Te Huur: Gevraagd Gevraagd: Te Huur gevraagd TV Huur: gem, Zit- en Slaapkamer, Rijwiel Verzekering tegen Brandsctiada. «ie middelenom zulk eene figuur voor u te doen leven. Wist bij door zijne uitbarsting in het 4de bedrijf het pu- bliek in eene opwinding te brengen, die j zich lucht gaf in een viermaal met dar I verend applaus terugroepen, voor ons heeft hij grooter dingen gedaan in de veie andere scènes, waar hij van eene artistieke zelfbeheeraching\, een diep doorleren van den toestand blijk gaf, die wij niet hoog genoeg kunnen loven. Maar in nog krachtiger lijnen staat I voor ona oog de figuur van Hanna,. ge lijk zij door Mevr. Theo Bouwmeester is geboetseerd. De figuur in deze dienst meid is typischer, dan die van den titel- i persoon. In uiterlijk, in houding, in elke beweging in kaar spreken, in haar I schreien, was de opvatting doorleefd en doordacht Het was eene buitengewone créatie, die mee zal tellen onder het I allerbeste, wat deze kunstenares in. beeld gebracht heeft, een créatie, die door wel I weinige actrices uit den vreemd'e zal I worden op zij gestreefd. Want het is I eene eigenschap, die in het algemeen i onze acteurs en actrices vóór hebben op die uit den vreemde: in het typee ren van personen uit de volksklasse be i-eiken zij eene natuurwaarheid, die van gocdo HollandSche kunst een onafschei delijk element vormt. Stukken voor den Gemeente raad. Door den heer J. H. W. Haberiuchl I is een adres ingezonden by den Raad dezer gemeente, waarin hy verzoekt de verzekering tegen ongelakken van het personeel by de gemeente in dienst niet voor eigen risico te nemen maar 1 deze over te laten aan eene maat- I schappij, terwyl hy zich beleefd aan beveelt tot het verstrekken van in lichtingen en premie opgaven. Het magazijn Electra. Men zoa niet zeggen als men den I smalien gevel van het magazyn Eiectr3 Barteljorisstraat 21. aanziet dat er in zoo'o kleine ruiruto zooveel ban ge borgen en gemaakt worden. Er is dac ook van ieder hoekje party getrokken In den winkel zijn alle ladeu en kasten vol met allerlei photografie-artikelen I natuurkundige instrumenten ofbeooo- I digdheden voor kleine electrische I installatiën. Achter den winkel is een kantoortje met pakkamer. Dai kan toortje is alleen voor de dagelykscho werkzaamheden. Beneden in don kelder staat de gas motor accumulatoren te laden door een dynamo. Op de eerste vei dieping is het eigenlijke kantoor voor de vele correspondentie met magazyn waar alles in voorraad is opgeborgen en op de tweede verdieping is een werk plaats. waar een zestal instramentma kers druk bezig zijn aan allerlei in 8tramenten terwyl een gedeelte daar van tot donkere kamer is ingericht. Het is wel de moeite waard er een kykje te gaan nemen by al de be drijvigheid" die in Electra heerscht. Toen wij er waren was men beneden i bezig een bestelling mikroscopen ;n te pakken voor het proefstation in i Tegal. Vol belangstelling maakten wy daarby kennis met een binoculair mikroscoop dat gelegenheid geeft een relief beeld van 't praeparaat te verkrij gen. Ook trok een pompje de aan dacht dat moest dieDen om uiikros- «opische praeparaten luchtledig te pompen. Boven op het kantoor werden toen eenitre instrumenten van Sorgdrager nagezien of zii goed waren afgewerkt. De instrumenten Sorgdrager zyn namelijk instrumenten die dienen om een duidelijk beeld te geven van de werking der spieren en borstkas, armen, hals en voet. lo <le donkere kamer werden oridtr wijl eenige afdrokkeu gemaakt var. negatieven, die een amateur-photograaf ter afdrukking had gezonden. Men ziet er bovendien allicht wat nieuwswy zagen or o.a. een aardige reis donkere kamers lamp van Decou dun, waarhij alle fouten van andere reislampen vermeden zijn, een ozoneur voor het inademen van geozoneerde lucht en een Sparkletflescb, die ge schikt is om zelf in water, melk of weikeu uratsk ook ozon te brengen, vooral geschikt voor ziekenkamer of op reis. Zooals wy reeds zeiden, het magazijn is eon bezoek overwaard, terwyl het te hopen is dat het Maga zijn ailen steuu ondorvinde in haar streven om op allerlei gebied voor Haarlem aan alle eischeu te voldoen en bet oonocdig te maken dat men daarvoor naar Amsterdam gaat. lieden werd door den agent recher cheur Fenger opgespoord een 13 jari ge jongen, die gisteren avond door overklimmïng 2 duiven had ontvreemd van het erf van M. Dirks op de Pa pentorenvest al hie". Door da politie is procesverbaal op gemaakt tegen P. Kaler, oud 23 jaren, wonende in de Baljuwslaao alhier wegens oplichting van 2 kistjes siga ren, ieder van 50 stuks, ter. nadeele van de firma Boelo in de A negro- alhier, die by daar Zondag had ge haald op naam van een ander er. die bij aan de bezoekers van een koffie huis uitdeelde. Maandagavond vergaderden in het kerkgebouw in de Ridderstraat voor de derde maal de rtemgerechtigdo leden der Ger. Kerk C-, Ier voort zetting van do behandeling der con cept-regeling tot ineeusmeltiug der kerken A. B. en C. Daar de verga deriug huishoudelijk is, kunnen wy niet anders mededeelen, dan dat de laat ste artikelen van 't coLcept-reglement, dat nit ]9 artikels bestaat, werden behandeld. Door de Arr. Rechtbank, alhier is aan den heer D. N. de Leur op diens verzoek met inganv van 1 Juni 1899 eervol omslag verleend als concierge en bode bij die rechtbank. Ter terechtzitting der Arr. Recht bank te Haarlem van den 28n Febr. 1899 heeft plaats gehad de verkoop bij gerechtelijke uitwinning van het overdekte aakschip „Dymphina" Kooper is geworden de heer mr. J. Spoor qq. voor de som van f 1350. Een 40 jarig jubileum. Morgen, 1 Maart, herdenkt de heer P. J. Verkrnysen den dag waarop hy voor veertig jaar in dienst trad als boekhouder by de firma Smits Reijuders, alhier. Bloemendaal. Men schrijft uit Haarlem aan de N. Rott. Ct In eene naburige welvarende plat- telaudsgemeente regeeren sinds mis schien acht. jaar de burgemeester en één wethouder; in al dien tijd is 't niet mogen gelukken een tweeden wethouder, dien de gemeen te wet eiseht, te bekomen. Wel werden indertyd achtereenvolgens verschillende raads leden tot wethoader gekozen, doch geen dor verkorenen werd geneigd bevonden, dit ambt te aauvaarden. Zooals meer gebeurt op kleinere plaatseo, heeft het ook hier den schijn, dat men den burgemeester tot eene rugwaaitsche beweging wil nopen. Doch tevergeefsDeze weot niet van wyken Thans echter is deiburgemeester, tevens secretaris, ongesteld. Dienten gevolge is de éénige wethouder thans in zyn gebied een even groot alieen- beerscher als de Russische keizer iu het zijne. Stel u voor eene vergadering vau het dagelyksch bestuur van de be doelde gemeente. De voorzittersstoel bekleed door den wethouder, waar- uemend burgemeester. Vóór hem de bundel papieren, het wel en wee rakende van zijne ge- meenteuaren. Aan zynn zyde de waar nemende gemeente secretaris, verplicht tot schrijven, gedoemd tot zwygen. De notulen van de voorafgegane vergadering met een stommen knik, als antwoord op zyn eigen vraag, goedgebeurd door den voorzitter. De daarna aan de ordo komende onder werpen, zooder een zweem vao oppo sitie, behandeld en beslist geheel overeenkomstig de zienswijze van den voorzitter. Eene plechtige stilte op de vraag van den voorzitter, of nog iemand iels in het midden heeft te brengen. Inderdaad te veel macht in handen van één sterveling. Zandvoort. Li de Maandagavond gehouden open bare "Raadsvergadering dezer Gemeente, waarbij de heeren van dei- Werff en van Toombergen afwezig waren, werd', na opening, lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, me degedeeld, dat Gedeputeerde Staten de supplotoire begrooting voor 1898, den verkoop van grond! .en dé. betalingen uit dé onvoorziene uitgaven hadden goed gekeurd, en dait de heer Draijter ontslag genomen had als lid der grond'commis- sie. Een request van mej. Behrens in zake het schoonhouden van Uet raadhuis, werd in handen van B. c-n W. gesteld om praeadvies en een request van A. v. d. Kruk om aankoop van grond in handen van B. en W. en de grondcom- njissir. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld op f 311.50. Aan Gedeputeerde' Staten zal goed- ko'iring verzocht worden om 3 preten tion te betalen uit do onvoorziene uit gaven. Afwijzend' werd beschikt, op eleno reclame van mej. Beijerinck in zake haren aanslag in den hoofdelijken om slag. Op voorstel van B. en W. werd1 aan artikel 86 der algemeen e politic-veror dening toegevoegd de volgende zinsne de ..Hc-t materiaal, de samenstellin gen en de afmetingen dier afsluitingen on afrasteringen worden in ieder geval door B. en W. voorgeschreven." Genoemd artikel 86 schrijft wel voor dat ieder eigenaar, gebruiker of onder houdsplichtige van een perceel zorgen moet voor behoorlijke afsluiting en af rastering van zijn eigendom van den openbaren weg, maar er was geene be paling in opgenomen hoedanig die af rasteringen moesten zijn. In verband met eene gemaakte afrastering alhier, hadden B. en W. het noodig geoordeeld gemelde aanvulling voor te stellen. Het aan den heer D. de Boer, onder wijzer,. alhier, verleend eervol ontslag mot 1 Febr. jl. werd nader bepaald op 1 April 1899. Op voorstel van B. en W. werd be sloten. naar aanleiding van een verzoek van den heer W. F. Doeglas te Haar lem, den grond, gelegen aan de Post- straat niet in zijn geheel te verkoopen. Wel werd aan den heer H. van Kee- ron alhier een klein gedeelte daarvan verkocht voor f 5 per c.A. Niets meer aan de orde zijnde, werd do vergadering gesloten. Haarlemmermeer. Door den gemeenteveldwachter Slootweg te Haarlemmermeer is aan gehouden een oubekend persoon, we gens poging tot verwonding van den landbouwer H. Schoo aan deu IJweg alhier, het toebrengen van slagen aan zyn dochter en het verbrekeu van af sluiting. Door den burgemeester on dervraagd, bleef hy hardnekkig zwy gen, waarna by in verzekerde bewa ring is gesteld en vervolgens ter be schikking der justitie naar Haarlem is gebracht. By gelegenheid der paariemnon- Stering te Hoofd lorp kr*e/ ren in woner vau Aalsmeer oen slag van een paard, zoodat hjj in bewusteloozen toestand werd weggedragen. NI&JWSTiJ&fNGERI. De Vredesconferentie. Wij lezen in die Haagsche Kroniek der ..Nieuwe Groninger Courant" Er is, vooral in de buitenlandsche bladen, in de laatste dagen druk gespro ken over de vredec-conferentie, in ver band met de moeielijkheden, die gere zen zouden zijn door het voornemen, door hot Italiaansche gouvernement ge uit., om niet aan die bijeenkomst deel te nemon, indien ook de Paus werd uitgenoodigd*. Men is daarbij reeds zoover gegaan van te beweren dat, door die moeielijk- den, het houden van de conferentie in Den Haag zelfs twijfelachtig was ge worden en aan dien twijfel wordt, zelfs in diplomatieke kringen, eenig voedsel gegeven. Met het oog op het feit, dat België voor de eer om de conferentie te ontvangen moet hebben bedankt, zijn er sommigen die meenen.dat de ontvangst der vrede-svergadering ook voor ons land en voor eiken kleinen staat zoo grooto bezwaren zal blijken op te leve ren, dat ten slotte het denkbeeld om den vredesraad niet in een der groote hoofdsteden te doen plaats vinden,, zal dienen, te worden opgegeven/, in welk geval Petersburg zou zijn aange wezen voor d'e or)twa.pcnings-bij,een- komst. Ik kan u echter, met wij groote ze kerheid en op grond van zeer betrouw bare inlichtingen, verklaren dat er niet aan gedacht wordt, het plan. te laten varen om de conferentie te 's Graven- hage te houden. Op dit punt is. na de ontvangen betuigingen van instemming van alle Mogendheden aan de Russische Regiering, de beslissing genomen en allc-en het tijdstip van de conferentie zal nog moeten worden vastgesteld alvo rens do Nederlandsche Minister van Buitenlandsche Zaken, namens ons gou- vememont en in overleg met het Rus sische. d'e uitnoodigingen zal verzenden. Het is echter een feit dat de waag wie wel of niet uitgenoodigd zullen worden, een onderwerp is van drukke gedachten- wisseling en vriendschappelijk in tornar tionaal overleg; een feit evenzeer dat het Kabinet van Rome zijn deelneming heeft afhankelijk gemaakt van het nict- uitnoodigen van den Heiligen. Stoel. En niet onwaarschijnlijk is 't dat, zoo Itar lië zich onttrok, de deelnemers aan het Drievoudig Verbond zich allen zouden retireer en andere Mogendheden zou den rich dan ook vermoedelijk terug trekken en de geheele conferentie zou daardoor dreigen in het niet te verzin ken. Men tracht dit echter te verhoeden en, ben ik wel ingelicht, dan bestaat er alle kans dat er weldra eeine oplossing zal worden gevonden, die de eer en de gevoeligheid van alle betrokken partijen ongerept laat ern alle hinderpalen uilt den weg zal ruimen. Er-^rou nl. sprake van. zijn dat de Paus, - die de confen rentio om het groote belang der zaak uit een humanitair oogpunt zeer gene gen is en dharom ongaarne, ter wille van do belangen van den H. Stoel, de bijeenkomst zou willen in gevaar bren gen, op het voorbeeld van Brazilië en van den Sultan van Marokko, uit eigen beweging aan den Czaar zal te kermen geven, dat het Vaticaan geen uitnoodiging wenscht te ontvangen. Bra zilië en Marokko hebben dit verlangen ■geuit om niet in de noodzakelijkheid te komen na het bekomen van de uitnoo diging, te bedanken, wat wellicht tot verkeerde gevolgtrekkingen zou leiden, terwijl de weigering uitsluitend voort vloeit uit de overweging, dat het zen den van een gedelegeerde zonder eenig nut voor die Rijken zou zijnhet voor af bedanken van den Paus zou het mid del zijn om te voorkomen, dat of d'e H. Stoel gepasseerd werd, of dat de confe rentie. door een uitnoodiging aan den Paus, bemoeilijkt, wellicht zelfs verijdeld werd. Indien- de H Vader inderdaad door a priori voor deelneming te bedan ken, de gerezen zwarigheden wegnam, zou hij daarmede onjbetwistbaar aan de zaak dus een grooten dienst bewijzen en reeds meer voor de vredesbeweging doen dan de deelnemende mogendheden. Andrée. Het, bericht omtrent Andréoschynt door een pelsjager in do wereld te zyn gebracht, ziekeren Ljalm, dio aan de Siberischer Anzeiger een brief geschreven heeft vau den volgenden inhoud „Ik haast my u mee te deeleu, dat do ballon van Andrée gevonden is. Ik liep op sneeuwschoencn acMer elanden in het Zuid-Jeniseïsche Oer woud en stiet bij die gelegenheid op sporen van Andrée. Dat was op 350 werst vau Krassnojarsk ea 100 werst van de goadwasscheryen te Sawiuicb. De ballon was gescheurd op eeni- gen afstand lagen drie lyken, een met gespleten schedel. Bereid liet zenden van hulp voor. Meu kan den ballon en de lykeu tot Sawiuicb bren gen in do goudwasschery zulks kan echter alleen gelukken met sneeuw- schoenen. Voor het feit sta ik in ik ben spoedig in Tomsk. A. Ljalin." Men wacht, nu deu terugkeer van dezen jager af, oin te zien of er oen nader onderzoek onder zyn leiding noodig zal zyn. Koloniën. Atjeh. Uit Segli is cLcL 25 Januari aan het Bat. Nbld. geseind Op berichten dat Toengkoe Moham mad m Lawoeng was, werd gisteren een compagnie onder kapitein Godin per ss. Kotdei daarheen gezonden. De troep landde des nachts te La woeng, doch Mohammad was reeds ge vlucht. De colonne van Gle Sibla en Gloeim- pang Psjong keerdé te Segli terug; niets bijzonders was voorgevallen. Over morgen wordt een tocht ondernomen naar Beunga. Do „Soer. Ct." gelooft altijd nog aan eene expeditie naai- Karangasem. Het blad schrijft,,De benoeming van overste Van den Brandeler, die eerst ruim een maand dien rang be kleedt, tot militair commandant van Celebes, terwijl overste Cliristan eeni- gen tijd geleden daan,-oor zeer gaarne in aanmerking zou gekomen zijn, geeft aanleiding tot nieuwe geruchten) om trent een vooigenomen expeditie naar Karangasem. „Men wil beweren dat overste Cliris tan wel degelijk is aangewezen om die expeditie te leiden en diat rijn bataülon het 13de, derwaarts zou gaan. „Het moet erkend worden dat enkele feiten op dit voornemen van de regee ring wijzen,. Het 13de bataillon was toch nooit zoo sterk als thans, het telt ruim 700 man en had in jaren niet zulk een compleet stel officieren. Wel dra komen er nog twee bij en de kapi tein der 1ste compagnie Stein is zelfs overcompleet. „De oefeningen worden in de laatste weken bijna uitsluitend gericht op han- teeren van het geweer, richten en mik ken rijn schering en inslag, terwijl gar- njizsoena- en baitaillongexercdtiën bijna, niet meer gehouden worden. „Daarbij nu komt nog d!a!t onlangs een opzichter van den waterstaat, Brou wer, naar Lombok gezonden is om het overcompleet logies der soldaten daar netjes af te breken en te nummeren, zoodat het opnieuw gebruikt kan wor den. Het werk moet zoo precies gedaan worden dat men het aan de genie niet wildé overlaten. Dat wijst er op dat die gebouwen spoedig weer zullen worden opgericht, waarschijnlijk te Bali voor het 13de bataljon. „Dat dit bataillon, en niet het reser- vebataillon dat toch marschvaardig is, daarvoor zou rijn aangewezen, wordt dan verklaard door het feit dat de dis cipline bij het laatste veel to wemsehen laat. Eindelijk dient rekening gehouden met de veranderde! houding van» resident Liefrinck. die, volstrekt geen voorstan der van militaire inmenging, ten slotte ondier den indruk van de eeuwige uit vluchten en het weigeren om aan een bevel of verzoek te voldoen, geen ander middel weet aan te geven om Karang asem te bedwingen dan door op te tre den met geweld." De „Soer. Ct." meldt: Het marine-etablissement te Soera- baia zal op de wereldtentoonstlling te Parijs te zien zijn. namelijk nagemaakt in 't klein tot op 1/250 dei- ware grootte, met alles wat het bevat, gebouwen, in richtingen, schepen etc. Een waar kunst stuk van geduld' en nauwkeurigheid. Eene onthulling;. De heer Fransen van: d'e Putte kan de jaren, welke hij nog op dit onder maan sclio zal doorbrengen, in vrede le ven. De heer D. heeft hem in een brief in de ,.Deli CV" ontheven van alle ver antwoordelijkheid voor den Atjeh oor log. De heer D. schrijft toch Een bekend figuur van Sumatra, is met den heer v. Akkere, wiens overlij den mij toevallig dezer dagen in de Javakranten onder de oogen kwam, ver dwenen. Dat zoo weinig van hem ver teld is geworden, bij rijn heengaan is weer een bewijs van het snelle leven in Indië. Men raakt daar veel spoediger uit den tijd en men wordt er veel gauwer uit het oog verloren dan overal elders, want indien v. Akkere rijn mémoires eens te boek had kunnen stellen, zou men bemerkt hebben, dat hij heel wat liad bijgewoond en zouden wij veel interes sants te lezen hebben gekregen. Ten tijde dat de residenten van Sumatra's Oostkust nog te Bengkalis woonden was hij er het Manusje van alles. Moest er een huis gebouwd of gere pareerd worden, dan knapte hij dat zaakje opmoest er een stcamlaunch gecharterd dan was een boodschap naar zijn woning voldoendemoest mevrouw de residente visch hebben of vleeseh voor een onverwachte®, gast die dé Ba- tavia.boot meebracht, dan hielp hij de nonja besaar uit den nood1 eai als 't er op aankwam werden hem evengoed di plomatieke missies opgedragen naar de diverse inlaaidsche vorsten door stre ken, die hij natuurlijk allen van a tot z kende en die hij alle in rijn sik had. In zijn glorietijd was hij een invloed rijk persoon, die aan menig resident in het Siaksche goede diensten bewezen heeft. Indirect heeft hij echter den At- jehoorlog op zijn geweten dat is minder bekend bij de velen die ook nu nog mi nister Fransen v. d. J'utte, gouverneur- generaal Loudon en consul-generaal Read als de zondebokken willen laten dienst doen. Zonder Van Akkere had den die grooto heeren Atjeh met rust gelaten, want hij was het die het be ruchte Atjehsche gezantschap ontdekte, dat ons later tot den oorlog dreef. Hij ontmoette de heeren te Telolc Semaweh op weg naar Penang. Zij waren eerst op de Westkust ge weest, waar rij do Sultansliassil haddén opgehaald en waren nu daarmede op de Noord- en Oostkust bezig. Te Penang wilden, zij voor dat geld een stoomer koopen. Niet onmogelijk dat v. Akkere voor zich zelf meer heil zag bij den aan koop vau zoon schip, als liij bij de transactie aanwezig kon wezen en hij troonde hen dus mee naar Riouw, waar rij rich op eigen gezag voordeden als een gezantschap van Atjeh's Sultans. De gevolgen rijn bekend, en indien ooit dan heeft die toevallige ontmoeting op Atjeh's Oostkust, voor Nederland schrik kelijke gevolgen gehad. Als dit v. Akke re ails schuld' wordt aangerekend, dan staat er weer tegenover, dat de stich ting van Deli gedeeltelijk op rijn credit moet worden geboekt, want zoiider hem ware er do heer Nienhuijs bij rijn komst n^et zoo met open armen door den Sultan ontvangen geworden als het ge val is geweest. In de eerste jaren was v. Akkere buitendien voor de Deli-planters van groot nut en of hem ooit daarvoor dank is betuigd, is mij nooit ter oore gekomen. Hij had het wel verdiend, maar als hij vergeten werd trok hij er rich ook niefe van aan f&evi ilie&erichten» Getrouwd 23 Febr. F. G. de Jager en M. S. Everhart. Amst. 24. J. Ph. Stiiiirke en A. H. M. v. d. Water, wed. W. J. Lampe, den Haag. 27. K. A. Niermeyer en G. Husselmau, Harlingen. Bevallen20 Febr. F. Boer—.Jan- sonius d. Oleh-Leb, Aijeb. 24. Van Nonhoys—De Veer z. Harlingen. E. Schippers—Brook d. Brighonsen Yorkshire. 25. J. van Gelder—Meyer z. Amst. H. Boor—Hartogh z. Parys. 26. K. Slaap—Waayer z. Bussum.J. F. Miche—Vizjévece z. Amst. Mac- kay—Bergmans z. Amst L. Wareu- dorf-Dé Hartog d. Amst. H. van Aartsen—Brusso d. Amst. Overleden: 24 Febr. J. GiskesGz. 59 j. Zaandam. T. Kiestra jd. 84 j. Sneek. G. D. van der Mey92j. Hees by Nymegen. 25. H. A. der Wedu wen jin. 4 j. Sir Jansland. M. G. M. Roorda jd. 86 j. Assen. P. Dikstaal 65 j. Obdam. 26. Wed. D. Verhoe ven—Kaan 7' j. Amst. 27. J. J. Paehlig 46 j. Amst. »?«■"-O-e Het stoomschip Edamvan de Hol land Amerika Lyn, van Rotterdam naar Newyork, pass. 27 Febr. des voorin. 2 u. 5 m Lizard. Het stoomschip boembingvan Rot terdam naar Java, arriv. -26 Febr. te Southampton. Het stoomschip Bogor, van Rotter dam naar Java, passeerde 26 Febr. Ouessaut. Het stoomschip Burgem. den Tex, van Amst. naar Batavia, pass. 25 Febr. Gibraltar. Het stoomschip Amsterdamvan de Holland Amerika Lijn, vertr. 26 Febr. van Newyork naar Rotterdam. Het stoomschip Prins Alexander. van Amst. naar Batavia, arriv. 25 Febr. te Padang. liet stoomschip Koningin Wilhel- minavan Amsterdam naar Batavia, vertr. 27 Febr van Perim. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, arriv. 26 Febr. te Port Said. Het stoomschip Prinses Sophie, vau Batavia naar Amst., vertr. 27 Febr. van Port Said. Het stoomschip Bromovan Rot terdam naar Java, pass. *25 Februari Kaap del Armi. BUKGEKLIJKE ÖTAJMD. Bevallen 27 Febr. J. v. d. Akker de Vogel d. J. de Vries—de Jongz. 28. J. HilgermanvaD Andel z M. de Vries—Mok z. G. W. Bac— Vrenegoor d. Overleden 27 Febr. M. van U 'en 15 m. d. Casteleynstraat. J. I). N. v. d. Trappen 49 j. Hazepaterslaan. G. A. Boting 19 m. z. Rozenpriëelstraat. Ontijdig bevallen van een welgeschapen Zoon G. ZALSMANLandrê. Haarlem. 28 Febr. '99. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 77 jaar, onze geliefde Vaderde Heer Cornells van Mastwijk. Uit aller naam. C. G. VAN MASTWIJK. Haarlem, 27 Febr. 1899. Eenige en algemeene ken nisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij liet over lijden van onzen Vader, Behuwd- en Grootvader, CORNELIS SWAANSWIJK, betuigen wij onzen hartelijke» dank. Uit aller naam, C. SWAANSWIJK. Haarlem, 1 Maart 1899. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onzen onvergetelijken Vader, Be huwd vader en Grootvader den W. E. Achtbaren Heer J. B. DHOOGE, Burgemeester van Phi lippine, betuig ik namens de fa milie onzen innigen dank. A. DHOOGE. Velsen, 28 Febr. 1899. PRO DEO Echtscheiding. By vonnis van de Arrondissernents- Rechtbank to Haarlem d.d. 28 Febr. 1899, is het tasschen NEELTJE SUNDAG wonende te Haarlem en BARTHOLOMEUS KOSTER wo nende te Haarlem bestaande bnwelyk ontbonden verklaard door echtschei ding met alle gevolgen daaraan door de wet gehecht. H^asleh, den 28en Februari 1899. De Procareur van de Eischeresse, Mr. W. VAN HULST. PRO DEO Echtscheiding. By vonnis van de Arrondissements- RecbtbaDk to Haarlem d.d. 28 Febru ari 1899. is bet tusscben JOHAN- NUS FRANC1SCUS JACOBUS VERDONK letterzetter wonende te Haarlem, en JOHANNA CATHA- RINA VAN DEN BOSCH wonende te Haarlem bestaande buwelyk ont bonden verklaard door echtscheiding met alle gevolgen daaraan door de W6t gehecht. Haarlem, den 28en Februari 1899. De Procureur van den Eischer, Mr. W. VAN HULST. Op een Kassiers- en Effecten kantoor alhier wordt gevraagd een Jongmensch bekend met kantoorwerkzaamhe den. leeftijd niet beneden 16 jaar. Brieven onder letter II bij den boekh. firma J. F. VAN DOB BEN, alhier. met lo Mei e. k.. op voordeelige voorwaarden een HEERENHUIS, bevattende vijf kamers, benevens meidenkamer, aan den Koudenhorn. Te bevragen Groote Markt no. 9b, te Haarlem. Een fatsoenlijk Dagmeisje, loon fl.75 per week. Adres Smedestraat 35. Een gemeubileerde Zit en twee Slaapkamers, met kost en bedie ning. Brieven met prijsopgaaf on der No. 2058, bureau van dit blad. een klein PAKHUIS. Adres bureau van dit blad. Een ruim Bovenhuis, met ge bruik van Tuin. Het huis is gele gen in de Groote Houtstraat. Huurprijs billijk. Br. onder no. 480 aan J. W. PIEL, Boekhandel, Gierstraat 38. Gem. Kamers te Huur. op mooistcn stand der Gr. Hout straat. Br. fr. No. 2057. bureau van dit blad. Met. 1 April aangeboden een met of zonder pension. Gedempte Oude Gracht 6. TE KOOP aangeboden, 30 lands Kettingwiel. Prima Banden. AdresJansweg 22. Gemachtigd daartoe r_v door den Raad van Toe zicht dei Haarlemsche Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen alhier, zal de firma WEIJENBERGH, BOUWM ELS- TER HARMENS, Ged. Oude Gracht 00, op I Maart 1899 van 9—3 uur, de ir.schrijvingen aan nemen op de beschikbare aandee- len in bovengenoemde onderne ming tegen den koers van 110°/0, waarvan de storting zal moeten geschieden op 15 Maart 1899 vóór 3 uur bij bovengenoemde firma, alwaar inschryvingsbiljetteii en inlichtingen te verkrijgen zijn. De tegenwoordige aandeelhouders wor den aan hun*recht van preferentie herinnerd. iiiiaiin Van Bommel, Kassiers en Commissionaire in Effecten. Levensverzekering. Kruisstraat No. 51. Ernest H. E. Ondschans, Tandarts, Csiersüraat 16. Consult 9—4 uur Elites' KilÉfe. Eenig adres. J. MIEKTJES, IJzeren Brug, Heemstede. (leid verkrijgbaar voor Ambtenaren, Winkeliers en Particulieren. Brieven lett. A., aan NOBELS' Adv.-Bur., N. Groenm.25, Haarlem. N.B. Postzegel insluiten voor antwoord.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3