lues tel i sip.! JAC. HAMILTON zwarte, witte en gekleurde PMRM&&LS, portefeuille plaats konden vinden. Deze 91 biljetten heeft bekl. in zijn jaszak ge dragen, een vriji dik pak dus, dat hij naar zijn beweren. eerst 's avonds be merkte bij zich gehouden te hebben. De verschillende makelaars en com missionairs iu effecten, bij wie de be klaagde op don bewusten d!ag geld heeft gc-ind. of hunne bedienden, warden ge hoord om hunne opgave te vergelijken met de door Jaarsveld tea- Associatie- Cassa afgv ^cvt-u notitie der op dien dag geinde posten. Juffrouw Halenbeck. de bierhuislioud- ster in de Warmoes?traatdeelt mede. dat de beklaagde op den 14en 6 gulden en op den 15en en lGen 40 gulden bij liaar heeft verteerd. Van het verbergen van het bankpapier heeft get. niets go- zien evenmin de kellnerin, op wier ka mer Jaarsveld is geweest. In den nacht van den Hen heeft hij op de Ziesenis- kade champagne gedronken, de dames getrakteerd en in 't geheel honderd gul den verteerd. Ook de zwager raai Jaarsveld wordt als getuige gehoord. Hij heeft in het bierhuis op don O. Z. Voorburgwal helt pakket met f 800 aan bankpapier in, ontvangst genomen en dit later bij dien commissaris van politie Versteeg gede poneerd. Over de huiselijke zaken van den bekiaagde weet hii echter niet veel mede te doelen. Hij weet wel, dat er nu rn dan oneenigheid was van schulden is hom niets bekend. Nog wordt getuigenis afgelegd om trent een slemppartij bij. eenige diames op do Ceintuurbaan, waar voor f 24 champagne en roode wijn en voor f 13 gebakken visck door het keelgat is ge jaagd. Get. A. Franck, bij wie de beklaagde drie dagen lang vertoefd heeft, tot op het oogonblik zijner arrestaftAe., deelt mede. dat Jaarsveld zich overdag oe fende m het wielrijden, waartoe hij zich dagelijks begaf naar het gebouw der nvaatscliappij Velox. Zij zag in die dagen een portret in een der couranten, dat haren logé bijzonder goed geleek. Zij lean echter niet lezen en daarom vroeg zij Jaarsveld, wiens portret het was. Hij zeido toen, dat het den pre sident van Frankrijk voorstelde. In waarheid' was het echter wel degelijk rijn eigon Ixeèltsnis. Alida Franck be weert geen cent van Jaarsveld genoten te hebben. Deze ecli ter zegt. dat zij tenminste twintig gulden van de buit heeft gehad. Op den laatsten dag waren er neg acht- en-twintig flesschear bier gehaald. Tan huizo van AJida Franck is bekl. gear- ïesteerd. Het O. M.. waargenomen door mr. Baart de la Faille, meende in zijn re quisitoir. dat beklaagde onwaarheid hiïeft gesproken, wat betreft het oogen- biik waarop zijn misdadige handeling wvrd gepleegd. Het O.M. rneendö dat in don middag van den 14en Febr. om streeks half vier, reeds het voornemen bestond bij bekl. Dat bleek o.a. uit de verklaring van den directeur der Asso ciatie Cassa. En het ia niet aan te ne men dat bek!, niet bemerkte de 91 bank biljet ten, die in rijn borstzak dubbel waren gevouwen. Het O. M. wees op het weinige be rouw, cfat bekl. 'ter terechtzitting heeft betoond, en eisckte tegen bekl. wegens verduistering een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. Mr. Aug. Philips, de raadsman van bekl. vond dat verschillende getuigen bv. de directeur der Associatie-Cassa eon beetje te veel hadden getuigd in bat nadeel van bekl. PI. voerd'e verschillen de bedenkingen aan tegen de bewering, dat het misdrijf vooraf dcor bekl. be raamd was. dat hij dus om liaif vier het kantoor der Ass. Cassa heeft verlaten, wetende dat hij een verduistering pleeg de. Waarom, vroeg pk, zou de man, die alles bekend' heeft, dit détail blijven, ont kennen En dit geeft liet O. M. aanleiding te zeggen, dat bekl. geen berouw heeft. Dat bekl. het geld verborg acht/er het behangsel en in het beeld, meende pl. te moeten toeschrijven nan bekl.'s wal ging vcor zijn misdaad, waarom liij van liet gastoleno wilde bevrijd wezen, Bekl. moet het misdrijf in een oogenblik van dwaasheid hebben gedaan. Pl. eindigde met een lichtere straf te vragen. SIRREILANO Te Zatplien is het voornemen opge val dezen zomer een Bloemencorso met Batailie de fleors te houden in 4 end*; houding aannfcmen, gedurende deze twee vervelende dagen. i ;:;-st dacht ik aan mijn vrouw. Ik stelde mij liaar voor in gevaar ver let erend, mij reeds gestorven wanend. Gejaagd liep ik de kamers op en neer, het dikwijls uitschreeuwend vain angst, als ik beducht, hoe ik van haar geschei den was en wat haar aJ niet in mijn afwezigheid kon overkomen. In geval van nood was mijn neef dapper genoeg, dac wist ik. maar hij was er met de man naar om een toestand spoedig te doorzien. En in dit geval kwam geen moed maar wel beleid te pas. Ik troostte mij och tor met de gedachte dat de Marsiar- m-n rich in de richting van Londen dus van haar weg bewogen. Maar zoo'n on zekerheid maakt den mensch onrustig en prikkelbaar. De voortdurende rede- nearingen van den schoolmeester ver moeiden mij en rijn zelfzuchtige wan hoop begon mij dé keel uit te hangen. Na eenige pogingen aangewend' te hebben om hem te kal moeren, wat mij niet gelukte, verliet ik hem en begaf mij naar een andere kamer, waar globes, leien enz. stonden. Klaarblijkelijk was dit een leerkamer geweest. Toon hij mij ook daarheen volgde be ga!' ik mij naar een vertrek in de nok het voor dit doel zoo gunstige, lom merrijke Coenenspark. De bedoeling der commissie is dit feest op ruimer schaal te arrr.ngeeren, en ?oede prijzen van af f 200 uit te loven. Behalve allerlei rijtuigen met vier-, twee- en eenspan, hitten- cn ezelwa gentjes, bokkenwageutjesen sportkar ren, weusebt men 'ook voor de wieler sport verscheidene prijzen beschikbaar te stellen. Een wedstrijd van versierde automobielen, versierde gondels en andere booten hoopt men daaraan te verbioden. NGEZONDfiN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Ruime keuze in zeer lage prijzen. HUI «1 1 JLj Anegang 4. Vervolg Sfüdsnleuws Schermen. Donderdagavond werken de drie korpsschermers der Haarlemsciie ver- eeniging „Concordia" degen in Am sterdam tegen de aldaar welbekende vereeniging- de „Onderlinge Amster- damsehe Schenncursus." Dit is een der wedstrijden om het vereenigicgs- kampioenschap van den Ned. Scherm- bond. Wy wenschen deze vereeuiging veel succes, hoewel zy het tegen haar Amsterdamsche zustervereeniging op dogen wel zal moeten afleggen. Algemeen Nederlandsch Verbond. Dinsdagnamiddag te 4 uur verga derden in een der zaleu van het Brongebouw de leden der afdeeling Haarlem en Omstreken van het Ai- gemeen Nederlandsch Verbond onder presidium van den heer jbr. mr. A. J. Ret haan Maearé. Nadat de voor zitter de vergadering, teet een woord van welkom aan de aanwezigen, had geopend, herinnerde spreker aan de vergadering op 31 Jan. 1.1. waarop de heer Kiewier de Jonge iD groote trekken het doel van den bond had uiteengezet. In de eerste plaats moet het. Verbond zorgen, dat tegenstand wordt geboden aan het verdringen van de Nederlandsche taal, waar die recht van bestaan heeft. Op viererlei gebied wordt zij thans gesprokeD en wel in ons eigen vaderland en in het aaugrenzende gedeelte van België; in Afrika, in "onze koloniën, waal meer tot de instandhouding kan wor den gedaan, en in Amerika, dank zij de propaganda door dr. Knijper daar voor gemaakt. Verder wenscht men de taal in stand te houden door o.a. den boekhandel in Gen vreemde te bevor deren door Afrikaners gelegenheid te geven hier te iande te stadeeren, door te trachten volksliederen te versprei den en door bij voorkeur voor Neder landsche consuls personeu te kiezen, die de Hollaodsche taal machtig zyn. Dat de Regeering dit niet- altyd ge daan heeft, is niet zoozeer haar schuld, daar maar al te dikwijls gebleken is dat in den vreemde geen goede Hol laodsche krachten aanwezig waren Kortom, overal voor de Nederland sche taal propaganda te maken, is het doel van dit Verbond. Het ligt dan ook op den weg van de afdeeling vatt liet huis» en sloot de deur af om. alleen te rijn met mijn verdriet. Dien dag en ook den volgenden mor gen bleven wij hopeloos ingesloten door den zwarten rook. In het huis naast ons bemerkte ik op Zondagavond eenige teekenen van leven er verscheen een hoofd voor een venster, lichten bewogen rich heen en weer en later hoorde ik deuren open en. toeslaan. Maar ik wist natuurlijk niet wie dit waren of wat er van hen werd. Den volgenden dag zagen wij niets van hen. De zwarte, vergiftige damp dreef lang zaam over de rivier, ons steeds meer en meer naderend, en eindelijk over don rijweg trekkend, die langs ons huis liep. Een Marsiann npdelrde tegen den middag over het veld, blies den rcok niet stoom weg, die langs de muren sis ten de ruiten verbrijzelden, waarmee hij in- aanraking kwam en die hand van den schoolmeester, dde hij, buiten het raam hield' schroeide. Toen wij eindelijk door de gloeiende kamers slopen en naar buiten zagen, was het alsof de streek noordwaarts door een zwarten sneeuw storm geteisterd was, In de richting der rivier riendé waren wij verbaasd een massa roode plekken op de geblakerde weilanden te bespeuren. om af en toe bijeenkomsten te houden, waarin op de belangen die behartigd moeten worden, moet worden gewezen. Nadat de heer Macaré bovenstaand bad medegedeeld, zette de heer Dr. J. B. Schepers uiteen wat men zou kunnen doen om de afdeeling popu lair te maken b.v. door te werken in denzelfden geest als de „Alliance Francaise" en op een zestal samen komsten Hollandsche liedereu te doen voordragen eu een afwisselend, aan trekkelijk programma te doen uitvoe ren. Door verschillende leden werd hierna nog eens over de zaak van ge dachten gewisseld en vervolgens be sloten dat een voorloopig bestuur zou worden gekozen, dat dan nogmaals met het hoofdbestuur in overleg zou treden en over eenige puuteu, waar omtrent men nog geen voldoende zekerheid had, hare meening te vragen, alsmede om eene goede regeling te krijgen. Dit bestuur kan dan in een volgende vergadering over het een en ander mededeeiingen doen. Tevens werd bepaalt dat het bestuur zal bestaan uit 5 personen en wel uit dames en heeren. Alsnu wordt tot de verkiezing overgegaan eu gekozen de beer Jhr. Mr. Retbaan Macaré tot voorzitter,mevr. Wildeboer, mevr. de Graaft"— van Cappelleen de heeren dr. J. B. ScLepers en Vincent Loosjes. De afdeeling telt reeds 70 leden. Hierna werd de vergadering ge sloten. Onder de miliciens die heden door Gedeputeerde Staten ai hier ongeschikt, voor den dienst werden verklaard, bevond zich een doofstomme, die ver zuimd had vóór zyoe inlyviug dit gebrek als reden van vrijstelling op te geven. Als een bijzonderheid kan nog worden medegedeeld, dat door Aker sloot Zonen alhier de eerste sny- boonen en wel een mooi partijtje zijn aangevoerd. Hooger beroep. Naar wij vernemen is bij het Ge rechtshof te Amsterdam booger beroep aangeteekend teg u de door de Arr. Recatbank alhier uitgesproken homo logatie van het accoord in het fail lissement van de Soc. Anon. Beige des Tramways Neerlandais (Stoom tram HaarlemAlkmaar). Door den Commissaris der Koningin is het aantal loten van de loterij ten- behoeve van het R. K. Ziekenhuis aan de Kamperiaau bepaald op 15000 a f 1,— het stnk. Benoemd tot onderwijzer ie Nieu- wendam de heer P. H. de Vries, ouder wijzer aan school lett. D alhier. Een telefoon-quaestie. De haugende quaestie van den Haar- lemraermeerpolder en het Ryk over het stellen van palen voor de tele foon, op den grond van dien polder, is radicaai opgelost door het afzagen dier palen laugs den grond, van af de Lijnden tot Leimuiden. De geheele dienst AmsterdamRotterdam is hier door gestoord. Nader meldt men ons hieromtrent Dinsdag werd te 's Gravenhage be richt ontvangen dat van wege het Bestuur van den Haarlemmermeerpol-1 der alle telefoonpalen tusschen het Hoofddorp en het stoomgemaal „de Lijnden"waren opgeruimd. Onmiddellijk is toen van wege den Staat der Nederlanden bij den presi dent der Rechtbank verzoek gedaan tot het bepalen van kort geding om om die handelingen te doen schorsen. Hedenmiddag om half 3 werd in die zaak gepleit. De Staat vertegenwoor digd door Mr. de Haan Hngenholtz liet zijne vordering toelichten door den Landsadvokaat Mr. W. Thorbecke uit 's flage, terwijl voor deu Haarlem mermeerpolder optrad Mr. A. Kist. Den uitslag deelen wy nader mede. ^«TQ^GERECHT Zitting van Woensdag 29 Maart 1S99. Heden stond terecht H. G. van Gasteren, huisvrouw van Jansen, bier- huishoudster op den Jansweg terzake het verstrekken van sterken drank in het klein zonder vergunning te hebben. Daar uit het getuigenverhoor het bewy's als geleverd werd geacht, hoorde beklaagde f GO.subs. 20 da gen hechtenis tegen zich eiscben. Uitspraak over 14 dagen. Geruim :n tijd begrepen vrij niet hoe veel invloed deze verandering ook in onzen toestand gebracht hadwij wisten alleen dat wij. van den angst voor dén zwarten damp bevrijd waren. Maar latea- drang het tot mij door, dat wij, niet langer ingesloten waren en verdér konden vluchten. Niet zoo dra besefte ik dat dé weg om te ont snappen voor mij open lag of mijn be geerte om te handelen keerde terug. Maar met den schoolmeester was niet to redeneeren. „Wij rijn hier veilig", herhaalde hij telkens en telkens weer. Ik besloot hem te verlaten had ik het maar gedaan 1 Verstandiger ge worden door den raad van den artille rist begon ik naar voedsel en drinken te zoeken. Ik vond olie en lappen om mijn brandwonden te verbinden cn nam ook ven hoed en een flanellen hemd, die ik in em dér slaapkamers zag liggen, mee. Toen het hem duidelijk werd dat ik plan had' heen te gaan, hem wilde ver laten bedwong hij rijn vrees en besloot mij te vergezellen. En daar alles gedu rende den namiddag rustig bleef, ver trokken wij, voor zoover ik kon nagaan, te ongeveer vijf uur en volgden den ge- blakerden weg naar Sunbury. Te Sunbury en op den weg er naar Vervolgens stond terecht Heems kerk, die ook sterken drank zonder vergunning had verkocht. Hoewel be klaagde ontkende en beweerde zooals uit zyn dagboek bleek geen jenever maar worst verkocht te hebben, hoorde by f 30.subs. 20 dagen hechtenis tegen zich eischen. Een der getuigen H. J. Oploo, die op de eerste dagvaarding voor boven genoemd zaakje niet was verschenen, stond daarvoor thans terecht. Daar uit zyno dagvaarding bleek dat by gedagvaard was op 15 November, hoe wel hjj begrypen kon, dat dit eene schrijffout was, daar zijn broeder voor dezelfde zaak voor 15 Februari als getuige was opgeroepen, werd bij niet veroordeeld tot het betalen der kosten en werd voor hem vryspraak gevraagd. Vervolgens stond terecht J. Fen- nell te IJmuiden, niet verschenen, die aan verschillende hier aanwyzig zijnde getuigen sterken drank had verkocht zonder daartoe bevoegd te zyn. Daar het wettig bewijs door de getuigen geleverd werd, werd tegen beklaagde geëischt 2 geldboeten, een van f40. en een van f 100, snbs. 2 maal 20 dagen hechtenis. Bloemendaal. Zaterdag heeft een 18-jarige jon geling zich van hier verwijderd met medeneming van een belangrijke som geld aan zyn ouders toebeboorende. Men vermoedt dat hij zich met een meisje vau gelijken leeftijd naar hot baitenland beeft begeven. Zandvoort. Tegen 5 April a.s. zyn opgeroepen in werkelyken dienst oei gedurende 5 weken te worden geoefend de zeemili ciens-verlofgangers P. Molenaar en J Zwemmer. Op de circulaire betreffende pensi oensregeling van Rijksambtenaren en beambten zijn tot- heden ongeveer 1200 bewijzen van adhaesit ontvangen, waaronder van de hoogste rangen. Heden ontving de heer de Break het navolgende teiegram „De afdeeling Rotterdam van de vereeniging van Commiezen by 's Rijks belastingen in Nederland, in hare ver gadering op 26 Maart byeen, tellende 276 leden, brengt buide voor uw stre ven in zake nienwe pensioenregeling en hoopt dat uw prachtig optreden in deze rijpe vrachten moge voort brengen, terwijl aan het bestuur der vereeniging is kenuis gegeven. De Secretaris. (getj STEEHOUWER. Velsen. Tot onderwijzer aan de Ryksnor maallessen alhier is benoemd voor het paedagogische gedeelte van 't alcohol vraagstuk ae heer J. H. Geraets, directeur dier inrichting. IJmuiden. Door een Amsterdamsch comité is de IJmuider vischsloep succes Y M. 58 aangekocht om ingericht te worden ais hospitaal en kerkschip voor de Noordzeevisschers. "Verdronken. Bij het overboord zetten der vlet is hedennacht een matroos van H.M. schoener Argus in het kanaal gevallen en verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. Beverwijk. Door de afdeeling Beverwijk en Omstreken van het N. O. G. is met algomeene stemmen de volgende motie aangenomen De afd. waardeeiende het streven der Maatsch. tot bevordering der kennis omtrent bygiène onder de onder wijzers, is van oordeei, dat het door die Maatschappij ingestelde examen niet is in het belang van het onder wijs en dat der onderwijzers, reden waarom zy U verzoekt het genomen besluit in te trekken. SEftrlEEKITERAAO. Zitting van heden Woensdag 29 Maart des namiddags te 1 uur. Verhinderd zijn de heeren Macaré, van der Steur, Loomeijer, van Weel en Sabelis De VOORZ. deelt medé, dat H. M. toe troffen wij vele lijken aan, die in verwrongen houdingen lagen uitgestrekt - paarden, mcnschen, verbrijzelde kar ren, bagage alles was met een dikke laag stof overdekt. Dat aschkleed' deed1 mij dénken aan wat ik over dé verwoes ting van Pompei gelezen had'. Zondleii oponthoud bereikten wij Hampton Court, onzen geest nog vervuld! van de vreemde tooneelentot onze groote ver lichting vonden wij te Hampton Court een plekje groen gras, dat aan do ver zengende stralen ontkomen1 was. Wij trokken door Bushoy Park, waar do herten onder d'e kastanjeboomen ver zameld waren, en ontmoetten wouwen en mannen, die zich in de richting van Hampton begaven en bereikten eindelijk Twickenham. Dit waren de eerste men- schen die wij tegen kwamen. Yer weg stonden de bosschen van Ham en Petersham nog in vlammen. Twickenham was door de verzengendei stralen en den damp gespaard gebleven en daar bevonden zich ook meer men- schen, die ons echter geen inlichtingen konden geven. Voor het meerendeel deden rij als wijrij maakten nl. van de rust ge bruik om van schuilplaats te verwisse len. Het staat mij nog bij dat vele hui zen nog bewoond werden door menschen de Koningin hem heeft herbenoemd! als Burgemeester. Do heer BIJVOET het woord vra gende wenscht den Burgemeester geluk met de onderscheiding der herbenoe ming. Ik heb het genoegen gehad 6 jaar met U te arbeiden. In dien tijd zijn belangrijke zaken aanhangig geweest en enkele tot een goed resultaat gekomen. Heit doet mij genoegen te hooreai, dat- hoe langer hoe meer genegenheid! l>ij, u wortelt voor Haarlem en het zij U ge geven de groote zaken,, die aanhangig zijn tot beslissing te doen komen en andere, die nog mochten voorkomen, door U op dezelfde wijze behartigd zul len worden. (Applaus). VOORZITTER Ik dank u. mijnheer Bijvoet voor deze vriendelijke woorden en de leden voor lnnme instemming. Ik ben daar zeer gevoelig voor. Höt is ook mijn dierbaarste wensch, dat ik mij nog langen tijd heb vertrouwen zal waardig toornen door de Koningin mij gegeven en dat mij zal geschonken war den veel lust, opgewektheid, moed en kracht om het waarachtig belang dér gemeente tot stand; te helpen brengen. (Applaus). Punt 1. Mededeeiingen en ingekomen stukken. Ingekomen is o.a. Mej. 1'. Breedveld, onderwijzeres 1e kl. aan de le tusschenschool, vraagt tegen i Mei om gezondheidsredenen eervol ontslag. Wordt aldus verleend. Besloten is door B. en. W. bij wijze van proef een nieuw systeem van boe king in te voeren voor de brugwachters <.n tevens een nieuwe regeling vcor de kaaswerkers. Ingekomen zijn o.a. twee adressen van d? afd. Haarlem van den Nederl. Vrouwenbond tot verhooging van, hot zedelijk bewustzijn en van do afd. Haar lem van Patrimonium, tot afschaffing der bordeelen, benevens een ongezegeld adres van den kerkeraad der Geref. kerk C. van dezelfde strekking. Punt 2. Voorstel tot beschikking op den post onvoorziene uitgaven van f I i 28 548 op dienst 1898 en van f 1 66 op 1899. Wordt goedgekeurd. Punt 3. Do weduwe Creemers verzoekt nogmaals om de jaarlijksche gratificatie van f50 Zij heeft niet. zooals is gezegd f3. per week te verteren, maar slechts f 1.25 van een huisje waarin liaar zoon woont en daarbij vrij wonen in haar eigen huisje, terwijl bovendien op de twee huisjes nog een farailieschuld staat B. en W. adviseeren tot afwijzing van bet verzoek, daar bet College geen termen heeft gevonden, om van zijne oorspronkelijke meening af te wijken. De heer SCHüRMANN wil nog ee?u lans breken voor de weduwe Creemers. Zij heeft het bepaald noodig en is in dezelfde conditie als de weduwe Wij- nands. Do lieer VAX DER MERSCH meent, dat als werkelijk de vrouw slechts f 1.25 per week inkomen heeft, heb motief waarvan dé Raad is uitgegaan toen hij het afwees, is gewijzigd. De heer WALLER antwoordt, dat de Comm. v. d. Pensioenen de zaak nog eens heeft bekeken en geen motief ge vonden voor een and'er advies. Daarge laten of dé weduwe zelf middelen heeft, woont ze in haar eigen huisje en trekt f 1.25 voor huur van haar zoon. doch dit is wel tweemaal zooveel waard en eindelijk, dat de volwassen zoon in het onderhoud der moeder behoort bij te dragen. Staat men het haar toe. dan is men onbillijk tegenover anderen, die niet zoo dikwijls gevraagd hebben en een of tweemaal onderstand kregen, terwijl déze adressante heb driemaal heeft ge noten. De heer BIJVOET oppert de moge lijkheid. dat het een; huisje al aan den zoon behoort als erfgenaam en daarom de helft van de waards aan zijn moeder uitkeert. In. 't voorstel betreffende on derstand aaai dé wedhwe Wijnands is geen tijd' bepaald. Iedereen kende dien ouden man. een ijverig werkman en! spr. zou gaarne de toelage, al was 't voor een jaar, aan de vrouw toestaan. De heer KLEIN stemt hiermee in.; Hoe moet men om aan de weduwe van zulk een trouwen arbeider f 1 per week te gunnen, hier nog zooveel praten? Veel belangrijker sommen gaan er soms door in een wip. De barmhartigheid gaat boven liet oordeel. De heer ROOG sluit zich bij de twee laatste sprekers aan. Creemc-rs is krom geworden op Haarlems straten en voor haar laatste dagen zou spr. haar nog dien steun wel willen geven. Do hc-er BIJVOET stelt voor, die gratificatie van f 50 voor dit jaar nog te verleenen. die te verschrikt waren, om te vluchten. Aan den weg was hét ook duidelijk te' zien, dat hier een haastige vlucht had. plaats gehad. Drie rijwielen lagen ver pletterd door dé wielen van karren op deoi grond. Te half negen ongeveer gin gen wij d'e Richmond Bridge over. Wij renden natuurlijk naar dé vol gende brug, maar toch herinner ik mij nog z?er goed, hoe ik een aantal roode massa's door den stroom zag drijven. Ik wist niet wat het waren er was ook geen tijd voor een onderzoek en gaf ei' een akeliger uitlegging aan, dam noodig was. Ook hier aan de Surreyrijde was alk? met dé zwarte stoflaag, die eens dé giftige damp geweest was, over dekt; dicht bij het station lag een hoop verkoolde lijken. Van de Marsianen za gen wij center niets voor wij Barnes naderden. In het verschiet zagen wij. een drietal mensehein door een zijstraat dien kant der rivier ophollen, overigens scheen liet plaatsje verlaten. Op den top van dén heuvel zag men dé stad Richmond lustig afbranden. In d'e omgeving van Rich mond' echter zag men geen sporen van den giftigen damp. Plotseling dicht bij Kew ontmoetten wij een troep menscheen die liepen wat zo konden en kort daarop vertoonde rich Dit wordt aangenomen met 15 tegen 10 stemmen. Tegen de heeren Speelman, van Thiei, de Breuk, de Kan ter. Hugen- holtz, Lodewijks, van der Mersch, Wal ler, Kruseman en Krol. Punt 4. Voorstel van Wed. II. Wijnands om onde-stand. B. en W. stellen voor, adres- sante een onderstand te verleenen van f50. De heer KRUSEMAN mei-let op. dat hier gesproken wordt van andérstand, waarmee gewoonlijk een periodieke uit- keering wordt- bedoeld1. Spr. zou daar om den term- willen veranderen in gra tificatie. Aldus wordt besloten en het voorstel goedgekeurd. Punt De eervol ontslagen torenwach ter Hermanns Hessels, 78 jaar oud, vraagt na 34 jaar de gemeente te hebben gediend, om pensioen. B. on W. doen opmerken dat adressant feitelijk geen recht beeft op pensioen, maar geven in overweging hem een jaarlijksche toelage van f lCO te verleenen, hetgeen ongeveer evenveel is ah hij ontvangen zon aan pensioen, indien hij daar recht op bad. Aldus wordt besloten. Punt 6. Voorstel B. en W. om aan W. C. Schouten, ambtenaar bij de gemeente- reiniging, wien wegens gezondheidsredenen eervol ontslag is verleend een jaarlijksche toelage te verleenen van f250 voor den tijd van 3 jaar. In verband met een naden' adres vau den heer Schouten, om verhoogüig van liet voorgestelde pensioen, stelt de VOORZ. voor, dit adres weder te ren- voyeeren naar de Commissie om nieuw advies. Punt 7. B. en W. geven in overweging het legaat te aanvaarden, door mej. A. M. C. de Boom aan het Burgerlijk Armbestuur vermaakt, in den vorm van een huis aan den Kl. Houtweg. Het Burger! Armbestuur achtte het legaat te bezwarend, omdat daaraan de voorwaarde is verbonden, dat gedurende het leven eener bloedverwante jaarlijks f650 moet worden uitbetaald en dat perceel moet strekken tot woonhuis of herstelling huis, uitsluitend voor dames of vrouwen. Toch is er ook in het college van B. en W. een minderheid, die het legaat niet wenscht te aanvaarden. Op voorstel van den "Voorzitter, wordt besloten, dit in geheime vergadering te behandelen. Punt 8. Adres van de Haarlemsche ma chinefabriek om vergunning tot het leggen van een drijvend schuiteuhuis in de Leid- schevaart bij de school aan de Pi ins Hen drikstraat. B en W. stellen voor, de noodige ruimte daarvoor af te staan, tegen een huur van 5 cent per M2. Aldus wordt besloten. Punt 9. Ingekomen is het adres van de heeren dr. H. A. J. Yalkema Blouw en dr. P. M Heringa, om een subsidie van f300 per jaar voor bet Rontgen-instituut, dat door ben wordt geëxploiteerd. Adressanten motiveeren hun verzoek met de mededee- ling dat, in I89S een honderdtal patiënten zijn behandeld, waarvan een groot gedeelte niet in staat was eenige geldelijke vergoe ding te geven, terwijl elk onderzoek onkos ten nood akelijk maakt. B. en VV. meeuen. dat het niet van belang ontbloot is, dat deze nuttige inrichting, waar tal van onvermogende patiënten kos teloos worden geholpen, blijft bestaan en adviseeren tot het verleenen van een jaar lijksche toelage van f300 per jaar, voorloo pig voor den tijd van 2 jaar Na discussie wordt besloten dé zaak aan té houden voor nader overleg door B. en W. met adressanten. Punt 10 Schrijven van W. A. J van de Kamp, bevattende de navolgende motie. De openbare vergadering op heden (2 Maart) vergaderd in de groote zaal der Sociëteit »de Kroon" alhier, kennis genomen hebbende van het ver schil van meeting aan diverse gemeente reinigingen gehoord den heer Van de Kamp, gehoord de debatten verzoekt den gemeenteraad van Haarlem eene Commissie te willen benoemen, ten einde te onderzoeken, of de manier van meeting aan onze gemeéntereiniging is do juiste meeting. Mocht het blijken, dat deze niet voldoende betrouwbaar is, verzoekt zij een zoodanige meeting te willen voorschrijven die hecht en billijk is. De wethouder DE BREUK gaf hierover nog uitvoerige inlichtingen, daarbij tot de conclusie komende, dat de meting volkomen juist is. geenerlei ontduiking aan de liaven; kantoren heeft plaats gehad en in .weerwil van een streng onderzoek, geen spoor van fraude is ontdekt De heer KLEIN stelde daarop voor do navolgende moiie: »De Raad, kennis ge- anomen hebbende van de motie van \V. A. »J. van de Kamp, gaat over tot de orde f van den dag"; de heer TJEENK WIL LINK voegde daaraan toe: »dank botui- ugende aan den wethouder van publieke «werken voor de uitvoerige inlichtingen «door hem verstrekt." Deze motie werd zonder stemming goed hoog boven de huizen uit. en geen hou- d-:-rd el vau ons af, het bovenstuk van een Marsiaanscix vechtwerktuig. Wij stonden va.n schrik vastgenageld aan den grond' en dit was onze redding want hadden wij, ons bewogen, dan wa.- ren wij: ongetwijfeld verloren geweest. Wij waren zoo ontsteld dat wij niet diirfden voort te gaan, maar ons onder een afdak in den tuin verborgen. De schoolmeester bleef daar neergehurkt zitten weenen en weigerde een. Stap ven- der te doenmaar ik had er nu eenmaal mijn ritmen opgezet Liaa^herliead' te bereiken en toen de schemering dus in viel waagde ik het uit mijn schuilhoek te voorschijn te komen. Ik sloop tus schen de bijgebouwen van oen groot huis door en kwaan zoo op den straatweg die naar Kew leidt. Ik Liet den school meester onder het afdak rittenmaar het duurde niet lang of hij kwam mij; o]) een, drafje achterna. Deze tweede poging was overmoedig, want het was blijkbaar dht de vijand zich in de. buurt ophield. Nauwelijks bad dé schoolmeester mij bereikt of vrij zagen heel in de verte de stalen ma chine van den Marsiaon zich dwars door do weilanden naar Kewlodge spoeden. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2