ran legaten aan zyn familieleden toe gewezen. De waarde van het bekende land goed van den overledene Waddesdon Manor met twee bezittingen, in Bed fordshire en Buckinghamshire, en alles wat daarop is, wordt geraamd op 1,488,128 pd. st. 14 sh. 8 d. Die 8 stuivers vooral maken het cyfer belangwekkend. Eene avontuurlijke prinses. In de laatste tijden is veel gespro ken over prinses Lonise van Cobnrg, die naar sommigen beweerden, door haar vader, koning Leopold van Bel gië te streng behandeld ia Thans heeft de „Wiener Allgemeine Zeitang" een artikel, getiteld „De waarheid over prinses Lonise van Coburg", waarvan wy hier een uittreksel geven. Prins Pnilip van Coburg leefde langen tijd met zijn gemalin, prinses Lonise, zeer gelukkig. Beiden woonden te Weenen, doch dikwerf logeerde het echtpaar geruimen tijd te Parijs, Budapest!; of Brussel. Langzamerhand echter kreeg prinses Louise vreemde neigin gen. Zij kocht een overgroot aantal kleederen, zooveel als zy niet in tien jaar zou kunnen verbruiken. Io 't winterseizoen van 1896—97 logeerden prinses Louise en kroon prinses Stephanie te Abbazzia, waar ftrinses Louise keunis maakte met uitenant Cesar Keglewitsch, afstam meling van eeu oude Croatische fami lie, doch zonder vermogen. De prin ses interesseerde zich voor hein, liet te "Weenen een stal voor renpaarden inrichten, waarvan hij de leiding op zich nam. Spoedig was de verhouding zoo, dat prins Philip, den loitenant tot een tweegevecht uitdaagde, Prius Philip werd verwond en moest, maan den achtereen met zijn arm in een ver band loopeu. Prins Philip deed bekend makeu, dat bij voor zijn vrouw geeu schul den meer betaalde. Daar de prinses zelve geeu vermogen bezat en van haar vader, den Koning van België slechts een kleine toelage ontving, moest er geld verschaft worden. De luitenant eu de spilzieke echigenoote van prins Philip, gingen naar een bankier te Weenen en kregen opeen wissel 600.000 gulden. Doch deze wis sel was valschelyk onderteekend met de hand van de kroonprinses-weduwe Stephanie. Toen Stephanie doodelyk ziek werd, verlangde de geldschieter, de erkenning van de echtheid van de bandteekeoing en op haar ziekbed ontdekte de kroonprinses de verval- sching, waarvan haar zuster met Keglewitsc'i hadden gebruik gemaakt. Onderwijl waren de twee laatsten naar Nizza gereisd, waar prinses Lonise allerlei buitensporigheden be ging. De luitenant, bang voor de ge volgen van den vervalschten wissel, beproefde zyn geluk te Monte Carlo, doch verloor groote sommen. Prins Philip deed moeite om zich van prinses Louise te doen scheiden, doch deze laatste verdween plotseling uit Nizza en ca lan?en tijd eorst vernam men dat zij zich in Croatië ophield, op 't slot van den stiefvader van den luite nant. Toen de luitenant moeite deed, om ontslag uit den dienst te verkrij gen, ten einde zich aan een veroor- aeeling door den krijgsraad te ont trekken, werd hij in Mei 1896 te Agram gevangen genomen. De priuses ging naar Weenen terug, daartoe door den advocaat van haar echtgenoot uitgenooiigd en begaf zich naar een inrichting voor zenuwlijders te Döbling Later werd zy naar het sanatorium Rudinger in Purkersdorf gebracht. Zy bevindt zich lichamelijk in welstand en ontvangt 's maands 3000 gulden toelage van haar gemaal, ter bestrijding van haar levensonder houd. Het proces tot echtscheiding wordt, met liet oog op den geestelij ken gezondheidstoestand van de prin ses. niet voortgezet. In twee jaar heeft zij 21,! millioen gulden schuld gemaakt. Prius Philip heeft daarvan één milüoen voor zijn rekening genomen. De luitenant is tot zes jaar gevan genisstraf veroordeeld en van deu adel- en ofticiersstand vervalleu ver klaard. Men heeft hem kunnen be wijzen dat hy van het geld, door hem met den vervalscbten wissel verkre gen, ook zijn eigen schulden heeft betaald. Ken hevige brand heeft Maandag in het hart van de city te Londen gewoed. Ben 14-tal huizen, ineoren- deols kantoren, bergplaatsen eu ma- weer bij eikaar hebt. En als mademoi selle nog wacht welnu, zend dau een tweede briefje." Op dat oogenblik werd Paul alles dui delijk. lfij deed een paar pa<s achteruit als zocht hij een opening om door le kun nen ontsnappen; er lag een verschrikte, uitdrukking als van een vervolgd dier, in zijn oogen, toen hij den lieer des. huizes aanzag. ..Mijn. God'" riep hij uit, „dat zult gij toch met doen, graaf. Gij hebt er geen recht too. Ik moet naar huis te- rugkeeren, ik heb u immers gezegd, dat zij op mij wacht" Bonzo antwoordde hem door op de gong naast hem te siaan. „Mijn zoon." zeide hij streng, ..zij zal nog vele dagen moeten wachten. Het is de plicht van uw vrienden u te red den." De diepe tonen dei' gong klonken als een alarmkreet door liet stille huis. De drie mannen, zij waren nu allen opgestaan, zagen elkaar aan. Zij wisten, dat de tijd om te spreken voorbij was. Wat Bonzo bdtrof, deze lachtq niut meerer stond toorn en vastberadenheid op zijn gelaat te lezen. Hij zag om zich heen met het air van iemand, die alles o)) het touw hooft gezet eai nu zijn plan gazynen, in Breadstreet, Freday- street, Milkstreet en Cheapside, wer den grootendeels, met den mhond, een prooi der vlammen. De schade is zeer belangrijk. Geen persoonlijke onge vallen. Dwaling. In Duitschland (Augsburg) is we der eene gerechtelijke dwaling aan den dag gekomen. Een werkman was tot vijf maanden gevangenisstraf veroor deeld wegens diefstal. Thans is hij, na 106 dagen van zjjn vrijheid te zyo beroofd, ontslagen, omdat bij het on derzoek van een andere strafzaak aan het licht kwam, dat de diefstal door anderen was gepleegd. Schipbreuk. De Bremer driemaster „Johann Friedrich" is op reis van Londen naar Philadelphia by de Azoren gezonken. Acht man zijn geredvermist worden de gezagvoerder en negen matrozen. De stoomboot „Bulgaria". De stoomboot „Victoria" is te Bal- timore aangekomen met vier personen van de stoomboot „Bulgaria", die reeds zoo geruimen tyd vermist werd. Zij waren op zee gevondeD, rondzwalken de in een kleine boot. Een Hongaarsche moordenaar, Öp telegrafische aanwijzing werd den 27en Jan. jl. aan het Maassta tion te Rotterdam gearresteerd, de Hongaar Janold Konecky, die te Miava zijn zoon vermoord en daarna in een bakkersoven verbrand hal. Voor de rechtbank te Rotterdam diende Donderdag,zyn uitlevering. Zyu vreemdsoortige kleeding en gemeene koperkleurige tronie boezemden alge meen afgrijzen in en deden deDken aan een „Schinderhannes, Renaldoof Ali Baba." Gekleed in grooten pels mantel en bont muts en hooge jacht laarzen, was hy op weg naar Noord- Amerika en in bet bezit van een passage-biljet. Door een tolk werden hem in de Slavische taal vragen gedaaD. Hy verklaarde de bedoelde persoon te zyn, geboortig uit Slowak. Hy ont kende den moord. De rechtbank zal binnen 14 dagen over de uitlevering advies geven. De „Deutsche T'ageszeituog" schrijft: „Uit goed ingelichte kringen ver nemen wij dat de rijkskanselier be sloten is, spoedig na zijn verjaardag (-11 Maart) ontslag te nemen, en dat men den ambassadeur te Petersburg prins Radoliu tot zyu opvolger heeft uitgekozen. Wy geven dit bericht zoo als wy bet vernomen hebben, zonder ervoor te willen instaan." Brand te Paramaribo. De schade bij den grooten brand te Paramaribo geleden, wordt door Onze Wes> geraamd op f 232,950. Het blad kan tevens mededeelen, dat thans de brandweermaterialen in de verschil lende brandspaithuisjes worden nage zien en in den best mogelij ben toe stand gebracht. Verder verneemt liet, dat dit slechts voorloopige maatregelen zyn en by het bestuur reeds een outwerp tot behoor lijke organisatie van het brandwezen aanhangig is, dat tot grondslag heeft een reeds vroeger door den beheerder van het brandwezen ingediend ont werp. Er wordt met den meesten ijver een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den brand en het te laat vallen van de alarmschoten op het fort Zee landia. Te Paramaribo heeft zich eene cen trale commissie gevormd, die zich be schikbaar stelt giften in ontvangst te nemen, in de eerste plaats om in den oogenblikkelyken uood der slachtof fers te voorzien en daarna, voor zoo verre de kas toelaat, geleden verlie zen. waar de behoefte werkelijk is ge bleken en hulp verlangd wordt, te vergoeden. Lady Curzou. De vrouw van den onderkoning van Britsch-Indië. Lady Curzou, een dochter van deu Amerikaanschen miliionaïr Leiter, is een bekende schoonheid, maar men moet een Oos terling zijn om die schoonheid naar waarde te pryzeD. Hoor hoe een Hin doe in de Baogabassi, een voornaam inlandsch blad in Bengalen, Lady Curzon lofzingt: tcu uitvoer ziet "brengen. „Gij rijt krankzinnig, kapitein Zassu- lic. en wij zullen u genezen," hernam hij triuinfantelijk. „Morgen gaan wij op reis, maar niet naar Venetië. Hot fort van St. Peter zal uw hospi taal zijn. Dwaas dio ja was om je tegen mij te durven verzetten.'" Dreigend hief hij zijn hand op en als met een tooverslag was dë wint-ir- tuin met soldaten, gekleed! in het Rus sische uniform, gevuld. Onverhoeds vielen zij den vluchteling aan en wierpen hem op den grond. De ovei val geschiedde zoo plotseling en on verwachts dat Paul zich reeds gevangen voelde toen hij nog bezig was een plan ter ontsnapping te beramen. Een oogenblik verweerde hij zich als een dolle. Wanhoop en woede verleen den hem bovennièïiselielijke la-acht. Het scheen wel alsof voor hem geen geluk was weggelegd. „Marian!" kreet hij, „mijn God', laat mij naar haar toegaan, gij doodt mij ik stik.Olaat mij naai- haar ton gaan... laat mij..." Een sterke arm, een reuzenarm ge lijk. snoerde hem den mond'. Het ge- heelo portaal scheen vol menschen te Haar kleur is als van gesmolten goud, nu de blankheid van haar huid in het warme klimaat van dit land al roodgetint is. Hare tanden zyn als eene ry paarlen. Haar leest is zeer rank. Haar ravenzwarte lokken, waar in het blank van haar blank gezicht gezet is, geven haar het aanschyn van Saraswati zelve. Haar welgevormd hoofd met het mooie zwarte haar rast op een zwanenhals. De oogen zyn niet donker, en ook niet met rood bespikkeld. Veeleer zyn zy mooi purperkleurig. Zy zyn aldoor in be weging en glanzen van vernuft. Heel haar verschijning draagt de kenmer ken van haar welvaren. Haar voor hoofd is klein en smal. Haar hals is als de hals van een zwaan, en baar stem gelijkt op de stem van den koekoek. Ja, volgens den Hindoe, moeten Rati, Saraswati cn alle andere godin nen haar hoofd verbergen in tegen woordigheid van Lady Cnrzon, die is als een edelsteen in goud gezet, als de volle maan aan een helderen najaarshemel. Op de Filippijnen. Telegrammen nit Manilla maken melding van een groote ongerustheid, die Woensdagavond ia de stad heersch- te, tengevolge van het uitbreken van aangestoken branden in verschillende deelen der De brandweer werd gehinderd door inboorlingen, die slan gen stuksneden en op de troepen, die de orde bewaarden, werd geschoteu uit de huizen, zoodat vele soldaten getroffen werden. De branden ver oorzaakten een ontzaglyke schade. De Filipino's begonnen Donderdag morgen het den Amerikanen lastig te maken. Er volgde een ernstig ge vecht. Het graf van den Mahdi. Toen bekend is geworden, dat de Engelschen na den slag by Omdoer- man het graf vau den Mahdi hebben geschonden en diens lijks vernietigd, heeft dit, ook in Engeland veel ver ontwaardiging gewekt. De correspondent van de „Daily News" te Kaïro verdedigt de ontwij ding van het graf. Het grafteeken had toch al veel van het bombarde ment geleien. Vervolgens waren er onder de E/yptische eu S)edaneesche troepen van den s'rdar ongetwijfeld velen, die ook geloofden, dal de mahdi het paradijs was ingegaan, en zyn gebeente dus niet in het graf rustte; men moest het opgraven en hun ver- toonen om hen te overtuigen, dat de mahdi als een gewoon mensch be graven was. Eu eindelijk was het graf een tweede Mekka geworden, iets dat de chalief trouwens verkon digde en nog in Kordofan verkondigt, hopende aldus een nieuweu aanhang te winnen. Aldus de correspondent, en hy voegt er nog bij, dat hy Lord Cromer gesproken heeft en deze de verwoesting van het graf om de ge melde redenen billijkt. Voort heet het, dat er nog met den chaiief afge rekend moet worden, voor het gevaar voor nieuwe opstanden geweken is. Eenige leden van het Engelsche parlement zullen de regoering over het lyk van den mahdi nog verder interpellceren. Men wil o. a. weten wat er aan is van het verhaal, dat het gebeente niet geheel in den Nyl is geworpen, maar de schedel en enkele beenderen iu het bezit van Engelsche officieren der expeditie zijn. De begrafenis van president Faure. E8ne beschrijving van de bizonder- heden over deze begrafenis en het aspect van Parijs op Donderdag, luidt als volgt: De plechtige teraardebestelling van het stoffelijk overschot van president Félix Fauro heeft een groote menigte nieuwsgierigen op de straat getrokken. Vooral de weg, die den stoet zal volgeo, die tusschen het Eiysée en de Notre Dame inbegrepen, is reeds vroeg druk bezet. Elk oogenblik wordt de menigte grooter. Alle straatlantaarns langs den weg, die de stoet zal volgen, zyo omkript en de lichten branden Overal is het zeer kalm. De dag belooft zeer rustig te worden. Tegen negen uur stellen de troepen zich langs den weg iu dubbelen haag op en de menigte neemt daarachter plaats. De leden van de Ligue des Patriotes zyu in grooten getale aanwezig op de Place de la Concorde. Zy zyn zeer 7.ijn. Ofschoon de gevangene naar links cn rechts sloeg en schopte, nu eens de- n dan genen treffend, droegen de soldaten hem toeli vlug naar zijn kerker. Paul ging nu aaiderej portalen en andere kamers voorbij:; deze waren bij na, armoedig gemeubeld, die trappen in dit gedeelte van het huis waren niet van marmer en hot daglicht viel door getraliede vensters naar binnen. Zijn handen waren bebloed rn zijn klteren gescheurd en toen de soldaten hem neergooiden en zich verwijderden werd hot duister om hem heen. Hij lag in volslagen duisternis, de duisternis van de hel, zeide Paul tot zichzelf, want hij wist dut de onnieedoogenlooze hand van de Russische overheid zich naar hem had uitgestrekt, zelfs nu liij zich in het Engeland bevond, waarnaar Ma rian zoo verlangd had. HOOFDSTUK XXIV. Marian ontwaakte toen de klok van de St. Martin, vier uur in den morgen aankondigde, uit een onrustigen slaap. Zij liad niet willen slapen maai' haar zwakheid had de overhand gekregen op haar verdriet en een uur lang droom de zij van het afsclirikwekkende) fort Alexander en haar onderaardse!) e cel. rustig. Weldra komen de autoriteiten voorbij, die zich in rijtuigen naar het Eiysée begeven. Geen enkele betoo ging wordt gehouden, zelfs niet als de leden van 't Hof van Cassatie Sasseeren Te kwart voor tien stellen e detachementen van de Saint- Cyriens, de poly-technici, de fuseliers, de ma trozen en de mariniers zich op de trottoirs van de Rue du Faubourg Saint-Honoré. Deze detachementen zullen het eere-escorte vormen. Te half tien neemt Generaal Zur- linden, gevolgd door den schitterenden generalen staf, plaats voor het Eiysée. De generaal salueert met deu degen en vertrekt vervolgens om zich aan 't hoofd van den stoet te stellen. Te vijf minuten over tien arriveeren de kamerleden, met Deschanel aan 't hoofd, langs de Avenue de Marigny. Een bataillon van het vierde regiment infanterie vormt het escorte en pre senteert het geweer voor de kamer leden als dezen het Eiysée binnen treden. Te tien uur komt de president Loubet aan in een gesloten landauer. Hy draagt het groot cordon van 't legioen van eer en wordt met eerbied ontvangen. Generaal Boilloud is naast hem gezeten. De troepen presenteeren het geweer, de trompetters blazen een saluut. De president gaat het Eiysée binnen. Te vyf minuten over tien stelt de stoet zich op. Verschillende heeren, die .kransen dragen, gaan vooruit. De mu ziek van de Garde Républicaine speelt een treurmarsch. Daarachter komen de rijtuigen van de-geestelijkheid en vervolgens de lijkkoets, getrokken door zes paarden met zwarte dekken met zilverborduursel. De koetsier vau de lijkkoets is dezelfde, die den vori- gen president grafwaarts bracht. De slippen van de koets worden gedragen door de heeren La Ferrière, gouverneur-generaal vau Algerije, Lockroy, Millaud, Guillain, Kranz, Peytral, Delc-assé, de Freycinet en monseigneur Reuou. Dan komen pre sident Loubet en minister-president Dupuy, gevolgd door de gezanten der buitenland8che delegaties, het corps- diplomatique en de leden van de bu reaux van öenaat en Kamer. Geen enkele manifestatie is by de begrafenis geschied. Alles is kalm. President Loubet wordt eerbiedig be groet zyu landauer was bedekt. Td tien uur verliet de stoet iu de voorgeschreven volgorde het Eiysée. Overal langs den weg is een reusach tige volksmenigte op de been. Achter den lijkwagen gaan 16 kapi teins van het garnizoen te Parijs. Zij dragen de eere- teekenen van president Faure. Voetknechten scheiden de dra gers van deze decoraties van de fami lieleden. De heer René Borge, schoonzoon van wijlen president Faure, gaat in 't midden. Ter rechterzijde bevindt zich de heer Le Gall, ter linker de heer Blondel. De toeschouwers waren zeer onder den indruk van de smart der familie-leden. Door een bijzondere gonst mochten de journalisten, die den overleden president op zyn reizen begeleidden, vlak achter den familie in den stoet volgen. Achter de journalisten ging president Loubet, ter rechterzijde de heeren Frauck, Chauveau en Dupuy, ter linkerzijde de heeren Deschanel en Lebret. Vervolgens komen generaal Bailloud en alle officienu van het Militaire Huis, de hb. Roussel en de zoon van President Loubet. De apostolische nuntius gaat aan de gezanten en delegaties dor buiten- landsche mogendheden vooraf. De Duitsche officieren schijnen, wat hun hooge gestalte betreft, uitgekozen te zyn, want zy zyu nog een hoofd langer dan de langste officieren uit het buitenland. Hierop volgen de leden van den Senaat en die van de Kamer. De stoet beweegt zich in de voorgeschreven volgorde langzaam voorwaarts en zonder buitengewone voorvallen. Le menigte ontbloot eerbiedig bet hoofd. President Loubet trekt do algemeens aandacht. Hy loopt bloots hoofds, omringd door de heeren Franck Chauveau, Deschanel, Dupuy en Lebret. Op den hoek van de Avenue Ma- rigny en de Champs Elysées roept j men uit de menigte „Leve het leger op het oogenblik, dat de leden vau het Hof van Cassatie voorbijgaan. De stoet begeeft zich naar de Avenue des Champs Elysées. Tot in de boomen hebben tal van nieuws gierigen plaats genomen. De menigte Toen zij wakker werd zat zij nog al tijd in haar laag stoeltje voor liet raam, maar de nachtelijke koude had haar ledematen verstijfd en de doodelijke stilta om haar heen drukte haar. Even min kon zij zich in 't eerst herinneren waarom zij niet in haar bed lag en hoe, het kwam dat zij op dit uur in de stillo straat beneden haai' zat te kijken. Maar spoedig herinnerde zij zich al les. Zij stond op en opende de deur van hun kleine zitkamer. Was Paul terug- gekomen vroeg zij zich zelf af. Waarom bleef hij zoo lang weg? Welk leed was hem nu weer- overkomen. God! als hij eens dood was! Het gemartelde, hidpelooze jonge meisje, afgemat van het lijden en de onrust, sloop nu zachtjes de gang over, naar Paul's slaapkamer. De deur stond wijd open. Zij kon zien dat het bed nog. onaangeroerd was. Hier en daar lagen enkele voorwerpen, clie hij in Londen gekocht had o.a. een paar pantoffels, een lessenaar enz. Een ruikertje violen, dat liij twee dagen geleden gedragen had, toen hij boodschappen voor haar ging doen, stond in een glas op zijn waschtaf.i. Zij nam 't er uit en kuste de verwelkte bloemen toen knielde zij voor zijn bed neer en bad God, dat geen nieuw leed hun el- is zeer kalmgeen enkele kreet aan het adres van President Loubet wordt gehoord. Hy wordt begeleid door agenten van politie. Op het oogenblik, dat de leden van het Hof van Cassatie op de Place de la Concorde aankomen, hoort men uit het publiek de kreten„Leve het leger!" Toen de menigte aldaar de roode toga's van de leden van het Hof van Appèl zag naderen, riep zy nogmaals „Leve het leger De rechters Loew en Bard zyn niet in den stoet. De Place de la Concorde is zwart van menschen. De standbeelden, de fonteinen, de gebouwen en straten in den omtrek zyn van een reusachtige menschenmassa overvuld. Zelfs de daken zyn geheel bedekt met nieuwsgierigen. De stoet begeeft zich naar de Quay des Tuileries, waar de kademuren ondanks het verbod door de menigte in beslag zyn genomen. Men hoort geen kreten meer. De stilte der menigte wordt alleen verstoord door de salvo's der artillerie, die aan de erven der Seine worden afgevuurd. De stoet kwam vyf minuten over twaalf aan de Notre Dame aan. De indrukwekkende plechtigheid j in de Notre Dame werd geleid door Mgr. Richard, die Loubet ontvin -. Richard gaf de absolutie en gelei 3de de lykbaar tot aan den uitgang. Op den tocht van de hoofdkerk naar de begraafplaats had niets ernstigs plaats. De stoet vertrok om kwart voor eenen van Notre Dame. De leden van het Hof van Cassatie keerden rechtstreeks naar het Paleis van Justitie terug in open rijtuigen, door cavaleristen en bereden politie om ringd. Geen enkele kreet werd bij hun terugkeer vernomen en er had niets bijzonders plaats. Op de begraafplaats hielden Franck- Chauveau, Deschanel, Lockroy, Guil lain en Dopuy toespraken. Dupuy dankte voor de betuigingen van sym pathie van alle zijden ontvangen; hy bedankte de souvereinen die afgezan ten hebb3n gezonden. Hy schetste Faure's leven, vooral den ijver waar mede hij de buitenlandsche zaken behartigde. De roem van zyn bestuur was het verbond tusschen Frankrijk en Rusland. Het vaderland zal Faure Diet vergeten, want het volk hield vau hem. President Loubet verliet, door kuras siers geëscorteerd, het kerkhof Père- Lachaise des middags om 5 uur om naar het Luxembourg terug te keeren. Op den gehee'en tocht door de stad werd by toegejuicht. Het aantal persoonlijke ongelukken, in deu loop van den dag voorgeval len, is aanzienlijk. De Liguo des Patriotes had zich op de Place de la Concorde opge steld om zich onder aanvoering van Marcel Habert bij den lijkstoet van president Faure te voegenmaar zy werd door de politie uiteengedreven. De Ligue heeft toen besloten een krans op het graf van Faure te gaan leggen. Voor de bureau's der Libre Parole zijn de antisemieten en hun tegen standers nandgemeen geworden. De kreten: Dood aan de joden! en Leve Loubet! wisselden elkander af. Afdee- lingen politie werden opgesteld en verscheidene arrestaties hadden plaats wegens het uiten van den kreet: Weg met Loubet! Panama! De afgevaar digde Millevoye werd gearresteerd. Een brigadier van de politie werd door een steek met een degenstok gewond. De tegenstanders begonnen met stokken te vechten, en de politie ontruimde daarop de terrassen der cafés, die door de antisemieten bezet waren, terwyl de tegenbetoogers Leve Loubet! riepen. De arrestatie van de afgevaardig den Millevoye, Déroulède en Marcel- Habert is geschied op initiatief van den minister-president Dupuy. Een nota van Havas meldt, dat Millevoye gearresteerd is wegens het veroorzaken van samenscholingen. De députés Déroulède en Habert, die ook gearresteerd zyn, waren aan het hoofd van een troep betoogers de kazerne van Neuilly binnengedron gen en weigerden op het bevel van de daar aanwezige officieren heen te gaan. Het aantal inhechtenisnemingen be draagt 180. De rust is hersteld. Mevrouw Faure heeft president Lou- kïide nog zou komen vermeerderen. Het was vreemd hos zij nu eerst, merkte hoe hulpeloos rij zich zonder Paul voelde. Een jaar geleden, zou het haai' niets hebben kunnen schelen om alleen in de wereld te staan. Maar die tijd' was voorbij. Geen over dreven gedachten van Paul's verstand koesterend, hem door en door kennend, zeide zij tot zichzelf, dat hij de eenige man op de wereld was die een gevoel van liefde in haar hart had kunnen opwekken. Zij trilde van geluk als hij haar in zijn armen nam. Haar eerst o gedachte bij het ontwaken gold' Paul en met zijn naam. op de lippen sliep zij in. De jaren, die zij in -eenzaamheid en armoede had doorgebracht, schenen ver achter haar te liggen. Kwam het soms eens Inj haar op, dat deze omkeer ten goede niet lang kon voortduren, dat zij eenanaal de straf voor haar daden moest ondergaan, dan verdroof rij diei gedacht zoo spoedig mogelijk. Zij was een vrouw en beminde. Het was doodelijk stil in het huis en buiten bescheen hot dagende morgen licht- de stille straten en gesloten ven sters: Ook het groote Londen was inge dommeld. Zwierig eu opzichtig orna mentiek, dat verguld moest heeten, zag er nu verflenst en dof uit; do omtrek - bet gevraagd tot Zaterdag het Elys< te mogen blijven bewonen, betgee deze dadelyk heeft ingewilligd. Hy zt dus eerst in het begin van de volgend week het Paleis betrekken. Omtrent de laatste dagen van de gestorven President wordt nog raed«. gedeeld, dat hij reeds sedert achttie- maanden aan flauwten leed en dató kamerdienaar, die hem steeds verge zeide, altyd ether by zich had voo geval van nood. Dagelijks ontvin Faure bezoek van zyn dokter en dez- had hem aangeraden zich lichamelg niet te veel in te spannen. Maar b luisterde daarnaar niet en gaf zjjt dagelykschen rit te paard niet op evenmin als de jacht. Zondag was h nog 's morgens om zeven uur ondank de hevige koude in open rijtuig uitge. reden, had een schilder bezocht en ziel daarna naar een weldadigheidsinstel ling te Sèvres begeven. Hy kwan door het Bois de Boulogne terug, ginji de geheele Allée de la reine Margue rite te voet en liet zich toen in eei hevige regenbui naar het Eiysée terug brengen, zonder het rijtuig tesluiteD Woensdag voelde hy zich hevig ver moeid en Donderdagochtend zegde hj zyn gewonen rit af. Donderdagavond stierf hy. INGEZONDEN MEDEDEE- LTNGEN. 30 cents per regel- Gezondheidsregel Wie niet zorgt voor een goede spijs vei tering heeft geen recht zich te beklagen als hij last krijgt van Opgeblazenheid, Hartklopping, Dui zelingen, Gejaagdheid en dergelijke kwalen. Op zekere, alleraangenaam- ste, voor de gezondheid onschade lijke wijze, verschaft men zich da gelijks voldoende darmontlasting, door het gebruih der Zwitsersche Pillen van Apotheker RICHARD BRANDT,sedert tientallen van jaren door 24 professoren in de genees kunde beproefd en aanbevolen en met roem bekend; en zoodoende voorkomt men alle onaangename gevolgen. Het dagelijksche gebruik kost slechts 3 Centen. Voor het geval dat de Zwitser sche Pillen van R. BRANDT in de Apotheken niet voorradig zijn, wende men zich per briefkaart tot de firma F. E. van Santen Kolff, te Rotterda n, die de doosjes voor f0.70 tegen rembours toezend. Rubriek voor Dames. Eenigcn lijd! geleden, sprak ik met een zestigjarige dame over die opvoeding van jonge meisjes. Ik verdedigde het standpunt, dat een jong meisje, dat be houdens enkele korte uitstapjes altijd thuis is geweest, behoefte heeft eens wat meer in de wereld rond te kijken, en het daarom aan hare liefde voor het ouderlijk huis volstrekt niets te kort doet, wanneer rij liaar verlangen ken baar maakt voor een of twee jaar bui tenshuis te gaan. De dame tegenover mij zuchtte eens cn zei toe„Ja. 't verwondert mij niet. dat den jongen meisjes van dezen tijd li6t stille huiselijke niet meer kan be koren zij hebben daarvoor te veel ge leerd en gelezen, maar geloof je ook niet, dait de vric-uidlinm.\tjes uit mijn jeugd des te gelukkiger waren, dat de ontevreden heid bij haar niet was opgewekt.. Ik kon daarop niet dadelijk antwoorden, het valt zoo moeilijk te zeggen hoe men zich zou gevoelen, als men anders was, dan men nu is maar in het vervolg van ons gesprek werd het mij duidelijk, dat er althans één reden is en dat wel oen zeer belangrijke, waarom het meisje van den tegenwoordigen tijd zich geluk kiger kaai voelen. Stel u voor een meisje uit liet begin dezer eeuw treedt in het huwelijk. Zij is een flink huishoudstertje en later een goedlef moeder, maar als echtgenoo- to? Bebeokent zij ails vriendin, als troos teres van haar man veel? Haar man heeft in zijn zaken moeielijkhedenwat zou het hem een troost zijn om thuis gekomen alles aan zijn vrouw te verteI- 1 len om van haar raad te vragen en door haar opgewekt te worden den vol genden dag weer met nxoed aan 't werk «ta gaan. Maar hij dénkt or niet aan zijn lief vrouwtje met die onaangenaamheden te kwellen; hij moet alles maar voor zich zelf opkroppen. Is dat niet Giircchtvaai- ken van reusachtige gebouwen vertoon den ricli aan 't oog als waren rij in nevelen gehuld. Zonder de voorbijrijdende karren en het enkele menschel ij ke wezen, dat geen thuis bezat en ontwaakte om zijn treu rig bestaan weer op te vatten, zou men gedacht hebben zich in een doodenstad te berinden. En. degenen, die den vorigen dag voorbij waven, gegaan, waai' sliepen zij nu Welke verandering was er sinds gisteren in hun lot gekpnuu Hoe ve len zouden den. aan In-eken den dag met blijdschap begroeten Hcovelen zouden het daglicht niet nicer aanschouwen Do stilte en eenzaamheid om haar heen benauwden Marian. Zij was bevreesd voor die stilte. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2