NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Haarlem's Dagblad I s8a Jaargang Zaterdag 25 Februari !899. Ho 4805 HAARLEMS DAGBLAD A-BOlTIsrErMIEIsrTSFie/IGrS: -A.IDV J±l.fcóT:E>TTIEIlNr Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 yfk». Js^M Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente), per 3 maanden1.30 Reclames 20 Cent per regel. Franco door het geheele Rijkper 3 maanden1.65 .dL Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten Afzonderlijke nummers0.05 en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen. „de omstreken en franco per post. 0.371/2 Bureaux: Kleine Houtstraat (4, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PubUcité JStrangere G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Met (uitzondering van het Arrondissement|Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Aörertentiën 6n Reclames betreffende Handel, Ng verheid Oen Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prfjs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75. elke regel meer ƒ0, 15; Reclames per regel ƒ0,80. Agenten voor "dit blad in den omtrek zpn Bloemendaal, Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT, ZandpoortHeemstede, J. LEUVEN,bp de tol; SpaarndamC. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Weekblad voor de Jeugd. Aan hen die daarop zyn neerd, wordt hierbij verzond en No. 9 van het Weekblad voor de Jeugd. Dit keurig geïllustreerde weekblad, onder redactie van den heer F. H. van Leent, bevat in dit nummer: Een kurassier. Het Herderinnetje (vervolg). Ondeugende Minetje poes. Annie's klacht. De nachtegaai en de struisvogel. De tweelingen. Lessen der ervaring. Kraakamandelen. Allerlei. Raadsel. Antwoord op het raadsel. Oen te kleuren. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prijs per 3 maanden is slechts 50 Cents.) STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem24 Febr. 1899. Person eele belastiüg. Zooals bekend mag worden geacht geschiedt de aanslag in de personeele belasting in de eerste plaats naar den grondslag „haurwaarde." Onder huur waarde wordt verstaan de huurprijs, zooals die onder normale omstandig heden is bedongen. Onder de afge schafte wet werd bij de schatting der huurwaarde niet naar den huurprijs gevraagd, doch bedroeg de geschatte huurwaarde in den regel ongeveer 2/3 van den werkelijken huurprijs, ja in vele gevallen zelfs maar de helft van de huursom. Van de huurwaarde is een bedrag van f 85 onbelastbaar. Weekhuur wordt tot jaarhuur her leid door vermenigvuldiging met 50; alzoo eene weekhuur van f 3.— wornt niet op f 156, doch op slechts f 150 per jaar gesteld. Voor een perceel, voor een deel als woning, voor een ander deel als win kel in gebrnik, wordt de huurwaarde gesplitst en de huurwaarde van den winkel slechts voor lj3 belastbaar Elk deel wordt als een afzonderlijk perceel behandeld. Een voorbeeld De huurwaarde van het geheele perceel is f600; die vau de woning daarin f 250geeft voor de woning na aftrek van de onbelastbare f85 een aanslag naar8°/ovan f165. Voor den winkel blijft over eene huurwaarde van f350 waarvan Vs slechts wordt getroffen de aanslag bedraagt dus 8% van f 116 f 85, is f31. De opcenten worden evenwel niet geheven tot het vastgestelde aantal opcenten naar iedere huurwaarde op zich zelve, doeh naar de totale huurwaarde, in casn dus f600. Voor het examen nattige handwer ken zijn Donderdag te 's Gravenhage geslaagd de dames M. Kievit, A. M. Wesseling en A. Vester allen alhier. Chr. Nat. Werkmansbond. De hier gevestigde afdeeling van dezen Bond hield Donderdagavond een bijeenkomst in de groote zaal van „Felix Favore." Het lokaal was stamp vol. De vergadering werd door den heer J. \V. Hilbrander geopend met gebed en lezing van een gedeelte der H. Schrift. Daarna wees spr. er op, dat de spreker van den avond, prof. dr. P. J. Muller, een van de eersten is geweest, die het scheepje van den Chr. Nat. Werkmansbond te water heeft gelaten. De zangvereeniging „Oefening en Stichting", voor het eerst optredende, droeg nu ouder leiding van haren directeur, den heer Kerkhoven, het lied „de Zee" voor. Prof. Muller, het woord nemende, verklaarde nooit te hebben durven denken, dat de bond zulk een vlucht zou nemen door geheel Nederland, zelfs in Haarlem waar de menschen nog wel eens moeten worden opge- stooten om, wat men noemt, uit de slof te schieten. Dank daarvoor aan het Bestuur, vooral aan den heer Hilbrander, en vooral dank aan God. Rondzwervende in de achterbuurten van Londen heeft spreker wel eens gedachtkon de zee dit maar eens schoon spoelen en alle onreinheid wegwasschen. Maar dat is een wensch, die wel niet vervuld zal worden. En allen staan voor het spooksel, dat overal heerscht, maar vooral daar in Londenhet pauperisme. Al lang was sprekers wensch ge weest, die achterbuurten eens te zien. Het hoofd der politie ze^ aauvanke- lyk, als ge ellende wilt zien, hadt ge ook wel in Rotterdam kunnen blijven. Die Londensche ellende is sterk over dreven. Toch beloofde men spreker een agent van politie om hem te be geleiden, maar deze kwam nooit. En bij informatie heette het, dat er nie mand beschikbaar was. Toen ging spreker er zelf op uit, zonder beurs of horloge. Wel hoorde hij nu en dan eens fluiten, signalen waarbij de eene nachtslniper den an der attent maakt op voorbijgangers waarvan iets te rooven mocht valleD, maar lastig gevallen werd hij niet. Buiten een typische jodenbuurt zag hij er niets. Het volgende jaar ging dat beter. Toen moest hij in Whitechapel wezen en in de stegen en zijstraatjes die daar vandaar naar de Theems en naar de dokken loopen, daar zit de ellende, die overdag slat pt, maar 's nachts als de wilde dieren uit hun holen komt en haar werk dost. 'tls er een verzame ling van dieven en moordenaars. In die buurt staat de groote stich ting van Dr. Barnardo, die in't groot •doet wat Van 'tLindenhout doet in I Nederland. Met hem werken do Wes- jleyanen, de Methodisten. Het Heils- i leger deed daar toen ten tijde niets Orde in die wanorde is het eerst schapen door de Methodisten. Met een van de chefs der jongensafdee- lingen van het gesticht van Barnardo, een ond politieman, ging Spr. ten slotte de achterbuurten zien. Daar zag hij in een smerig hokje drie Lascars, die opium zaten te schuiven. Men heeft die opiumkitten in die buurt bij do vleet, wijken waar Hindoes, andere waar Chineezen bijna uitsluitend wonen. De politie doet daar niets tegen, ze is onmachtig. En de echte Lon- denaar zelf gelooft niet, dat zulke dingen er zijn. Midd-n in die chi- neesche wijk is een chineesche zen ding. Daar zag spreker ook eeu Asiatic Home, tehuis voor Aziaten, die in Londen hun kost niet kunnen ver dienen en daar voor niets ren onder dak vinden. Daar zei een Maleier, dien spreker vermanen wilde over het opiumschuiven„dat is nu onze je never." In de pauze trad ais zangeres op mevrouw Blooker—Steenveld, die op verdienstelijke wijze twee composities van R. Gerretson „Scheiden" en „Heb toch Lief" en „Lente" van dr. Gun ning ten gehoore bracht en daarmede welverdiende toejuiching verwierf. Prof. Muller zette nu zijn lezing voort. Hij beschreef de straattooneel- tjes, de donkere sloppen en hoeken waar haast geen licht is. Hoe daar Jack the Ripper zijn moorden kon begaan, is voor wie de omgeving ziet duidelijk. Op een halve hectarewonen daar soms 3000 menschen. Men slaapt er in lodgerhouses, voor vijf cents op koolsblaren.voor iets meer overeen lijn. Daar zijn tienduizenden jonge meis jeswaar moeten ze van leven jongens die slapen op een balk in de hoogte. Mannen dio leven van diefstal en moord. Wat men daar voor armoede ziet, gaat alles te boven. Dat leeft maar, het weet zelf niet hoe. Gelukkig is de christelijke liefde vindingrijk. Er zyu allerlei shelters, verblijfplaatsen voor jonge meisjes, die spr. op boeiende wijze beschreef. De jeneverpaleizen worden allengs door deWes'eyanen door koffiepaleizen vervangen. Wat is tegen die ellende te doen Komt daar ooit een revolutie dan gaat in Londen de onderste steen boven. Reinheid, licht en lucht zyn uitste kende dingen, maar de hoofdzaak is hun God te leeren verstaan, God die hen liefheeft. En ook bier in ons laad, in Haar lem, is ellende te lenigen. Met een op wekking daartoe eindigde prof. Mul ler zijn rede. Nadat het zangkoor Psalm 150 had doen hooren, nam de heer Hilbrander weder het woord en dankte prof. Muller en Mevr. Blooker voor hunne medewerking. Er op wijzende, dat de zangvereeniging in de vier maanden van haar bestaan reeds 65 werkende leden telt, riep hij jongelieden op zich bij haar aan te stuiten, waarna de bijeenkomst met dankzegging door den heer Hiibrander en het zingen van 't laatste vers van Psalm 150 eindigde. BINNENLAND Parlementaire Praatjes. Het is deze week alweder uit met j de openbare vergaderingen van de Tweede Kamer. Meu dacht, dat gisterenmiddag aan-1 stonds een volledige regeling van j werkzaamheden zou worden getroffen. Maar het was niet zoo. Besloten is om Dinsdag 11 uur een drietal ont werpen van geringeren omvang in behandeling te nemen. Tevens zal dan worden beslist wan neer het ontwerp Harte (re.isie in strafzaken) aan de orde zal worden gesteld. G. Je. Lijkdienst voor president Faure. De lijkdienst ter nagedachtenis van Felix Faure, president der Fransche Republiek, Zondagvoormiddag te 11 uur in de kerk van den H. Autho- nius en Lodewijk aan de Princesse- gracht te 's Gravenhage gehouden, was hoogst plechtig. De ceremonie ging uit van het gezantschap van Frankrijk, welks chef de heer Bi- hourd, bijgestaan door den attaché der legatie, de kanselier Felix Soupat en den heer J. de Yries, commies ter kanselarij, de Neder!, autoriteiten en het corps diplomatique ontving, die alleD in groot gala-costnnm ia het priesterkoor plaats namen. Deze ruimte was herschapen in een rouwkapel. De kolossale Sèvres vaas, die de balustrade van het koor bezet en in dertijd ten geschenke gegeven werd door de Republiek ter gelegenheid van het 50-jarig bestaau dezer kerk, was geheel in crêpe gehuld. De lijkbaar werd in bet schip van het bedehuis symbolisch voorgesteld door een met brandende kaarsen omgeven katafalk. Tegen de voorzijde van die verhevenheid rustte een prachtige lijkkrans, den doode vereerd door het gezantschap en saamgelezen uit de kostbaarste bloemenwitte rozen, leliëukelken, mimosa witte en paarse hyacinthen, gelegd tegen cysas- en palmbladeren, het geheele stuk be vestigd aan een lint der Fransche kleuren en een rouwstrik. Onder preludium van een treur- marsch, werden de opperkamerheer, baron van Hardenbroek, vertegeu- j woordigende H. M. de Koningin, en Ijhr. De Ranitz. afgevaardigde van j H. M. de Koningin-Moeder binnen- I geleid. De vertegenwoordigers der I beide Vorstinnen namen in het pries- terkoor in de eerste rij plaats. Dit gedeelte der kerk werd verder ge- i vuld door de in de residentie aanwe- zige buitenlandsche gezanten, verge- 1 zeld door hunne secretarissen en at- 1 tacbés. Behalve de vreemde missiën waren nog tegenwoordigeen deputatie van de Nederl. Regeering, bestaands uit den minister van buitenlandsche za ken, die het grootkruis van het Le gioen van Eer droeg, den minister van binnenl. zaken, versierd met het grootofficierskruis dier orde, benevens den minister van koloniën. Nadat de sombere tonen van de in leidende treurmuziek waren wegge storven, werd de plechtige mis van requiem gecelebreerd door mgr. Tar- nassi, apostolisch internuntius bij bet Nederl. Hof. De pauselijke gezant werd bijgestaan door de paters-kape laans der parochie. Het opdragen der Mis werd door het zangkoor der kerk begeleid met de uitvoering van het beroemde requiem van Verhulst, on der leiding van den directeur den heer Ogder, welk werk op gevoel volle wijze, vooral door de tenoren werd vertolkt en het indrukwekkende van deze uitvaart verhoogde. Met een rondgang van de hooge geestelijkheid om de katafalk, waarbij aan Felix Faure het „requiescat in pace" werd toegeroepen, werd de heilige dienst voor de zielenrust van den president be sloten. DeheerBihourd begaf zich naar de vertegenwoordigers van Hare Ma jesteiten om hun den dank van het Fransche gouvernement, over te bren gen voor dit nieuwe blijk van deel neming en belaugstelling vanwege de Koninginnen. De gezant had zich voor deze gelegenheid het grootliut der orde van Oranje-Nassau omge hangen De leden der Fransche ko lonie complimenteerden den vertegen woordiger der Republiek. Woensdag vervoegde zich aan het politiebureau Amsteldijk te Amster dam een persoon, mededeelende, dat hij den 18den dezer daar ter stede heeft ontmoet een persoon, hem slechts bij name bekend en die met hem op j reis is gegaan. De andere was in het bezit van veel geld, zoo hij zeide door erfenis verkregen. Hij had van hem eenige cadeaux gek regen .terwijl bovendien zijn reis- en verblijfkosten voor hem zyn betaald. Toen de aan gever Woensdagmorgen te Rotterdam was, zeide de ander dat bij het geld van zijn patroon had ontvreemd, waarop hij hem direct heeft verlaten om naar huis te reizen en bij de politie aangifte te doen. Zaterdag was te Amsterdam door een firma aangifte gedaan dat bedoelde persoon ten haren nadeele een bedrag aan geld had verduisterd en daarmede spoorloos was verdwenen. Een jubileum. De ..AmsterdamscheCourant" maakt melding van een eigenaardig' jubilé. Jan Maandag, vermaard decorateur en moppen-tapper, viert op 25 dezer zijn 25jarig jubilé alscommensaal in hetzelfde gezin. V olapük. Op 31 Maart zal te Arnhem een volapiik-tentoonstelling worden ge opend. Een dienstmeisje te Vlissingeo, dat Donderdagochtend uit nieuwsgierig- heid een doos opende op de kamerj van den commensaal barer meesteres, vond daarin een geladen revolver. Niet tevreden met deze ontdekking, nam ze het wapen ter hand, bewoog den trekker en ontving eeD schot in de borst. Haar toestand is hoogst bedenkelijk. In het gasthuis zal men trachten haar van den ko el te ver lossen. Eeu president-luchtreiziger. Het is misschien niet van algemeene bekendheid, zegt de L. K., dat de nieuwe president der Fransche Repu bliek Loubet geen onbekende is in de provincie Limburg. Zijn wij goed in gelicht officieele bescheiden staan ons niet ten dienste dan was by een dier vermetele reizigers, welke uit het belegerde Parijs inet een lucht ballon opstegen en te Venray beland den. Voor een paar jaar werd te Venray deze gebeurtenis feestelijk herdacht eu op de plaats waar de ballon neer kwam een steenen zuil Ier herinne ring aan deze gebeurtenis opgericht. liet incest gc-v lezen Ilagblail |j Haarlem en Om -L streken, v-yr- l eger en VSoot. Een kranig soldaat. Aan boord van het stoomschip „Koning Willem I" der maatschappij Nederland repatrieerde Donderdag een detachement militairen van tiet Indi sche leger. Tot dit detachement be hoorde ook de kanonnier Van der Ven, ridder der Militaire Willemsorde, van wiens loffelijk gedrag op Lombok dezer dagen melding is gemaakt. Tijdens de vaart door het Noordzee kanaal sprak de kapitein van afmon stering G. P. Wijnmalen net deta chement toe en in het bijzonder Van der Ven. wien hjj de bnlp dor ver- eeniging Moed. Beleid en Trouw aan bood. Aan de Handelskade te Amster dam werd bet detachement ontvangen met muziek. De plaatselijke commaudant eu kolo nel Westhotr van het 2e regiment vesting-artillerie begaven zich aan boord en richtten eenige hartelijke woorden tot Van der Ven, he; gedrag vam hem, die eigen leven waagde, om dat van anderen te redden, hoogelgk roemeüd. Beide hoofdofficieren en nog andere aan boord gekomen officieren drukten den moedigen kanonnier de hand. GENIENGD NIEUWS. Baron Ferdinand de Rothschild heeft tot erfgenamen benoemd zijn broeder baron Rothschild van Wee- nen en zijn zuster, raej. Alice vou Rothschild. In zijn testament zyn tal FEUILLETON. 29) Toen hij Pa.ul aarzelend op den drem pel zag staan, knipte hij vroolijk met zijn oogen, en stak hem zijn groote hand toe aiis om den jongen man tel bemoedigen. „Le voicd!" riep hij uit. „daar is nu de afvallige, de verrader, voor wien ik heel van Petersburg l>en gekomen!" Paul schudde hem verlegen de hand. Alles om heen scheen voor zijn oogen te diraaien. ..Gij hier, kolonel, gij," stamelde hij. „Zijt gij naai- Londen gekomen om mij te zien?" .,En als dit al zoo is? Denk je dat ik met een Cook'a gezelschap uit ben? Denk je dat ik kwam om de West- minster Abbey te zien zie ik er uit als iemand die voor zijn plezier een reisje maakt. Kijk mij eens aan en zeg dan waar om ik hier kwam!" Hij sprak met donderende stem het was de stem die Paul zoo dikwijls over da wallen van Kroonstad' had hoo ren weergalmen. Maar toch lag er iets grappigs in zijn woorden, en de twee, die hem aanboorden, begonnen dan ook te lachen toen Ixij het zelf deed. „Ik zou bet geen pak voor een ple zierreisje noemen." zeide de graaf, den wijden rok van Bonzo beziende, „er is te veel goed aan verspild. Zij hebben ei- u niet mooier door gemaakt, kolonel." Bonzo knikte toestemmend met bet hoofd. Hij hield zich niet met modes op en deze nieuwe kleeding vermaakte hem uitermate. „Ecoli!" zeride hij, „mijn zoon en kleinzoon kunnen dit pak nog dragen. Ik heb het in veertien jaar tweemaal aangehad. Alleen barbaren dragen zoo'i kleeding. Ga zitten, beste Paul, en zie hoe ik mij zelf voor je verneder." Hij trok een stoel naderbij en Paul liet er zich in neervallen, hopende, ja wat, dat wist hij zelf niet, maar met bezorgdheid dacht hij er aan, dat Bonzo hem naar zijn toevluchtsoord „Maakt gij heft goed. kolonel. En hebt gij een voorspoedige reis gehad?" ,,Ik voel mij heel goed, mijn jongen." „Denkt gij lang in Londlen te blij ven „Totdat ik weet, dat een zekere jonge man weer verstandig is geworden." Paul bloosde. En plotseling overviel hem het onweerstaanbaar verlangen de genade van dezen man in te roepen. „Ozeide hij, „gij houdt mij niet voor schuldig, kolonel Gij gelooft niet, dat ik mijn land verraden heb?" „Du tout, du tout, mijn jongen je bent geen ven-ader, daarvoor ben je niet. slim genoeg." Paul zweeg als ware plotseling het leven uit hem gevlodenZijn eerste op welling, om het medelijden van Bonzo in te roepen, liet Ixij terstond varen, toen Bonzo hem zóó ironisch antwoord de. Men kon even goed de genade van j een graftombe afsmeeken als van de-zen man. „Het is geen quaestie van. slimheid barstte hij eindelijk uit. „Ik ben niet verstandig kolonel, dat weet ik wel, maar een verrader evenmin." „Bah!" zeide de oude Bonzo een wei nig streng, „verraders loopen niet met meisjes weg en zeggen dan dat ze het niet helpen kunnen. Je bent een groote zot, mijn jongen je bent nog onverstandiger dan een schooljongen. Watje brengt haar naar haar vrien den terug, je breekt met alles wat je dierbaar is en durft dan nog beweren, dat gij dit alles voor ons deedt. Ohet is een verhaal voor een sprookjes boek Bonzo sprak tot hem zooals een groo te man over de dwaasheid van een kind zou spreken. Paid huiverde bij deze woorden. De vrefeselijke vetrondteratelling, want hij. begreep wed wat de ander meende, die er achter deze woorden verscholen lag, maakte zijn bloed aan 't koken. Hij gevoelde groote®. lust den kolonel een slag in 't gezicht te geven. „Kolonel," zeide hij zachtjes, „ge hebt mademoiselle te Kroonstad gekend e® toch denkt gij zoo iets." „Zeker. Wou je mij vertellen, dat zij van adel is? Moet ik mijn hoed soms afnemen als ik den naam van Stefano- vie's gouvernante hoor. Wat, een vrouw die met jo speelde, zooals een kat met een muis doet, die je mee naar Engeland troonde om de kaarten, die ze bij ons niet heeft kunnen bemachtigen, door jou te la,ten teekeue®Nu lacht ze je in je gezicht uit e® zegt dat je naar den, drommel kunt loopen en zoon vrouw zou waardig zijn den erfgenaam van Tolma te trouwen? Bah, ik heb geen geduld genoeg om hier langer over te spreke®, Paul begon een sigarette te rollen. Op zoo'n argument was hij niet in staat iets te zeggen. Bonzo, daarvan was hij overtuigd1, zou hem nooit begrijpende hoop. die uog eenige oqgenblikkemt te voren zijn hart vervulde, was als rook vervlogen. Zij keuden Marian niet en zouden haar ook nooit leeren kennen. Ilij zocht neg; steed's naar woorden om Bonzo's be schuldiging te beantwoorden toen de kolonel, maar minder heftig, hernam „A la, bonne heure!" zeide hij, „ik ben hier niet gekomen om je uit te schelden. Wij zullen nu all deze gekheid' vaarwel zeggen. Morgen verlaat gij Londen om naar Parijs te gaan. mijn jongen. Vandaar gaat de reis naar Venetië, waar je kunt blijven tot dat je dwaze handelingen vergeten zijn. Dan zullen wij een beroep doen op den keizer. Zijn vernuftige geest zal wel een werkkring voor je vinden. Als gij ge leden hebt weet dan dat degenen, die van je hielden evenzeer hebben geleden. Kon ik Bonzo die tijding van je vlucht ontvangen, zonder te bedenken dat ge eenmaal een zoon voor mij waart. En dat zult gij weer voor mij zijn zoodra. ge Engeland verlaten hebt." Paul stond op toen de spreker voortging. Een bang voorgevoel, dat hem een groot onheil dreigde, spoorde hem tot handielan aan. Kolonel," zeide hij, „ik kan onmoge lijk morgen naar Parijs gaan en even min Engeland verlaten. Juffrouw Best wacht op mij. Ik bedank u hartelijk voor ail wat gij mij beloof diet, maar de tijd om aan Rusland te denken is voor mij voorbij. Ik zal hier mijn thuis vin den. Don oen of anderen dag zult gij mij begrijpen." „St, st," wuifde hij, „je bent hier niet op het tooneel, kapitein Zassulic-. Gij rijt hier in Rusland. Dit huis be hoort ons. Russen. Al komen je En- gelsche vrienden hier, wij laten ze dood eenvoudig niet in. Wees verstandig en bedenk dat made moiselle nog een beetje langer zal moe ten wachten." Paul zag verward van den een naar den ander. Graaf Theodor was opge staan en stond met den rug naar het venster gekeerd, e® Bonzo was als altijd niet te doorgronden. „Ik begrijp er niets vanriep hij opgewonden uit. „Gij wilt mij toch niet tegen mijn rin hier houden, kolonel?" Bonzo lachte ironisch. „Voor een paar dagen maar," zeide hij onverschillig, „totd'at gij je zinnen

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1