NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De strijd der Planeet- lieweners. 32) JS« Jaargang 22 Haart f«89. ■o 4826 HAARLEMS DAQBLAD JLB02^X<TELMZHIiq"TïSI3K/IJ'S: Voor Haarlem per 8 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dor gemeente), per 8 maanden1.30 France door het geheele Rijk, per 8 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.06 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 8 maanden0.30 D 0 9 de omstreken en franco per post 0.871/2 .AlDVTHIHyTED^TlzmiSr: Van 1 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Grooto lettere naar plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regeL Abonnementen en Adrertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad rerechynt dngeltyks, behalye op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14. Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor hei Buitenland-: Compagnie Générale de Publicité Etranyère G. L. JDAUBE Co. JOHN F. JONES, Sues., Partje 31bis Faubourg MorUmartrc. Met uitzondering van het ArrondissementtHaarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Adverteotiön en Reclames betreffende Handel, Ntjverbeidden Geldwezen, opgedragen i Algemeen Advertentiebureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de pr;is der Advertentiën van 16 regels f 0,75, elke regel meer f 0,16; Reclames per regel f 0,80. i het Agenten voor !dit&blad in den omtrek zyn Bloemen da alSantpoort en Scho'en, P. v. d. RAADT, ZandpoortHeemetede, J. LEUVEN, by de tol; Spaarnawn, 0. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Velsen, ïW. J. RUIJTER; Beverwijk, J. UOORNbRülegomARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nomen Abonnementen en AdvertentiSn aan. Politiek CSverzichL In het Engelsche Lagerhuis heeft minister Chamberlain Maandag uitvoe rig over de Zuid-Afrikaansche Repu bliek gesproken in verband met het lot der uitlanders. Ho vriend van Rhodes betreurde het. dat niet een van Krugers beloften uit den tijd: van. den Raid in vervulling gekomen was. De druk neemt sor toe dan dat liljj vermindert. Wij hebben hoop gehad1 van, eenige bate van de meeting van ontevredeur[nmaai* zoover we riem kunnen zijn de beloften ijdel. Wait we vam prmligieai hooren heeft ook niet de minste waarde. Het dynam iet-monopolie moet nog monopo lio worden. Men komt niet verder, ook niet met de andere klachten. Do instel ling van een werkelijken gemeenteraad te Johannesburg zou negen tiende van de kwellingen wegnemen, maar spreker is overtuigd dat daar geen kans op is. Met het. oog op onze overheerscliende positie in Zuid-Afrika kunnen wij vriend schappelijke wenken geven, in het be lang van Zuid-Afrika. De vrede heeft met wat er sinds de Raid voorviel niets td maken, en dat leidt spreker tot de meening dat vriendschappelijke wenken op het tegenwoordig oogenblik gevolgen zouden hebben onder omstandigheden waarvan «preker denkt, dat heit niet waardig zou zijn nu te spreken omdat zij van te voren niet in gunstige overwe ging zouden komen. Zoolang de tegen woordige toestand duurt, is er een wer kelijk gevaar. Wij zien nauwlettend op den toestand toe en hebben veel ver trouwen in Milners tact en bescheiden heid. Wat worden die arms Engelsche uit- Tamders toch onderdrukt, zou men zoo denken na lezing van bovenstaande red» van den EngeLschen minister. Het ei genaaraige hieruit ook is, dat hij de Raid Jamesons verfoei olijke inval stilzwijgend beschouwt niet als een, in alle oprichten sterk te veroordeelen staatsgreep, maar, natuurlijk nadat hij mislukt is, als eene poging alken om do Tramsvaalsche regeeriug tot admini stratieve hervormingen to dwingen. In de zitting van Maandag sprak die' staatssecretaris Brodrick nog over do vredesconferentie-. Hij verklaarde niets te kunnen mededeelen over de keuze van Engelsche vertegenwoordigers ter vredesconferentie zoolang de formeele uitnoodiging tot deze niet is ontvangen en de datum van samenkomst vastge steld. Het is ook moeielijk iets te zeg gen over do voorstellen, die er behan deld zuilen worden; maar do Engel sche regeering zal haar best doen om het beginsel van arbitrage en bemiddeling voor to staan, ter voorkoming van oor logen. Na die Transvaal-politieik kwam de China-politick ter sprake, die van die zijdie der afgevaardigden aan! kritiek werd onderworpen. Brodrick verdedig de haar. De Engelsche belangen rijn veilig en werden wel bewaakt. De onderhande lingen met Rusland over den Newchan- spoorweg zijn nog niet heelemaal klaar. Het komt der regeering uiterst wenscke- lijk voor, om zoo mogelijk het met Rus land eens te worden; en de regeering is niet zonder hcop, dat die overeen stemming zal worden verkregen. Tot nu is er van. beide rijden volkomen riendschappelijke gezindheid geweest,, op verzoening uit. Volgens een bericht van de „Times" uit Peking heeft de Engelsche gezant bij het tsoeng-li-jamcn de aanvraag van België om de concessie to Hankou ge steund. wat het tsoeng-li-jamen kooge- lijk verbaasde en de Engelschen onrede lijk en onbegrijpelijk voorkomt, omdat Engeland do Belgisch-Chineesche Loe- hain-spoorwcgovereenkomst had bestre den en aan China schadevergoeding had gevraagd voor do woordbreuk, waaraan het zich door de teekening van de over eenkomst had schuldig gemaakt. De Chineesche regeering wil aan de Belgi sche spoorwegbeambten landerijen af staan, maar weigert den afstand van do gevraagde oeverlanden. To Peking beschouwt men over 't al gemeen de aanvraag door de Belgische regeering geck.an, zonder voldoende ba sis en men keurt haar eenstemmig af. 8TADSHIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 21 Maart 1899. Ontruiming perceel. Op vordering van de gemeente Haarlem veroordeelde heden de Recht bank don heer Bieekeadaal tot out- rciming van zyoe woning op het Plein, hoek Heereuhek en tot het in behoor lijken staat opleveren van den grond voorts machtigde zy eischeres, om, zoo noodig, met geweld gedaagde deze woning te doeD verlaten. Het geldt bier een hais, door het voorgeslacht van Bleekendaal op erf pachtsterrein van de gemeente ge bouwd, welk terrein thans door de gemeente is ternggeëischt ten behoeve van de electrische tram naar Zand voort. haar naar het politiebureau te trans- porteereu waar zy eerst des morgens tot bewustzijn kwam. Door den agent rechercheur van Halst is do werkman P. Y. opge spoord, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een wollen vest, ten nadeele van een Amsterdamscheu koopman, die des Maandags roet zjjDe manufacturen op de Botermarkt staat en die goederen door bedoelden werk man van het spoor daarheen had laten brengen. Het vest was door dezen voor f 0.60 aan een kameraad ver kocht. sterken drank in het klein, waar dit zonder hunne vergunning geschiedt, te verbieden en desnoods te beletten. Was aanvankelijk op de drukste uren een politieagent in de inrichting geplaatst om bij overtreding te be keuren, oaidat do tapster by herha ling was bekeurd, nadat op hare be lofte niet weder te zallen overtreden die post werd opgeheven, was zij reeds den volgenden avond opnieuw bekeard, tengevolge waarvan nu de' strengste maatregelen worden toege past die de wet aan de hand doet. Aangaande de geruchten in een plaatselijk blad in zake verplaatsing, der gemeente-secretarie vau Haar- j lemmeriiede, thans gehouden wordende alhier naar de gemeente zelf, valt mede te deelen dat daarover volstrekt nog geen besluit is genomen. Wel is de huur opgozegd vaa bet perceel te Haarlem waarin thans de secretarie is gevestigd en wel is meermalen en j ook nu verplaatbiug naar de gemeente besproken. j Spreekt bedoeld plaatselijk blad zeifs van den tegenwoordigen „onge-; zonden" toestand, wij deelen hierbij mede dat 5/6 der ingezetenen dien „ongezouten" toestand gaarno besten digd zouden zien, wijl de ligging der uitgestrekte gemeente Haariemmer- liede vau dien aard is dat de secretarie te Haarlem, welke plaats door de verst afwonen ien tenminste door open bare middelen van vervoer bereikt kan worden, uitstekeud op haar plaats is. jMet genoegen verwijzen wy naar het concert morgen Woensdag te geven 'door Eaarlemsch Muziekkorps in de Vereeniging.Tusschen een keurig pro- gramma voor orchest, zallen de zoons 1 van den Directeur, leerlingen der K. Muziekschool te 's Hage als solisten op treden; de oudste als'Pianist meteen concert van Grieg en de 2e als Violist Maandagavond werd door de politie bij den steenhouwer P. A. Knyken in de Klaverstraat een schoorsteen brand geblascht» veroorzaakt door nalatigheid in het vegen van den schoorsteenkort daarop werd hare hulp weder ingeroepen voor een der gelijk geval in de Lange Annastraat doch bleek haar optreden onnoodig, daar slechts een vonkenregen uit een schoorsteen kwam tengevolge van liet stoken van houtepasnders enkrullen. Een 80-jarige dame viel Maandag middag tengevolge der gladheid op de Botermarkt en kwam terecht onder een in beweging zynden handwagen. Door behulpzame voorbijgangers op de been gebracht bleek zy er zonder belangrijk letsel te zijn afgekomen. Een reizende koopvrouw werd Maandagnacht door een politieagent zoo beschonken in de Vrouwenstem aangetroffen dat het hem niet moge:ijk was haar op de been te krijgen, zoo dat by een wagen moest halen om met een Adagio uit het concert van Öpohr, en een Czardas van Hnbay. Men meldt ons van bevoegde zijde, dat gedurende de eerstvolgende Ker mis het gezelschap specialiteiten, onder directie van den heer Frits van Haarlem, in de concertzaal der socië teit „de Kroon" zal optreden. Worden soms klachten gehoord dat in veie gemeenten de Drankwet niet met de noodige gestrengheid wordt gehandhaafd, op Haarlem is dit zeker niet van toepassing. Twee recher cheurs zyn hyna uitsluitend belast overtredingen dezer wet op te sporen en zijn daarin met veel succes werk zaam. Nu is weder sedert Maandagmiddag de tapperij van mejuöroaw Jansen— vau Gasteren op den J answeg gesloten en wordt het publiek door eeo ervoor ireplaatsten politieagent de toegang belet, en wel op grond van genoemde wet, die aan Burgemeester en Wet houders de bevoegdheid geeft om het voortzetten van den verkoop van In dit jaar zullen te Haarlem 10 leden van den gemeenteraad moeten worden gekozen, ter vervalling van door periodieke aftredm* van 3 leden in district I, (n.l. de heeren J. Win kler, H. van den Berg en 8. Roog>, 3 leden in district II, (o.l. de heeren G. J. van Dieren Bijvoet, H. F. van Thiel en J. Krol Kz.) en 4 leden in district Hl, (n. 1. de heeren mr. J. de Clercq van Weel, mr. A. A. van der Mersch, J. A. Lodewyks en dr. H. D. Tjeeök Willink). Dag der verkiezing is Dinsdag 27 Juni; is stemming noodig en dat is het geval als op den verkiezings dag meer csndidateu zyn opgegeven dan het aantal te vervullen plaatsen in eenig district bedraagt dan heelt deze plaats op Dinsdag 11 Juli a. s. ri ©e kunt U afcon-1 Hneeren op onsj |Blad Mj alles I Boekhandelaars; R ea Cossraïièlcrs I geit aan ons Biï=l 1 reatï. van het militair hospitaal te Para maribo. De officier van goz. der 1ste klasse, J. P. Snyling, van het personeel van den geneeskundigen dienst der land macht, op non-activiteit gesteld. Met ingang van 1 Joli 1899, aan mr. H. A. Nebbens Sterlinv, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Dordrecht, met dankbetniging voor de door hem in die betrekking bewezen diensten. Aan jhr. mr. J. .T. Rochussen. adjunct-commies bij bet Departement van Buitenlandsche Zaken, vergun ning verleend tot het aannemen der versierselen van ridder der vyfde klasse der orde van den Heiligen Schat, hem door deu Keizer van Japan geschonken. Audientiën. De gewone audiëntie van den minis ter van koloniöQ zal deze week niet plaats hebben. Benoeming hoogleeraren. By koninklijk beslnit van 17 Maart zijn benoemd aan de Rijksuniversiteit te Leidentot hoogleeraar in de fa culteit der rechtsgeleerdheid, om on derwijs te geven iu het burgerlijk recht, het handelsrecht en de burger lijke rechtsvordering, mr. A. O. Vis ser, advocaat en wethouder te Go- rinchem tot hoogleoraar iu de facul teit der wis- en natuurkunde, om on derwijs te geven in de botanie, dr. J. M. Janso, hoofd der tweede afdeeling van 's lands Plantentuin te Buiten zorg. 3 liiEiLMO, Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. By kon. besluit is het getal inspec teurs van hel middelbaar onderwijs nader bepaald op vier; en zijn be noemd tot inspecteur van het midd. onderwijs H. J. de Groot, directeur der burgeravondschool en der am bachtsschool te Alkmaar: en dr. J. Campert, directeur eeuer gemeente lijke h. b. school met vyijarigen cursns te Amsterdam. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, G. J. Ie Fèvre de Montigny, burgemeester der gemeente Hillegersbergtot directeur van en leeraar aaa do Rijks- hoogere bur gerschool te Tilburg, B. Dykster- nuis, thans leeraar aan die school; tot schoolopziener in het arrondisse ment Tilburg, A. L. N. baron Sloet tot Everlo, te Tilburg. De gepensiooneerde kapitein der infanterie van het leger in Neder- la.idsch-Indlë Ph. 8ilvergieter Hoog stad, tijdelijk, dat is voor den tyd van drie jaren, benoemd tot administrateur De eerste kievitseieren zya aange boden aan Hare Majesteit de Koningin. Atjoh. De correspondent van het Hbld. seinde Maandag nog het volgende lieuchlyke nieuws dat het blad laat in den middag ontving „De Preteudent-Saltao wil zich overgeven." Zoo vallen ze één voor één, de hoofden van het verzet, de eene door den dood, de andero door zich te buigen voor het Nederlandsche ge: dat hun thans ta machtig blijkt. De Regeering ontving Maandag bet volgende telegram De beide respectievelijk'van Segli en Seiitooen uitgerukte colonnes be reikten den veertienden dezer Tamseh. Vijand ontruimde zijne stellingen in den nacht van den dertienden zonder verdediging. In richtingen wordt patronilleerd. Gezondheidstoestand Goed beloond. Men deelt, aan de Leidsche Ct. mede Door eene dame, dezer dagen te 's-Gravenbage overleden, is eene som vermaakt van f 40,000 aan een onder geschikt beambte vaa de Holl. IJze ren Spoorweg-Maatschappij te 's-Gra- venhage in dienst en zulks als erken- jniog en uit dankbaarheid voor het dragen van haar hondje en andere kleine diensten der dame bewezen telkens wanneer zy' zich vroeger, wat nog al meermalen geschiedde, vau hare woonplaats per spoor naar elders begaf. Ook had de dame in haar testament bepaald dat bedoelde be ambte bü hare begrafenis, die Maan dag te Hilversum plaats vond, tegen woordig moest zyn. Een grooto Excursie. Door een 60-tal studenten aan cte Politechnische school te Delfi,(werk tuigkundigen en technologen) wordt, te beginnen met hedenavond eene be langrijke exenrsie oudernomen. Onder geleide van de hoogleeraren Aronstein, Van deu Burg, Ravenek eu Grurdel worden Woensdag ia Maastricht bezichtigd de Koninkl. pa pierfabriek en de verschillende werk plaatsen van RegoutDonderdag wor den te Aken chemische fabrieken be nevens de fabriek Rheinania in oogen- schouw genomen, terwijl de Vrijdag gewyd is aau Luik en we! aan de reusachtige fabrieken te Seraiog van de maatschappij Cockeril. Het gebeente van Olde barneveld. In een brief over den brand van de kerk te Overschioin het Haagsche Daqhlad komt het volgende voor: „Een droevig denkbeeld, de kerk weg, alleen wat beeudereu, nu door die oorzaak aan het licht gekomen, maar droeviger nog, weemoediger ais 't waar is, wat een dar oudste Over- scbieönaars my mededeelde, dat dit het gebeente zou zyn van onzen grooten staatsman Oldebarneveld, die hier begraven zou zyuHet gebeente van dien man daar te midden van dien vuurgloed, nu blootgesteld aan wind en weer Een nader onderzoek nsar de waar heid dezer bewering acht het blad niet overbodig. Verlaten. Men meldt aan de N. B. Ct. uit Grave van 19 Maart: Vanavond ontmoetten wij bij den brigade-commandant der koninklijke marechaussee alhier twee jongentjes van ongeveer 10 en 12 jaar. Afkom stig van WusseDaar, waren zij, wijl de vader beu verlaten had, door een oom uit Nijmegen opgenomen in zyu gezin, doch deze schijnt spoedig be rouw gehad te hebbon over zyn edel moedige daad, en dezen ochtend vol voerde hy het afschuwelijke plan zich van hen te ontdoen. Hij nam hen mee op eene wandeling, en toen ay een flink eind gevorderd waren, joeg hy hen plotseling van zich, ruw en drei gend ze voorwaarts jagend. Daar zwierven ze hulpeloos rond. de kleinen, den heirweg langs. Met 4 centendie ze van een boer had den gekregen, betaalden ze den over tocht aan het Ravensteinsclie veer, en vervolgden toen den weg tot Deurson, waar ze zich aau den veldwachter overgaven. Hy heeft de verarmoede kinderen herwaarts overgebracht. Door de goede zorgen van den bra ven brigade-commandant zyn ze dezen avond iü een goed logement opgeno men, tot nader order. FEUILLETON. Fantastische Roman naar het Engelsch van H. G. WELLS. Hij sloeg op rijn knieën en draaide rich om ten einde mij te kunnen aan zien.. Een halve minuut- wel staarde hij naar mijn gelaat. „Ik cfeed oen wandelingetje om wat cp te frisscken," zeide hij. „En plotse ling rie ik alles om mij heen in vlam staan!" Hij verviel weer in rijn vorig stilzwij gen en rijn kin zonk nu tot bijna op zijn knieën. En het volgende oogenblik barstte liij uit als een waanzinnige. „Het is een brand voor eeuwig!" schreeuwde hij. Zijn oogen schoten vonken en hij wees met een mager en vinger in de richting van Wey bridge. Nu begon ik te begrijpen dat dë tra gedie, waarin hij een rol had gespeeld, (hij was ongetwijfeld een der vluchte lingen uit Weybridge) rijn verstand ge kwetst had. i „Bevinden wij ons ver van Sunbu- ry af f' vroeg ik op zaakrijken toon. j „Wat moeten wij doen?" vroeg hij. I „Bevinden rich die schepsels dan over- ail „De zaken hebben, een keer geno men," zeidie ik bedaard'. „Gij moet uw verstand' gebruiken. Er is nog hoop." „Hoop?" „Ja, zelfs zeer veel." Ik begon hem nu mijn inricht in den stand van zaken mee to deelen. Maar al naarmate ik doorsprak, ver dween zijn belangstelling en rijn oogen dwaalden van mij af en staarden weer voor rich uit. .Dit moet het begin van het einde en," zeide hij mij in de rede vallend. 1 „Het einde Ik begon nu rijn toestand ten volle te doorzien. Ik zweeg en opspringend en naar hem toegaand! legde ik mijn hand op rijn schouder. „Weea een man!" zeide ik. „Dit is zotbepraat. Bedenk eens welke gevolgen aardbevingen, overstroomingen, oorlogen en vul conische uitbarstingen niet gehad hebben." „Eenige oogenblikken zweeg hij weer. „Maar hoe kunnen wij ontsnappen?" vroeg hij plotseling. „Zij rijn onkwots- baar en kennen geen genade..." „Wellicht kan men geen van deze twee dingen van hen zeggen," antwoord de ik. „En hoe machtiger rij; rijn, des te verstandiger en. voorzichtiger moeten, wij te werk gaan. Geen drie uur gelo den is een van hen gedood!" „Gedoodriep hij uit om rich heen ziend. „Ik zag het met mijn eigen oogen," hernam ik. „Wij zullen de kastanjes uit het vuur moeten halen," zeide ik. „Wat is dat flikkerende licht daar?" vroeg hij plotseling. Ik verleide hem dat dit het sein was dat er menschelijke hulp opdaagde. „Wij ritten er midden in," zeide ik. „Dat flikkeren in de lucht verkondigt een naderend gevecht. Daar verder op, veronderstel ik, be vinden zich de Marrian.cn en in de rich ting van Londen, daar waar die heuvels verrijzen en de boom en eenige beschut ting verleenen rijn batterijen opgewor pen. Do Marsianen zullen dezen, kant uit komen. Terwijl ik sprak was hij opgesprongen en bracht mij nu met een gebaar tot zwijgen. ..Luister!" zeide hij. Van uit de richting der heuvels weer klonk een dof gerommel als de echo van ver verwijderde kanonschoten, gevolgd door een hevig rumoer. Toen werd alles weer stil. Een hooikever vloog gonzend' ons voorbij. In het Westen boven den rook uit verrees de bleeke maan, terwijl daar do lucht nog rood gekleurd was door de ondergaande zon. „Ik geloof dat het beter is als wij dit pad volgen," zeide ik naar het Noor- dfn wijzend. HOOFDSTUK XIV. Mijn jongere broeder bevond zich te Londen, toen de Marsianen Woking ver woestten. Hij was medisch student en zat druk voor «en examen, te werken en hoorde niets van de gebeurtenissen op Zaterdagmorgen. Do morgenedities van Zaterdag bevatten behalve het langdra- dige artikel over de planeet Mars, het leven op de planeten een kort onsamen hangend telegram, des te treffender we gens zijne beknoptheid. Do Marsianen, verschrikt door een naderende menigte hadden een groot aantal menschen met een snelvurend! kanon gedood; zoo luidde het verhaal. Het telegram eindigde met de woordlen „Hoe machtig die Marsianen ook blij ken,' te rijn, bevinden zij rich toch nog steeds in den kuil en schijnen ook niet in staat te rijn er uit te komen. Waar schijnlijk is dit te wijten aan de zwaarte kracht der aarde." Over dezen laatsben. troostgrond wijd de de schrijvers zeer uit. Natuurlijk stolden alle studenten, die de astronomische colleges bijwoonden, waaronder ook mijn broeder, veel belang in het gebeurde, maai* er heerschte geen ongewone drukte in de stad. De mid dagbladen bevatten kleine berichten met hoofden in dikke, grooto letters gedrukt. Alleen de manoeuvres der troepen, op de vlakte;, de brand der pijnbosschen van Woking en Wey bridge werden ver meld. Maar 's avonds verscheen er een extra-nummer van de „St. James's Ga- zette", die het bericht inhield dat het telegrafisch verkeer gestaakt was. Dit schreef men toe aan de brandende hoo rnen, die op de telegraadraden gevallen waren. Dien avond, den avond, waarop ik naar Leatherhead cn terug reed, ver nam men niets meer van den strijd. Mijn broeder maakte rich niet btv zorgd over ons, wetend dat de cylinder op twee mijl afstand van ons huis wau neergekomen. Hij was van plan mij dienselfden nacht te bezoeken om do Marsdanem voor zo gedood! werden, t» zien. Ongeveer te vier uur verzond hij, een telegram dat mij nooit bereikte en, ging 's avonds een concert bijwonen. Ook te Landen onweerde het 's Za terdagsavonds en mijn broodier begaf rich in een cab naar het Waterloosta- tiocL Op het perron gekomen, vanwaar de midd er nachttrein vertrekt, vernam hij na eenigen tijd te hebben gewacht, dat er tengevolge van een ongeluk geen, treinen naar Woking liepen. Den. aard van het ongeval kwam hij niet te weten, want do stationschef was er zelf niet ge noeg van op do hoogte. In het station heerschte zeer weinig opwinding daar de ambtenaren het on geluk eenvoudig toeschreven aan een plaatselijke verzakking van den weg en rich nu onledig hielden de gewone bcn^- meltranen samen te stellen, die ook naar Woking gingen, maar langs een

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1