaal bereiken, terwijl eeu ander visioen mij' het paard op korten afstand; achter den winner ver toonde. Het was eene groote verlichting voor mij toen d'e dageraad! kwam, want de nacht wa-s eene beproeving geweest, die weinigen tweemaal zouden willen doorstaan. Ik beschouwde den horizon nauwkeu rig om den staat van het weder na te gaan, en zag met verrukking, dat er geen teeken van regen was. want Inch was, wat men noemt een droog-weer paard en kon op een natte renbaan niet loopen. „O. da.t. is goed,'' dacht ik, ..het weder helpt ten minste mede voor het succes van Inch, en ik zal er 't beste maar van hopen." Hoe ik den dag doorkwam, weet ik niet. Iets gebruiken was buiten quaes- tie. want alle voedsel stond mij tegen. Een oogenblik dacht ik er aan Connie te gaan bezoeken, maar het denkbeeld stierf in zijn geboorte, want ik schrikte er voor het meisje in mijn zenuwachtige toestand te ontmoeten. Neen, die onzekerheid' moest ik maar alleen dra gen. Het zou toch spoedig voorbij zijn. Drie uur. Ozij. zouden over 15 mi nuten. starten, de ra.ee zou in 3 of 4 minuten afgelóopen zijn, en binnen, een uur zou ik 't beste of 't ergste we ten. Het beste of liet ergste. O hoe trild'e alles in mij bij die gedachte, ter wijl mijn bloed 't. eene oogenblik zoo heet al? vuur, 't andere oogenblik zoo koud als ijs was. Ik had geen afspraak gemaakt voor een telegram om mij den uitslag te melden en daarom hing ik af van liet nieuwsblad. Ik haastte mij naar het kantoor van de „Beacon" (Lichttoren) toen de klok 4 uur sloeg en zag dat de courant juist van de pers kwam. Met handen, die zoo hevig beefden, dat rij het vochtig papier scheurden, sloeg ik de courant open, en keek naar den uitslag. Toen kwam een ijskoud gevoel door mijne leden en een zucht van angst ontsnapte mij. De outsider Juekforme had toch gewonnen en Inch was zelfs niet bijl de eerste drie. Ik ging zitten op de eerste stoep de beste, nauwelijks wetende wat ik deed, en trachtte na te denken. Mijne slapen klopten als een stoommachine, mijne haaiden beefden, mij net lippen waren zoo droog als kurk. Hoe verschrikkelijk ik cok gedacht had, dat eene nederlaag wezen zou, ik had niet gedacht, dat het zoo bitter, zoo overweldigend zou rijn als dit-Ik geloof, dat ik wel een uur op die stoep zat en mijne gedachten trachtte te verzamelen, maar er niet in slaagde. De hand van een politieman op mijn schouder bracht mij weer tot mij zelf. „Zijt gij niet wel, mijnheer?" vroeg hij vriendelijk. Zal ik een rijtuig voor u bestellen ,Ja, neen," antwoordde ik, kort af; en toen, ziende dat- eir een oploopje kwam, voegde ik er aan toe„Ja, be stel als 't u belieft een rijtuig voor mij. Ik voel mij niet wel." Het. rijtuig werd besteld, ik wierp er mij achterover in en sloot mijne oogen. Het leven scheen nu voor mij- afgeloo- pen; er kon niets, niets meer aan, ge daan worden. Een visioen van Connie rees bij mij op, en dééd' de tranen in mijne oogen komen, want ik wist nu, dat Connie voor mij verloren zou gaan, en dat er voor mij geen uitweg over bleef. Ja, ik was onbedachtzaam en slecht genoeg op dat verschrikkelijk' oogenblik aan zelfmoord! te denken. Da October-avondi begon reeds te val len, toen liet- rijtuig aan mijne woning st/ilhieildL Ik gting rechtstreeks naar mijn kamer en viel neder. Ik naan mij voor te wachten, totdat de nacht was aangebroken, om dan naar de rivier tei sluipen, en mijne ellende in hare diepte to eindigen-. Vervuld' van mijn zwart voornemen, wachtte ik geduldig tot elf uur. en toen, gaande door de straten, welke naar Chelsea leiden, was ik weldra aan de stille oevers van de Theems. Doch toen ik in den donkeren stroom staarde, ont zonk mij de moed en kwam ik mij zei ven als een ellendige lafaard voor, diu zich zoo spoedig terneer liet slaan. Vermoeid, koud', en zwak, en toch met een glimp van vreugde in mijn ziel, dat ik man genoeg geweest was om de verschrikkelijke verzoeking, die in mij opgekomen was, te weerstaan, ging ik naar huis en zocht mijn bed op. Toen ik ontwaakte, lagen er twee brieven bij niijmf stchieterWater op dei toilettafel. Een van. dese droeg op de rugzijde de namen van mijne commis sionairs, en denkende d'at het eene on belangrijke mededeteling was, opend'e ik déze met weinig belangstelling. Mijne verwondering en vreugde kun nen niet beschreven worden, toen ik bevond dat de inhoud van de enveloppe eene cheque was van 255Ö pond sterling en een brief welke aldus luidde 220. Regent Street W. 15 October. 188. „Waarde Heer, Hierbij hebben wij het genoegen u eene cheque toe te zenden van 2550 pand', als uw winst gisteren middag in verbaoid met de overwinning van Juekforme in de Ches terfield Herfst-Cup aldus opgemaakt Bedrag van den inzet. 50 pond; wed denschap 50 tegen 1, 2500 pond! totaal 2550 pond. Wees zoo goed d'e ontvangst te berichten en daarmede te veilplich ten, geheel de uwen. ALLEN BANKS. Wait was er gebeurd'? Hoe kon ik dit verklaren O. het moest eene vergissing wezen, eene diwaling, die spoedig ont dekt moest worden, en die miji de che que weer zou ontnemen vóór ik den tijd gehad had ze mijn eigendom te noemen. Ik kleedde mij haastig aan en tracht te zoo kalm mogelijk te wezen. Nadat, k spoedig mijn ontbijt had gebruikt, legde ik den weg naar Regent Street zoo spoedig af als een licht rijtuig maai* doen kon. en vroeg daar aangekomen, direct naar Mr. Banks, den oudsten deelgenoot. Ik werd in rijn kamer gelaten, eu hij stond op en groette mij met een glim lach. Wanneer een man ongeveer 20.000 pond sterling van uw geld door zijne handen heeft laten gaan, kan hij zich wel verwaardigen te glimlachen, wam heer hij u 2500 pond overhandigt.. r.Mij|ne hartelijkste gelukwenschein,. Mr. Bennett," riep hij uit; „dat heibt ge gisteren netjes gedaan. Ge hebt toch dé cheque in orde ontvangen, hoop ik. „Ik ontving haar hedenmorgen," ant woordde ik, „en ik moet u bedanken voor uwe vriendelijke vaardigheid om mij het geld zoo spoedig te zenden. Maar mag ik u er nog een gunst bij- vragen ,Wat is dat?" vroeg hij met een lach. ,.Ik zou gedacht hebben, dat 2250 pond genoeg was om van te leven." „Ik zou, zeide ik kalm, gaarne het telegram zien, waarin ik u opdracht gaf voor mij te wedden. Ik zou het bericht wel als eene herinnering willen bewa ren." „O, als dat alles is," zeide de firmant, opstaande en op de bel drukkende, „dan denk ik wel, dat ik u helpen kan." Twee minuten later was het kostbare telegram in mijne handen. Ik wachtte, totdat ik op straat was om het bericht te onderzoeken en toen mijne oogen op d'e woorden vielen, zag ik als in een bliksemstraal hoc dei ge heele zaak zich had toegedragen, en waarom, op Juekforme voor mij; gewed was in plaats van op Inch. Het was eenvoudig gekomen, doordat de ont vangende telegrafist zijn woorden aan qlkander had geschreven, zooals tele stoomtram met een paar groote, op vurige oogen gelijkende, lantarens zon der blikken of blozen langs zich heen schieten en zullen aan d'e electrische tram over een maand of wat ook wel gewoon raken. Zouden ze dan niet kun nen gewennen aan asphalt? Het glad ste plaveisel is zeker wel dat in de War- moesstraat en ik heb nog nooit gehcord, dat de rijtuigen niet meer voor de Kat oenbaai komen. Maar ik sprak daar van do electrische tram. Helaas, dat het proza van deze wereld zoo dikwijls in strijd! komt met de poëzie en driewerf helaas, dat het proza daarbij de' overwinning behaalt. Voor de rails van. d'e tram hebben d!e bcomen moeten, wijken en ze liggen daar, naast elkaar, naast dé rails, die d'e oorzaak zijn van hun dood. Het Spaarne heeft geen lommer meer. Het prachtig gezicht, dat de wandelaar in den zomer genoot, als hij staande op de brug bij dc Katholieke kerk, naar de Groote kerk keek., is voor driekwart bedorven door den val van de bcomen. We zullen daar ook wel weer aan wen nen, daar zooals ik straks zei. paarden en menschen aan alles wennen, maar zij die het Spaarne met dit heerlijk lommer gekend hebben, zullen nog lang in droefheid het boomlooze Spaarne aanschouwen. En ik weet niet, of het eigenlijk niet heel ouderwetsch is, een boom te betreu ren, wanneer die voor een vervoermid del moet vallen. Als het zoo is, d!an zal ik het verwijt maar dragen en mij met een eens afvragen, wanneer de brug over den Kleinen Houtweg weer op de gewone manier voor 't verkeer' zal ge opend zijn. Het middengedeelte is er nu weggebroken voor 't leggen van de rails en alleen de verhoogde gedeelten an weerskanten geven gelegenheid tot passage. Maar overvloedig is die gelegenheid niet. De verhoogde gedeelten zijn smal en de passage is er druk. Wel staan er aan weerskanten van de schuttingen bordjes waarbij bevolen wordt om rechts aan te houden, maar aangezien er geen agent va<n politie voorhanden, is om aan d'at voorschrift kracht bij te zeten, wan delen van bride kanten ds menschen in volkomen zielsrust links of rechts da brug over, al naarmate het toeval dat zoo meebrengt. Het gevolg hiervan is een gekrioel op deze voetpaden van belang, nog een beetje interessanter ge maakt door een lij van nieuwsgierigen die over d; leuning naar het werk staat te» turen en dus de beschikbare ruimte nut de. lielft vermindert. Zeer belang wekkend, wordt het kunststuk om over liet water tc komen, wanneer er kiu- d rvagens, karretjes ef fietsen over worden, geredteu. Menschen met lik doorns doorstaan dan eerst alle smarten van angstig vreezen en daarna, de pij nen van bange verwezenlijking. Maar laat ik niet den schijn geven, alsof ik opeens pruttelaar zou zijn ge worden. De vooruitgang van de bescha ving en de voortdurend klimmende eischen van 't verkeer zijn. eenmaal niet te stuiten en, dit zoo zijnde, doet de .meiisch goed met zich daaraan aan te? I passen. Moeten daarvoor dan boomcn j vallen, het zij zoo.. Hoeveel is cr inder tijd niet tegen geprutteld, (en. wordt er nog) dat de Noord-Zuidhollandsche grafisten dikwijls doen, zoodat mijne woorden, aldus geschreven Put 50 pound on Inch for me (zet 50 pond' sterling op Inch voor mij). Bennett. Door de heereau Baaiks en Allen., wa ren gelezen als Put 50 pound on Juekforme (zet 50 pound op Juekforme.) Bennett. De n was als een u gelezeni en de h als k. Daardoor kwam het dat het loopende schrift van den klerk van het telegraaf kantoor in het West-Einde mij van den ondergang redde en mij de som bracht van 2500 pond sterling. NGEZONDEN MEDEDEE- UNGEN. 30 cents per regel. Parijs en eene andere hoofdstad. De hersenen zijn voor het men» schelijk lichaam wat Parijs voor Frankrijk is, cl. w. z. zijn zenuw centrum. Alle deelen van het or- ganismus verbinden er zich aan en hangen er van afhet zijn de hersenen die hen bevelen. Aange name of pijnlijke gewaarwordingen die dikwijls den schijn hebben slechts plaatselijk te zijn en die wel degelijk hunnen zetel in de hetsenen hebben. Hetgeen wij het verstand noemen is niets anders dan het resultaat van zekere tot' de hersenen behoorende werkin genmaar wij kunnen nog niet begrijpen hoe de scheikundige werking der spijzen in den bloeds omloop invloed uitoefent op de spieren en op het verstand. Zeer zeker hebben alle menschen op 't gebied der zenuwen dezelfde organisatieniettegenstaande ge voelen allen niet dezelfde gewaar wordingen. In 't. algemeen zijn de vrouwen gevoeliger dan de man nenzij zijn vroolijk en treurig in verhouding dezer gevoeligheid Sinds een paarjaren heb ik aan bleek zucht en mat heid geleden, alle lust tot eenig werk was mij ont vallen doch sedert ik Uwe wondervolle Pink Pillen van Dr. Williams ge bruikt heb, is mijne zwakte en bleekzucht verdwenen en kan ik mij op 't oogenblik weêr in mijne beste krachten verhengen. Dank Uwe Pink Pillen, die mij na het gebruik van eenige doozen mijne oude gezondheid hebben te rug gegeven. Zoo schreef ons Mej. Marie Hmodiste, Veldstraatte Roermond. Wij mogen den naam niet voluit vermelden, doch houden haar eigenhandig schrijven ter inzage voor een ieder. De Pink Pillen zijn de onover- treffelijke spierversterker, zij her geven kracht aan de zwakken en zijn voor niemand nadeelig, zelfs niet voor de delicaatste personen. Gelijk alle goede producten wor den ook de Pink Pillen reeds na gemaakt. een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het omhulsel staat: «Pilules Pink pour Personnes Pales du Dr. Williams», 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe let ters. Men hoede zich voor na maaksels. Prijs fl.75 de doos. f9.— per doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig depot houder voor Nederland en Apo theken en ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en omstreken bij de Wed. W. PLAATZER v. n. HULL, Drogerijen, 28 Jansstraat. Franco toezending tegen postwissel. Zeer werkdadig voor bloedar moede. rheumatiek, zenuwpij ny neurasthenie, heupjicht, verlam ming, ataxie locomotrice, zenuw ziekte, klierziekte, enz., enz. Zij hergeven schoone kleuren en han delen in alle gevallen van verzwak king bij de vrouw en hebben op den man eene werkdadige werking tegen alle ziekten, veroorzaakt door overdreven arbeid en buitenspo righeden. Stoomtram haar lijn heeft liggen dwars door onzen Hout heen. Maar hoeveel erger zouden dezelfde klagers niet jam meren, wanneer deze stoomtram er eens niet meer was! Dan zouden ze eens in zien, wat een voordeel en gemak zulke vervoermiddelen opleveren. En dit besef moge ons troosten, wanneer we aan 't Spaarne dc boomcn betreuren en in het vrije verkeet door dc stad worden ge hinderd. „Jawel, zeker," zei Wouter, „die dit las toen ik het geschreven had. „Zeker zeker. Tevredén wezen, over alles, met lies en voor alles. Heel aardig, ■zoo'n zoetelijke levensbeschouwing. Heel braaf, zoo'n opinie van meel. en stroop. Je ziet iets zwart, maar als mijnheer A. verklaart, dat liet wit is, dan zeg je: „Ja, ja, nu u het zegt zie ik het ook. 't Is toch wezenlijk wit." Heel aardig en grappig ui je blijft goeie vrinden met iedereen. Als je een paar klassen te hoog in je gemeentebelasting wordt aangesla gen, dan denk je maar„eigenlijk kan ik het wel niet betalen, maar dé heeren van 't stadhuis hebben het zoo gedaan, dus daar moet ik in berusten. Eeu mooie levensbeschouwing hou jij er op na, dat moet ik zeggen. Wilt u een stuitje koek, mijnheer, van die lekkere zoete? „O heel vriendelijk, dank u, mag ik u een klontje presenteeren?" Verbeeld! je zoo'n conversatie." „In elk geval toch niet zoo onaange naam, ci'an mekaar voortdurend: bittere pillen te slikken aan te bieden, zooals andere menschen van mijn kennis ge woon zijn te doen)" .antwoordde ik. „Maar ik begrijp heel goed, dat déze redevoering nog maar een inleiding is. UEHVOLG NIE'iW$T|j9iliGEM. Opschudding verwekt. De oprichting van den Bond tot be vordering van een vrij eren omgang tus schen meisjes en knapen van hoogere burgerscholen en daarmede in stand gelijk te stellen inrichtingen te Amster dam (zie ons vorig nummer) gaat niet, gelijk men allicht meenen kon, uit van ondernemende ongebaarde heertjes, maar is liet werk van meisjesOnder andéren rijn daarbij een vier- of vijftal' meisjes onzer hoogere burgerschool voor meisjes betrokken, die nu bij hare di rectrice, mej. Beeeker, haar leedwezen te kennen hebben gegeven over liet feit, dat de fameuze circulaire „in. de krant" vas gekomen. Zij hadden diis vrij eren omgang met het jeugdig manvolk der hoogere schoolklassen wel in emst be doeld, maar niet de zaak zoo aan de groote klok willen hangen als nu gedaan was door het meedogenloos krantendoni. In- tusschen heeft mej. Becker in elke klas se hairer school met klem hare afkeuring der circulaire en hare verontwaardiging over dit zich zoo grif a prendre stellen van jonge meisjes uitgesproken. Het bleek, dat ook vele papa's en mama's in de huiskamer hun afkeuring over het vrije verkeer in „afternoon- teas" en wandelpartijen. al hadden doen hooren, en voorts dat de meeste meisjes der school zeiven reeds de fiolen harer jonkvrouwelijke schaamte over de ge ëmancipeerde kameraadjes hadden uit gegoten. Het weer in de Vereenigde Staten. Het Meteorologisch bureau houdt den storm die dezer dagen over Noord- Amerika gewoed beeft, voor den „re cord storm" het moet de uitgestrektste en meest verwoestende storm geweest zyn waar het bureau kennis van draagt. De dooi is nog niet ingevallen. Wel heeft men te New-York de straten wat opgeruimd, maar het werk gaat langzaam, in weerwil van de inspan ning van den reinigingsdienst, die 4000 man als sneeuwoprnimers boven het gewone personeel heeft aangesteld, en voortdurend met 3S00 karren aan den arbeid is. Tenzy de dooi invalt, zullen wel een paar weken met de wegruiming van sneeuw gemoeid zyn. Op vele plaatsen heeft men groote vuren moeten aanleggen om den toe gang tot gebouwen vry te maken. t# a ft i a. „Welk een schoonheid wordt toch door de sneeuw aau het landscnap ge schonken, zeide hy. Zoo beerlyk wit, zoo rein, zoo edel. Zy daalt neder op ryken en armen, de ellendigo hut van den arme verandert er door in een soort tooverpaleis. Zjj Maar op datzelfde oogenblik werd zyn oor door een sneeuwbal getroffen, terwyl een brok van het geprezen ma teriaal van een dak viel juist tusschen zyn nek en zyn halsboord. By deed er verder het zwygen toe. Huishoudster tegen de keukenmeid. Mina, ik heb van morgen gezien dat de bakker je een zoen gaf. In 't ver volg zal ik zelf het brood wel aan nemen. G't Zal je niet helpen, juffer, is het oijdige antwoord, want gisteren nog heeft de bakker my gezegd, dat hy nooit een ander zou kussen dan my. Waarover heb jc je nu eigenlijk weer to beklagen „Dat zal ik je vertellen," zei hij. „Zoo- even kom ik me daar op de Krocht, 't Was zoowat tien minuten vóór twaal ven. Daar staan, vlak bij de meisjes burgerschool, twee karren van dt G. R. Aschkaoren waren het. Nu hebben die dingen zooals je weet borden of luiken die natuurlijk gesloten moeten wezen onder 't rijden, niet waar? Vooral bij' harden wind als vandaag. Welnu, ze konden eenvoudig niet 'dicht. Zóo vol waren de wagens, dat ze die borden maar rechtop hadden gezet, om er nog meer tegen, aan te kunnen, stapelen. Een mooi stilleven was d'at, op, mijn woord1. Asch, rommel en aardappelschillen la gen daar sierlijk opgestapeld bovenop een oud theeblad. En 't stoof, neen. maar 't stoof!... ik had de oogen vol en dacht met weemoed' aan de meisjes, dit zco meteen uit de school komen en evenals ik oogen, neus en mond' vol zouden, krijgen van dien viezen aschboel ze ker om den eetlust te scherpen. Zet dat nu eens in de krant, er zullen wel meer nicnsche-n last van gehad hebben. En vraag dan eens, of de burgerij van Haar lem daarvoor zooveel tienduizenden gul dens betaalt, om met haar eigen ascli nog in de oogen te worden gestrooid." „Dat rijn nu weer dikke woord'en, die tol de zaak niet afdoen," zei ik. „Maar ik zal het er inzetten, dat be loof ik je. Als de stapelende aschman, die dat heeft uitgehaald!, bij mij komt, zal ik hem naar jou sturen." j „Al was 't de heele gemeentereini ging in optocht," zei hij. fier. FIDELIO.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2